zich hiertoe te verbinden, maar waar de vraag alleszins billijk mag geacht worden, zullen waarschijnlijk weinig klanten hun leveranciers daarvoor verlaten. Door den heer O. J. de Qraaff Az., sedert 1875 de betrekking vervullende van secretaris-ontvanger van het calamiteuze waterschap Scherpenisse, is aan den Dljkraad ontslag als zoodanig gevraagd. Vorige week werd melding gemaakt van den verkoop van hoeven door buiten- landsche eigenaars aan hunne pachters; hieraan kan nog toegevoegd worden, dat van de 25 hoeven onder deze gemeente, tot voor kort 11 in het bezit waren van buitenlanders, thans slechts 5 meer en dat van het geheele getal hoeven deze worden bewoond door 16 pachters en 9 eigenaars. Voor hoeven worden dan ge rekend, waaraan circa 100 of meer ge meten lands behooren. Wissekerke. Woensdagavond gaf het Muziekgezelschap Apollo" alhier zijn eerste winterconcert in dit seizoen, in de zaal van den heer Th. Wolse. De opkomst was vrij goed. De muziek nummers werden uitnemend en tot groote tevredenheid van het publiek uitgevoerd, wat duidelijk bleek uit het daverend applaus. Door de leden van het gezelschap werd, evenals altijd bij de concerten, een tooneel- uitvoering gegeven, die bij uitstek goed slaagde. Het drama „Pierre de Galeiboef" werd prachtig gespeeld. Het publiek was geheel en al onder den indruk door het zoo natuurlijk optreden van de hoofdper sonen Pierre, Bichon, Ploury en Martin. Het stuk was voorafgegaan door een hoogst verdienstelijke voordracht van „Om 't Jawoord". Besloten werd met een komisch duet, getiteld: „De twee straatslijpers". De heeren C. Flipse en A. de Regt droegen dit zóó talentvol voor, dat de geheele zaal schudde van 't lachen. Jammer dat door den directeur, den heer A. Flipse, moest worden medegedeeld, dat men wegens het vergevorderd uur twee der mooiste muzieknummers moest laten vervallen, daar zoo als altijd onze burge meester geweigerd had het sluitingsuur te verlengen, zoodat om 12 uur gesloten moest worden. De heer Flipse deed een beroep op de muziekminnende burgers van Wisse kerke, of deze niet, evenals hij en meer anderen nu al jaren deden, bij den burge meester mede pogingen wilden aanwenden, teneinde dezen te bewegen de muzikanten iets kwistiger te bedeelen met het geven van permissie voor hunne uitvoering. Het was een genotvolle avond, waarvoor vooral den directeur, den heer C. Flipse, alle lof toekomt. Te twaalf uur werd de zaal verlaten. De meesten hadden nog zoo gaarne een uurtje bij elkaar gebleven en den mooien avond met een dansje besloten. 10 Dec. Hedenavond werd in de openbare school alhier de najaarsvergade ring gehouden van de afdeeling „Het Groene Kruis". Medegedeeld werd, dat sedert de laatst gehouden vergadering de voornaamste werkzaamheden waren geweest het tot stand brengen van een ijshut. Deze is nu bijna klaar. Voorts werden pogingen aangewend tot het verkrijgen van betere regenbakken, daar die bij de school en de kerk voor ongeschikt waren verklaard. Met de mededeeling dat het ledental alhier is geklommen tot 115 en te Kamperland tot 75 en dat in de volgende week zal getracht worden de 25 rentelooze aan- deelen voor de ijshut te plaatsen, werd de vergadering gesloten. Daarna hield de voorzitter, dr. Fret, een causerie over het onderwerp: „Eerste Ieekenhulp bij ongevallen". Jammer dat de leden niet in grooter getale waren opge komen. Middelburg. Burgem. en Weth. hebben, naar aanleiding van het verzoek van de Kamer van Koophandel, om een keurings dienst in te stellen van levensmiddelen, verbruiks- en huishoudelijke artikelen, een voorstel aan den gemeenteraad gedaan niet tot het instellen van zulk een dienst te besluiten. Burgem. en Weth. komen tot de con clusie: 1°. dat de drang, uitgegaan van den Middelburgschen handel, hun niet krachtig genoeg voorkomt, om uit dien