Uit Stad en Provincie. laDdeelhouder8 der Naamlooze Vennootschap „DE CONCERTZAAL EN DRÜNDEURS", dag op bezoek bij de arme fabrikants weduwe- was, want al haar meubelen had zij reeds moeten verpanden, doch de antiquiteiten had zij in verzegelde kisten staan. Hier moest ingegrepen worden. De familie stelde de fabrikantsweduwe voor met haar kinderen tijdelijk bij haar te komen inwonen, totdat zij een passenden werkkring had gevonden, aan welk verzoek na eenige tegenwerping werd voldaan. De kinderen werden netjes gekleed op kosten der familie en de weduwe maakte door haar manieren en omgang zoo'n goeden indruk, dat zij weldra als huisgenoote alle achting, ook van het personeel, genoot. De heer des huizes had haar in dien tijd, op haar verzoek, een f 500 ter leen gegeven, om haar meubelen in te lossen, waarvan zij de beleenbriefjes, mede in verzegelde enveloppen gesloten, bij zich had. Ook had zij verschillende effecten beleend; waarvoor de heer des huizes haar geld gaf om ze in te lossen. Een familielid in Haarlem had ook nog stukken van waarde van haar in handen. Met het lot der arme weduwe begaan, schreef de heer des huizes toen een aan- geteekenden brief, buiten de weduwe om, aan dat familielid, om die stukken, doch deze brief kwam spoedig terug, daar geadresseerde totaal onbekend was. De schrijver keek vreemd op en liet een onderzoek instellen, waarvan het resultaat was, dat hij door een oplichtster en een bekende der justitie, die reeds vonnissen ter zake oplichting had ondergaante pakken was genomen. De justitie zal haar ook ditmaal niet sparen; maar dat de Utrechtsche heer zijn geld kwijt is, behoeft geen betoog. Het bovenstaande is, naar het Utr. Dbl. thans mededeelt, volkomen juist. De zaak werd evenwel te Utrecht zeer geheim gehouden, omdat de Utrechtsche familie er in betrokken, een aldaar zeer bekende is. De justitie stelde de stukken in handen van de Haarlemsche politie voor nader onderzoek; het Haarl. Dagblad werd toen in de gelegenheid gesteld een uit treksel uit het proces-verbaal te publiceeren, en zoodoende is de zaak toch ruchtbaar geworden. De bedoelde vrouw leefde gescheiden van haar man op het Munsterkerkhof te Utrecht. Een veertien dagen geleden werd aan den Vleutenschenweg bij Utrecht diefstal met inbraak gepleegd door forceering van het slot; ongeveer f 200 wercf, tijdens de afwezigheid der bewoners, gestolen. De politie stelde een onderzoek i". dato evenwelv< daders zouden kunnen leiden. Die maat regel zal nu vermoedelijk met succes worden bekroond. Dezer dagen had te Gouda een diefstal met braak plaats, onder omstandigheden, die nagenoeg gelijk waren aan die, waar onder de diefstal aan den Vleutenschen weg werd gepleegd. Het mocht de politie te Oouda gelukken twee vermoedelijke daders aan te houdenop één hunner werd bij fouilleering een looper gevonden, waaraan twee kleine stukjes ontbraken, als waren er schilfers afgebroken bij het forceeren van een slot. Dit feit werd gelukkig niet veronacht zaamd en kwam ter kennis van de Utrechtsche recherche, die bij de inbraak aan den Vleutenschenweg in het slot van de deur twee stukjes metaal had aan getroffen, welke deden denken aan het uiteinde van een looper en daarom met zorg bewaard waren gebleven. De rechercheur Noppen begaf zich gisteren naar.Rotterdam, waarheen de te Gouda aangehoudenen Inmiddels waren overgebracht. Bij onderzoek bleek den politiebeambte, dat de stukjes in het slot gevonden, precies pasten aan den looper, op één der verdachten aangetroffen, zoodat het vermoeden voor de hand ligt, dat men te Gouda levens de schuldigen van de inbraak te Utrecht heeft gearresteerd. Het zijn twee Amsterdammers, genaamd H. Y. Pflugger, 29 jaar oud, en J. J. Rijf, 30 jaar oud. Na verhoor te Rotterdam zullen beide personen naar Utrecht worden overgebracht. De dochter