WfiMapiMiir f» Schnto, WPVERTEHTIEII. ir. UjilRS!, Draliq. Ingezonden Mededeelingen. voor Hoogduin 264 wandelkaarten verstrekt, die allen 2 dagen geldig waren en waar voor een waarborgsom van f 1 werd gedeponeerd. Door de vereeniging werden de volgende subsidies gegeven: f 100 voor den aanleg van den straatweg Biggekerke—Meliskerke, f 25 voor het door den A.N.W.B. uitge geven boek .Mooi Nederland", f 25 voor de deelname van Zeeland in den optocht, die te Haarlem is gehouden bij het 25-jarig bestaan van den A.N.W.B., f 10 voor het te Middelburg gehouden festival, terwijl voor f 25 werd deelgenomen in het garantie-fonds voor de door de afdeeling Walcheren van de Maatschappij van Tuin bouw georganiseerde tentoonstelling. Over dit laatste bedrag is niet beschikt, dank zij de goede resultaten der tentoonstelling. Aan den Minister van Waterstaat werd een adres gericht met verzoek om be spoediging van het verleenen van concessie voor de electrische tram Vlissingen— Middelburg. Door de vereeniging werden ingezonden op tentoonstellingen te Sneek, Bolsward en Leeuwarden. Een afgevaardigde werd gezonden naar de vergadering te Utrecht, waar de toe nemende tuchteloosheid der jeugd besproken werd. Vooralsnog werd besloten niet tot de Tucht-Unie toe te treden. Voor verschillende zuster-vereenigingen werd reclame verspreid. Het leden-aantal is dalende. In 1906 had de vereeniging 408 leden met een contributie van f 773,50, in 1907 397 met f 736,50 en in 1908 368 met f 709,50. Deze daling noemt de secretaris merk waardig, omdat onder hen, die bedanken, vele zijn, die juist het meest van het werken der vereeniging profiteeren. Ook zijn er nog steeds neringdoenden, die blijven weigeren steun aan de vereeniging te verleenen. Hierop bracht de penningmeester, de heer J. Appel, verslag uit van zijn finan- tiëel beheer. De rekening wijst in ontvangst aan een bedrag van f 1817,84 en in uit gaaf een van f 2184,16, zoodat er een kwaad slot is van f 366,32. Een zéér drukkende post is die van de gids voor Walcheren, waarvoor nog telken jare dit jaar f 374,50, een gedeelte wordt afgeschreven. De penningmeester deelde nog mede, dat dit jaar reeds 30 nieuwe leden zich hebben aangemeld. Hierna had de verkiezing plaats van be stuursleden in plaats van de heeren H. J. Q. Hartman, J. Frank, mr. O. J. Sprenger en J. Salberg, die aan de beurt van af treden waren. Eerstgenoemde werd op verzoek van een aantal leden bij acclamatie herkozen, en nam de herbenoeming aan. De voorzitter van de vergadefing wenschte hiermede de vereeniging geluk. In de andere vacatures werden respec tievelijk gekozen de heeren A. C. Zoethout, jhr. C. J. Boogaert en E. W. Hendrikse. Aan deze heeren zal van hunne benoeming worden kennis gegeven. De heer Frank bracht dank aan de heeren Sprenger en Salberg voor wat zij in het belang der vereeniging hebben ge daan en deelde mede, dat hij zelf altijd met genoegen in het bestuur is werkzaam geweest. Hierna werd de slechtbezochte ver gadering gesloten. De Naamlooze Vennootschap Middel- burgsdie Courant te Middelburg, keert over het afgeloopen boekjaar een dividend uit van 4ji\j pCt. 3 April. Het comité voor het geschenk aan H. M. de Koningin alhier, ontving Vrijdag het volgend telegram: „Voor den zooeven door mij ontvangen fraaien en sierlijk uitgerusten kinderwagen betuig ik het