Uit Stad en Provincie. Ingezonden Mededeelingen. Succes der Pink Pillen. landsche zaken, en had daarna plan het in feestkleed gestoken Bezuidenhoutkwar- tler, met de Juliana van Stolberglaan als middelpunt, te bezoeken. Aan het gastmaal, hetwelk de ministers Zaterdag den Prins, ter eere van de ge boorte Zijner dochter, aanboden, heeft minister Heemskerk den Koninklijken gast zeer hartelijk toegesproken en gelukge- wenscht met de heuglijke gebeurtenis in het Vorstenhuis. De Prins beantwoordde den weispreken den heildronk van den minister met een allervriendelijkste dankbetuiging. Bij het aanbreken van den feestdag alhier, bleken de versieringen allerwege gereed te zijn. De stad is in feestdos, en op menig punt is met veel smaak gebruik gemaakt van het versieringsmaterieei. De middenstad heeft daarbij met succes naar den eerepalm gedongen, vooral de gecombineerde straatsieringen in het centrum blinken uit. Het plein 1813 met omgeving is van gemeentewege uiterst smaakvol gedecoreerd, overigens is meest alles door particuliere corporatiën en ingezetenen geschied, in de stad natuurlijk vroolijk, ja uitbundige drukte en daverend gejuich bij het uit rijden van de vorstelijke personen. Tilburg, 10 Mei. Toen De B. met zijn vrouw zich met paard en kar van Riel naar deze stad begaf, werd hij bij den overweg door 'n juist passeerenden goede rentrein van hier naar Qoirle gegrepen. De kar werd totaal verbrijzeld en werd met de inzittenden een 50-tal meters voort- geschoven, alvorens de trein stilstond. Het paard kwam met den schrik vrij. Minder goed brachten de inzittenden het er af. Zij hadden zich aan de buffers vastge klemd en zaten zoo tusschen het hout bekneld, dat de trein terug moest rijden, voordat zij uit hun netelige positie verlost konden worden. De vrouw bekwam diepe hoofdwonden en een wonde In de zijde, terwijl de man een paar ernstige wonden aan zijn been opliep. Men mag hier wel van geluk spreken, dat hier geen dooden zijn te betreuren. Niettegenstaande er maar enkele treinen per dag passeeren, was het toch wenschelijk, dat hier een paar afsluitboomen geplaatst werden, aangezien dit een drukke verkeers weg is en reeds meermalen een dergelijk ongeluk heeft plaats gehad, hoewel niet met zulke ernstige gevolgen. Oud-Gastel, 11 Mei. Zaterdag slachtte de slager C. v. d. L. alhier, een rund, dat was aangetast door miltvuur. Door een wondje in het aangezicht ontstond bij den man bloedvergiftiging, zoodat gezicht en hals vreeselijk opzwollen, tengevolge waar van de ongelukkige gisterenavond overleed. Zierikzee, 11 Mei. Naar aanleiding van het telegram van gelukwensch, dat namens de burgerij aan Hare Majesteit de Koningin en Prins Hendrik der Nederlanden, wegens de geboorte van een Prinses, door den burgemeester dezer gemeente verzonden is, ontving deze het volgend antwoord Burgemeester Zierikzee. Regeeringstelegram, Haag 11.5. Hare Majesteit laat u allen voor uwe gelukwenschen danken. Adjudant Van Asbeck. 