De kern der bemestingsleer. regendagen met 53,5 m.M. water in dezelfde maand van het vorige jaar. Verder werd opgeteekend: 4 maal mist, 9 maal min of meer sneeuw, 2 maal hagel en 12 maal vorst. De luchtgesteldheid was (verschillende korte tijden tot dagen samengetrokken): 6 dagen helder, 4 dagen licht bewolkt, I dag bewolkt, 6 dagen zwaar bewolkt, II dagen betrokken. Windrichting: 1 dag N., 4 dagen N.-O., 7 dagen O., 3 dagen Z.-O., 3 dagen Z., 1 dag Z.-W., 4 dagen W. en 5 dagen N.W. Het stormsein stond 5 maal bij. In het laatst der vorige week werd het bestuur der Afdeeling Nieuwerkerk van den Bond voor Staatspensionneering als volgt samengesteld: M. v. d. Have, voorzitter; A. v. Oost, vice-voorzitter J. de Boer, secretaris; Ant. Lievense, penningmeester. Te Ouwerkerk wachten de aangeslotenen (bijna 30) met de samenstelling van een bestuur, totdat de vergadering van Donder dagavond, waarin de heer Van Veen zal optreden, is afgeloopen. Te Sirjansland heeft zich het bestuur aldus geconstitueerd: M. K. de Ronde, voorzitter; M. de Rijke, secretarisD. Fluijt, penningmeester; Iman de Jonge en J. de Ronde. De kommies te water le klasse bij 's rijks-belastingen H. van Keulen te Hansweert, is met ingang van 1 April 1909 verplaatst naar Rotterdam. Door de Zuid-Hollandsche Maat schappij tot Redding van Schipbreukelingen is gedurende het vorig jaar uit het fonds van wijlen Mej. Ida Maria de Raadt f 1207 uitgekeerd aan verschillende weduwen en betrekkingen van schipbreukelingen. De heer J. Scheele te Neuzen is benoemd tot rijksklerk bij de administratie van 's rijks schatkist te 's-Gravenhage. Men schrijft ons: De heer H. A. van Dalsum notaris te Hulst, die van vooruitstrevend Katholieke zijde kandidaat zal worden gesteld in het district Hontenisse, is voornemens in ver schillende gemeenten zoowel in het kanton Hulst als in het kanton Qoes politieke lezingen te houden. Brouwershaven, 16 Maart. Gisteren avond vergaderde alhier de Liberale Kies- vereeniging (afd. Brouwershaven Zonne- maire en Duivendljke) tot het stellen van een candidaat voor de aanstaande ver kiezing van een lid voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Op voorstel van den voorzitter werd met algemeene stemmen als zoodanig gekozen de heer mr. R. J. H. Patijn, onze tegenwoordige afgevaardigde voor genoemde Kamer, nadat hij en meer andere heeren vooraf onder instemming der ver gadering deze candidatuur warm hadden aanbevolen. Als afgevaardigden ter centrale alge meene vergadering te Zierikzee op aan staanden Donderdag werden gekozen de heeren G. J. Boot, J. M. van den Bout Fz., N. W. van Putte, Johs. Verseput en K. van der Linde. Als bestuurslid werd herkozen de heer D. Hocke Dz.voorzitter en afgevaardigd lid in het centraal bestuur en werden gekozen de heeren J. M. v. d. Bout Fz., S. J. Gast en K. van der Linde. Haamstede, 16 Maart. In eene heden avond drukbezochte vergadering van de Liberale Kiesvereenlging „Haamstede en Burgh", is met algemeene stemmen de heer mr. R. J. H. Patijn weder candidaat gesteld voor lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Tot afgevaardigden naar de op Donderdag te houden ver gadering van het Centraal Bestuur werden benoemd de heeren C. Blom, M. Bolle Lz., C. M. Bolle Lz., P. Hanson en L. L. Bolle. Sirjansland, 16 Maart. Het schip toe- behoorende aan H. Bouwens te Anna- Jacoba-Polder en geladen met suikerbieten, dat verleden najaar nabij den wal hier gezonken is, en later gelicht moest worden, waarbij toen de pogingen daartoe aange wend vruchteloos bleken te zijn, Is thans gisteren met goed gevolg uit het vaar water verwijderd. Ouwerkerk, 17 Maart. Heden had alhier de teraardebestelling plaats van een eenvoudig braaf burger dezer gemeente, genaamd Adriaan