PREDIKBEURTEN in onderstaande gemeenten van Schouwen en Duiveland. Donderdag 31 December 1908 en Vrijdag 1 Januari 1909. Qeref. Kerk te Zierikzee: Oudejaarsavond, 's Avonds half zeven ure: ds. Laman. Nieuwjaarsdag, 's Voorm. tien ure: Idem. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstraat. Oudejaarsavond. Geen dienst. Nieuwjaarsdag, 's Voorm. tien urede heer C. Taanman, evangelist. Herv. Kerk te Kerkwerve: Oudejaarsavond, 's Avonds zes ure: ds. Blankert. (Collecte voor de Zending). Nieuwjaarsdag, 's Voorm. half tien ure: Idem. Herv. Kerk te Serooskerke: Oudejaarsavond, 's Avonds zes ure: ds. Pols. Nieuwjaarsdag, 's Voorm, half tien ure: Idem. Herv. Kerk te Burgh: Oudejaarsavond, 's Avonds half zeven ureds. Van der Linde. Nieuwjaarsdag, 's Voorm. half tien ure: Idem. Herv. Kerk te Renesse: Oudejaarsavond, 's Avonds half zes ure: ds. Van Veen. Nieuwjaarsdag. Geen dienst. Herv. Kerk te Noordwelle: Oudejaarsavond, 'sAvonds zeven ure: ds. Van Veen. Nieuwjaarsdag. Geen dienst. Herv. Kerk te Haamstede: Oudejaarsavond, 's Avonds zes ure: ds. Japdien. Nieuwjaarsdag, 'sVoorm. half tien ure: Idem. Geref. Kerk te Haamstede: Oudejaarsavond, 'sAvonds zes ure: ds.Koolstra. Nieuwjaarsdag, 's Voorm. half tien ure: Idem. Herv. Kerk te Zonnemalre: Oudejaarsavond, 's Avonds zes ure: de heer A. R. de Jong, cand. te Utrecht. Nieuwjaarsdag. Geen dienst. Geref. Kerk te Zonnemtire: Oudejaarsavond, 'sAvonds zes ure: ds. Van Schalk. Nieuwjaarsdag, 's Voorm. half tien ure: Idem. Herv. Kerk te Noordgouwe: Oudejaarsavond, 's Avonds zes ure: ds. Schouten. Nieuwjaarsdag, 's Voorm. half tien ure: Idem. Herv. Kerk te Dreischor: Oudejaarsavond, 's Avonds half zes ure: ds. Van de Griend. Nieuwjaarsdag, 's Voorm. half tien ure: Idem. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: Ouckjaarsavond. 's Avonds zes ure: ds. Wis- (Toewijding van de nleu Nieiwjaarsdag, 'sVoorm. half tien ure: Idem. Herv. Kerk te Ouwerkerk: Oudejaarsavond, 's Avonds zes ure: Dr. Helder, die deze beurt zo vervullen, maakt bekend, dat wegens de felle koude nl optreedt. Nieuwjaarsdag. Geen dienst. Herv. Kerk te Nleuwerkérk: Oudejaarsavond, 's Avonds zes ure: ds. Van d Linden. Nieuwjaarsdag, 's Voorm. tien ure: Idem. (Bevestiging van ouderlingen e diakenen). Geref. Kerk te Nleuwerkerk: Oudejaarsavond, 's Avonds zes ure: Leeskerk. Nieuwjaarsdag, 's Voorm. half tien ure: Iden Oud-Geref. Kerk te Nleuwerkerk: Oudejaarsavond, 's Avonds zes ure: Leeskerk. Nieuwjaarsdag, 's Voorm. negen ure: Idem. Herv. Kerk te Oosterland: Oudejaarsavond, 's Avonds zes ure: dr. Wee4 Nieuwjaarsdag, 's Voorm. half tien ure: Idem. Geref. Kerk te Oosterland: Oudejaarsavond, 's Avonds zes ure: ds. Staal. Nieuwjaarsdag, 'sVoorm. half tien ure: Idem. Herv. Kerk te Slrjansland: Oudejaarsavond, 's Avonds zes ure: ds. Elenbaa. Nieuwjaarsdag. Geen dienst. Herv. Kerk te Brulnisse: Oudejaarsavond, 's Avonds half zes ure: ds Waardenburg. Nieuwjaarsdag, 's Voorm. half tien ure: Idem. Geref. Kerk te Brulnisse: Oudejaarsavond, 's Avonds vijf ure: ds. De Jage Nieuwjaarsdag, 's Voorm. half tien ure: Idem. Geref. Gemeente te Brulnisse: Oudejaarsavond, 's Avonds vijf ureLeeskerk. Nieuwjaarsdag, 's Voorm. negen ure: Idem. Oud-Geref. Kerk te Brulnisse: Oudejaarsavond, 's Avonds half zes ureLeeskerk Nieuwjaarsdag, 's Voorm. negen ure: Idem. Evangelisatie JeruEl II Oudejaarsavond, 's Avonds acht ure: Nieuwjaarsdag. Gewone samenkomst. 