aan, wat toch nog voordeeliger is; want de be sparing van honderdduizend gulden heeft over 50 jaar weer eenige tonnen rente afgeworpen. De voorzitter acht hierop een en ander voldoende toegelicht, waarop met algemeene stemmen wordt besloten, het werk uit te voeren In gewapend beton. Het derde onderdeel van het voorstel, n.l. om het werk onderhands aan te besteden, lokte eenige discussie uit. De voorzitter deelt mede, dat het Dagelljksch Bestuur een aanbieding heeft gekregen van een aannemer, dien hij nog niet kan noemen, om het zinkwerk uit te voeren, voor een bedrag beneden de raming van den ingenieur en bereid is, het werk in 2 jaren uit te voeren, doch de betaling verdeeld over vier jaren. De begrooting van Schouwen laat zonder leening toe, het werk in vier jaar uit te voeren, en te betalen in vier jaren, doch de bedoelde aannemer zal in twee jaren 't werk doen, en is bereid in 4 jaar het geld te ontvangen. Dit is een groot voordeel, omdat het gewenscht is, den oever zoo kort mogelijk onverdedigd te laten. Het voorstel tot onderhandsche aanbesteding wordt met algemeene stemmen op één na die van den hoofd-ingeland Boogerd goedgekeurd. Hierop deelt de voorzitter mede, dat de aan nemer is J. v. d. Valk te Zierlkzee, die het werk aanneemt voor f 2,23 per M\ zinkwerk en f 2,25 per scheepston stortsteen, terwijl de ramlngcijfers van den ingenieur bedragen f 2,27' voor het zinkwerk per M*. en f 2,60 voor de stortsteen per scheepston. De aannemer Van der Valk zal de houten ponton overnemen voor f 3200, en zal het zink werk uitvoeren met ijzeren pontons; echter dit laatste geheel buiten verantwoordelijkheid van den ingenieur en van het bestuur. Een scherp contract zal met Van der Valk wordea opgemaakt. Dit contract ligt voor de hoofd-ingelanden bij den ontvanger-griffier ter visie. Als laatste voorstel van het Dagel. Bestuur komt in behandeling de tractementaverhooging van den ingenieur. Naar aanleiding van de interpellatie van den heer Moolenburgh in de vorige algemeene ver gadering, doet het Dagel. Bestuur het voorstel, als bewijs van waardeering zijner werken, het tractement van den Ingenieur, met ingang van 1 Januari 1909, te brengen op het maximum van De heer Boogerd, hoewel tegenwoordig geheel met de beton meegaande, zou liever wachten met de tractementsverhooglng, tot meer van de beton is gebleken. De voorzitter en de heer Moolenburgh ver klaren hierop, dat de ingenieur dan wel zoo ver grijsd zal zijn, dat tractementsverhooglng niet meer noodig zal wezen, hoogstens dan nog een standbeeld van beton, zegt de voorzitter. De heer Hocke vraagt, of het niet gewenscht zou zijn niet op eens de geheele verhooging te geven, doch in twee deelen. Na uitgebreide discussie, waarbij de heer Boogerd betoogde, dat hij geen reden vond het tractement van den ingenieur te verhoogen, kwam het voor stel in stemming en werd met algemeene stemmen, uitgezonderd die van de heeren Boogerd, J. Gast en Lopse Hocke, aangenomen. Hierop sloot de voorzitter de vergadering. Aanbestedingen, Verkoopingen enz. Uitslag van de door de Landbouwver- eeniging „C. et C." te Burgh gehoudene aanbesteding op 23 November j.l. Super. Amsterdamsche superfabriek te Amsterdam, f 2,40; Maatsch. tot verkoop van Hulpmeststoffen te Dordrecht, f 244; P. J. van Aardenne te Dordrecht, f 2,42; Internationale Zwijndrecht, gegund (prijs geheim); P. Schippers, Kortgene, f 2,30; W. J. C. Ribbens, Zierikzee, f 2,38. Kaïniet. Amsterdamsche superfabriek te Amsterdam, f 2,23; Maatsch. tot verkoop van Hulpmeststoffen te Dordrecht, f 2,22; P. J. v. Aardenne, Dordrecht, f 2,23; Internationale te Zwijndrecht, f 2,18, (gegund). Thomasphoephaat. Maatsch. tot verkoop van Hulpmeststoffen te Dordrecht, f 2,485 P. J. van Aardenne te Dordrecht, f 2,52. KERKNIEUWS. Drietal bij de Qeref. Kerk te Terneuzen: J. Gispen te Barneveld, K. J. Kaptein te Qiessendam en A. S. Schaapma te Ter Boer. Aangenomen het beroep (toez.) naar de Herv. Gem. te Schoondijke door ds. K. K. de Jong te Schelllnkhout (N.