QuakerOats Ingezonden Mededeelingen. Officieel Marktbericht. MIDDELBURG- ZIERIKZEE. ADVERTENTIEN. Wacht, daar komt Michel binnen met drie kiezers. „Morgen heeren", zegt de ijveraar van meneer A. „Morgen", antwoordt het stembureau. De burgemeester mompelt iets, Michel is z'n eeuwige tegenstander. Van alles heeft die kerel al uitgehaald om hem, den burgemeester, den voet dwars te zetten. Een paar jaar geleden begon hij met openlijk des burgemeesters daden te critlseeren. Toen, 'twas tegen 15 Februari, kwam hij met een karrevracht aanvragen om op de kiezerslijst geplaatst te worden. En nadat Burgemeester en Wethouders op 's voorzitters advies niet op die aanvragen ingingen, had „die lamme vent" gerecla meerd, eerst bij Burgem. en Weth., wat natuurlijk niets gaf, toen bij den kanton rechter en later bij den Hoogen Raad, waar hij gelijk kreeg. Vroeger, toen des burgemeesters tegenstanders zich nog niet zoo roerden, maakten Burgem. en Weth. eigenlijk nooit een nieuwe kiezerslijst op, ze lieten eenvoudig de oude bestaan en van reclames hoorde men niets. De menschen kenden er niet van, en op deze wijze kon men zijn eigen partij natuurlijk hoog houden. Nu kwam Michel, alleen om hem te plagen, met niet minder dan drie kiezers tegelijk „op". „Uw kaart", vraagt de burgemeester. „Estebleef" (Als 't u blieft), zegt no. 1, en ontvangt een stembiljet in de plaats. Die no. 1 is een bekend tegenstander van den burgemeester, zijn truc is dus niet noodig, zou niet helpen. Na no. 1 komt no. 2, deze is een twijfelaar, hij staat op des burgemeesters lijst van „vergoeding". Met hem speelt zich hetzelfde spelletje af als met no. 1 doch het valt Michel op, dat de voorzitter, als onwillekeurig, met duim en wijsvinger over het stembiljet wrijft. Dat bevalt hem niet. Hij zal eens opletten of het met no. 3 hetzelfde gebeurt. „3 is ook niet zuiver", zoo meent de burgemeester. Michel weet echter wel beter, èn 1 èn 2 èn 3 zijn stille tegenstanders. Vanwege hun maatschappelijke positie durven ze niet openlijk uit den hoek komen. In het kleine wereldjewaarin ze verkeeren, kunnen ze niet doen wat ze willen. Juist de burgemeesterlui zijn hun klanten, en 't is een ware heldendaad geweest van 2 en 3 om met Michel 't raadhuis op te gaan. Zij zullen het van avond wel moeten hooren, maar zullen dan zeggen, dat ze 't juist gedaan hebben om de oppositie van de wijs te brengen. Maar in hun hart No. 2 moet dus gecontroleerd worden en no. 3 ook. Bij de laatste merkt Michel weer dezelfde wrijving over het biljet op. Nog zegt hij niets, maar toen hij zelf een biljet kreeg, en de burge meester voor dezen keer eens niet wreef, werd het hem te kras. „Burgemeester", zoo vraagt hij, „waarom poetst u mijn kaart niet op?" Burgemeester kleurt even, en antwoordt: „Wat bedoelt u „Wel", herneemt Michel, „bij no. 2 en „3 wrijft u over het stembiljet, bij no. 1 „en bij mij niet. Ik weet niet wat dat „moet beduiden, maar 't is wel opvallend, „dat u zulks alleen bij no. 2 en 3 doet". „Ik ben u geen verantwoording schuldig", zegt de voorzitter, „u kunt gaan stemmen, „u moet hier de orde niet verstoren". „Dan raad ik het stembureau aan eens „goed te letten op de „faits et gestes" „van zijn voorzitter", beweert Michel, gaat in z'n stemhokje, stemt, verdwijnt en gaat natuurlijk het café aan den overkant binnen. Toen werkelijk het stembureau, gewaar schuwd door Michel, oplettend werd, en het den leden opviel, dat bij „twijfelaars" de wrljfmethode werd toegepast, verzochten ze den voorzitter daarmede op te houden. Wat was de truc Het papier van het stembiljet was wel gesatineerd, maar niet genoeg om door drukken noodzakelijk te maken voor het zwarten van het witte puntje. Wrijft men met een eenigszins vetten vinger