De Minister van Oorlog biengt ter tennis van de lotelingen lichting 1909, die wenschen te worden ingedeeld bij één van de bereden korpsen, dat zij, voor zooveel de beschikbare plaatsen dit toelaten, bij een korps naar hunne keuze kunnen worden ingedeeld, indien zij zich met een daartoe strekkend verzoek tot den Minister of tot den provincialen adjudant wenden. Zonnemaire, 26 Dec. Hedenmiddag Werd de schietbaan der Vereeniging „Prins Hendrik" alhier geopend. Voorafgegaan door het Muziekgezelschap „N. en U." gingen bestuur, leden, belangstellenden van af de Bewaarschool naar de baan, waar na aankomst door den voorzitter den heer T. van den Bout J.Mz. een toepasselijke rede gehouden werd, waarin hij vooral dank zei aan allen, die meegewerkt hadden tot oprichting en instandhouding der Vereeniging. Bovendien werd een woord van dank gewijd aan Burgemeester, Ge meenteraad en den heer Hoogenboom, voor de medewerking ondervonden. Nadat hij de Vereeniging een lang leven had toegewenscht, verzocht de voorzitter één der aanwezige dames het eerste schot te lossen. Hieraan werd door mej. J. Bolle bereidwillig voldaan. Nadat voorzitter en secretaris nog eenige schoten hadden gelost, keerde men naar de Bewaarschool terug, waar men nog een paar uren genoeglijk sleet. Door den burgemeester werd daar het eerst het woord gevoerd. Z.E.A. drukte zijn spijt uit niet tegenwoordig te hebben kunnen zijn bij de eigenlijke opening der baan, betuigde zijn sympathie voor de vereeniging en uitte de beste wenschen voor haar lang durig bestaan. Op Koningin en Nederland, op den heer Bolier (den pionnier der Weerbaarheid in Schouwen en Duiveland), op den ijveiigen secretaris, op de aanwezige dames, op 't Muziekgezelschap werd door voorzitter e.a. menige speech afgestoken. Als tolk der dames sprak mej. J. Bolle een woord van dank aan 't bestuur voor de uitnoodiging en deelde mede, dat de Vereeniging binnen afzienbaren tijd een vaandel zou worden aangeboden door de dames v. d. Bout en Bolle. (Langdurig applaus en schetterende fanfares 1) De voorzitter dankte voor de belofte en sloot kort daarop de feestelijke bijeenkomst. Dreischor. J.I. Vrijdagavond gaf de zangvereeniging „Thalia" alhier, haar jaar lij ksche uitvoering. Als naar gewoonte was een zeer talrijk publiek aanwezig. Onder leiding van den directeur, den heer Swenne van Zierikzee, werden verschillende zangstukken uitgevoerd, terwijl ter af wisseling een 5-tal komische voordrachten, met en zonder zang, werden gegeven. In de tweede afdeeling werd opgevoerd een operette: Mignon. We vertrouwen, dat alle aanwezigen zoowel van het een als van het ander, (waarbij niet te vergeten een paar stukken voor viool), ruimschoots zullen genoten hebben. Vooral de operette werd met luid applaus begroet. Anna-Jacoba-polder, 25 Dec. Op één dag zijn alhier 3 verlofhouders bekeurd wegens overtreding der drankwet. Één van hen was van een betrekkelijk volledig buffet voorzien. St.-Filipsland, 27 Dec. De Nieuwjaars collecte alhier heeft opgebracht f 96. Wissenkerke, 25 Dec. Voor een stamp volle zaal gaf de Vereeniging „Zang en Vriendschap" alhier op Kerstavond een welgeslaagde uitvoering. Gemengde- en mannenkoren, solo's, duo's en kwartetten werden zonder onderscheid keurig ten gehoore gebracht, 't Zou ons te ver voeren elk nummer afzonderlijk te bespreken, 't Applaus van de toehoorders bewees, dat hetgeen werd gegeven, algemeen In den smaak viel. Een woord van hulde zij hier gebracht aan de sopraan-soliste. Hoe teer zong zij: „Vader kom mee", hoe rustig: „Schatten die nooit vergaan", hoe zuiver, in vereeniging met den heer De Regt, het duo: „Hoort gij de wilde golven". De Vereeniging mag op zulk een kracht trotsch zijn. Den directeur en den leden onze hartelijke dank voor dezen schoonen avond. 