's Voorm. tien ure: Bidstond. woordigheld van geest om plat op den grond te blijven liggen, zoodat de geheele trein over hem heenging, zonder hem ander letsel toe te brengen dan een lichte verwonding aan het hoofd, doordat eenige koppelstangen hem raakten. Nadat hij van zijn grooten schrik was bijgebracht, werd hij naar zijne woning gebracht. De Pupillenstraat werd gisterenavond laat In opschudding gebracht door een vrouw, in dienst als huishoudster bij den winkelier S. j. v. L. De vrouw beweerde dat de winkelier in een aanval van razernij met een geladen pistool rondliep en haar bedreigde. Twee agenten van politie kwa men te hulp en gingen den winkel binnen. De woede van den winkelier steeg hierdoor ten top; hij stompte en sloeg naar de agenten en wierp hen over de toonbank. De politiemannen trokken ter zelfverdedi ging hun hartsvangers en brachten den razende een sabelhouw over den rechter slaap toe, zoodat hij bloedend werd ver wond. Onder hevig verzet werd hij toen overgebracht naar het politiebureau aan de Aelbrechtskolk. Bij zijn transport vond hij nog gelegenheid één der agenten een bloedneus te stompen. Een dienstbodeplotseling uit haren dienst ontslagen, kwam deze week in het Gerechtsgebouw om den kanton rechter te spreken. Op de vraag van den bode of ze den kantonrechter uit kanton I, II of III moest spreken, was hare weder vraag: .Welke Is de leukste?" 29 Dec. De rivier vóór deze stad is over haar geheele breedte met licht drpjs bedekt, alles hinderlijk voor de zeilvaart. De Fop Smit-booten hebben belden haar diensten kunnen volbrengen, hoewel zoo de vorst blijft aanhouden morgen ver moedelijk de dienst geheel of gedeeltelijk gestaakt zal worden. De Vreeswljksche boot is vandaag nog tot Schoonhoven gevaren. De dienst van Rotterdam op Culemborg en Arnhem is gestaakt. Te Vreeswijk gingen namiddag I uur de balken in de groote sluis, waardoor aldaar de scheepvaart is gestremd. Door het vele drpjs is te Krimpen a/d. Ijsel de pont van de reep genomen. Het verkeer voor rijtuigen van Rotterdam naar de Krimpenerwaard langs die richting is dus gestremd. In de Lek vóór Schoonhoven bevindt zich zeer veel drijfijs, zoodat de booten ongeregeld aankomen. De overhaalpont is van de reep genomen, terwijl het over halen van passagiers met zeer veel moei lijkheden gepaard gaat. Verwacht wordt, dat, als het nog een paar nachten zoo streng vriest, het Ijs in de Lek zich zal vastzetten. De stoomboot „Estafette" (Utrecht- Rotterdam) heeft den dienst moeten staken. Van de maatschappij „De Volharding" was hedenmorgen 10 uur nog geen enkele boot te Gouda aangekomen. Mellssant, 28 Dec. Op een hofstede onder deze gemeente, bewoond door de weduwe Segers met twee dienstboden, Is gisterennacht een belangrijke diefstal ge pleegd. Terwijl de bewoonsters sliepen, zijn twee personen binnengedrongen, en hebben uit een kast een bedrag van f 9000 4 f 10,000 ontvreemd. Vanmorgen hebben de rijksveldwachters Van Spanje uit Ouddorp en de brigadier- titulair J. Zoon uit Stellendam, zich tot het instellen van een onderzoek naar Rotterdam begeven. 29 Dec. In verband met boven- genoemden diefstal zijn te Rotterdam twee personen aangehouden, die in de laatste dagen te Ouddorp hadden vertoefd. Willemstad, 29 Dec. Alhier is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de remise der Zuid-Nederl. Stoomtram-Maat schappij. fn één oogenblik stond hef geheele gebouw in lichtelaaie, vooral wijl daarin een reservoir met benzine en drie vaten petroleum waren. De brandweer, die spoedig aanwezig was, heeft alleen een gedeelte der wanden kunnen sparen. De schade wordt op ongeveer f 10.000 begroot. Dinteloord, 29 Dec. Reeds een paar dagen ontdekte men In het kolenhok op de hofstede, bewoond door den heer J. Geluk, een vreeselijke lucht. Bij nader onderzoek kwam men tot de ontdekking, dat onder de kolenmassa een kinderlijkje lag verborgen, dat reeds in verren staat van ontbinding