Het Festival Juliana. verzekering, het stelsel van vrije verzekering, het Dultsche verzekeringsstelsel en dat van Staatspensionneering zonder premiebetaling werden hierop door mr. Patijn uiteengezet. De voorstanders van de dwangverzekering zijn verminderd, terwijl die der Staats pensionneering zijn toegenomen. Die toe neming heett twee redenen tot oorzaak: primo is het stelsel der dwangverzekering verbazend duur en omslachtig; secundo is het vorige jaar in Engeland de uit twaalf artikelen bestaande wet op de Staatspensionneering der ouden van dagen, die behoeftig zijn, tot stand gekomen, het geen hier te lande een verbazenden invloed heeft gehad. Door spreker werden de nadeelen in het licht gesteld en daar tegenover geplaatst het Engelsche stelsel, dat hier met een dertien millioen gulden ware in te voeren. Spreker treedt in een uitvoerige becijfering. De lieer Patijn zegt dit ministerie niet onwelwillend gezind te zijn, maar spreker zou het bestrijden ten aanzien van de stijgende uitgaven voor leger en vloot en voorts om het protectie- plan er van. Wat het laatste betreft, beroept mr. Patijn zich op den vrijen handel van onze voorvaderen, die hiervan warme voorstanders waren en daardoor groot zijn geworden. Behaalt by deze verkiezing de rechterzyde de overwinning, dan verkrijgt dr. Kuyper een grooteren invloed op de regeering, hetgeen een groot gevaar Is. Mr. Patijn herinnert hierbij aan de periode van 1901—1905. Met een peroratie, die diepen indruk maakte, besloot spreker zijn herhaaldeiyk levendig toegejuichte rede. Als debater trad de heer Vegtel op, die het weinig zaakryke, dat hij tegen de rede van den heer Pa yn aanvoerde, trachtte te vergoeden door een stortvloed van woorden, en voornamelijk zijn kracht zocht in het uitspelen van Treub. In zijn oppositie had de heer Vegtel ten bewijze, dat de antithese op hel staatsterreln steeds gegolden had, zich beroepen op het bekende werk van den heer J. A. de Bruyne, over de parlementaire geschiedenis van Nederland. De heer J. A. de Bruyne kwam daartegen op, zeggende, dat de heer Vegtel zijn werk zeker niet goed gelezen had, want dat, gelijk hij aantoonde, daarin niet stond, wat deze beweerd had. De heer Patijn diende den opponent op de hem eigen zakelijke wijze van repliek. De voorzitter betuigde ztjn dank aan de debaters en aan den afgevaardigde, mr. Patijn, voor zyn schitterende rede. Zich richtend tot de vryzinnigen, wekt hy hen op zich als taaie Zeeuwen niet te laten ontnemen, wat zij eens In handen hebben; laat ons zorgen, dat mr. Patijn, deze eminente man, een sieraad van de Kamer, met een schitterende meerderheid uit de stembus komt. (Aanhoudend en donderend app'aus en geroep van: Leve Patijn, leve Paiijn I Met genoegen kunnen wij onzen lezers mededeelen, dat de Koninklijk goedgekeurde schietvereeniging „Zierikzee" op den gisteren gehouden provincialen schietwedstrijd te Nieuwerkerk, den eersten corpsprijs behaald heeft. Wij wenschen de schietvereeniging, die zich zoo kranig ge weerd heeft, met de behaalde overwinning van harte geluk. De overwinnaars werden bij hun terugkeer aan het station alhier feestelijk ontvangen en met bloemen ge tooid. Met ontplooid vandet en onder het slaan van de trom trokken zij naar de woning van den eere-voorzitter, mr. Ridder Van Rappard, aan wlen zij een ovatie brachten. 