Sprekerdn Mui lil GELUK Blazer te koop. Ingezonden Mededeelingen. Officieel Marktbericht. MIDDELBURG-ZIERIKZEE. ADVERTENTIEN. LEZING De Veearts te Noordwelle Arbeidscontract Het Grasgewas Een sterk, zwaar betimmerde BLAZER, Een goed onderhouden BLAZER, den man op heelerdaad. De politie werd geteiephoneerd, die den besteller naar het politie-bureau in de Warmoesstraat over bracht. Daar beweerde de aangehoudene, dat hij de pakketten onderzocht, om te zien of er zich ook eetwaren in bevonden. Hij zou dan die pakketten in een zak gedaan hebben, zoo hij zeide, tot beveili ging tegen de muizen. De beambte is evenwel in het bezit gevonden van eenig suikergoed, afkomstig uit een pakket, zoodat ernstige vermoedens jegens hem gerezen zijn. Hij blijft voor- loopig in verzekerde bewaring. Insluipdieven hebben gisteren het Museumkwartier onveilig gemaakt. Zij wisten in verschillende woningen binnen te komen, vermoedelijk met behulp van valsche sleutels. Bij den heer Dolleman, Willemsparkweg 34, zijn twee bankbiljetten van f 100, twee van f 25 en een partijtje diamanten en gouden sieraden ontvreemd, ter waarde van f 700, terwijl in de Johannes Ver- hulststraat 130 uit de spreekkamer een bankbiljet van f 300 gestolen is. In het perceel Vossiusstraat 30, bewoond door den heer A. Andriesse, die sedert December 1908 tijdelijk te Londen vertoeft, schijnen de dieven ook geweest te zijn. Toen n.l. de dienstbode gisteren even in het huis gingbemerkte zijdat er ongenoode gasten geweest waren. Ver schillende goederen, die in kasten gestaan hadden, waren daaruit gehaald en ergens anders geplaatst, terwijl het dienstmeisje tevens ontdekte, dat een ijzeren geldkistje opengebroken was. Er worden vier dekens, eenige zilveren eierdopjes en eenige likeur glaasjes vermist. Wijl ook in dit perceel aan de voordeur geen sporen van braak te ontdekken waren, zijn de insluipers zeer waarschijnlijk ook in dit perceel met valsche sleutels binnengekomen. Rotterdam, 26 April. In de Anna Maria- straat bij den Hofdijk heeft zich gisteren middag een onverkwikkelijk familietafereel afgespeeld met een ernstig slot. De 25-jarige Nicolaas van Buren, wonende bij zijn ouders, is gehuwd met A. v. O., van wie hij ge scheiden leeft, niet wettelijk. Het paar heeft een zoontje van 25 jaar, dat, met de moeder, bij de grootouders in huis is. Eens in de week, Zondags, kwam de vader het kind opzoeken ten huize zijner schoon ouders. Hij ging dan wel met het ventje wandelen en bracht het ook weer thuis in de Anna Mariastraat. Als gewoonlijk ging v. Buren gisterenmiddag 3 uur zijn kind halen, doch vond het niet thuis. Hij gaf zijn misnoegen er over te kennen tegen over zijn schoonmoeder, die aan de deur kwam. Daar hij een paar borreltjes had gedronken, wond hij zich hoe langer hoe meer op en gaf ten slotte schoonmama twee klappen in het gelaat, tot niet geringe verontwaardiging van een dochter, die intusschen ook bij het twistgesprek was gekomen. Door het geroep van kinderen op straat, was de schoonvader, de 46-jarige D. v. O., naar beneden gekomen, gewapend met een lang scheemes. Toen hij zijn vrouw zag mishandelen door Van Buren, werd hij zóó woedend, dat hij zijn schoonzoon met het mes twee steken toebracht, één in de linkerzij en één in den buik, waardoor de darmen op vijf plaatsen doorboord werden. Van O. ging met zijn vrouw zijn woning weer binnen, doch de