De DOOFHEID Villa „Rozenhof", Bericht van Inzet. Publieke Verkooping. De nieuwe Tiiomiog ei Erl, Zierikzee-Rotterdam. ADVERTENTIE»!. De uitvoering te BURGH is uitgesteld tot 12 Februari. 73586,31. tot adjunct-Inspecteur van politie le klasse P. J. Bartelse, thans 2e klasse, en benoemd tot adjunct-inspecteur 2e klasse W. N. J. Theunissen, thans inspecteur-titulair te Sneek. Te Vlissingen is een meisje onder trouwd van16 jaar. Haamstede. Donderdagavond hielden de afdeeling „Haamstede en Burgh" van Volksweerbaarheid en de Schietvereeniglng hare jaarlijksche algemeene vergadering. De rekening over het afgeloopen jaar van Volksweerbaarheid werd goedgekeurd terwijl het uitvoerig verslag van den secretaris van de Schietvereeniging, om trent de Schietoefeningen, voor kennisgeving werd aangenomen. Die schietoefeningen worden nog steeds gehouden in de gebouwen van de mee stoof „De Koe", dank zij de welwillende toestemming van den heer Del Campo. Een schietbaan is nog niet verkregenwei is een begrooting van kosten aan het Departement van Oorlog ingezonden, doch het rijkssubsidie in de kosten van aanleg van de schietbaan is nog niet vastgesteld. Hopen wij, dat dit subsidie spoedig moge worden verkregen. Bij acclamatie werden herbenoemd tot bestuursleden van Volksweerbaarheid de heeren L. Dalebout alhier en W. G. Boot te Burgh, en van de Schietvereeniging de heeren L. L. Bolle en S. van der Weijde alhier. Nieuwerkerk. Zaterdagavond bracht het muziekgezelschap een serenade aan den burgemeester, die dien dag zijn 50sten jaardag vierde. Zaterdagnamiddag was een kleine jongen van ongeveer 5 jaar op een een zame plaats achter het dorp op het ijs van een slootje gegaan. Hij zakte er door en lag reeds onder het ijs, toen een voorbij ganger hem gelukkig nog tijdig ontdekte, en van een wissen dood redde, door hem met behulp van een jongmensch er uit te halen, en dadelijk de noodige bewegingen met hem te maken, om de levensgeesten weder op te wekken. Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Van 1-5 regels f 1,elke regel meer f 0,20. «e MIDDELBURG. Het Een belangrijke tijding. Radio-Tympanisme. Qeen gehoorapparaten meer. De toepassing van het Radio-Tympanisme in gevallen van doofheid, suizingen en loopende ooren, heeft in de wetenschappelijke kringen veel opzien gebaard. De proeven met het Radio-Tympanisme hebben eindelijk alle tot dusverre gedane onderzoekingen ten opzichte der genezing der verschillende soorten van doofheid bekroond, aangezien het officieel is erkend en ontegenzeggelijk is be wezen, dat in de meeste gevallen de aanwending daarvan aan het gehoor de volkomen zuiverheid teruggeeft. Het zal dan ook voor onze lezers van groot belang zijn, te vernemen, dat het Otologlsch Instituut te Parijs een zijner bekwaamste specialisten, bevoegd in Nederland te praktiseeren, naar ons land heeft afgevaardigd en die te spreken zal zijn van 's morgens 9 tot 12 en des namiddags van 2 tot 5 uur in de volgende plaatsen. (Bijzondere Consultprljs t 2,50.) Middelburg, Maandag 1 Februari, Hotel Nieuwe Doelen, Breda, Dinsdag 2, Hotel de la Couronne. Het betreft hier inderdaad een wetenschappe lijke ontdekking, die ten slotte aan tal van dooven een gemakkelijk middel aan de hand doet, om zich te bevrijden van een buitengewoon hinderlijk ongemak. Dr. STEINVITZ. Brochure en inlichtingen op aanvraag gratis. Men schrijve aan M. le Dr. de l'Instltut Oto- logique de Paris, 12 Rue Ballu, Paris. Aanbestedingen, Verkoopingen enz. Kerkwerve. Bij de op 23 