over die plek, dan vat het potlood minder goed, en moet men doordrukken tegen wil en dank. Het „vette" kwam uit de „gilétesch" van den burgervader. Onder het oude regime, vóór de nieuwe kieswet, gebeurde er nog erger dingen. „De kans waal welte wat In de bus kump", zoo zei men toen, „mè wat droet kump dat is het hum. En daovon kan me dèks zégge wie de Fransoos: „C'est l'autre chose". Het laatstvermelde zal, zelfs in de ooren van vele Zuid-Limburgers, onwaar schijnlijk klinken. Wat is de beste stikstofbemesting op Suikerbieten. Reeds herhaalde malen is over de bemesting der suikerbieten in het algemeen geschreven, en daarbij zijn o. a. vragen ter sprake gekomen, als: Oeeft men niet te veel superphosphaat in vergelijking met de andere bestanddeelen? Is een kali bemesting der suikerbiet noodig? enz. enz. Thans willen we met een enkel woord spreken over de stikstofbemesting der suikerbiet. Er is geen enkele ernstige bietenbouwer, die suikerbieten zaait, zonder een zeer belangrqke bemesting met stikstof. De ervaring heeft nu eenmaal geleerd, dat het zonder die bemesting onmogelijk is een eenigszins aanzienlijken oogst te krijgen. Rest nog slechts de vraag, in welken vorm, op welke tijden en in welke hoeveelheid wordt de stikstof bemesting gegeven. In welken vorm moet de stikstof in den ammoniak- of in den salpetervorm gegeven worden? Het is vooral in haar eerste groeiperiode, dat de suikerbieten enorm veel stikstof noodig hebben, en bij genoegzamen voorraad ook gebruiken. Ik veronderstel bekend, dat de stikstof alleen In den salpetervorm door de planten wordt opgenomen. Er moet dus gedurende het gansche eerste gedeelte van het bestaan der sulkerbietenplant een voldoende voor raad stikstof in den vorm van salpeter aanwezig zijn. Is dat te verkrijgen door ammoniak-stikstof? Ja, bij tijdige en zeer groote bemesting is het misschien mogelijk te maken, dat juist in dien eersten groeittjd de noodige salpeter-stikstof ontstaan is. Met zekerheid kan dat nooit bepaald worden. Verliezen zijn daarbij zeker niet uitgesloten. Veel zekerder is echter de bemesting met Chili-salpeter, dus met stikstof in den salpetervorm. Men geve die vóór, tijdens of kort na het zaaien, en in de allereerste behoefte is voorzien. Deze uitspraak komt geheel overeen met de uitkomsten van de zevenjarige proeven van prof. dr. Paul Wagner. (Heft 129 van de Arbeiten der Deutsdien Land- wirtschafts gesel/schaft"), waarbij hij tot de conclusie kwam, dat geen andere vorm van stikstofmest beter was voor de suiker biet dan het Chili-salpeter. Bij zijn ver schillende proeven werd door Chili-salpeter 100 K.Q. ^Gikerbieten opgebracht tegen gemiddeld 71 K.G. door zwavelzuren ammoniak. Suikerbieten moeten dus Chili- salpeter hebben. Op welke tijden, m. a. w. wanneer moeten ze Chili-salpeter hebben. Ik heb het re^ds even aangestiptde suikerbiet verwerkt de stikstof in haar prille jeugd. Zij moet die dus zoo vroeg mogelijk hebben. Uit een economisch oogpunt kunnen we niet alles tegelijk geven. Vandaar doen we het in 2 of 3 partijen. Vier tot zeven weken na het zaaien geve men dus weer een gedeelte. De rest wordt uitgezaaid zoodra de bieten op rij staan, gehakt zijn en het land goed schoon is. Eenige weken na deze laatste gift kunnen de bieten het land reeds vullen. In welke hoeveelheid, dus hoeveel Chili-salpeter kunnen de suikerbieten hebben Hoe meer het land kan opbrengen, hoe meer men mag geven. Als gemiddelde hoeveelheid kan genoemd worden 300 K.G. per H.A. (100 100 -f 100). De meeste landen zullen echter bij grootere hoeveelheden ook meer kilo's geven. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels Cts.elke regel meer 125 Cis. Verwaarloos nooit uw nieren. Lees omtrent dit voorval en zijn genezing. De heer J. Marthe, Baanstraat Q 293 te Middel burg, meldt ons: Nu ik volkomen genezen ben van een nierziekte hetgeen ik te danken heb aan Foster's Rugpijn Nieren Pillen wil ik ze op mijn beurt aan al diegenen aanbevelen, die aan de nieren lijden, want ik ben overtuigd hun hiermede een dienst te bewijzen, door hen zulk een afdoend middel aan de hand te doen. Ruim zes jaar heb ik geleden aan een verschrikkelijke pijn in den rug en in de zijden, de urine kwam met een branderig, pijnlijk gevoel en was steeds erg vuil en vol bezinksel. Ik sliep slecht en was steeds aangedaan met een vermoeid, afgemat gevoel; alle pogingen om van deze ziekte genezen te worden, waren ijdel gebleken en toen ik overal zooveel goeds hoorde over uw pillen, nam ik mij voor daar dadelijk een proef mede te nemen. Het verheugt mij u te kunnen zeggen dat de uit werking boven alle verwachting was. Reeds na een paar dagen verminderde de pijn en twee weken later kon ik openhartig zeggen, dat mijn ziekte geheel geweken was. Uit dankbaarheid zal ik djt afdoend middel dan ook gaarne recomman- deefen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Het waren de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die den heer Marthe genezen hebben. Verzeker U, dat gij het echte geneesmiddel krijgt, de handteekening van James Foster staat op elke doos. Ze zijn te Zlerlkxee verkrijgbaar bty den Heer M. S. Polak, gedlpl. Drogist, en te Tholen bl den Heer W. Potter, filiaal Apotheek „Coronoe", Stoofstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel St f 1,75 voor één of f 10,— voor 6 doozen. I is goedkoop en vervangt het dure vleesch. I Landbouw en Veeteelt. Op de te Rotterdam gehouden landbouw tentoonstelling was door het ongunstige weer de aanvoer van vee niet zóó groot als vorige jaren. Het bezoek was be vredigend; voor fokvee was het resultaat bevredigend, terwijl vette varkens bizonder goed waren. Voor gemest vee werden o. a. bekroond voor den fijnsten en zwaarsten os, uit sluitend met hard voeder gemest, onver schillig welken leeftijd: le prijs f 60, J. Flohll te Eikerzee2e prijs f 40, A. Wisse, Anna-Jacoba-Polder; 3e prijs f 20, J. C. Hanse Jz. te Ellemeet; 4e prijs f 10, J. M. Klompe te Drelschor; voor den fijnsten en zwaarstén os, uit sluitend met hard voeder gemest, niet ouder dan 3 jaar: le prijs f 40, G. L. Klompe te Serooskerke; 2e prijs f 20, Gebr. Van Hoeve te Sirjansiand; 3e prijs f 10, J. Overdorp te Nieuwe Tonge. Uit deze bekroningen blijkt, dat de landbouwers uit Schouwen—Duiveland wederom pracht-exemplaren op deze tentoonstelling geleverd hebben. RECHTSZAKEN. Woensdag begon voor het gerechtshof te 's-Hertogenbosch de behandeling van de bekende zaak tegen H. Garsthagen, 31 jaar, sjouwerman te Papendrecht, beklaagd: dat hij in September 1907 te Dordrecht opzettelflk de eer en goeden naam van den gemeenteveldwachter van Papendrecht, Guiliaume de Meij en van den rijksveld wachter D. van den Berg, heeft aangerand, zulks door, met het kennelijk doel om daaraan ruchtbaarheid te geven in de Dordreditsdie Courant een stuk te plaatsen, waarin hij hen beschuldigde van ergerlijke mishandeling. De rechtbank te Dordrecht veroordeelde hem tot 2 maanden gevangenisstraf. In deze zaak zijn 60 getuigen gedagvaard, waaronder verschillende experts. Visscher ij - Berichte o. Mosselzaad. De mosselvisschers uit Philippine zijn weer teruggekeerd van de Belgische havens, waar zij mosselzaad hebben gehaald. Ook de haven van Duin kerken is daarvoor opengesteld, evenwel is door onze regeering, zeer tot schade van de visschers, het ophalen van mossel zaad nog steeds verboden. CASTRO. Zooals Reuter reeds seinde, kwam president Castro verleden Donderdag te Parijs aan, in gezelschap van dona