Pannekoek, in leven bouwknecht, in den ouderdom van 52 jaar. Wat tot eer van den afgestorvene kan gezegd worden, is de toewijding en trouwe plichtsbetrachting, waardoor hij zich, ge durende ruim 30 jaar, bij de drie land bouwers Jacob Romeijn Sr., Johannis Romeijn en Job Jan Romeijn Johsz. heeft doen kennen, zoodat hij bij die drie werkgevers zeer gunstig stond aangeteekend. En wanneer men nu daarbij nog mag spreken van een doorgaande bescheiden heid tegenover zijn meesters, dan strekke deze mededeeling tot zijn eervolle nage dachtenis en tevens een passende aan beveling tot navolging aan jongere werk krachten. Middelburg. Naar wij vernemen worden pogingen aangewend om hier een vrij- liberale kiesvereeniging op te richten. Vlissingen. De demping der Bier- en Kaaskaden is zoover gevorderd, dat deze kaden op het laatst van deze week zullen zijn volgespoten. De gemeente krijgt dan de beschikking over een uitgestrekt terrein in het centrum van de stad, dat gedeelte lijk voor plantsoen zal worden bestemd. Na deze demping komt de Pottekade aan de beurt; als deze kade is gedempt zal de grond voor bouwterrein worden bestemd. De heer H. J. Voorloop, eerste machinist bij de stoomvaart-maatschappij „Zeeland", zal naar Glasgow vertrekken, teneinde aldaar toezicht te houden op den bouw van de drie nieuwe mailbooten der maatschappij. Schieten. De Kon. Scherpschutters- vereeniging „Vlissingen" te Vlissingen heeft bepaald, dat de nationale wedstrijd, welke ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan is uitgeschreven, zal gehouden worden van 26 Juni tot en met 5 Juli. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Woensdag werden in Den Haag de postritten aanbesteed. Minste inschrijver voor den rit Bergen-op-Zoom—Stavenisse was de heer Klos te Scherpenisse, met f 2730; voor den rit Tholen—Stavenisse de heer Vlamings te Dinteloord, met f 1780; voor den rit ZierikzeeBurgh de heer A. Uil te Zierikzee, met f 3694; voor den rit Kamperland—Kortgene de heer H. v. d. Moere te Kamperland, met f 1250; voor den rit Kats—Kortgeensche Veer, de heer E. C. Priester te Kats, met f 1400; en voor den rit Goes—Wolfaartsdijksche Veer de heer R. Hommes te Goes, met f 1640 per jaar. Aan het gebouw van het Prov. Bestuur in Zeeland te Middelburg werd heden aanbesteed: 1°. de vergraving van fort VI—VII der voormalige vesting Terneuzen, behoorende tot de werken van het kanaal van Ter- neuzen. Raming f 8000. Minste Inschrijver de heer J. Wolfert te Hoek, voor f 6490; 2°. het verlengen van een los- en laad plaats met bijkomende werken in het kanaal van Sluis naar Brugge, te Sluis. Raming f 3200. Minste inschrijver de heer I. Toussaint te Cadzand, voor f 3046; 3°. het verlengen van het remmingwerk in de Oostgeul van de Oosthaven te Terneuzen. Raming f 2600. Minste inschrijver de heer G. J. Balken- steijn te Terneuzen, voor f 2274. Landbouw en Veeteelt. De afdeeling Axel van de Zeeuwsche Maatschappij van Landbouw, heeft besloten zich aan te sluiten bij de Nationale Landbouw-Maatschappij Onder algemeene instemming werd besloten aan den heer mr. P. C. J. Hennequin, afgetreden voorzitter van het hoofdbestuur, een schrijven te richten, waarin hem de dank der afdeeling wordt gebracht voor hetgeen hij als voorzitter voor de Zeeuwsche Landbouw-Maatschappij heeft gedaan. Geslacht-Accijns. Ter uitvoering van de Wet van 11 Februari j.l., be treffende teruggaaf van Geslachts-Accijns, voor vee, dat afgekeurd of slechts voor waardelijk goedgekeurd wordt, heeft de Minister van Financiën bepaald, dat ge- heele teruggaaf van den accijns ook ver leend kan worden wanneer in overeen stemming met de bepalingen betreffende den gezondheidstoestand van den veestapel, alleen de huid van de vernietiging of begraving