was. In de heden gehouden raadsvergade ring had> de Installatie plaats van 't nieuw gekozen raadslid, den heer L. Snelleman. Voorts werd benoemd tot lid van het Burgerlijk Armbestuur de heer P. J. Voge laar P.Cz. Bij de gehouden publieke verpachting van de inning der havengelden, was de heer A. Daane de hoogste bieder. Voor het gedane bod van f 800 Is hem voor een jaar de gunning verleend. Uit Stad en Provincie. Zierikzee, 30 Dec. In het Café-Adriaanse vergaderde gisterenavond de Afdeeling Zierikzee van den Bond voor Staats- pensionneering. De voorzitter, de heer Bouter, leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool alhier, opende de vergadering. Na lezing der notulen door den secretaris, den heer Q. J. Lunenberg Jr., werd eveneens door dezen verslag uitgebracht van hetgeen in het afgeloopen jaar gebeurd was. Aan de beurt van aftreden waren de bestuursleden, de heeren Bouter en Van der Weele. Eerstgenoemde, die de zaak der staats- pensionneering te dezer stede aan het rollen heeft gebracht, wenschte met het oog op zijn veelvuldige werkzaamheden niet in aanmerking te komen, maar zwichtend voor den aandrang, en ziende, dat niemand zich beschikbaar stelde, gaf hij ten slotte toe om nogmaals het voorzittersschap op zich te nemen. Met algemeene stemmen werden hierop de beide aftredende leden als bestuursleden herkozen. Door den penningmeester, den heer Van der Weele, werd alsnu rekening en verantwoording gedaan van het door hem gehouden beheer. Na onderzoek der rekening werd deze goedgekeurd. De begrooting voor 1909 werd alsnu vastgesteld. Besloten werd dit jaar een spreker te laten komen. Na bespreking van eenige huishoudelijke zaken werd de vergadering door den voorzitter gesloten. De ijsbaan werd hedennamiddag geopend. Met ingang van 1 Januari a.s. zijn bevorderd tot schipper 3e klasse bij de visscherij-politie: R. de Raat te Zierikzee; G. Catshoek te Bruinisse; L. Cornelisse te Hansweert; L. v. d. Weele te lerseke; A. Berrevoets te lerseke en A. Bustraan te Tholen; allen thans waarnemend schipper. Tot knecht 2e klasse bij denzelfden dienst: H. Cornelisse, G. Frik en J. Wijs man, allen te Zierikzee. Tot rijks-keurmeester, met Vlissingen als voorloopige standplaats, is benoemd de heer J. C. Kievit te 's-Gravenpolder. De stoomboot „Annie", varende tus- schen Vlissingen, Middelburg en Amsterdam, heeft den dienst wegens ijsgang gestaakt. De banen van de IJsclub „Middel burg" te Middelburg zijn Dinsdagmiddag geopend. Op de stadsvesten te Middelburg wordt eveneens reeds volop gereden, hoewel het ijs daar nog niet officieel was goedgekeurd. De watergangen naar Vlissingen en Domburg zijn ook berijdbaar. Tc Vlissiugcu Is Uc GpulbucECin tic eenige gelegenheid voor de' liefhebbers van de ijssport. De Kath. kiesvereeniging te Ovezande (district Hontenisse) heeft tot candidaat voor de Tweede Kamer gesteld 't aftredend lid, den heer P. F. Fruytler. Te Hoofdplaat (Zeeuwsch-Vlaanderen) is op 34-jarigen leeftijd overleden de heer Frederik Plasschaertwaterbouwkundig ambtenaar van den Calam. Hoofdplaat- en Thomaespolder, alsmede landmeter. Van eenvoudige ouders afkomstig, heeft de thans overledene zich door groote wilskracht weten op te werken tot de betrekking, welke hij thans vervulde en waartoe hij verleden jaar benoemd was in de plaats van den heer J. Kooreman, die dezer dagen insgelijks is overleden. Kerkwerve. De opbrengst van de Neerbosch-centcollecte was gedurende het 4e kwartaal 1908, f 9,88$. Zonnemaire, 29 Dec. Gisterenavond gaf het muziekgezelschap „N. en U." alhier, zijn gewone jaarlijksche uitvoering. Het trad op met een rijk variëerend programma, dat naar aller genoegen flink