Voor de donkere dagen. iiogen, Hiddeitmrg eo Botterta. de Nederlanden no 1845 j* MAG GIs .L Prijs ptr bon 11,5(1; li K f121. 15,-. ADVERTENTIEN. Dankbetuiging. I BRAND INBRAAK Deze Carbolzeep uit de Sunlightzeep- Fabriek is voor het genezen van wonden van paard, rund en hond, zeker het beste en goedkoopste middel, terwijl zij als schapenwasch niet alleen de insecten uit de wol verwijdert, doch zelfs schurft geneest. Overal verkrijgbaar. w' Soep-tabletten eet van Digit's Beschuithaarlem. haJf Januari een vergadering Ie houden, teneinde dan over te gaan tot definitieve oprichting van een Vereeniglng tot ver betering van het geitenras. Benoemd tot schrijfster bij den dienst der rijks-landbouwproefstations mej. Th. C. van Dellen; tot analiste bij den dienst mej. C. den Hollander en beiden werk zaam gesteld aan het rijks-landbouwproef- statfon te Ooes. Naar men uit goede bron verneemt, zal zeer waarschijnlijk de invoer van hooi en stroo in Engeland uit ons land in Februari weêr worden toegelaten. RECHTSZAKEN. De rechtbank te Breda deed uitspraak in de zaak tegen d. K., beklaagd van diefstal (berooving van luitenant Simon) en veroordeelde den beklaagde tot één jaar gevangenisstraf. De eisch was 6 maanden. De landbouwer W. M. Udo, thans wonende te 's-Hage, werd, overeenkomstig den eisch van het Openbaar Ministerie, door de Haarlemsche rechtbank veroordeeld tot f 300 boete of 30 dagen hechtenis wegens het schrijven van een voor den burge meester van Haarlemmermeer, mr. A. Slob, beleedigend ingezonden stuk in De Meer bode. De rechtbank te Heerenveen heeft A. v. d. W., deurwaarder bij het kanton gerecht te Beetsterzwaag, wegens verduiste ring veroordeeld tot 6 maanden gevangenis straf, onder aftrek der preventieve hechtenis. De rechtbank te Groningen veroor deelde den arbeider Wolter G., uit Middel burg, die uit minnenijd een moordaanslag pleegde op den stuurman De Groot te Delfzijl, tot 1 jaar gevangenisstraf. De eisch was 1 jaar en 3 maanden. Door den ambtenaar van het openbaar ministerie bij den Hoogen Raad werd Maandag geconcludeerd tot vernietiging van het arrest, waarbij Garsthagen te Papendrecht, wegens smaadschrift veroor deeld werd. De ambtenaar vroeg verwijzing naar een aangrenzend hof, omdat het Haagsche ge rechtshof verzuimd had te onderzoeken een aannemelijke verdedigingsgrond van be klaagde, dat de Papendrechtsche politie te wenschen laat. Uitspraak 25 Januari. De rechtbank te Middelburg heeft F. W. G.fabrikant van reukwateren te Roermond, wonende te Herten, wegens overtreding der plaatselijke belasting op het gedistilleerd te Vlisslngen, veroordeeld tot f 50 boete ten behoeve van de ge meente Vllssingen of 10 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van de aangehaalde eau-de-cologne. EERSTE KAMER. In de Dinsdag gehouden zitting werd door den voorzitter medegedeeld dat door hem, in navolging van andere parlementen, een telegram van gelukwensch aan het Ottomaansche parlement is gezonden. Bij het debat over de Indische begrooting bepleitte de heer Waller goede decentrali satie, ook in het belang eener gezonde Hnanciéele politiek. De heer Van den Blesen drong aan op krachtige opiumbestrljding. De heeren Michlels