hoofde een keuringsdienst in te richten; 2°. dat uit een oogpunt van volksgezond heid een keuringsdienst alleen dan aan beveling verdient, als die in alle opzichten uitnemend is ingericht, want dat half werk in deze geen voldoende nut heeft, en toch veel geld kost; dat echter een keurings dienst in optima forma veel te hooge eischen stelt aan de gemeente-flnanciën. In de vergadering van den gemeente raad van 30 October 1907 werd door mr. Sannes voorgesteld, dat de gemeenteraad, van oordeel, dat de rechtspositie der werk lieden in dienst der gemeente, behoort te worden geregeld, Burgem. en Weth. zou uitnoodigen een ontwerp-werkiieden-regle- ment samen te stellen. In de vergadering van 18 December daaraanvolgende is door mr. Fruin op dat voorstel het volgende amendement ingediend: „in plaats van werklieden in dienst der gemeente te lezen gemeente-ambtenaren en werklieden in dienst der gemeente, en in plaats van een ontwerp-werklieden-reglement samen te stellen, te lezen: „een regeling aangaande dit onderwerp in één of meer reglementen te ontwerpen". Het aldus geamendeerde voorstel werd aangenomen, waardoor wij, aldus zeggen Burgem. en Weth., werden uitgenoodigd over de wenschelljkheid van een regeling van de rechtspositie van de ambtenaren en bedienden der gemeente preadvies uit te brengen. Waar tot heden zonder rege ling de ambtenaren, beambten en werk lieden nimmer te klagen hadden en ook nimmer klaagden over de wijze, waarop zij werden behandeld, zien Burgem. en Weth. het groote nut van zulk een rege ling niet in. Intusschen bestaat er bij hun college geen bezwaar, dat de tot dusverre gevolgde ongeschreven regelen in een geschreven wet worden veranderd met bij voeging van eenige bepalingen, die, naar Burgem. en Weth. meenen, dat, nu de rechtspositie in een reglement wordt neder- gelegd, daarin thuis behooren. In verband daarmede adviseeren Burgem. en Weth. den raad in beginsel te besluiten tot regeling der rechtspositie van de gemeente-ambtenaren, beambten en werk lieden. Tevens wordt door Burgem. en Weth. een ontwerp-reglement aangeboden. Vlissingen. De gemeenteraad alhier heeft heden (Vrijdag) besloten tot het aangaan van een tijdelijke geldleening tot een bedrag van hoogstens f 57000, hetzij onderhands tegen een rente van ten hoogste 5 pCt., hetzij door beleening bij de Ned. Bank op de aan de gemeente in eigendom toebehoorende obligatiën van de stedelijk gevestigde schuld, tegen een rente volgens den koers van voormelde Bank. De aflossing dezer leening zal worden betaald uit de opbrengst van een eerlang, voor de uitoefening van openbare werken te sluiten leening, waarin deze tQdelijke leening zal worden opgenomen, uiterlijk op 31 December 1910. Groede, 9 Dec. Sedert eenigen tijd komen in deze gemeente aanhoudend diefstallen voor. Van gewapend optreden vernam men echter gelukkig niets. Thans worden de dieven brutaler. In den nacht van Dinsdag op Woensdag vernam de landbouwer B. in deze gemeente, gerucht op zijn hoeve; hij wekte zijn knecht, die zich naar buiten gaf, doch terstond onthaald werd op een schot hagel, dat gelukkig alleen zijn klomp en een broekspijp trof. De man, bevreesd voor erger, trok zich daarop terug, evenals zijn baas. Afgaande op *t geen zoo hier en daar wordt waargenomen, zou men aan een bende gaan gelooven. 