Ingezonden Mededeelingen. per fiets, door dames en heerendaarna uitreiken der prijzen. Na behandeling van dit alles wordt de avond besloten met een „Wilhelmus" en „Wien Neerlandsch bloed", waarna een optocht met lampions, voorafgegaan door trommel en bekkenslag, dezen zoo prettigen avond besluit. Sirjansland, 3 Mei. Toen hef Vrijdag bekend wasdat onze geëerbiedigde Koningin Wilhelmina een Prinses geboren was, zag men van alle gebouwen de Neder- landsche driekleur wapperen, 's Avonds werd er door ds. Elenbaas een bidstond gehouden. Vrijdagavond werd door de feestcom missie een algemeene vergadering belegd; daarin werd besloten het feest te vieren op a.s. Woensdag over 8 dagen (l2 Me0- Het program bestaat uit een optocht met paarden, tracteeren der schoolkinderen en mastklimmen. Het geheel zal opgeluisterd worden door het muziekgezelschap van Oosterland. Oosterland. Toen zich Vrijdagmorgen hier het gerucht verspreidde, dat Nederland met de ge boorte van een prinsesje verrijkt was, werden overal al spoedig de vlaggen voor den dag ge haald. En toen het gelui der klokken den twijfe laars de verzekering gaf, dat 'het bericht uit offlciëele bron kwam, was het geheele dorp in korten tijd met het rood-wit-blauw getooid. De schoolkinderen kregen 's middags vrijaf, en ver sierd met sjerpen, strikjes en tulpen, trokken zij in troepjes rond, onder het zingen van nationale liederen, 's Avonds werd in de Ned. Herv. Kerk een dankstond gehouden; na afloop hiervan maakte „Oosterland's Fanfare" een muzikale wandeling door de gemeente, om daarna nog eenige nummers ten beste te geven op de markt. Hier hield de EdelAchtbare Heer Burgemeester een toespraak, waarin hij wees op het heuglijke feit, dat had plaats gehad, en het talrijke publiek uitnoodigde tot het uitbrengen van een driewerf hoera op alle leden van het Koninklijk Huis, de jonggeborene niet te vergeten. Verder deelde hij mee, dat, evenals alle andere gemeenten, ook Oosterland feest moest vieren, waarom hij de bevolking uitnoodigde tot een samenkomst op de markt a.s. Dinsdagavond half acht, om daar te komen tot de vorming eener commissie en de samenstelling van een feestprogramma, waarop natuurlijk schoolfeest en armenbedeeling moesten voorkomen. Luide kreten van bijval toonden aan, hoe alle aanwezigen met deze woorden instemden. .Oosterland's Fanfare" gaf zijn laatste nummer, en hiermee was voor dien dag de drukte afge- loopen. Hopen we, dat een groote menigte gehoor zal geven aan den wensch van den Burgemeester, door zich a.s. Dinsdag te vereenigen op de markt, en daar ook mee te werken aan het tot stand komen eener regeling, die Oosterland in staat moet stellen, dezen echt nationalen dag op waardige wijze te vieren. Brulnlsse. Vrijdag ongeveer half negen ver spreidde zich hier het gerucht van de geboorte eener prinses. Een enkele stak op dat gerucht de vlag uit. maar later volgden anderen, doch de meesten vertrouwden het nog niet en wachtten. Daar vlagde het postkantoor en nu moest men wel gelooven, dat wat men zoo vurig hoopte, waarheid was geworden. Allerwegen werden nu de vlaggen uitgestoken, velen tooiden zich met oranje en toen eindelijk de klok na elven begon te luiden en men overtuigd was, dat het echt waar was, dat onze geliefde Koningin in het ge lukkige bezit was van een dochter, het Neder- landsche volk het voorrecht had een kroonprinses te bezitten, toen was overal vreugde en blijd schap merkbaar. Kennissen en vrienden wenschten elkaar geluk en niet lang duurde het of daar klonken de tonen der muziek. Het muziekgezel schap .Nu met