Het toeval in het leven. SINGER-MAATSCHAPPIJ Officieel Marktbericht. MIDDELBURG-ZIERIKZEE. ADVERTENTIEN. 265.31 1.6. Snperptiosphaat 39.200 Cli-Sslpeler; ili: Biak-Soparphosphaal. n 4,400 4.000 Ammoniak-Superpliospliaal. Eene KALFKOE, H.H. LANDBOUWERS! Diabetici. L. I. AKKER, Van Alkemadestraat II, Rotterdam. Zierikzee, Korte St.-Janstraat 354/355. De kinderen mochten haar en ook de ouders. Men prees haar tact en haar menschlievendheid. Waar gebrek geleden werd, sprong zij bij, als zij maar eenigs- zins kon. Zoo kwam op een ochtend één van haar leerlinkjes met behuild gezichtje op school en weeklaagde tegen de „jut" over den wankelen gezondheidstoestand van haar vader en over het gebrek dat zij daardoor leden. Juf beloofde het gezin op te zoeken. Aldus geschiedde. Onderwijzeresje, ge troffen door de bittere armoede, welke zij daar zag en door den dood van den bewusten vader, tracht de smarten te lenigen door gul geldgeschenk. Dank- gestamel van de „weduwe" en de kinderen. Gevoelig onderwijzeresje vindt echter, dat zij nog meer moet geven en besluit daar om tegen den avond terug te komen, hetgeen zij ook deed. Groot was haar ontsteltenis echter, toen zij datzelfde gezin opgewekt aan tafel zag zitten, zich be drinkende aan jenever. Meer nog, ook de z.g. „doode vader" nam deel aan het drinkgelag en lalde er liederlijke liede ren Zoo werd het medelijdend onderwijze resje bedrogen. ST.-NICOLAAS. Historisch Niets natuurlijker dan dat in de laatste dagen vóór St.-Nicolaas op school de ge dachten der kinderen meer verwijlen bij den Sint en diens goedgevulde mars, dan bij de schatten der wetenschap. En niets natuurlijker ook dan dat onderwijzers en onderwijzeressen daarmee rekening houden. Zoo gebeurde het, dat op één onzer Zustersscholen een onderwijzeres aan de kinderen de komst van den Sint in één onzer hötels mededeelde. Algemeene blijd schap onder geloovigen, half- en onge- loovigen, want ook de laatsten hebben graag wat, en liefst veel, al zeggen zij, dat St.-Nicolaas niet bestaat en al drijven ze met de geloovigen den spot. Nou, zei één der laatsten, zekere Willem B dat wou hij dan wel 'reis zien. Hoe hij het zien zou, zei hij niet; maar thuis gekomen schreef hij den volgenden brief: Amsterdam, 5 December 1908. Hoog eerwaarde bisschop Ik heet Willem B Ik woonno3 hoog. Ik mijn zusjes en broertjes zijn het heele jaar zoet geweest en nu hopen wij dat u ons niet zult vergeten ik vraag u een mooie zabel en geweer voor mijn broertjes een paard en wagen voor mijn zusje een mooie pop voor mijn kleine zusje twee mooi eieren opdat ze spoedig sterk mag wezen. Goed St. Nicolaas ik hoop dat ik het van u krijgen mag dag goede St. Nikolaas. Willem B Met een onwrikbaar geloof in zijn hart en zijn brief in zijn hand, met „Eer waarde St.-Nikolaas", plus den naam van het hötel, waar de heilige man was afgestapt, op het adres, begaf Willem zich op weg naar bedoeld hotel en wierp het verzoek schrift in de gang. De portier bracht het den hotelhouder, en deze zou wel geen menschenhart, noch eenigen zin voor humor hebben moeten bezitten, om het smeek schrift niet den Sint aan te bevelen. Intusschen wilde hij zich eerst vergewissen of de schrijver juiste inlichtingen had verstrekt. Hij zond dus één van zijn bedienden naar het opgegeven adres. Alles in den brief was echt, en bovendien kwam de afgezant te weten, dat een Zuster-onderwijzeres op school het afstap pen van den Sint aan het hotel in quaestie had verteld. St.-Nicolaas' besluit stond daarop vast: op strooiavond ontving Jan zijn „zabel en geweer", de broertjes kregen hun „paard en wagen", het grootere zusje kraaide van de pret over de mooie pop en kleine zus kreeg niet alleen twee „mooie eieren", maar aan de geschenken was nog een gift in geld toegevoegd voor versterking van kleine zus, want thuis „zat het 'r niet an", daar waren bange zorgen. Willem stond niets verbaasd, dat zijn wenschen werden vervuld. Dat wist hij zóó zeker, dat hij niet naar bed te krijgen was öp het gewone uur. Immers St.