11 Mei. Gisterenavond werd door ons departement der Maatschappij „tot Nut van 't Algemeen", ten huize van den heer Van Meteren een vergadering gehouden, die helaas! weder door een klein aantal leden werd bijgewoond. De notulen der vorige vergadering werden gelezen en goedgekeurd. De voorzitter, ds. P. de Haas, bracht alsnu ter tafel den beschrijvingsbrief der in Juni te houden algemeene vergadering. Verschillende daarin voorkomende punten werden besproken. Tot afgevaardigde naar die vergadering werd gekozen mr. J. P. Cau, die deze benoeming aannam. Tot lid van het bestuur van dit departe ment werd herkozen de heer H. Lakenman, terwijl tot commissaris der volksbibliotheek werd herkozen de heer F. H. Dikschei, die deze betrekking reeds 25 jaar vervult. ZEd. gaf een kort overzicht van dat tijd perk, waaruit bleek, dat de bibliotheek veel verbeterd is en zich steeds in de belangstelling van het publiek mag ver heugen. (Wij nemen deze gelegenheid te baat, om deze zoo nuttige instelling in de medewerking van onze lezers aan te bevelen, in dezen tijd van schoonmaak komen zeer zeker bij velen boeken voor den dag, die voor de bezitters geen waarde meer hebben en de bibliotheek konden versterken). Bij de gewone omvraag, werd door één der leden de vraag gesteld: waarom het Nut de Ambachtsschool niet subsidieert of als donateur optreedt, terwijl dit in verschillende andere gemeenten wel gedaan wordt. Vanwege het bestuur werd hierop ge antwoord, dat de afdeeling van het Nut reeds eenige instellingen subsidieert, zoodat rekening moet gehouden worden met den staat der financiën. Het bestuur zal echter dit punt in overweging nemen. Hierna werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Benoemd tot subst.-griffier bij de arr.-rechtbank alhier mr. H. Pleyle, adv. en proc. te Assen, tevens beëedigd klerk ter griffie van de rechtbank en waarn. griffier bij het kantongerecht aldaar. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is, met ingang van 1 Juli a.s., benoemd tot bureel-ambtenaar der 2e klasse in dienst van den Provincialen Waterstaat, de heer A. de Jonge Az., thans teekenaar bij den Provincialen Waterstaat in Drenthe, te Assen. Hij wordt werkzaam gesteld op het bureau van den ingenieur te Neuzen. In de haven te Ter Neuzen is een lichter, geladen met grint, op één der ber men geloopen. Het schip is middendoor gebroken en als verloren te beschouwen. Het provinciaal comité der antl-rev. kiesvereenigingen in Zeeland zal op 1 Juni te Ter Neuzen een buitengewone verga dering houden. Dr. A. Kuyper Is ter gelegenheid van het jubileum der Universiteit te Leuven bevorderd tot doctor. {Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels 75 C'ts.elke regel meer 15 Ots. Drie genezingen in dezelfde familie. Mej. Berendina van der Welde, geb. Ten Caat, oud 49 jaren, wonende te Hollandsche Veld, heeft dezer dagen de volgende verklaring afgelegd, die waard is onthouden te worden, omdat zij bewijst dat de Pink Pillen genezen en dat die genezingen duurzaam zijn. Mej. Berendina ten Caat, genezen in Augustus 1907, is sedert dien altijd gezond geweest. .Voor ik de Pink Pillen gebruikt heb, leed ik erg aan maagpijnen, lendepijnen en langdurige schele hoofdpijn. Ik was zoo zwak, dat ik niet kon blijven staan. Ik had allen moed en alle lust in mijn werk verloren; ik voelde ook heel goed dat dit mij onmogelijk was. Sedert 1907, toen ik de Pink Pillen heb gebruikt en mijne kwalen zijn verdwenen, ben ik voortdurend gezond geweest. Ik eet van alles, terwijl ik vroeger in het geheel geen voedsel kon verdragen. Alle andere genees middelen hadden mij niets geholpen, alleen de Pink Pillen hebben mij een uitmuntende gezond heid weergegeven". Deze genezing is gevolgd door twee andere in dezelfde familie. Mej. Z. ten Caat, geb. Olde, schoonzuster der voorgaande, 57 Jaren