-H.). Benoemd tot ouderling bij de Geref. Gem. te Poortvliet de heer W. van den Berge. Te Middelburg circuleert een adres, houdende verzoek aan den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente, om in de vacature, ontstaan door het aanstaand vertrek naar 's-Hage van ds. P. J. Molenaar, te be roepen een predikant van confessioneele richting. Hierdoor zou, beweert men, voldaan worden aan het verlangen van het over- groote deel der gemeente. Er wordt op dit adres zeer druk geteekend. Zonnemaire, 16 Dec. Voor de Kerst- feestviering met de kinderen der Zondags school alhier, op Zaterdag 26 December a.s., is bijeengebracht f 117.15, welk be drag nog werd vermeerderd door toezegging van 15 paar pantoffels. Serooskerke. Thans heeft de gemeente raad in zijne vergadering van j.l. Vrijdag met algemeene stemmen besloten het school lokaal, op nader te regelen uren, beschik baar te stellen voor de groep vrijzinnig- hervormden van den Protestantenbond tot het geven van catechetisch onderwijs. Noordwelle. Zondagmorgen na de godsdienstoefening zal de jaarlijksche stem ming plaats hebben voor een ouderling en een diaken. Aftredenden zijn de heeren G. Geluk en C. Stoel. Naar wij vernemen, heeft dr. Hlile Ris Lambers zich beschikbaar gesteld, om in de eerste week van Februari achtereen volgens op een 7-tal plaatsen op te tredeu voor de groepen van vrijzinnig-hervormden. Haamstede. De collecte voor de Gene rale kas alhier bracht op f 23,75. De collecte voor noodlijdende kerken In de Hervormde Kerk alhier bracht op f 2. Burgh. Tot ouderling is benoemd de heer J. van de Vate Jz., thans diaken, en zulks in de plaats van den heer Joh. Bij kerk, die niet meer in aanmerking wenschte te komen. Tot diaken is benoemd de heer P. Landegent Jz. Oosterland. Tot ouderling bij de Ned. Herv. Gem. alhier zijn herkozen de heeren A. van Meurs en A. de Visser, en tot diaken de heer L. W. Boogert. Stavenisse. Bij de Ned. Herv. Gem. alhier zijn herbenoemd, resp. als ouderling en als diaken, de heeren D. D. de Rijke en J. de Vos. Wissenkerke. Als leden van den Kerkeraad der Ned. Herv. Oem. alhier zijn afgetreden de heeren C. H. v. d. Berg en P. Meulenberg, en in hun plaats gekozen de heeren Joh. v. d. Maas Az. en Jac. Verburg Dz. ONDERWIJS. Zierikzee. De heer M. B. Smits, onder wijzer alhier aan school A, is tot hoofd der school te Diever (Drenthe) benoemd. Geslaagd te Groningen voor akte B Middelbaar Onderwijs Hoogduitsche taal de heer C. Bethe, geb. te Zierikzee. Als In strijd met de wet op het lager onderwijs onthielden Gedep. Staten van Friesland hun goedkeuring aan het besluit van den raad der gemeente Bolsward, waarbij aan onderwijzeressen, bij het aan gaan van een huwelijk, werd opgelegd, ontslag uit haar betrekking te vragen. Gedep. Staten verzochten daarom, dit raadsbesluit in te trekken, waaraan de raad niet wenscht te voldoen. Het besluit zal nu ter vernietiging aan H. M. de Koningin worden voorgedragen. De heer K. ter Laan, lid der Tweede Kamer, heeft Woensdag 1.1. te 's-Hage met goed gevolg examen Middelb. Onderw. Ned. Taal afgelegd. Poortvliet. Benoemd tot onderwijzer te Rotterdam de heer L. van Tlggele, ge boren en voorheen onderwijzer alhier, Ihans te Vlaardingen, alwaar hij tegen 1 April 1909 eervol ontslag heeft aangevraagd. Vlissingen. Tot leeraar in de Engelsche faal aan de Zeevaartschool is benoemd de heer G. van Westen alhier. Post en Telegrafie. De heer J. v. Riet, hulpbesteller der posterijen te Goes, is benoemd tot brieven en telegrambesteller te Terneuzen. P R E D I K I in onderstaande gemeenten van Zondag 20 Dl Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. tien ure en 's avonds half zes ure: ds. Laman. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstraat. Zondag 20 December, 's Voormiddags tien ure: Kinderkerk; 's avonds half zeven ure: Geen dienst. Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Voorm. half tien ure: ds. Blankert. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Voorm. half tien ure: ds. Pols. Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ureds. Van der Linde. Herv. Kerk te Renesse: Protestantenbond, 's Nam. twee ure: mevrouw Baudet—Fockens van Amersfoort. (Collecte voor de Groep. Collecte voor de C. v. O. G. en C.) Herv. Kerk te Noordwelle: 's Voorm. half tien ureds. Van Veen. Na de godsdienstoefening verkiezing van een ouderling en een diaken. Maandag 21 Dec. 's Avonds half zeven ure: mevrouw Baudet—Fockens. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure: ds .Japdien. Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure: ds. Koolstra. Oud-Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure: ds. Reus. (Collecte voor het fonds van noodlijdende kerken cn personen). Geref. Kerk te Eikerzee: 'sNam. twee ure: ds. Koolstra van Haamstede. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. tien ure: ds. Van den Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Zonnemaire: 'sVoorm. half tien ure: ds. Schouten van Noordgouwe. (Collecte voor noodlijdende kerken en personen). Na afloop der godsdienstoefening vergadering van stemgerechtigde lidmaten tot verkiezing van een ouderling en een diaken. Bij niet voldoende opkomst wordt die vergadering gehouden Maandag 21 December, 's avonds half acht. Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van Schalk. Den WelEdelen Heer L. KOOPMAN Cz., Lid van den Gemeenteraad te Zierikzee. WelEdele Heer. UEd. hebt in de jongste vergadering van den gemeenteraad de vriendelijkheid gehad, in verband met mijn artikel: „De groote jaarlijksche maaltijd", voorkomend in het nummer van 24 October van dit blad, mijn naam te noemen. Het spreekt van zeiven, dat daartegen op zich zelf niet het minste bezwaar bestaat. Integendeel. Het is toch een psychologische waar heid, dat, hoe meer men een schrijver aanhaalt, des te meer gevleid hij zich zal gevoelen. Sommige auteurs mogen den schijn aannemen, alsof hun dit glad onver schillig is, het zoude blijken, indien men in staat ware hun innerlijke gewaarwor dingen op te merken, dat deze geheel anders zijn dan zij zich openbaren. Schrijver van deze letteren was, toen hij van zeer betrouwbare zijde vernam, in welken onvriendelijken geest UEd. zijn naam gebezigd hebt, noch geveinsd onver schillig, noch stil vergenoegd, maar waarom het te ontveinzen eenigermate ontstemd, en wel, door hem een uit drukking ten laste te leggen, die niet uit zijn pen is gevloeid en ook niet tusschen de regels door in het bewuste artikel te lezen staat. UEd. hebt namelijk door Uw verklaring in de jongste zitting van den gemeente raad, dat hij U voor een leugenaar heeft uitgemaakt, U aan een ernstige dwaling schuldig gemaakt. Vergun hem, ten bewijze hiervan, letterlijk de volgende zinsneden uit zijn stuk aan te halen, die door hem over Uw aanklacht tegen den heer Goemans zijn terneergeschreven: „Alleen bij de behandeling van den post, betrekking hebbende op de keuring