Uit Stad en Provincie. lijn toe. De vries, die zich zwemmende boven water had gehouden en mede de vrouw en kinderen had zien verdrinken, greep, uitgeput van vermoeienis, de lijn. Tijzelen riep hem nog toe, vol te houden, doch de ongelukkige, volkomen uitgeput, riep terug: „lk laat maar los, ik kan het niet meer houden". Toen zonk het achtste slachtoffer voor de oogen van Tijzelen naar de diepte. Het laatst had men nog het kindje van 2J jaar zien drijven. Dinkla zelf werd ten slotte door de „Heerenveen" opgepikt. Hij verklaarde, tenminste dit kan men uit de woorden die de ongelukkige, radelooze man uit, opmaken, dat er niet eens de tijd was om de noodvlag te hljschen. Hij is zoolang bij een scheeps bevrachter alhier binnengebracht en is sprakeloos van ontzetting en wanhoop. Dinkla behoorde tot de armste der schippers en moest hij zelfs in den afge- loopen winter bedeeld worden. Thans is de ongelukkige zijn vrouw, zijn kinderen, zijn schip, ja alles kwijt. Men zag hem wezenloos met den kantonrechter door de straten van het stille stadje loopen. Zwolle, 20 April. Twee knaapjes op de Hoogstraat alhier, kinderen van den heer N„ resp. 5 en IJ jaar oud, waren aan 't spelen met een* bijl. De oudste trachtte daarmede turf stuk te hakken, maar 't liep slecht af. Het handje van het jongere broertje werd getroffen en 't topje van een vinger afgeslagen. Later vonden de ouders het topje van het vingertje tusschen de stukjes turf. Arnhem, 19 April. Toen een jonge man alhier zich voor het huwelijk wilde laten inschrijven, kwam men op het stad huis tot de voor hem minder aangename ontdekking, dat hij als deserteur te boek stond, doordien hij indertijd niet voldaan heeft aan een oproeping voor den werke- lijken dienst. De bruidegom, die voor den krijgsraad terecht zal staan, brengt thans zijn bruidsdagen door in het Huis van Bewaring. Maastricht, 19 April. Alhier hebben zich twee gevallen van zwarte pokken voorgedaan en wel bij twee vrouwen, lompensorteersters in de Koninkl. Papier fabriek te dezer stede. De lijderessen zijn in het gesticht „Calvariënberg" opgenomen. Door de politie zijn de noodige maat regelen getroffen, om de uitbreiding der ziekte tegen te gaan. Utrecht, 19 April. Indertijd berichtten wij, hoe een aangeteekende brief, afge zonden door baron Van H. van B., alhier, aan P. R., te 's-Gravenhage, in welken brief zich twee bankbiljetten van f 1000 zouden bevinden, bij aankomst ter plaatse een waardeloozen inhoud bleek te bevatten. Men herinnert zich, dat de bewuste brief bij weging te Den Haag precies het zelfde gewicht aantoonde, als te Utrecht geconstateerd was, terwijl voorts de zegels totaal ongeschonden waren. De recherche te Utrecht deed alle mo gelijke moeite om deze duistere zaak tot klaarheid te brengen. Verschillende post ambtenaren ondergingen een scherp verhoor, terwijl herhaaldelijk huiszoekingen bij hen werden gedaan. De resultaten daarvan waren echter niet van dien aard, dat een frauduleuse han deling van één der postambtenaren kon geconstateerd worden. Thans vernemen wij echter, dat de of ficier van justitie termen heeft gevonden om tegen baron Van H. van B. rechtsingang te verleenen. Er zijn namelijk vermoedens gerezen, dat de brief zonder de twee bankbiljetten is afgezonden, en dus valsche aangifte heeft plaats gehad. Men begrijpt, dat deze zaak veel opzien baart, daar de heer Van H. van B. uit één der oudste adellijke geslachten afstamt. 's-Gravenhage, 19 April. De Koningin- Moeder bracht hedenochtend reeds vroeg tijdig een bezoek van gelukwensching aan den Prins. Diens verjaardag werd in de residentie met groote opgewektheid en vreugdebetoon, vooral ook door vlaggentooi, gevierd. Ten hove werd de feestdag met gepaste stille vreugde herdacht. De gebruikelijke receptie en feestmaaltijd bleven achter wege. De Koningin-Moeder dineerde echter bij de Koningin en den Prins. Deze ontving talrijke félicitatle-telegrammen. De Koningin deed Zondagmiddag te 3 en 5 uur nog een wandeling van onge veer een half uur in den tuin van het Paleis. Het aantal nieuwsgierigen vóór het Paleis was den geheelen dag weder zéér groot. De Koningin-Moeder was Zondagavond van 7 tot 9 uur ten Palelze in het Noordeinde. 