Hope" trok door de straten en verhoogde de vroolijke stemming. In den na middag deed het muziekgezelschap .Excelsior" eene muzikale wandeling, zoodat in onze gemeente overal leven en beweging was. De schooljeugd kreeg voor den namiddag vacantie en verspreidde zich, vaak vroolQk zingend door de straten. Om 7 uur vereenigden zich ongeveer duizend toehoorders in het Kerkgebouw der Nederlandsch Hervormde gemeente, waar ds. Waardenburg en ds. De Jager het voor ons land zoo gelukkige feit in een plechtigen dankstond herdachten. De eerste herinnerde aan den grooten zegen het Huis van Oranje en daardoor aan Nederland door de geboorte eener kroonprinses geschonken. Hij wenschte zijnen hoorders geluk met de heuge lijke gebeurtenis, eene gebeurtenis, waardoor het voortbestaan van het zoo geliefde Oranjehuis wederom naar menschelijke berekening is ver zekerd. Hij wees er op hoe vaak onze geliefde Vorstin in hare hoop moedervreugde te mogen smaken was teleurgesteld, eene vreugde, die vaak zelfs het armste huisgezin ten deel valt, en die voor onze Koningin niet scheen weggelegd. Des te grooter is nu de blijdschap in het Koninklijk gezin, maar des te grooter ook de blijdschap en dankbaarheid van het Nederlandsche volk. Om Oranje toch scharen zich nog het overgroote aantal Nederlanders, in Oranje voelt ons volk zich, in hoeveel partijen het ook moge gescheiden zijn, één. God, Nederland en Oranje, zoolang dit het drievoudig snoer is, dat allen bindt, zal het Nederland wèl gaan. Vurig hoopte de geachte spreker dan ook, dat God ons land in onze Koningin en onze jonge Prinses verder zou zegenen Ds. De Jager herinnerde aan het bezoek onzer Vorstin aan Middelburg, aan het deel van Zee land, dat voor een paar jaar door overstrooming werd geteisterd, aan het jongste bezoek, dat ons allen nog versch in 't geheugen ligt. Hij wees op het vele dat Nederland aan het zoo dierbare Oranjehuis te danken heeft, riep de daden van een Willem van Oranje, zijn zonen Adolf, Hendrik Lodewijk, Maurits en Frederik Hendrik, van stad houder Willem II in herinnering, om er op te wijzen, dat de Oranje-vorsten steeds goed en bloed voor de vrijheid en de welvaart van ons land hadden overgehad. Ook hij hoopte, dat God, Nederland en Oranje steeds de zinspreuk der Nederlanders zal blijven. Met een gebed tot den Allerhoogste om zegen voor de jonge moeder en de Prinses, voor de Koningin-Moeder en Prins Hendrik, sloot de spreker de bijeenkomst. Onder de tonen van het .Wilhelmus", dat van het orgel weerklonk, verliet het zoo talrijk publiek het kerkgebouw. Des avonds trok het Muziekgezelschap „Nu met Hope", gevolgd door een groote menigte, onder het spelen der nationale liederen, door de gemeente. Zoo hebben we hier een voorproefje gehad van het groote feest, dat over 14 dagen zal gevierd worden. Door den voorzitter van de Vereeniging „Algemeen Visschers- en Schippersbelang" is het volgende telegram verzonden; „De Vereeniging ..Algemeen Visschers- en Schippersbelang" te Bruinisse biedt Uwe Majes teiten Haar grondigste gelukwenschen met de geboren Kroonprinses, welke God Uwe Majesteiten schonk. Moge het zijn tot heli van Nederlandsch Volk en Vorstenhuis". De Vereeniging, Joh. de Waal, Voorzitter. Ook van wege het gemeentebestuur werd aan de Koningin en Prins Hendrik een telegram van gelukwensch gezonden. Bij de Vrijdag gehouden stemming voor een lid van den gemeenteraad (vacature den heer C. Hage) werden uitgebracht 408 stemmen, waar van 1 van onwaarde. Gekozen werd de heer M. Jumelet Iz. met 218 stemmen, de heer W. van den Berg Wz. had 189 stemmen. Van