Duivendljke, 27 Jan. Op de Itjst, die aan alle ingezetenen dezer gemeente is aangeboden ter inzameling van gelden voor het huldeblijk aan H. M. de Koningin, is ingeteekend voor 25,65. Oosterland. Ook in deze gemeente heeft zich op uitnoodiging van den heer burgemeester een dames-comité gevormd, om gelden in te zamelen voor het Zeeuw- sche Huldeblijk aan H. M. de Koningin. Sirjansland, 27 Jan. Ook in onze ge meente heeft zich een comité gevormd tot het inzamelen van gelden voor het hulde blijk aan H. M. de Koningin, Bruinisse. Ook hier heeft zich op uit noodiging van het Provinciaal Comité te Middelburg een dames-comité gevormd voor het aanbieden van een Huldeblijk aan H. M. Dit comité bestaat uit de dames Elenbaas—Lemson, Waardenburg—Dljke, De Jager—Stoof, Van den Berg—Vink. Deze dames zijn bereid giften voor het goede doel in ontvangst te nemen, welke gaarne vóór 1 Februari ingewacht worden. Stavenisse, 26 Jan. In een gisteren alhier gehouden vergadering van den dijk- raad der waterkeering van den calam. Oud-Kempenshofstedepolder werden als dijkraadsleden beëedigd, de heeren P. Gaa- keer Az. en M. J. Hoek, beiden te St.-Maartensdijk. Vastgesteld werd de om schrijving der gewone en der buitengewone werken, voor den dienst 1909/10, resp. op f 1104,28s en f 9545,02. Deze laatste werken bestaan in het verhoogen van den buiten berm, met het maken van rljsbeslag en vlechttuinen, tusschen de dljkpalen 14 en 0 van den Moggershilpolder, geraamd op f 6758,80, het verlagen en de vernieuwing van het strandhoofd, tusschen de dijkpalen 13 en 14, geraamd op f 1393,21s en den aanleg van een grintbaan op den binnen- berm van den zeedijk, tusschen de dijk palen 0 en 12, geraamd op f 1393,00s. Vastgesteld werd het dijkgeschot op f 7047,67s en de bijdrage van de aan grenzende polders en waterschappen op f 1617,99s. De begrooting voor den dienst 1909/10 werd vastgesteld in ontvangst op f 10.000,67 en in uitgaaf op f 16.368,69s, dus met een tekort van f 6368,02s, waarin door rijk en provincie moet voorzien worden. Voor het aanschaffen van een koperen peillijn werd eenige wijziging gebracht in de begrooting 1908/09. St.-Filipsland, 26 jan. Het comité alhier, gevormd tot 't inzamelen van gelden voor een geschenk aan H. M. de Koningin, bestaat uit de volgende dames: J. Mol— Struijk, Van Eldik—Verlinde, Boone— Rosendaal, Dekker—Zahn. Eerstgenoemde fungeert als presidente. Vrijdag 5 Februari zal 't fanfarecorps „Concordia" in de openbare school een uitvoering geven, toegankelijk voor de kunstlievende leden en hun gezin. Scberpeoisse, 26 Jan. Woensdagvoor middag waren alhier de leden van den Dijkraad van het cal. waterschap vergaderd, teneinde te benoemen een secretaris ontvanger. Er werden stemmen uit gebracht, waarvan de heer S. van Es de heer L. C. van Doorn en de heer M. Hage stemmen verkreeg, zoodat benoemd is St.-Maartensdijk. Ook in deze gemeente heeft zich een sub-comité van vrouwen gevormd om in aansluiting aan het Prov. hoofd-comité gelden in te zamelen voor een geschenk aan H. M. bij gelegenheid der verblijdende gebeurtenis, 't Ging wel niet zoo heel gemakkelijk, maar 't is toch gelukt. Niet om eenige reden van antipathie natuurlijk, verre van dat, doch waarschijn lijk meer uit schuchterheid. Men is op het platteland zoo meer gewoon, dat mannen comlté's vormen, wat vanzelf in dit geval om het eigenaardige der zaak niet wel mogelijk was. Wissenkerke. J.l. Maandag werd, onder leiding van de sergeanten-instructeurs Sinke en De Lange, die dezen winter hier met het voorbereidend militair onder richt belast waren, in de openbare school een schietwedstrijd gehouden door de 15 overgebleven deelnemers aan die oefeningen. Daartoe werden prijzen aan gekocht uit bijdragen