2 Juni. De heden hier (gehouden Paardenmarkt gaf aan onze stad, vooral in de nabijheid dier markt, een ongewoon aanzien. Tal van kooplieden in verschillende artikelen boden hunne waar te koop, op een wijze zooals men dat op Hollandsche markten gewoon Is. Voor vele neringdoenden is ook deze dag een voordeelige, door het drukke bezoek zoowel uit deze als uit de naburige eilanden. De handel in paarden was niet druk, daar voor het buitenland weinig vraag was. Er waren 133 paarden aangevoerd, waaronder zeer mooie exemplaren. Voor de verloting werden 13 paarden aangekocht. In het geheel werden 28 paarden ver kocht, waarvan de prijzen varieerden van f 160 tot f 500. Mej. M. C. Overbeeke, geb. te Zie rikzee, behaalde aan de Costuum-school van mevr. Ch. ContentDuitz te Amster dam, het diploma in het knippen en naaien. Naar wy vernemen, zal mej. Overbeeke zich alhier als modenaaister vestigen. In de vorige week zijn alhier aan gevoerd en direct in de Versche gracht overgebracht een 500-tal goudvisschen. Laat ons hopen, dat zij onze gracht zuilen bevolken. Morgen, Donderdag, zal in 't lokaal van het Leger des Heils alhier door Kolonel Mullaird een lezing worden ge houden over Japan, Britsch-lndië en Korea. Het aantal reizigers, vervoerd door de Rotterd. Tramweg-maatschappij gedu rende de Pinksterdagen, bedroeg In Zeeland 4200, in Ooeree en Overflakkee 8787. Een mooi winstje. De bekende Solofabrieken te Osch hebben over 1908 een winst van f 692,574 opgeleverd. De heer J. Bastmeijer te Brulnisse is benoemd tot buitengewoon opzichter bij het maken van werken tot voortzetting van de verbetering der Maas onder Alem en Driel. Bij het te Rotterdam afgenomen examen voor ziekenverpleegster is het diploma o. a. toegekend aan de dames j. E. Meijer en T. Vos, opgeleid in het gasthuis te Middelburg. Bij kon. bes!, is aan den heer J. D. Noske eervol ontslag verleend als voor zitter der plaatselijke commissie voor de ongevallen-verzekering te Tholen, en be noemd tot voorzitter dier commissie, de heer J. C. Dalebout, cand.-not. te Tholen. Aan den eervol ontslagen lichtwachter bij de verlichting op de Wester-Schelde, L. Broere, is een pensioen verleend ad f 369 's jaars, ingaande 1 April 1.1. De milicien-soldaat J. v. E„ van het 2e bataljon 3e regiment infanterie te Middelburg, is geplaatst in de 2e klasse van het Algemeen Depót van Discipline wegens voortdurend berispelijk gedrag. Door stembevoegde ingelanden van den polder Buth is besloten dit jaar, wegens den gunstlgen financiëelen toestand der kas, geen dykgeschot te heffen. Vorige jaren bedroeg dit f 1.50 per H.A. De ruim 300 H.A. groot zijnde polder, welke een vorig jaar is bedijkt In het Slaak en welke polder door het publiek tot heden Slaakpolder werd genoemd, is thans gedoopt Prins Hendrikpolder. Die polder is nu geheel met koolzaad bezaait, wat nu in vollen bloei staat en een mooi gezicht oplevert. In den nacht van 3 op 4 Juni zal een totale maansverduistering plaats hebben, bij volle maan. De verduistering begint 3 min. na 12 ure en 17 min. over 1 ure is de maan geheel verduisterd, wat tot 19 min. over 2 ure duurt. Het eind van de eclips is tot 3 uur 34 min. Zonnemaire, 29 Mei. Hedenavond ver gaderden begunstigers en deelgerechtigden van 't ziekenfonds „Onderling Hulpbetoon" alhier. Na opening der vergadering en lezing der notulen, die onveranderd goedgekeurd werden, deed de boekhouder rekening en verantwoording over 1908. Uit de rekening bleek, dat aan contributie der deelgerechtigden was ontvangen f 250 25 en aan hen was uitgegeven f 349.80, zoodat er een tekort was van f 99.55. Bovendien was aan verplegingskosten uitgegeven f 122.35, voortvloeiende uit de nieuwe bepaling in 't Reglement opgenomen. Hoewel het jaar 1908 voor 't fonds erg nadeelig was, was het bezit van 't fonds slechts met ongeveer f 40 achteruitgegaan. Het geheel bezit bedroeg op 29 Mei 1909 f 2730.15. Acht nieuwe leden werden aangenomen. Den boekhouder werd door den voorzitter dank gebracht voor zijn accuraat gehouden finantieel beheer. De vergadering werd bijgewoond door 29 deelgerechtigden en telt nu 90 leden. Brouwershaven, 2 Juni. Zaterdag avond trad alhier als spreker op de heer De Jong van Scheveningen, die in een geestdriftvolle, uitbundig toegejuichte rede den huidigen staatkundigen toestand besprak, en allen in deze streek opriep hun stem bij de aanstaande verkiezing uit te brengen op het eminent Kamerlid, mr. R. J. H. Patyn. Scharendljke, 