de 7 raadsleden behooren nu 5 tot de liberale partij. Door de beide muziekkorpsen „Excelsior" en „Nu met Hope" werd den nieuwbenoemde Zater dag een serenade gebracht. De vorige week is de verbandcursus van wege het Groene Kruis, door dr. De Vrieze van Zierikzee gehouden, geëindigd. Namens de leer lingen bood de heer N. Elenbaas den heer De Vrieze een Swan-Vulpenhouder aan, onder dank betuiging voor de door den heer De Vrieze met zooveel opgewektheid gegeven lessen. Deze zeide allen voor dit blijk van waardeering hartelijk dank. Stavenisse. Nauwelijks was 1.1. Vrijdag morgen om half negen alhier de heugelijke gebeurtenis uit Den Haag bekend, of van de meeste huizen en gebouwen wapperde de nationale driekleur. De torenklok werd een uur geluid. Het fanfarecorps „Een dracht" was zeer spoedig gereed om vóór het gemeentehuis, alwaar het Dagelijksch Bestuur tegenwoordig was, de schallende tonen uit de koperen instrumenten te doen hooren. Door schoolkinderen werden ook aldaar eenige nationale liederen gezongen. Het muziekgezelschap deed verder een muzikale wandeling door het dorp. De schooljeugd kreeg den ganschen dag vrij. Des avonds hield ds. Kamsteeg in de Ned. Herv. Kerk voor een zeer groot aantal toehoorders een gloeienden en gloedvollen dank- en bidstond. Voor de armen werd te dier gelegenheid een collecte gehouden, welke collecte een mooi sommetje heeft opgebracht. Volgens den alhier vanwege het K. N. M. Instituut te De Bilt bij Utrecht geplaatsten regenmeter, viel er alhier in April 1.1. 69.7 m.M. neerslag in 8 aftap pingen, tegen 42.5 in 1908 en 33.4 in 1907. De hoogste barometerstand in de laatste maand was 774, de laagste 749 m.M. Door het bestuur van het fanfare corps „Eendracht" alhier is in de Vrijdag avond gehouden vergadering besloten, den heer Van Doorninck, burgemeester alhier, te verzoeken, het eere-voorzitterschap te aanvaarden. Welwillend heeft Z.E.A. deze onderscheidingaangenomen. Naaraanleiding hiervan bracht genoemd korps den titulair Zaterdagavond vóór zijn woning een serenade. De heer Buijze sprak hem toe, welke speech door den heer Van Door ninck werd beantwoord. De leden werden daarop mild onthaald. Een en ander bracht natuurlijk veel volk op de been. St.-Filipsland, 30 April. Hedenavond trad alhier voor een stampvolle zaal op de heer Anton Oeluk van Bergen-op-Zoom, ter bespreking van 't arbeidscontract, vooral in betrekking tot het landbouw bedrijf. Duidelijk en klaar stelde de spreker in zijn causerie aan 't lichtde rechten en plichten, zoowel van werkgevers als van werknemers en over 't geheel kreeg men den indruk, dat door dit contract, de werkgever in de contramine komt en het leeuwenaandeel der rechten aan den kant van den werkman is. Gelukkig dat er maatschappijen zijn, waarbij de werknemer zich tegen alle mogelijke eventualiteiten kan verzekeren. St.-Annaland, 30 April, 't Was reeds ruim 11 ure, toen hier de blijmare vernomen werd, dat de Koningin aan het vurig verbeide Koningskind het levenslicht had geschonken. Dadelijk werden de vlaggen uitgestoken, weldra de werkzaamheden gestaakt, en werd de borst met de geliefde oranjekleur getooid. Zelden, neen nooit werd zóó algemeen gevlagd als dezen keer; vensters, knarsende op de hangen, omdat ze altijd gesloten blijven, werden nu geopend, om de vlag uit te hangen, en wie er geen bezat, vroeg er zoo mogelijk een ter leen. Slechts één geval is er bekend van een vrouw, die uit .bravigheid" aan al die drukte niet meedeed, haar vlag zelf niet gebruikte, en haar ook niet wou geven aan een buurvrouw, die er dolgaarne