26 Dec. In den namiddag van den 2en Kerstdag werd door de leden der Schietvereeniging „Koningin Wilhelmina" een schietwedstrijd gehouden met marga. Er werd zeer slecht geschoten, wat meer dan waarschijnlijk kwam tengevolge van het spreiden van het geweer. Er werd geschoten op 15 M. afstand; ieder schutter had 10 schoten; het maximum was 120 punten. De eerste prijs werd behaald door den heer J. A. Gaanderse met 91, de tweede prijs door den heer M. Heijboer met 89 en de derde prijs dooT den heer C. N. v. d. Heijde met 85 punten. In denzelfden namiddag werden de kinderen der Bewaarschool onthaald op versnaperingen en geschenkjes. Het was heel aardig te zien, hoe de onderwijzeres der Bewaarschool, mej. Swart, met de kleinen weet om te springen. Wat waren de ouders verheugd over hetgeen hunne kinderen, door het zingen van toepasselijke versjes, ten gehoore brachten. Colljnsplaat, 24 Dec. Op initiatief van dr. A. Aaltsz, voorzitter der vereeniging „Het Groene Kruis" alhier, waren in het hótel „De Patrijs" opgeroepen de besturen dier vereenigingen van Kortgene en te Wissekerke (waaronder ook Kamperland en Geersdljk behooren) ter bespreking en zoo mogelijk totstandkoming eener samen werking der drie verschillende vereeni gingen. Een goed gevolg had die oproeping, daar drie bestuursleden van Wissekerke, waarvan twee woonachtig te Kamperland, drie leden van Kortgene en vier leden van hier aanwezig waren. De bedoeling is door samenwerking zaken als een raderbrancard en ziekenbarak enz., kortom wenschelijke zaken, te kostbaar voor een enkele vereeniging, door en voor alle deze drie vereenigingen aan te schaffen. Een begin van samenwerking Is reeds wegens hare slechtwerkende ijskist gemaakt, doordat de vereeniging alhier van het ijs der nieuwe ijskist op Wissekerke voor handen, op billijke voorwaaiden gebruik kan maken. Minder wenschelljk vond men het zich aan te sluiten bij de Zuid-Bevelandsche vereenigingen door de geïsoleerdheid van ons eiland. Het plan bestaat om in het aanstaande voorjaar een dergelijke vergadering te houden. Door de muziek-vereeniging „Wil helmina" is besloten om op den a.s. Tweeden Pinksterdag een festival alhier te houden. Uitnoodigingen tot deelname daaraan zullen spoedig aan verschillende dergelijke vereenigingen worden verzonden. Middelburg. Donderdagmorgen, om streeks 6 uur, had de schippersknecht W. v. Westen het ongeluk, met het aan boord gaan aan de „Stad Gent" om te lossen, mis te stappen, met het gevolg, dat hij tusschen den kaaimuur en het schip te water viel. Hoewel zeer spoedig op het droge gehaald, bleek de val zóó ernstig te zijn geweest, dat de geneesheeren, die spoedig ter plaatse waren, dr. Schouten en dr. Gieben, slechts den dood konden constateeren. De man is gehuwd, laat een weduwe met 4 nog jeugdige kinderen achter en was hier woonachtig. Het ongeluk dat schipper Van den B. heeft getroffen, die met zijn voet be kneld raakte tusschen de machine van zijn motorschip, heeft ernstiger gevolgen gehad dan verwacht wordt. In het verpleeghuis, waar de man is opgenomen, is een been geamputeerd moeten worden. Den Eersten Kerstdag is de politie handelend moeten optreden bij een vecht partij in een kroeg in de St.-Janstraat. De beide andere feestdagen moest het café op last van den burgemeester des avonds ge sloten blijven. Heden (Maandag)middag werd alhier een buitengewone vergadering van aandeel houders der stoomtram-maatschappij Breskens—Maldeghem gehouden. Tot commissaris, in plaats van wijlen den heer J. G. Gerritsen, werd gekozen de heer H. S. Gratema, burgemeester van Oostburg. Aan den directeur der maatschappij, den heer B. Nijzink, werd, op verzoek, op de meest eervolle wijze ontslag als zoodanig verleend en in zijn plaats benoemd de heer Thouars. De heer B. Nijzink wordt adviseur en ontvangt een jaarlijksche toelage. Vlissingen, 25 Dec. Hedenavond werd met de dagmailboot „Engeland" de grootste mail aangebracht, welke hier ooit Is aan gekomen. Het was de Engelsche en Amerikaansche Kerstmail, bestaande uit niet minder dan 1300 zakken. In de mailtreinen was het aantal post- rijtuigen dan ook buitengewoon versterkt. