AANBESTEDING. Officieel Marktbericht. MIDDELBURG--ZIERIKZEE. ADVERTEMTIEM. Marie G. Keyzer, Waterschap Scherpenisse. Eene Kalf vaars, beerd. Onder die bekleedt de kali een zeer voorname plaats. De kali, eenmaal in den bodem, wordt dus door den grond gedurende geruimen tijd vastgehouden. (Het zij hier bijgevoegd, dat het absorptie vermogen van de verschillende grond soorten niet even groot is. Bij kleigronden b.v. is het grooter dan bij zandgronden). De kali gaat in den bodem gedeeltelijk in onoplosbare verbindingen over, en komt langzamerhand, dus bij gedeelten, weer tot beschikking der plant. Wij willen heden de vraag beantwoor den, hoe de grassen en graansoorten zich ten opzichte van de zich in den bodem bevindende kali gedragen. Het is reeds door vele proeven aange toond en elke landbouwer kan er zelf de proef van nemen, dat de grassen en met deze, alle weideplanten, zeer veel kali noodig hebben en tot de gewassen be hooren, welke zich voornamelijk voeden met de kali, die in overvloedige mate in oplosbaren vorm voorhanden is. Moeilijk oplosbare kaliverbindingen worden door het gras niet oplosbaar gemaakt. De grassen (in de engere beteekenis van weidegras) hebben dus een directe kali bemesting noodig. Zij nemen zelfs meer op dan voor hun normalen groei absoluut noodig is. Deze kali is natuurlijk niet verloren, als het gras of het hooi op de boerderij blijft, want het komt later in den stalmest. Van de graansoorten behooren de gerst en de rogge tot de gewassen, die zich voornamelijk voeden met de In gemakke lijk opneembaren vorm aanwezige kali. Zij bezitten dus, evenmin als de grassen, In groole mate het vermogen om de kali uit de moeilijk oplosbare verbindingen, te gebruiken. De gerst en de rogge zijn dus twee gewassen, die voor een directe kali- bemesting een grooteren oogst met meer en gezonder stroo in ruil geven. De kali oefent daarenboven een zeer gunstigen invloed uit op de kwaliteit der gerst, vooral op die der brouwersgerst, daar door de kali het zetmeelgehalte stijgt. De tarwe wordt gewoonlijk gezaaid op kleigrond, dus op een bodem, die uit zijn aard meer kali bevat. Deze bezit wel het vermogen door haar wortels de kali uit de moeilijk oplosbare verbindingen op te lossen en tot zich te nemen. De tarwe kan dus vaak! teren op de kali, die van vorige jaren af van nature in den grond aanwezig is. lntusschen kan het noodig zijn, als door kali roofbouw (bieten, mangels, aardappels) de voorraad opgeloste kali totaal zou verbruikt zijn, een kleine kalibemesting te geven, opdat de jonge planten, die het bovengenoemde vermogen nog missen, aan den groei te helpen. Vooral is dit ook het geval op zavelgrond. De haver is zeker het graangewas, dat de grootste hoeveelheid kali uit den bodem haalt, maar ook het gemakkelijkst. Alle kali, die aanwezig is, is van hare gading. Waar de bodem dus kali bevat, in welken vorm ook, doch in genoegzame hoeveelheid, is een directe kalibemesting voor haver niet noodig. Men denke er echter aan, dat een goede oogst ongeveer 100 K.O. kali aan den grond onttrekt. Gij moet dus zelf oordeelen of uw grond zoo rijk aan kali is. Het volgende gewas heeft natuurlijk in elk geval, alleen omdat haver vooraf ging, een directe kalibemesting van noode. Hulde aan H. Hl. de Koningin. Het geschenk der stad Rotterdam zal bestaan uit: een blad, diep bord, plat bord, melkkan, kroes, vork, lepel, klein lepeltje, schuivertje en servetring, alles van zilver en te vervaardigen en ontworpen door den heer Zwollo, kunstdrijver en zilversmid, Amsterdam; een doos voor dit zilveren servies; 24 servetjes, te bewerken voor de helft door de vereeniging