schoonzuster van den zwaargewonde nam dezen mee naar den stalhouder C. Roem, waar een vigelante genomen werd om Van Buren naar huis te brengen, in de Leliestraat. Daar was de gewonde echter weinig welkom, omdat zijn moeder ziek te bed lag, waarna be sloten werd naar het ziekenhuis aan den Coolsingel te rijden. Hier bleek, dat Van B. levensgevaarlijk gewond was. Onmiddellijk werd hij naar de operatiekamer gebracht. De rechercheur W. van Zalingen ging den dader in diens woning arresteeren en nam daar ook het bebloede mes in beslag. Overgebracht naar het bureau Lange Toren straat, verklaarde de man, dat hij ter ver dediging van zijn vrouw was opgetreden. De toestand van Van Buren was heden morgen iets gunstiger. De 16-jarige dienstbode M. van P., in betrekking bij de manufacturers Bosman v. d. Arend, Keizerstraat no. 14, viel gisterennamiddag bij 't glazen zeemen uit het kozijn en kwam, door een glazen dak, in een pakhuis achter den winkel terecht. De hulp van dr. H. Mees werd ingeroepen, die slechts enkele onbeduidende kwets uren constateerde, niettegenstaande den ernstigen val, dien het meisje deed. Het Berliner Tageblatt, dat een ge meenlijk goed ingellchten correspondent te New-York heeft, bevat van dezen het verhaal van een wedloop op den Oceaan tusschen de stoomschepen „Nieuw Amster dam" van Rotterdam en „Vaderland" van Antwerpen. Het verhaal is opgeteekend uit den mond der passagiers bij de landing te New-York. De wedloop zou begonnen zijn toen de beide schepen in Het Kanaal op een afstand van vijf Engelsche mijlen elkaar in het zicht kregen. De kapiteins loochenen het geval, maar de passagiers verklaren voor de juistheid in te staan en zeggen, dat van de stokers het uiterste werd gevorderd. Het resultaat was dat de „Amsterdam" het met 1 uur en 50 minuten won van de „Vaderland". Op heel de re's Weven d" schep?n"elkaar in 't zicht. Dordrecht, 29 April. Gisterennamiddag had alhier een ernstig ongeval plaats. Een zoontje van den heer v. Z., aan de Steegoversloot, geraakte spelende in het Kromhout onder een sleeperswagen van de gasfabriek, met het gevolg dat een arm werd afgereden. Oud-Gastel, 28 April. Maandag 1.1. had zekere A. van A. alhier, welke 's avonds van zijn werk kwam, het ongeluk van zijn fiets te vallen, met het noodlottige gevolg, dat de wielrijder bewusteloos bleef liggen. Spoedig waren er eenige menschen ter plaatse, die besloten, het slachtoffer bij P. Dam in huis te dragen, waar hij door den zoon, J. Dam, spoedig werd verbonden. Na een half uurtje gelegen te hebben, kwam A. van A. weder tot bewust zijn en werd hij eenigen tijd daarna met een hondenkar naar huis gevoerd. Terwijl men nog met de verpleging van den wiel rijder bezig was, zag men op eenigen afstand een jong meisje, K. J. genaamd, op den weg ook bewusteloos ineen gezakt liggen. Spoedig werd weer ter hulp ge sneld, om ook deze ongelukkige te helpen, doch de hulp kon niet veel baten. Daarom werd spoedig geneeskundige hulp inge roepen. Het meisje was in zwijm gevallen bij 't zien van eerstgenoemd ongeval en had een zeer groote wonde aan 't hoofd bekomen. De toestand van beiden is op 't oogenblik buiten gevaar. Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels 75 CU.; elke regel meer 15 Cts. Geen verwondering te Ziertkzee. Natuurlijk niet, dit is slechts een geval meer. De heer A. de Krom, Antwerpsche Straatweg 226 te Woensdrecht, meldt ons Sedert geruimen tijd was ik aangedaan met een ellendige nier kwaal, waardoor ik onophoudelijk een snijdende pijn in den rug had, ter hoogte van de nieren. Ik had soms een gevoel aisof men mij met messen stak, ook had ik dikwijls rheumatiek en 's morgens bij het opstaan was ik veelal zwaar vermoeid. Ik klaagde doorioopend over duizelingen en had steeds een kil, huiverig gevoel in den rug. De urine was meestal onnatuurlijk rood gekleurd en mijn maag geheel van streek. Toen me overal zulke goede berichten omtrent Foster's Rugpijn Nierenpillen ter oore kwamen, liet ik dadelijk een doosje komen, en hoe groot was mijn blijdschap en verwondering, toen ik reeds na acht dagen een groote verlichting bekwam, en nadat ik de behandeling een paar weken had volgehouden, was ik geheel en ai van mijn pijnlijke ziekte verlost. Het zal mij steeds een genoegen zijn, wanneer ik andere menschen door het aanbevelen van uw krachtig middel van hun lijden kan ver lossen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Mogelijk zal men u een ander geneesmiddel te koop aanbieden met de bemerking „even goed" of „juist hetzelfde". Gij vergist u wanneer ge dit gelooft, want er bestaat geen ander genees middel „even goed" voor de nieren of „juist hetzelfde" als Foster's Rugpijn Nierenpillen. Ze zijn te Zlcrlkscc veikrljgbaar bQ den Heer M. S Polak, geCipt. Drogist, tn te Thoien bij den Heer W. Potter, filiaal Apotheek „Coronoe", Stoofstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één of I 10,— voor 6 dooaen. Landbouw en Veeteelt. Aan het Zeeuwsdt Landbouwblad ontleenen wij uit het verslag, betreffende de be noeming van onzen burgemeester, mr. H. C. Moolenburgh, tot voorzitter derMaatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland, het volgende: Na de pauze werd aan de orde gesteld, de benoeming van een algemeenen voor zitter. Met 19 van de 20 stemmen werd be noemd de heer mr. H. C. Moolenburgh te Zierikzee. Één stem was uitgebracht op den heer Hanken. Op de vraag van den voorzitter of de heer Moolenburgh de benoeming aannam, zeide deze, dat, ofschoon de leden wisten, dat het hem zeer moeilijk zou vallen de benoeming te aanvaarden en hij dringend verzocht had hem niet te stemmen, hij na deze stemming de beslissing in beraad wilde nemen. Spreker is geen practisch landbouwer, en dat is zeker een bezwaar. Zijn ambt als burgemeester van Zierikzee brengt heel wat drukte en werkzaamheden mee en hij vreest tekort te zullen schieten in kennis. Het is waar, dat de Maatschappij een kundigen, ijverigen secretaris heeft en er steeds een vriendschappelijke geest heerscht in het dagelijksch bestuur, maar dat neemt niet weg, dat hij toch tegen het aanvaar den van het voorzitterschap ernstige bezwaren heeft. Gaarne zou hij een tijd van beraad hebben, eer hij een beslissing neemt. De heer Hoogenboom meende, dat de heer Moolenburgh den noodigen tijd wel zal kunnen vinden; hem zou het groot genoegen doen, indien deze de benoeming aannam. De heer Van Weel verzocht den heer Moolenburgh zich bereid te verklaren en, zij het dan ook slechts voor eenigen tijd, de betrekking aan te nemen. De heer Van Dixhoorn meende, dat tijdsgebrek geen reden mocht zijn om de betrekking van voorzitter niet te aan vaarden. De heer Moolenburgh zeide, dat het geen onwil van hem is en ook niet dat hij wil gevraagd worden. Het is bij