van levensmiddelen en slachtvee, geraakte één lid, en wel de heer Koopman, uit zijn goed humeur. De keurmeester name lijk, de heer Goemans, had, zoo luidde zijn klacht, een beest van hem, dat ge storven was, ongeveer 24 uur op zijn hofstede laten liggen, zonder het te keuren. Is het feit, dat het geachte raads lid ten opzichte van den genoemden keurmeester te berde heeft gebracht, in alle opzichten juist, dan is de klacht van den heer Koopman volkomen gegrond, en verdient de heer Goemans een berisping. Maar de oude Romeinen zeiden het reeds in hun audi et alteram partem, dat men niemand veroordeelen moet, zonder hem ook in de gelegenheid gesteld te hebben zich te verdedigen. En nu wijkt de lezing, die de heer Goemans betrekkelijk het gebeurde geeft, af van des heeren Koop- man's voorstelling. Gene zegt, dat hij 's Zondagsnamiddags tusschen vijf en zessen E U R T E N Schouwen en Duiveland. cember 190 8. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 'savonds zes ure: ds. Wisse. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Nam. twee ure: ds. Schouten. Herv. Kerk te Dreischor: 's Voorm. half tien ure: ds. Van de Griend. Herv. Kerk te Ouwerkerk: '8 Nam. twee ure: ds. Van der Linden van Nieuwerkerk. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. half tien ure: ds. Van der Linden; 's nam. twee ure: Geen dienst. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 's avonds half zes ureLeeskerk. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure: geen dienst; 'snam. twee ure: ds. Van de Griend van Dreischor. Geref. Kerk te Oosterland: '8 Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Staal; 'savonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure ds. Elenbaas. Herv. Kerk te Bruinisse: 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Waardenburg. (Doopsbediening). Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 's avonds vijf ure: ds. De Jager. Oud-Geref. Kerk te Bruinisse: '8 Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure: Leeskerk. Evangelisatie te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Oewone dienst. Evangelisatie Jerufil II: 's Voorm. tien ure en 's avonds half acht ure: Gewone dienst de boodschap ontving, of hij bij den heer Koopman aan het Sas wilde komen, om een veulentje te keuren, dat daar ge storven was. De heer Goemans, die in het gegeven geval het niet noodig oordeelde 's Zondagsavonds te komen, heeft hierop 's Maandagsmorgens om zeven uur het beest gekeurd. Nadat de burgemeester beloofd had over deze zaak met den heer Goemans te zullen spreken, werd de begrootingsmaaltijd voortgezet". Dit staat er. En nu veroorlooft schrijver zich de vrijheid UEd. in gemoede te vragen, of hij U openlijk of bedekt dat leelijke woord naar het hoofd heeft geslingerd. Hij heeft eenvoudig de lezing, die de beschuldigde, in casu de heer Goemans, van het geval heeft gegeven, billijkheids halve geplaatst tegenover de gronden, waarop Uw openlijke aanklacht steunt. Van een beoordeeling, van een uitspraak, aan wiens zijde het recht is, heeft hij zich onthouden. En toch verklaart U in de volle raads vergadering, dat Brinio U voor een leugenaar heeft uitgemaakt. Moet U nu niet zelf tot de erkentenis komen, dat U in het openbaar iets gezegd hebt, wat U niet verantwoorden kunt? Maar tout comprendre, c'est tout par- donner. Gedachtig aan dat Fransche spreekwoord, zegt schrijver in zijn vergevingsgezindheid „Schwamm darüber". U waart op het oogenblik, dat Uw anders zoo „bedachtzame" lippen een losse, door niets gemotiveerde beschuldiging uitspraken, in geen aangename stemming. Geen wonder! Men had namelijk, zonder rekening