Uit Stad en Provincie. nisserkade een kogel uit een straatriool op te visschen, die er bij het knikkeren in geraakt was. in plaats van den kogel haalden zij er een kinderampje uit, dat zij op de straat wierpen en daar lieten liggen. Dit zag de 15-jarige G. J. H., die het armpje opraapte en aan een agent van politie, dien hij in de nabijheid ont moette, overgaf, met de mededeeling van waar het kwam. De agent gaf hiervan dadelijk kennis op het politie-bureau in de Meermans straat, van waar een inspecteur zich met een paar agenten naar de Spiegelnisser- kade begaf om onder hun toezicht de omliggende riolen te laten afzoeken door mannen van de reiniging. Dit had tengevolge, dat uit een ander riool te voorschijn werd gehaald een linkerbeentje met een gedeelte van het dijbeen er aan, en uit weer een ander riool eenige darmen. Het gevonden armpje is blijkbaar met geweld ontwricht en het beentje afgesneden, terwijl, wat de darmen aangaat, nog niet met zekerheid is te zeggen of deze van een mensch afkomstig zijn. De griezelige vondst is tot nader onderzoek naar het ziekenhuis gebracht. Het beentje en het armpje zijn afkomstig van een zeer jong kind, dat nog niet lang dood kan zijn. Dlnteloord, 8 Dec. Toen de wagenmaker L. Radewalt gisterenmorgen ontwaakte, ontdekte hij, dat er 's nachts Ingebroken was. Het raam naast de Oostvoorslraat stond opgeschoven en bij nader onderzoek bleek, dat er diefstal was gepleegd. De bewoner miste de som van f 120, benevens eenig goud- en zilverwerk. Breda, 7 Dec. O. V., die de vorige week de drie aangeteekende brieven met kiezelsteentjes, met een aangegeven waarde van f 36.000, weigerde, is alhier, na ver hoor, in voorloopig arrest gesteld. Zierikzee, 8 Dec. Maandagavond ver gaderde in de koffiekamer boven de concertzaal het Departement Zierikzee der Maatschappij tot bevordering van Nijverheid. De voorzitter, de heer J. A. de Bruyne, opende de niet talrijk bezochte vergadering, deelde na voorlezing der notulen door den secretaris, den heer H. J. van Nouhuys, mede, dat de heer mr. D. van der Vliet door het bestuur tot penningmeester be noemd was, en dat in de bestuursver gadering besloten was voortaan ook de dames, voor zoover zij huisgenooten van de leden zijn, tot de algemeene ver gaderingen toe te laten. Op voorstel van het bestuur werd, nadat ook de heeren W. C. de Crane en dr. Van der Hoeven hun instemming met dat voorstel betuigd hadden, tot den ver koop van de bibliotheek en boekenkast van het Departement besloten. Gezamenlijk brachten deze f 27.40 op. Uit de mondelinge toelichting van den voorzitter tot dit voorstel was gebleken, dat de bibliotheek, die haar ontslaan had te danken aan een oudtijds bestaand leesgezelschap, waarvan alleen zij leden konden zijn, die leden van het Departement waren, niet veel zaaks was, en dat er schier nooit gebruik van werd gemaakt. Toen de verkoop afgeloopen was, gaf de heer C. de Looze aan het bestuur in overweging, of het met het oog op het vele, dat zij aan het hoofdbestuur moesten afdragen, en het weinige, dat zij er voor ontvingen, niet raadzaam zou zijn zich van het hoofdbestuur af te scheiden, en een afzonderlijke vereeniging te vormen. Immers ook de reis- en verblijfkosten der sprekers werden door het Departement betaald. De voorzitter wijst op het nut van den band met het centraal bestuur. De heer W. C. de Crane vraagt, hoeveel aan het hoofdbestuur moet afgedragen worden. Indertijd had hij ook een voorstel tot afscheiding gedaan. Hij geeft echter toe, dat door afscheiding de band met het hoofdbestuur geheel