hem gepaste bescheidenheid, die hem doet aarzelen. Intusschen acht hij zich ver plicht, toe te geven aan den algemeen uilgedrukten wensch en verklaart zich bereid de betrekking van voorzitter te aanvaarden, maar onder voorbehoud, dat, als hij zich niet op zijn plaats mocht ge voelen, hij zich binnen afzienbaren tijd zal mogen terugtrekken. (Algemeene toe juichingen). De heer Van Weel feliciteerde den voorzitter en de Maatschappij en sprak de overtuiging uit, dat de vrienschappelijke verhouding, die tot dusver bestond in de Maatschappij, zal blijven voortduren. De heer Moolenburgh gaf de verzekering, dat hij alles zal aanwenden om die te bestendigen. De algemeene vergadering der Maat schappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland, die dit jaar te Kruiningen zal worden gehouden, en de daaraan verbonden afdeelingstentoonstelling van vee enz. zijn thans bepaald op 8, 9 en 10 Juni. Hinderlijke onbescheidenheid. De Haagsche briefschrijver der Prov. Geld. Crt. keurt het bespieden der Koningin af. Hij vernam, dat de ondervinding van den laatsten tijd werkelijk in de toekomst aanleiding zal Worden, dat het Hof nog geruimeren tijd Verblijf zal gaan houden op 't Loo. De Prins moet zelfs zijn af keurend oordeel over de soms onhebbelijke nieuwsgierigheid der opdringende wande laars niet onder stoelen of banken hebben gestoken, maar ook bij menige gelegenheid hebben te kennen gegeven aan hen, die zich verder in het Haagsche leven bewogen. Maar 't schoonste kwam eerst later. Toen de Koningin, om aan het publiek te ont komen, de vrije ruimte van den paleistuin meende veroverd te hebben, moest er worden toegezien, dat de tuinmuur van buiten af niet beklommen werd. Of men daarmede 't doel bereikt had „Er wordt nu van achter de vensters aan de Molen straat-zijde gedurende den geheelen dag een voortdurende spionnage gehouden. Een ieder zoekt nu deze gelegenheid, die werkelijk wel te vinden is. Ook aan de achterzijde van het mede in de straat gelegen „Hotel de Zalm" is die kans zoo ruim mogelijk". En schr. kan vertellen, dat er ook druk gebruik van wordt gemaakt. Het Onweer. Biervliet. Tengevolge van een fel onweder, dat niet van langen duur was, en Dinsdag alhier woedde, werd de tele grafische gemeenschap verbroken, daar even buiten de kom en ook op een half uur afstand in de richting naar IJzendljke de telefoondraden afbraken. Te L o o (Dr.) is de bliksem Zaterdag middag in de boerenhoeve van mej. K. geslagen. Huis, inboedel en levende have gingen verloren. Alles was verzekerd, doch, naar men zegt, zeer laag. Zaterdagmiddag is een verpleegde in het opvoedingsgesticht „Veldzicht" te A v e r e e s t door den bliksem gedood. -Te Winterswijk woedde Zaterdag middag enkele minuten een storm, die als een windhoos kwam opzetten. De schade, hierdoor aangericht, is niet onbelangrijk. Verschillende schoorsteenen moesten het geducht ontgelden. Van eenige in aanbouw zijnde huizen werden zoo goed als alle pannen weggerukt, looden platen van het dak geslingerd en een accacia werd ge knakt en een eind verder neergeworpen. Te Oosterbeek heeft het Zaterdag geonweerd bijna zonder ophouden van elf uur 's ochtends tot acht uur 's avonds. Behalve enkele boomen is ook het huis van G. in het benedendorp getroffen. De aangerichte schade is aanzienlijk. Te E 11 e c o m sloeg Zaterdag de bliksem in de woning van den winkelier