van den bewoner aan den Vleutenschenweg heeft op den dag der inbraak twee mannen eenigen tijd op straat heen en weer zien loopen, zoodat zij beide personen goed opnam en hen stellig meent te zullen herkennen, als zij die mannen weder ziet. Hoek-van-Holland, 22 Febr. Vrijdag ochtend omstreeks half elf is Prins Hendrik met zijn adjudant, den luitenant ter zee Ie klasse baron Van Asbeck, per automobiel alhier aangekomen, teneinde een tocht met de nieuwe stoomredding- boot te doen. Met de directeuren der Zuid-Hollandsche Reddingmaatschappij en den directeur van het etablissement Feijenoord, den heer D. Croll, ging de Prins dadelijk aan boord van het nieuwe vaartuig, dat tegen twaalf uur het gezel schap weer aan den Hoek terugbracht. Het weer was zeer schoon en de zee kalm. Het gezelschap vereenigde zich in het damessalon van het station der H. IJ. S. M. aan een lunch, nadat men te voren de nieuwe woningen van het personeel be zichtigd had. Het noenmaal was aange boden door de directeuren der Z.-H. R.-M. Daarna begaf de Prins zich naar het hötel „Amerika". Om half twee verzamelden zich de leden der reddingbrigade in het magazijn der Reddingmaatschappij, teneinde daar voor den Prins hun oefeningen uit te voeren, die bestonden uit het aan wal brengen van gewonde en zieke schipbreukelingen uit de reddingbooten en het vervoer van die schipbreukelingen. Deze oefeningen zijn zeer naar genoegen van Z. K. H. afgeloopen. Aan dr. Diamant en de leden betuigde de Prins zijn tevredenheid. De Prins begaf zich ook naar het graf van de slachtoffers der Berlin-ramp. Rotterdam, 22 Febr. Door den brigade commandant der Rijksveldwacht L. v. d. Straaten werd hedenmorgen, geassisteerd door een Rijksveldwachter, aangebracht uit Duinkerken per stoomschip „Admiral l'Hermite" de ontslagen Indisch militair Antoine Roman, Belg van geboorte, die in 1907 van het stoomschip „Geden" over boord was gesprongen in de Middellandsche Zee, toen hij op transport was naar Holland tot het ondergaan van 8 jaar gevangenisstraf wegens insubordinatie en brandstichting. Een visscher had hem uit zee opgepikt en later aan wal gebracht. De vorige maand werd hij in Frankrijk aangehouden en overgebracht naar Duin kerken, alwaar hij door de Nederlandsche Rijkspolitie werd afgehaald. Wanneer de Belg voor Rijksrekening 8 jaar in Leeuwarden heeft gelogeerd, moet hij zich in België nog verantwoorden wegens valschheld in geschrifte. Door een openbaar onderwijzer alhier is op een Theiss-lot de kapitale som van f 80.000 gelrokken. Sedert Zondag is bij de politie te Rotterdam in dienst een permanente politie-rijwiel-brigade voor dag- en nacht dienst, voorloopig ter sterkte van 15 man, doch die zal worden uitgebreid tot 35 man. Het commando is opgedragen aan den inspecteur van politie H. W. C. van Ingen. Zij zijn gekleed in korte jas en uniform pet, terwijl de bewapening bestaat in een revolver en gummistok. Een 22-jarig glasblazer had de „aardigheid" om niet minder dan 40 boterhammen op te eten en goot daarop 2 flesschen bier. De gevolgen bleven niet uitkort daarbij is hij overleden. Hij is als het ware gebarsten. Breda, 23 Febr. Vannacht is uit het HuiS van Bewarir»** oIMat.,*r*JbfruacUcpy^, geooren en naar hij zegt thuisbehoorende te Manchester. Blijkbaar heeft hij hand langers gehad, die hem bij de ontvluchting de behulpzame hand hebben geboden. Deze man is de inbreker, die de omstreken van Breda tot Bergen-op-Zoom onveilig maakte; o. a. heeft hij ingebroken in de kerk te Borgvliet en hij was op heeterdaad betrapt toen hij te Zundert inbrak. Verleden week Donderdag heeft hij voor de recht bank terechtgestaan, Naar alle zijden des lands is om zijn aanhouding geseind. Zierikzee, 24 Febr. Maandagavond ver gaderde de Liberale Kiesvereeniging alhier in de bovenzaal van het koffiehuis van den heer