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Bij de aanbesteding van kunstmeststoffen door de landbouw-societeit „Ceres" te Zonnemaire werd de levering gegund van Super aan Coenen Schoenmaker te Uden, (prijs geheim); hoogste inschrijver was Adriaansens Polvliet te Walsoorden voor f 2.31. Chili: aan Krijger te Krabben- dijke voor f 11.13; hoogste Inschrijver was G. van 't Hoog te Giesendam voor f 11.52. Ammoniak aan de Maatschappij Hulpmeststoffen te Dordrecht voor f 6 80; hoogste inschrijvers waren A. de Rijke te Zonnemaire en 1. J. van der Have te Rotterdam, elk voor f 7.10. Patent-kali aan I. J. van der Have te Rotterdam voor f 6.20; hoogste inschrijver was de Maat schappij Hulpmeststoffen te Dordrecht voor f 6.31. Landbouw en Veeteelt. Het totstandkomen eener Coöperatieve Beetwortelsuikerfabriek voor Westelijk- Noord-Brabant, Zeeland en de Zuid- Hollandsche eilanden kan thans als zeker beschouwd worden. De fabriek, welke op gericht zal worden in den Beaumontpolder te Dinteloord (N.-Br.) en gunstig gelegen aan de rivier de Mark, zal komen onder leiding van dr. Vlekke, uit Zevenbergen. Oprichters zijn de heeren dr. Geluk te Bergen-op-Zoom, Kakebeeke te Goes en G. Versluys te Fijnaart. Het aandeelenkapitaal is geplaatst. Er zijn 3000 aandeelen uitgegeven elk van f 400, waarop f 100 moet gestort worden, van welk kapitaal 4 pCt. rente 's jaars zal worden uitgekeerd. Verder moet voor elk aandeel geleverd worden van 15—25 duizend K.G. bieten, waarvan de prijs na afschrijvingen zal worden bepaald naar het gehalte der bieten. RECHTSZAKEN. Zierikzee, 28 Dec. Bij bevelschrift van de arrondissements-rechtbank alhier, is tegen J. G. van der M., 17 jaar, land bouwersknecht, wonende te Kerkwerve, thans gedetineerd in het huis van bewaring, beklaagd van feitelijke aanranding van de eerbaarheid, rechtsingang verleend met verwijzing der zaak naar de openbare terechtzitting en bevel tot gevangenhouding. Aan den beklaagde is als raadsman toegevoegd mr. A. J. F. Fokker. D. d. V., 45 jaar, arbeider, wonende te Zierikzee, thans gedetineerd, bij vonnis van 22 December j.l. wegens diefslal van konijnen veroordeeld tot één jaar gevange nisstraf, en waarbij diens gevangenneming werd bevolen, heeft tegen dat vonnis hooger beroep aangeteekend. Beklaagde is naar de gevangenis te 's-Gravenhage overgebracht. Mede werd hooger beroep aangeteekend door A. H., 34 jaar, varkenskoopman, wonende te Zundert, en M. v. V., 23 jaar, veekoopman, wonende te Oud-Vossemeer, die bij vonnis van 11 December j,l. met twee andere beklaagden, wegens weder- spannigheid door twee of meer vereenigde personen met vereenigde krachten gepleegd, werden veroordeeld ieder tot een gevan genisstraf van een maand. Door C. K., 28 jaar, arbeider te Zierikzee, werd eveneens hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van 22 December j.l., waarbij hij wegens diefstal van een baalzak met lijnkoekschilfers, door twee of meer vereenigde personen, werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie maanden. Door den officier van justitie is in bovenstaande veroordeelingen mede hooger beroep aangeteekend. Een. wenk, die ook elders wel over wogen mag worden. Voor het kanton gerecht te Amsterdam verscheen Woensdag een onderwijzer, bekeurd wegens fietsen zonder licht. Hij had gereden naast de electrische tram, had daardoor het uitgaan van zijn lantaarn niet gemerkt. De lantaarn was nog warm bij .zijn bekeuring. „Kan mij niet schelen", zeiden de verbalisanten. De onderwijzer liet zien, dat hij reserve kaarsen bij zich had; dat er dus geen kwestie was van een opzettelijke over treding. „Kan mij niet schelen", zeiden de verbalisanten. De kantonrechter zeide het gewenscht te achten, dat de politie in een dergelijk geval eerst waarschuwt, alvorens te be keuren. Niet naar keuze maar