De boekhandelaars S. Ochtman Zoon hebben voor hun Swan's vulpen houders in hun étalage een aandachttrek kende reclame, namelijk een zwaan, die ln een bassin rondzwemt. Door de notarissen in de arrondisse menten Middelburg en Zierikzee zijn in de Kamer van Toezicht, gevestigd te Middelburg, herkozen als lid de notaris H. J. van Nouhuys te Zierikzee en als plaatsvervangend lid de notaris L. E. A. Liebert te Kapelle. Als bewaarder der minuut-acten enz., aanwezig in de algemeene bewaarplaats te Zierikzee, is door gemelde Kamer, in de plaats van den overleden notaris Van der Lek de Clercq, aangewezen de notaris H. J. van Nouhuys. Niettegenstaande den dikken mist der laatste dagen hebben de stoombooten van hier op Rotterdam en terug, zij het dan ook met eenig oponthoud, hunne reizen steeds volbracht. Bij kon. besluit zijn herbenoemd of benoemd in den voogdijraad te Middelburg tot lid: jonkvr. S. H. van Doorn, J. J. Berdenis van Berlekom, mr. F. J. N. van Dam en mr. P. Dieleman en in dien te Zierikzee jonkvr. J. S. Schuurbeque Boeije en C. Wagtho; tot kantonrechter-plaatsvervanger: in het kanton Oostburg, H. Qratama, burgemeester van Oostburg en in het kanton Goes, mr. J. de Witt Hamer J.Gzn. te Goes. Met ingang van 1 Januari a.s. zijn verplaatst bij 's rijks belastingen in Zeeland, de kommies le klasse M. G. J. Contant, van Hansweert (lijd.) naar Brouwershaven, de kommiezen 2e klasse W. Jansen, van Hansweert naar Hontenisse, D. C. van der Hooft, van Oudenbosch naar Hansweert en J. Visser, van Axel naar Middelburg en de kommies 3e klasse J. Bogaart, van Oostburg naar Axel. De afdeeling Zeeland van den Alg. Ned. Politiebond, die Zaterdag te Tholen vergaderde, koos, in de plaats van den heer A. Overduin, burgemeester te West- Kapelle, die als voorzitter bedankte, als zoodanig den heer J. W. Perrels, ge meente-veldwachter te Veere. Bruinisse. De afdeeling „Neerbosch cent", opgericht 1 Sept. 1908, heeft tot op heden, 21 Dec., f 22,29 opgebracht. De jonge dames, Maatje Jumelet, Adriana de Koning en Jansje Westdorp, hebben zich met de inzameling belast, onder leiding van den heer Iz. Jumelet Wz. Poortvliet. Benoemd tot ontvanger griffier van het waterschap Poortvliet, de heer W. Dronkers, gemeente-secretaris alhier. Met hem stonden op de lijst van aanbeveling de heeren W. J. Boogaart, fabrikant alhier en J. C. Dalebout, candi- daat-notaris te Tholen. Oud-Vossemeer. Toen Zaterdag l.l. de landbouwer A. v. T. huiswaarts reed van de markt te Tholen, werd, aan de zoo genaamde voorstad, door een spelenden knaap een pijl afgeschoten, die het paard trof. Het dier nam een vreeselljken sprong, waardoor de boomen van het rijtuig braken, en het dier in razenden ren voortholde. Het rijtuig sloeg neer en v. T. en echt- genoote werden bij dien val aan de handen vrij ernstig verwond. Middelburg, 21 Dec. Van de machine der stoomtram Vlissingen—Middelburg is hedenmiddag een bout gesprongen, een veer sprong tegen de onderkaak van den machinist, die verwond werd. De man werd verbonden in het verpleeghuis. Vlissingen, 21 Dec. De Amsterdamsche mailtrein van 5.40 Zaterdagmorgen ont snapte op het station alhier aan een groot gevaar. Door verkeerden wisselstand liep de trein op dood spoor. De machinist stopte tijdig. Nadat de trein was terug gezet, kon hij weder met eenige vertraging vertrekken. Dinsdag was het zoo dik van mist dat de scheepvaart op de Schelde den geheelen dag gestaakt was. De dienst naar Breskens werd met een hoogaars gedaan, terwijl het onmogelijk was naar Terneuzen te varen. De dagmailboot kwam des avonds slechts een goed uur te laat hier aan