Adriaanse. De voorzitter, mr. A. J. F. Fokker, opende de vergadering; waarop door den secretaris, mr. H. Polvliet, de notulen gelezen werden, en door den penningmeester, den heer J. van der Vliet, rekening en verantwoording werd gedaan van het door hem gehouden beheer. De rekening werd, nadat zij door een commissie was nagegaan, onder dankzegging aan den penningmeester door de vergadering goed gekeurd. In de plaats van het periodiek aftredend bestuurslid, mr. A. J. F. Fokker, die niet meer herkiesbaar is, werd als zoodanig gekozen jhr. R. R. L. de Muralt.' Mede aanbevolen was de heer H. J van Nouhuys. Alsnu werd aan de orde gesteld de reglementswijziging, die hoofdzakelijk hierin bestond, dat de afdeelingen A en B zijn opgeheven. Nadat het gedrukt concept artikelsgewijze was behandeld, werd het in zijn geheel in stemming gebracht en met algemeene stemmen aangenomen. Hierop werd, nadat nog eenige zaken van huishoudelijken aard besproken waren geworden, de vergadering door den voor zitter gesloten. Het gisterenavond in het „Huis van Nassau" gehouden bal-masqué was zeer druk bezocht en kenmerkte zich door een gepaste, vroolijke stemming. Geopend met een effectvollen optocht van 40 gemaskerden, voorzien van lampion met stok, werd het bal voortgezet met verschillende dansen, afgewisseld door grappige tooneelen der clowns, die hunne taak goed ten uitvoer brachten. Onder de costumes waren velen, die van goeden smaak getuigden. Na het démasqué bleef men nog een paar uur in prettige stemming bijeen. De ondernemers, Gebr. Feljen, kannen voldoening smaken van dezen voor allen zoo aangenamen avond. Dinsdagavond hield ds. L. M. de Boer van Hulst, lid van het hoofdbestuur van den Bond voor Staatspensionneering, te Nieuwerkerk een heerlijke rede over doel en streven van deze beweging. Van deze rede hopen wij in één der volgende nummers van dit blad een overzicht te geven. Het talrijk opgekomen publiek luisterde met zeer veel aandacht. Uit Nieuwerkerk gaven zich twaalf personen terstond als voorstanders op. In overleg met anderen zal hier wellicht een nieuwe afdeeling verrijzen. De Ouwerkerkers zullen trachten ook daar een afdeeling op te richten. Woensdagavond en Donderdagavond zal de heer De Boer te Renesse en Zonnemaire spreken. Dat men daar kennis met hem make. Het is een genot hem te hooren. De vergadering te Nieuwerkerk werd geleid door den heer B. Giljam van Ouwerkerk. In dit jaar zal te Neuzen in garnizoen komen de 4e compagnie van het 4e regiment vesting-artillerie. Ten-behoeve van de scheepvaart op de Wester-Schelde is de ducdalf op het eind van den Ruigendijk van den polder Hoedekenskerke thans van een gaslicht, een zoogenaamde verklikker, voorzien. De sergeant J. Sinke Sr van het 2; bataljon 3e regiment inf. te Middelburg, is met ingang van 27 Februari a.s. over geplaatst als schrijver ten bureele van den inspecteur van den geneeskundigen dienst der landmacht te 's-Gravenhage. Sirjansland, 24 Febr. Dinsdagavond gaf de Christelijke Zangvereeniging „Soli Deo Gloria" in het kerkgebouw alhier een uitvoering, die wei geslaagd mocht heeten. De nummers werden keurig en duidelijk uitgevoerd, en het publiek, dat in groote getale was opgekomen, verliet dankbaar en tevreden het kerkgebouw. Nadat het laatste nummer gezongen was, sprak ds. Elenbaas een woord van dank voor den genotvollen avond, en uitte den wensch, dat de vereeniging onder leiding van haren voortreffelijken directeur, den heer Van den Doel, nog tal van jaren moge blijven bestaan. Bruinisse. Door de kiesvereeniging „Burgerplicht" alhier, is met algemeene stemmen de heer mr. Patijn wederom candidaat gesteld voor de a.s. verkiezing voor lid der Tweede Kamer. Tot afgevaardigde ter centrale ver gadering werd gekozen de heer Boers, en tot plaatsvervanger de heer J. C. Bolier. Stavenisse. Door