QuakerOab Verwaarloost nooit eene verkoudheid! Ingezonden Mededeelingen. 8/ Officieel Marktbericht. MIDDELBURG--ZIERIKZEE. ADVERTENTIEN. geval heeft zich in de gemeente Rhoon voorgedaan. BIJ dat dorp woont op een villa mevrouw de wed. Den Hollander— Saarloos met zoon en dochter. Op eenlgen afstand, op een kleine boerderij, woont de niet bemiddelde boer A. van den H. met een zoon. Die zoon meende, dat mejuffrouw Den H. een voor. hem passende partij was, waarom hij dan ook aanzoek om hare hand deed. Mevrouw en juffrouw Den H. dachten er anders over en lieten de brieven onbeantwoord. Toen volgde een dreigbrief om f 10,000, waarin de mededeellng, dat, wanneer niet binnen bepaalden tijd aan die vraag zou voldaan worden, er iets anders zou gebeuren. Dat andere is ook gebeurd. Bij mevrouw Den H. werd een postpakket bezorgd, afgegeven aan het postkantoor te Baren drecht. De juffrouw wilde het openen, maar de moeder, ziende, dat het adres van dezelfde hand was als de brieven, verbood dat. Ze wilde hoogstens toestaan dat het in den tuin stukgeschoten werd. Toen het in den tuin gegooid werd, hoorden ze dadelijk een knal. De rijksveldwachter Roodenburg, die geroepen werd, opende het en bevond, dat er In zat één met scherp geladen revolver, waarvan de haan was overgehaald. Daaraan was een touwtje zóódanig bevestigd, dat bij het openen van het pakket het schot moest afgaan, waar door de juffrouw gevaar liep door het schot gedood te worden. De rijksveldwachter nam alles in beslag en arresteerde den jongen Van den H. Deze werd naar de gevangenis te Rotter dam overgebracht en daar herkend als de persoon, die het pakket aan het kantoor te Barendrecht heeft afgegeven. Door de justitie uit Rotterdam werd een huiszoeking gedaan bij Van den H. te Rhoon en werd ook de vader gearresteerd, als verdacht van medeplichtig te zijn. Hij wordt ver dacht de adressen te hebben geschreven. Ook de fiets, door den jongen H. ge bruikt voor zijn reis van Rhoon naar Barendrecht, is in beslag genomen. Uit dit verhaal blijkt niet de oorzaak van den knal, wanneer de haan van de revolver nog overgehaald gevonden is. 25 Maart. De 65-jarige koopman in varkens Q. Hoek, wonende Korte Kade no. 118, alhier, was gistermiddag 5 uur zijn varkens gaan voederen, die zich be vonden in een weiland aan den Bermweg in den Prins Alexanderpolder. Vanmorgen vonden voorbijgangers het lijk van den man in het land. Een hartverlamming had zijn dood veroorzaakt. Eenige buren droegen het lijk op een ladder naar huis, zoodat de ontboden lijkwagen van den ontsmettingsdienst onverrichterzake kon terugkeeren. Oude Tonge, 25 Maart. Door den Raad dezer gemeente is om verschillende redenen besloten, af te zien van de medewerking tot stichting eener gasfabriek ten behoeve der gemeenten Den Bommel, Nieuwe Tonge, Stad aan 't Haringvliet, Ooltgensplaat en Oude Tonge. Ooltgensplaat, 25 Maart. De Raad dezer gemeente heeft met algemeene stemmen besloten, de noodige stappen te doen tot verbetering der haven alhier volgens een plan met begrooting, opgemaakt door de heeren Smit te Den Bommel en Hartmans te Ooltgensplaat, en door den ingenieur C. Cremer uitvoerbaar verklaard. De kosten der havenverbetering zijn geraamd op f 73,438. De gemeente zelf wenscht bij te dragen In de kosten dier verbetering tot een maximum van f 15000, en J in de kosten van het onderhoud, tot een maximum van f 700 's jaars. Vooral met het oog op de exploitatie der tramlijn is dit besluit genomen. JUNI-VERK1EZ1NOEN. Door de heeren Roodhuijzen en Reijne, wien mede gevraagd was of zij zfch be reid verklaarden een eventueele candidatuur in het district Ooes aan te nemen, is bericht gezonden dat ze daarvoor moesten be danken. Huldeblijk aan H.M. de Koningin. Thans is vastgesteld welk huldeblijk de Koningin van de Friesche