en Dojes keurden af de aanstelling van vreemdelingen bij het boschwezen als niet bemoedigend voor jongelieden aan de Wageningsche school. Van onderscheidene zijden verklaarde men zich voor een flinke subsldleerlng voor deelneming aan de Brusselsche tentoon stelling. De Minister, zijn besluit verdedigende, antwoordde o. a. aan den heer Staal, dat hem nfets bekend was dat er verandering is gekomen in het voornemen om den heer Liefrinck als regeeringscommissaris naar Atjeh te zenden. Gouverneur Swart heeft zich bij die uit zending neergelegd, hoewel zij hem niet aangenaam was met het oog op zijn prestige tegenover den Inlander. De Gouverneur-Generaal hoopt echter dien twijfel bij gouverneur Swart weg te nemen. De Minister stelde in het licht dat de aanstelling van vreemde houtvesters bij bet boscbwezen slechts tijdelijk is. Hedarland en Venezuela. In de ambtelijke mededeellng, waarin het Amerikaansche ministerie van buiten- landsche zaken bekend heeft gemaakt, dat het, op verlangen van Gomez, een oorlogsschip naar La Guaira had gezonden, staat ook dat president Roosevelt, daar hij uit het verzoek opmaakte, dat er vrees voor onlusten bestond, het wenschelijk heeft geoordeeld aan een officier van groote ervaring en takt het bevel op te dragen en daartoe schout-bij-nacht Arnold heeft uitgekozen. Tusschen de regels door, zoo zegt de Washlngtonsche correspondent van de N.- Y. Herald, wijst in de officieuze mede deellng alles er op, dat Roosevelt president Castro niet zal laten terugkeeren. Men ge looft, dat er langs de kust van Venezuela eer.- blokkade gehandhaafd zal worden, om president Castro, zoo noodig, te beletten met oorlogsmaterleel te landen. Het Amerikaansche ministerie van buiten- landsche zaken heeft ook bizonderheden bekend gemaakt over den moordaanslag op generaal Gomez. Onder de partijgangers van Castro, die in de samenspanning be trokken waren, noemt men nog de gouver neur van Caracas en Pulido, laatstelijk zaakgelastigde te Washington. Schout-be nacht Arnold zal Buchanan, den buiten gewonen Amerikaanschen commissaris, bij het aan wal gaan te La Guaira vergezellen. Castro te Berlijn. Castro heeft Dinsdag de kliniek van prof. Israël verlatenl en is naar zijn hStel alhier teruggekeerd, waar de professor hem verder zal behandelen. De prof. achtte een operatie onnoodig. Het gerucht gaat, dat Castro niet naar Venezuela terugkeert, maar zich te Berlijn zal vestigen. TELEGRAMMEN. 's-Gravenhage, 30 December. Eerste Kamer. In den aanvang der zitting werd bij acclamatie op voorstel van den voorzitter besloten om aan den Italiaanschen gezant te verzoeken aan zijn regeering mede te deelen, dat de ont zettende berichten over de ramp in Italië door de Kamer met innige deelneming en medelijden vernomen is. Daarna werd de Indische Begrooting aan genomen. Bij het voorafgaande debat ver zekerde Minister Idenburg aan den heer Havelaar, dat de heer Liefrinck niet naar Atjeh wordt uitgezonden om de daden van den gouverneur Swart te controleeren, maar om in zake de gedragslijn ter bereiking eener pacificatie door periodieke bezoeken een levend contact te vormen tusschen Kotaradja en Buitenzorg. Voorts werden goedgekeurd de West- Indische