Uit Stad en Provincie. en handelingen van de Gezondheidscommissie Zierikzee-Rotterdam. ADVERTENTIEN. Rotterdam, 13 Maart. Hedenmiddag is hier van de werf Ie Aiblasserdam voor den wal aan de Willemskade gekomen een Rijnschip, dat van 17 laadruimen voorzien is. Het reuzenschip is 120 Meter lang, breed 14 Meter en diepgang 2,80 Meter. Het schip heeft een laadruimte van 3600 ton. Het kolossale schip, dat bijna de geheele Willemskade beslaat, heelt uitmuntende inrichtingen, zoowel voor de lading als voor logies voor den schipper en familie en de uit 17 man bestaande equipage. Het geheel is een drijvend woon- en pakhuis. Dordrecht. Alhier zijn valsche tien gulden stukken in omloop. Zierikzee, 15 Maart. Vrijdagavond ver gaderde in de bovenzaal van den heer Adriaanse de Liberale Kiesvereeniging. De voorzitter, mr. A. J. F. Fokker, opende de vergadering, en deelde, nadat de secretaris, mr. H. Polvliet, de notulen had voor gelezen, mede, dat de Kiesvereeniging na de samensmelting van de afdeelingen A en B thans 128 leden telt. Alsnu ging men over tot het stellen van een candidaat voor de Tweede Kamer. Door den heer J. A. Legemaat werd voor gesteld het aftredend lid, mr. R. j. H Patijn, te candideeren (daverend applaus). Tot toelichting van zijn voorstel wees hij op de parlementaire werkzaamheid van den heer Patijn. Met algemeene stemmen werd hierop de heer Patijn als de candi daat van de Kiesvereeniging aangewezen. De voorzitter stelde hierop aan de orde de verkiezing van een twaalftal afgevaardig den naar de Centrale, die aanstaanden Donderdag om twee uur In het „Café- Adrlaanse" zal vergaderen. Tot afgevaardigden werden gekozen de heeren: mr. H. C. Moolenburgh, J. A. Lege- maat, A. Verdoornjhr. R. R. L. de Muralt, P. C. H. Huvers, C. J. Bethe, W. J. Rensen, J. v. d. Vliet, jhr. J. F. Schuurbeque Boelje, A. Anker, J. van Schelven en A. Frankel. De heer J. van der Vliet bedankte onder toejuiching der leden den heer mr. A. J. F. Fokker, die deze vergadering voor het laatst zal presideeren, voor hetgeen deze ten behoeve van de Kiesvereeniging gedaan heeft. Niemand meer het woord verlangend, sluit de voorzitter de vergadering. De heer L. J. Louwers te Cats is benoemd tot buitengewoon opzichter bij de zeeweringswerken op Schouwen. Tot kapelmeester bij het 4e reglm. huzaren te Deventer is benoemd de staf muzikant C. Oovaerts, van het 3e regim. infanterie te Bergen-op-Zoom. Naar het Centraal Bureau van den Volksbond tegen Drankmisbruik ons meldt, bedroeg in 1908 het verbruik van verac- cijnsd gedistilleerd, berekend naar de op brengst van den accijns, per hoofd der bevolking 7.07 Liter ad 50 pCt. In 30 jaren tijds, d. i. sedert 1877, toen het verbruik het hoogst was: 9.98 L., is het derhalve met bijna 3 L. of ruim 29 pCt. verminderd. Sedert 1902, toen het hoofdelijk verbruik 8.05 L. bedroeg, dus over de laatste zes jaren, was die vermindering het sterkst, n.l. 1 L. Noordwelle. Alhier is opgericht een kolenvereeniging voor Noordwelle en om streken, waardoor ook ingezetenen van Renesse en Serooskerke in de gelegen heid worden gesteld hun steenkolen van deze vereeniging te betrekken. Een groot aantal leden heeft zich bereids aangesloten, welk aantal stellig veel zal vermeerderen als bovengenoemde bepaling aan leder bekend is geworden. Moge de jonge vereeniging, een teeken van nieuw leven, steeds in bloei toenemen! Noord-Schouwen. Het ijzeren aakschip, toebehoorende aan den aannemer W. Hokken te Sliedrecht, en geladen met bazaltsteen, bestemd voor de rijks-zee- weringswerken alhier, geraakte j.l. Donder dagavond, vermoedelijk tengevolge van het minder gunstige weer, op één der strandhoofden aan de Oude Hoeve, alwaar hij moest lossen, omhoog, en wel zoodanig, dat het vast bleef zitten, Daar het schip niet op de bestemde