J. Houwen. Aan dak, schoorsteen en een aovenkamer werd nogal schade aangericht, maar brand werd niet veroorzaakt. CASTRO, Castro's bewering, dat hij nog slechts n paar duizend gulden zou bezitten, wordt uit Londen behoorlijk tegengesproken» Bij Londensche banken liggen aandeelen in Venezolaansche industrieele ondernemingen van hem, die wel meer dan 35 millioen gulden waard zijn. Een Engelsche maat schappij heeft die, toen hij nog in Duitsch- land was, reeds van hem willen overnemen. Ook zou hij te Caracas nog middelen tot zijn beschikking hebben, die hij te allen tijde kan ontbieden. Het eenige wat waar zou kunnen zijn is, dat hij niet ruim in zijne contanten zit. Het verblijf van Castro te Parijs zal slechts van korten duur zijn. Hij zal een geneesheer consulteeren en daarna naar Spanje vertrekken. Binnen een dag óf tien zal zijn echtgenoote zich te Carthagena bij hem voegen. Dan zullen zij zich insche pen naar Columbia, waar Castro door generaal Reyes wordt verwacht. Later zou Castro dan te Maracaïbo aan wal gaan, overleg plegen met zijn aanhangers en dan naar Caracas oprukken. Hij zou een guerilla- oorlog beginnen, teneinde opnieuw het presidentschap te bemachtigen. Castro bewoont in het hotel „Crilkon" op de Place de la Concorde slechts één kamer. Cognac van honderd francs de flesch drinkt hij niet meer. Hy neemt ze nu wat goedkooper. Zijn ontbijt is ook zeer een voudig; drie koppen chocolade, zes eieren en een portie kaas. Toch wel aardig voor een zieke! Burgerlijke Stand van Zierikzee. Geboren: 24 April. Een dochter van A. Boot en A. H. Scherpenisse. 26 zoon A. Hogerheide en J.M. vanderCingel. 28 C. van Beveren en Th. van Strien. Overleden^ 24 April. C. van de Polder, 81'/- i-, man van J. Tuljlel. 25 M. A. H. Boot, 1 d., dochter. 27 H. Neerhout, 31 j., man van M. Nestelaar. MARKTBERICHTEN. Zierikzee, 29 April. Alleen tarwe van beteekenis ter graanmarkt aangeboden, die tot ongeveer vorige prijzen plaatsing vond Tarwe f 9 a f 10; rogge f 6 .i f 6,25 haver f 4 5 f 4,40. Hooi lager, f 30 a f 33. Middelburg, 29 April. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer niet groot. Tarwe 25, kroonerwten 50 cent lager, Overige artikelen onveranderd. De prijzen waren als volgt: nieuwe tarwe f 9,25 5 f 9,50rogge f 6 a f 6,25 zomergerst f 5,50 a f 5,75haver f 4 a f 4,25paardeboonen f 7,75 a f 8kroon erwten f 10,50 a f 11witte boonen f 13,25 a f 13,75, alles per H.L. BOTER 0,55 en 0,60 per 5 H.G. KIP-EIEREN 0,725 en 0,80 per 25 stuks. KLEINE EIEREN 0,65 per 25 stuks. EEND-EIEREN 1,— per 25 stuks. Zierikzee, 29 April 1909. De Marktopnemer J. J. VAN DEN BOUT. STOOMBOOTDIENST MEI. AMSTERDAMSCHE TIJD. Van Middelburg: 's mora;, 'smid' Zaterd. 1 7,30 Zondag 2 7,30 Maand. 3 7,30 Dinsd. 4 7,30 Woens. 5 7,30 Dond. 6 7,30 Vrijdag 7 7,30 Zaterd. 8 7,30 Van Zierikzee 'smorg. Zaterd. 1 Zondag 2 Maand. 3 Dinsd. 4 Woens. 5 Dond. 6 Vrijdag 7 Zaterd. 