een hebben wilde. ,'t Was niet noodig", zei ze. Dat de kinderen vrijaf kregen, 's voormiddags een kwartier en 's namiddags een uur, zal ze ook wel niet noodig geacht hebben; maar gelukkig was 't niet lang. In den namiddag deed .Accelerando" zich hooren. Eerst begaf het zich naar de woning des burgemeesters, den heer A. J. Bierens, waar verschillende volksliederen ten gehoore gebracht werden, o. a. het feestlied .Neêrlands Vreugd", een vijftal volkswijzen bevattende, waarbij ook: Al is 't Prinsesje nog zoo klein". Nu hield de burgemeester een korte toespraak, waarin Z.E.A. zijn groote blijdschap te kennen gaf over de geboorte der zoo lang verwachte Prinses en voorstelde een driewerf hoeral aan te heffen, waaraan gevolg gegeven werd. Schoon klonk nu een koraal, dat onder de noodige stilte heel zacht geblazen als een bede voor 't Vorsten huis te beschouwen was. Hierna werd een begin gemaakt met de muzikale wandeling door het dorp, die na een poos werd afgebroken, om in een café wat uit te rusten en gebruik te maken van de tractatie, aangeboden door den heer Bierens. Voortmarcheerende werden de andere straten bezocht, terwijl hier en daar halt gehouden werd, om nogmaals een nationaal lied te laten hooren, of om een bewijs van belangstelling te geven in de beide huwelijken, den vorigen dag gesloten, en waarbij leden van .Accelerando" nauw betrokken waren. Te half 7 ure hield ds. Paddenburg in de Herv. Kerk een rede naar aanleiding der woorden: .Vreest God, eert den Koning", welke door velen bijgewoond werd. Na afloop hiervan begaf .Accelerando" zich nogmaals op de straat, nu voorzien van helder brandende fietslantaarns, en omstuwd door een dichte volksmenigte, welke een drukte maakte i van belang, doch gelukkig hield het weer zich nu kalm. Gedurende een uur en staande achter 't hek op het kerkplein, gaven de muzikanten nog allerlei ten beste, o. a. de feestliederen van de vorige Augustus-maand, waarbij 't publiek be wijzen gaf ze nog niet vergeten te zijn: ze werden zeer lustig meegezongen. Aan 'tslot past een woord van dank voor 't geen „Accelerando" verricht heeft. Aanmerkingen kunnen licht gemaakt worden; 't ware te wenschen, dat de pruttelaars eens 't voorbeeld volgden van hen, die, in plaats van aanmerkingen, heel wat anders deden klinken. Poortvliet. In de laatst gehouden ver gadering door het bestuur van het water schap Poortvliet werden de| rekening over 1908/9 en de begrooting voor 1909/10 goedgekeurd en vastgesteld. Waterschap-rekening: ontv. f 1846.525. uitgaven t 1593.57, goed slot f 252945, begrooting ontvangsten en uitgaven f 1863.935 Polders Poortvliet, Malland, Priestermeet, Nieuw-Strijen, Bartelmeet en Klaas Steen- land; rëkening: ontvangsten f 33300,305 uitgaven f 29681,545, goed slot f 3618,76. Na gedane peilingen, die geene gunstige resultaten hebben opgeleverd, werd besloten, met de uitvoering van steenbestortingen aan den vooroever voort te blijven gaan. Het dijkgeschot werd vastgesteld voor Poortvliet en Malland op f 14; Priester- meet, Bartelmeet en Nieuw-Strijen op f 14; Klaas van Steenland op f 16,55; Smaalzij op f 1,25; Baarsdijk op f 1,50 en Pluim- pot op f 1 per Hectare. Onder verantwoordelijkheid van den inzender), Van 1—5 regels 75 etselke regel meer 15» Cts. Be Pink Pillen Zuiveren het Bloed Het is goed te weten dat de Pink Pillen het bloed zuive ren. Het is goed zich dat te herinneren vooral nu, in de lente, waarin het bloed van iedereen meer of min lichtelyk in gisting is, in dit tydperk waarin, meer dan in welk ander jaargetyde ook, zich uitslag, roode vlekken, puis