vrouwen zal ontvangen. Het zal zijn een gebeeldhouwde Friesche kast, waarop een Makkumer stel, en met eenlg zilveren speelgoed voor het Konink lijk kind In de kleine binnen-kastjes; verder een album in zilveren étui. De helft van de bijeengebrachte gelden is voor dit geschenk besteed; de andere helft zal H. M. worden aangeboden ter vrije beschikking. De Oranjevereeniging aan De Bilt (Utrecht) heeft besloten, dat, na het bekend worden van de blijde tijding uit Den Haag, twee herauten te paard onder bazuin-muziek het dorp zullen doortrekken. Het fanfare-corps zal dadelijk volksliederen spelen voor het gemeentehuis en een wandeling maken naar het station, 's Avonds weder concert'in het dorp, en ten slotte een fakkeloptocht met muziek. De opbrengst van het door het Geldersch dames-comité ingezamelde voor een geschenk aan H. M. bij de te wachten heugelijke gebeurtenis is f 14,775,75. Apeldoorn en Buren zullen een zelfstandig geschenk aanbieden. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1— 5 regels 95 Cts.elk© regel meer 15 Ct». Tering, Longontsteking en Asthma kunnen de gevolgen zijn. Wendt Abdijsiroop aan en alle gevaar zal vermeden worden. De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, is alom verkrijgbaar en kost per flacon van 230 Gram f 1.—, van 550 Gram f 2.—, van 1000 Gram f 3.50. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger dus. Let op den rooden band met handteekeningL. I. AKKER, Rotterdam. Misschien hebt gij het en weet gij het niet, nierziekte is verschrikkelijk, lees hoe ge ze genezen kunt. Mejuffrouw A. Lokers, Lange Noordstraat te Zevenbergen, meldt ons: Voor dat ik gebruik maakte van Foster's Rugpijn Nierenpillen, ben ik zes maanden het slachtoffer geweest van een nieraandoening, waardoor ik voortdurend een hevige pijn in de lendenen en het linkerbeen te doorstaan had. Wat ik hier ook aan gedaan had, niets hielp, integendeel de pijn werd hoe langer hoe erger en dikwijls moest ik het bed houden, daar het mij dan onmogelijk was op de been te blijven. Bij tijden was de pijn zoo hevig, dat ik het uitkermde; ik had veel last van congesties en plotselinge zweetingen. Mijn slaap schonk mij geen verkwikking en het scheen mij toe, dat ik 's morgens bij het opstaan altijd meer vermoeid was dan den avond te voren bij het naar bed gaan. Met mijn eetlust was het treurig gesteld, en ik gevoelde mij algemeen ziek; ofschoon ik om u de waarheid te zeggen, niet veel vertrouwen stelde in uw pillen, besloot ik toch ten laatste, daar mij deze zoo warm aanbevolen werden, hier eens gebruik van te maken. Ik moet u open hartig zeggen, dat de uitwerking mij verstomd heeft doen staan, want één enkel doosje was reeds genoeg om mij een groote verlichting te bezorgen, niettegenstaande mijn drie-en-zestig jarigen leeftijd. Waar ik kan zal ik uw voor treffelijk geneesmiddel recommandeeren. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Foster's Rugpijn Nierenpillen zijn vertrouwbaar voor elke aandoening der nieren of blaas, rugpijn, rheumatiek, duizeligheid, slapeloosheid, veelvuldig urineeren, waterachtige zwellingen, heupjicht, lendenjicht en zenuwachtigheidzij genezen graveel, steen en waterkwalen, en zijn een voor behoedmiddel voor suikerziekte en elwitverlies. Pas op, dat gij duidelijk Foster's Rugpijn Nierenpillen vraagt, dan kan er geen vergissing plaats hebben. De handteekening van James Foster komt voor op elke doos. Ze zijn te Zlerikxee verkrijgbaar bij den Heer M. S. Polak, gedipt. Drogist, en te Tholen bi| den Heer W. Potter, filiaal Apotheek „Coronoe", Stoofstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k 11,75 voor één of f 10,— voor 6 doozen. Namaak van Quaker Oats biedt niet devoordeelen van dit uitstekend produkt. Zij is bij voorbeeld niet zoo vrij van stof en doppen en bijge