Uit Stad en Provincie. Ingezonden Mededeelingen. In alle Huizen. Cezondheid8commi88ie_le Zierikzee. schelden van hem leeft, en vroeger her haaldelijk de echtelijke woning ontliep. Het echtpaar kreeg twist en de, vermoedelijk tengevolge van jaloesie, zeer opgewonden, huisknecht ging zijn vrouw met een knip mes te lijf, en bracht haar een viertal steken In het gelaat en In den hals toe. De hevig bloedende vrouw werd In een politle-post verbonden, en Is, nadat een ter hulp geroepen geneesheer geconstateerd had, dat haar toestand niet levensgevaarlijk Is, per rijtuig naar het hotel, waar zij verblijf houdt, vervoerd. De huisknecht, dadelijk gearresteerd, is naar het politie-bureau gebracht. Daar sloot men hem voorlooplg op, terwijl het mes, waarmede de verwondingen zijn toe gebracht, in beslag Is genomen. Qinneken, 14 Juni. Één der inbrekers van de Schoolstraat alhier thans Prinses Jullana-straat is gesnapt, eindelijk mag men wel zeggen. Zaterdagavond, om streeks halftwaalf, terwijl mej. De Bock wachtte op de thuiskomst van haar man, zag zij een persoon het hek binnengaan der woning van ds. Stütterheim, die met zijn dochter afwezig was. Zoodra de heer Die Bock thuis kwam en van zijn vrouw vernam wat er gebeurd was, ging hij de wacht houden vóór genoemde woning, terwijl mej. De Bock de hulp ging inroepen van bezoekers in het „Café Rustoord". De boschwachter C. Bakkeren snelde er spoedig heen, gevolgd door eenige andere heeren, en juist was hij ter plaatse, toen de heer De Bock den Inbreker te pakken had en hij een handje kon helpen. Het bleek te zijn zekere J. v. d. Broek, timmermansknecht. Hij bleek in het bezit te zijn van inbreekwerktulgen. Men bracht hem voor den burgemeester, die hem voorlooplg liet opbergen in het arrestantenlokaal en de marécha"«cé- -■ verwittigen, dU Jeu inoreker overbracht naai de gevangenis te Breda. Op de plaats van het arrestantenlokaal werd later nog een geladen pistool gevonden. Het schijnt een goede vangst te z^nl Breda, 15 Juni. Te Teterlngen is de emeritus-predikant D. gevangen genomen, beschuldigd van misdrijf tegen de zeden. Bergen-op-Zoom, 14 Juni. Gisteren middag sloegen alhier twee paarden van den landbouwer Visser te Tholen, gespan nen voor een hooiwagen, op hol. Daar zij hun vracht hadden gelost in een zijstraatje kwamen zij in hun vaart terecht in de étalagekast van de firma Langemeyer. De groote spiegelruit was geheel in gruis, terwijl de étalage-artikelen over straat werden verspreid. De beide prachtige landbouwpaarden lagen thans in de vitrine. Onmiddellijk werd alles aangewend om deze dieren uit hun toestand te verlossen, wat lang geen ge makkelijke taak was. Nadat zij bevrijd waren, bleek het ééne paard een groote wond in de linkerzij te hebben, benevens de linkerachterpoot zwaar verwond; belde hadden bovendien op tal van plaatsen ver wondingen. Assurantie dekt meerendeels de schade. Gelukkig liep alles zonder persoonlijke ongelukken af. Één der paarden moest afgemaakt worden. Zierikzee, 16 Juni. Van de leden van onzen gemeenteraad zijn dit jaar aan de beurt van aftreding de heeren: mr. D. van der Vliet, C. J. van den Bout, J. van Os en jhr. J. F. Schuurbeque Boelje. De candidaatstelling zal plaats hebben op 29 dezer. Bij besluit van Z. Exc. den Minister van Waterstaat van 11 Juni, is de heer J. T. Bethe, civiel-lngenieur te Zierikzee, benoemd tot tijdelijk adjunct-Ingenieur In Algem. dienst van den Rijkswaterstaat en zulks met ingang van 16 Juni 1909. Volgens de cflfers van de