altijd, wanneer er geen zekerheid van opzet bestaat. KERKNIEUWS. Nieuwerkerk. Voor de Weesinrichting te Neerbosch is alhier in het laatste kwartaal 1908 gecollecteerd met den Neerbosch-cent de som van vijf en twintig gulden; in totaal voor dit jaar ruim acht en twintig gulden. Van een onbekenden gever is bij den predikaut der Ned. Herv. Kerk Inge komen een gift van twintig gulden; tien voor de armen, vijf voor de kerk en vijf voor Neerbosch. Donderdagavond werd te Bruinisse het nieuwe kerkgebouw der Oud-Gerefor meerden ingewijd. Eene talrijke schare was opgekomen, om die plechtigheid bij te wonen. Door ds. Boone van St.-Filips land werd eene toepasselijke rede gehouden, naar aanleiding van het Hooglied van Salomo, hoofdstuk 1, vers 9 en 10. Het kerkgebouw maakt zoowel van binnen als van buiten een netten indruk en doet den ontwerper zoowel als den ambachtslieden, die tot den bouw mede gewerkt hebben, alle eer aan. Hoe ver kan men gaan? „Hoever men met een bemesting kan gaan", is een voorname kwestie. Het is niet de vraag bij dé bemesting der ver schillende gewassen, hoeveel men moet geven, om een fatsoenlijken oogst te behalen, maar wel, hoeveel kunstmest men nog mag en kan geven om winst te behalen. Zoolang men na aftrek van alle bemestlngskosten nog winst maakt, d.w.z. de vorige winst vergroot, zoolang kan ook de vorige hoeveelheid „bemesting" vermeerderd worden, totdat men aan een maximum gekomen is. Het is daarom zaak, in dien geest proeven te doen. Wanneer met 500 K.G. kaïniet een zekere winst behaald is, blijve men niet 500 K.G. geven, doch dan geeft men een volgende maal aan hetzelfde gewas op een ander stuk land 600 of 800 K.G. Heeft men met 1000 K.G. kaïniet een zuivere winst behaald, dan probeere men, of men een volgend jaar niet kan gaan tot 1200, 1400, 1500 K.G. per Hectare enz. Vooral op veel kalivragende gewassen, b.v. op mangel- bleten, is het in den laatsten tijd vaak gebeurd, dat men met 1500 K.G. kaïniet aanzienlijk hoogere winsten maakte dan met 1000 K.G. (Men leze hierover ook het boekje van den heer H. W. Roes, Bemesting op Zandgrond, uitgegeven van wege den Boerenbond te Deurne (N.-B.) Het is nooit met juistheid te zeggen, hoeveel van zekere voedingsstof een land noodig heeft, zeker niet als men niet door ervaring op de hoogte is van den bemestingstoestand van den bodem. Daar enboven moet men natuurlijk rekening houden met het gewas, dat men verbouwt en de soort van den grond. Doch bij benadering kan men, als men met boven genoemde factoren bekend is, wel zeggen, hoeveel kali, enz. de grond behoeft. Daarom moet elke landbouwer van zijn bemesting in achtereenvolgende jaren nota houden. Zoodoende komt hij wel tot een maximum, dat hij nog geven kan en weet hij dus, hoever hij kan gaan. DRIE KERSTDAGEN. Hoe vaak zullen nog de Kerstdagen zich direct bij den Zondag aansluiten en er aldus drie erkende Christelijke feest dagen op elkaar volgen? Ware er geen 29 Februari, de 25 Decem ber zou gewoonweg in 7 jaar het dagental tusschen Zondag en Zaterdag doorwandelen. Tengevolge onzer tijdrekening evenwel, waardoor schrikkeljaren zijn ingevoerd, zullen eerst in het jaar 1936 alle dagen een gelijken sland innemen als in het èfloopende jaar 1908. Zóó lang hoeven we echter niet te wachten vóór Kerstmis weer op Vrijdag en Zaterdag valt. Dit toch zal in 1914 plaats hebben, evenals het in 1903 het geval was. Het jaar 1905 gaf ons Kerstmis op Maandag en Dinsdag, welk geluk ons ook in 1911 zal te beurt vallen. Van 1903 tot 1916 bevinden we ons in een tijdperk waarin acht jaren voorkomen met twee en zes met drie „Kerstdagen". Van 1917 tot 1930 zullen er daarentegen tweemaal drie en twaalfmaal twee „Kerst dagen" zijn. In beide perioden valt evenwel vier keer een Kerstdag op een Zondag. Castro te Berlijn. De Berliner Zeitung am Mittag meldt: „Naar wij vernemen, is Castro in onder handeling met Duitsche scheepsbouwwerven om eenige