volg niet zoo sma kelijk en voordee- lig in het gebruik. Alleen in pakken! Landbouw en Veeteelt. Nu dhr. P. C. J. Hennequin om gezond heidsredenen bedankt heeft als voorzitter van de Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland, zal het voorzitterschap worden aangeboden aan den heer K. J. A. G. baron Collot d'Escury, bestuurslid van de afdeeling Hulst en voorzitter van den F. N. Z. (Federatieven Nederlandschen Zuivelbond). PREDIKBEURTEN in onderstaande gemeenten van Schouwen en Duiveland. Zondag 28 Maart 190 9. Chr. Qeref. Kerk te Zlerlkzee: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en s avonds zes ureds. Wisse. Herv. Kerk te Dreischor: Geref. Kerk te Zlerlkzee: 's Voorm. tien ure: Leeskerk; 's avonds zes ure: ds. E. v. Schaik. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstraat. Zondag 28 Maart, 's Voorm. tien ure: Kinder- kerk; 's avonds half zeven ure: de heer C. Taan- man, evangelist. Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Voorm. half tien ure: ds. Blankert. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Nam. twee ure: ds. Pols. (Doopsbediening). Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ureds. Van der Linde. Herv. Kerk te Renesse: 's Voorm. half tien ure: ds. Van Veen. Herv. Kerk te Noordwellc: 's Nam. twee ure: ds. Van Veen. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure: ds. Japdien. Qeref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee nre: Leeskerk. Oud-Qeref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee nTe en 'savonds zes ure: ds. Boone van St.-FUipsland. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ureds. Reus. Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Brutnsma. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. tien ure: ds. Van den Broek. Geref. Kerk Ie Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: de heer A. van der Valk uit Vlaardingen. Herv. Kerk te Zonnemalre: 's Voorm. half tien ure: ds. Schouten van Noordgouwe. (Doopsbediening). Qeref. Kerk te Zonnemalre: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van Sdialk. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Voorm. half tien ure: de heer R. Steenbeek, candidaat te Zonnemalre. 's Voorm. half tien ure: ds. Van de Griend. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Voorm. half tien ure: ds. Van der Linden van Nieuwerkerk. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. half tien ure: Geen dienst; 's nam. twee ure: ds. Van der Linden. (Bevestiging van nieuwe lidmaten. Collecte voor het orgel). Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Oud-Oeref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half Hen ure: Geen dienst;'s nam. twee ure: ds. Elenbaas van Sirjansland. Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 's Voorm. half tien ure en 's avonds half zeven ure: ds. Elenbaas. Herv. Kerk te Brulnlsse: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Waardenburg. Geref. Kerk te Brulnlsse: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. De Jager. Geref. Gemeente te Brulnlsse: 's Voorm. negen ure; 's nam. twee ure en 'savonds vijl ure: Leeskerk. Oud-Qeref. Kerk te Brulnlsse: 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure: Leeskerk. Evangelisatie te Brulnlsse: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Gewone dienst. Evangelisatie Jeruël II: 's Voorm. tien ure en 's avonds half acht ure Gewone dienst. RECHTSZAKEN. Zierikzee, 25 Maart. Ter terechtzitting van de arrond.