oud, schrijft aldus: Ik ver klaar aan de Pink Pillen het herstel mijner gezondheid te danken te hebben. Ik leed aan benauwdheid, kortademigheid, groote zwakte en herhaalde schele hoofdpijnen. De Pink Pillen hebben mij van die pijnlijke kwalen verlost. Dan nog schrijft ons de heer Christiaan van der Weide, landbouwer te Hollandsche Veld, zoon van Mej. Berendina van der Welde, van wie hierboven sprake is, het volgende: .Gedurende de jaren van mijn groei ben ik heel naar geweest. Langzaam werd ik hoe langer zoo slechter, ik werd al bleeker en al zwakker. Eindelijk was ik zoover, dat ik geen voedsel meer kon verdragen, en geheel uitgeput, was ik genood zaakt maanden lang te bed te blijven, want ik kon geen stap meer doen. Ondanks het gebruik van vele geneesmiddelen en versterkende middelen, was mijn toestand niet vooruitgegaan, zoodat mijne vrienden en kennissen het er voor hielden, dat ik nog maar enkele dagen te leven had. Toen ik nu de getuigschriften der Pink Pillen gelezen had, liet ik daarvan eenige doosjes komen. Dadelijk na de eerste doosjes gevoelde ik mij beter, en na een behandeling van eenige weken, was Ik volkomen genezen. Ik had op nieuw goede eetlust en krachten, en ik kon zonder vermoeienis werken. Gedurende eenige jaren geniet ik, dank zij de Pink Pillen, een uitmuntende gezondheid". Er zijn heel wat families door de ziekte bezocht, waar de Pink Pillen de gezondheid en de vreugde kunnen terugbrengen. Wij hopen dat deze weinige regels in die families gelezen zullen worden. De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloed armoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maag kwalen, schele hoofdpijnen, zenuwpijnen, heupjicht, plaatselijke pijnen, neurasthenie. Prijs f 1,75 de doos; f 9,— per 6 doozen. Verkrijgbaar bi] Snabilié, hoofd-depöthouder voor Nederland, 7, Groote Markt te Rotterdam; voor Zierikzee en Omstreken bij de firma F. P. J. Bal, DamJoh. de Roos, Vlasmarkt 157, Middelburg; Drogisterij Minerva, Blauwstraat 90; firma W. v. d. Leur, Kaalstraat, Steenbergen; J. Groenewegen; W. Potter, Apoth., Sloofstraat, Tholen. En verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Noordgouwe. Op Dinsdag a.s. zal ook hier gefeest worden Ier eere van de Koninklijke familie. Tot eere-voorzifter der feestcommissie is benoemd jhr. C. A. van Citters. Kerkwerve, 10 Mei. In de heden ge houden vergadering van den gemeenteraad is besloten de jaarwedde van den gemeente veldwachter L. Boot met f 65 's jaars te verhoogen, ingaande 1 Januari 1909. Serooskerke. Het Prinsessefeest alhier op 10 dezer is in alle opzichten uitstekend geslaagd en hoewel wij het weêr wat milder gewenscht hadden, heeft dat echter in het minst geen afbreuk gedaan aan de feestvreugde. Den geheelen dag bewoog zich een vroolijke, geestdriftige menigte door het dorp en in de herbergen. School feest en volksvermaken, met 's avonds fakkeloptocht, slaagden uitnemend, vooral waar zich telkens „Kunst na Arbeid" van Ellemeet deed hooren, een gezelschap, dat zich kranig van zijn taak heeft gekweten, en voor een dergelijke gelegenheid alles zins aanbeveling verdient. Tot diep in den nacht duurde de feestvreugde, die door geen enkelen wan klank werd gestoord. Noordwelle, 12 Mei. Gisteren heelt deze gemeente feest gevierd om uiting te geven aan de vreugde over de geboorte van Prinses Juliana. Begunstigd door goed weer werd het volgende programma afgewerkt: De feestelijkheden namén om 9J ure in de kerk, waarheen vele belangstellenden hunne schreden gericht hadden, een aan vang met een redevoering van den EdelAchtb. heer burgemeester M. Hoogen- boom. In een zeer pittige, weldoordachte, onderhoudende causerie schetste spreker in gloedvolle woorden de groote ver diensten van ons Vorstenhuis en den innigen band, die er bestaat tusschen het Huls van Oranje en het Nederlandsche volk van vroeger en later en vooral van heden, nu ons Vorstenhuis en het volk zich kunnen verheugen in de gelukkige geboorte van een Oranjetelg, waardoor de verhouding te Inniger, de band te vaster is geworden. Het Zanggezelschap „Crescendo" had voor deze gelegenheid zijne welwillende medewerking verleend. Eenige zeer goed uitgevoerde zangstukken verwierven aller sympathie. Na afloop der bijeenkomst werd het schoolfeest gehouden. Opgewekt en vroolijk weerklonken door het zeer net versierde schoolgebouw, waarin zich ook een talrijk publiek bevond, de vele kinderstemmen, die in geestdrift de vaderlandsche liederen zongen. De tractatie bestond in het uit reiken van de traditioneele melk en krentenbroodjes, terwijl elk kind nog een oranjeappel kreeg en een steenen melk beker ontving. Na het schoolfeest had een optocht plaats van versierde fietsen. Velen hebben daaraan meegedaan, en allen hadden moeite noch zorg ontzien om de fiets zoo mooi mogelijk te krijgen. Er waren pracht exemplaren bij! Den lsten prijs verwierf mej. E. J. Stoel, wier fiets kunstig ge- metamorphoseerd was in een goed berijd bare automobiel met toebehooren. Zelfs het nummer was niet vergeten, evenmin als de twee vooropstaande lantaarns. Den 2en prijs behaalde mej. A. van Dalsen, wier fiets in een zeer vlug scheepje met mast en tuig veranderd was, voerende de naam „Prinses Juliana", met welk scheepje zij desnoods de Noordzee kan oversteken, Een groep van 4 aan elkander verbonden fietsen, waartusschen een elegante wieg met een Prinses er in was aangebracht, was jammer genoeg niet berijdbaar, zoodat een lste prijs niet kon worden uitgereikt. Het geheel was echter een zeer'leuke uit voering van een kostelijk idée. Aan J. v. d. Maas werd een lste prijs toegekend voor de koddigs! opgesierde fiets. 's Namiddags waren volksspelen geor ganiseerd, bestaande uit: zakloopen voor jongens, eier- en turfrapen voor meisjes, sprietioopen voGr ouderen. Menig mededinger verliet zegevierend het strijdperk en keerde met een prijs gelukkig huiswaarts. Het avondfeest werd in den meest op- gewekten zin gevierd. Het schoolgebouw was voor deze gelegenheid in een feest gebouw herschapen. Tooneelstukjes, afge wisseld door zang en voordrachten, werden den geheelen avond ten beste gegeven. 11 Mei 1909 was voor Noordwelle een ware feestdag. Dreischor. In een druk bezochte ver gadering werd Maandagavond besloten, ter herinnering aan de heuglijke gebeur tenis in ons Vorstenhuis, feest te vieren, en dit te houden op Donderdag 27 Mei a.s. Bruinisse. Door den heer Joh. de Waal Rz.voorzitter der Vereeniglng „Schippers- en Visschersbelang" alhier, is het volgend telegram ontvangen als ant woord op het felicitatie-telegram door hem afgezonden, toen de heuglijke tijding kwam, dat er een Prinses geboren was „Hare Majesteit de Koningin laat U allen voor gelukwenschen danken". Adjudant Van Tuyl. Men is hier druk bezig zich voor te bereiden voor het Oranjefeest, dat men a.s. Vrijdag 