te houden met Uw veranderde houding ten opzichte van de gasfabriek, zich verstout U niet meer in de gascommissie te her kiezen. U gevoeldet U in die gascommissie zoo te huis, zoo behagelijk, zoo op Uw plaats, en om dan, na slechts één jaar daarin gezeten te hebben, eensklaps en onver wachts daaruit gestooten te worden, dat is hard, wreed en onverdiend ook. Ja, onverdiend. Want hebt U niet van het oogenblik af, dat U in de gascommissie hebt zitting genomen, Uw vroegere vijandige houding tegenover haar laten varen, en in de plaats van Uw felle, steeds afbrekende kritiek een welwillende, liefdevoile beoordeeling gesteld Schromelijk heeft men Uw verdienste in deze miskend, met ondankbaarheid die beloond. De Duitschers zeggengetheiJter Schmerz ist halber Schmerz. Brinio neemt hartelijk deel in Uw leed, en troost U met de opbeurende gedachte, dat U als triumphator in de gascommissie zult wederkeeren, mits U opnieuw in de oppositie gaat. Hoogachtend, BRINIO. Zierikzee, 18 December 1908. Ingezonden Stukken. Geachte Heer Redacteur Verzoeke beleefd, naar aanleiding van het door mij gesprokene in de Algemeene Vergadering van Schouwen, een plaatsje voor onderstaande. Bij de verdediging van de bestand heid van beton tegen zeewater, boogde ik op het feit, dat de Rijkswaterstaat reeds op 4 plaatsen betonglooiing aan zee maakte of had aanbesteed, en dat de Waterstaat toch wel keurige adviseurs had, en een en ander dus vertrouwen moest geven. Nu lees ik in de Nieuwe Rotterdamsche Couranteerste blad A, van Vrijdag 18 December 1908, het volgende uittreksel uit het Kamerverslag: Bij art. 49 (zee- en oeverwerken in Noord-Holland), bepleit de heer Van Foreest het gebruik maken van gewapend beton bij zee- en oeverwerken op Texel. Per M3. kost het gewapend beton f 5, d. i. de helft minder dan het gebruik van klei en rijs. Te Oudenhoef is het gewapend beton toegepast met groot succes. Waarom nu de proeven op Texel en elders tot het oneindige voort gezet? Er schijnt een „stille kracht" tegen de toepassing van gewapend beton te werken. Het gewapend beton heeft in een reeks van jaren getoond, dat het van de inwerking van zeewater niets te duchten heeft. Slechts kan erkend worden, dat er nog niet genoeg ondervinding is over de aanwending van gewapend beton voor onderzeesche oevers. Maar spr. meent, dat ook daar met bekwamen spoed proeven moeten worden genomen. Er kan een enorme besparing verkregen worden door de toepassing van gewapend beton. De heer Ferf vraagt opnieuw aanleg van een vluchthaven te Hoorn. Het rijks belang daarbij is erkend. Scheepvaart en visscherij zullen er door gebaat worden. Het particuliere belang van Hoorn is bij den aanleg slechts in ge ringe mate betrokken, en toch wil Hoorn zich met het onderhoud belasten. Ma de aanleg, een algemeen belang, mo door het rijk geschieden. De provinc wil f 10,000 geven, en de Minister mo nu den eisch van een gemeentelijke bi drage laten vallen. De Voorzitter verzoekt den Minist het laatste betoog bij art. 60 te bean woorden. De Minister antwoordt dan alleen d heer Van Foreest, die inconsequent wa Bij Waterstaat zou een „stille kracht werken tegen het gebruik van beton, e juist in deze streek is voor f 11,00 werk aan gewapend beton aanbestee Proefnemingen zijn nog noodig. In zi vorige betrekking heeft de Minist bij bruggenbouw ondervonden, dat zeil zoet water nog wel inwerkt op gewapen beton. Het gebruik daarvan schijnt ni< overal aanbeveling te verdienen. Te betooge daarvan citeert de Minister u een tijdschriftartikel van een deskundig De deugdelijkheid van gewapend be ton voor onderzeesche werken is aller minst geblekenintegendeelzoodat