-rechtbank van 19 Maart LI., stond o. a. terecht J. de W. Rzn., 33 jaar, schipper, wonende te Bruinlsse, ter zake, dat hij op 22 Januari 1909 te Bruinlsse in de haven A. J. aan boord van diens vaartuig heeft mishandeld door hem opzettelijk aan te grijpen, omver te gooien en met vuisten te slaan en ver volgens moedwillig in de rechtermiddel- vinger te bijten, waardoor die vinger bloedend werwond werd en genoemde J. veel pijn ondervond. Beklaagde bekende voornoemden J. een paar klappen op het hoofd te hebben gegeven, doch ontkende in 0iens vinger te hebben gebeten. De substituut-officier van justitie, mr. Bouman, vorderde een boete van f 100, subs. 60 dagen hechtenis. Mr. A. J. F. Fokker, als raadsman van beklaagde optredende, wees op ver schillende omstandigheden ten gunste van zijn cliënt en concludeerde tot het opleggen ecner veel lichtere straf. De rechtbank verklaarde heden beklaagde schuldig aan mishandeling en veroordeelde hem tot f 25 boete, subs. 1 maand hechtenis. Verder werden nog veroordeeld wegens 1°. Mishandeling C. L. van V., 39 jaar, stalknecht te Zierikzee, tot f 15 boete, subs. 1 maand hechtenis; 2°. Bedelarij: J. N., huisvrouw van L. van der V., 34 jaar en C. C., huisvrouw van P. M., 65 jaar, beiden zonder beroep te Zierikzee, leder tot 3 dagen hechtenis 3". Str'ooperij door twee of meer ver- eenigde personen: J B., 42 jaar, A. S. S., 53 jaar, J. J., 32 jaar, J. C. S., 26 jaar en J. j., 24 jaar, allen veldarbeiders te St.-Maartensdijk, nos. 1, 3, 4 en 5 bij verstek, ieder tot f 3 boete, subs. 3 dagen hechtenis voor ieder hunner; 4°. P. H., 18 jaar, smidsknecht en E. A. H., 23 jaar, los werkman, beiden te Zierikzee, beiden wegens wederspannig- heid, door twee of meer personen met vereenigde krachten gepleegd en no. 1 bovendien aan het opzettelijk door het verwekken van wanorde eener geoorloofde openbare godsdienstige bijeenkomst storen (in het gebouw van het Leger des Heils), Ieder tot een gevangenisstraf van één maand. VrijgesprokenP. Q., 20 jaar, veld- arbeider te St.-Philipsland, beklaagd geweest van mishandeling van J. L. B. aldaar. De werper met Haarlemmerolie is door de rechtbank te Haarlem voorwaardelijk veroordeeld tot 8 maanden tuchtschool, met twee jaar proeftijd. De eisch was voorwaardelijke veroor deeling tot 3 maanden tuchtschool, met een proeftijd van één jaar. De zaak van den tandarts H., door de Haagsche rechtbank veroordeeld tot 6 jaar gevangenisstraf, wegens het bekende zeden-misdrijf, zal den 15en April a.s. in hooger beroep behandeld worden voor het gerechtshof te 's-Gravenhage. De rechtbank te Amsterdam deed uitspraak in de zaak van den arts C. C. H. M., oud 50 jaar, die terecht gestaan heeft wegens den op 20 Juni op den heer A. Meijer Ezn., één der directeuren van het hotel Palais Royal, gepleegden aanslag. De rechtbank verklaarde beklaagde schuldig aan bedreiging met eenig misdrijf tegen het leven gericht en poging tot doodslag, doch achtte hem niet strafbaar, ontsloeg hem mitsdien van alle rechts vervolging en gelastte zijn plaatsing in een krankzinnigengesticht, den proeftijd van één jaar niet te boven gaande. Aanbestedingen, Verkoopingen enz. Scberpenisse, 25 Maart. Woensdag avond werd alhier in het logement van C. Rijstenbil door het bestuur van het Waterschap „Scherpenisse" in het openbaar verpacht: 27 perceelen poldergrond. Ie perc. 23 A. 90 c.A. weiland, verpacht voor f 8 aan Chr. Hartog; 2e 41 A. 90 c.A. weiland, verpacht voor f 32 aan Chr. Hartog; 3e 64 A. 12 c.A. vergraven grond, verpacht voor f 5 aan M. G. Laroolj 4e 76 A. 26 c.A. weiland, en 5e 2 H.A. 11 A. 5 c.A. weiland en tuin, samen verpacht voor f 115 aan M. O. Laroolj; 6e 1 H.A. 32 A. weiland, verpacht voor f75 aan P. C. van Dalen; 7e 1 H.A. 8 A. 20 c.A. weiland, en 8e 89 A. 60 c.A. weiland en zijkant- weg, samen verpacht voor f 185 aan W. Bijl; 9e 82 A. 10 c.A. weiland en zijkant weg, verpacht voor f 45 aan A. Kloet; 10e „3 H.A. 48 A. 95 c.A., verpacht voor f 115 aan J. Vos; 11e ,2 H.A. 67 A. 40 c.A., verpacht voor f 60 aan A. C. Kievit 12e 5 H.A. 92 A. 80 c.A. weiland en zijkantweg, verpacht voor f 500 aan J. de