14 Mei hoopt te vieren. Op verschillende plaatsen is men met grooten ijver aan het knippen, terwijl allerlei voor bereidingen worden getroffen om in 't bizonder het feestterrein „de Oude Straat" een recht feesteljjk aanzien te geven. Voor de te houden wielerwedstrijden zijn waarlik fraaie prijzen aangekocht, terwijl ook de optocht iets goeds belooft te worden. De hier bestaande zang- en muziek-vereenigingen verleenen hare mede werking, zoodat, bekend als deze gemeente is om den slag, dien zfl er van heeft om, vooral als het een Oranjefeest geldt, op gewekt feest te vieren. Men mag verwachten dat Vrijdag een recht genoegelljke dag zal worden. St.-Maartensdijk, 11 Mei. Hedennacht begaf zich hier een elf-jarig dochtertje van den arbeider I. N. in slapenden toestand uit haar bed op den zolder en kwam toe vallig bij de trapopeningl, waardoor zij plots naar beneden viel. Men kan zich de ontsteltenis der uit den slaap geschrokken ouders voorstellen. Het meisje gevoelde na haar val veel pijn in de leden, waarvoor geneeskundige hulp werd ingeroepen. Overigens schijnt ze geen gevaarlijke kwetsuren verkregen te hebben. Naar wij vernemen zal de heer Lohman, afgevaardigde voor Goes, hier over 14dagen een politieke rede houden. Tholen, 11 Mei. Alhier zullen op 28 Mei de feesten gegeven worden, hoofd zakelijk bestaande in een kinderfeest, waaraan de kinderen van de openbare lagere school en van de bewaarschool kunnen deelnemen. Op de Groote Markt zullen verschillende spelen uitgevoerd en in de bewaarschool zullen zij onthaald worden. Colijnsplaat, 10 Mei. Heden had ten gemeentehuize de vergadering plaats van Ingelanden van den polder „Oud-Noord- Beveland". Er waren van de 46 ingelanden 34 aanwezig. Na vaststelling der rekening over 1908/9 werd overgegaan tot het opmaken der be grooting voor 1909/10. Deze werd vastge steld in ontvang en uitgaaf op f 33674 86 met een dljkgeschot van f 14,— per hectare over de schotbare grootte der polders. Besloten werd tot aanleg van een grintweg in den Groenenweg van den binnenberm van den zeedijk af tot aan den Noordlangen- weg ter lengte van 954 meter over eene breedte van 2,25 Meter. Ten slotte werd eene voordracht opge maakt voor dijkgraaf wegens periodieke aftreding van den heer M. de Regt Jz. Daarop werden geplaatst behalve de aftredende de heeren: P. C. W. Swemer en A. J. Ridder. Hedenavond kwam een gerij met 2 paarden bespannen van Kortgene naar deze gemeente. Aan 't eind van den Nieuwenweg (bij de hofstede bewoond door W. Vroegop) kwam een fietsrijder in tegenovergestelde richting in dolle vaart aanrennen, en reed met zoo'n kracht tegen de paarden in, dat de beide knuppels van 't gareel van één der paarden braken. Door de tegenwoordigheid van geest van den koetsier en de makke paarden, werd een groot ongeluk voorkomen. De fietsrijder sukkelde onderste boven en kon met gebroken fiets en eenige hoofdwonden te voet zijn weg naar Kortgene vervolgen. Enkele dagen geleden moest iemand in deze gemeente aanbesteden het bouwen eener landbouwschuur. Het zeldzame geval deed zich daarbij voor, dat geen enkele inschrijver uit deze gemeente (elders was het zeker niet bekend), kwam opdagen, omdat door het vele timmerwerk, dat hier te verrichten is, het werk niet op den bepaalden tijd gereed kon zijn. Middelburg. De commissie uit de Kamer van Koophandel alhier, voor de maand April, heeit rapport uitgebracht over