AANKONDIGING, WE 6 Melkkoeien. Ingezonden Mededeelingen. Officieel Marktbericht. MIDDELBURG "ZIERIKZEE. HDVERTEHTBEN. ikt (S) 1ste en 2de kwaliteit DEKRIET. en vloeren opengerukt, deuren sloegen uit hengsels, doch werden weer overeind ge houden door de opengereten vloeren. Aan de zijde van de Van Oldenbarneveltstraat en Kerklaan werden alle glasruiten ver nield en vlogen de scherven tot aan de overzijde der straat. Zóó hevig was de schok, dat de pannen van het dak gerukt en door elkaar geworpen werden. Over de opengebarsten vloeren, waar- tusschen groote vlammen zichtbaar waren ontvluchtten de bewoners het huis. De heer K. bekwam lichte brandwonden door de vlammen die tijdens de ontploffing door het huls trokken; eenige huisgenooten vielen over de opengebarsten vloeren. De materiale schade in huis aangericht is enorm. De heer K. en zijn gezin werden allen in het ziekenhuis opgenomen en daar werd ook een geaffecteerde van spuit no. 21 verbonden, die lichte kwetsuren had bekomen. De oorzaak van de ontploffing wordt gezocht in de omstandigheid, dat een gaspljp niet voldoende afgestopt was. Den geheelen nacht is bij het pand de wacht gehouden. ONDERWIJS. In Nederland bestaan er sedert 1 October 1908 vijf cursussen, waar men opleiding geniet om op den hoofd-cursus te Kampen te komen en wel te 's-Graven- hageBredaArnhemAmersfoort en Kampen. In dit jaar zal voor het eerst vergelijkend examen gehouden worden, vóór dien tijd kan ieder geplaatst worden na afgelegd examen en onder-officier zijnde of aan het examen van onder-officier vol daan hebben. Door den Minister van Oorlog is nu bepaald dat er in het geheel 45 plaatsen z^n voor toelating tot het lste studiejaar van den cursus bij het wapen der infanterie en bij eiken cursus 1 plaats voor rechtstreeksche toelating tot het 2e studiejaar, met dien verstande nochtans, dat de bij eenigen cursus voor het 2e studiejaar onvervuld gebleven plaats, eventueel ten goede kan komen aan ad- spiranten bij een anderen cursus, of zoo deze er niet zijn, ten goede aan adspi ranten voor het lste studiejaar. Post en Telegrafie. De blijde gebeurtenis heeft de groote telegraafkantoren en ook den telefoondienst enorme drukte bezorgd. Als een enkel klein bewijs daarvan zij gemeld, dat te 's-Gravenhage Woensdag j.L, den dag van verwarring door 't loos alarm, nagenoeg 51000 gesprekken werden gevoerd, waarvan een aanmerkelijk aantal in de ochtenduren, en Vrijdagmorgen ongeveer 29000 ge sprekken in de vier uren, volgende op het bekend worden der geboorte van de prinses. Vrijdag zijn op het paleis niet minder dan 7000 felicitatie-telegrammen ontvangen, waaronder natuurlijk vele met een groot aantal woorden, van verschillende staats hoofden. JUNI-VERKIEZINGEN. De anti-rev. kiesvereeniging te Tholen heeft tot candidaat voor de Tweede Kamer gesteld, den heer jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman. De geboorte-aangifte. Bij de aangifte der geboorte van Prinses Juliana maakte Prins Hendrik gebruik van denzelfden gouden penhouder, die door H. M. en Z. K. H. ter onderteekening van de huwelijksakte op Donderdag 7 Febr. 1901 werd gebezigd. De akte van geboorte van de jonggeboren Prinses is als volgt opgemaakt: Heden, den eersten Mei Negentienhonderd en negen, heeft Zijne Koninklijke Hoogheid