gebroken wordt, en voor het behoud van dien band is wel een en ander aan te voeren. Van de contributie, die nu voor elk lid f 3.75 bedraagt, moet f 2.25 aan het hoofd bestuur worden afgedragen, zegt de voorzitter. De heer mr. D. van der Vliet raadt aan, daar aan het hoofdbestuur ter zake van de reis- en verblijfkosten voor de sprekers geschreven is, het antwoord hierop eerst af te wachten, alvorens een besluit te nemen. De heer De Crane dringt aan op een betere zaal. De voorzitter zegt, dat, daar het con tract met den heer Van Meteren den 31sten December afloopt, het bestuur diligent is in het zoeken van een nieuwe zaal. Hij hoopt deze kwestie In een volgende vergadering te kunnen bespreken. Niemand meer het woord verlangend werd de vergadering gesloten. Het Leger des Heils gaf gisteren avond In de Concertzaal een Bioscoop- Voorstelling. De adjudant Palstra, die de druk bezochte bijeenkomst leidde, ver klaarde de levende beelden, die leer zaam een hoogst zedelijke strekking droegen, en blijkbaar zeer in den smaak van het publiek vielen. De voorstelling van de dame, die een waakhond vroeg, en ten slotte bij een banketbakker in vluchtte om aan de tallooze menschen te ontkomen, die haar een waakhond aan boden, bracht de lachspieren algemeen in beweging. Bij de vertooning van eenige platen werden door een viertal dames toepasselijke liederen gevoelvol gezongen. Over het algemeen staagde de voorstelling naar wensch. Vooraf was gegaan een kindervoorstelling van het Leger des Heils, die zeer druk bezocht was. Dat de kleinen een pret hadden, en dapper in de handen klapten, behoeft nauwelijks vermeld te worden. Bij kon. bes!, van 7 dezer is, met ingang van 1 Januari, aan den heer mr. J. M. Isebree Moens alhier, op zijn ver zoek, eervol ontslag verleend uit de betrekking van plaatsvervangend voorzitter van den raad van beroep voor de ver mogensbelasting te Middelburg, onder dankbetuiging voor de door hem in die betrekking aan den lande bewezen diensten; en is, met ingang van dien datum, in diens plaats benoemd de heer mr. C. Lucasse, kantonrechter te Goes, wonende aldaar. Tot ontvanger der directe belas tingen en accijnzen Ie Asten (N.-Brab.), is benoemd de heer N. Lubbers, thans te Oosterland. Verschenen is bij den heer O. W. Groeneveld, uitgever te Haarlem, „Lichaams ontwikkeling" in verband met geestelijke werkkracht; en over de voor- en nadeelen bij de beoefening van gymnastiek en sport voor alte leeftijden, door B. ten Have, met een voorwoord van prof. dr. P. K. Pel. Het Is een hoogst belangrijk werk, dat een getuigenis geeft van de veelzijdigheid, de nauwgezette studie en den diepen ernst des schrijvers. De heer B. ten Have behandelt er in de schoolgymnastiek, de gymnastiek voor meisjes, de Zweedsche gymnastiek en de heilgymnastiek. En in verband met het standpunt, waarvan hij uitgaat het menschengeslacht' zoo gezond en krachtig mogelijk te doen opgroeien, heeft hij ook aan het baden, zwemmen, roeien en wandelen, aan voetbal en crickett, aan schaatsenrijden en wlelrijden, aan worstelen en schermen, en last not least aan het dansen een plaats in zijn boek Ingeruimd. Voorzeker een hoogst nuttig boek. Wij raden ouders en voogden aan, die hunne kinderen of pupillen oordeelkundig wenschen op te voeden, zich dat werk aan te schaffen, waarin hun veel behartens- waardige wenken worden gegeven. De beurtschipper A. Balnikker, van Terneuzen op Rotterdam, die een week geleden bij een aanvaring ter hoogte van Dordrecht inwendige kneuzingen bekwam, is thans in het ziekenhuis te Dordrecht, waarheen hij was overgebracht, overleden. Op het gehucht Ter Hofstede (ge meente Retranchement in W.