Tesselschade, afd. Rotterdam, en voor de helft door de Industrie-school voor meisjes aldaar; ten slotte een doos voor deze servetjes, te maken door de vereeniging „Arbeid Adelt". Uit Breda meldt men Wanneer het hier officieel bekend zal zijn, dat de aan ons Hof te verwachten blijde gebeurtenis een feit is, zal dit, volgens het bestaande plan, door een heraut te paard, voorafgegaan door bazuinblazers, aan de hoeken van alle straten worden verkondigd, terwijl van de torens der stad duizenden exemplaren met het bericht verspreid zullen worden. Het zelfde zal geschieden door middel van een automobiel. Drie muziekkorpsen zullen de gemeente doortrekken, en des avonds zal een llcht- stoet, waarvoor reeds een aantal ver- eenigingen zich hebben opgegeven, een rondgang door de stad maken. Te Hilversum werd een collecte gehouden voor de April-gebeurtenis. 't Bracht bijna f 1000 op, maar de rond gaande dames hadden op hun ommegang bij zoo velen armoede ontmoet, dat ze den gang nog eens zullen doen, nu voor de arme werkloozen. Ter gelegenheid van de a.s. blijde gebeurtenis in het Koninklijk Huis, zal bij den uitgever J. T. Swartsenburg te Gouda, onmiddellijk nadat de blijde verwachting werkelijkheid Is geworden, verschijnen de „Oranje-Nassau-Cantate"woorden van P. Landsman, muziek van M. H. van 't Kruijs. Deze cantate zal worden gezongen door verschillende zangvereenigingen uit het geheele land bij het eerstvolgend bezoek van Hare Majesteit te Amsterdam, welke hulde door onze Koningin en door Z. K. H. den Prins, bereids aanvaard is. 14 Dagen nadat de blijde gebeurtenis een feit geworden is, zal de cantate ver krljgbaar zijn. Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Van 1 —5 regels f 1elke regel meer f 0,20. Dankbaarheid van een Rotterdamsche. Mejuffrouw W. Potters, Dirksmitstraat 20 te Rotterdam, meldt ons: Het is thans reeds vijf jaren, dat ik veel geleden heb aan onuitstaanbare pijn in den rug en in de lendenen en hevige steken In de zijden, welke pijnen voortsproten uit een ongesteldheid der nieren. Vooral wanneer ik bukte was de pijn verschrikkelijk, en ik kon me dan haast niet oprichten. Ik had voortdurend een zwaar gevoel van vermoeidheid en luste loosheid, en mijn werk was mij een straf geworden. Mijn urine liet veel bezinksel achter en was steeds troebel, terwijl ik veel last had van dikke voeten en enkels en duizelingen. Aan alles had mijn ziekte tot nu toe weerstand geboden, doch toen ik met Foster's Rugpijn Nieren Pillen begon, kwam hierin dadelijk verandering, en één doosje was reeds voldoende om mij een beduidende verlichting te verschaffen. Van de pijn voelde Ik haast niets meer en ik was er als het ware geheel van opgekwikt. Ik ben u zeer erkentelijk voor uw onwaardeerbaar geneesmiddel en zal dit gaarne aan diegenen aanbevelen, die in den zelfden toestand verkeeren, als ik voorheen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Foster's Rugpijn Nieren Pillen genezen een pijnlijke rug, rheumatische pijn, zwelling der ledematen, onzuiver bloed, duizeligheid, slape loosheid, onregelmatige hartslag en werken den schadelijken invloed tegen van thee, bier en spiritualiën. Waarschuwing. De lezers van dit blad worden in hun eigen belang ernstig gewaarschuwd, wanneer zij Foster's Rugpijn Nieren Pillen koopen, om slechts die te verlangen en geen andere. Ze zijn te Zlerlksee verkrijgbaar bij den Heer M. S. Polak, gedlpl. Drogist, en te Tholen b| den Heer W. Potter, filiaal Apotheek .Coronoe", Stoofstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1,75 voor één ot f 10,— roor 6 dooien. Een bescheiden weldoener. J.I. Vrijdag is op 71-jarigen leeftijd Ie 's-Gravenhage