-Nicolaas had 's middags één van zijn bedienden gestuurd! Eergisterenmiddag gingen Willem en zijn gTootste zus samen St.-Nicolaas in het hotel bedanken. Ze troffen het niet; de heilige bisschop was uitgereden, om nog meer gelukkigen te maken; maar de hotelhouder beloofde hun complimenten en bedankjes te zullen overbrengen en hij schijnt iets van den aard van St.-Nicolaas beet te hebben liet den kleinen eenige versnaperingen geven. Hij zou dat wel op de rekening zetten van zijn doorluchtigen gast Nu moesten die wijsneuzen op school nog 'reis zeggen, dat er geen St.-Nicolaas was, riep Jan in heilige verontwaardiging uit. Hij zou ze!! {De Tija). Nederland en Venezuela. Reuter seint uit New-York van Dinsdag 8 December: Volgens een telegram uit Willemstad is daar uit Caracas het bericht ontvangen, dat in den Kabinetsraad van Donderdag de meeningen waren verdeeld omtrent de gedragslijn, die men tegenover de Neder- landsche oorlogsschepen zou volgen, maar besloten werd om te doen schieten op het eerste schip, dat zou overgaan tot een vijandelijke daad. De „Heemskerk" is gisterenavond uit Willemstad vertrokken om den kruistocht langs de Venezolaansche kust te ver volgen. De „Friesland" ligt voor anker in de Maracaibo-baai, in het gezicht van het fort San Carlos, dat door de Duitsche kruisers in 1903 werd gebombardeerd. De ligging van alle Venezolaansche forten wordt door de Nederlandsche oorlogsschepen opgenomen en in kaart gebracht. Uit Caracas wordt gemeld, dat president Castro 3 kanonneerbooten in Duitschland heeft besteld. President Castro heeft, gedurende zijn reis, aan den Franschen gezant in Peru papieren medegedeeld, die verandering kunnen brengen in de houding der Fransche regeering tegenover hem. Ook voor andere regeeringen brengt hij, naar men zegt, stukken mee, die opzien zullen wekken. President Castro gelooft niet, dat er in Venezuela een omwenteling zal uitbreken gedurende zijn afwezigheid. Over de demonstratie der Nederlandsche oorlogsschepen heeft hij zich volstrekt niet uitgelaten. Men seint uit Bordeaux, 10 December: President Castro is hier behouden aan gekomen. Hij weigerde, iemand van de pers te woord te staanzoowel te Santander als te Bordeaux. Hij wil, zegt hij, be schouwd worden als een gewoon burger. Hij komt als toerist en wil niet over politiek spreken. Gemengd Nieuws. Een moord in het huis van bewaring. Toen de gevangenisbewaarder Bassard in het Huis van Bewaring te Berlijn zijn avondronde deed en aan de contröleklok in de gang bezig was, werd hij onver hoeds aangevallen door een man, die hem met een mes 3 krachtige steken in het hoofd gaf, waardoor de hersens bloot kwamen. De gevangenbewaarder kon nog zijn sabel trekken tot zelfverweer, maar toen ontzonk hem de kracht en viel hij bewusteloos neer. Daarna maakte de ge vangene zich meester van de sleutels van den bewaarder en liep zoodoende eenige gangen door, waar hij echter een anderen bewaarder ontmoette. Hij had het mes nog in de hand en viel nu ook dezen bewaarder aan, die echter den tijd had om zich te verdedigen. Er ontstond een woedend ge vecht, waarin het den bewaarder niet ge lukte, zijn tegenpartij het mes te ontwringen en, toen hij voelde dat hij het onderspit zou moeten delven, trok hij zijn revolver en schoot den gevangene neer. Met andere bewaarders, die op het schot toe snelden, doorzocht men het huis en vond med weldra den bewusteloozen bewaarder Bassard, die in zijn bloed baadde. Men vervoerde hem terstond naar het hospitaal „Charité", waar hij nog denzelfden nacht overleed. De gevangene, die eveneens zwaar gewond is, heet Rubin en is een gevaarlijke schurk, die meermalen gestraft is en nu weder» wegens inbraak in voor arrest was. Hij was in de werkplaats bezig geweest en er daar in geslaagd het