oorlogsschepen voor Venezuela te bestellen. Voorloopig sprak hij zijne vertrouwden van 6 kruisers. Voorts is Castro voornemens, artillerie-materiaal in Duitschland te koopen. Hij gaf de Duitsche regeering al te kennen, dat hij Duitsche Instructeurs wenscht aan te nemen voor het reorganiseeren van het Venezolaansche leger. Bovendien verzocht Castro, dat men Duitsche zeeofficieren naar Venezuela zou zenden. Het blad merkt aan Het Is te hopen, dat de Duitsche firma's, die voor Castro's vloot- en legerplannen in aanmerking komen, zoo voorzichtig zullen zijn, zich de noodige waarborgen te laten geven voor de betaling". De Kölnisdie Zeitung zegt, dat men zich op grond van de verschillende berichten wel de volgende voorstelling van de gebeurtenissen in Venezuela kan maken: Nadat president Castro de onmogelijkheid had ingezien, om zich by de dagelijks toenemende ontevredenheid nog langer op zijn post te handhaven en zijn yzeren wil door zijn nieraandoening verzwakt was, heeft hij zijn ziekte als voorwendsel aangegrepen, om op een fatsoenlijke manier uit het land, dat zijn heerschzuchtige aard in tallooze moeilijk heden had gewikkeld, té verdwijnen. Reeds de omstandigheid, dat Castro als rijks bestuurder een man achterliet, die zich reeds eens van vice-president tot president had trachten op te werken, wees er op, dat Castro zijn schepen achter zich wilde verbranden. Aan een terugkeer heeft hij niet meer gedacht, maar wel heeft hij of zijn familie poging gedaan, om Gomez uit den weg te ruimen. Hoe weinig sympathiek de figuur van Castro aan het buitenland voorkwam, zij moest in zijn vaderland bij de kleine luiden en bij de op landsknechten ge lijkende soldaten geestdrift wekken. Want Castro is zelf een ruwe landsknecht-natuur. Met haar voelden de troepen zich verwant. Het is teekenend, dat zij hun aanvoerder den vleienden bijnaam van cavito (korpo- raaltje) gaven. Hij zelf beeldde zich in, voor het land een tweede Bolivar te zijn of op zijn minst een Guzman Blanco. En evenals de laatste in allen ernst zichzelf lllustre Americano noemde en zich met Napoleon I en Bismarck in bekwaamheid op één lijn stelde, heeft Castro het in zijn hoogmoedswaan klaar gespeeld, in een van zyn redevoeringen aan Duitschland een zekere nederlaag te voorspellen, indien het oorlog tegen hem durfde voeren. Nu is de politieke rol van den door de fortuin zoo sterk bevoorrechten avonturier uitgespeeld en wat het schoone en rijke land nu wacht, zijn waarschijnlijk ander maal zware binnenlandsche stormen. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur Wederom neem ik de vrijheid U een plaatsje te vragen voor het volgende Allereerst begin ik mijn dank te betuigen aan het bestuur van onze landbouwver. V. Z. O. S., voor de manier waarop mijn vorig stukje is be schouwd en behandelddaar door het breedvoerig behandelen der vragen op de vergadering, door de talrijke aanwezigen veel leerrijke gesprekken ontsponnen, die, aangevuld met voorbeelden uit het dagelijksch leven, ons weer een uurtje hebben verschaft, waarin door ons veel Is geleerd. Zooals door den secretaris terecht werd aange merkt is het een goed teeken als er leven en actie is in eenlg bedrijf, en deed het hem goed mijn ingezonden stukje te lezen, zoodat hjj met ge noegen een en ander zou inleiden. De eerste door mij gestelde vraag: Aangaande de werking der landbouwbanken in verband met den landbouw, blijkt uit de gesprekken, dat van de manier van werking dier banken hier niet veel bekend is; wel werd aangaande de banken alhier een en ander gezegd, doch dat was natuurlijk niet mijn bedoeling. Over de tweede vraagDe gezamenlijke verkoop van bleten bij groote partij, werd uitvoeriger en met meer kennis besproken, en kwam o. a. ons bestuurslid W. den Boer met het volgende voor beeld voor den dag, dat ook voor V. Z. O. S. hoogst waarschijnlijk zeer goed zoude passen, n.l.In het eiland Flakkee is het