Hendrik, Wladimir, Albrecht, Ernst, Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg, Vorst van Wenden, Schwerln en Ratzeburg, Oraaf van Schwerin, Heer van de Landen Rostock en Stargard, enzoovoorts, enzoo- voorts, oud 33 jaren, aan mij, Hubertus De Wilde, Ridder in de Orde van Oranje- Nassau, Wethouder, Ambtenaar van den Burgerlijken Stand der Gemeente 's-Gra- venhage, te kennen gegeven en verklaard, in tegenwoordigheid van Meester Antonius Petrus Laurentius Nelissen, oud zeven en vijftig jaren, Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw, Minister vanjustitie, en van Jonkheer Meester Reneke De Marees van Swlnderen, oud acht en veertig jaren, Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw, Minister van Buitenlandsche Zaken, belden wonende alhier, dat het kind aan ons voorgesteld wordende en hetwelk is van het vrouwelijk geslacht, geboren is in het Koninklijk Paleis, gelegen in het Noord- einde, nummer acht en zestig, binnen deze gemeente, op Vrijdag, den dertigsten April des jaars Negentienhonderd en negen, des voormiddags ten 6.50 ure, mitsgaders dat hetzelve kind, genaamdJuliana, Louise, Emma, Marie, Wilhelmina, Prinses van Oranje-Nassau, Hertogin van Mecklenburg, eene dochter is van Hem, Hendrik Wladimir Albrecht Ernst, Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg, Vorst van Wenden, Schwerin en Ratzeburg, Graaf van Schwerin, Heer van de Landen Rostock en Stargard, enzoovoorts, enzoovoorts, en van Zijne Koninklijke Gemalinne Hare Majesteit Wilhelmina Helena Pauline Maria, Koningin der Nederlanden, Prinses van Oranje-Nassau, Hertogin van Mecklenburg, enzoovoorts, enzoovoorts, enzoovoorts, beiden residee- rende te 's-Gravenhage. Ik, Ambtenaar van den Burgerlijken Stand der Gemeente 's-Gravenhage, heb daarvan ten Paleize bovenbedoeld deze akte opge maakt, die door Zijne Koninklijke Hoog heid, de beide getuigen en mij na voorlezing is onderteekend. Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels 75 Cts.; elke regel meer 15 Cts. Ondervinding van een inwoner van Middelburg. Mejuffrouw A. Vroonland, Beenhouwerssingel K 76 te Middelburg, meldt ons: Het is thans reeds vijf jaren dat ik gesukkeld heb aan een hevige pijn in de lendenen, rug en zijden. De urine was erg beslagen en kwam met een bran derig, pijnlijk gevoel. Ik had veel zweetingen en benauwdheden, die door huiveringen werden gevolgd, ook leed ik aan rheumatiek. Somtijds was mijn geheele lichaam opgezwollen, waardoor ik mijn kleeren dikwijls niet eens dicht maken kon en vooral mijn enkels en polsen waren dik opgezet. Ik sliep slecht en wanneer ik's morgens opstond was ik reeds vermoeid. Verschillende malen was ik hiervoor onder behandeling geweest, doch zonder merkbare verlichting en het was mijn geluk, dat ik met Foster's Rugpijn Nierenpillen bekend raakte, want ik had deze nauwelijks twee weken ingenomen, toen ik reeds een groote verlichting bekwam. Nadat ik nog een paar doosjes had gebruikt, kwam er een algeheele verandering in mijn toestand. De pijn was zoo goed als verdwenen en van al de vroegere ellende bemerkte ik bijna niets meer. Ik zal thans nog een tijdje met uw pillen doorgaan en hoop u binnenkort mijn volkomen herstel te kunnen melden. Ik ondergeteefesndc verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek tc maken op elke wijze die u goeddunkt. Nierziekte is gevaarlijk, omdat zij zoo onge