-Zeeuwsch- Vlaanderen) is bij een tachtigjarige vrouw, die in een erg onzindelijke woning verblijf hield, op voorstel van de diaconie, dezer dagen een groote schoonmaak gehouden. Nadat het oudje tijdelijk verwijderd was, werd alles flink onderhanden genomen en kwam uit een oude kast ongeveer f 800 te voorschijn. Natuurlijk was men hierover een en al verbazing, omdat de oude vrouw armlastig was. De gevonden gelden zijn aan den burge meester ter hand gesteld, die er voor zal zorgen, dat zij het mr wat beter hebben zal. Bij kon. besluit is aan de eervol ontslagen iichtwachter bij 's rijks kust- verlichting te Goedereede, R. Bakker, een pensioen verleend, ingaande 1 Oct. 1908, ten bedrage van f 131 's jaars. Eikerzee, 9 Dec. De pogingen, aan gewend door ds. Reus, om voor de ge meenten Ellemeet, Eikerzee en Duivendijke een vereeniging „Het Groene Kruis" te doen oprichten, zijn in zooverre geslaagd, dat een comité, door hem samengeroepen uit die drie gemeenten, in beginsel tdt oprichting van zoodanige vereeniging heeft besloten. Vóór evenwel tot iets definiefs besloten wordt, zal een openbare vergadering worden uitgeschreven, waarin zoo mogelijk een spreker van elders zal optreden. St.-Filipsland, 7 Dec. De hier onlangs opgerichte tooneelvereeniging zalmet medewerking van het fanfaren-corps „Concordia", 21 Dec. reeds een uitvoering geven te Oud-Vossemeer. Goes. De heer J. H. Hannink, oud opzichter der Rijksgebouwen in Zeeland, is alhier plotseling overleden. Vlissingcn, 7 Dec. Naar het huis van bewaring te Middelburg Is overgebracht een 19-jarige dienstbode alhier, die zich in haar dienstbetrekking aan verschillende diefstallen heeft schuldig gemaakt. Een Duifscher, die nog enkele jaren tuchthuisstraf te goed heeft, is gisterenavond op de reede alhier overboord gesprongen van hel stoomschip „Admiral", waarmede hij naar Hamburg werd vervoerd. Hij zwom naar den wal en voorzag zich hier van droge kleeren. Hij werd evenwel later door de politie gearresteerd en is naar Middelburg overgebracht ter beschikking van de justitie. Bovengenoemd persoon was in Afrika aangehouden en zou nu naar Duitschland worden getransporteerd. Hij had reeds enkele jaren de hem opgelegde straf van twee jaar en één maand, wegens het plegen van onluchtige handelingen met iemand beneden de 14 jaar, welen te ontloopen. Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Van 1-5 regels fl,elke regel meer f 0,20. Ondervinding van een inwoner van Middelburg. Mejuffrouw A. Vroonland, Beenhouwerssingel K 76 te Middelburg, meldt ons: het is thans reeds vijf jaren dat ik gesukkeld heb aan een hevige pijn in de lendenen, rug en zijden. De urine was erg beslagen en kwam met een branderig, pijnlijk gevoel. Ik had veel zweetingen en benauwdheden, die door huiveringen werden gevolgd, ook leed ik aan rheumatiek. Somtijds was mijn geheele lichaam opgezwollen, waardoor ik mijn kleeren dikwijls niet eens dicht maken kon en vooral mijn enkels en polsen waren dik opgezet. Ik sliep slecht en wanneer Ik 's morgens opstond was ik reeds vermoeid. Verschillende malen was ik hiervoor onder behandeling geweest, doch zonder merkbare verlichting en het was mijn geluk, dat ik met Foster's Rugpijn Nlerenpillen bekend raakte, want ik had deze nauwelijks twee weken ingenomen, toen ik reeds een groote verlichting bekwam. Nadat ik nog een paar doosjes had gebruikt, kwam er een algeheele verandering in mijn toestand. De pijn was zoo goed als verdwenen en van al de vroegere ellende bemerkte Ik bijna niets meer. Jk zal thans nog een tijdje met uw pillen doorgaan en hoop u binnenkort mijn volkomen herstel te kunnen melden. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar Is en machtig u het publiek te maken op elke w|ze die u goeddunkt. Nierziekte is gevaarlijk, omdat zij zoo onge merkt aankomt. Zij heeft veel verschijnselen en menigmaal wordt ze voor een andere ziekte gehouden. Hoofdpijn, een zenuwachtige prikkel bare toestand, onregelmatig hart, slapeloosheid, duizelingen, een voortdurend vermoeid gevoel, dit zijn even goed kenteekenen van nieraan doening als rugpijn, waterzucht, onregelmatige urine, rheumatiek, jraveel, zwakte der blaas enz. Nierziekte kan soms jaren in het gestel zijn, vóórdat de oorzaak van het kwaad vermoed werd. Dat is het gevaar. Foster's Rugpijn Nlerenpillen zijn een speciaal geneesmiddel voor nier- en blaasziekten. Let er op, dat gij de échte Foster's Rugpijn NierenplIIen bekomt, elke échte doos voert den naam voluit, benevens de handteekening van James Foster. Ze zijn te Zierikzee verkrt|gbaar b| den Heer M. S. Polak, gedlpl. Drogist, en te Tholen bi den Heer W. Potter, lilaal Apotheek .Coronoe", StoofstraaL Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel I f 1,75 voor één of f 10.— voor 6 doozen. Aanbestedingen, Verkoopingen enz. Aan het gebouw van het prov. bestuur van Zeeland te Middelburg, werd heden (Woensdag) aanbesteed 1°. Het onderhoud aan de rijks-water leidingen bewesten en beoosten het kanaal van Terneuzen, gedurende de jaren 1909, 1910 en 1911. Minste inschrijver de heer A. Tholens Dz. te Terneuzen, voor f 4459; 2°. Het verbeteren van strandhoofd no. 13, aan de Oude Hoeve, aan de Noordzijde van het eiland Schouwen. Raming f 5500, Minste inschrijver de heer Job Wolfert te Hoek, voor f 4932; 3°. Het maken en bestraten van een weg met keerplaats, toegang gevende tot den westelijken los- en laadsfelger in de haven aan den Stoofpolder, behoordende tot de werken van de tramweghaven aan het Zijpe. Raming f 2900. Minste inschrijver de heer I. Douw te Zierikzee, voor f 2644; 4°. De voorziening der boorrfen van het kanaal van Terneuzen. Raming f 990. Minste Inschrijver de heer J. de Bree te Terneuzen, vóór f 565. Colijnsplaat, 8 Dec. Uitslag der door de landbouw-vereeniging „Unitas" alhier gehoudene aanbesteding van 397.700 K.G. superphosphaat en 11000 K.G. kaïniet. Ingeschreven werd voor superphosphaat door J. C. de Mul, Colijnsplaat, voor f 2,295; A. Kole, Colijnsplaat, voor f 2,155 (gegund); P. Schippers, Kortgene, voor f 2,23, f 2,27; A. Hamelink, Terneuzen, voor f 2,29^; j. Kostense, Krulningen, voor f 2,235Wed. L. Groosman, IJzen- dijke, voor f 2,17, f 2,19; Coenen Schoenmakers, Uden, voor f 2,36; P. J. van Aardenne, Dordrecht, voor f 2,24-^; P. J. Scheele, Terneuzen, voor f 2.23A; G. H. Blondeel, Aardenburg, voor f 2,30; G. van 't Hoog, Giesendam, voor f 2,23; I. J. van der Have, Rotterdam, voor f 2.2575; Firma J. Krijger, Krabbendijke, voor f 2,25; Glerum Co., Vlake, voor f 2,27T4Ö Colins Frères, Lourain (België), voor f 2,31; W. Bolier Lz., Poortvliet, voor f 2,33. Voor kaïniet door A. Kole, Colijnsplaat, voor f2,176; Coenen Schoenmakers, Uden, voor f 2,30; P. J. van Aardenne, Dordrecht, voor f 2,20; Maatschappij tot verkoop van Hulpmeststoffen, Dordrecht, voor f 2,24; I. J. van der Have, Rotterdam, voor f 2,15; Colins Frères, Lourain (België), voor f 2,10; Handelsvereeniging, Venlo, voor f 2,07 (gegund). De superphosphaat te leveren in December 1908 en Februari 1909; kaïniet in laatstgemelde