der ingezetenen en der deelnemers zelve, terwijl ook de sergeanten daarvoor iets hadden afgestaan. De gezamenlijke opbrengst daarvan bedroeg f 22,40. Er werd geschoten met marga op de bij de oefeningen in gebruik zijnde schijf (systeem Fabius), waarbij het dus te doen Is om het minst aantal punten te behalen. Dit minimum bedroeg 10 X 1. De prijzen werden behaald als volgt: le prijs, een paar flinke schaatsen, door Nico van der Heijde, met 12 punten, na kamp met O. Breas Cz., die eveneens 12 punten behaalde, en wien dus de 2e prijs werd toegekend; dan volgt 3e prijs, C. Suurland met 15; 4e prijs, L. Leendertse H.Gz. met 16; 5e prijs, J. H. Enters met 17; 6e prijs, A. Oele met 17; 7e prijs, P. H. Filius met 20; 8e prijs, J. Imanse met 20; 9e prijs, Joh. Breure met 23; 10e prijs, Jac. de Looff met 25; 11e prijs, P. Dourlijn met 26; 13e prijs, Joh. Hage met 27; 14e prijs, A. Hoebeke met 30, en 15e prijs, O. Breas Lz. met 38 punten. De sergeanten waren tevreden over hunne leerlingen, te meer, daar de 4, die aan het examen voor militaire bekwaam heid deelnamen, slaagden. Vlissingen, 25 Jan. Bij Dungeness is de Engelsche schoener „Trusty", bestemd naar Qent, met den Vlissingschen loods W. Fleurbaay aan boord aangevaren door een Italiaansche bark. De schoener zonk binnen enkele oogenblikken. Al de opvarenden werden door de bark gered, doch hadden geen gelegenheid om iets anders mede te nemen dan hun lijf goed. De geredden werden te Plymouth aan wal gezet. De geredde loods is hedenmorgen alhier teruggekeerd. Deze week zal alhier begonnen worden met het dempen van de Bellamy- en Bierkaden. Het dempen zal geschieden met een zandzuiger; de kaden zullen worden volgespoten met zand, dat van de banken nabij het Sloe wordt gehaald. Als de Bellamy- en Bierkaden gedempt zijn, komt de Pottenkade aan de beurt. Men rekent, dat eind Augustus de kaden zullen zijn volgespoten. De gemeente krijgt door deze demping de beschikking over groote perceelen bouwgrond in het centrum der stad. Op de Pottenkade zal een nieuw post en telegraafkantoor worden gebouwd. Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Van 1 —5 regels f 1elke regel meer f 0,20. Dankbaarheid van een Rotterdamsehe. Mejuffrouw W, Potters, Dirksmitstraat 20 te Rotterdam, meldt ons: Het is thans reeds vijf jaren, dat tk veel geleden heb aan onuitstaanbare pijn in den rug en fn de lendenen en hevige steken In de zijden, welke pijnen voortsproten uit een ongesteldheid der nieren. Voorat wanneer Ik bukte was de pijn verschrikkelijk, en ik kon me dan haast niet oprichten. Ik had voortdurend een zwaar gevoel van vermoeidheid en lusteloos heid, en mijn werk was mij een straf geworden. Mijn urine liet veel bezinksel achter en was steeds troebel, terwijl ik veel last had van dikke voeten en enkels en duizelingen. Aan alles had mijn ziekte tot nu toe weerstand geboden, doch toen ik met Foster's Rugpijn Nieren Pillen begon, kwam hierin dadelijk verandering, en één doosje was reeds voldoende om mij een beduidende verlichting te verschaffen. Van de pijn voelde ik haast niets meer en ik was er als het ware geheel van opgekwikt. Ik ben u zeer erkentelijk voor uw onwaardeerbaar geneesmiddel en zal dit gaarne aan diegenen aanbevelen, die in den- zelfden toestand verkeeren, als ik voorheen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar Is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Foster's Rugpijn Nieren Pillen genezen een pijnlijke rug, rheumatische pijn, zwelling der ledematen, onzuiver bloed, duizeligheid, slape loosheid, onregelmatige hartslag en werken den schadelijken invloed tegen van thee, bier en spiritualiën. Waarschuwing. De lezers van dit blad worden In hun eigen belang ernstig gewaarschuwd, wanneer zij Foster's Rugpijn Nieren Pillen koopen, om slechts die te verlangen en geen andere. Ze zijn te Zlerlksee verkrijgbaar bij den Heer M. S. Polak, gedlpl. Drogist, en te Tholen btj den Heer W. Potter, filiaal Apotheek .Coronoe", Stoofstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10,— voor 6 doozen. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Noordgouwe. Bij de aanbesteding van 109700 K.Q. superphosphaat, 32100 K.O, kaïniet, 2800 K.Q. ammoniak-superphos- phaat, 1000 K.G. zwavelzure ammoniak, 23400 K.G. chili-salpeter en 8775 K.G. katoenmeelaan de landbouwsocietelt alhier, is gegund de levering van: Ammoniak Superphosphaat aan P. J. van Aardenne te Dordrecht, voor f6,74; hoogste inschrljfster was de Maatschappij van Kunst meststoffen te Dordrecht voor f 6,79. Katoenmeel aan I. J. van der Have te Rotterdam, voor f 9,27hoogste inschrijver was C. van Bloois fe Dreischor, voor f 9,45. Superphosphaat aan L. Eversdljk te Biezelinge, voor (2,19; hoogste inschrl|ver was J. Kostense te Kruinlngen, voor f 2.30. Chili-salpeter aan Anth. Kole te Colijns- plaat, voor f 10,85; hoogste inschrijver was I. J. v. d. Have le Rotterdam, voor f 11,28. Kaïniet aan de Bank- en Handels vereniging te Venlo, voor f2,07; hoogste inschrijfster was de Maatschappij van Kunstmeststoffen te Dordrecht, voor f 2,21. Zwavelzure ammoniak aan C. v. Bloois te Dreischor, voor f 14,49; hoogste in schrijver was P. J. van Aardenne te Dordrecht, voor f 14,59. St.-Maartensdijk. Uitslag van de op Zaterdag 23 Januari gehouden aanbesteding van kunstmeststoffen door de vereeniging „Landbouwbelang" alhier. Laagste inschrijver voor superphosphaat was I. M. Hage te St.-Maartensdijk, voor f 2,19hoogste inschrijfster was de Dordtsche Kunstmeststoffen-Maatschappij, voor f 2,29. Laagste inschrijvers voor zwavelzure ammoniak waren Coenen Schoenmakers le Uden, voor f 14,02; hoogste inschrijfster was de Dordtsche Kunstmeststoffen-Maat schappij, voor f 14,69. Laagste inschrijfster voor kaïniet was de Dordtsche Kunstmeststoffen-Maatschappij te Dordrecht, voor f 2,15; hoogste in schrijvers waren Coenen éi Schoenmakers, voor f 2,26. Patentkali werd gegund aan W. Bolier te Poortvliet, voor f6,09; hoogste inschrijver was I. J. v. d. Have te Rotterdam, voor f 6,28. Laagste inschrijver voor ammoniak- superphosphaat was W. Bolier te Poortvliet, voor f 6,57hoogste inschrijver was G. van 't Hoog te Giesendam, voor f 6,77. Laagste inschrijver voor peru-guano was K. M. Schippers te Oud-Vossemeer, voor f 10,29; hoogste inschrijver was P. J. van Aardenne te Dordrecht, voor f 11,19. Laagste inschrijver voor chili-salpeter was W. Bolier te Poortvliet, voor f 11 hoogste inschrijvers waren Coenen ér Schoenmakers te Uden, voor f 11,38. Landbouw en Veeteelt. Schouwen, 26 Jan. Ik heb voor mij liggen het jaarverslag eener landbouw- vereeniging over het afgeloopen jaar. Daarin lees ik onder meer het volgende: Het bestuur onzer landbouwvereenigingen wordt in de gelegenheid gesteld monsters te nemen, welke tot een beperkt getal kosteloos worden onderzocht, n.l. van partijen, die buiten de vereeniging worden gekocht, dus niet onder controle. Van dergelijke partijen zijn in onze om geving twee monsters genomen. En het bleek, dat superfosfaat, dat op 14 pCt. was verkocht, slechts 12,3 pCt. phosphor- zuur bevatte, terwijl in een monster katoen meel, dat gewoonlijk 55 a 56 pCt. eiwit en vet bevat, slechts 47,3 pCt. werd ge vonden, hetgeen volgens de voorwaarden der vereeniging een schadepost is van f 2,30 per 100 K.Gterwijl volgens het scheikundig verslag vermeld stond, dat de zuiverheid als onvoldoende te beschouwen was: het bevatte een weinig boekweiten- meel en tarwemeel, doch verder veel doode mijten. Het