comité der Zeeuwsche vrouwen en alle geefsters mijn warmen dank. Ik ben diep getroffen door de gevoelens uwer genegenheid en verknochtheid, welke mij opnieuw op zoo ondubbelzinnige wijze betoond worden. Ik heb met groote ingenomenheid kennis genomen van het voornemen een deel van het geschenk te besteden voor de verzor ging van kinderen, wier ouders uit de voogdij ontheven of ontzet zijn. Wilhelmlna". Neuzen, 3 April. Naar wij vernemen, is door den agent van den provincialen stoombootdienst Koevoets alhier, bij den officier van justitie een klacht ingediend wegens beleediging tegen den inspecteur van politie K. te dezer plaatse. Landbouw en Veeteelt. Eikerzee, 3 April. Naar wij vernemen komt bij Hanse, op Woensdag 7 April, 's avonds 7 ure, voor de landbouwver- eeniging alhier, spreken over „Veeverbete ring", de heer Zwagerman. Stavenisse. L.l. Zaterdagmiddag werd alhier, tot sluiting van het eerste leerjaar, de openbare les van den landbouw- wintercursus gehouden. Behalve de leden van de commissie van toezicht, waren verscheidene belangstellenden, oud-leer lingen en ouders opgekomen. De leerlingen toonden door hun antwoorden op de vragen, gedaan door hun onderwijzers, de heeren Minderhout en Buijze, voldoende geprofileerd te hebben van de lessen, hun in den afgeloopen winter gegeven. Één der leerlingen sprak een woord van dank tot de autoriteiten en de onderwijzers. Wissenkerke. Na een paar voorbe reidende vergaderingen is j.l. Vrijdag te Oeersdijk een vereeniging opgericht, welke ten doel heeft een fokstier te houden, teneinde alzoo te trachten het veeras te verbeteren. Hiertoe zal men vanwege de provincie subsidie trachten te verkrijgen. Er traden 12 leden, met een vereischt aantal koeientoe. Als bestuursleden werden benoemd de heeren J. J. Verhulst, S. J. de Regt en J. A. Oaanderse. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels 7*S CU.; cllie regel meer 1 r, cu. Steenbergen meldt onn. De échte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geven de zieke nieren juist de huip die ze noodlg hebben, ze voeren uit het lichaam alle vloeibare vergiften, die eiwitverlie8, waterzucht, stoornissen van de urine, graveel, rheumatiek, steen, heupjlcht, zenuw achtigheid slapeloosheid en neerslachtigheid teweegbrengen en zij neutraliseeren de verkeerde uitwerking van thee, bier en spiritualiën. Mejuffrouw A. de Bruijn. Kadestraat A 149 te Steenbergen, meldt ons: Het is thans reeds vier maanden, dat ik niet geweten heb, wat het beteekent verlost te zijn van een aanhoudende, hevige pijn in den rug en lendenen. De pijn was zóó hevig, dat ze mij veel hinder bezorgde bij mijn werk en vooral het wasschen kostte mij zeer veel moeite. Ik had eveneens veel pijn in de maagstreek en mijn eetlust werd met den dag minder, terwijl ik mij bij het minste wat ik ver richtte, zeer afgemat gevoelde. Voortdurend klaagde ik over duizelingen en schemeringen voor de oogen en kreeg plotselinge benauwdheden, die door huiveringen gevolgd werden, juist alsof ik de koorts had. Ik gevoelde dat mijn toestand achteruitging en ik wist niet wat ik moest gaan beginnen, toen ik zooveel goeds hoorde verteilen van Foster's Rijgpijn Nieren Pillen. Het is mij een ware vreugde u te kunnen melden, dat ik na het gebruik van één doosje een groote beterschap bekomen heb. De pijn was bijna geheel ver