de leden der Vrij zinnige Kiesvereeniging „Algemeen Be lang" alhier, is jnu de Maandagavond binding der vereeniging over te gaan. Wissenkerke, Door de vergadering van ingelanden van den Onrustpolder zijn, voor de vervulling der vacature, wegens periodieke aftreding, op de voordracht voor dijkgraaf geplaatst: no. 1 de tegen woordige titularis J. L. Marcusse, no. 2 G. H. Leendertse en no. 3 Jacob Rottier, allen wonende te Kamperland. Vlissingen. In de heden (Woensdag)mid- dag gehouden buitengewone algemeene ver gadering van aandeelhouders der Kon. Maatsch. „De Schelde" alhier, is besloten geen gebruik te maken van het recht tot opzegging van het erfpachtscontract met den Staat. Breskens. Met aanvankelijk 68 leden is hier een afdeeling opgericht van de schippers-vereeniging „Schuttevaer". Tot voorzitter werd benoemd de heer P. C. Roest; tot vice-voorzitter de heer F. Klaalj- sen, tot len en 2en secretaris de heeren J. Ph. Salomé en M. Vroon en tot penning meester de heer S. de Vuist. Landbouw en Veeteelt. Zierikzee, 23 Febr. Gisterennamiddag vergaderde in het lokaal van den heer Verwer de Landbouwvereeniging „V. Z. O. S.", waarin, gelijk de heer Kooijman bij de opening er van mededeelde, de heer I. G. J. Kakebeeke, rijkslandbouwleeraar voor Zeeland, gelegenheid gaf hem over het gebruik van kunstmeststoffen vragen te stellen. Van die gelegenheid werd door verschillende leden gebruik gemaakt, inzonderheid door den heer Enzlin. Duide lijk en uitvoerig beantwoordde de rijks landbouwleeraar, al de vragen betreffende: a. het gebruik van kalk in verband met de andere kunstmeststoffenb. het gebruik van de chili, of men dat in eens of in verschillende keeren bij de suikerbieten moet gevenc. het gebruik van kaïniet, wanneer dat moet uitgestrooid worden; d. het tijdstip van zaaien van schokker erwten. Ook door de heeren Koopman, Bijdevate en Van der Maas werden vragen gedaan, waarop door den heer Kakebeeke welwillend werd geantwoord. De voorzitter dankte den heer Kakebeeke voor de aangename en leerzame wijze, waarop hij zich van zijn taak gekweten had, en hoopt, wanneer de leden wederom zijn voorlichting van noode mochten hebben, dat hij dan wederom bereid zou bevonden worden hier op te treden. (Applaus). De heer Kakebeeke is, gelijk hij verklaarde, gaarne bereid hier terug te komen. In Zuid-Beveland zijn contracten voor de levering van suikerbleten afge sloten tegen den prijs van f 12,80 per 1000 K.G. De afdeeling Zevenbergen der Noord- Brabantsche Maatschappij van Landbouw zal 10 Maart fe Klundert een tentoonstelling houden van paarden, rundvee, zaaigranen enz. "~k~Ê"R~K~N IEÜWS, Het Provinciaal kerkbestuur van Zuid- Holland heeft aan den heer J. Verwey, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Ooltgensplaat, op zijn verzoek, na ruim 39-jarigen dienst, eervol emeritaat verleend met 1 Mei a.s. Beroepen bij de Herv. Gem. te Schoondijke ds. K. K. de Jong te Schel linkhout. Tweetal van pred. bij de Oeref. Gem. te ierseke: ds. J. Scholten te Hindeloopen, en ds. R. Sybrandi te Zalt-Bommel. Beroepen bij de Geref. Gem. te Zweelo de heer B. Meyer, cand. te Middelburg. Scharendijke, 22 Febr. Op Zondag 28 Februari a.s. zal in de namiddag godsdienstoefening de nieuwe predikant, ds. Bruinsma, zijn dienstwerk alhier aan vangen, na 's voormiddags bevestigd te zijn door ds. Laman van Zierikzee. ONDERWIJS. en dat daarmede een monteur-bankwerker werd belast. Toen de lift niet naar beneden wilde, droeg hij zeven werklui op in de kooi plaats te nemen en toen hij aan de lift schudde en duwde schoot het gevaarte naar beneden, waarbij twee der werklieden een beenbreuk en de anderen lichte kneuzingen bekwamen. De ambtenaar van het O. M. bij de Amstcrdamsche rechtbank eischte tegen den monteur 2 maanden hechtenis, doch de rechtbank sprak hem vrij. Het O. M. ging in hooger beroep en nu werd de zaak voor het Hof behandeld. Dit bevestigde de uitspraak der rechtbank. Het hoog militair gerechtshof te Utrecht heeft den 20-jarigen milicien, die terecht stond, beschuldigd van doodslag op zekeren P. N. te Geertruidenberg, en daarvoor door den krijgsraad te Den Bosch was veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf, wegens gebrek aan wettelijk bewijs vrij gesproken. Vorgaderln es van Benoemd tot onderwijzeres aan de openbare school te Rijnsaterwoude mej C. R. Adriani, thans tijdelijk als zoodanig werkzaam te St.