werd afge speeld. Een overgroot talrijk publiek woonde de uitvoering bij en na afloop van elk nummer werden de spelers met een harte lijk applaus begroet. De vereeniging, die haar 35-jarig bestaan vierde, gaat met vele jonge krachten goed voort op den eenmaal ingeslagen weg en mag zich voortdurend verheugen in aller sympathie. Bruinisse, 29 Dec. Hedenmorgen voer de sleepboot „Succes" van de firma Gerling te Antwerpen, komende van Antwerpen met bestemming naar Dordrecht, op de Noorderplaat vóór deze gemeente omhoog. Met hoogwater komt de boot misschien weder vlot. 30 Dec. De boot van schipper H. de Koning alhier is gisterenavond ongeveer zes ure In het Keeten aangeloopen door de Goesche stoomboot, zoodat zij onmid dellijk zonk. De opvarenden werden door de stoomboot gered en aan Zijpe aan den wal gezet. De schipper bekwam bij aan varing verschillende kwetsuren aan het hoofd, zoodat geneeskundige hulp nood zakelijk was. Van den inventaris der boot is niets gered. St.-Filipsland, 29 Dec. Ofschoon de nieuw ingedijkte polder in den eigenaardigen toestand verkeert, gedeeltelijk in Zeeland, gedeeltelijk in Noord-Brabant te liggen, schijnt 't plan te bestaan, om er, onder hoogere goedkeuring, één waterschap van te maken. Tholen. In de laatst gehoudene gemeente raadsvergadering werd o. m. behandeld de ontslagaanvrage van den onderwijzer C. J. van 't Hof, die ontslag aangevraagd had tegen 1 Januari. Na eenige discussie werd door burgemeester en wethouders voor gesteld het ontslag met 1 Februari te verleenen, hetgeen met 7 tegen 3 stemmen werd verworpen. Het voorstel om het ontslag met 1 Jan. te verleenen, werd met 5 tegen 4 stemmen verworpen. Vóór waren de heeren Wagemaker, Wagtho, Moelker en Noske. De heer Christiaanse hield zich buiten stemming. Zoodat de heer Van 't Hof ontslag is verleend tegen 1 Maart. Oud-Vossemeer. De vorst is opeens zóó hevig ingetreden, dat Dinsdagmorgen de overvaart over de Eendracht reeds tijdelijk was gestremd. Bij het komen van den vloed brak het ijs weer op. De veer pont is van de reep genomen, zoodat de overtocht van rijtuigen voorloopig is ge staakt. Axel. Een boer, L. J. v. R., van de Kijkuit onder deze gemeente, was Maandag morgen naar Hulst naar de markt geweest. Toen hij des middags te Kijkuit uit den trein stapte en zich op weg naar huis begaf, stierf hij plotseling aan hartverlamming. Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1-5 regels f 1,—; elke regel meer f 0,20. Recht op het doel af. Dit geval zal menig onzer helpen. De heer J. P. Hopmans, Oostwal 263c te Goes, deelt ons mede: Gedurende drie lange Jaren leed Ik aan een hevige pijn in den rug en In de len denen. Reeds bij het opstaan 's morgens was Ik vermoeid en dit afgematte gevoel verliet mij niet gedurende den geheelen dag. Ik had ook veel last van hoofdpijn, juist alsof mij iets zwaars op mijn hoofd drukte. Mijn eetlust was zeer gering en ik had zelfs dikwijls een walging van alles wat men mij voorzette; onophoudelijk moest ik urlneeren. Wat ik hier ook tegen aangewend had, niets was er dat mij baatte. Mijn aandacht werd ten slotte getrokken door Foster's Rugpijn Nierenpillen, welke overal zoo gunstig beoordeeld werden. Ik moet eerlijk zeggen, dat de werking daarvan zeer vlug en afdoende was, want onmid dellijk na het gebruik bekwam ik verlichting en nadat ik er een poosje mee doorgegaan was, bevond ik mfl oneindig veel beter. De pijn verdween en ik was weer meester over mijn water. Na zulk een gunstig resultaat acht ik het mijn plicht aan mijn genezing publiciteit te geven, want veel menschen zullen hierdoor met dit heilzaam geneesmiddel bekend worden. Ik ondergeteekepde verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke w|ie die u goeddunkt. Het waren de echte Foster's Rugpijn Nieren- pillen, die den heer Hopmans genezen hebben. Verzeker u, dat gij het echte geneesmiddel krijgt, de handteekening van James Foster staat op elke doos. Ze zijn te Zierikzee verkrflgbaar bl den Heer M. S. Polak, gedipl. Drogist, en te Tholen bi den Heer W. Potter, filiaal Apotheek „Coronoe", StoofstraaL Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel 5 f 1,75 voor één of I 10,— voor 6 doozen. Aanbestedingen, Verkoopiagea enz. - De uitslag van de op 28 December j.l. gehoudene aanbesteding door de Land- bouwvereeniging, „A. B." te Kerkwerve, is als volgt gegund: Superphosphaat, aan Glerum Co., prijs geheim; hoogste inschrijver Dordtsche Maatschappij, voor f 2,38. Kainiet, aan de firma Ribbens, voor f 2,21hoogste inschrijver Maatschappij Dordrecht, voor f 2,44. Landbouwkalk, aan Van Bloois, voor f 0,80; hoogste inschrQver firma Ribbens, voor f 1,28 en f 0,98. Slakkenmeelaan de firma Ribbens, voor f 2,59, omdat tegen denzelfden prijs de percentage hooger was dan bij Aardenne; hoogste inschrijver Dordtsche Maatschappij, voor f 2,75. Mais, aan de firma Ribbens, voor f 4,24. Bruinisse. Dinsdag werd door de Vereeniging „Landbouwbelang" aanbesteed de levering van 174400 K.Q. superphos phaat, 36200 K.G. kainiet, 18700 K.G. Chili-salpeter, 5400 K.O. Peru-guano, 4800 K.G. ammoniac-superphosphaat. Gegund werd Superphosphaat, aan de Chemische Mest- stoffenfabriek te Vlake, prijs geheim; hoogste inschrijver was Dordtr. Kunst- mestst.-Maatsch., voor f 2,32. Kainiet, aan de Bank- en Crediet-Vereeni- ging P. J. Bergen te Venlo, voor f 2,15 hoogste inschrijver was P. J. van Aardenne te Dordrecht, voor f 2,21. Chili-salpeter, aan de Chemische Mest- stoffenfabriek te Vlake, prijs geheim; hoogste inschrijver was P. G. Adriaansens, voor f 11,61. Peru-guano, aan de Maatschappij tot verkoop van Hulpmeststoffen te Dordrecht, voor f 8,65; hoogste inschrijver was L. Schilperoort te Bruinisse, voor f 8,75. Ammoniac-superphosphaat, aan P. J. van Aardenne te Dordrecht, voor f 6,72; hoogste inschrijver was Iman J. van der Have te Rotterdam, voor f 7. KERKNIEUWS. Beroepen bij de Geref. Oem. te Neuzen ds. A. S. Schaafsma te Ten Boer. Zondag 7 Maart, des namiddags, hoopt de heer J. A. van Selms, beroepen predikant bij de Ned. Herv. Gem. fe Grijpskerke, zijn intrede te doen, nadat hij des voormiddags bevestigd zal zijn door zijn vader, ds. H. van Selms, predikant te Kralingen (gem. Rotterdam). Tegen den neer O. r. Kerktiur, pi ca. bij de Geref. Gemeente te Souburg, is, naar men aan de Midd. Ct. meldt, een klacht ingediend ter zake dat hij op 11 Dec. een huwelijk kerkelijk heeft inge zegend, zonder zich vooraf te hebben overtuigd, dat dit huwelijk door den ambtenaar van den Burgerlijken Stand was voltrokken. Naar aanleiding van bovenstaand bericht heeft genoemde predikant mede gedeeld, dat het bedoelde huwelijk wel degelijk reeds door den ambtenaar van den burgerlijken stand was voltrokken. Een schriftelijk bewijs daarvan, ondertee kend door den burgemeester en secretaris, heeft ds. Kerkhof in zijn bezit. O N D E R W IJ S. Bij ministeriëele beschikking is het bedrag van de Rijksbijdragen, die aan gemeentelijke en aan bizondere normaal lessen en aan hoofden van scholen zullen worden verleend voor elk van de door hen in den loop van 1909 ter opleiding tot onderwijzer aangenomen personen nadat deze in den loop van 1911 of later de akte bedoeld in art. 77, onder a, der wet tot regeling van het lager onderwijs zullen hebben verkregen, vastgesteld als volgt: voor hen die bij gemeentelijke of bizondere normaallessen