is uitgesloten. De gedeeltelijke teruggaaf van den accijns voor vleesch, dat slechts voorwaardelijk is goedgekeurd, moet verleend worden in verhouding tot de waardevermindering van het vleesch door de verplichte sterilisatie of zouting. Dreischor. Ten aanhoore van een flink aantal belangstellenden hield de heer Zwagerman, zuivelconsulent, alhier Maan dagavond een voordracht over: Veefokkerij. Het doel der fokkerij en de middelen om dat doel te bereiken werden door spreker op een zeer aangename en duide lijke wijze aangegeven. Na afloop werden verscheidene vragen gesteld, die welwillend werden beantwoord. Verder gaven zich nog verschillende personen aan om lid te worden van de alhier beslaande stlerenvereeniging, waar van de heer Zwagerman de voordeelen en het- nut duidelijk in het licht stelde, vooral met het oog op de omstandigheid, dat het voor den veefokker van zoo groot belang is het aanschaffen van een manne lijk fokdier met goede stamlijsten. - Dinteloord, 15 Maart. Daartoe uitge- noodlgd door de Landbouwvereeniging „Landbouwbelang" trad hedenavond in de zaal vau den heer R. Bierens op de heer Huizinga, rijkslandbouwleeraar voor Noord- Brabant te Breda, met het onderwerp: kunstmest, groenbemestlng en stalmest, m. a. w. het landbouwbedrijf met en zonder vee. De rede, door Z.Ed. uitgesproken, ken merkte zich door beknoptheid en duide lijkheid, en aan 't eind er van concludeerde hij, dat het zeer wenschelljk is veehouderij rd te doen gaan met het landbouw- _f. Vooral acht hij dit noodig op de zwaardere kleigronden; op de lichtere zou z. i. de landbouw zonder veehouderij eenigszins recht van bestaan hebben, indien er dan een flink gebruik werd gemaakt van kunstmest en groenbemesting. Het luid applaus aan het einde der voordracht bewees voldoende, met hoeveel instemming de vergadering den zeer geachten inleider had gevolgd. Na een passend slotwoord, door den voorzitter der vereeniging, den heer P. Snoep, uitgesproken, werd de bijeenkomst gesloten. Brussel, 16 Maart. De Belgische minister van landbouw heeft een onderzoek inge steld naar de tongblaar, die sedert 26 Februari in België voorkomt. Men gelooft, dat de ziekte 26 Februari van over de Nederiandsche grens gekomen is, met vee uit Rotterdam. Sedert zijn reeds 53 Neder iandsche dieren, die voor uitvoer naar ons land bestemd waren, aan de grenzen teruggezonden. Men weet, dat thans de grenzen gesloten zijn. RECHTSZAKEN. De Hooge Raad wees af het revisie- verzoek van P. Zuidhof, gedetineerd in de strafgevangenis te Leeuwarden. Hij' werd bij arrest van het hof te 's-Gravenhage van 25 September 1902 veroordeeld tot 9 jaar gevangenisstraf, wegens diefstallen met inbraak, in ver eeniging met de beklaagden Van Elk en Veerman, in verschillende plaatsen, o. a. in de kerk te Ovezande. De Hooge Raad achtte geen termen aanwezig om, naar aanleiding van beweerde onthullingen van Van Elk, vóór diens overlijden in de strafgevangenis te Leeu warden gedaan, de geloofwaardigheid van den hoofdgetuige Keizer, op wiens ver klaring Zuidhof was veroordeeld, in twijfel te trekken. De Hooge Raad verwierp heden het cassatieberoep van Teunis van Ee, door het gerechtshof te Amsterdam veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf, wegens den moord op Hendrik Drost te Zeist, in Nov. 1907 gepleegd met drie anderen. Alle drie de voorgedragen cassatie middelen werden ongegrond verklaard. Op last der justitie is te 's-Graven hage gearresteerd de gepensionneerde kapitein der militaire administratie J. W. B. wegens het misdrijf, bedoeld in art. 297 van het strafwetboek, ten opzichte eener bij hem inwonende dienstbode. KERKNIEUWS. Ds. J. J. van der Pol te Meeuwen heeft het beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Oud-Vossemeer