merkt aankomt. Zij heeft veel verschijnselen en menigmaal wordt ze voor een andere ziekte gehouden. Hoofdpijn, een zenuwachtige prikkel bare toestand, onregelmatig hart, slapeloosheid, duizelingen, een voortdurend vermoeid gevoel, dit zijn even goed kenteekenen van nieraan doening als rugpijn, waterzucht, onregelmatige urine, rheumatiek, graveel, zwakte der blaas enz. Nierziekte kan soms jaren in het gestel zijn, vóórdat de oorzaak van het kwaad vermoed werd. Dat is het gevaar. Foster's Rugpijn Nierenpillen zijn een speciaal geneesmiddel voor nier- en blaasziekten. Let er op dat gij de échte Foster's Rugpijn Nierenpillen bekomt, elke échte doos voert den naam voluit, benevens de handteekening van James Foster. Ze zijn te Zierikzee vckiijgbear bij den Heer M. S. Folak, geolpl. Drogist, en te Tholen bij den Heer W. Potter, filiaal Apotheek „Coronoe", Stoo'straat. Toesendlng geschiedt frenco r.a ontvangst van postwissel 13,75 voer één of f 17.— voor dnozen. Afsluiting dep Zuiderzee. Blijkens het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot aanleg van een gedeelte van de afsluiting der Zuiderzee en indijking en droogmaking van de Wieringermeer verklaarden som mige leden zich tegen het wetsontwerp, omdat in hunne oogen de droogmaking der Zuiderzee, althans voorloopig, geen aanbeveling verdiende. Tegenover deze leden stonden er die voor deze plannen sympathiek gestemd waren. De opvatting, dat het ondernemen van dit werk in te hooge mate beslag zal leggen op onze krachten en middelen en geen plaats zal laten voor andere groote werken, konden deze leden allerminst deelen. Onder bedoelde leden waren er velen, die zich besliste voorstanders noem den van het plan derZuiderzee-Vereeniging: eerst een afsluitdijk leggen van Wieringen naar Piaam en daarna successievelijk de vier ontworpen inpolderingen tot stand brengen. Aangaande de bedoeling van de bewinds lieden, die dit wetsontwerp hebben inge diend, verklaarden enkele leden in twijfel te verkeeren. Zij hadden den indruk, dat hier wordt voorgesteld een proef te nemen, zoowel van technischen als van financieelen en economischen aard, waarvan de uit komst zal moeten beslissen over de vraag of de geheele droogmaking alsdan met afsluitdijk raadzaam is. Vele andere leden kwamen met beslistheid tegen die meening op. Van een proefneming als bovendedoeld is geen sprake. Verscheidene leden verklaarden zich met het ingediende voorstel te kunnen vereenigen en het te verkiezen boven dat der Staatscommissie. Het aangeboden plan, meer op zichzelf beschouwd, deed bij sommige leden in de eerste plaats de bedenking rijzen, dat de vernauwing van den toegang tot de Zui derzee, die met het werk gepaard gaat, tengevolge zal hebben, dat het bij W. of N.W. wind binnenstroomende water des te heviger zal aandringen op de Friesche kusten. Resumeerende, achtten sommige leden het allerminst uitgesloten, dat het werk een nadee|ig saldo van 10 millioen gulden zal opleveren. Tegen een en ander werd aangevoerd, dat, hoe waar het ook moge zijn, dat de kosten van Waterstaatswerken dikwijls be langrijk tegenvallen, er toch wel redenen zijn om aan de ramingen, die aan dit voorstel ten grondslag liggen, een bizonder vertrouwen te schenken, daar deze plannen niet van één ambtenaar maar van tal van deskundigen afkomstig zijn, die het plan jaren hebben