20 April. De Tweede Kamer her nieuwde heden de afdeellngen. Benoemd zijn tot voorzitters de heeren Loeff, Lohman, Plate, Nolens en Borgesius. Morgen 11 uur voortzetting der behan deling van de subsidiewet Middelbaar Onderwijs. Morgenmiddag: benoeming van een commies-griffier. Donderdag: sectie-onderzoek. Vrijdagochtend: interpellatie-Van Twist betreffende de vleeschkeuring. Rotterdam, 20 April. Met ingang van 3 Mei wordt op de fabriek „Fijenoord" de 10-urige arbeidsdag Ingevoerd. Oude Tonge, 19 April. In een polder keet onder deze gemeente is tusschen twee polderjongens en den keetbaas een gevecht ontstaan, waarbij laatstgenoemde, J. Lanen, zóódanig werd verwond, dat medische hulp noodzakelijk was. Dezelfde daders hebben ook den heer C. Reichwein, opzichter bij de tramwerken, met schop en mes zóódanige verwondingen toegebracht, dat de heer Reichwein aan het hoofd is verbonden moeten worden. De daders zijn naar Rotterdam over gebracht. Bergen-op-Zoom, 20 April. Omtrent de excursie van de belangstellenden in den aanleg van een waterleiding op Zuid- Beveland, verneemt men het volgende Per extra-tram toog het gezelschap naar de terreinen te Ossendrecht, waar de eerste boringen hebben plaats gehad en thans sedert 5 April uit twee bronnen iederen dag en nacht, door middel van een loco mobiel van 9 paardenkracht, het water wordt opgepompt en waar per uur 80 M3. water uit de bronnen wordt gehaald. Ongeveer twee uur kwam men op den Pottenberg, waar het geheele terrein te aanschouwen viel. Met volle aandacht werden de resul taten der verschillende boringen gevolgd men bezichtigde de grondlagen, die men had doorboord, enz. Ongeveer vier uur was men te Bergen- op-Zoom teruggekeerd, De voorzitter der vergadering, jhr. Lewe, gaf gelegenheid om eenige vragen te stellen. De heer Dekker, te Goes, bracht hulde aan den voorzitter en secretaris, voor al hun moeite aan deze zaak besteed en sprak over de hoedanigheden van het water. Ook de heer Penninck en de heer Van Ledden Hulsebosch, inspecteur van de volksgezondheid, spraken hierover. Vervolgens voerden nog verschillende heeren het woord. Jhr. Quarles van Ufford, de vertegenwoordiger van den minister van binnenlandsche zaken, sprak namens dezen met groote waardeering van het totstandkomen dezer drinkwaterleiding, en gaf de verzekering, dat de minister deze zaak met groote belangstelling volgt en met vreugde zal vernemen de gunstige resultaten, door de technici in het licht gesteld. Wat de financieele zijde betreft, daarover mag spreker zich niet uitlaten, doch de commissie van voorbereiding, die reeds zoovele moeilijkheden overwon, zal ook zeker de financieele moeilijkheden overwinnen, waarbij steeds op den steun van den minister kan worden gerekend. De heer Hartman, als vertegenwoordiger van den Commissaris der Koningin in Zeeland, sloot zich geheel aan bij den vorigen spreker. Ook hij volgt met groote belangstelling deze zaak en verzekert der commissie allen steun. Dr. den Houter, inspecteur der volks gezondheid wees op de souvereiniteit Gods in deze, die ons in staat stelt, even als voorheen Mozes om water te geven aan het volk. Nadat nog enkele sprekers het woord gevoerd hadden, werd de bijeenkomst gesloten. Zierikzee, 22 April. In de bovenzaal van het „Huis van Nassau" alhier gaf Dinsdagavond de Dames-Zangvereeniging „Musica" onder leiding van mevrouw Wins—Van der Mieden van Opmeer en met medewerking van deze dame als sopraanzangeres en pianiste