8 'smidd, 3 3- 3,- 3,— 3,- 3,- 3,- 3,- Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der boot, (tijdig voor de ochtendrelzen op den vooraf- gaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een bij wagen naar Goes worden getelegrafeerd. *t* Maandag 3 Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders: JACOB VAN AST en ADRIAANTJE VAN FELIUS, j hunne 25-jarige Echtvereeni- j g>ng te herdenken. Zonnemaire, 28 April 1909. Hunne dankbare Kinderen. t* Woensdag 5 Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders: PIETER THOMSON en JACOBA BLOM, hunne 40-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Serooskerke, 30 April 1909. Hunne dankbare Kinderen en Behuwdzoon. OVER HET Ondertrouwd: PIETER A. LEGEMATE Mz. en CORNELIA OOSSE CD. Serooskerke, 28 April 1909. Huwelijksvoltrekking 12 Mei a.s. Ondertrouwd: GERRIT STOEL Cz. en ELISABETH DEKKER W.CD. Zonnemaire, Zierikzee, 30 April 1909. V Voor de vele blijken van deel neming, gedurende de ziekte en na het overlijden onzer geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder onder vonden, betuigen wij bij deze onzen hartelijken dank. Wissen kerke. ABRAHAM HE1JBOER en Familie. is afwezig wan I tof 6 Mei. De praktijk zal worden waargenomen door den heer J. VAN ZIJVERDEN, Veearts te Zierikzee. en de verplichtingen voornamelijk daarbij den Landbouwers opgelegd, in het „Hotel Rijstenbil" te Scherpenisse, op aastaannden Woensdag 5 Mei e.k., des avonds 7 uur. van Bergen-op-Zoom. Sjflp" Komt allen op. het is uw eigen belang, TOEGANG VRIJ voor iedereen boven 18 jaar. Afdeeling Ouwerkerk. LEDENVERGADERING op Dinsdag 4 Mei, 's avonds half acht, bij Van Oost. HET BESTUUR. De BURGEMEESTER der gemeente Ouwerkerk roept voor de tweede maal ter reclame op recht hebbenden op eer.e bruingeverfde Sloep, ongemerkt, eene Plar.k, lang ongeveer 7 M., eenige korte einden Plank, een paar Schipperslaarzen, een Horlogie, een porte- monnaie, inhoudende eenig geld en eene Roeiboot, zoogenaamde vlieger, bij hem als strandgoed aangebracht op 21 en 31 December 1908 en op 29 Maart 1909. Ouwerkerk, 30 April 1909. Het BESTUUR van het Water schap „De Vrije Polders onder Thoien" zal bij inschrijving trachten aan ie besteden: De levering van 600 M3. Pruissische Grint, groot 2 tot 5 c.M. De voorwaarden zijn te bekomen bij den Waterbouwkundige Z. VAN DE VELDE te Thoien, tegen betaling van 30 cent. Inschrijvingsbiljetten in te leveren bij den Dijkgraaf, den heer M. G. VAN STAPELE te Thoien, vóór 6 Mei 1909. Het BESTUUR der Vereeniging tot aanschaffing van Meststoffen zal trachten aan te besteden: De levering van 11400 K.G. CHILI- SALPETER, levering 1 tot 7 |uni, franco vóór den wal te Viane. Inschrijvingsbiljetten worden vóór of op 10 Mei ingewacht bij den heer B. Giljam te Ouwerkerk. Inlichtingen verstrekt de Secretaris C. HEULE. De Vereeniging O. B. L. te Dreischor zal, op Zaterdag 8 Mei a.s., bij Hanse, trachten aan te besteden: De levering van 9100 K.G. of meer Gerstemeel; 2600 Mixedmaïs; 880 Voer-Erwten. Inlichtingen en voorwaarden verstrekt de Secretaris M. v. D. VELDE. Aan gegadigden wordt kennis gegeven, dat de JACOBA-HOEVE in den A.-J.-Polder is verkocht. Notaris Del Campo. Te huur voor één jaar om te maaien: van den Westhavendijk, aan de Haven van Kloosternol. Inlichtingen omtrent voorwaarden te bekomen bij den Burgemeester van Duiven- dijke, alwaar gegadigden prijsopgave kunnen inleveren tot en met Vrijdag 7 Mei a.s. lang 61 voet, wijd 20 voet, met AnkersKettingen en verderen completen Inventaris; laadver mogen 27J last. Inlichting geeft J. J. KUIPERS, Zuiderhaven, of de heer RITJES, Noorderhaven, Harlingen. Te koop: groot 14 last, met volledigen Inventaris en voorzien van Luiken. Te bevragen bij JACOB v. D. LINDE, voorheen Beurtschipper te Ouddorp (Z.-H.).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1909 | | pagina 6