zijn opgeleid: gedurende ten minste 2 jaren f 300; ge durende ten minste 3 jaren f 400; gedurende ten minste 4 jaren f 500; en 2o. voor hen die door hoofden van scholen zijn opge leid: gedurende ten minste 2 jaren f 200; gedurende ten minste 3 jaren f 250 en gedurende ten minste 4 jaren f 300. Burgem. en Weth. van Den Haag stellen den gemeenteraad voor, te bepalen dat aan de hoofden, onderwijzeressen en helpsters bij het openbaar voorbereidend onderwijs, ontslag uit haar betrekking zal worden verleend, wanneer zij in het huwelijk treden. In hun toelichting zeggen Burgem. en Weth., dat de gevallen, waarin de gehuwde onderwijzeres gedwongen wordt de school te verzuimen, zich zóó talrijk voordoen, dat het onderwijs er ernstig onder lijdt. Alleen reeds de herhaaldelijk voorkomende afwezigheid van de gehuwde onder wijzeressen wegens een te verwachten blijde gebeurtenis zou een voldoenden grond opleveren voor een maatregel als bovenbedoeld. Maar ook na de geboorte legt de verzorging en, ingeval van ziekte, de verpleging van haar kind aan de onderwijzeres-moeder verplichtingen op, die kwalijk overeen te brengen zijn met haar taak in de school. Landbouw en Veeteelt. Zierikzee, 30 Dec. Heden vergaderde de afdeeling Zierikzee der Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Vee teelt in Zeeland. De voorzitter, mr. H. C. Moolenburgh, opende de schaarsch bezochte vergadering. Na voorlezing der notulen door den secretaris, den heer M. C. Mulock Houwer, deelde de voorzitter mede, dat de gelden' benoodigd voor de oprichting van een Concertzaal en Graanbeurs, gevonden zijn, dat ook uit de deelneming der land bouwers gebleken is hunne sympathie voor de zaak, en dat zelfs de Vissersbond uit eigen beweging gevraagd f*d in de nieuwe Concertzaal de vlassers*arkt te mogen houden. Naar aanleiding van de omstanögheJd, dat het ledental niet vooruitgaat, wekt de voorzitter de leden op om de -ynge generatie te wijzen op het nut dertoe treding tot deze landbouwvereeniging<jje een onderlingen band tusschen de Ucn vormt. Bovendien verlieze men niet jt het oog dat van de vereeniging ook kraq kan uitgaan. De begrooting voor 1909 wordt voo» kennisgeving aangenomen. De aftredende bestuursleden, de heeren D. Hocke, J. W. van Oeveren en D. Vis, werden met algemeene stemmen herkozen. Dë voorzitter deelt mede, dat als spreker het volgend jaar zal optreden de zulvel- consulent, de heer Zwavelman, terwijl de heer Kamman zich heeft aangeboden om in de maand Januari een lezing hier te houden. Nadat bij de omvraag op de omstandig heid gewezen was, dat de vergadering zoo slecht was bezocht, waarvan de oorzaak gezocht werd in de geringe publiciteit, en de voorzitter als zijn meening had te kennen gegeven, dat de beste dag om te vergaderen de Zaterdag was, en nadat bij den voorzitter was aangedrongen bij Burgem. en Weth. van Zierikzee te be werken, dat men bij de eerlang op te maken voordracht van een onderwijzer er op zou letten, dat deze in het bezit van een landbouwakte is, werd de vergadering gesloten. Te Zuiddorpe is onder leiding van het Bestuur van den Boerenbond een ve^ gadering gehouden, teneinde te geraken tot oprichting van een Vereeniging tot verbetering van het geitenras. Vooral, waar in België men zich meer en meer op de geitenteelt toelegt, omdat de melk volgens deskundigen uitstekend is voor tering- en borstlijders, wil men in Oostelijk Zeeuwsch* Vlaanderen deze teelt bevorderen. De zuivelconsulent in Zeeland heeft ziql bereid verklaard zijn medewerking te vei leenen, om te trachten een rijkssubsidie te verkrijgen. Met algemeene stemmen werd besloten

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 2