en van mej. Truida de Groot, viool, uit Rotterdam, een druk bezocht concert. De Zangvereeniging gaf door de uit voering van de verschillende zangen blijk van vooruitgang en van onder goede, de gelijke leiding te staan. Over het algemeen was deze uitvoering te loven, en vooral „Lobet den Herrn!" van Glaser, „Panis Angelicus" van César Franck, de twee lieve liedjes „De Nacht" en „Vriendelijke Zonne" van H. van Tussenbroek, werden flink vertolkt. Aandoenlijk schoon was het „Muiier, ecce filius tuus" uit „Les Sept Paroles du Christ" van O. Doret, met sopraan- en alt-soli en viool. Ook de liederen, na de pauze gezongen, werden opgewekt en met smaak uitgevoerd, zoo o. a. „Het Lied van Bergen-op-Zoom" van Valerius, zetting van C. van Rennes, en „Wij willen Holland houën" van Arn. Spoel. Mevrouw Wins—Van der Mieden van Opmeer bewees door de piano-begeleiding van verschillende solo-nummers en mede door haar aangenamen zang, dat ze niet alleen eene uitstekende directrice is, maar bovendien als pianiste en zangeres hoog ontwikkeld. Hare begeleiding was exact en bescheiden, haar zang lief en tot het hart sprekend, en in de twee Hollandsche liederen „De Koekoek" van Van Tetterode en „De ge fopte Vogelaar" van Cath. van Rennes bepaald schalksch. Mejuffrouw Truida de Groot, een jeug dige violiste, verschafte het auditorium door haar mooie spel een hier weinig gekend genot. De stokvoering was krachtig, hare techniek hoog ontwikkeld en haar spel, waarin zij blijkbaar haar geheele ziel legt, daardoor schoon. Deze dame gaf haren hoorders eene vertolking van een gedeelte van het viool concert van De Bérlot, Adagio uit het concert van Vieuxiemps, eene Gavotte van Anna van der Mieden en eene Serenade Drala. Bij gestage oefening gaat deze kunstenares eene schoone toekomst te gemoet. De hulde, door de aanbieding van bou- quetten gebracht aan de dames Wins en De Groot en aan de dame-dilettante, die bereidwillig de piano-begeleiding van de zangkoren en van de solo's van mevrouw Wins op zich had genomen, was wel verdiend. Moge „Musica" nog menigen avond als dezen het publiek aanbieden, en dat publiek tevens deze Vereeniging op menigerlei wijze steunen Onze afgevaardigde, mr. R. J. H. Patijn, zal aanstaanden Zaterdagavond te Noord- gouwe, in het lokaal Coomans, om half acht, sprekep over: „Vrijhandel of Be scherming". in de op Dinsdag j.l. gehouden ver gadering van ingelanden van den polder „De Vier Bannen van Duiveland" werd de begrooting voorliet dienstjaar 1909/10 vastgesteld in ontvang en uitgaaf op een bedrag van f 50099,49. In verband met den aanleg van spijker glooiing aan de nieuwe werken ten noorden des polders, werd het bestuur gemachtigd aan te gaan een geldleening van f 11000, tegen een jaarlijkschen interest van ten hoogste vier procent. Na eenige bespreking omtrent de wenschelijkheid tot het nog meerdere wegmalen van het polderwater, dan tot nu toe gebruikelijk door het stoomgemaal, werd de vergadering gesloten. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is, ter vervanging van R. R. Freeman, overleden, benoemd tot keur meester der veerschepen in Walcheren, Noord-Beveland en Zuid-Beveland, de heer W. M. Mak, scheepstimmerman te Mid delburg. Tot deurwaarder bij het kanton gerecht te Oostburg is door de rechtbank te Middelburg benoemd de heer A. Brevet, klerk ten registratiekantore aldaar. „N. V. Maatschappij tot Exploitatie van de Nieuwe Amsterdamsche Courant Algemeen Handelsblad." In de gewone jaarlijksche algemeene vergadering van deze vennootschap werden de balans en de winst- en verliesrekening over het afgeloopen jaar goedgekeurd. Het netto winstcijfer was f 62,625.81. Voor afschrijving op verschillende hoof den werd bestemd f 30,675.81, zoodat een dividend van f 61 per aandeel van f 1000 kan worden uitgekeerd. Dr. E. B. Kielstra, de aftredende