1 Juni. Heden hield de heer De Jong van Scheveningen alhier een gloedvolle rede, ter aanbeveling van den heer Patyn. De begaafde spreker toonde op klemmende wyze aan, dat geen Christelijk beginsel door de liberalen ooit in het gedrang geraakte of dat er eenigs- zins sprake van zou kunnen zijn, dat de Christelijke grondslagen onzer maatschappij door de vrijzinnigen zouden worden aan getast. Neen, juist de liberalen geven in hun wetgeving blijk, dat zij de Christelijke beginselen praktisch toepassen. Op wel sprekende wijze ontvouwde hij het program der liberalen, daarbij den nadruk leggende op het groote belang voor den minderen man om de staatspensionneering gretig te aanvaarden, wijl de dwangverzekering voor hem niets aantrekkeiyks kan hebben. Onzen afgevaardigde Patijn huldigde hy om zijn groote bekwaamheden, zyn ernstige plichtsopvatting ten bate van land en district, zyn grooten eenvoud bij stagen Ijver voor ware democratie. Ten laatste kwam de heer Mulder van Haamstede ons meedeelen, dat de heer Vegtel hem te Renesse had gezegd „Christelljk-Historisch" te zijn. Onder daverend applaus eindigde de begaafde spreker zijn rede. Ellemeet. Bij het huiswaarts keeren van Schuddebeurs, waarheen de landbou wer M. de Mey met vrouw en kinderen op den 2en Pinkersdag een rljtoertje gemaakt had, schrok onder deze gemeente het paard, waardoor het op hol sloeg en met drieling en al In een vijver terecht kwam. Gelukkig kwamen de Inzittenden met den schrik en een nat pak vry, doch het paard moest het met den dood be- koopen. Haamstede. Zaterdagavond trad alhier onze afgevaardigde, de heer Patijn, voor een overtalryk gehoor op, dat met ge spannen aandacht de welsprekende rede volgde. Evenals te Zierikzee behandelde de spreker allereerst de hoofdpunten van het Liberale-Unie-programhet kiesrecht en de staatspensionneering, die hy uitvoerig toelichtte en verdedigde, om ten slotte te komen tot een beoordeeling der tegen woordige regeering, die den heer Patijn by een eventueele herkiezing tegenover zich zal vinden bij de uitvoering harer defensie- en protectieplannen. Na de luid toegejuichte rede, maakten eenige personen gebruik van de gelegen heid tot debat. Uitvoerig en op afdoende wijze werden de sprekers door den heer Patijn beantwoord. Zoowel de heer Del Campo als de heer M. Bolle brachten ten slotte, onder toe juiching der vergadering, den spreker dank voor alles wat hij gedurende het afgeloopen vierjarig ty'dvak heeft gedaan. Nieuwerkerk. Op Maandag, den tweeden Pinksterdag, had, begunstigd door prachtig weder, de schietwedstryd plaats, die door de schietvereeniging „Graaf Adolf van Nas sau" was uitgeschreven. Er namen 10 vereenigingen in Zeeland aan den wedstrijd deel. Den uilslag hopen wij in het volgende nummer bekend te kunnen maken. Bruinisse, 31 Mei. De meeting in de weide van den heer Krepel alhier door het Leger des Heils gehouden, werd door een talrijk publiek bijgewoond. Onder leiding van adjudante M. Reppel werden toespraken gehouden, afgewisseld door zang, geaccompagneerd door het muziek korps. Door eenige meisjes in het wit werden verschillende oefeningen met bloemen gedaan, die aardig waren om te zien. In geldeiyk opzicht zal het Leger geen kwaden dag gehad hebben. Na afloop trok men met de muziek aan het hoofd door het dorp naar de boot, waarmede de soldaten gekomen waren, terug. Zaterdag 5 Juni zal de heer W. de Jong van Scheveningen alhier optreden om een lezing te houden in het belang van de candidatuur van den heer Patijn. Deze lezing wordt gehouden in de Conferentiekamer, en zal om acht ruir aanvangen. St.