iemand overleden, van wien bij zijn leven slechts aan enkelen bekend is geweest, IToezeer hij op groote schaal en in grooten stijl weldeed. Wij bedoelen den heer Arie van Beekum, een Rotter- damsch koopman, door en in den handel rijk geworden, die de laatste jaren zijns levens bijna onbekend op zijn villa aan den Ouden Scheveningschen weg sleet. Hij is de man geweest, wiens vorstelijke gulheid de fondsen schonk voor de op richting en instandhouding in zijn vroegere woonplaats Rotterdam van „Ons Huis", het kolossale gebouw in de Gouvernestraat aldaar, dat waarschijnlijk in den loop van Mei a.s. zal kunnen geopend worden en waarvan de heer Tours, de verdienstelijke directeur van „Ons Huis" te Amsterdam, op verlangen van den overledene de directie op zich zal nemen. Tonnen gouds heeft hij voor dit doel bij zijn leven ge schonken, opdat de inrichting In alle opzichten zou kunnen wedijveren met het beste, wat op dit gebied bestaat. Voor zoover wij weten, bleef het tot dusver onbekend, dat hij de schenker was. De overledene, die de eenvoud en be scheidenheid zelf was, heeft steeds met angstvallige zorg gewaakt, dat daarvan bij zijn leven niets zou uitlekken. Wij, die zijn geheim kenden, hebben het bewaard, zoolang hij door de openbaarheid gehinderd kon worden, maar vonden nu geen reden meer om den naam van dezen bescheiden weldoener, wien velen met dankbaarheid zullen gedenken, verder achterwege te houden. (V<¥). Met een ballon in de Schelde. Omtrent het neerdalen van den lucht ballon In de Schelde bij Bath deelt het Hand. v. Antw. nog het volgende mee: Een Fransche luchtreiziger, Leblanc en een kunstschilder, Louis Dupont-De Goud, beiden wonende te Parijs, waren Zondag morgen te 7 ure 20 te Parijs met een ballon opgestegen. Omstreeks den middag, boven de Schelde te Bath drijvend, meenden zij boven de zee te zijn, wat nog al aan te nemen is, daar de Schelde daar 12 kilometers breed is en zij de zandplaten aanzagen voor duinen. Ze besloten dus te landen en daalden neer toen zij, lager komend, hun dwaling inzagen en bevonden dat zij midden in de Schelde waren. Zij trachtten nog ballast uit te werpen, doch het was reeds te laat; hun schuitje zat al in 't water. In minder dan een oogenblik helde het schuitje over en de twee luchtvaarders moesten in het touwwerk klauteren. Dupont was in 't water tot aan den hals en Leblanc tot aan het middel, en lntusschen maakte de ballon gevaarlijke sprongen, waarbij de twee luchtvaarders telkens gevaar liepen, te moeten loslaten. Reeds dacht Leblanc er aan het touwwerk door te snijden, toen de schuit vasten grond voelde en over een schor werd voortgesleept. De beide mannen aarzelden geen oogenblik, maakten het touwwerk los en de balion, van dit gewicht ontlast, verdween in de hoogte. De twee schipbreukelingen, tot aan den hals in 't water, konden gelukkig den oever van Bath bereiken, maar zij vielen letterlijk van koude en uitputting neer en de groep kinderen, die van op den dijk hen zag naderen, verstonden hen niet. Doch op hetzelfde oogenblik kwam er van een anderen kant hulp opdagen, namelijk van wege de heeren Charles en Piere van den Bussche, die met hun yacht „Yolande" te Saeftingen lagen en die het drama hadden zien gebeuren; zij zetten koers naar Bath, waar zij de twee Fran- schen reeds op den dijk zagen. Zij riepen hun toe aan boord te komen en daar werden zij nu van droge kleeren voorzien, verwarmd, gespijsd en verzorgd. Zij waren uitgeput. De „Yolande" bracht hen naar Antwerpen terug, vanwaar zij onmiddellijk naar Parijs vertrokken. Indien zij er zonder zware ziekte van af komen, mogen zij zich gelukkig achten. In de Westm. Gazette lezen we dat de Noorsche stoomboot „Segovia" te Dart mouth heeft gemeld Zondagavond in de Noordzee een ballon te hebben opgepikt, de „Risque Tout". Dit is de ballon der beide Franschen. 