ten en zweren vertoonen. Prijs f 1,75 de doos; f 9,— per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, hoofd-depöthouder voor Nederland, 7, Groote Markt te Rotterdam; voor Zierikzee en Omstreken bij de firma F. P. J. Bal, Dam; Joh. de Roos, Vlasmarkt 157, Middelburg; Drogisterij Minerva, Blauwstraat 90; firma W. v. d. Leur, Kaalstraat, Steenbergen; J. Groenewegen; W. Potter, Apoth., Stoofstraat, Tholen. En verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Oud-Vossemeer. Werd Vrijdag, zooals trouwens in alle gemeenten wel het geval zal geweest ztjn, algemeen uit de woningen gevlagd, ter eere van de blijde gebeurtenis, des avonds ging het muziekgezelschap, de nationale liederen blazende, rond het dorp, wat heel wat opgewektheid bracht. Er is besloten een bizonderen dag te bepalen voor feestelijkheden en wel Maandag 10 Mei a. s. Het muziekgezel schap zal dan weder zijn diensten presteeren, ook de zangvereeniging, en er zal een vuurwerk worden afgestoken; wat verder aan feestelijkheden zal gegeven worden, moet de toekomst nog leeren. Kortgene. J.l. Zaterdag werd door den Raad dezer gemeente, wegens vertrek van dokter A. Aaltsz van Kolljnsplaat in diens plaats als tijdelijk geneesheer benoemd, dokter P. J. Fret te Wissenkerke. Voorts zal worden getracht een eigen gemeente dokter te krijgen. Wissenkerke. J.l. Vrijdagavond deed het muziekgezelschap „Apollo" alhier, ter eere der blijde gebeurtenis, een muzikale wandeling door het dorp. De burgerij toonde weinig sympathie, want behalve eenige kinderen en een tiental volwassenen zag men niemand op straat. Dit is ver moedelijk te wijten aan het slechte weder. Qoes. De afdeeling Goes van de S. D. A. P. besloot aan de verkiezing van een lid voor de Provinciale Staten, waarin candidaat zijn gesteld de heeren W. Kake- beeke (lib.) en mr. J. H. M. Stieger (kath.), geen deel te nemen en zich ook te ont houden van het geven van advies aan de kiezers. De werklieden-vereeniging „Vooruit gang zij ons streven" te Kruiningen, afdeeling van het „A. N. Werklieden- Verbond", besloot de candidatuur van jhr. De Muralt voor lid der Tweede Kamer te steunen. Middelburg, 1 Mei. De agent van politie 3e klasse A. J. G. Flake alhier is, met ingang van 10 Mei, benoemd tot agent van politie te Vlaardingen. De 1 Mei-dag. Zondag werd van wege den Middelburgschen Bestuurders- bond een wandeltocht gehouden. Na terugkeer te Middelburg werd, voorafgegaan door een muziekkorps, door de stad ge marcheerd naar het Vereeniglngslokaal „De Vooruit". Het aantal deelnemers was zeer gering. Des avonds 8 uur werd in het Schutters hof een „groot Meifeest" gehouden, waarin als spreker optrad de heer J. E. W. Duijs uit Zaandam, terwijl het feest werd opge luisterd door een muziekgezelschap en een zangvereeniging. De vrije socialisten hadden reedsZaterdag avond een Meifeest gevierd met een bijeenkomst in het lokaal der Werkmans Vereeniging. Vlissingen. Zaterdag a.s. hoopt de heer J. van den Berg, gepensionneerd schipper der marine alhier, den dag te herdenken, waarop hij vóór 50 jaar werd benoemd tot Ridder der Militaire Willemsorde. De heer Van den Berg nam in het najaar van 1858 deel aan de expeditie naar Beteh. Hij stormde destijds met vier schepelingen een door onze troepen zwak bezette benting binnen, waardoor het aan de hoofdtroep mogelijk kon worden ge maakt de benting binnen te rukken en wel met zeer gunstig resultaat. De drukte op straat was te Vlis singen tengevolge de heuglijke gebeurtenis, ondanks de felle regenvlagen, enorm. Duizenden, waaronder een massa schepe