-Maartensdijk. Naar wij vernemen, zal a.s. Donderdag ter opluistering van de bij gelegenheid der paardenmarkt te houden jaarlijksche ringrijderij, het muziekgezel schap van Stavenisse nogmaals zich alhier doen hooren. Ook vernamen wij, dat reeds een som bijeengebracht is, bestemd voor het aanschaffen van vuurwerk, des avonds af te steken. Tholen. Het kinderfeest is alhier met groote opgewektheid by prachtig weer gevierd. De schoolkinderen, voorafgegaan door het fanfarecorps „Corcordia", deden een optocht door de geheele vlaggende gemeente er werd een aubade bij den burgemeester gebracht, verschillende spelen werden op het marktplein uitgevoerd alle kinderen werden gul onthaald en ieder kreeg minstens een prys. Den ge- heelen dag en des avonds werd er muziek gegeven. Colljnsplaat, Alhier was tegen Maandag door het fanlarengezelschap „Wilhelmina" een festival [uitgeschreven. Vijf gezelschap pen kwamen op: „Vroolijk Voorwaarts" van Bath, „Eendracht maakt macht" van Cortgene, „Excelsior" van 's Heers-Arends- kerke, „Luctor et Emergo" van Renesse en „Apollo" van Wissenkerke. Op de weide van den heer P. C. W. Swemer voerde elk der gezelschappen zijn programma uit, terwyi allen daarna een aubade brachten aan den heer en mevrouw Swemer. Bij de verloting der geldprijzen vielen ten deel f 50 aan Renesse, f 25 aan Wissenkerke, f 15 aan Cortgene en f 10 aan 's-Heer-Arendskerke en aan Bath. Het gezelschap uit laatstgenoemde ge meente ontving ook f 10, uitgeloofd voor het verstafkomend gezelschap. Het was een zeer gezellige dag. Neuzen, 1 Juni. Daar de instructie als gemeente-geneesheer voor den heer D. Buijze, arts alhier, een beletsel is om een eventueele benoeming als lid van den raad te aanvaarden, heeft deze alsnog voor de hem aangeboden candidatuur bedankt. Door de liberale kiesvereeniging is, in verband daafWede, Zaterdag candidaat gesteld de heer E. O. Kerkhoven, ryks- havenmeester. Schitterend geslaagd is het Festival Juliana, dat Maandag onder begunstiging van het fraaiste zomerweer, dat men zich slechts wenschen kan, te dezer stede gehouden is geworden. Het Bestuur der Vereeniging tot Be vordering van het Vreemdelingen-Verkeer te Zierikzee en In de eilanden Schouwen en Duiveland heeft groote voldoening van zijn moeitevollen arbeid, en verdient een woord van warme waardeering èn voor het genot, dat het aan de bewoners van dit afgelegen eiland zoo ruimschoots verschaft heeft, èn voor het voordeel, dat vele winkeliers en neringdoenden, ten gevolge van de duizenden, die Zierikzee Maandag bezocht hebben, gehad heeft. Want nog nooit hebben wy zooveel menschen in ons met vlaggen getooid stadje gezien als Maandag. Booten en trams brachten drommen volks in onze vroegere veste, om niet te spreken van de honderden, die met gerij of per fiets hier kwamen. Ook kwam hier binnen een plelzierboot uit Antwerpen, bevattend een talrijk gezelschap uit de voorname kringen van deze bloeiende koopstad, waaronder ook de bekende Antwerpsche burgemeester werd opgemerkt. Dit gezelschap, dat in het „Hötel van Oppen" dineerde, had voor zijn zeer gewaardeerd bezoek aan ons stadje een bij uitstek mooien dag uitgekozen. Wij hopen, dat het zich goed geamuseerd heeft, en dat het van ons stadje en zijn bevolking een gunstigen indruk naar Antwerpen heeft medegenomen. Daarby kwam nog, dat een openlucht meeting van het Leger des Heils onder leiding van adjudante M. Reppel van Den Haag en kapiteine H. Vink van Rotterdam in de weide van den heer L. Koopman Cz. werd gehouden, waaraan deelnamen 100 Heilsoldaten van Goes, een groot muziekkorps en een jongelui-garde. Dit alles te zamen genomen maakte in verband met de tien muziekgezelschappen, die van elders hier waren gekomen om deel Ie nemen aan het Festival, dat een ongewoon talrijke menigte volks zich door de straten van Zierikzee gedurende den dag bewoog, zoodat er een levendige drukte in ons anders zoo stil stadje heerschte. Behalve „Kunst en Eer" van Zierikzee, onder directie van den heer S. Klimmer boom, namen aan het Festival deel „Euphonia" van Goes, onder directie van den heer I. Horst; „Oefening en Uitspan ning" van Nieuwerkerk, onder directie van den