9 NEEÜ W. Ook uit Italië komen berichten over sneeuw. Op de hoogvlakte van Vicenza ligt zij zelfs 3 meter hoog en in de dorpen moeten de bewoners op last der overheid, de sneeuw van hun daken vegen, omdat men instortingen vreest. Te Gallo vluchtten 30 herders voor een sneeuwstorm in een veestal, die instortte onder den sneeuw- last, zoodat menschen en dieren bedolven werden. Terstond was er hulp aanwezig en na veel moeite gelukte het alle menschen van onder sneeuw en puin te voorschijn te halen, maar 2 waren dood en 12 zwaar gewond. Bij Modane in Savoye verpletterde een lawine 4 huizen, waarbij 11 bewoners omkwamen en 22 gewond werden. In het Simplon-gebied is het verkeer geheel door de sneeuw gestremd, de dienst op den Simplon-spoorweg staat stil, zoodat al in geen 2 dagen meer treinen uit Italië te Lausanne zijn aangekomen. In het Zoldo- dal, aan de Tiroolsch-ltaliaansche grens, werden door een lawine 18 menschen gedood. In de dalen der Dolomieten ligt de sneeuw 2 meter hoog. In Noordelijk Tirol dooit het sedert 2 dagen, waardoor het gevaar voor lawinen toeneemt. Hollandsche dienstboden in Amerika. Het volgende ontleenen wij aan het Rotterdamseh Nieuwsblad Onlangs had ik in Amerikaansche bladen een bericht gelezen, dat een juffrouw van een dienstbodenbureau voor een poosje onschadelijk was gemaakt, nadat zij ge- ruimen tijd zich had bezig gehouden met dienstboden, vooral keukenmeiden, naar New-York te importeeren. Zij bood den deernen 16 dollars per maand en vrijen overtocht. Maar zij moesten de kosten van dien overtocht, die berekend werd op ongeveer duizend gulden, terugbetalen in maandelijksche termijnen van twintig gulden, dus de helft van haar loon, ruim vier jaren lang. De rechtbank vond dat gemeenen woeker. De reis kostte hoogstens twee honderd gulden. Toch kreeg de bewuste dame nog liefhebsters genoeg. Denk eens aanveertig gulden per maand, eiken Zondag vrij en een heelen middag in de week vrij In gesprek met een hooggeplaatste aan de N. A. S. M. vroegen wij een paar dagen geleden, of er ook uit Holland, speciaal uit Rotterdam, wel dienstboden naar Amerika gingen. En het antwoord was„dat geloof ik niet. Er is in Holland werk genoeg voor meisjes, die willen dienen. Bovendien gaan zij niet graag van moeders pappot weg Doch ziet, in de huiskamer daarover sprekend, mengde onze dienstbare, die zich onledig hield met het opvegen van de kruimels, zich in 't discours, en ver telde, dat een nicht van haar in New-York had gediend. Een buitenkansje voor een reporterIk vroeg de bedoelde juffrouw een avondje bij ons in de keuken, en daar heb ik, gezeten op de aanrechtbank, haar op beminnelijke wijze geïntervieuwd. Wat een intervieuw was, wist zijzij was in Amerika geweest! Ja, er dienen nogal wat Hollandsche meisjes in New-York, óók Rotterdamsche. Wie lust heeft om de wereld te zien en een paar goede handen aan 't lijf heeft, die trekke nieuwe-wereldwaarts. Maar begin niet met besteedsters. Dat is afzetterijGa dadelijk in New-York naar het Vreemdelingenbureau, en de juffrouw met haar duizend gulden contract wordt smadelijk verwijderd. En in plaats van zestien dollars krijg je er twintig en meer. Een Amerikaansche dollar is een Hollandsch achterwiel. Want dat vertelde onze brave ex- Rockefeller-keukenprinses Amerika is nog 't groote dienstbodenparadijs. Een meid, die van 't koken tamelijk wat verstaat, krijgt best vijf-en-zeventig tot honderd gulden in de maand. En