Zoïla, zijn vrouw, Carmelo Castro, zijn broer, en dona Florinda, zijn zuster. Het gevolg van 20 personen is verdwenen met Castro's mlliioenen en alleen drie trouwe dienaars zijn overgebleven. Een medewerker van de Temps had gelegenheid den ex-president te spreken. Castro is er veel magerder op geworden en men kan het hem aanzien, dat hij een zware operatie heeft ondergaan. De mede werker van de Temps vroeg hem eerst naar den staat van zijn gezondheid. ,Ik ben veel beter, antwoordde Castro, maar ik heb een geweldige operatie ondergaan, die 4 uur duurde. Ik ben op het oogenblik nog niet geheel en al hersteld en moet nog wat dikker worden. Bovendien heb ik erg veel geleden". ,En gaat gij nu weer aan boord, generaal vraagt de man van de Temps". „Zeker!" „Naar Venezuela?" „Natuurlijk naar Venezuela!" „Maar de regeéring zal u beletten, aan land te komen". .Welnu, dan ga ik door naar Colon en zal daar afwachten", verzekert Castro op vastbesloten toon. En nu zal Castro wel alreeds te Bordeaux zijn aangekomen, waar hij zich op de „Guadeloupe" zal inschepen. De zaakgelastigde van de „Compagnie Transatlantique" heeft van den Venezo- laanschen consul bericht ontvangen, dat de regeering van Venezuela toestemming geeft tot de ontscheping van Castro aan de Venezolaansche kust. Hij seinde hierop den commandant der „Guadeloupe", die de toestemming aan Castro mededeelde. Gemengd Nieuws. Donderdagavond is te Rostock een jonge opera-zangeres, met name Frieda Barthold, die vroeger aan de Berlijnsche opera verbonden was en eerlang met een ingenieur zou trouwen, in haar huis dood geschoten door een Berlijnsche van middelbaren leeftijd, die beweerde, vroeger van den ingenieur een trouwbelofte te hebben gekregen. De moordenares is in hechtenis. Zij bekende naar Rostock te zijn gegaan met de bedoeling, de ander dood te schieten, wanneer die niet van den man afzag. Te Godüllö, in Hongarije, heeft zekere Salkowsky, een aan den drank verslaafde timmerman, die sinds geruimen tijd zonder werk was, zijn drie dochtertjes 2, 6 en 10 jaar oud met een stuk hout doodgeslagen. Hij had opzettelijk te veel gedronken, om dien drievoudlgen moord te volbrengen. Toen hij zijn woning uitging, ontmoette hij zijn vrouw, die, zijn bebloede kleeren ziende, iets begreep van wat er gebeurd was en om hulp riep. Salkowsky greep haar bij de keel en trachtte haar te worgen maar toen er buren te hulp snelden, vluchtte hij naar het naburige bosch. Daar vonden gendarmes hem stomdronken in een kuil liggen. De moordenaar liet geen berouw blijken. Een uitmuntend bevelhebber. De commandant van het 7e reg. infanterie heeft de volgende circulaire gezonden aan de ouders en voogden der pas ingedeelde miliciens. De kolonel-commandant van het 7e reg. Infanterie brengt ter uwer kennis, dat uw zoon of pupil is ingedeeld bij de compagnie van het bataljon, in garni zoen te Amsterdam en alzoo onder de bevelen is gesteld van den kapitein Deze kapitein is bereid u ten allen tijde inlichtingen te verschaffen, omtrent alle belangrijke aangelegenheden uwen zoon of pupil betreffende. Amsterdam is voor jonge mannen een stad vol verleiding. Daarom is door mij bepaald, dat de jeugdige categorie van militairen, waartoe hij behoort, in den regel des avonds te 10 uur in de kazerne zal moeten teruggekeerd zijn. Alleen nu en dan kan vergunning worden verleend tot 12 uur uit te blijven doch op voorwaarde, dat uw wensch daartoe aan den hierboven genoemden kapitein schriftelijk wordt kenbaar gemaakt. Ik verzoek uwe medewerking, om hem ook uwerzijds te wijzen op de noodzake lijkheid en de verplichting, zich aan de militaire tucht te onderwerpen. Tot uwe geruststelling kan ik u mede- deelen, dat 't oogenblik, waarop ik mijn commando over