en was reeds om ongeveer 8 uur aan de ponton gemeerd. In een vergadering van het gewest Zeeland van het Ned. Oymnastiek-Verbond Is besloten, dat het volgend jaar de ge westelijke uitvoering alhier zal worden gehouden. Tot voorzitter van het gewest, in plaats van den heer A. M. Juten te Bergen-op-Zoomdie niet voor een her benoeming in aanmerking wenschte te komen, werd gekozen de heer J. Bolt te Zierikzee. ONDER W IJS. Dinteloord, 22 Dec. Onze dorpsgenoot, de heer J. Commissaris, thans onderwijzer te Prlnserihage, is als zoodanig benoemd aan de eerlang alhier te openen R.-K. School. PREDIKBEURTEN onderstaande gemeenten van Schouwen en Duiveland. Vrijdag 25 -, Zaterdag 26 - en Zondag 27 December 1908. Qeref. Kerk te Zierikzee: le Kerstdag, 's Voorm. tien ure en 's avonds half zes ure: ds. Laman. Het Kerstfeest met de kinderen der Zondags school „Bezaleöl": te Capelle bij Lodewijk Donderdag 24 December, 'savonds te zes ure; te Schuddebeurs in 't Zondagsschoollocaal, Zaterdag 26 December, 's nam. te half twee ure; in de stad Zaterdagavond te half zeven ure, in de kerk, St.-Domusstraat. Zondag. 's Voorm. tien ure en 's avonds half zes ure: ds. Laman. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstraat. le Kerstdag, 's Voormiddags tien ure: Klnder- kerk; 's avonds half zeven ure: Geen dienst. 2e Geen dienst. Zondag. 's Voorm. tien ure: Kinderkerk; 's avonds half zeven ureGeen dienst. Herv. Kerk te Kerkwerve: le Kerstdag, 's Voorm. half tien ure: ds. Blankert. 2e Geen dienst. Zondag. 's Voorm. half tien ure: ds. Blankert. Herv. Kerk te Serooskerke: le Kerstdag, 's Voorm. half tien ure: ds. Pols. 2e Geen dienst; 'savonds zes ure: Kerstfeest. Zondag. 's Nam. twee ure: ds. Pols. (Doops- bediening). Herv. Kerk te Burgh: le Kerstdag, 's Voorm. half tien ure: ds. Van der Linde. 2e 's Voorm. half tien ure: ds. lapdien van Haamstede; 'savonds naif zes ure: Kerstfeestviering van de Zondagsschool. Zondag. 's Voorm. half tien ure: ds. Van der Linde. Herv. Kerk te Renesse: le Kerstdag, 's Voorm. half tien ure:ds. Van Veen. 2e Geen dienst. Zondag. 's Nam. twee ure: ds. Van Veen. Herv. Kerk te Noordwelle: le Kerstdag, 's Nam. twee ure: ds. Van Veen. 2e Geen dienst. Zondag. 's Voorm. half tien ureds. Van Veen. Herv. Kerk te Haamstede: le Kerstdag, 's Nam. twee ure: ds. Japchen. 2e 's Voorm. half tien ure: ds. Van der Linde van Burgh. Zondag. 's Voorm. half tien ure: ds.Japdien. Geref. Kerk te Haamstede: le Kerstdag, 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Koolstra; 'savonds zes ure: Kerstfeestviering. 2e 's Voorm. half tien ure: ds. Koolstra. Zondag. en 's nam. twee ure: Idem. Oud-Geref. Kerk te Haamstede: le Kerstdag, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. 2e Geen dienst. Zondag. 's Voorm. half itlen ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Eikerzee: le Kerstdag, 's Voorm. half tien ure: ds. Reus. 2e Geen dienst, 's Nam. half vier ure: Kerstfeestviering met de kinderen der Zondagsschool, waarbij leder belangstellende welkom is. Zondag. 's Voorm. half tien ure: ds. Reus. Qeref. Kerk te Eikerzee: le Kerstdag, 's Voorm. half tien ure en 's nam, twee ure: Leeskerk. 2e Geen dienst. Zondag. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Brouwershaven: le Kerstdag, 's Voorm. tien ure: ds. Van den Broek. 2e Geen dienst. Zondag. 's Voorm. tien ure: ds. Van den Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: le Kerstdag, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: de heer P. de Putter, cand. te Axel. 2e Geen dienst. Zondag. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: de heer P. de Putter, cand. te Axel. Herv. Kerk te Zonnemalre: le Kerstdag, 's Nam. twee ure: ds. Blankert van Kerkwerve. 2e 's Avonds vijf ureKerstfeestviering. Zondag. 's Voorm. half tien ure: ds. Pols van Serooskerke. Geref. Kerk te Zonnemalre: le Kerstdag, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van Sdiaik. Zondag. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Idem. Herv. Kerk te Noord gouwe: le Kerstdag, 's Voorm. half tien ure: ós. Schouten. 2e m Zondags schoolfeest. Zondag. 's Voorm. half tien ureds. Schouten. Chr. Qeref. Kerk te Zierikzee: le Kerstdag, 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure ds. Wtoe. 2e Geen dienst. Zondag. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ureds. Wisse. Herv. Kerk te Dreischor: le Kerstdag, 's Voorm. half tien ure: ds. Van de Gjlend. 2e Geen dienst. Zondag. 's Voorm. half tien ure: ds. Van de Griend. (Doopsbedlenlng). Herv. Kerk te Ouwerkerk: le Kerstdag, 's Voorm. half tien ureds. De Haas van Zierikzee. 2e Geen dienst. Zondag. 'sNam. twee ure: dr. Weeda van Oosterland. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: le Kerstdag, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van der Linden. 2e Geen dienst. Zondag. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van der Linden. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: le Kerstdag, 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure «n 's avonds half zes ure Leeskerk. 2e Geen dienst. Zondag. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 'savonds half zes ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: le Kerstdag, 's Voorm. 9 ure, '8 nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. 2e Geen dienst. Zondag. 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland: le Kerstdag, 's Voorm. half tien ure: dr. Weeda; 'snam. twee ure: ds. Waardenburg van Bruinisse. 2e 's Voorm, half tien ure: dr. Weeda; 's nam. twee ure: Geen dienst. Zondag. 's Voorm. half tien ure: dr. Weeda; 'snam. twee ure: Geen dienst. Geref. Kerk te Oosterland: le Kerstdag, 'sVoorm. halfjtien ure en 'snam. twee ure: ds. Staal. 2e Geen dienst. Zondag. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Staal; 's avonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk le Sirjansland: le Kerstdag, 's Voorm. half tien ure: ds. Elen- baas; 's avonds zes ure: Kerst- feestviering met de kinderen der Zondagsschool. 2e Geen dienst. Zondag. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Elenbaas. Herv. Kerk te Bruinisse: le Kerstdag, 's Voorm. half tien ure: ds. Waar burg; 'snam. twee ure: dr. Weeda van Oosterland. 2e Geefr dienst. Zondag. 's Voorm. half tien ure: Leeskerk; 's nam. twee ure: ds. Waardenburg. Geref. Kerk te Bruinisse: le Kerstdag, 's Voorm. half tien ure en's avonds vijf ure: ds. De Jager. 2e Geen dienst. Zondag. Voorm. half tien ure en 's avonds vijf ure: Leeskerk. Geref. Kerk te Bruinisse: le Kerstdag, 'sVoorm. negen ure; 'snam. twee ure en 'savonds vijf ure: Leeskerk. 2e 's Vodrm. negen ure: Idem. Zondag. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 'savonds vijf ure; Idem. Oud-Geref. Kerk te Bruinisse: Donderdag. 's Avonds zes ure: Inwijding van het nieuwe kerkgebouw door ds. Boone van St.-Filipsland. le Kerstdag, 'sVoorm. negen ure, 'snam. twee en 'savonds vijf ure: Leeskerk. 2e Geen dienst. Zondag. 's Vóorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: ds. Boonc van St.-Filipsland. (Doops bedlenlng). Evangelisatie te Bruinisse: le Kerstdag, 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Gewone dienst; 's avonds vijf ure: Kerstfeestviering der Zondagsschool. 