dwenen en mijn geheele gestel was er door verkwikt. Wanneer ik dan ook iemand mocht ontmoeten, die op een dergelijke wijze lijdt, zai ik hem gaarne de goede eigenschappen van uw geneesmiddel bekend maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar ia en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Pas op dat gij duidelijk Foster's Rugpijn Nieren Pillen vraagt, dan kan er geen vergissing plaats hebben. De handteekenlng van James Foster komt voor op eike doos. Ze z(|n te Zterikiec verkrijgbaar bij den Heer M. S. Polakgedipt. Drogisten te Thoien bfi den Heer W. Potter, filiaal Apotheek „Coronoe", Stoofitraat. Toesending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10.— voor fl dnoaen RECHTSZAKEN. Voor het gerechtshof Ie 's-Hertogenbosch is in de Papendrechtsche strafzaak tegen Oarsthagen 4 maanden gevangenisstraf geëischt. Door de rechtbank te Breda Is Van Vlijmen, wegens den moord te Teterlngen, tot 10 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De heer Numans, uitgever der bekende Numansloten, door den Haagschen kanton rechter veroordeeld tot f 100 boete wegens overtreding van de loterijwet, is in hooger beroep door de rechtbank aldaar vrij gesproken. KERKNIED W S. Ds. J. van 't Hofpredikant bij de Ned. Herv. Qem. te St.-Laurens (bij Middelburg), hoopt den 4 Mei zijn 25-jarig ambtsjubileum te herdenken. Bedankt voor 't beroep naar de Geref. Gem. te Terneuzen door ds. O. H. A. van der Vegte te Utk. Noordgouwe. Door een belangstellend lid der gemeente zijn aan de kerk alhier ten geschenke gegeven twee Christoffel zilveren offerbussen, ten gebruike bl| de bediening van het Heilig Avondmaal. Eikerzee, 5 April. In aansluiting met een schrijven der Synodale commissie van de Ned. Herv. Kerk heeft de kerkeraad der Ned. Herv. Gem. alhier vastgesteld, dat er in onze kerk een dank- en bedestond zal gehouden worden op den dag, volgende op dien, waarop ons de heugelijke tijding uit het Koninklijk Paleis zal bereiken. Deze godsdienstoefening zal gehouden worden om 12 uur, indien de dag van tijding ons bereikt vóör een gewonen werkdagdoch indien deze tijding komt vóór een der komende feestdagen (Goede Vrijdag inbegrepen), dan is het op dezen feestdag kerk 's namiddags te 2 ure. ONDERWIJS. Het mondeling gedeelte voor de akte examens te Middelburg, zal aanvangen op Woensdag 14 April. De examens zullen geëindigd zijn op 30 April. Donderdag herdacht de heer H. J. Vooren, hoofd van school A te Neuzen, den dag waarop hij als zoodanig voor 25 jaren in functie is getreden. De school kinderen en de onderwijzers der school lieten dezen dag niet onopgemerkt voorbij gaan, en boden den heer Vooren, als herinnering aan dezen dag, een geschenk aan. Dinteloord. Heden vergaderden de directeur en onderwijzers aan de Rijks normaallessen alhier, naar aanleiding van het j.l. Zaterdag 27 Maart gehouden admissie- en overgangsexamen. Na bespreking werden In de voor bereidende klasse geplaatst: T. van den Hout, J. van de Hoef, heiden van Fijnaatl; H. Hezemans van Steenbergen, F. Cammel, A. Janlsse en C. van Nimwegen van Willemstad; in de le klasse: P. Linders van Dintel oord, C. Faber van Steenbergen, G. J. Burgers van Oud-Gastel, P. de Roolj en A. de Hoon, beiden van Fijnaart, P. Boer en B. de Lange, beiden van Willemstad; in de 2e klasseC. van Aken en H. van