bestudeerd. Sommige leden wezen op de wensche- lijkheid om, komt het hier beoogde werk tot stand, den aan te winnen grond niet te verkoopen, doch in 's Rijks handen te doen blijven. Sommige leden vroegen waarop de meening uitgedrukt in de Memorie van Toelichting berust, dat de op de Zui derzee uitgeoefende visscherij geen betee- kenenden invloed van de indijking zal ondervinden. Zij vreesden, dat het visschers- bedrijf wel degelijk schade zal ondervinden. Ingezonden Stukken. Aan de Redactie der Zierikzeesche Nieuwsbode. Zierikzee, 4 Mei 1909. Mijnheer de Redacteur! Naar aanleiding van het U den len Mei uit Den Haag toegezonden stuk van Mr. M. W. F. Treub het volgende: Werkelijk heb ik op de laatste vergadering van de Afd. Zierikzee van den Bond voor Staatspen sionneering den heer Treub verweten, dat hij den strijd tegen Staatspensionneering niet steeds met loyale middelen heeft gevoerd en dat daarbij zijn tegenstander Perio in zijn persoon is aangevallen door de Redactie van Land en Volk. Die verwijten heb ik met bewijzen gestaafd, door voorlezing van enkele passages uit het eerste en uit een laatste van zijn serie artikelen in Land en Volk, gericht tegen doel en streven van den Bond voor Staatspensionneering. Uit de middel moten van de zalm het was een serie van 8 hoofdartikelen heb ik maar niet gesneden. Ik wenschte te laten' zien, hoe de strijd is begonnen en hoe die is geëindigd. Door mij is ten eerste voorgelezen het vol gende „Bij allen di^_ ijr.ar voorstaan behoort de Staatspensionneering dó'el te wezen, bij velen is zij jammer genoeg slechts middel tot een ander doel, alleen verklaarbaar uit verkiezings- rekenkunde". Dit praatje, waarmee ook rechtsche tegenstan ders steeds aankomen, is ons zeer hinderlijk, wijl het bezijden de waarheid gaat. Verder heb ik het volgende voorgelezen: „Zij, die het volk willen doen gelooven, dat zij in staat zijn aan de ouden van dagen een pensioen van staatswege te geven, zonder dat de arbeidende klasse en zij, die in inkomen met deze gelijk te stellen zijn, in de kosten daarvan be hoeven bij te dragen, zijn afgezien van de sociaal-democarten, over wie in dit verband ge noegzaam werd gezegd te verdeelen in twee categoriën. 1". De naïeve optimisten, die op financieel ge bied alles hoe buitensporig het ook zij mogelijk achten. Daaronder zijn weinig of geen beroepspolitici. Deze categorie vindt haar grootste contingent onder de voor deze gelegenheid tot het voor hen gladde ijs der practische politiek overgestoken politieke tinnegieters. Om niet on- heusch te worden, onthoud ik mij van nadere aanduiding, waar men dezen het gemakkelijkst bijeen kan vinden. 2". De slimmelingen, die uit de Staatspension neering politiek voordeel hopen te kloppen en die zich zorgvuldig ervan onthouden de finan- ciëele zijde van het probleem met den noodigen ernst onder de oogen te zien en zoodoende ook zich zeiven bedriegen, om het zelfverwijt te ont gaan van bewust bedrog van anderen". Als heer Treub nu zich nog niet onheusch gevoelt, dan weet ik het waarachtig niet. Hij zegt niets minder dan dat de voorstanders van Staatspensionneering, voor zoover ze geen sociaal democraten zijn, politieke tinnegietende slimme lingen zijn, wien het aan ernst ontbreekt en die bewust bedrog plegen. Hij maakt ons gewoon voor bedriegers uit. Onder een laatste