Januari door de iandbouwvereeniglng „A. B." alhier gehoudene aanbesteding, werd de levering van de superphosphaat gegund aan de guanofabriek te Zwijndrecht, de salpeter aan de firma Ribbens, voor f 10,94 en de kainiet aan P. J. Berger te Venlo, voor f 2,18. Noordwelle. Bij de op 23 Januari ge houden aanbesteding, uitgaande van de landbouw-vereeniging „Ons Voordeel" alhier, werd de levering gegund van Chili-salpeler aan Kole te Kolljnspiaaf, voor f 10,95. Superphosphaat aan de Internationale te Zwijndrecht, voor f 2,24. Kainiet aan I. J. van der Have te Rotterdam, voor f 2,22. Zwavelzure-ammoniak aan de Internatio nale, voor f 14,54. Patentkali aan 1. J. van der Have te Rotterdam, voor f 6,35. Ammoniak-Superphosphaat aan de Inter nationale, voor f 6,78. Katoenmeel aan H. T. Landegent te Haamstede, voor f 9,25. Lijnschilfers aan H. T. Landegent te Haamstede, voor f 9,95 (garantie 41 pCt.) Burgh. Bij de alhier op 22 Januari ge houden aanbesteding van kunstmeststoffen, werd de levering gegund van: Superphosphaat aan Glérum en Co. te Vlake, prijs geheim. Kaïniet aan de Bank- en Handelsver- eeniging te Venlo, voor f 2,18. Thomasphosphaat aan de Internationale te Zwijndrecht, voor f 2,55. Patentkali aan de Maatschappij tot ver koop van Huipmeststoffen te Dordrecht, voor f 6,28. Opgeloste guano aan de Maatschappij tot verkoop van Hulpmeststoffen te Dor drecht. voor f 8.70. Luiksdie kluitkalk aan Van Dijk en Co. te Dordrecht, voor f 0,88. Katoenmeel aan S. J. Hartog te Burgh, voor f 9,38. Lijnkoekschilfers aan S. J. Hartog te Burgh, voor f 9,98. Colljnsplaat, 23 Jan. Door den heer J. C. Nieuwdorp, schilder alhier, werd heden aanbesteed het maken van een nieuwe schilders- en meubelwinkel. Ingeschreven werd door: L. van der Moer, voor f 1890; L. T. Louwerse, voor f 1735; C. Kievit, voor f 1566. Genoemde inschrijvers wonen in deze gemeente. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Landbouw en Veeteelt. Noordwelle, 22 Jan. In de gemeente- herberg van Verjaal alhier waren heden middag een 20-tal landbouwers uit het westelijk deel van Schouwen samengekomen om de stichting van een onderlinge brandwaarborgmaatschappij te bespreken. Zooals van den practischen zin onzer landbouwers wel kon verwacht worden is het bij een eenvoudige gedachtenwisseling niet gebleven: de maatschappij is er. Voorloopig 20 deelnemers met te zamen een verwaarborgd kapitaal van f 203 000, terwijl uit de gedane toezeggingen bleek, dat het genoemde ledental weldra belangrijk zal rijzen. Tot het voorloopig vaststellen der statuten is een comité benoemd bij hetwelk men zich ook ingeval van toetreding moet wenden bestaande uit de heeren L. Blom en A. C. de Oude te Noordwelle, W. Vis en J. Smallegange te Haamstede en C. Blom te Burgh. Stavenisse. In de LI. Vrijdagavond alhier gehouden ledenvergadering van Onderlinge Hulp", 3 jaar geleden opge richt tot geldelijke ondersteuning bij het verliezen van varkens, is met groote meerderheid besloten tot ontbinding over te gaan, daar er zoo weinig of geen nieuwe leden toetreden. Het bestuur is met de liquidatie belast. Als voorzitter der weegbrug I is in de laatstgehouden vergadering, ter voor ziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer L. J. Dorst, als voorzitter benoemd de heer H. J. Dorst. Aanstaanden Zaterdagavond zal de heer P. Minderhoud, landbouwonderwijzer te Anna-Jacobapolder, alhier in het hotel „Van Dalen", voor de vereeniging van gediplomeerde oud-leerlingen van den landbouw-wintercursus alhier, als