PatiJ n. Duitschland had overgenomen. En nu had de Duilsche wet der dwangverzekering juist groot fiasco gemaakt. Vroeger was dr. Kuyper ook tegen dwangverzekering, die hij noemde een onvoldragen vrucht. Thans neemt hij zonder blikken of blozen dat verfoeilijke stelsel over. De heer Oeluk verklaart aan de rede van den heer Vegtel geen houvast te hebben. Het is geen rede voor iemand, die candldaat is voor de Tweede Kamer. Hij heeft afgebroken, en niets positiefs gezegd. Met dit Ministerie zijn de Vrljzinnlg- Demokraten en ook de Unie-Liberalen verre van Ingenomen, zoodat het niet, gelijk de heer Vegtel beweert, tot ons aller genoegen zit. Zelfs de heer Kuyper was tot voor korten tijd over dit Ministerie al heel slecht te spreken. Hij noemde hel in onvoorzichtigheid geboren. Eerst nadat hij te Ommen gekozen was, en Minister Heemskerk zijn politieke draai had ge nomen, door zich solidair te verklaren met de vroegere Christelijke Ministeries, heeft Kuyper zich vóór 't Ministerie Heems kerk verklaard. De heer Oeluk laat het volle licht vallen op de macht, die dr. Kuyper op zijn partijgenooten en geestverwanten oefent. Allen dansen naar zijn pijpen. Voorts werd door hem besproken de antithese, die door dr. Kuyper in zijn jongste te Utrecht gehouden Deputatenrede het cement der coalitie werd genoemd. Hierop werd door den opponent de ver raderlijke wijze, waarop het Ministerie De Meester, dat verzoenend regeerde, ten val was gebracht, In het licht gesteld. De anti-revolutionnalren zijn gewoon geen Begrooting af te stemmen, om redenen daarbuiten gelegen. Maar zij schroomden toch niet de Oorlogsbegrooting van Minister Van Rappard af te stemmen, om redenen daarbuiten, want zij wilden door die afstemming het geheele Ministerie doen tuimelen. De heer Vegtel had dr. Bos tegen het openbaar onderwijs uitgespeeld, maar deze was een beslist voorstander van één school. De heer Boers kwam er tegen op, dat de heer Vegtel de liberalen verwijt, dat zij hun beloften van 1905 niet hebben kunnen verwezenlijken. Dit werd hun toch door de rechterzijde onmogelijk gemaakt, die eerst S'aal deed vallen, en later door sluipmoord een einde maakte aan het bewind van het Ministerie De Meester. Wat de belasting op de tabak betreft, spreker verzuimt te vermelden, dat het de dure tabak was, en deze rooken de arbeiders niet, zoodat niet van een dure pijp kan gesproken worden. Spreker had de liberalen van politieke oneerlijkheid beschuldigd, maar de heer Boers vraagt, of het eerlijk is, wanneer een anti-revoiutionnalr predikant een politieke vergadering met de bede sluit: „Heere, wil den geest der kiezers leiden in die richting, dat zij stemmen voor Qod en Oranje". In zijn antwoord was de heer Vegtel scherp en uitdagend wat den vorm betreft, onwaarheidlievend en insinueerend wat den inhoud aangaat, zoodat, waar aan de debaters ondanks hun herhaald verzoek geen ge legenheid meer tot repliek zou gegeven worden, het niet te verwonderen valt, dat zij, telkens als zfl geprikkeld werden, den spreker interrumpeerden, die daarin een welkom voorwendsel vond te verklaren, dat hij op die wijze niet kon debatteeren, en daarom van het woord afzag. De voorzitter sloot hierop de vergadering. Aan het Politie-Bureau te Zierikzee zijn inlichtingen te bekomen betreffende een bruin gladharig hondje met vier witte sokjes, spitsen kop, hoog 40 c.M. in aansluiting aan het vorig bericht, dat de koninkl. goedgek. schietvereeniging „Zierikzee" den Isten corpsprijs behaald heeft op den Provincialen wedstrijd te Nieuwerkerk, diene, dat ook nog door onderstaande heeren leden der Vereeniging behaald zijn de volgende prijzen: lste prijs, Eere-baan, mr. W. Ridder van Rappard, Zilveren Medaille; 2de prijs, Eere-baan, J. Catshoek, Bronzen Medaille; 3de prijs, Eere-baan, D. J. P. Jacobi, Bronzen Medaille. Hoogste corpsschutter was de heer P. Klok, die de Zilveren Medaille verkreeg. Op de vrije baan de heeren mr. W. Ridder van Rappard, J. Vermeulen, D. J. P. Jacobi, P. Ocht- man, dr. A. v. d. Hoeven, J. C. Schiirman, P. Klok. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van het muziekgezelschap „Aarden- burgsch Fanfare" te Aardenburg, zal op 4 Augustus een Internationaal festival worden gehouden. Zonnemaire, 3 Juni. De heer Letzer te Zierikzee, directeur van het Zang gezelschap „Nieuw Leven" alhier, heeft wegens vertrek ontslag genomen als zoo danig. Hem werd op de laatst gehouden repetitie door den voorzitter, den heer Brandt, een hartelijk woord van dank gebracht voor al wat hij aan de Vereeni ging had gedaan en uit naam der leden een souvenir aangeboden, dat welwillend aanvaard werd. Oetroffen door die blijken van waardeering, dankte de heer Letzer allen voor de vriendschap en medewerking steeds ondervonden en wenscht de Ver eeniging grooten bloei toe. Stavenisse. Volgens den alhier van wege het K. N. M. Instituut te De Bilt bij Utrecht geplaatsten regenmeter, viel er alhier In Mei 1.1. 45.2 m M. regen (in 10 aftappingen) tegen 80,5 m.M. in 1908 en 53,1 m M. in 1907. De hoogste barometer stand in de laatste maand was 772, de laagste 756 m.M. Naar men verneemt, beslaat het voorloopige plan bij schipper Plansoen om met de motorboot aanstaanden Donder dag van hier naar Zuid-Beveland te varen, teneinde de liefhebbers gemakkelijk en goedkoop in de gelegenheid te stellen de landbouwtentoonstelling te Krulningen te kunnen bezoeken. In dit geval wordt zulks nader in de Nieuwsbode van a s. Dinsdag geadverteerd. Scherpeoisse. Deze week herdacht de heer W. H. Klos den dag, waarop hij vóór 25 jaren werd benoemd tot boekhouder van het Clnveniers-Qilde alhier. Met Ijver en succes heeft hij al die jaren deze be trekking vervuld; geen moeitie is door hem ooit ontzien, om de belangen van het Oilde te behartigen, waarvoor een woord van lof en dank hier wel op zijn plaats Is. Wij hopen dat hij nog vele jaren die betrekking zal mogen blijven waar nemen. Aan den verlofganger G. Hartog is door den Minister van Oorlog vergunning verleend, om In plaats van 7 Sept. a s., 29 Juni e.k. onder de wapenen te komen. St.-Maartensdijk, 3 Juni. Bij de heden gehouden paardenmarkt waren aangevoerd 153 stuks van verschillende soort en leef tijd. De handel was slap. Prijzen werden besteed als volgtvoor 2-jarlge van f 270 tot f 350; voor 3-jarige tot f 400 4-jarige tot f 575; voor werkpaarden van f 160 tot f 525. De Vereeniging „Eendracht Maakt Macht", die jaarlijks bij deze gelegenheid een ring- rljderlj organiseert, had de bedoeling aan dezen dag nog wat meer luister bij te zetten, door zich te verzekeren van de medewerking van het muziekgezelschap van Stavenisse. Doch dit gezelschap stelde het bestuur der Vereeniging teleur en bleef thuis. Wij hadden alzoo de gewone ringrljderij in 2 groepen, n.I. ruiters te paard en dames in tilbury's. Voor de ruiters waren uitgeloofd 6 prijzen en voor de dames 8 prijzen. De ruiter-prijzen werden gewonnen als volgt te prijs. Een dubbel r IJ hoofdstel, M. Groenewege. 2e reisdeken, A. de Wilde, Oud-Vos meer. 3e rljhoofdstel, A. Goedegebuure. 4e solar-lantaam, G. de Wilde. 5e portefeuille, Cs. Hage I.Pz. 6e Idem, Jb. Kodde. (1, 3, 4, 5 en 6 wonen te St.-Maartensdijk). De dames-prijzen werden gewonnen als volgt te prijs. Een étui met 12 zilveren lepels, mej. P. Hage ld. 2e nikkelen koffieketel met komfoor, mej. S. Hoek. 3e Twee likeurkannen met nikkei gemonteerd, mej. H. Polderman. 4e Een solar-lantaam, mej. Ca. Noom. 5e 12 Alpaca-lepels in étui, mej. H. Kodde. 