van zijn artikelen een stukje twee keer achtereen geplaatst, vermoedelijk omdat het zoo mooi' en zoo raak gevonden werd heb ik verder het volgende gevonden, onder teekend door de Redactie: „Wij vernemen, dat de heer G. L. Jansen (Perio) in privé de betrekking bekleedt van hoofd inspecteur eener Maatschappij van levensver zekering. Voor deze Maatschappij is het te hopen, dat zij het volgen van Perio's adviezen aan Het Volk en de kiezers overlaat. Anders zal zij aan haar pensioenen en lijfrenten een leelijken strop hebben". Dit gaat nu toch wel een beetje te ver. Zoo iets kon ik van de Redactie van Land en Volk niet verwachten. Klaarblijkelijk vindt het Hoofd bestuur van den Bond voor Staatspensionneering dit ook. Door mij is ten vierde voorgelezen het vol gende, voorkomende op bladzijde drie van een nummer van Land en Volk (De artikelen van den heer Treub stonden steeds op bladzijde één). „Geen advertentie. De administratie van Land en Volk ontving als advertentie ingezondenonderstaand schrijven, dat wij hier plaatsen in de rubriek, waar het thuis behoort: Bond voor Staatspensionneering. Het Hoofdbestuur van den Bond voor Staats pensionneering, kennis genomen hebbende van een onderschrift van de Redactte van Land en Volk (Hoofdredacteur mr. H. Marchant) onder een artikel in dat orgaan, ten doel hebbende de Staatspensionneering te bestrijden in welk onderschrift de Redactie zich niet ontziet, den be kenden voorstander van het beginsel voor Staats pensionneering Perio (G. L. Jansen) in zijn par ticulieren werkkring aan te tasten; spreekt er zijn verwondering en afkeuring over uit, dat dergelijke slechte manieren in de pers doordringen en als wapenen in den strijd tegen Staatspensionneering gebruikt worden; en verklaart, dat dergelijke manieren bij de Redactie van Land en Volk (Hoofdredacteur mr. H. Marchant) als onwaardig zijn te beschouwen in den denkbeeidenstrijd tusschen fatsoenlijke en ernstige mannen. Namens het Hoofdbestuur voornoemd, N. Prins, Voorzitter. A. Voorbrood, Secretaris. Hierop is door de Redactie van Land en Volk aldus geantwoord: „Het is ons niet duidelijk, in hoever door deze déclaratie de zaak van de Staatspension neering zal worden bevorderd, en wat dus haar Inhoud te maken heeft met de zaak, waaraan de onderteekenaars in hun hoedanigheid alleen hun bestaan ontleenen. Eerder ware zulk een inge zonden stuk te wachten geweest van Perio zelf. Maar deze heeft als lijfsorganen De Nieuwe Cou rant en Het Volk. Intusschen willen we bescheidenlijk opmerken, dat wij omtrent de begrippen fatsoenlijk en ernstig anders oordeelen dan de beide inzenders. Onze vriend Perio leeft naar onze meening in een waan, waaruit wij hem wenschten wakker te schudden. Wij hadden hoop, dat hem de oogen voor zijn aan den man gebrachte enormiteiten zouden open gaan, zoo wij een beroep deden op zijn hoe danigheid van levensverzekeraar. In tarieven- boekjes kon hij lezen, welken onzin hij heeft gedebiteerd. Het beroep was echter vergeefs: uit zijn lijforgaan De Nieuwe Courant blijkt, dat hij, op Staatspensionneering uit, de tarievenboekjes ge sloten houdt. Voor de Staatspensionneering leven de Nederlanders korter dan vroeger, voor de acquisitie van lijfrenten leven zij langer. Dit is ook een antithese. En ook een antithese, die blijkbaar de hartstochten wakker roept. Een anti