't Is te hopen dat de politie de daders ontdekt. RECHTSZAKEN. Op last der justitie is als verdacht van verduistering, gearresteerd jhr. mr. B. van T. P., directeur van den thans In staat van faillissement verkeerende Prins Van Lln- donks Bank te Den Haag. Voor de rechtbank te Middelburg werd heden (Vrijdag) behandeld de zaak tegen J. J. v. R., 34 jaar, particulier jacht opziener en onbezoldigd rijksveldwachter te Axel, beklaagd dat hij den 14 Augustus te Axel met het oogmerk om A. v. C. te mishandelen, den man met een stok tegen zijn hoofd heeft geslagen, waardoor deze bloedend verwond is geworden. In deze veelbesproken zaak werden vanwege het O. M. 10 getuigen gedagvaard. Het O. M. vorderde tegen beklaagde vrijspraak. De rechtbank te Dordrecht veroor deelde deze week J. J. B., arts, beschuldigd van als geneesheer, in de uitoefening van zijn beroep als zoodanig een meisje dat in zwangeren toestand verkeerde, op haar verzoek te hebben behandeld en die be handeling op zoo onvoorzichtige en achte- looze wijze te hebben verricht dat een verwonding is teweeggebracht, waardoor bedoeld meisje buikvliesontsteking heeft gekregen en daardoor is overleden, waar voor tegen hem 3 maanden hechtenis en ontzetting uit zijn ambt voor den tijd van 2 jaar geëischt was, tot 2 maanden hechtenis wegens het in de uitoefening van eenig beroep door schuld den dood van een ander veroorzaken. Voor het gerechtshof te 's-Gravenhage werd Donderdag bevestiging geëischt van het vonnis, waarbij Johanna P. van K., huisvrouw van J. van der M., zonder beroep te Delft, door de Haagsche rechtbank was veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf, ter zake dat zij in 1906 te Delft opzettelijk en met voorbedachten rade haar jeugdig dochtertje van het leven had beroofd door ophanging op den zolder van haar woning. Het O. M. vond geen redenen om ontoe rekenbaarheid aan te nemen. Ook voor het Hof gedroeg beklaagde zich intusschen als onnoozele. KERKNIEUWS. Burgh. Naar wij vernemen, heeft de heer C. Krijger, onlangs gekozen tot lid van het kiescollege alhier, voor die be noeming bedankt. St.-Maartensdljk, 10 Dec. Bij de Ned. Herv. Kerk alhier werd heden herbenoemd ais ouderling de heer F. Gelok, terwijl als diaken gekozen werd, in de plaats van den heer N. Noom, die niet meer in aan merking wenschte te komen, de heer Chr. Kauffman met 12 stemmen. De heer C. Rijnberg verkreeg 6 stemmen. Dinteloord. In de op Woensdag ge houden vergadering van notabelen is be noemd tot kerkvoogd bij de Ned. Herv. Kerk de heer M. Vogelaar Mz. Vrouwenkiesrecht in de kerk. Het Comité voor vrouwenkiesrecht in de Ned. Herv. Kerk, bestaande uit zeven dames en ds. Reitsma, te Noordwolde, als voorzitter, heeft thans aan alle hervormde predikanten een circulaire verzonden, waarin mede werking gevraagd wordt. „Indien u", zoo eindigt het schrijven, „geen voorstander zijt van vrouwenkies recht in de kerk, wil dan toch dit schrijven niet onbeantwoord ter zijde leggen, doch zie Johannes 18:23: Indien ik kwalijk gesproken heb, betuig van het kwade". Kerkwerve. Het zeer ongunstige weder in aanmerking genomen, trad de heer schoolopziener T. Kielstra van Leiden heden voor een' talijk publiek op; de localitelt van den heer Boot te Moriaans- hoofd was bijna geheel bezet. Ds. Van Veen van Renesse opent de vergadering en spreekt een kort inleidend woord in verband met hetgeen de Protestantenbond wil. Het doel is enkel om ook in deze gemeente de vele vrijzinnigen tot aaneen sluiting te bewegen, eene groep van leden te vormen, om aldus te beter de hooge belangen van het godsdienstig en kerkelijk leven te bevorderen. Geene bestrijding van andersdenkenden dus, maar eene poging om aan een halfslachtigen toestand een einde te maken en aan de geestverwanten van een Fortuyn Drooglever en een Reynvaan, vóór '80 alhier vrijzinnige predikanten, geestelijk levensvoedsel uit te deelen. Middelerwijl was de heer Kielstra ge arriveerd en nam Z.Eerw. het woord over. Spreker leest een woord voor uit de Tijdspiegel, waarin dr. G. Wisse schrijft: „Het Calvinisme heeft in de praktijk en in „de theorie de ware vrijheid en de ware „verdraagzaamheid bevorderd". Maar nu leest spreker uit de Zierikzeesche Bode (niet te verwarren met onze Zierik zeesche Nieuwsbode) van 28 November de navolgende zinsneden voor, getiteld: Wat is ware