het ontwerp-tariefwijziging der S. S. en H. IJ. S. M., dat van den minister van waterstaat ter beoordeeling is ontvangen. Bij het onderzoek van de voorgestelde wijzigingen heeft de commissie zich reken schap gegeven van de voor- en nadeelen, welke aan die wijzigingen zijn verbonden. De voordeelen zijn h. i. de volgende 1°. dat de vrachtprijzen enkele reis, zoo wel bij de S. S. als bij de H. IJ. S. M. be langrijk worden verlaagd, zij het dan ook bij de laatstgenoemde meer dan bij de S.S. 2°. dat de vrachtprijzen voor heen en terug bij de S. S. voor afstanden tot 130 K.M. worden verlaagd; 3". dat de zóó ingewikkelde en zeker minder practische groepenkaarten bij beide Maatschappijen zullen worden opgeheven en daarentegen gemeenschappelijke abon nementskaarten verkrijgbaar zullen worden gesteld, geldig op alle lijnen van de H. IJ. S. M. en N. C. S., welke maatregel ten goede zal komen aan druk reizende per sonen, zoowel geldelijk als gemakshalve; 4°. dat de K.M.-boekjes der beide Maat schappijen geldig zullen zijn. Daartegenover somt de commissie de volgende nadeelen op: 1°. dat de retourkaarten zullen worden afgeschaft 2°. dat tengevolge daarvan de vracht prijzen van een reis heen en terug per S. S. over afstanden van 130 K.M. en daar boven, aanvankelijk in geringe, boven de 200 K.M. echter in belangrijke mate zullen worden verhoogd 3°. dat diezelfde vrachtprijzen bij de H. IJ. S. M. voor alle afstanden met 8 pCt. zullen worden verhoogd. De nadeelen acht de commissie, vooral met het oog op de nieuwe speciale K.M.- boekjes, waardoor een reis boven 200 K.M. nooit meer kan worden dan f 12, f 9 of f 6, niet groot. Waarom de N. B. D. S. is uitgesloten be grijpt de commissie niet. De commissie stelt voor aan den minister te schrijven, dat het de Kamer getroffen heeft, dat de wijzigingen in de tarieven niet van toepassing zijn op den N. B. D. S. en dat het op hoogen prijs zou worden gesteld als dit nog geschiedde of, wanneer daartegen onoverkomelijke bezwaren be staan, die wereldkundig te maken, opdat ze wellicht uit den weg geruimd kunnen worden. Verder dat de Kamer in de ont werpen heeft gemist een regeling van de militaire- en klnderkaarten, waarop zij de aandacht van den minister vestigt en ten slotte, dat de Kamer aan de voorgestelde nieuwe tarieven de voorkeur geeft boven de thans bestaande. Vlissingen, 11 Mei. Alhier zal, op'initia tief van den burgemeester, ook een commissie worden gevormd tot het organiseeren van feestelijkheden in verband met de geboorte van Prinses Juliana. De vereeniging „Vlissingen Vooruit" heeft zich bereid verklaard zich met de regeling der feestelijkheden te belasten. Ritthem. Dinsdagavond is alhier, be- hoorende tot het Kamerdistrict Middelburg en tot het Statendislrict Vlissingen, een vrijzinnige klesvcreeniging opgericht. Aanbestedingen, Verkoopingen enz. Kerkwerve, 11 Mei. Heden werd alhier ten overstaan van den notaris H. J. van Nouhuys te Zierikzee openbaar verkocht een landbouwers-inspan, w.o. Ruinpaard voor f 349, bruine merrie en veulen f 494, merrie f 160; koeien voor f 146, f 203, f 201, f 119, f 124; kalf- vaars f 141ossen f 70, f 62, f 61, f 52 f 36, f 21. Landbouw en Veeteelt. Dinsdag had te Middelburg en Vlis singen de rijkskeuring plaats van paarden, die in tijd van oorlog voor het leger worden bestemd. In beide plaatsen werden ieder ruim 600 paarden gekeurd, waarvan te Middelburg 141 