lezer optreden over het onderwerp„De verede ling onzer cultuurgewassen". Alle belangstellenden hebben hierbij vrijen toegang. RECHTSZAKEN. De rechtbank te 's-Hertogenbosch ver oordeelde J. F. M. D., burgemeester der gemeente Best, wegens schending van geheimhouding van het kohier der bedrijfs belasting, tot f 25 boete, subs. 50 dagen hechtenis. Het gerechtshof te Arnhem ver oordeelde den gewezen brigadier van politie te Enschedé, wegens berooving van een arrestant, tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf, het vonnis der rechtbank te Almelo, welk vonnis echter wegens informaliteit werd vernietigd. KERKNIEUWS. Aangenomen het beroep naar de Herv. Gem. te Heeze door ds. W. A. Eerbeek te Schore (Z.-B.) Ds. A. M. Venker, pred. bij de Herv. Gem. te Steenbergen (van 1879—1888 te Brouwershaven) heeft, na bijna 45-jarigen dienst, met Mei a.s. emeritaat aangevraagd. Beroepen bij de Oud-Geref. Gem. te Ooitgensplaat ds. J. Potuit te Delft. Bedankt voor het beroep naar de Geref. Gem. te Dirksiand door ds. Sybrandi te Krabbendijke. Ouwerkerk. Naar wij vernemen, zal de WelEerw. heer ds. L. R. Oldeman, predikant te Rotterdam, Vrijdag 29 Januari, 's avonds zes uur, optreden in het kerk gebouw der Ned. Herv. Gemeente, namens den Protestantenbond. Noordwelle. Voor de groep Vrijzinnig- Hervormden van den Protestantenbond zal a.s. Donderdag, 's avonds 7 uur, komen spreken de Remonstrantsche predikant ds. Oldeman van Rotterdam. De vergadering zal gehouden worden ten huize van den heer S. Verjaal. Stavenisse. Al3 president-kerkvoogd der Ned. Herv. Gem. alhier (vacature wijlen den heer L. J. Dorst), is benoemd de heer heer N. Kodde, O N D E R W IJ S. Tot directeur van de met 1 April te Goes te openen Christelijke Normaalschool is benoemd de heer C. van Dijl. Tot onderwijzer aan een bizondere school te Venraai (Limburg) Is benoemd de heer L. Ph. O. Klees uit Haarlem. Bij deze benoeming meldt de Bode de bizonderheid, dat de heer Klees reeds 25 jaar lang een boekwinkeltje heeft gedreven en, tengevolge eener ziekte op 2 krukken loopt! Aan de Technische hoogeschool te Delft is geslaagd voor civiel-ingenieur de heer J. Groeneveld de Kater. Hulde aan H. M. de Koningin. De kinderwagen, welke door het Zeeuwsche Comité aan H. M. de Koningin wordt aangeboden, zal van ivoor ver vaardigd worden. 'Het wagenkleed zal worden afgezet met kant, welke speciaal voor dit doel te Sluis wordt gemaakt. Een hoofd-comité, bestaande uit de echtgenooten van alle generaals van het leger, zal giften inzamelen van de echt genooten der officieren van de landmacht voor een geschenk aan H. M. de Koningin, die zich tot aanvaarding daarvan bereid verklaarde. Eere-presidente van het hoofd-comité is mevrouw Sabron, presidente mevrouw Kool, penningmeesteres, mevrouw De Meester en secretaresse mevrouw Snijders. De twee oudste Vrouwenverenigingen in den lande. „Arbeid Adelt" en „Tessel- schade", hadden zich vereenigd om, indien blijken mocht dat H. M. naast de vele geschenken, die voorbereid worden, ook een algemeen vreugdeblijk, bestaande in een fonds voor liefdadige doeleinden, zou wenschen te aanvaarden, daarvoor bijdragen in te zamelen door het geheele land. Nu omtrent den wensch der Koningin zeker heid is verkregen, zullen de besturen van genoemde verenigingen een oproep richten tot alle inwoners van Nederland in den omschreven zin. Minister Regout. Op den dag zijner benoeming tot minister van waterstaat heeft de heer mr. L. H. W. Regout tevens besloten uit zijne zaak, de bekende porseleinfabriek bij Maastricht, te treden. Door middel van eene aankondiging in de St.