plaats zat, kon vanwege den betrokken aannemer Wolfert, voor wien de bazatt was, niet met lossen worden begonnen en daar de schipper voor eigen rekening ook niet wilde talen lossen, bleef het schip alzoo met zijn lading zitten. Toen den volgenden morgen het schip reeds al water binnen had door lekkage, werd de steen er uitgegooid en bleek toen, dat het schip zeer veel had geleden er vele bouten enz. gesprongen waren, zoodanig zelfs, dat het zeewater er elk getij in- en uitvloeit. Naar men beweert, zal er getracht worden de lekkage door zeilen te dichten en alzoo te trachten het schip naar Holland te vervoeren om het op de werf weder in orde te brengen. Het gebeurde zal den eigenaar van het schip een heele schadepost bezorgen en andere schippers, die dergelijke onveilige kusten ook nog al eens moeten bevaren, nog tot grootere voorzichtigheid aansporen. Of dergelijke ongevallen, die ver beneden de laatste haven plaats hebben, door gewone assurantie gedekt kunnen worden, valt zeer te betwijfelen. Dreischor. Vrijdagavond gaf de ver eeniging „Crescendo" (directeur de heer Theewis van Zierikzee) hare tweede uit voering voor dezen winter. Het publiek, niet zoo talrijk als gewoon lijk bij deze uitvoeringen, heeft ongetwijfeld een aangenamen avond gehad. De muziek stukken werden verdienstelijk uitgevoerd, terwijl de voordrachten bizonder in den smaak vielen. Oosterland, 14 Maart. Het bericht omtrent de afdeeling Oosterland van den Bond voor Staatspensionneering in het nummer van Zaterdag dat niet van den gewonen correspondent was bevat een kleine onjuistheid. Het bestuur is als volgt gevormdJ. J. de Vos, voorzitterP. Luteljn, secretaris; F. v. d. Hulle, penningmeester; C. J. Belje, vice-voorzitter; J. H. Flohil, vice-secretaris. Het ledental der afdeeling, dat bij de oprichting 45 bedroeg, is thans reeds tot ver in de vijftig gestegen. Ieder, die nog als lid wil toetreden, melde zich zoo spoedig mogelijk aan bij één der bestuursleden. Bruinisse. Zaterdag hield de hter opge richte gymnastiek-vereeniging een ver gadering om het reglement vast te stellen. Dit werd goedgekeurd, zooals het door het bestuur ontworpen was. De contributie werd bepaald voor de oudere werkende leden op 6 ct. en die der jongensklasse op 3 ct. per week. De nieuwe burgemeester werd tot eere voorzitter benoemd. Woensdag 17 Maart zal de heer S. Hage als burgemeester geïnstalleerd worden. In den voormiddag heeft de uit reiking van een feestgave plaats, en des namiddags zal een schoolfeest worden gegeven. St.-Filipsland, 12 Maart. Het kohier der hondenbelasting is voor dit jaar vastgesteld op f 152. Vroeger was dit circa f 100. Staveoisse. In de l.l. Zaterdag alhier gehouden vergadering van den dljkraad der waterkeering van den calam. polder Oud-Kempenshofstede zijn de in dit dienst jaar uit te voeren werken nader vastgesteld, respectievelijk op f 1462,63 en f8151,80 Mede werd een pensioensregeling vast gesteld voor de eventueele weduwe en weezen van den waterbouwkundigen ambtenaar. Middelburg. Nu de heer mr. L. van Andel voor een candidatuur van anti-rev. zijde voor de Tweede Kamer niet in aan merking wenscht te komen, worden van die zijde genoemd de heeren J. H. Blum, lid van Qedep. Staten van Zeeland, mr. A. A. de Veer Gz., voorzitter van den Raad van Beroep, lid van de Prov. Staten van Zeeland en van den gemeenteraad te Middelburg. Ook komt kapt. Colijn in aanmerking, voor het geval men een candidaat, buiten het district woonachtig, zou prefereeren. De Zeeuwsche garnalenvisschers zijn de vorige week voor het eerst uitgevaren. Door het koude weder was de vangst echter nog zeer slecht. Westdorpe. De heer C. van Waes, burgemeester dezer gemeente, hoopt Zondag 21 dezer den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaren voor het eerst als