uit gebrachte geldige stemmen bij de jongste verkiezing en van het aantal kiezers in de verschillende kiesdistricten, heeft van de 89 districten, waar gestemd is, Zierikzee op één na het hoogste percentage der kiezers, n.l. 93.3 geldig gestemd. Het hoogste was Enkhuizen 96 9, het laagste Nijmegen 53.7. WEÊRKUNDIGE WAARNEMINGEN bij 's Rijkskustverlichting te Westschouwen, gedurende de maand Mei 1909. In deze maand viel alhier In 6 regen dagen 48,9 m.M. regenwater, tegen 9 regendagen met 42,9 m.M. water in dezelfde maand van het vorige jaar. Er werd 1 keer 'n weinig sneeuw en 1 maal onweder aangeteekend. De luchtgesteldheid was (verschillende korte tijden tot dagen samengetrokken) 10 dagen helder, 7 dagen licht bewolkt, 8 dagen bewolkt, 5 dagen zwaar bewolkt en 1 dag betrokken. Windrichting: 4 dagen N., 3 dagen N.O., 7 dagen Oost, 2 dagen Z.O., 2 dagen Z., 6 dagen Z.W., 4 dagen W. en 3 dagen N.W. Seinen betreffende den stormwaarschu- wingsdienst kwamen deze maand niet voor. Wij vestigen de opmerkzaamheid van alle hulsmoeders op de praktische en voordeelige schaafjes der Levers' Zeep- Maatschapplj, welke voor de afnemers van Sunlight-Zeep in ruil voor vijf omslagen kosteloos beschikbaar worden gesteld. Van een stang Sunlight-Zeep kan men door aanwending van een schaafje onderschei dene ponden Sunlight-Zeep verkrijgen. Verslag van de Spaarbank van het „Departement Zierikzee" der Maatschappij „Tot Nut van 't Algemeen". - Dienstjaar 1908. In het jaar 1908 werd ingelegdf 233,692,16® 1908 uitbetaald173,193,46® f 60,498,70 zoodat meer werd ingelegd dan uitbetaald INLEOGERS. Hel aantal inleggers bedroeg op 31 December 1907 2732 in 1908 traden als inlegger toe301 3033 1908 losten hunne boekjes af211 zoodat het aantal inleggers op 31 December 1908 bedroeg en In dit jaar met 90 inleggers Is vermeerderd. Op 31 December 1908 waren In bruikleen gegeven 140 spaarbusjes. WINST- en VERLIESREKENING. Winst. Interest ontvangen bij verkoop van effecten van hypotheken schuldbekentenissen ten laste van gemeenten, polders, enz. effecten déposito 2822 174,55 16,172,51® 4529,73 19519,99 234,90 Verlies. Interest aan de Inleggers verschuldigd op 31 Dec. 1908 f 32,916,67® bij aankoop van effecten betaald1120,36® Onkosten bij aan- en verkoop van effecten en coupons 214,37 Administratiekosten2020,993 Onderhoud, belasting en assurantie gebouw 229,78 Afschrijving op het Spaarbankgebouw250,— Uitkeering aan het Departement en penslonneerlng van werklieden1000,— f 40,631,68® 37,752,18® Saldo winst over BALANS. De bezittingen der Bank bestaan in: Saldo in kas op 31 December 1908 Rente op hypotheken en obligatlën te goed Hypotheken Schuldbekentenissen ten laste van gemeenten, polders, Het Spaarbankgebouw, Mèelstraat B 393 Spaarbusjes Effecten 1908 f 2879,50 etc. 17055,05 1121^®. 417450,— 111730, 6000, 375, 536090,— Gestegen boven het millioen totaal der bezittingen Het „te goed" van 2822 Inleggers bij de Bank bedraagt Zoodat het Reservefonds bedraagt RESERVEFONDS. Het Reservefonds bedroeg op 31 December 1907 Waarbij: Winst over 1908 f 1099919,271 985039,- f 114880,27® f 101922,03® 2879,50 Waarbij: Voordeelige koersverschillen op effecten f 104801,53' 10078,74 Totaal f 114880,27® Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels Cts.; elke regel meer 1£5 Cts. Er zijn plaatsen waar de Pink Pillen zoovele genezingen hebben tot stand gebracht, dat men om zoo te zeggen er één in alle huizen vinden kan. Kaatsheuvel verkeert in dat geval en wij geven hier eenige