het korps aanvaardde, in de soldatencantine te Amsterdam niet meer dan in het geheel 7 a 8 glazen jenever per dag worden verkocht, niettegenstaande alhier bij het regiment een 1000 personen aanwezig waren. Straffen wegens ernstige overtreding kwamen tot hiertoe slechts spaarzaam voor. Steeds zijn mijne officieren en ben ook ik bereid billijke klachten over mogelijk minder goede behandeling aan te nemen en op afdoende wijze te onderzoeken, zoodat zij, ingeval zij noodig mochten zijn* met gerustheid tot ons gebracht kunnen worden. Dringend verzoek ik u uwen zoon of pupil, ook uwerzijds te waarschuwen tegen leenen of uitleenen van geld, wat onder geen voorwendsel mag geschieden. Het geven van geschenken, aan wien ook, evenmin. Eindelijk verwacht ik, dat ook u bereid zult zijn, uwen zoon of pupil verdraag zaamheid aan te bevelen jegens anders denkenden. Vóór en na de gezamenlijke maaltijden wordt gelegenheid gegeven aan hen, die zulks thuis gewoon zijn en het wenschen te doen, om te bidden of te danken. Ik verlang van allen, die onder mijn bevelen dienen, dat zij dit zullen eerbiedigen. Door mij is bevolen, dat ouders of voogden van hen, die op 3 achtereen volgende appèls mochten mankeeren, onmiddellijk zullen gewaarschuwd worden. Ik reken op uwe medewerking wanneer tk onverhoopt voor zulk een geval uwe hulp mocht noodig hebben. Door enkele ingezetenen van Rijswijk zal aan den Haagschen gemeenteraad per adres worden aangevraagd de Broeksloot te herdoopen In den meer gedistingeerden naam Pantalonrivier. De Zwitsersche correspondent van de N. Ct. schrijft de volgende bizonderheden nog: Ziehier iets steliigers omtrent het drama dat zich te Davos heeft afgespeeld en waarbij een Nederlander als slachtoffér viel. De lezer weet reeds, dat een Hon- gaarsch officier Bartunek den heer Jules Mulder na een korte doch hevige woor denwisseling neerschoot. Bertunek, een man van middelbaren leeftijd, woonde sedert eenige weken In het hotel „Eisenlohr", en had zich daar verloofd met een jonge dame, die in het zelfde hotel logeerde. Mevrouw Mulder, de echtgenoote van den verslagene, had naar men zegt, een haat tegen den man opgevat. Toen Dinsdagmiddag Bartunek in de nabijheid van mevrouw Mulder zat te dineeren, bevond deze zich in gezelschap van haar man, die voor een paar dagen naar Davos was gekomen en plan had dienzelfden dag naarLonden terug te keeren. Het echtpaar Mulder liet zich champagne serveeren, wat de aandacht trok der overige gasten, en ook van Ber tunek. Mevrouw Mulder vond daarin waarschijnlijk aanleiding om haar man een paar onaangename dingen te zeggen over den Hongaar. De heer Mulder stoof toen plotseling van zijn tafeltje op en voegde den officier beleedigende scheldwoorden toe. En toen de andere gasten over zulk een ongemotiveerd optreden hun afkeuring uitspraken, antwoordde de driftige man met de ergerlijkste verwijten aan het adres der Duitschers in het algemeen. De beleedigde officier stond op van tafel en stuurde twee van zijn vrienden om aan den heer Mulder excuses of voldoening te vragen. Deze wilde echter van het een noch van het ander hooren, en liet zijn bezoekers met een paar grove afscheids woorden staan. Hiermede had de onver kwikkelijke geschiedenis een einde kunnen nemen als de heer Mulder niet een oogenblik later uit de zaal komende en de drie vrienden in de vestibule aantreffende, nogmaals op hen toegetreden en Bartunek met een pak slaag gedreigd had. Toen greep deze zijn revolver en voordal zijn vrienden tusschenbeide konden komen, schoot hij den heer Mulder neer. Deze was op hetzelfde moment dood. Een ideaal-belastingbetaler. Een student te Jena heeft zich als een ideaal belastingbetaler ontpopt. Genoemde student is eigenaar van een