6e Een rooktafel, mej. Kaatje Hoek Gd. 7e verguld Inktstel, mej. Keetje Hoek Gd. 8e bon-bondoos, mej, Joh. Kodde. (Allen wonen te St.-Maartensdijk). Des avonds werd vuurwerk afgestoken. Oud-Vossemeer. Door eigenaren van den Vanhaaftenpolder is de rekening over 1908/09 vastgesteld op f 1572,9611 in ont vang en f 1265,11s In uitgaaf, zoodat er een goed slot Is van f 307,85. Er werd weder besloten de sedert eenige jaren aan gevangen dljksverhooglng voort te zetten; het dijkgeschot werd bepaald op f 12 per H.A. Middelburg. Voor een volle zaal Irad Woensdagavond in het Schuttershof alhier als spreder op voor de vrijzinnige propa- ganda-club de heer jhr. R. R. L. de Muralt, candidaat der vrijzinnigen In het district Hontenisse, ter aanbeveling van de candi- datuur van den heer Herman Snijders. Een anti-revolutionnair debater, wien z. i. te weinig tijd werd gegeven tot debat, verliet terstond, onder protest en gelach der aanwezigen, de zaal. Met den lieer De Muralt trad In debat de candidaat der S. D. A. P. In het district Middelburg, de heer mr. G. W. Sannes. Vlissingen, 2 Juni. De plannen voor den aanleg en de exploitatie van een electrlsche tram van Vlissingen naar Mid delburg zijn thans ook, wat de communale lijn in de gemeente Vlissingen betreft, zoover gevorderd, dat Burgem. en Weth. en de directie van de tram tot overeen stemming zijn gekomen en Burgem. en Weth. een voorstel aan den Gemeenteraad zullen doen, hetwelk in de eerstvolgende zitting zal kunnen behandeld worden. ONDERWUS. Noordwelte. Benoemd tot onderwijzeres mejuffrouw M. Poulusse le Nieuwerkerk. Bij beschikking van den Min. van Binnenl. Zaken is bepaald, dat in de Commissiën, die in 1909 belast worden met het afnemen der examens in de vreemde talen, waarvan het mondeling gedeelte te 's-Gravenhage zal worden ge houden, o. a. als leden zitting zullen hebben de heeren O. C. C. Bethe, leeraar aan de R. H. B. S. te Groningen en S. A. Leopold, leeraar aan de R. H. B. S. te Goes. P R E D I K I in onderstaande gemeenten van Zondag 6 Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. tien ure en '8 avonds half zes ure: ds. Laman. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstraat. Zondag ti Juni. 's Voorm. tien ure: Klnderkerk; 's avonds half zeven ure: de heer C. Taanman, evangelist. Herv. Kerk le Kerkwerve: 'sNam. Iwee ure: ds. Reus van Eikerzee. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Voorm. half tien ure: ds. Pols. Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ureds. Van der Linde; 's nam. twee ure: Idem. (Doopsbedlenlng en Cat. Zondag XI). Herv. Kerk le Renesse: 's Voorm. half tien ure: ds. Van Veen. Herv. Kerk te Noordwelle: 's Nam. twee ure: ds. Van Veen. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure: ds. Japdien. (Doops- bedlening). Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Koolstra. Oud-Qerel. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half Hen ure: ds. Reus. Oeref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure: ds. Van den Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half Hen ure en 's nam. twee ure Leeskerk. Herv. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure: de heer R. Steenbeek, candidaat. Oeref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tfen ure en 's nam. twee ure: ds. Van Sdialk. Herv. Kerk te Noordgouwe: Geen opgaaf ontvangen. Landbouw en Veeteelt. Kon men de vorige week lezen van uit Tholen: schapenwol geldt hier f 1,50 A f 1.55 de 3 K O., hier in Zierikzee is reeds verkocht voor 2 gulden. Op de den 9 Juni te Kruiningen te houden algemeene vergadering van de Zeeuwsche Landbouw-Maatschapptj, zou door mr. H. P. C. L. de Kruijff uit Am sterdam worden ingeleid: „Een vrijwillige