mes onder zijn kleederen te verbergen. Hoe hij in de gang gekomen is, is nog niet opgehelderd. Hij wordt thans in de ziekenzaal der gevangenis verpleegd. Een Duitsche Frans Rosier. Te Hamburg zit op 't oogenblik een inbreker in voorloopige hechtenis, Neubert is zijn naam, die hardnekkig weigert voedsel tot zich te nemen. Hij vast nu al 18 volle dagen en drinkt alleen groote hoeveelheden water. De man is broodmager geworden en ligt er den ganschen dag stompzinnig heen. Zijn pols is normaal, maar aan het normale van zijn geestestoestand wordt getwijfeld. Naar aanleiding van dit geval deelt een geneesheer te Hamburg mee, dat eenige jaren geleden onder soortgelijke omstandig heden een gevangene 29 dagen heeft gevast. Den 30sten dag werd hij naar een zieken huis gebracht, waaruit hij den daarop- volgenden dag wist te ontvluchten. BOTER 0,52i en 0.57J per 5 H.O. KIP-EIERENI,37J en1.50 per 25stuks. Zierikzee, 10 December 1908. De Marktopnemer J. J. VAN DEN BOUT. STOOMBOOTDIENST DECEMBER. AMSTERDAMSCHE TIJD. Van Middelburg: Van Zierikzee: 's morg. Zaterd. 12 7,30 Zondag 13 7,30 Maand. 14 7,30 Dlnsd. 15 7,30 Woens. 16 7,30 Dond. 17 7,30 Vrijdag 18 7,30 Zaterd. 19 7,30 'smidd, 1,40 1,40 1,40 1,40 1,40 1,40 1,40 Zaterd. 12 Zondag 13 Maand. 14 Dinsd. 15 Woens. 16 Dond. 17 Vrijdag 18 Zaterd. 19 smorg. 7,30 7,30 7,30 7,30 6,30 7,30 7,30 'smidd. 1,30 1,30 1,30 1,30 1,30 2,- 1,30 1,30 Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der boot, (tfldlg voor de ochtendrelzen op den vooraf- gaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een bij wagen naar Goes worden getelegrafeerd. Zondag 13 December hoopt onze geliefde Moeder, Groot- en Overgroot moeder, de Wed. W. K. OVERBEEKE, haar negentigsten Geboortedag te her denken. Burgh, 9 December 1908. Hare dankbare Kleinkinderen. Ondertrouwd: MARINUS H. BERREVOETS en JOHANNA MANN1. Zierikzee, 11 December 1908. Ondertrouwd: ADR1AAN BERREVOETS en KAATJE MANNI. Zierikzee, 11 December 1908. Getrouwd: C. SMITT, Directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Zierikzee, en A. J. W. VAN DER PLUYM, die tevens bedanken voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun huwelijk onder vonden. Geboren: JOHANNES EVERT, Zoon van CHR. B. VAN DER SLIKKE en J. D. VAN DER SLIKKE— Van Zorge. Poortvliet, 9 December 1908. De Landbouwsocieteit CERES te Zonnemaire zal, op Woensdag 23 December a.s., trachten aan te besteden: De levering van minstens: Voorwaarden op aanvrage te bekomen bij Den Secretaris, N. W. VAN PUTTE. Landbouwersvereeniging LANDBOUWBELANG" te Bruinisse zal, op Dinsdag 29 December 1908, des voormiddags ten eli ure, aanbesteden: De levering van minstens: 22,200 Inschrijvingsbiljetten kunnen ingeleverd worden tot den 29 December 1908 bij den Secretaris, bij wien voorwaarden ver krijgbaar zijn. J." GOUDZWAARD, Secretaris. O HOOP: rekening 20 Januari, bij P. VAN FELIÜS, Nöordwelle (Noorddijk). Bestellingen op vertrouwd Zaailijnzaad van den heer A. VAN DER GIESSEN, 's-Gravendeel, worden aangenomen door ar. T. VAN 'T HOF. Radicale en spoedige genezing van Suikerziekte. Post-restant Bladel. volgens portret. Het toeval heeft reeds dikwijls in ver schillende menschenlevens een groote rol gespeeld. Wij allen weten b. v. hoe de boekdrukkunst uitgevonden werd. Een zekere Laurens Janszoon Koster sneed op een wandeling in het Haarlemmerhout letters uit boomschors. Hij liet bij ongeluk zoo'n letter in het zand vallen, deze maakte een afdruk in het zand, waardoor hij op het denkbeeld kwam met losse letters te drukken en alzoo de kunst om te drukken uitvond. De kracht van den stoom werd ook door toeval ontdekt, en nog wel door een jongen van 14 jaar, James Watt genaamd. Deze was op zekeren avond bij zijne tante en lag aandachtig geknield voor een keteltje kokend water, waar de wasem uitkwam en waardoor het dekseltje voortdurend op en neer werd bewogen. Hierdoor kwam