is alzoo geraden voor onze landbouwers niet anders te koopen dan onder contrSle, Kortgene, 25 Jan. Heden hield in de herberg „De Korenbeurs" alhier de Onder linge Veeverzekering-Maatschappij „Noord- Beveland" hare jaarlijksche algemeene vergadering, onder presidium van den heer G. P. N. Moerland. Uit het verslag van den administrateur bleek, dat de Maatschappij thans telt 86 deelnemers, met 631 paarden, voor f 230,030,— en dat er is ui gekeerd aan 15 deelnemers voor 16 paarden f 4832. Er is betaald door de deelnemers aan premie 2 pCt. van het verzekerd bedrag. De rekening sloot in ontvangst en uitgaaf met f 7680,23s, waaronder een reservekas van f 1502,65 en een kassaldo van f 701,53. Tot be stuurslid werd benoemd, in plaats van den heer J. J. Hendrikse te Kortgene, die als zoodanig heeft bedankt, de heer C. A. Heijboer te Colijnsplaat, terwijl de heer Joh. van Maldegem te Kortgene als be stuurslid werd herkozen. Voor taxateur werd benoemd de heer G. J. de Looff te Koltjnsplaat. Dreischor. De Landbouwvereenlging alhier heeft In 1908 aangekocht het volgende: Superphosphaat 286500 K.G. f 8916,31 Chlll-Salpeter 169200 - 21369.64 Zwavelz. amm3700 - 552.06' Peru-Quano8360 - 749.06 Kaïniet31100 - 640,17' Katoenmeel70100 - 6877,96 Lijnmeel58500 - 5791,49 Lijngruls3500 - 335,02 Lijnschilfers6800 - 891,82' Aardnotenkoek 1000 - 110.40 Maïs4720 - 363,10' Gerst2080 - 105,12 Paardenboonen65 H.L. - 494,45' Ruhr-kolen3971s - 3375,67' Haardkolen250 - 304 98 Grint365 M'. - 984,90 Te zamen 1 59950,18 RECHTSZAKEN. Bij bevelschrift der arrondissements rechtbank te Middelburg is rechtsingang, met last tot instructie, verleend tegen: 1". C. D., 30 jaar, H. P., 23 jaar, en J. W. P., 20 jaar, allen visschers, wonende te Ierseke, verdacht van wederspannigheid; 2n. D. L., 55 jaar, werkman, geboren te Overslag, en J. v. d. B., 25 jaar, beiden wonende te Middelburg en thans aldaar gedetineerd, verdacht van diefstal van diverse winkelwaren ten nadeele van den winkelier J. P. Maas aldaar, in den nacht van 16 op 17 Januari 1.1. Tegen beide laatsten is tevens last tot gevangenhouding verleend. De krijgsraad In Den Haag heeft de werkvrouw van het Centraal Magazijn van militaire kleeding en uitrusting te Delft, die, als onlangs werd gemeld, fer zake van diefstal van rijksgoed was gearresteerd, veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf wegens het voortgezet misdrijf van diefstal, waarbij zij als ambtenaar gebruik heeft gemaakt van de gelegenheid, haar door haar ambt geschonken. Dezelfde krijgsraad heeft drie sergeanten van het 4e reg. Inf. te Delft, wegens dief stal van een gouden medaille uit de onder- officierscantine, veroordeeld tot 2 en 3 maanden gevangenisstraf, met degradatie. Twee der sergeanten hebben van dit vonnis appèl aangeteekend bij het Hoog Militair Gerechtshof. De Hooge Raad vernietigde, over eenkomstig de conclusie van het O. M. in de zaak van Garstenhagen te Papendrecht, die veroordeeld is wegens smaadschrift, het arrest van het Gerechtshof te 's-Graven- hage en verwees de zaak naar het Gerechts hof te 's-Hertogenbosch. K ÉR KNIE U WS. De lijst, die onder de leden der Ned. Herv. Gem. te Middelburg heeft gecircu leerd en waarin den kerkeraad verzocht wordt in de komende vacature van ds. Molenaar een confessioneel predikant te beroepen, is aan den kerkeraad verzonden. Zij draagt 926 handteekeningen. O N D E R W IJ S. Op 1 Mei 1909 kunnen bij de Rijks kweekschool voor onderwijzeressen te Apeldoorn en bij de Rijkskweekscholen voor onderwijzers te Nijmegen, Haarlem, Middelburg, Deventer, Groningen en Maas tricht, ten hoogste 24 kweekelingen worden geplaatst. Bij gelijke bekwaamheid en aanleg ge nieten diegenen de voorkeur, die in de gemeente wonen