Begrootingen en een reeks kleine wetsontwerpen, o. a. betreffende den uit voer en keuring van vleesch, de subsidie ingevolge de kinderwetten, verder de hoofdstukken I en Vila Staatsbegrooting en de Middelenwet. De Kamer ging uiteen, vermoedelijk tot Woensdagavond 6 januari. Rome, 30 December. Hel aantal dooden In Messina wordt op 50.000 geschat. De puinhoopen van Messina staan in brand. De bisschoppen van Messina en Reggio zijn omgekomen, evenals alle monniken en nonnen. Het gepeupel en de uit de gevangenis ont snapte boeven zijn aan het plunderen gegaan. De Koning en de Koningin zijn naar Calabria en Sicilië vertrokken. MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 29 Dec. Op de veemarkt waren aangevoerd63 paarden, 930 magere en 438 vette runderen, 183 vette en 193 nuchtere kalveren, 747 varkens en 48 biggen. Koeien en ossen 31 tot 35 ct., stieren 26 tot 31 ct., kalveren 45 tot 52J ct., varkens 20 4 24J ct., alles per J kilo. Melkkoeien f 150 4 f 260, kalfkoeien f 160 k f 300, stieren f 140, vaarzen i 80 4 f 160, alles mager vee; biggen f 6 it f 12, slach (paarden f 50 k I 90. Nuchtere kalveren: fok- f 12 4 18, slacht- f 6 4 f 11. Biggen f 1,10 4 f 1,20 per week. Vette runderen en vette kalveren met ruimen aanvoer en willigen handel, puike soort goed verkoopbaar. Op de magere markt was van melk- en kalfkoeien tamelijke aanvoer, handel in kalfkoeien willig, in melkkoeien matig, in stieren stil met weinig aanvoeren. Jong vee matig ter markt en ook matig gevraagd. Gras kalveren zonder aanvoer. Nuchtere kalveren met ruimen aanvoer en vluggen handel. De handel in paarden was levendiger dan vorige week. De prijzen, hedenmorgen aan de Rotterdamsche Eierenveiling besteed, zijn als volgt: voor kippeneieren f 6,25 4 f 7,40, eendeneieren f 6 per 100 stuks. Aanvoer 6397 stuks. Z I E R I K Z E E. Tijd van Hoogwater en van Laagwater. Dec.-Jan. Maana- onderdom. H. W. L. W. u. m. u. ra. 30. W. f 5.59 v. voorm. 7.40 1. 7 nam. 8.21 1.32 31. 9 voorin. 8.35 2.11 nam. 9.27 2.43 1, 10 voorm. 9.49 3.26 nam. 10.35 3.57 2. U voorm. nam. 10.59 11.48 4.30 4-59 3. Zo. 12 voorm. nam. 0.15 5.42 6. 6 4. 13 voorm. 0.48 6.43 nam. 1.15 6.58 5. 14 voorm. 1.42 7.28 tri* nam. 2. 8 7.39 6. W. 2.32 n. voorm. 2.31 8.11 nam. 2.55 8.20 Zeetijdingen. Zierikzee. UITGEKLAARD: 29 Dec. De barge „Carisbrooke-Castle", kapt. J. Coleman, met diverse goederen van Pruisen naar Engeland. CORRESPONDENTIE. Van de Kerslfeestvieringen, die in bijkans elke gemeente van dit eiland voorkwamen, kunnen wij, omdat zij allen in hoofdzaak met elkaar overeenstemmen, geen verslagen opnemen. De Redactie. STOOMBOOTD1ENST D E C. - J A N. Donderd. 31 Vrijdag 1 Zaterdag 2 Maandag 4 Dinsdag 5 Woensd. 6 Van Vllssingen naar Rotterdam. Van Middelburg naar Rotterdam, Van Rotterdam naar Mlddelb. en Vllssingen. Amsterdamsche Tijd. s m. 6,20 I 6^20 's m. 8,— 's m. 8,— 8,'- Aanstaanden Vrijdag 1 Januari hoopt onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder CORNELIA KATRIENA DE JONGE, laatst Weduwe van L. Stoel, te Brijdorpe, haar 95sten Geboortedag te herdenken. Brouwershaven, 30 December 1908. Uit aller naam: Haar Kleinzoon, JAN ONASSE Jz. Heden overleed zacht en kalm, na een langdurige ongesteldheid, onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante Wilhelmina Oudersluijs Cd., in den ouderdom van ruim 50 jaar, ten huize van Jan Oudersluijs. St.