verdraagzaamheid? de naam vrljzining beteekent den „groofsten onzin. Vrijzinnig beteekent „feitelijk vrij om zijn zinnen, zijn luimen „te volgen. Maar hebben deze menschen „dan nooit van iets anders nog gehoord „dan van zinnen? Is de mensch dan niet „een hooger aangelegd wezen, dat een „onsterfelijke ziel heeft? We staan dan „ook daarbij niet langer stil. Immers de „beesten bezitten ook alle de genoemde „zintuigen en het is dadelijk duidelijk, dat „ook deze menschen den aap hun over- „over-grootvader noemen. De aap is het „standbeeld hunner glorie. De moderne „dominee's zijn slechts Herv. predikant „om de dubbeltjes. Het moderne geloof „is het grootste boerenbedrog dat uitge vonden is. Moderne dominee's zijn als „de kwakzalvers uit de middeleeuwen. „Het moderne geloof is de grofste onzin. „Dat bewijzen de ledige kerken, die den „modernen heeren worden gepresenteerd. „Is het niet een schande de Godheid „van Jezus Christus te loochenen en toch „te willen blijven spreken in een kerk, „die het keurstempel der echtheid verwierf „door het bloed der martelen of hebben die „soms hun leven gewaagd voor het moderne „gewauwel? Ja, verdraagzaamheid te „betrachten tegenover dergelijke wolven „en bloedhonden, zou eene aanranding zijn „in de Koninklijke waardigheid van Christus. „Verdraagzaamheid tegenover hen, die met „laf gebazel vergif van doodenden aard „doen door de spijzen den eenvoudigen „voorgezet. Nogmaals, men zou eischen „verdraagzaamheid tegenover hen, die de „ziel vermoorden? „Ga dan weg, gij addrengebroedsel, „aldus luidde des Heiiands woord. Het „zou hetzelfde zijn als iemand, die u „rattekruit voor brood wiide voorzetten, „genoegelijk en verdraagzaam de hand te „drukken". Ds. Kielstra vraagt aan de vergadering of de orthodoxie, die in dit vuile blaadje aan het woord is, nu werkelijk de ware verdraagzaamheid betracht. Hij wil er geen woord meer over spreken, het stukje is te misselijk, te gemeen, te bekrompen, te vol met leugens. Al behoort hij dan ook tot die wolven en bloedhonden, die giftmengers, toch wil hij dezen avond iets opbouwen en richt hij zich tot hen, die zich niet kunnen vinden in de inzichten van dat blaadje. Hij wil een opwekkend, een troostend woord spreken tot hen, die zich geplaatst weten voor de eene allesbeheerschende vraag, die alle andere verdringt: wat beteekent het leven, waartoe ben ik geboren, waar loopt mijn bestaan op uit? Óp die vraag wil de heer schoolop ziener trachten een antwoord te geven. Na op het onbevredigde gewezen te hebben van de antwoorden van Rome en Dor drecht, geeft spreker het antwoord weer van den Prediker uit de Heilige Schrift: IJdelheid der ijdelheden, alles is ijdel. Spreker vindt dit een verschrikkelijk ant woord en toont dit op een ongeëvenaarde wijze aan door de 4 tijdperken des levens ten tooneele te voeren. Ademloos luisterde men hier, zegt spreker, het eenig ware antwoord wordt altijd nog gegeven door den Christus der Evangeliën, met name in het „Onze Vader", in de Gelijkenis van den Verloren Zoon, enz. enz. Hier was de spreker geweldig, ontroerend, innig, teeder. De mensch zal tot den Christus, tot God zich wenden, omdat hij niet anders kan, het is zijn diepste behoefte. Door gebed, door denken, door zoeken zal hij den vrede Gods over zijn ziel doen neerdalen, hij zal dan weten wat het leven is en beteekent en hoe het moet uitloopen op het Vaderhuis in de Hemelen. Met een hartelijk woord van dank sluit de leider de vergadering, nadat nog eerst een groep van een 10-tal leden gevormd was. O N D E R WIJ S. Aan de theologische school te Kampen is met goed gevolg het candidaats-examen afgelegd door den heer B. Meijer van Middelburg. Post en Telegrafie. Met ingang van 16 Jan. 1909 is tot brievengaarder te Kruisland (N.