waar de kweekschool gevestigd is, of die, elders wonende, zelf in de kosten van huisvesting en verpleging voorzien. Bij de aangifte moet daarvan door de ouders of voogden van de adspi- ranten melding worden gemaakt. Nadere bizonderheden geeft de St. Ct. No. 20. LUCHTSCHEEPVAART. De indrukken bij een opstijging met een vliegmachine. De bekende Amerikaansche luchtschippers geven in het tijdschrift /e sais tout een beschrijving van de wijze, waarop men in een vliegmachine plaats neemt en er mede opstijgt. Het apparaat staat aanvankelijk op een slede en wordt door een kabel vastgehouden. In het midden van het apparaat neemt de luchtschipper plaats met zijn begeleider. De motor wordt in beweging gebracht en de schroeven beginnen te draaien. De bestuurder viert den kabel en de machine beweegt zich voorwaarts. Gedurende deze eerste beweging gaat een stut, die de machine in evenwicht hield, met de slede voorwaarts. Echter reeds nadat men 12 meter heeft afgelegd, is de snelheid zóó groot geworden, dat de stut achterblijft. Men heeft dien dan ook niet meer noodlg. Reeds voordat de slede tot aan het einde van haar baan is gekomen richt de bestuurder het stuur voorwaarts en, door den luchtdruk gedragen, zweeft het apparaat als een vogel omhoog. Bij de eerste opstijging schijnt de aarde beneden een groote, onduidelijke vlek, doch wanneer men hooger komt, beginnen de voorwerpen zich duidelijker af te teekenen. Slechts aan den luchtdruk, dien men op het gelaat waarneemt, bemerkt men in beweging te zijn, overigens gevoelt men niet de minste onregelmatigheid. Wil men een wending maken, dan wordt een handle in beweging gebracht. Één der vleugels, b.v. de rechter, gaat omhoog en men draait naar links. Het gevoel der draaibeweging neemt men goed waar, doch men wordt niet zoozeer van zijn zitplaats verwijderd, als dit b.v. gebeurt bij wendingen in een rijtuig of automobiel. Had men aanvankelijk tegen wind in gestuurd, nu drijft men met veel grooter snelheid met den wind mede. De luchtdruk wordt daardoor niet waargenomen en de voorwerpen op de aarde vliegen met beangstigende snelheid voorbij. Wil men landen, dan brengt de bestuurder de machine reeds op beduidende hoogte tot stilstand. In schuine richting neigt zich het apparaat naar den aardbodem en nadat het 15 tot 30 meter langs den grond gesleurd is, staat het stil. Zelfs wanneer de landing met een vaart van 96 K.M. per uur plaats heeft, gevoelt men niet den geringsten schok en men kan geen enkel moment waarnemen, wanneer de machine met den grond in aanraking komt. Gedu rende den geheelen tocht veroorzaakt de motor een oorverscheurend lawaai, doch in verband met de verschillende snel opeenvolgende indrukken bij de opstijging bemerkt men dit eerst, wanneer hij tot stilstand gebracht wordt. Aardbeving en overstrooming in Italië. Zondag zijn te Messina 117 dooden uit het puin te voorschijn gehaald en begraven. Maar meer dan voor de dooden zorgt men er voor de levenden. Voortdurend wordt er aan de kust van Calabrië, te Palmi, te Reggio en te Messina, in groote bezendlngen hout aan gevoerd voor het bouwen van woningen, ten behoeve van de vele dakloozen, die zich nog aan boord van schepen bevinden of kampeeren in de open lucht bij het wel mooie, maar koude weder. Ook worden er aanhoudend levensmiddelen aangevoerd voor de noodlijdenden. De openbare inzameling voor de slachtoffers van de aardbeving in Italië heeft de 200,000 francs overschreden. Het Engelsche fonds bedraagt ongeveer li millioen gulden. Rome, 21 Jan. Volgens de Popoio worden ongeveer 130,000 geredden uit de aardbevingsslreek onderhouden door de openbare liefdadigheid. De kosten daarvoor bedragen 200,000 fr. per dag. Messina, 22 Jan. Vannacht zijn hier