commissaris, werd als zoodanig herkozen. Westelijk Schouwen. De koesterende zonnestralen hebben reeds menige vroege tulp doen ontluiken. Wie van de lief hebbers een voorproefje wil smaken van natuurschoon en kleurenpracht, kan dit reeds Zondag doen. Behalve verscheidene bedden bloeiende tulpen vindt men ook uitgestrekte velden met in vollen bloei staande narcissen in verschillende kleuren. De eigenlijke bollendag zal stellig Zondag 25 April zijn. Dreischor. Naar aanleiding van een door den Commissaris der Koningin gezonden circulaire, inhoudende het verzoek om herziening der veldwachters-tractementen in de verschillende gemeenten dezer pro vincie, heeft de gemeenteraad alhier de jaarwedde van den gemeente-veldwachter M. van de Velde verhoogd met f 110. Stavenisse, 20 April. Bij de op heden gehouden stemming voor een lid van den gemeenteraad alhier (vacature wijlen de heer L. J. Dorst), waren uitgebracht 219 stemmen, waarvan 7 van onwaarde werden verklaard. Oekozen is de heer H. J. Dorst, met 142 stemmende tegen- candidaat, de heer H. van 't Hof, verkreeg 70 stemmen. Het fanfare-gezelschap „Eendracht" bracht den gekozene in den vooravond een serenade. Poortvliet. In de hedenmorgen gehouden vergadering van den Gemeenteraad werd tot gemeente-vroedvrouw benoemd mej. B. van der Meer, van Sneek. Daardoor zal in een lang gevoelde behoefte worden voorzien. Door H. M. de Koningin is aan D. Grijs alhier, een som van veertig gulden geschonken om hem in staat te stellen voor zijn blind geworden zoon een muziek instrument aan te schaffen. Vlissingen, 19 April. In den Gemeente raad is Vrijdagmiddag een eigenaardig debat gevoerd. Bij het voorstel van B. en W. betreffende de verpachting van de ex ploitatie der zeebaden, wenschte één der anti-rev. leden, de heer Van der Meer, de bepaling opgenomen te zien, dat geen gemengde baden gebruikt mogen worden. Hij deed dit voorstel uit een zedelijkheids oogpunt. De Wethouder, de heer Van Niftrik, die het voorstel van B. en W. verdedigde, vond dit voorstel eigenlijk wel wat klein en hij meende dat, wanneer onzedelijkheid wordt gepleegd, daarvoor het allerminst het zeebad zal worden uitgekozen. De heer Rottier was het volkomen eens met den heer Van Niftrik en hij heeft op badplaatsen als Scheveningen en Ostende reeds een onderzoek ingesteld of de bains mixles aanleiding geven tot onzedelijkheid, doch hij moest dit beslist ontkennen. De heer Van der Meer bleef echter wel zijn standpunt handhaven en verlangde dat zijn voorstel in stemming gebracht zou worden. Slechts 2 andere anti-rev. leden bleken het met den heer Van der Meer eens te zijn. De andere 14 leden, onder wie nog één anti-revolutionnair, stemden tegen zijn voorstel. Zondag is te dezer stede de laatste der drielingen, het jongetje, overleden. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Bruinisse. Bij de Dinsdag gehouden aanbesteding door het bestuur der water- keering van het calamiteuze waterschap „Bruinisse" van 1°. het herstel, de ver nieuwing en het onderhoud tot 30 April 1910, van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingswerken; 2°. het verhoogen en verzwaren van den zeedijk, was voor het eerste de minste inschrijver de heer C. Bolier van Bruinisse, voor f2137; voor het tweede werd ingeschreven door de heeren A. de Kluiver, f 10984; J. Dekker, f 10690,75; L. v. Popering, f 10375; P. Bezuijen, f 10340; J. Geluk, f 10275; A. Romeijn, f 10250; J. Bervoets, f 10290; C. Bolier, f 10184; J. Hak, f 10000; A. van Gent, f 9800; L. v. d. Velde, f9695; M. Quist, f8901,44, welke laatste, wonende te St.