Wilde; 13e 2 H.A. 08 A. 50 c.A. weiland en zijkantweg, en 14e 4 H.A. 42 A. 90 c.A. dijk als weiland en weilandsamen verpacht voor f 420 aan W. Bijl 15e 1 H.A. 36 A. 30 c.A. weiland, verpacht aan L. Polderman voor f 75; 16e 3 H.A. 22 A. 05 c.A. welland en vergraven grond, verpacht aan A. P. Polderman, voor f 60; 17e perc. 6 H.A. 02 A. 70 c.A. dijk, water en weiland, verpacht aan J. Boot, voor f 255; 18e 2 H.A. 84 A. weiland, vergraven grond, water en zijkantweg, ver pacht aan B. Nelisse, voor f 50; 19e 2 H.A. 10 A. 10 c.A. weiland, vergraven grond en water, ver pacht aan B. Nelisse, voor f 30; 20e 8 H.A. 75 c.A. vergraven grond, weiland en water, verpacht aan J. Boot, voor f 85; 21e 53 A. weiland, vergraven grond en water, verpacht aan B. Nelisse, voor f 40; 22e 2 H.A. 07 A. 50 c.A. zeedijk, en 23e 4 H.A. 84 A. 04 c.A. weiland, vergraven grondzeedijk en water, samen verpacht voor f 250 aan Chr. Hartog; 24e 1 H A. 66 A. 74 c.A. weiland en vergraven grond, verpacht aan A. Guiljam, voor f 80; 25e 4 H.A. 19 A. 22 c.A. weiland, vergraven grond, wateren zijkant weg, verpacht aan J. Duljnhouwer, voor f 105; 26e 2 H.A. 54 A. 04 c.A. weiland, zijkantweg en zeedijk, verpacht aan wed. J. Rijstenbil, voor f 80 27e 12 A. tuin, verpacht aan M. O. Larooij, voor f 8. Alles per jaar. Totale opbrengst f 2678. Colijnsplaat, 24 Maart. In het gemeente huis alhier hadden heden de volgende aanbestedingen van levering van grint plaats a. Door het bestuur van den polder Oud-Noord-Beveland van 1421 M3., te leveren als volgt: 989 M3. in de haven alhier; 267 „te Kats; 165 aan Glasjesnol. b. Door het bestuur van den polder Nieuw-Noord-Beveland 336 M3. (waarvan 156 M3. voor aanleg), te leveren als volgt: 61 M'. In de haven alhier; 275 aan Glasjesnol. c. Door het bestuur dezer gemeente 90 M3., te leveren in de haven alhier. d. Door den heer J. F. Gelner te Kortgene, 120 M3., te leveren in de haven aan Glasjesnol. Bovengemelde leveringen zijn gegund aan den laagslen inschrijver, zijnde W. Oosse te Papendrecht, die onder sub a, b en c voor f 1 80 voor onderhoudsgrint en f 1.90 voor grint, bestemd voor aanleg van een weg en d voor f 1.97. Alles per M3. Één biljet is, als ongezegeld, ter zijde gelegd, terwijl nog een aanvraag om in lichtingen te laat was ingekomen. Het oplossen van meergenoemde hoeveel heden grint werd aanbesteed aan G. Franke alhier, voor f 0,34 per M3. Heden had in het hotel „De Patrijs" door de landbouwvereeniging „Unitas" de aanbesteding plaats van de levering van 46500 K.G. Chili-salpeter, te leveren half April a.s. De levering werd gegund aan Anth. Kole Cz.Colijnsplaat, voor f 11.74. BOTER 0,60 en 0,62J per 5 H.O. KIP-EIEREN ƒ0,80 en ƒ0,95 per 25 stuks. EEND-EIEREN 1,12$ per 25 stuks. Zierikzee, 25 Maart 1909. De Marktopnemer J. J. VAN DEN BOUT. STOOMBOOTD1ENST MAART-APRIL. AMSTERDAMSCHE TIJD. Van Middelburg: Van Zierikzee: 'smore. 'smidd. Zaterd. 27 7,30 'smidd. 3,30 's morg Zaterd. 27 7,30 Zondag 28 7,30 Maand. 29 7,30 Dinsd. 30 7,30 3,— Woens. 31 7,30 3,30 3,30 Dond. 7,30 4,- Vrijdag 2 7,30 4,- Zaterd. 3 7,30 4,- Zondag 28 7,30 Maand. 29 7,30 Dinsd. 30 7,30 Woens. 31 7,30 Dond. 1 6,30 Vrijdag 2 7,30 Zaterd. 3 7,30 3,- 3- 1,30 2,30 3,- 3,- 3,- Indlen reizigers van Zlerlkzee naar Goes, bi] den Agent te Zlerlkzee, vóór het vertrek der boot, (tijdig voor de ochtendrelzen op den vooraf- gaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een bfl- wagen naar Goes worden getelegrafeerd. 40-jarige Echtvereeni- ging op 1 April a.s. van: C. MARIS en F. M. AMPT. Wissenkerke, „Steenhove", 27 Maart 1909. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Voorspoedig geboren: 1WILLEM Zoon van F. HOUDKAMP Wzn. en L. HOUDKAMP—Matthijsse. Zierikzee, 25 Maart 1909.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1909 | | pagina 6