zoodanig werd benoemd. Die dag zal feeste lijk worden herdacht en zal den jubilaris des middags op het raadhuis, namens de ingezetenen, een geschenk worden aan geboden. Ingezonden Mede deelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Van 1 —5 regels f 1elke regel meer f 0,20. Belangrijk nieuws. Foster's Rugpijn Nierenpillen verlichten en heeten in hun grootsch werk de vermoeide nier- weefseis, zij [ossen het gekristailseerde urinezuur op en houden het lichaam vrtj'van niergiften, die ziekten teweegbrengen. Mejuffrouw P. de Bakker, Doelpad te Ouden bosch, schrijft ons: Sedert ruim drie jaren heb ik aan een ellendige nierkwaal geleden, ik had veel stekende pijn, flauwten en benauwdheden. De urine was hoogrood gekleurd en verspreidde een onaangename lucht; mijn maag was van streek en tk had mijn eetlust vertoren, menigmaal kon ik niet het minste in mijn maag verdragen en ik was wanhopig, want wanneer men op een leeftijd komt van zes-en-zestlg jaar, dan gaat men niet meer zoo ilcht over zulk een ongesteldheid heen. Toen ik echter Foster's Rugpijn Nierenpillen begon in te nemen, scheen het wei alsof er een algeheele ommekeer in mij plaats greep. De pijn werd beduidend minder en de maag kon haar gewoon werk weer verrichten, terwijl mijn geheele gestel verkwikt was. Ik ben u zeer dankbaar voor zulk een prachtig middel, dat ik met ver trouwen aan allen zal aanbevelen, die lijden zooals Ik voorheen. ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar Is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Wenk aan koopers. Foster's Rugpijn Nieren pillen worden niet los verkocht, enkel in doozen, waarop de naam van het geneesmiddel voluit voorkomt. Vraagt uitdrukkelijk Foster's en gij zuit de goede hebben. Ze zijn te Zierikzee verkrijgbaar bij den Heer M. S. Polak, gedlpl. Drogist, en te Tholcn bi den Heer W. Potter, filiaal Apotheek ,Coronoe", Stoofstraat. Toezending geschiedt 'ranco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10,— voor 6 doozen. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Zierikzee, 15 Maart. Wij vernemen dat heden bij de verpachting van bouw- en weilanden, zijkantwegen, dijken, vissche- rljen en vogelarljen van het Waterschap Schouwen in het „Huis van Nassau" alhier alles verpacht is. Landbouw en Veeteelt. St.-Filipsland, 12 Maart. De prijzen waarvoor hier gecontracteerd wordt voor de te zaaien zilverajuin, zijnle soort f 3,50, 2e soort f 2,25, 3e soort f 1 per baaltje. RECHTSZAKEN. De procureur-generaal bij het Gerechts hof te Amsterdam heeft cassatie aange- teekend van het arrest van het Hof, waarbij de telefoniste, die een derde in de gelegenheid had gesteld telefonische ge sprekken af te luisteren, ontslagen is van rechtsvervolging. KERKNIEUWS. Bedankt voor het beroep naar de Chr. Geref. Gem. te Hilversum door ds. J. Wisse te Zierikzee. Aangenomen het beroep naar de Herv. Oem. te Nieuwkoop door den heer S. Ybema, cand. en hulppr. te Kamperland, die bedankt heeft voor de toezegging van beroep naar Schore c. a. Aangenomen het beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Hoedekenskerke door ds. H. v. Essen te Nieuwvliet. Noordgouwe. Ultgenoodigd door den Protestantenbond trad Zaterdagavond voor een goed gevulde zaal de heer H. W. LenderinkEvang. Luth. predikant te Haarlem, in 't „Café-Coomans" op met het onderwerp: „Ons geloof". De begaafde spreker gaf met hoogen ernst en blijkbaar diepe overtuiging aan, wat de vrijzinnigen gelooven en waarin dat geloof zich van dat der rechtzinnigen onderscheidt. Noordwelle. „Zondagavond halfzeven, ten huize van den heer Verjaal, vergade ring van den Protestantenbond, spreker: ds. W. A. van der Scheer, van Tiel". Met deze boodschap gingen gisteren namiddag eenige boden or,s dorp rond. Om reden de kerk werd geschilderd, moest