-Br.) be noemd, de heer J. H. Besemer, sedert 1903 als zoodanig in functie te Kats. TWEEDE KAMER. Bij de behandeling der marine-begrooting be spreekt de heer Patijn het door hem Ingediende amendement, strekkende, om het begin van aan bouw van twee torpedojagers één jaar uit te stellen. De bedoeling is niet zich in beginsel te ver klaren tegen aanbouw van type-booten voor Indië. Voor zoover spreker zich als leek een oordeel kan vormen, schaart hij zich aan de zijde van hen, die voorstanders zijn van „klein materiëel voor Nederland en Indië. De Indische Staatscommissie acht ook, met het oog op onze beperkte geldmiddelen, een torpedo boot verre te verkiezen boven een artillerievloot. Die pertinente uitspraak dient vastgelegd te worden. Deze commissie, die met de resultaten, In den Russisch-Japanschen oorlog verkregen, rekening kon houden, ook met het optreden van onze schepen in Indië tijdens dien oorlog heeft juist, met het oog op verkregen ervaring, vóór een torpedoboot gepleit. Er is dus evolutie kenbaar in de meeningen der deskundigen. Hoe 't zq, het amendement beoogt in geenerlei mate tegen de veldwinnende denkbeelden in te gaan. Spreker zal niet alle argumenten voor zijn amendement aanvoeren. Hij zal niet aanvoeren dat Mtnister Cohen Stuart Hen aanbouw van torpedojagers tot 1911 wilde uitstellen; hij zal niet aanvoeren, dat we nog niet weten, langs welke lijnen we ons in de toekomst zullen be wegen zelfs wil hij zich er niet op beroepen, dat de plannen voor de kustverdediging er nog niet zijn. Zouden we niet eerst eens mogen weten wat die kustdefensie zal kosfcn? Dan kunnen we de rekening opmaken. Maar, hoe dit zij, spreter wil met zijn amen dement slechts een fin*nciëele uitspraak vragen, geldig alleen voor set jaar 1908, waarin wij staan voor een tekort vanio millioen. Nieuwe lasten zullen we het volk motten opleggen. Maar is 't dan thans de tijd om deigeiijke hooge uit gaven door marine voor aanbouvi te gaan doen? Het bedrag van 4,2 millioen heeft nooit emige sanctie van de Kamer gekregen, leeft absiluut geen waaide; maar als men aan dfc cijfer ^st- houdt, aan dit gemiddelde, dan zou spreker Ich kunnen beroepen op het gemiddelde cijfer >n Minister Stuart van f 3.651.000. Maar spreker beroept zich niet op die cijfei van theoretische waarde. Hij beroep zich hierop dat in de laatste jaren, op geen stukken na, 4,2 millioen is uitgegeven. In 1901 werd gegeven f 4.140.000; voor 1902 f 3.783.000; in 1903 f 3.274.000; in 1904 f 3.588.000; in 1905 f 2.425.000; in 1906 f 3.047.000; in 1907 f 2.210.000, en in 1908 f 2.814 000. Gemiddeld werd in die 7 jaren voor nieuwen aanbouw gegeven f 3,020,000 per jaar. En dit V waren jaren van een groot accrès der middelen. Maar wat is er nu sedert 1907 veranderd toen de Minister zooveel minder vroeg? Twee dingen voorzeker. Vooreerst bleek de Minister plotseling bij zich te gevoelen opkomen sympathieën voor de beginselen, levende in de partijen van de rechterzijde (gelach) en in de tweede plaats kan het zfln, dat hij zich verplicht gevoelt als rechtsch Minister meer uit te geven. Maar dit staat buiten de zaak. Want meer vorige rechtsche Minister, tuchtig en bekwaam, vice-admiraal Ellis, vroeg ook veel minder aan. Npg eens, wat is er sedert 1907 veranderd Alleen dit, dat we in financieel opzicht in abnor male tijden verkeeten. Nu zal de Minister zeggen laat het verleden rusten, ik acht de 4.2 millioen noodig. Welnu, a priori is spreker niet onder alle omstandigheden tegen zulk een bedrag gekant; hij behoort niet tot hen, die volgens hun karakter en temperament maar alles van de militaire uit gaven af willen houden. Maar hij wijst op den uitwas, dat men altijd met andere Maten gaat meten als het militaire uitgaven geldt. Bij de begrooting van binnenlandsche zaken was het een beklemmende gedachte, dat niets voor groote nationale belangen, voor het lager- en