2e - Geen dienst. Zondag. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Gewone dienst. Evangelisatie JeruBl 11: le Kerstdag, 's Morgens zes ure: Bidstond en zang's voorm. tien ureSamen komst 's avonds half acht ure: Samenkomst en zang. 2e 's Voorm. tien ure en 's avonds half zeven ure Kerstfeest met de kin deren en de ouders. Zondag. 's Voorm. tien ure en 's avonds half acht ure: Samenkomst. Vrije toe gang. Het Bestuur. KERKNIEUWS. De aftredende leden van den kerke- raad der Ned. Herv. Kerk te Zonnemalre, de heeren A. Remeeus en J. van Nieuwen- huize Az., zijn met groote meerderheid van stemmen herkozen en hebben hunne functiën van ouderling en diaken weder op zich genomen. Bedankt voor het beroep naar de Geref. Gemeente te Sliedrecht door ds. K. van Anken te Heinkenszandvoor het beroep naar de Geref. Gemeente onder 't Kruis te Rotterdam door ds. H. Roelofsen te Goes. Het bericht in ons vorig nummer, dat de candidaat Van der Pol te Oud- Vossemeer als predikant der Ned. Herv. Gem. zou beroepen zijn, is onjuist, en niet van ónzen gewonen correspondent afkomstig. Tot ouderlingen der Ned. Herv. Gem, te Bruinisse zijn herbenoemd, de heeren J. Otte en A. de Koning, terwijl tot diaken werd herbenoemd de heer lz. Hage. Beroepen bij de Geref. Gem. te Bruinisse, ds. J. Overduin te Lisse. Beroepen bij de Geref. Gem. te Dlrkshorn, ds. J. Sybrandi te Krabbendljke. Poortvliet. Zondag 27 December 1908 hoopt ds. De Bruijn van Oud-Vossemeer in de voormiddag-godsdienstoefening bij de Geref. Oem. alhier, bediening van het Heilig Avondmaal en des namiddags Nabetrachting daarvan te houden. Middelburg. De Vereeniging „De Reservekas", bestaande uit vrijzinnige leden der Ned. Herv. Gemeente alhier, welke vereeniging kort geleden een eigen predikant heeft beroepen, n.l. ds. J. Brulnlng, die zijn ambt reeds heeft aanvaard, tracht thans de beschikking over een eigen kerkgebouw te verkrijgen. In een de vorige week gehouden leden-vergadering is hier over van gedachten gewisseld en bestaat de mogelijkheid, dat dit plan zal kunnen worden verwezenlijkt. Tot nu toe worden de godsdienst oefeningen van deze vereeniging gehouden in het kerkgebouw der Waalsche gemeente, dat daarvoor welwillend beschikbaar wordt gesteld. De 6 predikanten van de Ned. Herv. Gemeente alhier behooren tot de orthodoxe richting. Dinteloord, 22 Dec. Benoemd tot 2en collectant bij de Ned. Herv. Kerk, in plaats van den heer A. Vogelaar Mz., die voor zijn benoeming heeft bedankt, de heer W. van Nieuwenhuijzen Gz. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Aan het gebouw van het provinciaal bestuur van Zeeland te Middelburg werd heden (Woensdag) aanbesteed: de uit voering van voorzieningen in de schut- kolkmuren van de groote schutsluis te Hansweert, behoorende tot de werken van het kanaal door Zuid-Beveland. Raming f 100.000. Minste inschrijvers de heeren J. B. Koch en A. van der Straaten Jr. te Hansweert, voor f 70.500. Door de Landbouwvereeniging „Drei schor" is de levering van 308700 .K.G. superphosphaat onderhands gegund aan de Centrale Guano-fabrieken te Rotterdam. Noordgouwe, 23 Dec. Heden werd alhier, ten verzoeke van de familie Moelijker, ten overstaan van den notaris H. J. van Nouhuys te Zierikzee, openbaar Verkocht: Het huis en erf te Noordgouwe, sectie B no. 335, groot 5 Aren 5 c.A., voor f 2275. Bruinisse. De verhuring der zaten in de haven heeft f 1024 opgebracht. Er werden 81 perceelen verhuurd. RECHTSZAKEN. Zierikzee, 22 Dec. Door de arrondisse- ments-rechtbank zijn heden veroordeeld, wegens: 1°. diefstaldoor twee of meer ver- eenigde personen J. van de K., 40 jaar, en C. K., 28 jaar, beiden arbeider te Zierikzee, no. 1 tot één maand, no. 2 tot drie maanden gevange nisstraf; 2°. het opzettelijk niet voldoen aan een bevel krachtens wettelijk voorschrift gedaan door een ambtenaar met eenigen openbaren dienst belast: G. J. M., 40 jaar, schipper te Raams- donk, bij verstek, tot f 15 boete, subs. 1 maand hechtenis; 3°. bedelarij: J. S., 28 jaar, stoelenmatter te Esschen (België), tot een hechtenis van 7 dagen; 4°. mishandeling: J. J. van O., 71 jaar, zonder beroep, te St.