hc van wijs beleid getuigt nog eerst eenig proeven te nemen. Bij art. 50 (Hondsbossche zeeweringen vraagt de heer Van Foreest de hoofde op het strand te maken van gewapen beton. Deze kosten van gewon strandhoofden en zijn reeds met groc succes gemaakt bij de Hondsbossch zeewering. Voorts meent de spr., dz het rijk de kosten moet dragen van d verbetering van de kustverdediging tus Kamp en Putten. De Minister ontkent den onderhouds plicht van het rijk. Het artikel wordt goedgekeurd Blijkbaar heeft dus de Minister va Waterstaat adviseurs (door mij zoo be kwaam geschilderd), die wel degelijk ban zijn voor beton in zeewater, en ik vei moedde bij 't lezen van het verslag i .de Nieuwe Rotterdamsche Courant, dat d deskundige van den Minister zou zijn ee autoriteit als de Inspecteur-Generaal vai den Waterstaat of een dergelijke. Van mijn schrik bekomen, requireerd ik echter het werkelijke Kamerversla (analytisch), dat ik hier laat volgen: Bij art. 49 (Onderhoud, herstel e. verbetering van de zee- en rivierwerken enz., havens te Vlieland, Urk en Marken enz.), bespreekt de heer Van Forees de vraag of op Texel bij de zeewerin onder water gewapend beton gebezig zou moeten worden. In de stukken lees men, dat bij het bekleeden van dei duinvoet een proef met gewapend betoi zal worden genomen. Spreker meende dat de goede bruikbaarheid van ge wapend beton toch al was uitgemaakt Gewapend beton kost f 5 per M2., d gewone bekleeding f 10 per M\ Me moet toch eens ophouden met proeve door eiken districts-ingenieur, maar éét algemeene proef als afdoende beschouwen Het is een feit, dat de Rljks-Waterstaa elders gewapend beton gebruikt. Waarom zou het nu op Texel niet zeker zijn, of het daar deugdelijk is? Ook wordt meegedeeld, dat onderzocht wordt, of zinkwerken voor duinvoetverdedigir^ onder water bruikbaar zouden zijn. Spreker lijkt het nu, alsof een „stille kracht" werkzaam is tegen het gebruik van gewapend beton. Is het omdat het gebruik op Waterstaatsgebied door een outsider is ingevoerd? De hoogleeraar te Delft, die allerlei soorten van zee weringen behandelt, maakte bij zijn lessen tot dusver van gebruik van ge wapend beton geen melding, ofschoon Duitsche leerboeken er wel al over spreken. Nu wordt in de stukken gezegd, dat men nog geen zekerheid heeft omtrent de duurzaamheid, doch daar waar gewapend beton is gebruikt, heeft men althans gedurende eenige jaren kunnen constateeren, dat het materiaal volkomen bestand is teg;en zeewater. Spreker erkent, dat er nog niet zooveel ondervinding is opgedaan met zink werken in gewapend beton voor onder zeesche werken, maar wat spreker er van zag was goed. En waar het prijs verschil zóó groot is met het veel duurdere rijs en basalt, daar is een proef te vergen. De aannemer van alle zinkwerken op Schouwen heeft verklaard, de noodige zinkwerken op Texel uit te voeren voor f 2,50 per M2. Spreker vraagt den Minister ernstige overweging. De heer Bevers, Minister van Water staat, meent, dat de heer Van Foreest niet consequent is. Waterstaat zou stelsel matig verzet plegen tegen gewapend beton; doch die spreker haalt zelf aan, dat Waterstaat elders een belangrijk be drag aan gewapend beton verwerkt. Van eenige kwade bedoeling met betrekking tot het gebruik van gewapend beton is spreker ook nooit iets gebleken. Iets anders is echter of de tijd van proef nemingen al is verstreken. Op dat stand punt staat spreker niet. Spreker kent gevallen, dat het zelfs in zoet water minder goed voldeed, en dat het beton verdween en het ijzer of staal bloot liet komen. Intusschen wil spreker niet, dat de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 2