heer P. A. Jongmans; „Nu met Hope" van Brulnisse; „Mozart" van lerseke, onder directie van den heer I. van Dljke; „Witte van Haamstede" uit Haamstede, onder directie van den heer C. J. Rcisin- ger; „Kunst na Arbeid" van Ellemeet, onder directie van den heer J. Spek; „Excelsior" van Kloetlnge, onder directie van den heer Joh. Goovers; „Oosterland's Fanfare" van Oosterland, onder directie van den heer N. A. Hottinga; „Oefening kweekt Kunst" van Wemeldinge, onder directie van den heer B. Bouterse, en „Nut en Uitspanning" van Zonnemaire, onder directie van den heer H. J. Everwljn. De deelnemende muziekgezelschappen, meest allen, behalve ons plaatselijk muziek korps, van prachtige vaandels voorzien (het wordt tijd, waarde lezeressen, dat „Kunst en Eer" ook eens een mooi vaandel kreeg), hadden zich allen naar de baan der Rijwielschool begeven, waar zij, nadat de inwendige mensch behoorlijk versterkt was, door den heer E. J. Gelder- man, den voorzitter van Vreemdelingen- Verkeer, werden toegesproken, die, na hun het welkom te hebben toegeroepen, de hoop uitsprak, dat zy een even aangenamen dag mochten doorbrengen als een vier jaar geleden, toen hier ook een Festival werd gehouden. Hierop werd onder leiding van den heer S. Klimmerboom een repetitie gehouden van de Festival-marsch „Euterpe" van den heer A. Barbe, alvorens die door alle gezelschappen op het Havenplein ten gehoore te brengen. De gemeenschappelijke uitvoering op genoemd plein slaagde uit nemend. Na de uitvoering, die door een talrijke menigte werd bijgewoond, trokken de deelnemende gezelschappen met volle muziek en ontplooide banieren, terwyi in een viertal rijtuigen het bestuur en de commissarissen van orde gezeten waren, door de straten van ons stadje. Vervolgens begaf men zich naar „Parklust" en naar de Sociëteit „Ons Genoegen", waar elk der deelnemende gezelschappen één zelf gekozen muzieknummer ten gehoore bracht. Inmiddels maakten de muziekgezelschappen, die niet aan de beurt waren om in „Park- lust" of in „Ons Genoegen" op te treden, een tocht door onze gemeente, niet ver zuimend daarbij een ovatie aan onzen burgemeester, mr. H. C. Moolenburgh, te brengen. Om vijf uur werden door den voorzitter van Vreemdelingenverkeer onder het houden van een toespraak de prijzen uitgedeeld, en aan elk Muziekgezelschap een herinneringsmedaille uitgereikt. 's Avonds werd door „Kunst en Eer" een groot concert in het a giorno schitterend verlicht» Parklust" gegeven, dat door een ontzetlende groote volksmassa werd bij gewoond. In de pauze werd een vuurwerk afgestokenwaarvan vooral het slotstuk zeer fraai was. Gedurende den geheelen dag en avond heerschten een voorbeeldige orde en een ware feestvreugde. Heeft het bestuur van Vreemdelingen verkeer zich door het genomen initiatief in deze in hooge mate verdienstelijk ge maakt, ook heeren commissarissen van orde hebben door hun tact- en beleidvol optreden aanspraak op waardeering voor hetgeen zij deden. Vermelden wij nog, dat het programma, hetwelk op oranjepapier gedrukt was, bevatte een keurige penteekening van den heer mr. Huyser, voorstellend de St.- Domusstraat. Inschrijvers waren de heeren; C. L. van Dalen, Stavenisse 8446 L. Wesdorp, Stavenisse - 8540 C. den Braber, Stavenisse - 8800 W. Hokken, Sliedrecht - 9023 J. Geluk, Tholen- 9100 Jan J. Geluk, Tholen - 9103 J. Elenbaas, St.