Nleuwenhuijzen, beiden van Dintel oord A. van Daalen en J. Sloekets, beiden van Fijnaarl, C. Kenniphaas, Ch. van Bezooijen en M. Scheepmaker, allen van Willemstad; in de 3e klasse: W. Oostdijck en A. Nljhoff, van Fijnaart en A. Kenniphaas van Willemstad; in de 4e klasse: M. Huibrechts en A. Wijgaard, beiden van Dinteloord. Post en Telegrafie. Oosterland. Aan mej. de wed. J. J. Vijverberg is op haar verzoek tegen 1 Juli a. s. eervol ontslag verleend als telefoniste. In haar plaats is als zoodanig aangesteld de heer W. J. van Waardenburg, brieven gaarder alhier. ALGEMEENE VERGADERING van het in 's Landskamer te Zierikzee, op Maandag 5 April 1909, des morgens ten 10J uur. De voorzitter, Mr. A. J. F. Fokker, opent de vergadering. Bij de opening zijn afwezig de hoofd ingelanden D. Hocke, Lopse Hocke, J. W. Gast en J. Oast. De notulen van het verhandelde in de Iwee vorige vergaderingen worden door den ontvanger-grilfier, mr. D. van der Vliet, voorgelezen, en onveranderd goed gekeurd. Voor kennisgeving worden aangenomen: I. de volgende brieven van Gedepu teerde Staten, houdende goedkeuring van het besluit der Algemeene Vergadering: a. tot opname van tijdelijk kasgeld; b. tot heffing van dijkgeschot voor 1909; c. tot regeling der jaarwedde van den Ingenieur; II. een missive van Gedep. Staten berichtend de herbenoeming van mr. A. J. F. Fokker tot voorzitter; III. een missive van de Maatschappij voor Gemeente-Crediet, berichtend het dividend over 1908, en inhoudend het verslag over genoemd jaar; IV. de begrooting der grindwegen voor 1909, die in actief en passief bedraagt f 21399. De voorzitter deelt mede den uitslag der bestedingen en verpachtingen. De hoofdingelanden D. Hocke, J. W. Gast, J. Gast en Lopse Hocke verschijnen ter vergadering. Het Dagelijksch Bestuur stelt voor, aan A. Constandse te Brouwershaven te ver pachten de Zwarte Weel, en N. Moeliker te Serooskerke de 74ste vepachting te gunnen. Aangenomen worden de volgende voor stellen van het Dagelijksch Bestuur tot uitgifte van grond in erfpacht, liggende: a. in Duivendijke ad f 45 gedurende 21 jaar aan mevrouw de weduwe Bolle— Van Vessem te 's-Gravenhage b. aan den Ringdijk, voor cent per centiare aan M. den Boer te Kerkwerve; c in Ellemeet aan mejuffrouw de weduwe P. Beije—Dalebout, voor f 20 tot weder- opzeggings toe. Op voorstel van het Dagelijksch Bestuur wordt besloten "goedkeuring te verleenen aan de door de gemeente Kerkwerve voor- genomene verbetering van de los- en laad plaats te Flaauwers, onder beding, dat de gemeente voor het in erfpacht nemen van de oppervlakte gronds f 10 zal betalen, en voor het recht de noodige werken voor havenplateau enz. te hebben en te houden een jaarlijksche recognitie van f 10 zal geven gedurende de eerste twintig jaar. Een adres vanugenigg ingezetenen uit Kerkwerve is ingelcomen, waarin het ver zoek wordt gericht om een weegbrug te mogen plaatsen op een door hen aangegeven plaats. Het Dagelijksch Bestuur stelt voor, op dat verzoek afwijzend te beschikken, wat den hoofdingeland D. Hocke noopt tot de vraag, of het Bestuur geen andere plaats voor een weegbrug aan adressanten zou kunnen afstaan, waarop de voorzitter antwoordtdat Kerkwerve reeds In het bezit van een weegbrug is. O, zegt de hoofdingeland D. Hocke, dat wil niets zeggen, want er zijn gemeenten, die zelfs drie fairbanken