eenige lichte schokken gevoeld. De postdienst is weder ingericht. Met graven en zoeken in het puin wordt voort gegaan. Men werkt aan het plan voor de nieuwe stad. Gemengd Nieuws. Een mensdxenoffer. De correspon dent te New-York van de Londensche Times, seint aan zijn blad het omstandig verhaal van een menschenoffer, onlangs in Moroland, op de Philippijnen, aan de landsgoden gebracht. Het geval, door mr. Allan Walker, den districts-gouverneur van Davoa, in bizonderheden nagegaan, is in vele opzichten van werkelijk belang. Want hoewei ons talrijke gegevens ten dienste staan omtrent menschenoffers in vroegere eeuwen, vooral onder den Invloed der semietische godsdiensten gebracht, was het aan de geleerden slechts betrekkelijk zelden mogelijk, het godsdienstig karakter vast te stellen van menschelijke offeranden door de thans nog levende natuurvolkeren aan hun goden gewijd. Mr. Walker begint met vast te stellen, dat de offerplechtigheid met zorg werd voorbereid, en dat ze moest dienen om de booze geesten tevreden te stellen. Een groot aantal mannen en vrouwen wachtte de plechtigheid af en Walker ging zóó in zijn beschrijving te werk, dat hij naam en woonplaats van allen, die tegenwoordig waren, in zijn verslag opnam. Een jongen, Sacum genaamd, werd uit de menigte naar voren geleid en tegen een kleinen boom geplaatst. Zijn handen werden boven zijn hoofd vastgebonden, ook om zijn middel en knieën werden strikken gelegd. Hierop plaatste een inboorling, met name Ansig, aan de rechterzijde onder den arm, maar boven de ribben van het kind, de punt van een speer. Andere inboorlingen grepen daarop de speer vast en op een teeken van Ansig stootten zij die gezamen lijk in het lichaam van den knaap. Het wapen trok men hierop terug en het lichaam werd bij het middel in tweeën gedeeld. Later nam men het lijk van den boom en werd het door het aanwezige publiek in kleinere stukken gehakt, terwijl het aan een ieder geoorloofd was, een gedeelte als gedachtenis aan deze plechtig heid, mede te nemen. Wat van het lichaam overbleef werd verbrand. Mr. Walker verzekert, dat de knaap niet wist, wat met hem zou gebeuren vóór hij werd vastgebonden. De dood trad on middellijk in; slechts één enkele kreet uitte het slachtoffer, toen de speer in zijn zijde gedreven werd. Ansig, een man van ongeveer 60 jaar, zeide, dat hij gedurende zijn leven aan ongeveer 50 offerplechtigheden deelnam, zoowel bij de Bagobos, als bij de Bilanen. 't Menschenoffer zou ook bij de Tagacolo's voorkomen, hoewel hij nooit een dergelijke plechtigheid van dien stam had bijgewoond. De Bagobo's offeren slechts oude en af geleefde lieden of onbruikbare slaven, die zij bij andere volkeren geroofd hebben, de Bilanen kiezen echter hun offers juist uit hun eigen volk. De inboorlingen, die aan de offer plechtigheid deelnamen, waren zich geens zins bewust iets verkeerds gedaan te hebben. Zoodra de Amerik. regeering het geval onderzocht had en dit waar bleek te zijn, werden de deelnemers tot een langdurige gevangenisstraf veroordeeld. Op hun belofte, dergelijke praktijken niet meer te zullen herhalen, werd de straf echter opgeschort. Laatste Berichten. Philippopel26 Jan. Hedenmorgen, nadat een plechtige mis gelezen was, is het 10e regiment, in garnizoen te Haskowo, volledig uitgerust, naar de Turksche grens vertrokken. Het vertrek der troepen neemt de ge- heele aandacht van het publiek in beslag; de zaken staan stil. Konstantinopel, 28 Jan. De Turksche minister van oorlog zal voor het oogenbik geenerlei maatregel tegen de mobilisatie van Bulgarije nemen. De Turken werken Ijverig aan de bestaande versterkingen en leggen nieuwe tijdelijke werken aan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1909 | | pagina 2