-Annaland - 9186 L. v. d. Velde, Bruinisse - 9200 P. v. Bezuijen, Scharendljke - 9200 C. Boiier Cz,, Bruinisse - 9240 V. C. P. Boiier, Scherpenisse - 9250 Adr. Jacobs, Goes- 9300 W. C. Klos, Scherpenisse - 9430 Joh. de Jonge, Middelburg - 9447 Jan Duijnhouwer, Scherpenisse - 9600 Landbouw en Veeteelt. In de algemeene vergadering der Zeeuw- sche Landbouw-Maatschappy, te houden op 9 Juni te Kruiningen, zal de heer mr. Hr P. C. L. de Kruijff, uit Amsterdam, inleiden: „Een vrijwillige Landbouw- Ongevallen-verzekering", en de heer G. A. Vorsterman van Oyen: „De landbouw en het Arbeidscontract. Benoemd tot analist bij den dienst aan de Rijks-proefstations de heer P. Dekker, die werkzaam zal zijn aan het proefstation te Goes. Zaterdag werd in de sociëteit „V. O. V." te Goes de gewone jaarlijksche vergadering van Hoofden van Landbouw-wintercursus- sen in Zeeland gehouden onder voorzitter schap van den heer Rykslandbouwleeraar voor Zeeland. Op één enkelen na hadden alle landbouwonderwyzers aan de uitnoo- diging tot bijwoning der vergadering ge volg gegeven. De heer Zonnevijlle bracht verslag uit van een door hem gegeven cursus in het landmeten; de heer De Smidt van een cursus in het boekhouden, door hem te Oostburg gegeven, en van een door hem in 1908 meegemaakten vacantie-cursus voor landbouwonderwijzers te Wageningen. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Stavenisse. Dinsdag 1.1. werd alhier aanbesteed het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1910, van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingwerken aan den calamiteuzen Oud-Kempenshof- stedepoldcr. De begrooting was f 9614 43s. KERKNIEUWS. De heer B. Meijer, beroepen predikant bij de Geref. kerk van Brouwershaven, zal aldaar zijn intrede doen op Zondag 20 Juni a.s., na des voormiddags bevestigd te zijn door ds. L. Bouma van Middelburg. Bedankt voor het beroep naar de Herv. Gem. te Kapelle (Z.-Bev.), door ds. M. van Empel te Biggekerke. Bedankt voor de beroepen naar de Chr. Geref. Gem. te Heerenveen en te Franeker, door ds. H. W. Laman te Zierikzee. Beroepen als hulppredikant te Kamper land, de heer J. W. v. d. Does, cand. te Rotterdam. ONDERWIJST De voordracht voor Hoofd der school te 's-Gravenpolder bestaat uit de heeren P. de Potter, Hoofd der openb school te OudelandeJ. van Houte, onderwijzer te Oostburg; D. A. Poldermans, onderwyzer te Goes, en M. J. Pruijssen, onderwijzer te Kruiningen. Dinteloord. Door de onderwijzers der Rijksnormaallessen alhier is bij den heer districts-schoolopziener te Breda een ver zoekschrift ingediend, om zijn medewerking te verleencn tot het benoemen van den heer J. A Vermeulen, onderwijzer aan de inrichting, tot directeur, in plaats van den heer J. Geluk. De heer mr. Fernhout heeft aan den raad van Gorlnchem de volgende motie voorgesteld, ter behandeling In een volgende vergadering: „De Raad der gemeente Gorinchem noodigt B. en W. uit, onderwijzeressen aan één der gemeentescholen verbonden, zoodra zij zich in het huweiyk begeven, aan den Raad voor te dragen voor ontslag. De doop van Prinses Juliana. Omtrent het ceremonieel by den plech- tigen doop van Prinses Juliana, op 5 Juni in de Willemskerk te 's-Gravenhage, ver neemt men: De Koningin en de Prins, benevens de vorstelijke verwanten, zullen in het kerk gebouw aanwezig zijn kort voordat de jonggeboren Prinses In de met 6 paarden bespannen gouden koets door de groot- meesteresse van Hr. Ms. Huis naar de kerk zal worden geleid. Het staatsierijtuig wordt voorafgegaan door den ceremoniemeester en de kamer- heeren In een rijtuig en begeleid door een militair eere-escorte. Aan het paleis in het Noordeinde zal een eerewacht van het regiment grenadiers en jagers met de muziek der Kon. Militaire Kapel, en aan de Willemskerk de muziek korpsen der jagerbataljons en van de veldartillerie zijn opgesteld. De Koninkiyke Moeder zal Haar dochter ten doop houden. De Koninklijke zangvereeniging „Excel sior" zal kerkeiyke gezangen voordragen, waarvan de tekst in het Duitsch en Nederlandsch aan de genoodigden zal worden rondgedeeld. Tot de plechtigheden zullen o.a. worden uitgenoodigd de ministers, de hooge staatscollegiën, de voorzitters en de leden van de belde Kamers der Staten-Generaal, de vertegenwoordigers van het provinciaal bestuur, de leden van den gemeenteraad van 's-Oravenhage, de Commissarissen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1909 | | pagina 2