hebben. Heemraad Gast merkt op, dat op de gevraagde plaats geen weegbrug kan toegestaan worden, omdat dit het verkeer zou stremmen. Hoofdinge land Boogerd verklaart, dal ër in Kerk werve niet de minste behoefie aan een fairbank bestaat. Nadat de voorzitter er op gewezen had, dat adressanten een bepaalde plaats voor hun weegbrug vragen, en hoofd ingeland D. Hocke na de verklaring van burgemeester Boogerd bespeurt, dat er aan een nieuwe weegbrug geen behoefte schijnt te bestaan, hetgeen door heemraad De Oude bevestigd wordt, wordt het voorstel van het Dagelijksch Bestuur afwijzend op het verzoek van adressanten te beschikken, zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Tot tijdelijk hulpmachinist wordt op voorstel van het Dagelijksch Bestuur aan gesteld J. Kashoek, op hetzelfde tractement dal hij nu geniet, en met een gratificatie van f 75 voor huishuur. Aan de leden wordt het jaarverslag over 1908 aangeboden. Aan de orde Is de behandeling der Be grooting voor 1909. De commissie, die met het onderzoek van haar belast was, bestaat uit de hoofdingelanden J. W. Gast, Van Citters en D. Hocke Dz. Bij de be treffende artikelen maakt zij haar opmer kingen en licht die door haar rapporteur, hoofdingeland J. W. Gast, mondeling nader toe. Bij Art. 2b, Hoofdstuk II, het schoon maken der waterleidingenstelt hoofd ingeland Boogerd voor, dit werk uit te besteden voor één district, en de keuze van het district over te laten aan den voor zitter van het Waterschapsbestuur. Dit voorstel wordt met groote meerderheid aangenomen. Twee hoofdingelanden stem den tegen. Bij Art. 2 van Hoofdsluk III stelt het Dagelijksch Bestuur, naar aanleiding van de oeverafschuiving aan slrandhoofd 5 op het Noorderstrand f 10,000 uit het reserve fonds ie nemen voor de herstelling van die afschuiving, met welk voorstel zich de Begroolingscommissie kan vereenigen. Bij Art. 6 van Hoofdsluk V, Jaarwedden der dijkbazen, wordt op voorstel van heem raad Gast besloten de jaarwedde van P. M. van de Broecke, die sinds 1 Febr. 1907 dijkbaas aan Langendijk— Brouwers haven Is, en sedert 15 Aug. 1903 als dijkbaas van den Zuidhoek, op f 600 in dienst is gekomen, van 1 Januari 1909 af te brengen op f 800 Het Dagelijksch Bestuur had voorgesteld de verhooging eerst in 1910 te doen ingaan. Het voorstel van Heemraad Oast wordt met groote meerderheid aangenomen. Tegen stemden de voorzitter en de hoofdingelanden jhr. Van Citters, Baten burg en Boot. Hoofdingeland D. Hocke geeft het Dagelijksch Bestuur in overweging de te doene werken zooveel mogelijk In het openbaar aan te besteden. De ingelanden vinden dat beter. Hij geeft in 't algemeen hun gevoelen weer. De voorzitter zegt, dat bij alle voorname werken dit zooveel mogelijk geschiedt. De begrooting wordt bij hoofdelijke stemming in inkomst en uitgaaf met algemeene stemmen aangenomen op een bedrag van f 208,843,64s. De voorzitter dankt de commissie voor de .wijze, waarop ztj de Begrooting heeft nagezien. Hoofdingeland Moolenburgh zegt bij de omvraag, dat Zierikzee het op prijs stelt, dat op de instandhouding der havendijken wordt aangedrongen, maar zou het ook gaarne zien, dat Schouwen daartoe mede werkte. Op den Westhavendijk heeft hij gezien, dat naast de grintbak een groote hoeveelheid grint ligt opgestapeld, waar door de dijk aan den binnenkant wordt