de bijeenkomst op de aangewezene plaats gehouden worden, en met het oog op den sneeuwstorm nog zoo kwaad niet. Nu zaten wij warm en gezellig in grooten getale bijeen, de zaal was geheel bezet, luisterende naar de schoone lezingen van den spreker. Vóór de pauze „Qelegen- heidsgodsdienst", na de pauze „Heilig moeten". Het was een kostelijke avond, onverwacht en ongedacht. Ds. Van der Scheer mocht met zeer aangename herinneringen van ons gaan. Moge ZEerw. hedenavond te Burgh eenzelfde aandachtig en dankbaar gehoor vinden. O N D E R W IJ S. Stavenisse. A.s. Vrijdag 19 Maart houdt de Afdeeling Tholen van het „N. O. G." hare gewone vergadering te Scherpenisse. Na afdoening van diverse huishoudelijke zaken zal de heer P. J. van der Weele van Poortvliet inleiden het onderwerp „Onder wijs—Rijkszaak". Uit een staatje blijkt, dat het aantal ziektegevallen hoog was: dat echter het sterftecijfer laag bleef. Het groot aantal gevallen van roodvonk in Burgh en Haamstede gaf aan de Com missie aanleiding met den burgemeester dier gemeenten en den gemeente-genees heer een bespreking te houden, teneinde maatregelen te nemen tot het tegengaan der verspreiding van die ziekte. Geadviseerd werd tot aanschaffing van een ontsmettings toestel, en voorgesteld werd in de politie verordening bepalingen op te nemen, waardoor de mogelijkheid werd geschapen, om kinderen, van wie vermoed wordt, dat zij roodvonk onder de leden hebben, reeds bij voorbaat van de school te verwijderen; en deze kinderen, voordat zij weer op school worden toegelaten, aan een genees kundig onderzoek te onderwerpen. De scholen van beide gemeenten werden later gesloten. Deze maatregel bleef gedurende vijf weken gehandhaafd. Met het oog op de aanhoudende droogte in October en November, en de daardoor ontstane schaarschte van regenwater, achtte de Commissie zich verplicht, zoowel door aanplakking van biljetten als door adver tenties in de locale bladen het publiek dringend aan te bevelen het drinkwater vóór het gebruik te koken. Voor min vermogenden werd de gelegenheid geopend, hun drinkwater kosteloos te doen onder zoeken, waartoe één der Commissieleden zich bereid had verklaard. Voor zooveel Zierikzee betreft werd door het gemeente bestuur tegen een geringe vergoeding goed drinkwater, zoolang de voorraad strekte, beschikbaar gesteld. De aanhoudende droogte maakte evenwel ook hieraan spoedig een einde. Het bleek aan de Commissie dat voor het gebruik van drinkwater onge zuiverd Maaswater werd aangevoerd, het geen haar noopte tegen het gebruik er van, tenzij vooraf gekookt, te waarschuwen. Door bemiddeling van den burgemeester van Zierikzee werd uit Middelburg water uit de drinkwaterleiding aangevoerd. Deze pericde van schaarschte had ten duidelijkste de dringende behoefte aan een waterleiding aangetoond. De Commissie besloot zelve een poging te doen om de totstandkoming eener waterleiding le bevorderen. Zij noodigde een deskundige uit een voor- loopig onderzoek omtrent de mogelijkheid goed drinkwater in voldoende hoeveelheid te verkrijgen, in te stellen, en zich daartoe in verbinding te stellen met den gemeente bouwmeester van Zierikzee, welke hier omtrent een aantal gegevens te zijner beschikking heeft. Na dit besluit is een nieuwe concessie-aanvrage bij den Raad Ingekomen. Met het oog hierop besloot de Commissie het resultaat hiervan af te wachten. Mocht de uitslag negatief zijn, dan is de Commissie voornemens zelve de zaak met kracht ter hand te nemen. (Dit voornemen zal zeker door velen met genoegen worden vernomen. Redactie). Op een commissie-vergadering werd de mogelijkheid besproken, dat door het gebruik van verontreinigd water als drink water voor het vee, of als spoelwater voor het melkgereedschap, gevaar voor de ge zondheid der melkconsumentenkonontstaan. Waar