koepeltje op één der heuvels in de nabijheid van de stad. Aan grondbelasting moet hij daarvoor 3 heele pfennige betalen, maar deze som was voor onbeantwoorde „waarschuwingen" tot 25 pf. opgeloopen. De Muzen zoon was door een' en ander hoogst gegriefd. Hij riep zijn kameraden en men besloot, om voor goed van alle „waarschuwingen" af te zijn, de belasting in eens voor 100 jaar tegelijk af te doen. Aldus geschiedde het, dat men dezer dagen in optocht naar het belasting kantoor ging en daar eenige marken stortte. Hongersnood. Een buitenlandsch blad verneemt uit Lissabon Een hongersnood heerscht op het oogen- blikin verscheidene Portugeescheprovlnclén, waardoor de Doero stroomt. Langs de wegen en stralen ontmoet men vele half verhongerde boeren en op sommige plaatsen vindt men geheele gezinnen langs den weg liggen, te zwak om op te staan. De Secoio meldt, dat in Alijo, Oouvea en Béa de uitgehongerde bevolking in op stand is gekomen. De menigte viel de voornaamste openbare gebouwen aan en stak ze in brand. Te Valpassos drong men het gem< entehuis binnen, goot op alle verdiepingen petroleum uit en stak vervolgens het gebouw in brand. Van het gebouw is niets over gebleven en alle documenten zijn vernield. De gezonden troepen werden met dynamiet ontvangen. Daarna deed zich het volgende incident voor. De soldaten hadden hunne geweren reeds geladen en wilden vuur geven, toen de kolonel, bewogen door den ellendigen toestand der bewoners, mager als skeletten en met verwilderde oogen, bevel gaf de wapens te laten zakken en de rantsoenen tusschen de soldaten en de ongelukkige uilgehongerden te doen ver- deelen. Het sterftecijfer in de provincie is enorm. De lijken hoopen zich zoodanig op, dat de kerkhoven ze allen geen plaats meer bieden en men ze op het veld moet verbranden. MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 30 Maart. Ter markt van heden was van Zeeuwsche Ajuin de aan voer circa 1500 zakken bruine, die ver handeld werden van f 6 tot f 6,60 per 60 K.G. Dit zal wel de laatste meldenswaardige aanvoer van het seizoen geweest zijn, aangezien einde der week reeds een boot met 8000 balen Egyptische uien verwacht wordt. Zeetijdingen. Zierikzee. INGEKLAARD: 28 Maart. De barge „Corenthean", kapt. H. Brown, van Engeland naar Pruisen. UITGEKLAARD: 28 Maart. De barge „Dovercourt", kapt. M. J. Wood, met kaloenzaadkoeken van Pruisen naar Engeland. 30 De zeetjalk „Vier Gebroeders", kapt. H. Smitmet katoen- zaadkoeken van Pruisen naar Engeland. BOTER 0,55 en 0,62} per 5 H.O. KIP-EIEREN ƒ0,80 en/0,95 per 25stuks. Zierikzee, 1 April 1909. De Marktopnemer J. J. VAN DEN BOUT. STOOMBOOTDIENST APRIL. AMSTERDAMSCHE TIJD. Van Middelburg: Van Zierikzee: s mor*. 'smidd. 'sroorjr. 'smidd. Zaterd. 3 7,30 4,— Zaterd. 3 7,30 3.- Zondag 4 7,30 Zondag 4 6,30 Maand. 5 7,30 4,30 Maand. 5 6,- 3- Dinsd. 6 7,30 4,30 Dinsd. 6 6,30 3- Woens. 7 7,30 4,30 Woens. 7 7,- 3,— Dond. 8 7,30 7,30 4,30 Dond. 8 6,30 3- Vrijdag 9 4,30 Vrijdag 9 7,30 3,- Zaterd. 10 7,30 4,30 Zaterd. 10 7,30 *- Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bil den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der boot, (tijdig voor de ochtendreizen op den vooral- gaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een bfl- wagen naar Goes worden getelegrafeerd. Ondertrouwd: P. J. VAN DE ZANDE Hz. en M. A. VAN D1JKE Ad. Nieuwerkerk, St.-Filipsland, 1 apr" 1909' Dank aan allen, die blijken van belangstelling gaven op 31 Maart j.l. Dreischor. J. DOELEMAN. Hartelijk dank aan familie, vrienden en bekenden voor de vele bewijzen van belangstelling op 26 Maart onder vonden. Rotterdam, Gerardscholtenstraat 1085. E. M. VAN WESTEN-Boooaart.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1909 | | pagina 6