-Maartensdijk. De heer H. B. Spoelder, le onder wijzer aan de Geref. school te Vlissingen, is benoemd als le onderwijzer aan de Chr. school te Almelo. RECHTSZAKEN. Zierikzee, 23 Febr. Ter terechtzitting van 12 Febr. j.l. stonden o. a. terecht: 1°. L. M. M., 20 jaar, milicien-torpedist, in garnizoen te Brielle, en W. de R., 22 jaar, arbeider te Stavenisse, beklaagd van mishandeling op 31 Dec. 1908 van M. G. de K. en C. G. H., wonende te St.-Maar tensdijk. De substituut-officier van justitie, mr. Bouman, vorderde tegen ieder der be klaagden veroordeeling tot eene boete van f 30. Mr. A. J. F. Fokker trad als raadsman op. Beklaagden werden heden schuldig ver klaard aan mishandeling en veroordeeld ieder tot betaling van eene geldboete van f 25, subs. 1 maand hechtenis voor ieder. 2°. J. M. T., 34 jaar, metselaarsknecht te Nieuwerkerk, beklaagd van mishandeling van den gemeente-veldwachter D.S.. den i' uj c, metselaar J. H., allen wonende te Nieuwerkcrlt, gepleegd op 20 December 1908. Beklaagde verklaarde dien dag beschon ken te zijn geweest en niet meer wist wat tusschen hem en de getuigen is geschied. Het openbaar ministerie vordert veroor deeling tot 1 maand gevangenisstraf. Als raadsman trad op mr. A. J. F. Fokker. Beklaagde werd schuldig verklaard 1°. mishandeling tegen een ambtenaar ge durende de rechtmatige uitoefening zijner bediening, tweemaal gepleegd, en 2°. mis handeling, en veroordeeld tot eene gevan genisstraf van 1 maand. 3°. J. K., huisvrouw van J. Z68 jaar, zonder beroep, wonende te Zierikzee, is beschuldigd van diefstal van enkele voor werpen, gepleegd te Zierikzee, ten nadeele van Z. W., weduwe De B., op den 29 Dec. 1908, aan wier woning dien dag veiling werd gehouden van de zich aldaar bevindende voorwerpen. Beklaagde gaf op, dien dag in de woning 'van W. werkzaam te zijn geweest, aldaar drank had gebruikt en niet meer wist wat na dien tijd met haar gebeurd was. Eisch van het openbaar ministerie f 15 boete. Ook in deze zaak trad mr. A. J. F. Fokker als raadsman op. De rechtbank verklaarde beklaagde schuldig aan diefstal en veroordeelde haar tot f 5 boete, subs. 10 dagen hechtenis. Voorts werden nog veroordeeld: 1°. J. C. M., 22 jaar, veldarbeider te St.-Annaland, wegens mishandeling, tot f 10 boete, subs. 14 dagen hechtenis; 2°. O. C. van K„ 22 jaar, schippers knecht, te Tholen, wegens diefstal, tot I maand gevangenisstraf; 3". H. B., 26 jaar, visschersknecht te Tholen, wegens 1". mishandeling, en 2°. eenvoudige beleediging van een ambtenaar, tot 3 maanden gevangenisstraf; 4°. C. G. G., 22 jaar, sigarenmaker te Zierikzee, wegens mishandeling, tot f 5 boete, subs. 10 dagen hechtenis; 5°. J. V., 42 jaar, vrachtrijder te St.