nu de Rijks-Seruminrichting voor particulieren de gelegenheid had geopend om kosteloos drinkwater voor vee te laten onderzoeken, werd aan genoemde inrichting de vraag gesteid, of ook de door de Commissie toegezondene monsters koste loos worden onderzocht. Het daarop ont vangen antwoord viel gunstig uit. De monsterneming werd verricht, welke, voor- loopig tot Zierikzee beperkt, nog vóór het einde van het jaar gereed kwam. Van de 42 monsters, welke genomen en voor genoemde inrichting opgezonden werden, bleken 27 niet te voldoen aan de voor drinkwater van vee te stellen e-schen. Een Commissie uit den Volksbond tegen Drankmisbruik en uit de Onderwijzers genootschappen samengesteld, zond haar toe een circulaire, waarin de medewerking van gemeentebestuur en onderwijzers weid ingeroepen tot bestrijding van het alcohol gebruik door kinderen. Men wenschte o.a. het euvel te bestrijden door aan de ouders van schoolgaande kinderen te doen uit reiken een kaart, waarin op de gevaren van alcoholgebruik door kinderen werd gewezen. De Gezondheidscommissie gaf gaarne gevolg aan het tot haar gericht verzoek om bij de gemeentebesturen in haar ressort te ondersteunen het verzoek genoemde kaarten bij de aangifte van kinderen voor het lager onderwijs aan de ouders te doen uitreiken. Hulde aan H. NI. de Koningin. Het huldeblijk van vrouwen uit de provincie en de stad Utrecht is in één der zalen van het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen ter bezichtiging gesteld. De wasch- of klnderkleedtafel is gemaakt van Cuba-mahoniehout en geschilderd in wit ivoor, fijn geprofileerd en rijk versierd, en in genre Louis XVI. Dit stuk past ge heel bij het slaapkamerameublement van H. M. de Koningin en is vervaardigd in de fabriek van de firma B. Middelbeek te Utrecht. Verder zijn in een vitrine opgesteld zilveren waschgerei, als: spons- en zeep- doos, lampetkan, waschkom, karaf, enz., in oud-Hollandsch-Paiiicischen stijl, afge werkt met zoogenaamde parelsnoeren. Deze voorwerpen zijn gemaakt in de zilver- fabriek van de firma Begeer, Oudegracht, en firma J. Brom Drift te Utrecht. Tot het huldeblijk behoort verder een matrasje voor de kinder-kleedtafel en een doos met sloopjes, fraai bewerkt door Arbeid Adelt". Gemengd Nieuws. Een geheele ommekeer in den bouw van oorlogsschepen staat voor de deur, als de berichten omtrent een Engelsche uitvinding van rooklooze motoren voor gas- of petroleumdrljfkracht in hun vollen omvang bewaarheid worden. De Evening News meldt namelijk, dat de firma Vickers and Sons en Maxim, die al reeds jaren met rooklooze motoren voor groote schepen proeven nam, nu alle moeilijkheden bij de samenstelling daarvan overwonnen heeft. De admiraliteit heeft naar aanleiding daarvan besloten onmiddellijk te doen over gaan tot den bouw van een nieuw type linieschip, dat het Dreadnought-type nog weer eens evenzoo zal overvleugelen, als dat het zijn voorgangers deed. Tot de voordeelen van deze motoren rekent mendat geen schoorsteenen noodig zijnhet bovendek-ruim blijft voor het geschut, dat geen rook wordt voort gebracht, het kolenverbruik verminderd wordt, dat dus minder bergruimte voor kolen noodig Is, hetgeen de stabiliteit ver hoogt; dat de machines veel goedkooper zijn en minder bediening behoeven, dat men geen machineriën voor kunstmatigen luchttoevoer noodig heeft, zoodat slechts kleine ventilatoren voldoende zijn; dat zoowel gas als petroleum verbruikt kunnen worden en dat minder geraas wordt ge maakt. Men zal alle stukken aan beide zijden kunnen afvuren en zich onderwijl geheel wenden. Uit Bordeaux wordt bericht, dat generaal Castro den 26en dezer met de „Guadeloupe" vandaar zal vertrekken. De bestemming, die hij aan deze reis heeft gegeven, is olficiëel onbekend, doch In Venezuela meent men met