getuigschriften uit die plaats afkomstig. Mme Heys (Cl. Tilburg). Mme Rijswijk (Ci. Delft). Mej. de Wed. Petronelta van Rijswijk, geb. Van Roolj, wonende btj den heer Netten, Groote straat, tegenover de kerk, schrijft ons: .ik heb heel langen tijd geleden aan zeer zware rheuma- tische pijnen In de beenen en de gewrichten. Ik heb vele geneesmiddelen gebruikt zonder zoo gelukkig te zijn mijne pijnen te zien verdwijnen of enkel maar verminderen. Ik geloofde dan ook veroordeeld te zijn ze geheel mijn leven te houden. Toen ben ik, meer om mijn geweten gerust te stellen, dan uit overtuiging, de Ptnk Pillen gaan gebruiken, die mi] zeer waren aanbevolen. Juist die goede pillen hebben mij van mijne pijnen verlost. Mijne genezing Is duurzaam geweest, want nu al twee jaren lang lijd ik niet meer, en dit ondanks mijn vergevorderden leeftijd, ik ver heug mij daarentegen in een goede gezondheid". Mej. Cornelia van Luxemburg, geb. Van Berlckom, wonende te Kaatsheuvel, Gijsenburg, schrijft ons: ,Ik heb het voorrecht u mede te deelen, dat mijn dochter Helena, die gedurende langen tijd geleden heeft aan maagpijn, hoofdpijnen, duizelingen en lendepijn, door de Plnkplllen volkomen genezen is"- Mej. Maria Heys, geb. Hervoorts, oud 53 jaren, schrijft ons: „Vele jaren lang heb ik geleden aan bloedarmoede, zwakte en schele hoofdpijnen. Ik had geen eetlust en at zeer weinig. Op het oogen- bllk van mijn kritieken leeftijd was mijn toestand verergerd, maar toen heb ik de Pink Pillen genomen en ben volkomen hersteld. Sedert dien tijd ben ik voortdurend gezond geweest". Prijs f 1,75 de doos; f 9,— per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabiilé, hoofd-depóthouder voor Nederland, 7, Groote Markt te Rotterdam; voor Zierikzee en Omstreken btj de firma F. P. J. Bal, Dam; Joh. de Roos, Vlasmarkt 157, Middelburg; Drogisterij Minerva, Blauwstraat 90; firma W. v. d. Leur, Kaalstraat, Sternbergen; J. Groene we gen; W. Potter, Apoth., Stoofstraat, Tholen. En verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Noord-Schouwen. De heer W. Viergever, die op 1 April 1858 werd aangesteld als lichtwachter bij 's Rijks-kustverlichting alhier, zal, na een diensttijd van 51J jaar, met 1 October a.s. den dienst verlaten. Velen, die eens een bezoek brachten aan den toren, tullen zich nog wel herinneren, dat kleine, bewegelijke, kort gedraalde, voorkomende mannetje, dat verleden jaar zijn 50-jarig jubileum als lichtwachter onder groote belangstelling vierde. Nog lichamelijk krachtig en gezond, nog aitljd vroolijk gehumeurd en geestig men zou in den ijverlgen dienstdoener geen 70ger zien moge het hem gegeven worden nog menig jaar van zijn pensioen te kunnen genieten. Oosterland. Toen de feestcommissie alhier eenigen tijd geleden hare balans opmaakte, bleek, dat er een batig saldo was van ongeveer f 20. Daar op den dag van het Jullanafeest het vuurwerk niet aangekomen was, werd besloten, dat geld op een nader te bepalen dag daaraan te besteden. De Ambachtsheer van Oosterland voegde nog f 60 er btj, en zoodoende kregen we Dinsdag, toen de Vereeniging van burgemeesters en secretarissen in Schouwen—Dulveland alhier vergaderde, nog een aardig vuurwerk te zien. Oosterland's Fanfare luisterde een en ander met muziek op, zoodat een groot deel der aanwezigen al spoedig de beenen van den grond hadden. St.-Maartensdljk. Meermalen vonden wij melding gemaakt van zonderlinge plaatsen, waar de zwaluwen wel eens hun nesten bouwen. Zoo zagen wij deze week een zwaluwnest, gebouwd tegen de achter steven van een vaartuig, dat eenigen tijd in een haven had gelegen. 