-Ct. heeft de heer Regout bekend gemaakt, dat hij met 27 januari a.s. zal ophouden aansprakelijk en besturend vennoot te zijn van de te Meersen zelel hebbende vennootschap „Porselein- en muurtegelfabriek „Mosa" en glasfabriek Stella"; en dat in zijne plaats met dien datum zal optreden de heer J. van Waljen- burg te Maastricht. De minster blijft tot half Juli in het Hotel des Indes" wonen. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer is bijeengeroepen op Maandag 1 Februari e.k., des avonds om half negen. Tweede Kamerverkiezingen. Goes. De centrale anti-rev. kiesvereeni- ging, district Goes, rekenende op de royale samenwerking der rechtsche partijen, heeft als eenigen candidaat op de voorloopige lijst geplaatst het aftredend lid mr. A. F. de Savornin Lohman. CA8TR O. Berlijn, 22 Jan. Gisteren heeft generaal Castro voor de eerste maal voor een half uur het bed verlaten. Hij zal nog veertien dagen in de kliniek van prof. Israël blijven. Aardbeving en overstrooming in Italië. Reggio, 22 Jan. Vanochtend om 4 uur is hier weder een hevige schok van aard beving gevoeld, voorafgegaan door onder- aardsch gerommel. TELEGRAMMEN. Rotterdam, 25 Januari. GRANEN. Buitenlandsche vaster. Meel, f 13,25, beter. Binneniandsche Tarwe, f 8,75 a f 10,40. Rogge, niet aangevoerd. Haver, f 6,50 a f 7,40. Bruine Boonen, f 9,50 a f 10.50. Witte Boonen, niet aangevoerd. Erwten, f 9,75 f 10. Mais (mixed) f 145. Lijnzaad, ruime aanvoer, f 9 f 11. Vlas. Op het land flinke verkoopen en vaste prijzen. Aanvoer op de markt 16814 steen blauw, 30 50 stuivers; 1500 steen geel, 42 stuivers2808 steen wit, 26 33 stuivers, alles verkocht; 8200 steen Oroninger, onverkocht, goede kwaliteit. Aardappelen, weinig aanvoer, vraag on beduidend, prijzen onveranderd. Eieren. Zeeuwsche f 6,60 a f 6,80Over- maassche f6,80 f 7. Ajuin. Aanvoer 4000 balen, groote f 5,30; stroogele f 5 de zestig kilogram, puike kwaliteit. VEE. Aanvoer 393 Runderen, 30 35 ct., traag. 101 Kalveren, 521 ct., matig. 983 Sdiapen of Lammeren, 21 a 26 ct. Lammeren, 27 A 31 ct., redelijk. 773 Varkens, 22 a 24) ct., lichte soort 20 i. 201 ct„ redelijke handel. MARKTBERICHTEN. Gent, 22 Jan. Vlas. De aanvoer van inlandsch blijft vrij goed. Er heerscht voortdurend levendige vraag en alle kwaliteiten worden steeds vaster, in Russisch gaat er niet veel om. De prijzen zijn zeer vast en voor op het land geroot vlas gestegen. Ajuinmarkten in Engeland. Huil, 22 Jan. Uien. Zeeuwsche f 4,80 A f 5,70 per baal. New-Castle, 22 Jan. Uien. Zeeuwsche bruine gesorteerd f 5,40 A f 5,70 en onge sorteerd f 4,80 A f 5,40; dito witte f 4,80 a f 5,10. Zeetijdingen. Zierikzee. UITGEKLAARD: 22 Jan. De barge „Entreprise", kapitein A. Dorrell, met mineraalwater, van Pruisen naar Engeland. CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek kan het ingezonden stuk uit Bruinisse eerst in het volgend nummer worden opgenomen. De Red. STOOMBOOTDIENST Stoombooten „Schelde 2" „Stad Zierikzee". JAN.-FEBR. en Van Zierikzee Dinsd. 26'smorg. 8,30 Woens. 27 Dond. 28 Vrijdag 29 Zaterd. 30 Zondag 31 Maand. 1 Dinsd. 2 8,30 8,30 8,30 8,30 9- 10,— 9,— Van Rotterdam Dinsd. 26 's morg. Woens.27 Dond. 28 Vrijdag29 Zaterd. 30 Zondag31 Maand. 1 Dinsd. 2 10,- 10,— 10- 11, 11,30 8,— 9- 10,- Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders, Be huwd- en Grootouders: CORNEL1S OUDESLUIJS Cz. en JACOMINA FASE op Donderdag 28 Januari a.s. hunne 40-jarige Echtvereeniging te herdenken. St.