landbouw-ongevallenverzekering". Daar de heer De Kruijff evenwel verhinderd Is, zal in zijn plaats optreden de heer mr. A. Schilthuis te Groningen. De Directeur-Oeneraal van den landbouw en de Commissaris der Koningin in Zeeland- hebben bericht de tiitnoodlging tot bijwo- van deze vergadering, aan te nemen. Oud-Vossemeer. Sedert het weer ver anderd is, blijkt ook op de verdronken gronden in vele opzichten de stand der gewassen verbeterd te zijn. Algemeen is men verbaasd over den enormen groei, al mag niet verzwegen worden, dat des niettemin op sommige akkers nog groote achterlijkheid heerscht bij vergelijking met den stand in niet bevloeide polders. Evenwel het valt bij velen mede, en dat zegt veel. RECHTZAKEN. Kantongerecht te Tholen. 1 J u y i 1 9 09. Door het Kantongerecht alhier zijn heden veroordeeld wegens: Het op eene voor het publiek toegankelijke plaats een wapen bij ztdi hebben M. v. G., 17 jaar te St.-Maartensdijk, tot f 5 boete of plaatsing in een tuchtschool voor den tijd van twee weken en met verbeurdverklaring van den In beslag genomen revolver. Overtreding der Leerpliditwet N. v. d. R., 38 jaar te St.-Phllipsland, tot 50 ct. boete of 1 dag hechtenis; J., 44 jaar, J. B-. 40 jaar, beiden te Tholen, leder tot f 1 boete of 1 dag hechtenis voor ieder hunner; A, d. G., 38 jaar te St.-Annaland, tot f 3 boete .of 2 dagen hechtenisJ. G. v. B., 40 jaar, M. L., 33 jaar en A. v. T., 44 jaar, allen te Poortvliet, ieder tot f 5 boete of 3 dagen hechtenis voor leder hunner; E. G., 32 jaar te St.JAnnaland, tot f 8 boete of 8 dagen hechtenis. le. Openbare dronkenschap: 2e. In het openbaar de orde verstoren, tweemaal gepleegd G. C. H., 42 jaar te St.-Maartensdijk, tot 4 boeten leder van f 3 of 3 dagen hechtenis voor Iedere boete, en 2 boeten leder van f 5 of 5 dagen hechtenis voor iedere boete. Straatschenderij A. J. J. P., 18 jaar te St.-Phlllpsland, tot f 2 boete of 2 dagen hechtenis, le. Rijden met een voertuig zonder licht, tweemaal gepleegd: 2e. Harder rijden dan stapvoets In de Dalemsdiestraat te Tholen: M. v. V., 23 jaar te Oud-Vossemeer, tot 2 boeten leder van f 3 of 2 dagen hechtenis voor Iedere boete en 1 boete van f 1 of 1 dag hechtenis. Rijden met een rijwiel zonder licht P. B., 28 jaar te Oud-Vossemeer, tot f 3 boete of 2 dagen hechtenis. Rijden met een voertuig zonder licht M. v. V., 19 jaar en M. A. v. A., 28 jaar, belden te Oud-Vossemeer, leder tot 1 boete van f 3 of 2 dagen hechtenis voor leder hunner. Openbare dronkenschap, 4 maal gepleegd A. A. Q., 43 jaar te Oud-Vossemeer, tot 4 boeten ieder van f 3 of 2 dagen hechtenis voor iedere boete. Vrijgesproken P. M. Mz„ 33 jaar te St.-Phillpsland. I E U R T E N Schouwen en Duiveland. Juni 1 9 0 9. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Wisse. Herv. Kerk te Drelschor: 's Voorm. half tien ureds. Van de Griend. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Voorm. half tien ure: de heer E. Was, cand. te St.-Oedenrode. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van der Linden. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9.30 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9 ure, 'snam. 2 ure en's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half Hen ure: Geen dienst; 'snam. twee ure: dr. Weeda. (Doopsbedlenlng). Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 's Nam. twee ure: ds. Van de Griend van Dreischor. Herv. Kerk te Bruinlsse: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Waardenburg. Geref. Kerk te Bruinlsse: 's Voorm. half Hen ure en 's avonds vijf ure: ds. De Jager. Geref. Gemeente te Bruinlsse: 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: ds. Van Oordt van Middelburg. Oud-Geref. Kerk te Bruinlsse: 's Voorm. negen ure, 'snam. twee ure en 's avonds half zes ure: de heer De Jong van Schevenlngen. Evangelisatie te Bruinlsse: 's Voorm. half Hen ure en '3 nam. twee ure: Gewone dienst. Evangelisatie Jeruël II: 's Voorm. tien ure en 's avonds half acht ure: Gewone dienst. Zooals wij in ons vorig No. kortelljk mededeelden, deed de Hooge Raad Woens dag 1.1. uitspraak in de zaak van J. v. d. W., landbouwer te Dreischor, door de rechtbank te Zierikzee veroordeeld tot f 3 boete of 2 dagen hechtenis, wegens het als gebruiker van een land, liggende aan een sloot In den polder Drelschor, deze waterleiding niet houden op de verelschte diepte, on danks schriftelijke aanzegging van het dljksbestuur van den polder Dreischor, terwijl de verplichting om die sloot uit te diepen noch op den polder, noch op anderen rustte. In cassatie was aangevoerd, dat volgens art. 16 van het reglement van politie op de polders in Zeeland, de onderhoudsplicht van de waterleidingen is een element van het strafbaar feit en geen fait d'excuse. Maar de Hooge Raad overwoog, dat volgens het bedoeld artikel de verplichting tot het onderhouden der waterleidingen ru9t op de gebruikers van het aangrenzende land, tenzij bij uitzondering die verplichting op den polder of op anderen rust. Het cassatieberoep werd mitsdien ver worpen. Voor het Gerechtshof te '«-Hage werd Donderdag 1.1. tegen A. M. W., 35 jaar, te St.-Maartensdijk, door de rechtbank te Zierikzee veroordeeld tot 1 maand ge vangenisstraf en f 23 schadevergoeding wegens beschadiging van een deur en een raam van een nieuwgebouwd huis aan de Markt te St.-Maartensdijk, bevestiging ge vorderd. De verdediger, mr. A. W. Rassers, ad vocaat te Rozendaal, drong op geringer straf aan. De toegebrachte schade is gering; men heeft louter met baldadigheid te doen. Bekl., die onder curateele staat, was dien avond, op een feestje, getracteerd en was toen dronken geworden. Toen was de oude wrok bij beklaagde opgekomen tegen zijn vrouw, van wie hij van tafel en bed gescheiden is en die zou gaan wonen in het huls, dat door hem beschadigd is. Bekl., die door een treurig huiselijk leven aan den drank was geraakt, Is thans bezig zich te beteren. PI. vroeg een geldboete. Uitspraak over 8 dagen. Voor den Hoogen Raad werd Woens dag voor de tweede maal behandeld de zaak van H. Garsthagen, te Papendrecht, laatstelijk door het Gerechlshof te 's-Bosch wegens smaadschrift tegen den gemeente veldwachter de Mey en den rijksveld wachter Van den Berg tot 2 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Voor den requirant trad weder op mr. W. Dick, advocaat te Dordrecht, die deed uitkomen dat het hier geldt een strijd om recht tegen onrecht en het wel eens zal blijken, dat achter deze zaak een mestvaalt verborgen is. Pleiter had met geduld gezocht naar cassatiemiddelen'en hij meent er gevonden te hebben, die een toets kunnen doorstaan. Hij bepaalde zich lol korte toelichting van zeven cassatiemiddelen. Ten slotte betoogde hij, dat het Hof te 's-Hertogen- bosch een te beperkte opvatting heeft ge huldigd van art. 261 derde lid Strafrecht. Wanneer een beklaagde te goeder trouw heeft gemeend het algemeen belang te dienen, is hij straffeloos, ook indien het ten laste gelegde feit niet waar mocht blijken. Over het motief van den beklaagde moet de rechter oordeelen souverein jua anctoritate. Pleiter concludeerde tot vernietiging van het arrest en de conclusie van het O. M. van 15 Juni. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad nam Woensdag conclusie in de zaak van de gemeente-telefoniste te Amsterdam, door het Hof aldaar ontslagen van rechts vervolging terzake van het, als belast met de uitoefening van den dienst op het telefoonbureau, een ander opzettelijk en wederrechtelijk bekend maken met den inhoud van een aan de telefoon toever trouwd bericht. Geconcludeerd werd tot vernietiging van het arrest en veroordeeling van de gere- quireerde overeenkomstig het door den procureur-generaal bij het Hof gevoerde requisitoir. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Kortgene, 3 Juni. Heden werd in de zaal van den heer S. de Regt alhier door de vereeniging „Landbouwbelang" in Noord- Beveland aanbesteed de levering van een partij chlli-salpeter, groot 33500 K G. De inschrijving geschiedde als volgt: Maatschappij lot verk. van Hulpmest stoffen, Dordt, f 12,50; P. J. van Aardenne, Dordt, (12,44; Glerum Co.Vlake, f 12,43; L. Eversdijk, Kapelle, f 12,16; firma Krijger, Krabbendljke, f 11,92; A. Snelle- man, Dinleloord, f 11,92; A. Kole, Kolljns- plaat, f 11,84; firma Schippers, Kamperland, f 11,73. Oegund aan den laagsten inschrijver. De doop van Prinses Juliana. Men meldt, dat de kleeding voor het bijwonen der plechtige bediening van den Heiligen Doop van H. K. H. de jong geboren Prinses op 5 Juni in de Willems kerk Is: Dames: hooge kleeding met hoed; mi litairen: groot-tenue; voor anderen is de kleeding bij voorkeur ambtsgewaad of gala- cosluum of wel rok met witte das. (Wijze: De Zilveremioot). Heb je niet gehoord Van dat machtige woord Door Mr. PAT1JN gesproken Hij heeft er getoond Welk een kracht in hem woont, Daaraan heeft het hem nooit ontbroken. PAT1JN, PATIJN, Moet in de Kamer zljnl Die zijn welsprekendheid Met tact en met beleid Aan onze volksbelangen wijdt I (bis) Wie strijdt zooals hij Voor elke partij Moet vast In de Kamer wezen, Wij zijn dan vol moed En de zaken gaan goed, Want we hebben dan niets te vreezen. PATIJN, PATIJN, PATIJN, uw naam is klein, Uw daden bennen groot, (bis) Gij helpt ons zeker uit den nood. (bis) Stemt daarom goed En bedenkt wat gij doet PATIJN Is ons aller leuze, Blijft geen uwer thuis En stemt niemand abuis, Dan doet gij de beste keuze, PATIJN, PATIJN, Moet in de Kamer zijn, Dan stemt ge zeker goed (bis) En ook niet anders dan ge moet. (bis) Ingezonden Stukken. Brouwershaven, 3 Juni 1909. Mijnheer de Redacteur Vergun m|j s.v.p. een plaatsje In uw blad, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Ik ben tegenwoordig geweest bij de gehouden vergadering te Zonnemaire, waar door den heer Vegtel een spreekbeurt werd vervuld. Nadat de candidaat der rechterzijde had uitge sproken, werd door de heeren Franke), Geluk, Hulsman en Boers debat gevoerd. Na 't debat beklom de heer Vegtel het podium en overstelpte z'n debaters met zijne bekende op sneltreinvaart gelijkende beweringen. De debaters wilden hem zoo nu en dan, daar hq danig aan 't fantaseeren raakteinterrum- peeren. Maar daar had je het I Hevig verzet van den spreker en den voorzitter. Ja, wat hoorde ik een rechtschen man zelfs zeggen I „In de rede vallen is alleen bq de liberalen „geoorloofd". Maar, mijnheer de Redacteur, hebben wq in deze verkiezingscampagne niet vaak opgemerkt, dat de heer Vegtel zijn tegenpartij meermalen In de rede viel? En Is de persoon, die dezen uitroep deed, wel erg zuiver op de graat? Is het waar, dat hq kort geleden nog tot de liberalen wilde overgaan, maar bq zqn partij gebleven is, omdat hq door haar aan een meer lucratieve betrekking geholpen werd? Zoo iemand, dan moest hq zwqgen. U, mijnheer de Redacteur, beleefd dankend voor de verleende ruimte. Hoogachtend, x. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 3 Juni. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer gering, en bestond hoofdzakelijk uit larwe, welke weder 25 cent hooger werd verhandeld. De prijzen waren als volgt: nieuwe tarwe f 10.25 S f 10.50 per H.L.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1909 | | pagina 2