aangenomen. Bedankt voor het beroep naar de Geref. Gem. te lerseke door ds. R. Sybrandy te Zalt-Bommel. Beroepen bij de Geref. Gem. te Terneuzen ds. G. H. A. van de Vegte te Terneuzen; te Axel (A) ds. H. P. M. de Walle te Scharnegoutum. H. M. de Koningin heeft benoemd met ingang van 15 Maart tot plaatsvervangend hof-kapelaan, dr. J. H. Gerritsen, predikant bij de Ned. Herv. Gem. te 's-Gravenhage. O N D E R W IJ S. De heer P. Ikkink, 1ste onderwijzer aan de lagere school op Urk, vroeger hoofd onderwijzer te Pretoria, later mljncommis- saris te Boksburg (Transvaal), die met den oorlog zijn betrekking verloor, ontving thans uit Pretoria het bericht, dat de Engelsche regeering hem een pensioen had verleend van f 900 's jaars. Zierikzee, 17 Maart. Heden werden toegelaten tot de eerste klasse der Rijks- Normaallessen alhier, 17 jongelui; afge wezen 5. De toegelatenen zijn: H. J. Verhulst, Zonnemaire; C. Zoeter, Bruinisse; A. J. van Damme; A. P. Verbost; L. Verton; J. M. v. Malland; H. M. Kingmans; C. J. Heijboer, Nieuwerkerk; L. M. Lievense, Nieuwerkerk; D. J. Bastmeljer, Bruinisse; KI. v. d. Panne, ScharendljkeL. Lindhout, Dreischor; J.' Eijke, Dreischor; M." A. Geluk, Noordwelle; Adr. de Jonge, Ooster- iand; Joh.' Moerland, Oosterland; J. v. d. Graaf, Oosterland. Voor de voorbereidende klasse .slaagden A. H. F. Smallégange, Nieuwerkerk; D. K. H. Leibbrandt, Brouwershaven L. de Waal, Bruinisse; D. J. Matthijsse; P. J. Eijke, Dreischor; P. A. v. d. Linde, Dreischor; J. Krijger; W. v. Malland; P. H. v. d. Weele; J. Potappel; K. P. Hoogerhelde, Bruinisse. Afgewezen 1. N.B. Zonder plaatsaanduiding uit Z.zee. Oosterland. Voor de vacante betrekking van onderwijzer aan de openbare school alhier heeft zich geen enkele sollicitant aangemeld. EERSTE KAM E R. De Eerste Kamer der Staten-Generaal is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Vrijdag 19 dezer, des voormiddags half 12 ure. De bijeenkomst der Eerste Kamer op Vrijdagochtend sterkt om het nieuwgekozen lid den heer Van der Maesen toe te laten, ten einde hem gelegenheid te geven de vereenlgde vergadering der beide Kamers op dien dag bij te wonen, waarin namens de Koningin door de twee Ministers de wetsontwerpen betrekkelijk het regentschap en de voogdij zullen worden ingediend. Dinsdag daarop zullen die in de zeven sectiën worden onderzocht, waarin belde kamers worden gesplitst. TWEEDE KAMER. In de Dinsdag 1.1. gehouden zitting werd het debat over de wijziging der Kinder wetten voortgezet. De Minister van justitie lichtte een andere regeeringswijziging toe. Deze bepaalt dat, indien een ander de voogdij uitoefent over een onwettig kind, de meerderjarige vader of moeder, dit kind erkennende, aan den kantonrechter kan verzoeken in plaats van dien ander als voogd te worden aangesteld. Dit verzoek wordt toegestaan, tenzij er gegronde vrees bestaat dat het kind door den vader of de moeder zal worden ver waarloosd. De heer Limburg, door deze gewijzigde bepaling bevredigd, trok zijn amendement in, dat hij had voorgesteld. Dit amendement bedoelde mogelijk te maken dat niet alleen een voogdij uit oefenende vereeniging, maar ook een natuurlijk persoon door den kantonrechter kan worden bevestigd in de voogdij over een onwettig kind, al wordt dit door den meerderjarigen vader of moeder erkend. De heeren De Visser en Regout beschouwden ook de regeeringswijziging als een verbetering en bestreden met den Minister en den heer Limburg een amen dement van den heer Van Idsinga. Dat beoogde dat bij erkenning van een onwettig kind de voogdij van rechtswege overgaat op den vader of de moeder, tenzij de kantonrechter gunstig beschikt op een binnen acht dagen na de erkenning door den pleegvader aan hem te richten verzoek, om in de