die uitstekend kookt, nu dat wordt je ware dollarprinses. Hollandsche meiden zijn nogal in aanzien, een „Dutch girl" vindt gemakkelijk een dienst. De dames snakken gestaag naar frisschen aanvoer het is zóó'n groot land, er wonen zooveel menschenEn meisjes, die pas arriveeren, bij die is het onaf- hankelijkheidsgevoel nog niet zoo schrik wekkend groot als bij haar, die al een jaar in Amerika zijn. Een dienstbode, die pas in een Ameri- kaansch gezin is, verbaast er zich over, dat zij geen schoenen behoeft te poetsen en geen kleêren te borstelen, „daar komt iemand voor" maar als zij een jaar in de Nieuwe Wereld is, zou zij 't stellig ook niet doen, al vroeg men het haar. En meer dingen zou zij niet doen. Boodschappen bijvoorbeeld. Daar weet men in Amerika niet van. Alles wordt thuisgebracht. Kachels aanmaken en ver zorgen komt niet voor: men kookt op gas en in elk huis is stoomverwarming. De tapijten worden met een mensch- lievenden stofzuiger gekeerd en van z'n leven niet geklopt. De laatste maaltijd wordt om zes uur 's avonds genomen en geen mensch zou een dienstbode na acht uur iets van werk durven vragen. Is er een klein kind, dan gaat mevrouw, die geen mevrouw doch een simpele „missis" is, of meneer er mee uit. 't Is een vrij leven, sprak onze keukenbezoekster. En van getuigschriften weet je niet. Heb je mot met mevrouw, wel, je loopt- de deur uit en tien straten verder nemen ze je dolgraag, als je zegt, dat je zóó uit Chicago of uit Philadelphia komt. Wie kan 't wat schelen en wie kan het tegendeel bewijzen. Maar nu moet uwé niet gelooven, dat 't alles rozengeur en maneschijn is. Wèl voor een gewoon meisie, maar een keuken meid heeft heel wat hartzeer. En dat is eigenlijk iets wonderlijks, meneer. Dikwijls heb ik, ja 't is zonde, gevloekt op dat gemeene Indianenvolk. Want je recepten van hier lukten daar haast nooit. Je neemt van alles net zooveel als hier, boter blijft toch boter, meel blijft meel. rozijnen zijn rozijnen, maar als je ze in Amerika in een recept te pas brengt, mislukt het je. Als je gekookt hebt, lekker gekookt, en de familie binnen vindt het best, dan is er voor onzen Hollandschen smaak iets in, dat 't haast oneetbaar maakt. Waar zit dat in Vervalschingen, zegt u. 't Kan wezen, maar ik heb dikwijls gezegd, dat Amerika voor goeie menschen eigenlijk geen land is. Maar als ik niet getrouwd was met een stoker van de „Potsdam", ik zat er nóg. Het heeft toch veel voor. Veel vrijheid en veel geld. Engelsch Ja, dat moet je een beetje leeren. Maar met wat Duitsch breng je 't voorloopig al een eind. Ik knoeide zoo'n beetje Hollandsch en Duitsch en Engelsch door mekaar, maar ze verstonden me best. En dan nu bloosde de oud- Amerikaansche en zij plukte aan haar boa, een meisje heeft In New-York heel veel kans om te trouwen. Nu wel niet dadelijk met een millioenair, maar toch met een man, die goed zijn broodje heeft en misschien nog weieens millioenair wordt. Dat kan in Amerika iedere man. Kijk,' ik ben met mijn stoker best content, maar als Ie in New-York een positie an den wal kan krijgen, wel, ik trek dadelijk mee, en misschien wordt Ik dan nog eens de vrouw van een eigen stoomboot- directeur. Carnegie is nog wel minder as stoker geweest. Die heeft in Chicago met couranten geloopen MARKTBERICHTEN. Zierikzee, 11 Maart. De aanvoeren waren niet groot en bestonden hoofdzakelijk uit tarwe, terwijl gerst, bruine boonen en erwten slechts matig werden aangeboden. Tarwe f 7.50 a f 8,50; chevaliergerst f 6.25 4 f 6,70wintergerst f 5,30 f 5 50; zomergerst f 5.10 4 f 5.30; rogge f 5,75 5 f 5,90haver f 3 4 f 3,50erwten (kleine) f 9,50 4 f 10,50kroonerwten f 10 4 f 10.50; bruine boonen f 10 4 f 12. Hooi f 32 4 f 34. Middelburg, 11 Maart. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer matig, tarwe 25 cent hooger. Overige granen onver anderd. De prijzen waren als volgt: nieuwe tarwe f 8 50 4 f 8 75; rogge f 6 25 4 f 6 50; zomergerst f 5.50 4 f 5 75; haver f 3 25 4 f 3 75; paardenboonen f 7 75 4 f8; kroonerwten f 10 4 f 10 25; witte boonen f 13 4 f 13.25; alles per H L. Ajuinmarkten in Engeland. Londen, 10 Maart. Uien vast. Zeeuwsche f 7,50 4 f 7,80 per baal. Rljssel, 10 Maart. Vlas. lnlandsche en Belgische met ge wonen omzet tot onveranderde prijzen, in sommige districten loopt het zwingelen ten einde. De handel in Russisch was deze week belangrijker; prijzen onver anderd. De geringe aanvoeren op de Russische markten doen de prijzen vast blijven. BOTER 0,521 en 0,65 per 5 H.O. KIP-EIEREN 0,75 en 0,921 per 25 stuks. Zierikzee, 11 Maart 1909. De Marktopnemer J. J. VAN DEN BOUT. STOOMBOOTDIENST MAART. AMSTERDAMSCHE TIJD. Van Middelburg: Van Zierikzee: Zaterd. 13 amorg. 7,30 Maand. 15 Dinsd. 16 Woens. 17 Dond. 18 Vrijdag 19 Zaterd. 20 7,30 7,30 7,30 7,30 7,30 7,30 •midd, 3,— 3,- 3,- 3,- 3,- 3,- 3,- Zaterd. 13 Zondag 14 Cortgene terug naar Zierikzee Maand. 15 Dinsd. 16 Woens. 17 Dond. 18 Vrijdag 19 Zaterd. 20 Zaterd. 20 •morg. 7,30 naar 7,30 9 7,30 7,30 7,30 6,30 7,30 7,30 11,30 'smidd. .1,30 3,- 12- 1.30 3- 3,- Indien reizigers van Zierikzee naar Qoes, bQ den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der boot, (tijdig voor de ochtendreizen op den voorat- gaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een bij wagen naar Qoes worden getelegrafeerd. Getrouwd: JOHANNES VAN DALEN Jz. en MARIA I. NOOM Cd., die, mede namens wederzijdsche Familie, hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. St.-Filipsland, St.-Maartensdijk, II Maart 1909. De ondergeteekende betuigt, mede namens zijne Vrouw en zijne Ouders, zijn welgemeenden dank aan allen, die het hunne zoo ruimschoots hebben bijge dragen tot bestrijding der kosten voor den dokter over 1908, wegens zijn langdurige ziekte, waaraan hij nog lijdende is. Kerkwerve, 12 Maart 1909. A. B. KLOET. Bij dezen betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele bewijzen van deelneming, van hier als elders onder vonden op 8 dezer. Elkerzee. M. SPITS en Kinderen. GEVESTIGDi Middelburg, Dam NZ., N. 12. T a n da p t s. Spreekuren: 10—12 en 1-3. In plaats van Woensdag 17 Maart a.s., zal Dinsdag 16 Maart a.s. zitting worden gehouden voor de ontvangst van Polderlasten. Scherpenisse, 13 Maart 1909. De Ontvanger-Griffier, L. C. VAN DOORN. Het BESTUUR der Waterkeering van den Calamlteuzen „Burgh- en Westland- polder" zal, op Vrijdag 2 April 1909, des voormiddags 11 ure, in het Gemeente huis te Burgh, volgens gewijzigde 1 der A. B., nanDostoden Het herstelde vernieuwing' en het onderhoud tol 30 April 1910, van de Aarde-, Kram-, Rijs- en Steenglooiing werken aan de Watei keering van bovengenielden Calamiteuzen Polder. Raming f 6686,07'. Bestek en voorwaarden liggen ter lezing in de Directiekeet, in het Gemeentehuis te Burgh en zijn op franco aanvrage tegen betaling van 52 cent, van af 19 Maart 1909, verkrijgbaar len Kantore van den Secretaris- Ontvanger te Burgh. Aanwijzing geschiedt door het Dflks- besluur op Vrijdag 26 - en Dinsdag 30- Maart 1909, van 10 lot 12 ure. Samenkomst in de Directiekeet. Buitendien geschiedt geen aanwijzing. Burgh, 10 Maart 1909. Het Bestuur voornoemd, M. BOLLE Lz., Voorzitter. W. BOOT Wz., Secr.-Ontvanger. Te koop: bij de rekening, bij C. 'T GILDE te Oud-Vossemeer.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1909 | | pagina 6