-Maartensdijk, tot 14 dagen gevangenis straf 5°. het opzettelijk en wederrechtelijk beschadigen van eenig goed, dat aan een ander toebehoort: D. de V., 45 jaar, los werkman te Zierikzee, tot één maand gevangenisstraf; 6°. het opzettelijk niet voldoen aan een bevel krachtens wettelijk voorschrift gedaan door een ambtenaar met de uitoefening van eenig toezicht belast: A. H., 27 jaar, schipper te Zwartsluis, bij verstek, tot f 15 boete, subs. 1 maand hechtenis. Vrijgesproken J. M., 33 jaar, landbouwer te St.-Anna- land, en L. K. S., 19 jaar, boerenknecht te Tholen, beiden beklaagd geweest van mishandeling. Bij bevelschrift der rechtbank te Middelburg, is rechtsingang met last tot instructie verleend in de zaak tegen J. D. K., 28 jaar, bootsman, geboren en wonende te Neuzen, verdacht van wederspannigheid. Landbouw en Veeteelt. Oud-Vossemeer. Naar ons wordt mede gedeeld, is in de vergadering van de afdeeling Tholen der ZeeuwscheLandbouw- Maatschapplj Vrijdag l.l. besloten, adhaesie te betuigen aan het verzoek om verlenging van den termijn, waarbij de tiend-afkoop volgens de bepalingen van de wet van 1872 kan plaats hebben, zooals dit is gedaan door de commissie, die in de vorige week op initiatief van den heer D. van de Velde, cand.-notaris te Tholen, te 's-Gravenhage vergaderde. Suikerbieten. Aan de beetwortel suikerfabriek te St.-Antoine, Oud-Gastel (N.-B.), zijn tijdens de thans geëindigde campagne verwerkt 85 millioen kilogram bieten, zijnde gemiddeld 1.2 millioen per etmaal. Geproduceerd werden 125,000 zak suiker. Een uur vóór het eindigen der campagne kreeg een werkman ernstige brandwonden door het springen van een bout van één der diffuseurs; zijn toestand is echter niet levensgevaarlijk. Dit is het eenige ongeval, dat tijdens de geheele campagne is voor gekomen. Aan de Gastelsche suikerfabriek zal de campagne eerst over omstreeks 14 dagen eindigen. Zij zal dan 121 millioen kilogram bieten hebben verwerkt. TELEORAMMEN. 's-Gravenhage, 23 December. Tweede Kamer. Aan de orde is de voortzetting der Landbouwbegroting. De heer Van Vliet bepleitte bespoedi ging der oplossing van het vraagstuk der ouderdomsverzekering, en wenschte in afwachting daarvan een herziening om in den nood van ouden van dagen te voorzien. De heeren Schaper, De Klerk en Ferf verdedigden het stelsel van staatspension- neering. De heer De Visser vroeg een spoedige indiening van een wetsontwerp tot verplichte ouderdomsverzekering. Door verschillende sprekers, o. a, door den heer Treub, werd de urgentie betoogd om een technische herziening van de Ongevallenwet, echter niet in de richting van de uitbreiding der risico-overdracht. Minister Talma betoogde, dat ziekte verzekering aan invaliditeits- en ouder domsverzekering moet voorafgaan om aldus de Kamer tot een behoorlijke onmis bare 'organisatie van het geheele verzeke ringswezen te brengen. De Ongevallenwet zal de Minister partieel herzien, technisch en principiëel, in dien zindat het instituut der risico-overdracht tot gezonde ontwikkeling zal worden gebracht. De Minister van Buitenlandsche Zaken bevestigde het komplot tegen den vice- president van Venezuela, en de gevangen neming van Castro's aanhang, en verklaarde, dat Gomez den 21sten December, als vriendschapsbetuiging en in afwachting van een nadere regeling der gedelegeerden, gelast heeft een schorsing der uitvoering van het decreet van 14 Mei, in het ver trouwen, dat Nederland de maritieme demonstratie in de Venezuelaansche wateren schorst, in afwachting van het herstel van het Venezuelaansch consulaat op Curasao, en den Duitschen consul tot uitklaren gemachtigd. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur! Aangenaam zou het mij zQn, het vólgende in uw hier veel gelezen blad te plaatsen, waartoe Ik U dan ook beleefd verzoek. In het hier verschijnend plaatselijk advertentie blaadje werd een oproep gedaan aan de gehuwde mannen, tot het oprichten van een mannenkoor. Met belangstelling heb ik dit gelezen, daar ver moedelijk voor niet-gehuwden van minstens 30- 35-jarigen leeftijd, de toetreding tot dit koor, moog'lijk ook wel zal worden toegelaten. Hoofd doel van dit koor zou zQn, verbetering trachten te brengen in het kerkgezang. Dat dit verbete ring behoeft, zullen velen wel toestemmen. In kerken, waar geen orgel de leiding van den zang heeft, is 't allertreurigst; maar zelfs daar, waar een deeg'lijk orgel is geplaatst, is nog veel voor verbetering vatbaar. De organist kan door zijn spel zeker veel bijdragen tot een goed gezang der gemeente. Maar hoe goed speler hij ook zij, menigmaal heeft hij te worstelen met een tee- mend en uithalend gezang der gemeente, wat hij zelden in staat is te overwinnen. Daarom is dan ook het kerkgezang zoo weinig schoon. En toch kan het dit zijn. Wanneer men in één onzer groote steden, wat mij wel eens gebeurd is, eenige honderden zangers een koraal goed hoort zingen, geniet men van het massieve geluid van 't éénstemmige koraalgezang, en is men getroffen, welken machtigen indruk zoo'n zang op de hoorders bewerkt. Daar er hier nog trouw ter kerk wordt gegaan, ware zeker met weinig moeite veel verbetering in den zang aan te brengen. Wanneer toch in een kerk velen aanwezig zijn, die het te zingen lied zelfstandig kunnen zingen, zullen zij, in samenwerking met den organist, zeker een grooten invloed uitoefenen, om het gezang in de rechte bedding te leiden. Daarom is zoo nuttig een mannenkoor. Aan hen, die vroeger leden eener zangvereeniging waren, en die in die jaren, in tegenstelling van thans, bijna uitsluitend het kerkgezang beoefenden, kon dan het vergetene weer in herinnering worden gebracht, en de in gesluimerde lust tot degelijke studie van den zang, weer bij vernieuwing bij hen worden wakker ge maakt. Ik zou dan ook alle mannen hier willen toe roepen: sluit u aan, vormt een zeer groot koor, en laat weldra onze kerkgebouwen getuigen van het verrassend resultaat, door deze geringe opoffering tot stand gebracht. Met dank. Mijnheer de Redacteur, voor de opname, Hoogachtend, Uw Dw. Dn., CANTOR. Bruinisse, Dec. 1908. MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 22 Dec. Op de veemarkt waren aangevoerd: 52 paarden, 1239 magere en 528 vette runderen, 220 vette, 206 nuchtere en 106 graskalveren, 114 schapen of lammeren, 670 varkens en 92 biggen. Koeien en ossen 29 tot 33 ct., stieren 26 tot 30 ct., kalveren 45 tot 52J ct., varkens 20 k 24 ct., alles per kilo" Melkkoeien f 150 k f 260, kalf koeien f 170 k 1 290, stieren 1140 k l 230, pinken f 70 k f 120, graskalveren f 30 k f 70, vaarzen f 100 k f 170, alles mager vee; biggen f6 k f 14, slachtpaarden f 50 k t 100.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 2