bedreigd. De voorzitter zegt, dat de hoop grint naast den grintbak ook zijn opmerkzaamheid heeft getrokken. Hij belooft, dat er in het vervolg op gelet zal worden. Nadat nog hoofdingeland Smallegange over de verplichting tot onderhoud van werken gesproken had, werd door den voorzitter de vergadering gesloten. Gemengd Nieuws. Een echtpaar te Etten (bij Breda) hoopt op 13 April zijn 60-jarig huwelijksfeest te herdenken. Te Auburn (Ver. St.) is een vrouw, Mrs. Mary Farmer, in den electrischen stoel ter dood gebracht wegens het ver moorden van eene buurvrouw, op wie zij naijverig was wegens haar mooier huis. De veroordeelde, die kalm haar vonnis onderging, verklaarde in haar laatste oogenblikken dat haar man, die als haar medeplichtige ook ter dood veroordeeld werd, onschuldig is aan de misdaad. Ongeveer duizend echtparen, die in de kerk van het dorp Stantonbury, in het Engelsche graafschap Buckingham, werden getrouwd, zijn dezer dagen verrast door de ontdekking, dat zij eigenlijk niet getrouwd zijn. Het is namelijk gebleken, dat de genoemde kerk het vereischte recht tot het sluiten van huwelijken niet bezit en dat dientengevolge alle huwelijken, die daar in de laatste 50 jaren werden gesloten, voor de wet ongeldig zijn. Men zegt dat er echtparen waren, die zich niet onaangenaam verrast betoonden, toen zij vernamen dat zij voor de wet ongetrouwd waren. Maar de predikant voegde in zijne bekendmaking er bij, dat er reeds stappen zijn gedaan om de on geldige huwelijken te laten legaliseeren. CORRESPONDENTIE. Duivendijke. K. Advertenties van dien aard worden niet meer geplaatst. De poëtische ontboezeming over staatspensionneering kan, hoe goed bedoeld ook, niet worden opgenomen. De Redactie. TWEEDE KAMER. Inwisseling van muntbiljetten. Ingediend is een wetsontwerp, strekkende om de gelegenheid tot inwisseling van muntbiljetten, welke krachtens de wet van 31 December 1903, op 1 April 1909 gesloten werd, alsnog open te stellen tot 1 October 1909. In de memorie van toelichting wordt medegedeeld, dat van de h 15 000.000 muntbiljetten nog voor een bedrag van f 430.730 oningewisseld is en het wets ontwerp strekt de houders dezer oninge- wisselde biljetten alsnog in de gelegenheid te -stellen zich voor schade die een bate voor de schatkist zou zijn te vrij waren. Ingezonden Stukken. Waarom tegen Staatspensionneering. Mijnheer de Redacteur Het zij mij vergund mijn bezwaren tegen Staatspensionneering eens nader uiteen te zetten, iets waarvoor ik met het oog op het late uur in de vergadering van den Bond op Woensdag laatstleden weinig lust gevoelde en mij slechts bepaalde bij een enkele opmerking. Zooals ik reeds zeide, houdt zij geen rekening met de eischen, die de verschillende categorieën van arbeiders enz. aan het léven stelt, een arbeider die gemiddeld niet meer dan f 250 per jaar verdient, zal met b.v.b. drie gulden rond kunnen komen, iemand die 500 'a 600 gulden verdiend heeft, zal op zijn ouden dag moeten doorploeteren, of zich in het armhuis koopen met al zijn verschrikkingen, door den heer Van Veen zoo juist geteekend. Nu mag de heer Van Veen uitroepen: het gaat niet om die drie gulden, maar om het beginsel, met andere woorden het meer of minder gelukken uit de staatsruif komt later wel terecht, maar naar mijn bescheiden meening gaat dat niet op; wanneer men op een vergadering