4 eitjes lagen in het nest, doch wegens vertrek van het vaartuig naar een andere plaats van be stemming, zal de ultbroeding wel achter wege blijven. Van meetrekken schijnt het paar te hebben afgezien, hoewel zij bij het vertrek van het vaartuig gedurig af en aan vlogen. Middelburg. De afdeeling Middelburg der S. D. A. P. heeft tot candidaat voor den gemeenteraad in het derde district gesteld den heer L. Onderdljk. Vlissingen. De verkiezing voor leden van den gemeenteraad belooft hier van veel gewicht te worden. De rechtsche partijen hebben n.l. bij de Vrijdag ge houden stemming voor de Tweede Kamer in de drie districten de meerderheid behaald, zoodat deze partij ook bij de raadsverkiezingen voornemens is met eigen candldaten uit te komen. Aan de beurt van aftreding zijn 4 liberalen en 1 anti-revolutlonnalr. Onze gemeenteraad bestaat thans uit 12 liberalen, 4 anti-revolutionnairen en 1 katholiek. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Zierikzee, 15 Juni. Ten overstaan van den notaris J. Franse werden heden alhier in het openbaar verpacht 136 perceelen schelpdierenvisscherij in de Schelde en Zeeuwsche Stroomen, ais: 3 der lersche Oesterbank voor f 25 2 in het Sloe - 65 47 de Zandkreek j 2449 1 Eendracht - 5 21 Ooster-Schelde, oostelijk deel - 3814 16 Ooster-Schelde, westelijk deel Grevelingen 38 8 aan de Oude Hoeve Samen - 1439 - 12558 86 T20441 per jaar. Zierikzee, 16 Juni. Ten overstaan van den notaris J. Franse werden heden alhier in het openbaar verkocht Een woonhuis en erf op de Nieuwe Haven, wijk C no. 203, voor f 1275; een woonhuis, bakkerij, pakhuis en erf, aan de Schuithaven, wijk A nos. 297 en 298, voor f 3201 03 83 Aren tuin in het Vrije, voor f 600. Middelburg, 16 Juni. Hedenmiddag werd alhier aanbesteed de eerste uitbreiding van het krankzinnigengesticht „Vrederust" te Bergen-op-Zoom, bestaande uit het bouwen van 2 paviljoenen, woning voor een geneesheer, dubbele woning voor personeel in werkplaats, benevens uitbreiding der waterleiding, rioleering en aanleggen van wegen. Minste Inschrijver de heer M. Zwak te Ermelo, voor f 120490. RECHTSZAKEN. Zierikzee, 15 Juni. Ter terechtzitting der arrondissements-rechtbank van 8 Juni j.l. waren een 7-tal schippers en visschers uit Ierseke gedagvaard, teneinde In hooger beroep terecht te staan wegens overtredingen van de reglementen op de Schelde en Zeeuwsche Stroomen, het baggeren, graven, enz., en ter voorkoming van aanvaring of aandrijving. Beklaagden hadden tegen de vonnissen van den kantonrechter, waarbij zij tot betaling van verschillende geldboeten waren veroordeeld, hooger beroep aange teekend. Voor al deze beklaagden was als raads man opgetreden mr. L. van Andel, advo caat-procureur, wonende te Middelburg. De rechtbank verklaarde heden beklaagden schuldig aan de hen ten laste gelegde feiten en veroordeelde J. P., 41 jaar, tot eene boete van f 20, f 10, f 10, f 20 en f 10; C. P., 32 jaar, tot f 10, f 20, f 10, f 20 en f 10; P. H-, 35 jaar, tot f 10, f 20, f 10, f 20 en f 10; A. P., 28 jaar, tot f 10, f 20 en f 10; H. R. P., 34 jaar, tot f 20 en f 10; A. de W„ 37 jaar, tot f 20 en f 10, en F. S., 63 jaar, tot f 20 en f 10; Iedere boete bij niet-betallng te vervangen door eene hechtenis van respectievelijk 14 en 7 dagen. Maandagavond te zeven uur heeft het Assissenhof te Gent uitspraak gedaan in de zaak van de bende van Moerbeke. Wegens deelneming aan het