zekerheid Ie kunnen aannemen, dal de reis naar zijn vroeger rijk gericht is. Het bericht verwekt aldaar dan ook nogal wat sensatie. Men is daar overtuigd, dat alleen de dood Castro van een hernieuwd bezoek aan Venezuela zou kunnen weerhouden. Tevens gelooft men, dat Castro in 't geheel geen geld bij Europeesche banken heeft gede poneerd, doch dat hij slechts 200.000 dollars mede heeft genomen, daar hij voor zijn afreis niets van zijn bezittingen te gelde heeft gemaakt. In verband met dezen verwachten terug keer van den ex-president dringen de bladen te Caracas er op aan, dat generaal Garcia, één van Castro's vroegere vrienden, ontslagen zal worden als president van Falcon, daar men voor zeker aanneemt, dat Castro te Falcon zal landen. Generaal Garcia heeft evenwel verklaard, dat hij trouw zal blijven aan president Gomez en Castro gevangen zal nemen, als deze het mocht wagen in den staat, dien hij bestuurt, te landen. In de Vereenigde Staten loopen ge ruchten, dat Castro in 't geheim onder handelingen zou voeren met de republieken van Zuid- en Midden-Amerika en wel voornamelijk met president Zelaya van Nicaragua. In gevat Castro van uit een Midden-Amerikaansche haven een expeditie naar Venezuela zou ondernemen, dan staat het volgens de Herald vast, dat hij In slaat zal zijn een leger op de been te brengen, daar er nog een machtige Castro- partij in Venezuela is. TELEGRAMMEN. Rotterdam, 15 Maart. GRANEN. Buitenlandsche zeer vast, vooral Mals. Meel 14Jkalm. Binnenlandsche, matige aanvoer. Tarwe, f 10 a f 11,25. Rogge, f 5,75 4 f 6,10. Haver, f 7,40 a f 8,20. Bruine Boonen, f 11 a f 12,50. Erwten, f 10,50 k f 11. Lijnzaad, goede aanvoer, f 8 4 f 9,50. Vlas. Op het land vele zaken afgedaan, voornamelijk prima soorten, tegen de vorige prijzen. Markt-aanvoer. afwijkende kwaliteit, 13453 steen blauw, 30 a 48 stuivers; 7900 steen Groninger, 32 a 37 stuivers; 1600 steen geel, 38 I 44 stuivers; 2255 steen wit, 28 k 36 stuivers, grooten- deels opgeruimd. Aardappelen. Veel aanvoer, tamelijke vraag. Zeeuwsche f 2,70 4 f 2,90. Gelder- sche blauwe f 2,60 4 f 2,80. Brielsche kralen f 4 4 f 4,25. Eieren. Zeeuwsche f 4 4 f 4,10. Over- maassche f 4,20 4 f 4,40. VEE. Aanvoer 495 Runderen, 30 4 35 ct., matig. 146 Kalveren, 42) 4 52i ct., traag. 97 Schapen of Lammeren, 22 4 26 ct. Lammeren, 27 a 30 ct., traag. 606 Varkens, 22! 4 25 ct., lichte soort 20 4 21 ctredelijke handel. Zeetijdingen. Zierikzee. INGEKLAARD:; 14 Maart. Het stoomschip „Espagne", kapt. H. Albertsen, van Ant werpen naar Dordrecht, met superphosphaat. STOOMBOOTD1ENST Stoombooten „Schelde 2" en „Stad Zierikzee". MAART. Van Zierikzee: Dinsd. 16'smorg. 8,30 Woens. 17 Dond. 18 Vrijdag 19 Zaterd. 20 Zondag 21 Maand. 22 Dinsd. 23 8,30 9 9,- 9,30 11, 10,30 6,30 Van Rotterdam: Dinsd. 16 's midd. 12,— Woens.17 12, Dond. 18 's morg. 9,— Vrfldagl9 9,30 Zaterd. 20 10,30 Zondag21 10,30 Maand.22 's midd. 12,— Dinsd. 23 12,— Den 18den Maart 1909, hopen onze geliefde Ouders: CORNELIS VAN AS en CORNELIA JOHANNA 1STA, hunne 40-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Poortvliet, 16 Maart 1909. Hunne dankbare Kinderen. Getrouwd: MARINUS C. v. D. LINDE en MAARTJE S. HOGERLANP. die, mede namens wederzijdsche Familie, hunnen hartelljken dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun Huwelijk ondervonden. Kerkwerve, 12 Maart 1909. l„* De ondergeteekende betuigt bij deze zijn oprechten dank aan de Maat schappij „Groningen", van verzekerde Paarden tegeR hooge waarde, (Agent de Heer FRANS KOOPMAN Cz. te Nieuwer- kerk bij Zierikzee), voor de spoedige uit betaling van zijn gestorven Paard, op 6 dezer, en beveelt genoemde Maatschappij daarvoor ten zeerste aan. Nieuwerkerk, 15 Maart 1909. M. J. MOL.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1909 | | pagina 2