veelal de gewoonte, d it eenige bietenverbouwers te zamen, hun gemeten bi] elkaar voegen en de verschillende agenten daarnaar laten inschrijven. De beide punten zijn dus onder de oogen ge zien, waarvoor ik dankbaar ben, doch niet voldaan, en vertrouw ik dan ook dat ons bestuur in de eerstvolgende vergadering het zoover zal brengen, dat het niet alleen bij besprekingen blijft, doch dat wij een besluit kunnen nemen, hoe in deze, en op welke wijze, wij moeten handelen. Ons bestuur, dat hoofdzakelijk uit bieten- agenten bestaat, zal wel zoo goed willen zijn ons in verbinding te brengen met de verschillende fabrieken en, ik ben overtuigd dat ik door deze niet te vergeefs een verzoek richt aan den heer J. C. v. Oeveren uit Bettewaerde, om alsdan ook ter vergadering te zijn, daar w{j eigenlijk zijn oor deel in deze onmogelijk kunnen missen. Alvorens ik verder ga wil ik even den beer v. Oeveren bedanken voor zijn mededeellng aan gaande de op te richten Coöperatieve Suikerfabriek, en ben ik ook geheel van zijn gevoelen aangaande het nemen van aandeelen, doch ik moet hem beleefd doen opmerken, dat de landbouwbedrijven onder Zierikzee gemiddeld niet groot zijn en, (het is geen schande het te bekennen) doch het zit er b^ de meesten van ons niet aan, en is het maar de vraag of wij, geen aandeelhouders zijnde, ook nog iets kunnen bijdragen tot het welslagen van deze coöp. onderneming, b.v.Door aan deze onderneming de voorkeur te verleenen om onze gezamenlijke hoeveelheid bieten aan te koopen. Een woord van dank aan den heer Enzlin, daar wij door zyn toedoen het genoegen zullen hebben, een lezing te krygen van een landbouwleeraar, en zal dit zeker veel nuttiger werken dan onze jaarlijksche verloting, die mijns Inziens wel kan worden afgeschaft. Over «coöperatie in het algemeen", had ik ge vraagd te spreken in een volgende vergadering, doch werd dit nu nog even aangehaald, evenwel niet goed begrepen, daar het niet myn bedoeling is een tweede kolen vereeniging te stichten, doch de bestaande als voorbeeld te stellen, die gesteund door zeer vele burgers, nu in staat is een geheele lading aan te koopenafgaande op deze onder vinding is het misschien niet ongepast nogmaals ter sprake te brengen „een gezamenlijke maaldery", zoodat het onderzoek naar de zuiverheid, dat thans byna noodig is voor alle meelsoorten, ge heel overbodig zou wordenwanneer dan hieraan gepaard wordt een bakkerij (de bakkers hebben ook een bond) die, werkende met zuivere door ons geleverde meelsoorten, ben ik overtuigd, die stellig ook zou worden gesteund door de burgery enz., en is een en ander wel een be spreking waard, niet te vergeten de aankoop van landbouwwerktuigenwaaraan door sommige tusschen-per80nen grove commissies worden verdiend, die naar myn meening den landbouwer zelf in zyn zak kon steken. Myn dank voor uwe bereidwilligheid, Mynheer Redacteur, doch alvorens te eindigen roep ik myn mede-leden van V. Z. O. S. toe, komt alien op de eerstvolgende vergadering, want buiten de hlervoren gestelde onderwerpen ter behandeling, wacht ons ook het kiezen van een Voorzitter. En wie moet dit zyn EEN LANDBOUWER. Bij 't verlaten der Zondagsschool. De kinderjaren zijn voorbij Die tfld, zoo onbezorgd en blij! Wij slaan aan d' ingang van het leven, Niet wetend, wat het ons zal geven I Maar in dien blijden kindertijd Zijn wij genoegzaam voorbereid. Wij voelen 't harte dankbaar kloppen Het goede zaad, in ons gestrooid, Zal eenmaal schoone vruchten dragen En mist zijn ed'le werking nooit 1 Gij die mijn schreden hebt geleid Op 't pad van eer en deugdzaamheid Oij die met edel, vroom gemoed, Ons leerdet braaf te ztjn en goed Oij hebt ons wapens meegegeven Om mee te strijden in het leven! Heb dank voor uwe goede leiding, Uw degelijke voorbereiding Voor alles, wat gij hebt gedaan, Om ons in 'i goede voor te gaan. Mevr. ARNOLD BOERS.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 9