geval te Moerbeke en aan dat te Axel bij den landbouwer De Kraeker, veroordeelde het hof Pieter B. tot 20 jaar dwangarbeid, Emlel T. tot 14 jaar, Hendrik K. tot 13 jaar, Alfons van L. tot 10 jaar en August de B. uit Hulst ook tot 10 jaar. Marie van R. werd vrijgesproken. De vier eersten werden bovendien veroordeeld tot het betalen van 6027 frank aan de burgerlijke partij. De Haagsche rechtbank veroordeelde W. J. H.bankier te 's-Gravenhage, wegens het gebruik maken op wissels, van reeds eenmaal gebruikte plakzegels, tot twee geldboeten van f 10 of 2 maal 3 dagen. KERKNIEUWS. Door Z.D.H. den Bisschop van Haarlem Is benoemd tot pastoor te Mlddelharnis de heer F. C. A. Stam, kapelaan te Middelburg. Ds. H. C. Lohr, predikant bij de Evangelisch Luthersche Kerk te Rotterdam, heeft tegen 1 November a.s. emeritaat aangevraagd. De heer E. Was, cand. te St.-Oeden- rode, heeft bedankt voor het beroep naar de Herv. Gem. te Ouwerkerk (Duiveland) en dat naar Cuyk aangenomen. Tweetal bij de Geref. Gem. te Ierseke: ds. F. H. Boersma te Wlrdum en ds. J. Brinkman te Bellen. O N D E R W IJ S. Oosterland. Voor de herhaalde op roeping van onderwijzer met verplichte hoofdakte heeft zich geen enkele sollicitant aangemeld. Voor tijdelijk onderwijzer of onderwijzeres hebben twee dames en drie heeren gesolliciteerd. In de op 10 Juni gehouden vergadering der commissie werd o.a. meedeeling gedaan vaneen schrijven van het Gemeentebestuur van Zonne- maire, meldende dat dit College aanschrijvingen tot het aanbrengen van een aantal verbeteringen had gericht tot het Burgerlijk Armbestuur en een ingezetene dier gemeente, respectievelijk betref fende het Armhuis en eene particuliere woning, een en ander overeenkomstig de adviezen der Commissie. Ook naar het oordeel |van het Ge meentebestuur was echter het bouwen van een nieuw Armhuis het eenige middei om eene afdoende en blijvende verbetering te verkrijgen. Ook van het Gemeentebestuur van R e n e s s e kwam een schrijven in, houdende meedeeling, dat het aanbrengen van de door de Commissie voorgestelde verbeteringen in het Armhuis aan het Ned. Herv. Armbestuur aldaar was gelast. Verder was door Gedep. Staten bericht gezonden, dat bij het Gemeentebestuur van St.-Philips- land op strengere handhaving van Woningwet en Bouwverordening en op het instellen van een deskundig woningtoezicht was aangedrongen. Ten slotte werd meegedeeld, dat in even- genoemde gemeente nabij de school aan denJNoord- weg eene sloot zal worden gedempt en door een riool vervangen, hetgeen eene groote verbetering genoemd mag worden en aan vele klachten zal tegemoetkomen. Uit de ontvangen antwoorden der uitgenoodigde personen bleek, dat groote belangstelling voor de poging, om eene waterleiding tot stand te brengen, valt te constateeren; terwijl van enkele personen nog geen definitief antwoord inkwam, verklaarden de volgende heeren zich bereid, zitting te nemen in het comité, hetwelk deze zaak verder zal voorbereiden: mr. H. C. Moolenburgb, C. J. Boogerd, L. de Oude en M. Hoogenboom, respect, burgemeester van Zierikzee, Kerkwerve, Seroos- kerke en Noordwelle, mr. D. van der Vliet, jhr. J. F. Schuurbeque Boeije, mr. J. P. Cau, mr. D. Engelberts, mr. A. J. F. Fokker, J. A. de Bruyne, Th. van der Lek de Clercq, C. Swartbol, A. Fran ke!, L. Doeleman en A. Timmerman. Besloten werd op 21 Juni a.s. ten stadhuize te Zierikzee, waar aan door het Gemeentebestuur een lokaal werd beschikbaar gesteld, eene verga dering van bedoeld comité te houden, alwaar