these, die verschil van meening wekt omtrent hetgeen fatsoenlijk en ernstig mag heeten". Men zfet, de Redactie is zicli van geen schuld bewust. Zij begint te schermen met het woord antithese, wellicht hopende, het daarmee ver te brengen. Het heeft ook anderen wel ver gebracht. Perio doet anders. Als hij ongelijk heeft bekent hij dat. Hier volgt een schrijven van Perio. „Eerlijkheidshalve ben ik verplicht te erkennen, dat de vergissing van mr. Treub in zake de ver houding van het zielental van Nederland tot Groot-Brittannië niet van invloed is geweest op zijn kostenberekening. Met deze erkenning eener vergissing mijnerzijds worde dit langzamerhand vervelend geworden geschrijf besloten". Dat is andere houding. Mr. Treub schrijft her haaldelijk: ik eisch, datik eisch, dat... enz. enz. Ongelijk had hij nooit en heeft hij niet. Vlak onder deze verklaring van Perio schrijft Land en Volk„Een politieke partij wordt op het verkeerde pad gebracht, zoodra hare voormannen begeerige oogen gaan richten op de ministers tafel". Slaat dat ook op ons? Dit alles is door mij voorgelezen. Het gaat toch niet aan, om hiervan iets in te trekken, want alles komt voor in Land en Volk. Laat Land en Volk beginnen met te erkennen, dat men zich vergaloppeerd heeft. Met genoegen zal ik daarvan nota nemen, met meer genoegen dan men wellicht denkt. Hoe de heer Treub kan schrijven, dat de heer Perio zelf de verwijten niet deelt, begrijp ik niet. Ik correspondeer wel eens met den heer Perio. En ik meen beslist in zijn geest gehandeld te hebben. Ik zegBij denkbeeidenstrijd komt het niet te pas den tegenstander zoo maar onverdiend in zijn privé aan te tasten. Dat kan leiden tot gekwek en gesnater. Gelukkig is Perio er niet op ingegaan. Onder dank voor de verleende ruimte, Hoogachtend, Uw dw. dr., L. BOUT ER. MARKTBERICHTEN. Aan de vrije voorjaarsveemarkt te Brielle waren aangevoerd 43 stuks hoorn vee en 4 manden jonge varkens. Handel vrij levendig. BOTER 0,524 en 0,60 per 5 H.G. KIP-EIEREN 0,771 en ƒ0,90 per 25 stuks. Zierikzee, 6 Mei 1909. De Marktopnemer J. J. VAN DEN BOUT. STOOMBOOTDIENST MEI. AMSTERDAMSCHE TIJD. Van Middelburg: Van Zierikzee: Zaterd. 8 Zondag 9 Maand. 10 Dinsd. 11 Woens. 12 Dond. 13 Vrijdag 14 Zaterd. 15 s rnorg. 7,30 7,30 7,30 7,30 7,30 7,30 7,30 7,30 Zaterd. 8 Zondag 9 Maand. 10 Dinsd. 11 Woens. 12 Dond. 13 Vrijdag 14 Zaterd. 15 'smidd. 3- 3- 3- 3,— 3- 3,- 3,- 3- Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bi] den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der boot, (tijdig voor de ochtendreizen op den vooraf- gaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een bij wagen naar Goes worden getelegrafeerd. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders: MARINUS JACOB BEVELANDER en ADR1ANA HEIJBOER, j op Dinsdag 11 Mei hunne 25-jarige j Echtvereeniging te herdenken. Oud-Vossemeer, Mei 1909. Hunne dankbare Kinderen. Getrouwd: ARIE MAASDAM Johz. en P1ETERNELLA C. SCHERPENISSE J.Wd. Numansdorp, Klaaswaal, 5 Mei 1909. Voor de blijken van deelneming, ontvangen bij het overlijden onzer geliefde Moeder en Behuwdmoeder MAARTJE SLOK, Wed. J. Pieterse, betuigen wij onzen hartelijken dank. Scheveninoen, 6 Mei 1909. Namens allen, W. PIETERSE. Hartelijk dank voor de vele bewijzen van belangstelling op 3 dezer ondervonden. Dreischor. JACs. KIP. J. KIP—Blom. Bij ons vertrek naar Benthuizen aan Familie, Vrienden en Bekenden een hartelijk vaarwel. Wed. C. VAN DE VELDE en Kinderen. De BURGEMEESTER-STRAND VONDER der Gemeente Haam stede roept voor de derde maal ter reclame op, den rechthebbende op eene in 't Volkerak gevischte Roeiboot, waarvan de doften groen en de boeisels bruin met geel geschilderd zijn. De Burgemeester voornoemd, M. BOLLE Lz. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Kerkwerve brengen ter algemeene kennis, dat overeenkomstig 1 van art. 28, juncto art. 14 van het Regle ment op de Wegen en Voetpaden in Zeeland, Provinciaal blad no. 29 van 1901, van 20 April tot en met 21 Mei 1909, op werkdagen van 10—3 ure, ten gemeente huize voor ieder kosteloos ter inzage ligt een door Burgemeester en Wethouders opgem akt ontwerp van wijziging van den ligger der wegen en voetpaden dezer ge meente, alsmede dat gedurende dien termijn schriftelijk bezwaren kunnen worden in gebracht bij den Raad. Kerkwerve, 17 April 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, C. J BOOGERD, Burgemeester. C. DEN BOER, Wethouder OPNEMING der WEGEN en de VOET PADEN met de KUNSTWERKEN, op Zaterdag 15 Mei 1909. De Notaris J. FRANSE zal, Maandag 10 Mei 1909, 's middags 12 ure, in de Sociëteit „Ons Genoegen" te Zierikzee, PUBLIEK VERKOOPEN: in de gemeente Zierikzee, waarvan ligging, wijk, nummer, grootte en huur zijn als volgt Lange Nobelstraat: A 16, groot 02 a. 76 c a. Huurder de heer J. van Os, voor f 275 per jaar. Oude Haven: A 381, groot 01 a. 48 c.a. Huurster Mej. Kuhl, voor f 275 per jaar. 's Heer-Arendslop A 392, groot 01 a. 43 c.a. Huurster Wed. Dekker, voor f 1. Zaagmolen Drie stuks in één perceel, D 567, groot 06 a. 07 c.a. Huurders L. Verspoor, M. Heijboer en de Wed. Heijboer, samen voor t 2,70. Scheepstimmerdijk A 474, groot 12 a. 20 c.a. (88 roeden). Huurder Zonruiter, voor f 1,45, tot 1 November 1909. Kapellestraat D 22, groot 72 c.a. Huurder C. van Vessem, voor f 1. St.-Domusslraat D 272, groot 01 a. 30 c.a. Huurster Wed. Vereijcke, voor f 1,35. Manhuisstraat: C 84, groot 01 a. Ot c.a. Huurster Wed. Versteeg, voor 75 ct. Pieterseliestraat C 526, groot 02 a. 48 c.a. Huurder Kooiman, voor f 1,25. Breestraat: C 536, groot 70 c.a. Huurder H. Rodoe, voor f t. Lange St.-/ansstraat C 263, groot 89 c.a. Huurder Kramer, voor f 1,10. Hoofdpoortstraat: C 619, groot 96 c.a. Huurder Zuurland, voor f 1,05. C 624, groot 96 c.a. Huurder Mallander, voor f 1. C 295, groot 65 c.a. Huurder Verburg, voor f 1,25. Kerkhof. Drie stuks: B 441, 442 en 443, groot 01 a. 17 c.a. Huurders Berrevoets, Tona- en de Wed. Sies, samen voor f 2,30. Te veilen in 3 perceelen. Blij denhoek B 221, groot 01 a. 47 c.a. Huurder Van Lier, voor f 1,25. De huurprijs van de 18 laatste is per week. Te zien: Woensdag 5 Mei van 2—5 ure. Daarvoor is noodig: voor de huizen in de Nobelstraat en op Oude Haveneen bewijs van toegang, verkrijgbaar bij den Notaris; voor al de overige huizen: het vragen van belet bij de bewoners. De Notaris J. FRANSE zal, Vrijdag 14 Mei 1909, 's voor- middags 10 ure, voor den heer P. GAAN- DERSE Cz.aan zijn schuur in de Noordstraat te Brouwershaven, wegens het aan den kant doen der Melkertj, publiek vepkoopeni TE KOOP: Te bevragen bij A. KRANENDONK te Puttershoek.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1909 | | pagina 6