lingen van H. M. „Heemskerck", maakten den optocht mee. Een 7-tal vereenigingen vormden den stoet. Den burgemeester werd een serenade gebracht. Z.E.A. en diens echtgenoote vertoefden gedurende het uitvoeren van een potpourri van vaderlandsche liederen op de stoep van hun woning. Vandaar ging het naar de Zeevaart school, waar een klein vnurwerk werd ontstoken. Het weer was inmiddels wat opgeklaard, zoodat de avond een vroolljk verloop had. Koewacht, 30 April. Van oudsher bestaat hier de gewoonte van het Mei avond-zingen. Op den laatsten April trekken vrouwen en kinderen van hofstede tot hofstede, zingen daar een Meiliedje en ontvangen een handvol eieren. Dit jaar waren de Meizingers overal welkom. Door de feestelijke stemming, waarin allen ver keerden, waren de inwoners bizonder mild. De vrouwen ontvingen niet alleen van de landbouwers, maar ook van de andere ingezetenen zooveel eieren, dat zij nu en dan hun korf moesten gaan ledigen. Zij, die geen eieren te missen hadden, gaven hun gift in geld, zoodat de Meizingers, dank de geboorte van onze Prinses, een zeer goeden dag gehad hebben. Landbouw en Veeteelt. Dreischor. J.l. Zaterdagavond werd hier de jaarlijksche algemeene vergadering ge houden der Boerenleenbank. In deze ver gadering werd een overzicht gegeven van den staat en de verrichtingen der Bank over 1908. Aan dit overzicht ontleenen wij de volgende cijfers: Spaarbank Het tegoed op 1 Jan. 1908 be droeg f 8176,26 Ingelegd f 17204,83 Opgevraagd. 15427,33 toename 1777,33 Zoodat het tegoed op 31 Dec. 1908 wasf 9944,76 Voorschotten Op 1 Jan. 1908 had de Bank in voorschot bij de leden f 9225,— Gegeven f 7375, Terug ontvangen 7900,— af 525,- Zoodat op 31 Dec. in voor schot wasf 8700,— Loopende rekening: Op 1 Jan. 1908 bedroeg de schuld der Bank in loopende rekeningf 1220,24 In 1898 gegeven f28836,76 ontvangen 28195,25 toename 141,51 Zoodat op 31 Dec. de schuld der Bank in loopende rekening bedroegf 1078,73 Met bovenstaande cijfers voor oogen merken wij op, dat de Boerenleenbank alhier een instelling mag genoemd worden, die sedert de oprichting hard vooruit gegaan Is en getoond heeft werkelijk nuttig te werken, vooral in klein-bedrijf. In den loop van 1908 verloor de Bank door vertrek 1 lid, doch 8 nieuwe leden traden toe, zoodat aan het eind van 1908 het ledental 31 bedroeg. Als kassier werd met algemeene stemmen herkozen de heer Van Staalen. St.-Filipsland. Naar verluidt, zullen er aan de paardenkeuring te Nieuw-Vosmeer op 12 Mei alleen uit onze gemeente door niet minder dan circa 180 paarden deel genomen worden. Aanbestedingen, Verkoopingen enz. Brouwershaven, 30 April. Ten verzoeke van de familie Van der Klooster alhier werd ten overstaan van den notaris H. J. van Nouhuys heden openbaar verkocht het huis en erf aan de Noordstraat, kad. C 1106, groot 67 c.a., voor f 601. Renesse, 21 April. Ten overstaan van den notaris W. F. del Campo genaamd Camp alhier, zijn in het openbaar ver kocht, ten verzoeke van den heer A. J. de Oude: Melkkoe f 160. Vaars f 81. Drachtige vaarzen f 135 en f 139. 27 April. Voor den heer C. P. Dale bout zijn op hedenten overstaan van den notaris W. F. del Campo genaamd Camp in het openbaar verkocht: Melk koeien voor f 180 en f 170. Stavenisse. L.l. Vrijdagmiddag werd alhier door het bestuur van het waterschap „Stavenisse aanbesteed a. het dichten der beide doorsnijdingen In den Oude-Dijk; b. het maken van twee opritten en het verhoogen van één oprit tegen genoemden dtjk, en c. het maken van één oprit tegen den dijk van den N. Zuidmoerpolder. De begrooting was f 403,50. Inschrijvers waren de heerenC. Dorst Az., f 295,86; A. de Leeuw te Nieuwdorp gem. 