en te Vlissingen 78 ge schikt werden bevonden. in de Moniteur Beige van Maandag 10 Mei wordt bekend gemaakt dat, te rekenen van 20 Mei a.s., het Invoeren van runderen en schapen herkomstig uit Nederland en bestemd voor het slachthuis van Brugge, toegelaten is langs Brugge (via vaart van Ostende naar Brugge), op alle werkdagen van zonsopgang tot zons ondergang, mits na voorafgaande ver wittiging van 24 uren aan den heer Moulaert, veearts te Brugge, belast met het gezondheidstoezicht. RECHTSZAKEN. De rechtbank te Utrecht veroordeelde den koetsier uit Driebergen, die den heer IJssei de Schepper gereden heeft en een botsing veroorzaakte met de stoomtram, tengevolge waarvan genoemde heer aan de daarbij bekomen kwetsuren overleed, wegens het veroorzaken van dood door schuld tot 7 dagen hechtenis. De eisch was 1 maand hechtenis. De ambtenaar van het O. M. bij de rechtbank te Amsterdam elschte twee jaar gevangenisstraf tegen den 23-jarigen M. L., een voor anarchistische gevoelens met rood paspoort ontslagen marinier, wegens het op den openbaren weg verspreiden van en colporteeren met de Practische Anar- diist, een schendblaadje, waarin tot straf bare daden en opruiing wordt aangespoord. In de zitting der civiele Kamer van de arrond.-rechtbank te Rotterdam van Maandag 1.1. werd in 24 zaken, alle be treffende vorderingen tot echtscheiding of scheiding van tafel en bed, vonnis gewezen. Weder werden een aantal zulke zaken in behandeling genomen en door het O. M. een eisch gesteld. Bij beschikking der rechtbank te Middelburg is rechtsingang verleend met bevel tot gevangenhouding en instructie in de zaak tegen J. C. de K., 38 jaar, com missionair, geboren en wonende te Hulst, thans gedetineerd in het huis van bewaring te Middelburg, beklaagd van het plegen van onzedelijke handelingen met een meisje beneden den leeftijd van 16 jaar. KERKNIEUWS. Aangenomen het beroep naar de Herv. Gem. te Schore c. a. door ds. R. van der Waal te Nieuw-Beierland. Beroepen bij de Geref. Gem. te Heerenveen en te Franeker ds. H. W. Laman te Zierikzee. Bedankt voor het beroep bij de Geref. Gem. (B) te Axel door ds. E. J. Schouten te Bolnes. De Algemeene Synodale Commissie der Nederl. Herv. Kerk heeft de predi kanten uitgenoodigd, in de openbare godsdienstoefeningen, bij de voorbede voor Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana, den titel te gebruiken van „Prinses der Nederlanden". O N D E R W IJ S. De examens ter verkrijging van een diploma als kinderjuffrouw, uit te reiken door de Alg. Ned. Vrouwenvereeniging „Tesselschade" zullen, met uitzondering van Zondag 13, van 8 tot en met 18 Juni a.s. te 's-Hage gehouden worden. Post en Telegrafie. Colijnsplaat. Met het oog op het feest naar aanleiding der geboorte van Prinses Juliana, te houden op a.s. Donderdag, zal het hulpkantoor der posterijen alhier open zijn: des voormiddags van 8—9, des namiddags van 1—2 en des avonds van 5—5J uur. Het hulptelefoonkantoor is op dien dag alleen geopend des morgens van 8—9 uur. TWEEDE KAMER. Deze Kamer gaat vermoedelijk eerst Woensdag 19 dezer op re^es, na ook nog het voorstel van den heer De Savornin Lohman tot wijziging van het Kamer-regle ment te hebben behandeld. in de zitting van Dinsdag werden eenige kleine wetsontwerpen goedgekeurd. Donderdag heelt de eindstemming over de schepenwet plaats.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1909 | | pagina 2