middelbaar- onderwijs kon worden gedaan. Groote sociale belangen kunnen thans niet behartigd worden, maar hier tapt men uit een ander vaatje. Nu zijn in ieder geval 4.2 millioen noodig 1 Tegen zulk soort militarisme komt spreker op. Trouwens De Standaard heeft geschreven, dat nog zooveel mogelijk moet bezuinigd worden op de begrooting van uitgaven, en die meening werd ook in de secties verdedigd. Men wilde zelfs waren het vele leden aanmerkelijke be sparing; maar die aanmerkelijke besparing, een bedrag van 1 millioen, is alleen door sprekers amendement te verkrijgen. Aanneming van dit PREDIKBEURTEN in onderstaande gemeenten van Schouwen en Duiveland. 13 Zondag Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. tien ure en 's avonds half zes ure: ds. Laman. Lokaal voor Evangelisatie, NobelstraAt. Zondag 13 December, 's Voormiddags tien ure: Kinderkerk; 'savonds half zeven ure: de heer C. Taanman, evangelist. Herv. Kerk te Kerkwerve: Geen dienst. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Voorm. half tien ure: ds. Pols. Protestantenbond, 's Nam. twee ure: ds. Tj. Kielstra van Lelden. (Collecte voor Kerk en Groep). Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ure: ds. Van der Linde. Protestantenbond, 's Avonds zes ure: ds. Tj. Kielstra van Leiden (Collecte voor Kerk en Groep). Herv. Kerk te Renesse: 's Nam. twee ure: ds. Van Veen. (Collecte voor noodlijdende kerken en personen). Na afloop der godsdienstoefening benoeming van een ouderling en een diaken). Herv. keric te Noordwelle: 's Voorm. half tien ureds. Van Veen. (Collecte voor noodlijdende kerken en personen). Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure: ds. Japchen. Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Koolstra. Oud-Oeref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Nam. twee ure: ds. Reus. (Doopsbedienlng). Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. tien ure: ds. Van den Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. E. F. Ploos van Amstel uit Amsterdam. Herv. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure: ds. Reus van Eikerzee. Geref. Kerk te Zonnemaire: '8 Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van Schalk. December 190 8. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: twee ure en 's Voorm. half tien ure, 's nam. 'savonds zes ure: ds. Wisse. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Voorm. half tien ure: ds. Schouten. Protestantenbond. Zaterdag 12 December, 's Avonds half acht ure, in het lokaal van den heer J. C. Coomans, spreker: ds. Tj. Kielstra. (Collecte voor de Groep). Herv. Kerk te Dreischor: 's Voorm. half tien ure: ds. Van de Griend. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Voorm. half tien ure: ds. Van den Berg van Zierikzee. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: Geen opgaaf ontvangen. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: Geen opgaaf ontvangen. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: Geen opgaaf ontvangen. Herv. Kerk te Oosterland: 'a Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: dr. Weeda. Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Staal; 's avonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 's Voorm. half tien ure1: Geen dienst; 's nam. twee ure: ds. Elenbaas. Herv. Kerk te Brulnlsse: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Waardenburg. Geref. Kerk te Brulnlsse: 's Voorm. half tien ure en 's avonds vijf ure: ds. De Jager. Oud-Geref. Kerk te Brulnlsse: 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: de heer Remeijn van Krabbendijke. Evangelisatie te Bruinisse: '8 Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Gewone dienst. Evangelisatie Jeruël II: 's Voorm. tien ure en 's avonds half acht ure: Gewone dienst.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 2