de Hoofd-lnspecteur der Volksgezondheid Dr. W. P. Ruijsch het onderwerp zal Inleiden, besprekingen zullen worden gehouden omtrent proefboring enz., en een uitvoerend comité zal worden gekozen. Uit de ontvangen berichten bleek ten slotte, dat sedert de vorige vergadering (29 April) waren voorgekomen de volgende gevallen van besmet telijke ziekten: dlphtherie 6 gevallen (4 te Zierikzee, 1 te Zonnemalre, 1 te Nieuwerkerk); roodvonk 1 geval (te Duivendijke); febrls-typhoïdea 1 geval (te Ouwerkerk), het laatste met doodelijken afloop. Ingezonden Stukken. Aan de Redactie van den Nieuwsbode, den Heer WAALE te Zierikzee. Verzoeke beleefd onderstaande regelen te plaatsen in uw blad. Zierikzee, 14 Juni 1909. Gaarne kwijt ik mij van de aangename opdracht de laatste twee dagen verkregen van een groot aantal vrijzinnigen uit Schouwen en Duiveland om den heer Frankel, Hoofdredac teur van uw blad, onzen hartelljken en welge- meenden dank te betuigen voor de krachtige wijze, waarop hij de candidatuur van Mr. Patljn verdedigde en tevens de vrijzinnige beginselen diende. Verguisd, ja zelfs door den tegen-candldaat van den heer Patljn in het openbaar bespot, heeft de ijverige heer Frankel zich niet van de wijs laten brengen. Recht ging hij op zQn doel af en voor een niet gering deel is aan hem het wel slagen van de candidatuur Patljn te danken. Vlijmend scherp was nu en dan des heeren Frankel's pen, maar niettemin, wat op papier kwam, was in overeenstemming met de waarheid. Waar met eerlQke wapenen wordt gestreden, moet het recht zegevieren. WIJ hopen van harte, dat de heer Frankel op dezelfde krachtige wijze wederom ln toekomstige verkiezingsdagen voor onze beginselen, n.l. die der vrijzinnigen, zal opkomen. Met achting, DE MURALT, mede in opdracht van vele anderen. ZIERIKZEE. T(d van Hoogwater en van L&agwater. Juni. Maana- ouderdom. H. W. L. W. u. m. u. m. 16. 29 voorm. 1. 0 6.35 nam. 1.36 7. 5 17. D. si 11.48 n. voorm. 1.55 7.24 nam. 2.30 7.49 18. 2 voorm. 2.47 8.12 nam. 3.18 8.37 19. 3 voorm. 3.36 8.55 nam. 4. 2 932 20. Zo. 4 voorm. 4.20 9.42 nam. 4.41 10.18 21. 5 voorm. 5. 3 10.23 nam. 5.16 10.58 22. 6 voorm. 5.43 11. 7 nam. 5.54 11.40 23. 7 voorm. 6.21 11.58 nam. 6.34 Tijd van H. W. tc Dordrecht 3.15 uur later. L. W. 5.30 MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 15 Juni. Op de veemarkt waren aangevoerd: 35 paarden, 1417 magere en 579 vette runderen, 275 vette en 346 nuchtere kalveren, 9 schapen of lammeren, 545 varkens en 191 biggen. Koeien en ossen 34 tot 38 ct., stieren 27 tot 34 ct., kalveren 35 tot 47J ct., varkens 21 tot 21\ ct., alles per kilo. Melkkoeien f 140 h f 260, kalfkoeien f 155 k f 270, stieren f 130 f 280, pinken f 70 A f 100, vaarzen f 90 A f 120^ alles mager vee; biggen ff 8 A f 14, alacht- paarden f 55 A f 120. Nuchtere kalveren: fok- f 12 k f 20, slacht- f 8 f 12. Biggen f 1,10 f 1,30 per week. Op de vette markt was de handel in koeien en ossen zeer gering, met fllnken aanvoer; voor het buitenland werd zeer weinig gekocht. Vette kalveren met grooten aanvoer en zeer tragen handel. Op de magere markt was de aanvoer van melk- en kalfkoeien niet groot, met zeer stillen handel; ook hier werd niet veel voor het buitenland gekocht. Stieren ruim aangevoerd, werden, hoewel de omzet traag was, toch tot hooge prijzen verkocht; hoofdzakelijk voor België werden enkele aangekocht. Voor jongere was weinig kooplust, vaarzen bijna onverkoop-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1909 | | pagina 2