-Maartensdijk, 26 Dec. 1908. DE FAMILIE. Hedenmorgen ontvingen wij het treurig bericht, dat onze Zoon en Broeder is overleden in het Militair Hospitaal te Middelburgna een kortstondig lijden van drie weken, in den jeugdigen leeftijd van 20 jaren en ruim 8 maanden. De Heere sterke ons in deze zware beproeving. Zonnemaire, 28 December 1908. Zijn diepbedroefde Ouders, Broeders en Zuster, Uit aller naam: L. v. FELIUS. A. v. FELIUS, geb. Lindhout. Heden overleed ons geliefd Kindje Dirk Adriaan, slechts vijf weken oud. Zuidland, 28 December 1908. M. J. W. BOOOERD. M. L. BOOOERD—Labrijn. De heer KELLER betuigt hartelijk dank voor de vele belangstelling onder vonden op den 27sten December. Hartelijk dank aan allendie blijken van belangstelling gaven op 28 dezer. Zierikzee. - Wed. A. ANKER— Versteeg. Door den grooten omvang der belang stelling, hem betoond bij zijn benoeming tot Ontvanger-Griffier van het Waterschap «Poortvliet", bevindt zie h de onder- geteekende in de onmogelijkheid om allen daarvoor individueel te bedanken; hij meent echter aan dien plicht te kunnen voldoen, door langs dezen weg erkentelijk zijn dank te betuigen aan Heeren Ingelanden, die hebben medegewerkt tot - en aan hen, die blijken van belangstelling gaven bij zijn bevordering tot dien post van vertrouwen. Poortvliet, 30 December 1908. rrW. DRONKERS. De ondergeteekende betuigt zijn oprechten dank aan de Belgische Brand waarborg-Maatschappij, Agent de heer J. v. d. VLIET te Zierikzee, voor de spoedige uitbetaling bij de geleden brand schade op 16 December 1.1. Nieuwerkerk, 31 December 1908. T. DALEBOUT. mrrvrr 1 DEN HAAG (rroBQsr Zslpttas). DtrocUe HENNY. 1 KAPITAAL f 4.OOOOOO.O0I RESERVEFONDS: rata 1.23S.000.00 H o* Voortreffelijk van smaak zijn 4 5 cents voor 2 porties. Groote afwisseling, meer dan 20 soorten, o. a. Julienne, Taploca-Jullenne, Riz-Julienne, Groentensoep, Vermicellisoep. Slechts roet water in korten tijd te bereiden. Verkrijgbaar bij J. B. GELUK, Zierikzee. Nu het gure jaargetijde dèAr is, zorg nu intijds uw bloed te zuiveren van de kwade sappen en versterk het door de Sangul- nose. Gij verhoogt daardoor uw weerstandsvermogen en zijt minder vatbaar en minder gevoelig voor den slechten invloed van het gure nattige weer. De Sanguinose is het beste middel om uw bloed te versterken dat de wetenschap heeft uitgedacht. Gij kunt geen beter middel vinden, ook niet voor vee! geld. Een flinke Sanguinose-kuur doet wonderen aan uw gansche gestel. Het zal u zijn alsof er nieuwe levenskracht door uwe aderen stroomt; en deze goede werking houdt aan. Begrijp uw eigen voordeel; behartig uw eigen belang; gebruik de Sanguinose. Zorg dat gij de echte Sanguinose hebt van de Firma VAN DAM Co., De Riemerstraat, Den Haag. Te Zierikzee bij M. S. Polak en F. P. J. Bal Ierseke bij A. Kiaasen; te Goes Korte Delft; R. M. Smits, Dam te Breskens bij v. Overbeeke Leunis te Oostkapelle te Wemeldinge b(j Zuidvilette Krabbendijke bij H. de Kok.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 3