-Maartensdijk, 23 Jan. 1909. j I Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- j en Kleinkinderen. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer J. M. Gasille, in leven Apotheker, in den ouderdom van bijna 79 jaar. Zierikzee, 22 Januari 1909. Mevrouw Wed. H. J. GASILLE—De Looze. J. A. ROBERTSON- Rotterdam.l Gasille. H. J. ROBERTSON. Bussum. H. J. GASILLE. Singapore. P. GASILLE. Amsterdam. S. W. GASILLE. 1 C. H. P. VAN 1NGEN Rotterdam. Gasille. H. W. C. VAN INGEN. Zierikzee. G. A. GASILLE, Apoth. Mnrr.lnnr, l J GASILLE Jr. nn tnvn M' OASILLE- P f De Rochemont. Zierikzee. F. H. GASILLE. A. M. GASILLE en Kleinkinderen. Heden overleed onze waarde Zwager, de heer J. M. Gasille, in den ouderdom van bijna 79 jaar. Zierikzee, 22 Januari 1909. Uit aller naam, Wed. J. C. BAL—De Looze. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht kennis te geven van het over lijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Wed. Joh. van As, geboren P. Jumelet, in den ouderdom van 70 jaar en 7 maanden. Bruinisse, 22 Januari 1909. Uit aller naam, P. C. VAN AS. Hartelijk dank voor de vele bewijzen van belangstelling en deelneming, ondervonden gedurende de ziekte en na het overlijden van onze onvergetelijke zorgdragende Echtgenoote, Moeder en Zuster AAGTJE VAN POPERING. Brouwershaven, 25 Januari 1909. S. KLAASSE. M. KLAASSE. J. KLAASSE. G. A. VAN 'T HOF. C. VAN 'T HOF-Klaasse. A. VAN POPERING. Voor de talrijke en hartelijke bewijzen van belangstelling, zoo van hier als van elders mij op 23 Januari j.l. betoond, betuig ik mijnen oprechten dank. Nieuwerkerk, Januari 1909. J. BOUMAN Burgemeester. V Hartelijk dank aan allen, die hebben medegewerkt tot - en blijken van belang stelling gaven met mijne benoeming tot dijkgraaf van het Waterschap „Stavenisse". Stavenisse, 25 Januari 1909. A. H. VAN DER SL1KKE. Aan de LEDEN der Vereeniging Landbouwbelang" te St.- Maartensdijk wordt verzocht binnen acht dagen opgave te doen van de hoeveelheid benoodigd Rozendaalsch Klaverzaad en Liebig's Vleeschmeel, bij den Secretaris P. KODDE. Aanbesteding van 60100 K.G. Chili-Salpeter. 2625 Peru-Guaiio. Voorwaarden en inlichtingen b/d. Secr. De HOFSTEDE „Frans Hoeve", met jachtvrije BOUWLANDEN, D1JKWE1LAND en 2 BOUWKNECHTSWONINGEN, alles aaneengelegen te Melissant, in polder „Nieuw-Kraaijer", nabij de haven van Dirksiand, te zamen groot 39,02,36 Heet. 85 Gemeten Voornsche Maat), op 20 Januari j.l. ten overstaan van Notaris L. VAN DER SLUYS te Dirksiand geveild, is in perceeien ingezet op een gezamenlijk bedrag van De afslag blijfl bepaald op Woensdag 3 Februari 1909, 's namidd. 2 uur, te Dirksiand, in het logement van P. Broos- hooft. Meerdere inlichtingen geeft genoemde Notaris. De Notaris J. FRANSE zal, Dinsdag 26 Januari 1909, 's namiddags 1 ure, voor de Erven van Mevr. de Wed. GROENE VELD DE KATER—Hocke, in de herberg van Coomans te Noordgouwe, publiek verkoopen gelegen aan de tram en bij het dorp Noordgouwe, als: De in 1902 nieuwgebouwde kadaster sectie B no. 128, groot 66 a. 30 centiaren; te veilen in 2 perceeien en in massa. sectie B no. 188, groot 03 a. 55 c.a. Het gebruik kan beginnenvan de Villa op den verkoopdag; van de Tuinmans woning 1 Mei 1909. Het geheel is iederen werkdag te zien, mits toegang vragende aan de Tuinmans woning, Op verzoek stopt de tram bij „Rozenhof". Een Perceelsbeschrijving is bij den Notaris verkrijgbaar.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1909 | | pagina 2