hij op het denkbeeld, dat wasem (stoom) kracht bezat en bracht later zijn ideeën in toepassing, want hij was de uitvinder van verschillende stoomwerktuigen. Het toeval wilde ook, dat de heer Th. D. L. SWAAF, gepension- neerd korporaal-konstabel der Koninklijke Marine, een krant in handen kreeg, waarin een advertentie van Abdijsiroop stond en hij, die 9 jaren aan eene chronische bronchitis geleden heeft, is door dat toeval genezen. De heer Th. D. L. SWAAF, Cellierstraat no. 7, Den Haag, heeft den ouderdom van 49 jaar en is gepensionneerd korporaal-konstabel der Kon. Marine. Met dezen heer hadden wij onlangs een onderhoud, waaruit wij het volgende mededeelen: Gedurende 9 jaren leed ik aan chronische bronchitis, die mij het leven vergalde, zeide ons de heer Swaaf. Mijn dagelijksche bezigheden verrichtte ik, maar vraag niet hoe. De slijm, die mij vast op de borst zat, wilde maar niet los komen; wel moest ik veel hoesten en dan kon ik het erg benauwd hebben, ja, ik hoestte soms zóó hevig, dat er een golf bloed naar boven kwam. In eten had ik geen trek en 's nachts deed ik geen oog toe. Alle mogelijke middelen heb ik in die 9 jaren, dat ik zoo gesukkeld heb, geprobeerd, niets was mij te kostbaar, het hielp mij evenwel niemendal. Op zekeren dag de „Haagsche Courant" lezende, viel mijn oog op eene advertentie van Abdijsiroop en ik wendde deze aan door ze te koopen bij de drogisten BLOKPOEL. Onder eede kan ik verklaren, dat de ABDIJSIROOP van mij een geheel ander mensch heeft gemaakt. De slijm, die altijd vast zat, kwam gemakkelijk los, ik haal weer geregeld en noriflaal adem, terwijl mijn borst vroeger altijd piepte. Ik, die vroeger niets anders deed dan hoesten en hoesten, weet zelfs niet meer wat hoesten is. Mijne vrienden en kenissen staan verbaasd over mijn verandering, want vroeger zag ik er bleek en akelig uit en nu heb ik een gezonde gelaatskleur. Ik heb in het geheel 10 flesschen Abdijsiroop gebruikt en mij mankeert thans geen greintje meer. In het belang van alle lijdenden aan borst en longen, zoudt u mij een genoegen doen om mijne verklaring te publiceeren. Prijs por flacon: van 230 Gram f 1,van 550 Gram f 2, van 1000 Gram f 3,50. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger dus. Centraal-Oapöt: Verkrijgbaar te Zierikzee bij Kwaak, F. Drogisterij Het Roode Kruis", Schuithaven, f f Bal en in de t t t t t C. l'. d. Reest, Anna-Jacoba-Polder; A. Paape, St.-Annaland; A. de Keijzer, Brouwershaven;/. Vijver berg, Bruinisse; Rademakers, Burgh; A. Phernabucq en C. van Bloois jz„ Dreischor; P. Hanse Czn., EikerzeeA. van der Werf, Ellemeet; Gebr. Mulder, Goes; Wed. O. van Burg, Kerkwerve; W. de Graaf Wz., St.-Maartens dijk; M. Slager en Hanse, Nieuwerkerk; M. Wagemaker, NoordgouweA. Franken NoordwelleL. Beije, Oosterland Geluk, St.-PbilipslandG. Versepul, Renesse; Gaakeer, StavenisseGroenewege, Tholen M. Telle, Zonnemaire. Alléén in winkels met d_i_t uithangbord zijn de BI1V&EH Naaimachines verkrijgbaar. Onze machines behoeven geene aanprijzing. Wij verzoeken slechts er op te letten, dat ze aan het juiste adres gekocht worden. Ter overname aangeboden; gelegen op een kleine plaats nabij Rotterdam, waaraan verbonden een Straat nering, benevens Sleeperij. Overnemings som nader overeen te komen; geen tusschenpersonen. Br. lett. C 73, Adv.- Bureau C. W. BETCKE, Rotterdam. Eene Dagdienstbode gevraagd, door Mejuffrouw de Wed. J. A. M. KENENS, Schuithaven. GEVRAAGD in een reeds eenige jaren gevestigde en goed rendeerende Zaak een still© Vennoot, die genegen is 3000 gulden te storten, welke tegen goede rente en als eerste hypotheek kan worden opgenomen, tevens met recht op aandeel in de winst. Strikte geheimhouding verzocht en verzekerd. Tusschenpersonen komen niet in aan merking. Brieven, onder de letters S V, worden ingewacht aan 't Bureau van dit blad.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 10