's-Heer-Arendskerke, f 325; C. L. v. Dalen f 326 en L Westdorp, f 448; (no. 1, 3 en 4 wonen alhier). De minste inschrijver was dus ruim 26 pCt. beneden de begrooting. Wissenkerke. J!l. Zaterdag werd in de zaal van den heer Wolse door het bestuur van den Calam. Vlietepolder aanbe steed de verbetering en het onderhoud aan genoemden polder over 1909/10. Er werd ingeschreven door P. Dekker, te Veere f 7650.— H. J. Hubregtse, te Wissenkerke 7590,— L. v. d. Velde, te Bruinisse 7500.— J. de Jonge, te Middelburg7388.— H. J. Keulemans, te Middelburg 7374.— Val. Bolier, te Scherpenisse 7349.— Jac. Jansen, te Terneuzen 7263.— Anth. Verburg, te Colijnsplaat7230.— Gegund aan den laagsten inschrijver. RECHTSZAKEN. De rechtbank te Amsterdam veroordeelde den student in de medicijnen, die zijn college-gelden niet betaalde, conform den eisch tot f400, boete subsidiair 20 dagen hechtenis. De Papendreditsdie strafzaak. De heer J. van Elk, de candidaat-notaris uit Dordrecht, die, zooals men weet, in de Papendrechtsche strafzaak één der hoofd getuigen was en daar van de zijde van het Hof en den advocaat-generaal minder beleefd en welwillend bejegend werd, heeft zich thans tot den Minister van Justitie gewend, met het verzoek een disciplinair onderzoek te gelasten tegen den officier van justitie, mr. Van Tricht, en zulks zoowel speciaal ter zake diens ambtelijken brief het bekende schrijven bij de behandeling voor het Hof in Den Bosch achteraf gehouden als ter zake van alle diens vroegere „ambte lijke inlichtingen" aan het Haagsche Hof of den procureur-generaal, waarin het beleid van den heer Van Elk, in welke strafzaak dan ook, mocht zijn verdacht gemaakt. Naar men verneemt, zijn ook door andere personen bezwaarschriften aan den minister gezonden, naar aanleiding van de bejegening voor het Hof in Den Bosch ondervonden. Kwijtschelding van straffen. Hare Majesteit de Koningin heeft aan de chefs der korpsen van het leger als haar wensch te kennen gegeven, dat ter gelegenheid van de geboorte van de Prinses van Oranje Hertogin van Mecklenburg alle aan militairen opgelegde straffen van cachot, provoost, politiekamer of arrest met alle gevolgen er van zullen worden kwijtgescholden, terwijl deze kwijtschelding zich ook zal uitstrekken tot het verbod om buiten dienst de sabel of de bajonet te dragen. Zaterdag is naar het huis van bewaring te Middelburg overgebracht A. B., 59 jaar, gepensionneerd O.-l. militair, zonder be kende woon- of verblijfplaats hier te lande, tegen wien bij beschikking der arrondissements-rechtbank te Middelburg rechtsingang met last tot instructie en gevangenneming was verleend, en wiens uitlevering aan de Belgische regeering was verzocht. Visscher Ij - Berichten. In de Donderdag te Bergen-op-Zoom in de sociëteit „Thalia" gehouden algemeene vergadering der Vereeniging tot bevordering ven de belangen der Zeeuwsche Oester- industrie werd o. m. herkozen als secretaris de heer J. H. C. Kakebeeke. Staande de vergadering werd besloten, om tot het Bestuur der Visscherijen op de Schelde en Zeeuwsche stroomen het verzoek te richten tot opheffing van het verbod om van ebbe te visschen, welk verzoek vergezeld zal gaan van een door belang hebbenden geteekend adres van adhaesie. Dit verbod belemmert de pachters van de betrokken oesterperceelen in hunne werk zaamheden. De oesterkweekers te lerseke hebben besloten, uitstel van betaling der pacht te verzoeken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1909 | | pagina 2