-Filipsland, aannemer werd. Scherpenisse, 19 April. Heden werd aanbesteed het vernieuwen van een kap op een huis van I. C. Geuze alhier; daar voor werden slechts 2 biljetten ingeleverd door J. Suurland voor f 162 en door D. Brand voor f 158. Den laagsten inschrijver is het werk opgedragen. Landbouw en Veeteelt. In de Zaterdag te Kruiningen door de afdeeling „Kruiningen" der Zeeuwsche Landbouwmaatschappij gehouden vergade ring, deelde de voorzitter mee, dat van den heer Hennequin een dankbetuiging was ingekomen voor de gevoelens, te zijnen opzichte uitgesproken. Goedgevonden werd aan de afdeeling Zuid-Beveland van de V. P. N. een bij drage van f 25 te verleenen in de kosten, die het deelnemen aan de a.s. tentoonstel ling meebrengt. Bij de behandeling der agenda van de a.s. Hoofdbestuursvergadering kwamen de datums der tentoonstellingsdagen ter sprake, en bleek er veel voor om daarin verande ring te brengen. De afgevaardigden naar die vergadering zullen in overleg met het Hoofdbestuur de week vaststellen, waarin de tentoonstelling zal plaats hebben. Bij de bespreking van het ontwerp programma deelde de voorzitter mede, dat de heer Kruijf van Utrecht een lezing zal houden over een onderlinge landbouw- ongevallenverzekering. Na de behandeling der verschillende rubrieken met de onderscheidene prijzen, deelde de heer G. Luljk van Vlake mede, dat hij er aan wenschte toe te voegen 2 prijzen voor éénjarige merries, afstammende van de hengsten „Salvator" en „Leo", en 2 prijzen voor veulens, afstammende van dezelfde hengsten. Besloten werd aan de tentoonstelling een verloting te verbinden. Dreischor. Aan het einde van het eerste jaar van den landbouwcursus alhier werd Dinsdagavond aan de acht leerlingen door den landbouwonderwijzer, den heer Van Staalen, een openbare les gegeven. Deze les werd bijgewoond door den rijks-land- bouwleeraar, den heer Kakebeeke, de Commissie van Toezicht en eenige belang stellenden. De leerlingen gaven blijk, dat zij van het dezen winter geleerde goed geprofiteerd hadden. Maandagavond werd in tegenwoor digheid van den heer A. A. ter Haar te Goes als vertegenwoordiger van den heer rijks-landbouwleeraar, van de commissie van toezicht en enkele belangstellenden eene openbare les gehouden, aan den landbouw-wintercursus te Nleuwerkerk tot besluit van het eerste leerjaar. Van de tien leerlingen, waarmee de cursus was aan gevangen, namen acht aan de les deel. De vorderingen, die zij gemaakt hadden, achtten de commissie en de heer Ter Haar voldoende om hen te kunnen doen over gaan tot het tweede leerjaar. Hun namen zijn (alphab.) Frans v. d. Bijl, Jacob Flik- weert Pz., Adr. Flohil Mz., Jacob van Gastel, Nic. Lemsom, J. C. van Oeveren, Adrs. Visser, J. J. v. d. Zande Hz. Renesse. Op 19 April, 's avonds ten 7 ure, werd een openbare les gehouden met hen, die gedurende twee winters aan den door den landbouwonderwijzer, den heer J. Spek, gegeven cursus hebben deelgenomen. De heer I. H. G. Kakebeeke, rijkslandbouw- leeraar te Goes, benevens een vrij talrijk publiek, gaven door hunne aanwezigheid blijk van hunne belangstelling in dat onderwijs. Uit de antwoorden der curisten bleek, dat dezen met ijver, met lust en met vrucht het onderwijs hadden gevolgd. De onderwerpen, waarover gevraagd en gesproken werd, waren: Zuivelbereiding, Spijsvertering, Bloedsomloop, Voedering. Van de vruchten werd de aardappel en de suikerbiet in het bizonder ter sprake ge bracht. Ook de Bemestingsleer werd in breede trekken behandeld. Na afloop der openbare les hield de heer Kakebeeke een krachtige toespraak tot de leerlingen en wees hun op het enorme verschil tusschen het landbouw bedrijf en van den landbouwstand in het algemeen, van vroeger en nu. De groote verbeteringen en de krachtige vooruitgang van land- en tuinbouw zijn voortgekomen en moeten verder voortkomen uit - en tengevolge van de ontwikkeling van den landbouwer, welke ontwikkeling en voor uitgang in niet geringe mate moeten worden toegeschreven aan het landbouw onderwijs aan de verschillende cursussen In ons land. Gaat voort op den