cijfers noemt, moet daar ook houw aan zijn, anders kon het later gebeuren dat men de arbeiders blij maakt met een dood vogeltje. Maar wat wel het voornaamste Is: door de groote kosten zou zij stellig voor onafzienbaren tijd de ziekte en invaliditeits-verzekering van de baan helpen, en die is niet minder noodig. De heer Van Veen mag die nu met een handom- draaiens tot bedrijfs-verzekering verklaren, daar zijn wel economen (o. a. prof. Treub) die daar anders over denken, en wel degelijk verband willen zien gelegd tusschen ouderdoms- en invaliditeits verzekering. En een ziekte-verzekering is stellig niet minder noodig, want ziek wordt men zoo goed als alle maal, en Invalide worden er vele, denk maar eens aan de duizende borst-, long- en andere lijders, die zich met moeite naar hun werk sleepen of met groote gezinnen aan de bitterste armoede ten prooi zijn. Oud worden slechts weinigen en die het worden, hebben in vele gevallen slechts voor hun zelf te zorgen, en 'daarom geen, Staatspensionneering, maar verplichte ziekte- en invaliditeits-verzekering met ouderdoms-verzekering als onderdeel. Als ik in dit verband denk aan de Vereeniging Onderling Hulpbetoon en andere groote zieken-fondsen, dan staat men al verbaasd over de macht van het kleinevoegt men daarbij de premie van den patroon en een flinken bijslag van den staat, dan waren niet alleen de ouden van dagen geholpen, maar ook die duizenden die niet oud worden en toch ook recht hebben geholpen te worden. Men krijgt dan ook uitkeering naar men premie heeft betaald en scheert alle burgers niet over één kam, terwijl voor hen, die geen premie kunnen betalen, ultzonderings-bepalingen kunnen worden gemaakt, terwijl bij Staatspensionneering de straatveger gelijk staat met den diamantslijper. In het volste vertrouwen, dat deze zaak nog wel eens door bekwamer hand zal worden ver dedigd, zeg ik U, Mijnheer de Redacteur, dank voor de plaatsing. UEd. Dw. Dienaar, J. M. UIJL. TELEORAMMEN. 's-Gravenhage, 5 April. Op de voordracht voor raadsheer in het gerechtshof te 's-Hertogenbosch komt o. a. voor mr. J. H. van Bel, rechter in de rechtbank te Middelburg. Rotterdam, 5 April. GRANEN. Buitenlandsche vast, maar zeer stil. Meel, f 14§, kalm. Binnen- landsche Tarwe, f 10,50 k f 11,50. Rogge, geen noteering. Haver, f 7,60 k f 8,20. Bruine Boonen, f 11 k f 13. Erwten, f 10,50 k f 11. Mais, stoomend, f 157, loco f 160. Lijnzaad, ruime aan- aanvoer, f 8 k f 11. Vlas. Op het land flinke handel tegen de vorige prijzen. Aanvoer op de markt 12882 steen blauw, 30 k 52 stuivers, vlug verkocht; 10800 steen Groninger, hooge vraagprijzen, onverkocht; 3180 steen geel, 28 k 35 stuivers, grootendeels opgeruimd. Aardappelen. Weinig aanvoer, redelijke vmg. Zeeuwsche f 3 A f 3,30. Geldersche f 3 20 k f 3,40. Brielsche kralen f 4 k f 4,50. Eieren. Zeeuwsche f 3,40 k f 3,60; Overmaassche f 3,80 k f 4. VEE. Aanvoer 553 Runderen, 30 a 36 ct., goed. 427 Kalveren, 42£ k 57J ct., vlug. 186 Schapen of Lammeren, 22 k 26 ct. Lammeren, 27 k 30 ct., traag. 808 Varkens, 22 k 24 ct., lichte 20 k 21 ct., redelijke handel. te ROTTERDAM, van Qelderschekade 23 naar HARINGVLIET Z.z. 70. Spreekuren: Dagelijks van 1-3. Maandag, Woensdag en Vrijdag 's avonds 7-8. Minvermogenden 's morgens 8J-9J.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1909 | | pagina 2