voogdij bevestigd te blijven. Bij het verder debat trok de heer Van Idsinga zijn motie in en werd het gewijzigd regeeringsvoorstel zonder stemming goed gekeurd. Op stuk van zaken draait de geheele leer der bemesting om dit eene en voor name feit, dat de gewassen een volledige voeding noodig hebben, een voeding, die in de eerste plaats bevat stikstof, phos- phorzuur en kali. Dit moge nu eenvoudig lijken en natuurlijk, maar toch is de kennis van deze kern-waarheid met al haar eischen en gevolgen nog niet genoegzaam tot de kennis der landbouwers doorge drongen. Men handelt tenminste niet altijd, alsof men het wist. Hoe meer men van de eene stof ge bruikt, b.v. van stikstof, zooveel te meer moet men ook van de andere gebruiken, tenzij dat die andere in de meerderheid zijn. Is de practijk hiermede overeenkomstig Een landbouwer heeft b.v. op zijn akker eenige balen chili-salpeter gestrooid en meent daarmede genoeg bemest te hebben. Nu zijn er twee gevallen mogelijk. Ten eerste: de akker bevat genoeg phos- phorzuur en kali en zal door het chili- salpeter een grooteren oogst opleveren, maar daarbij natuurlijk een evenredig deel phosphorzuur en kali verliezen, want het eigenaardige is, dat de stikstof niet alleen verbruikt wordt, maar altijd stikstof, èn phosphorzuur èn kali. Hoe meer er van het eene is, zooveel te meer wordt er ook van de beide andere vereischt. Ten tweede: de akker bevat niet ge noeg phosphorzuur en kali en kan dus ook voor de gegeven hoeveelheid chili- salpeter niet genoeg afstaan. Het gevolg daarvan is, dat niet alle chili-salpeter ge bruikt wordt en de oogst dan ook niet naar evenredigheid van de gebruikte hoe veelheid kunstmest grooter wordt. Aldus: door gebrek aan kali en phosphorzuur, verlies aan chili-salpeter en kleinere oogsten. Onder de drie genoemde meststoffen is de kali het vaakst in de minderheid. Vooreerst, omdat de tegenwoordig het meest in zwang zijnde cultures onnoeme lijk veel kali aan den grond onttrekken en ten andere omdat de landbouwer de kali nog altijd als een stiefkind behandelt. Men denkt er dikwijls niet aan, welke ontzaglijke verliezen men daardoor lijdt, hoeveel stikstof en phosphorzuur er door het gebrek aan kali verloren gaat of ongebruikt blijft en hoe de oogst juist door het te weinig aan die eene meststof, ge drukt wordt. Hoe vaak gebeurt het, dat een landbouwer van meening is, dat elk gewas een bepaalde meststof noodig heeft en hij geeft dan b.v. alléén chili-salpeter of alléén superphosphaat. Zulks is dan alleen juist gehandeld, als men overtuigd is, dat de bodem genoeg kali heeft, als dus b.v. de voorvrucht een zeer rijke kalibemesting heeft gehad. Gij kunt er dan ook van verzekerd zijn, dat gij, als het geval zich voordoet, dat ge bij een genoegzame bemesting met stalmest, chili-salpeter, superphosphaat enz., toch geen voldoende oogsten verkrijgt, de schuld hiervan in negen en negentig ge vallen van de honderd te zoeken is in kaligebrek en gij door kaïniet of een ander kalizout te geven, het gewenschte resultaat verkrijgt en ge de oogstopbrengst aanmerkelijk ziet stijgen. Verder moet ik nog, alvorens dit opstel te eindigen, de kalk noemen. Moge zij al niet een zelfde rol spelen als de genoemde, zij is in elk geval onmisbaar. Geen land kan, welk gewas ook, in voldoende hoe veelheid opleveren zonder kalk. Geen meststoffen worden ter voeding gereed gemaakt zonder kalk, geen kali en phos phorzuur wordt geabsorbeerd zonder kalk. Het drietal genoemde verandert dus in het viertalkalk, kali, phosphorzuur en stikstof. JUNI-VERK1EZINOEN. De heer jhr. R. R. L. de Muralt te Zierikzee, die voorkwam op de lijst der candidaten voor het, lidmaatschap der Tweede Kamer in het kiesdistrict Goes, heeft aan de Centrale Vrijzinnige Kiesver