ingeslagen weg tracht te onthouden, wat ge geleerd hebt; brengt in praktijk de theoretische kennis aan den cursus opgedaanbezoekt ver gaderingen en stelt in alles belang, wat voor uw vak noodig, dienstig en nuttig kan zijn en ge zult, eindigde spreker, profiteeren, de een vroeger, de ander later, van het onderwijs aan u gegeven. Daarna werd een diploma uitgereikt aan L. Blom van EllemeetM. A. Beije van BurghM. C. Beije van BurghC. v. Splunder van RenesseJ. Capelle van EllemeetL. Leeuw van Haamstede G. M. Overbeeke van BurghM. den Boer van BurghC. J. Kooman van RenesseJ. H. Landegent van HaamstedeA. Blom van RenesseJ. Kosten van Burgh en M. C. Capelle van Ellemeet. De leerling J. Capelle dankte, ook namens zijn mede-leerlingen, den heer Spek, onder het aanbieden van een fraaien fauteuil, voor de humane wijze waarop en het goede onderwijs, dat door hun onderwijzer gedurende de twee winters is gegeven. KUNSTNIEUWS. Met veel genoegen blijkt ons uit achter staande advertentie, dat het concert van den heer Klimmerboom, met medewer king van mevr. De Haan—Manifarges en den heer F. Gaillard op Zondag 25 April in de Nieuwe Kerk doorgaat. Een zangeres van zooveel naam en bekendheid op muzikaal gebied in Nederland, alsook in 't buitenland, te hooren, is voor ons Zierik- zeeënaren een zeldzaam iets, en de heer Gaillard is hier meer dan voldoende bekend, zoodat men van beide solisten kan zeggen goede wijn behoeft geen krans, m. a. w. verdere aanbeveling is overbodig. We hopen dan ook, dat de pogingen van den heer Klimmerboom om in ons stadje het beste wat er voor zang en instrumentaal bestaat te laten hooren, zullen beloond worden met het resultaat, dat belangstellenden in grooten getale dit concert zullen bijwonen. RECHTSZAKEN. Voor den Hoogen Raad werd Maandag l.l. behandeld de zaak van N. J. v. d. B., landbouwer te Dreischor, door het kanton gerecht te Zierikzee, wegens het als gebruiker van land, liggende langs een sloot, in den polder Dreischor, die water leiding niet ter halver breedte op de door het dijkbestuur bepaalde diepte van 1.80 meter houden, niettegenstaande schriftelijke aanmaning van het polderbestuur, ontslagen van rechtsvervolging, doch door de recht bank te Zierikzee, waarheen zijn zaak door den Hoogen Raad was verwezen, veroordeeld tot f 3 boete of 2 dagen hechtenis. Mr. Potvliet, advocaat te Zierikzee, voerde alsnu aan dat het ten deze toegepaste artikel 16 van het Zeeuwsch polderreglement bepaalt, dat slechts dan de gebruiker van land aansprakelijk is voor het onderhoud van een waterleiding, als de verplichting daartoe niet rust op den polder of op anderen. Dit is derhalve een element van het strafbare feit, geen zoogen. fait d'excuse. Terwijl nu in het vonnis niet gerept wordt van eenig bewijs van dit element, maakt de rechtbank er een fait d'excuse van, dat de beklaagde heeft te bewijzen. Conclusie O. M. 3 Mei. KERKNIEUWS. Eikerzee. Naar wij vernemen, hoopt prof. dr. L. Knappert, hoogleeraar in de Godgeleerdheid vanwege de Ned. Herv. Kerk, aan de Hoogeschool te Leiden, a.s. Zondagmorgen te 9J ure, in de Herv. Kerk alhier op te treden, zulks op uit- noodiging van de in deze gemeente be staande vereeniging van vrijzinnige her vormden, en na verkregene toestemming van de heeren kerkvoogden. Renesse. Aanstaanden Zondag zal prof. dr. L. Knappert, om twee uur, in de Ned. Herv. Kerk alhier optreden. Poortvliet. Den dag op - of na het ontvangen van de officiëele tijding van de blijde verwachting van H. M. de Koningin, zal alhier in de Ned Herv. Kerk, des avonds 6 ure, een bidstond worden gehouden. Tweetal bij de Geref. Gem. te Axel (A), ds. A. J. de Boer te Grijpskerke (Gr.) en J. H. Lammertsma te Tholen; be roepen bij de Geref. Gem. te Axel (B), ds. E. J. Schouten te Bolnes.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1909 | | pagina 2