- Annaland, wegens diefstal, tot f 25 boete, subs. 12 dagen hechtenis; 6°. C. R., 20 jaar, werkman te Tholen, wegens mishandeling, bij verstek tot f 10 boete, subs. 14 dagen hechtenis. Bij bevelschrift der arrondissements rechtbank te Middelburg is verwezen naar de terechtzitting de zaak tegen C. P., 30 jaar, oesterhandelaar, geb. te Kruiningen, wonende te Yerseke, beklaagd van mis handeling van een ambtenaar in functie. Men zal zich herinneren dat in Jtini 1908 in het voormalig Hotel Adrian, bij het sloopen daarvan, te Amsterdam een lift naar beneden moest gehaald worden gehouden ten huize van den heer Verwer. Gisterenavond vergaderde bovengenoemde Vennootschap. Groot was de opkomst der aandeelhouders. Op verzoek van den President-Commissaris, mr. J. P. Cau, zal nog deze vergadering door den heer Gelderman, gelijk deze in zijn openings woord mededeelde, geleid worden, omdat hierin de plafond-kwestie zal behandeld worden, met de bizonderheden waarvan mr. Cau, die in de vorige vergadering als Commissaris benoemd is, uit den aard der zaak nog minder goed bekend is. Nadat de notulen door den Secretaris, den heer H. J. van Nouhuys, gelezen waren, werd door den Voorzitter den aard en stand der kwestie, voornamelijk voor hen, die de vorige vergadering niet hebben bij gewoond, nogmaals uiteengezet. De heer Swartbol, de architect voor de Concertzaal, wenschte een stalen plafond, terwijl er vele stemmen waren opgegaan, die aan een pleister-plafond de voorkeur gaven. De meerderheid der vergadering bleek voor het maken van een pleister-plafond te zijn. De heer Swartbol hield aan zijn denkbeeld vast. De zaak werd hierop tot een volgende vergadering uitgesteld, ten einde den heer Swartbol gelegenheid te geven zich alsnog te schikken naar het gevoelen van de vennootschap, die 't werk ugar. jngcNuinen is nu een schrijven variücn architect, waarin deze zich bereid verklaart het ontwerp alsnog uit te voeren, zooals het ontworpen is, dus met inbegrip van het stalen plafond, en het verder aan de vergadering overlaat hem al of niet als architect te ontslaan. De Voorzitter stelt op den voorgrond, dat het nóch in de bedoeling van het bestuur, nóch in die der leden ligt den heer Swartbol te ontslaan. Nu de heer Swartbol de gewenschte Wijziging in zijn project niet wenscht aan te brengen, is hij persoonlijk van meening, dat men in deze moet doen, wat voor de vennootschap het voordeeligst is. En nu is het zijns inziens het voordeeligst voor de vennootschap met een stalen plafond, die niet alleen in Indië, maar ook in streken, waar aardbevingen woeden, en op schepen gebruikt wordt, een proef te nemen. Mislukt die proef, dan is het een kwestie van f 900. Spreker schetst de nadeelen, indien men in het project van den heer Swartbol de beoogde wijziging brengt. Vooreerst zal deze waarschijnlijk zijn ontslag als architect der Concertzaal nemen, en zijn rekening indienen. Een andere architect zal benoemd worden, die natuuiéijk een nieuw plan zal maken. Dubbele kosten dus, en bovendien veel tijdverzuim, zoodat de Concertzaal in de kermisweek niet gereed zal zijn, wat op een verlies van f 600 te schatten is. Door de latere aflevering van de Concertzaal zullen wij ook nog de entrées voor de Graanbeurs moeten derven. Laten wij echter het plan ongewijzigd, dan hebben wij al de geschetste geldelijke nadeelen niet, en hebben met het oog op de ver zekeringen van den architect de groote kans, dat het stalen plafond wel zal beantwoorden aan de verwachting, die deze ons heeft voorgespiegeld. Sommige sprekers, waaronder de heer Dijke, waren van meening, dat geen proef met stalen plafonds mag genomen worden, terwijl het proefondervindelijk bewezen is, dat pleisterplafonds goed zijn. Ook werd door hem de vrees uitgesproken, dat een mis lukking der proef aan de vennootschap op groote kosten zal komen te staan. M^. Cau vindt het niet goed, dat 't Bestuur het geschil aan het oordeel der vergadering heeft onderworpen, omdat een vergadering van aandeelhouders moeilijk kan stemmen over een technische kwestie. Hij had het beter gevonden, dat de Commissarissen de zaak met den architect hadden afge handeld. Maar nu de kwestie voor het forum der vergadering gebracht is, Is hij persoonlijk van gevoelen, dat men den architect volgt, die men zelf heeft aan gesteld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1909 | | pagina 2