eeniging te Goes te kennen gegeven voor een definitieve candidatuur te moeten be danken. Scheepsramp nabij het lichtschip „Maas". Een ongeval met diep treurigen afloop heeft Zaterdagavond op de Nederiandsche kust nabij het lichtschip „Maas" plaats gehad (In ons vorig nummer reeds kort gemeld). De „Macot" vertrok Zaterdagmiddag als bovengemeld, zeewaarts met bestemming naar West-Hartlepool. Het was slecht weer. Er woei een vrij sterke Noordenwind en een dikke sneeuw jacht joeg door den vroeg duisteren avond. Zonder eenig bezwaar nochtans werd volle zee gevonden en het lichtschip „Maas" was de „Mascot", Westwaarts omzwenkend, reeds gepasseerd, toen plotseling, terwijl de sneeuwbui alles omhulde van dichte ondoordringbare duisternis, een heftige schok en een zwaar mokerend gekraak de bemanning verschrikte. Een aanvaring De rauwe schrikkreten aan boord van de „Mascot" klonken tegen het angstig hulpgeroep, dat op korten afstand ver nomen werd, schrikkelijk op. Intusschen is aan boord van de „Mascot" de paniek geen oogenblik beangstigend geweest. De stoere Noor, die daar het bevel voert, had slechts een oogenblik noodig om te onderzoeken of de aan varing voor zijn vaartuig onmiddellijk gevaar opleverde en toen dit niet het geval bleek, was hij onmiddellijk op redding van anderen bedacht en nog geen vijf minuten na de aanvaring aldus verzekerden de mannen van de „Mascot" klonk zijn bevel „booten uit!" En dat beveljwerd onmiddellijk begrepen en uitgevoerd. Twee sloepen werden aan stuurboord gestreken en gespierde roeiers zetten zich aan de riemen, om de booten te brengen daar, waar het hulpgeschreeuw verflauwend reeds op-klonk. Dat was in den donkeren nacht, met den guren natten wind, die wreed uit het Noorden aanjoeg, een vreeselfjke tocht. Bij het licht der scheepslantaarns was de woeste zee in slechts korten omtrek ver licht. Van redding in directen zin kon geen sprake zijn, het aangevaren schip was alreeds gezonken, men kon met de booten slechts aanhouden op de plaats, vanwaar nog hulpgeroep werd gehoord, of de mannen in de sloepen konden slechts schreeuwen en, daarmee de schipbreuke lingen, die in zee mochten rondzwemmen, opmerkzaam maken op de nabije hulp. En zoo werden zes man en een hond uit het water omhoog getrokken en in de sloepen gebracht. Laat ons thans zien, wat er aan boord van het andere schip was gebeurd. Het was de „Margaretha", een Duitsch driemastschip, op weg van Chili naar Hamburg. „Wij hadden een moeielijke reis gehad, vertelden ons de schipbreukelingen, die gered zijn. Al zooveel maanden waren wij op weg. Den 30sten October van het vorig jaar was ons schip, met bestemming naar onze „Heimath", naar Hamburg, van Iquique in Chili weggezeild. Bijna voort durend hebben wij moeielijk weer gehad en van de zeemanskunst van onzen kapitein Wohlers werd veel geëischt. Den 8sten Maart voeren wij van Dover, ons laatste station, weg en wij zouden morgen of overmorgen in Cuxhaven kunnen binnenloopen. En toen is dit gebeurd. Deze afgrijselijke ramp. Onze beste kapjteln met vrouw en kind en vijftien makkers in de wilde zee ver dronken „Wij kunnen zoo moeielijk vertellen wat er gebeurd is", zeiden de overlevenden. Ieder dacht slechts aan zichzelf. Wij weten slechts dat er van maatregelen onder leiding geen sprake kon wezen. Het ging te snel. Toch hebben enkelen onzer nog een reddingsboei te pakken kunnen krijgen en die omgedaan. Ook de kapitein en zijn vrouw hebben dat kunnen doen. Maar of zij te lang naar hun kind hebben gezocht dan wel of zij van het dadelijk overhellende schip zijn afgegleden, weten wij niet". Van de zes geredden hebben de meesten vrijwillig den sprong in het water gedaan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1909 | | pagina 2