maand. Landbouw en Veeteelt. Op verscheidene plaatsen schijnt men met den vrijwilligen tiendafkoop vóór 1 Januari a.s. niet gereed te kunnen komen. Naar wij nu uit goede bron vernemen, zou het denkbeeld bij de Regeering in overweging zijn door een wijziging der Tiendwet het aan belanghebbenden moge lijk te maken ook na de inwerkingtreding der wet de zaak onderling te regelen met behoud geheel of ten deele van de voordeelen thans aan den vrijwilligen tiendafkoop verbonden indien ver wacht mocht worden, dat een zoodanige wijziging tot onderlinge vrijwillige regeling door velen zou kunnen leiden. Schouwen, 8 Dec. Hoewel wij al zoo ver in den winter zijn gevorderd, is het weder van zoodanig zachten aard, dat in de weiden nog tal van koeien en paarden loopen te grazen. Vele weiden zijn dan ook ruig van gras. Ook wordt veel ploeg- werk verricht, dat onlangs bij droogte en drukte moest achterwege blijven. Op de tarwe-akkers is het gezaaide over het algemeen maar zeer dun opgekomen. Oosterland. Op de fairbank alhier zijn gedurende de afgeloopen campagne 2479336 K.G. suikerbieten gewogen. K E R K N I W S. Beroepen bij de Geref. Gem. (A) te Axel ds. E. A. Groenewegen te Westmaas. Bedankt voor het beroep naar de Geref. Gem. te Heerjansdam door ds. H. Meulink te Meliskerke. Beroepen bij de Oud-Geref. Gem. te Rotterdam ds. H. Roelofsen te Goes. Aangenomen het beroep naar de Herv. Gem. te Kleverskerke, door den heer H. J. Visser, cand. te Delfshaven. Gekozen tot kerkvoogd der Ned. Herv. kerk te Zonnemaire, de heer Johs. de Vlieger, die zich die keuze heeft laten welgevallen. Dinteloord. Door het college van kerkvoogden is benoemd tot 2en collectant bij de Ned. Herv. Kerk de heer A. VogelaarMz. en tot 3en de heer J. Vogelaar Pz. In dezelfde vergadering nam de heer P. Vroon Hz. wegens hoogen leeftijd zijn ontslag als secretaris en lid van genoemd college. O N D E R W IJ S. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland maken bezwaar om de door den gemeente raad van Haarlem vastgestelde verordening op de salarissen bij het openbaar onder wijs goed te keuren, omdat daarin de bepaling voorkomt, dat onderwijzeressen die gaan huwen, deswege eervol zullen ontslagen worden. SPORT. Voetbal. Zondag werd te Middelburg de eerste wedstrijd gespeeld van de serie wedstrijden, uitgeschreven door de Ver eeniging „Victoria" aldaar, ter gelegenheid van haar 5-jarig bestaan. Gespeeld werd tusschen de „Mosschen" I uit Middelburg en „Olympia" II uit Vlissingen. De „Mosschen" wonnen met 5—0; bij de rust was de stand 2—0. De ook voor Zondag bepaalde wed strijd tusschen „Excelsior" van Rotterdam en „V. I. O. S." uit Bergen-op-Zoom, ging niet door, daar eerstgenoemde club aan een Bonds-wedstrijd moest deelnemen. In plaats hiervan werd nu een vriend schappelijke wedstrijd gehouden tusschen de „Mosschen" I en „Victoria" I, beiden uit Middelburg, welke eindigde in gelijk spel 2—2. Bij de rust was de stand gelijk met 1—1. Zeeland is weer een polder rijker. Door de uitvoering der verbeterings- werken aan het kanaal Neuzen—Gent zijn bij Sluiskil droog gelegd eenige aan verschillende personen in eigendom toe- behoorende gronden in het zuidelijk gedeelte der Axelsche Vlakte, welke gronden door een zwaren dijk afgescheiden zijn van de Rijks-eigendommen, gelegen in het overige deel dezer vlakte. Deze gronden hebben een oppervlakte van ruim 80 hectaren en liggen in de gemeenten Axel en Westdorpe. De gronden wateren af op den Emmapolder en de Rijkswaterleiding beoosten Neuzen. Op verzoek aan Gedeputéerde Staten is den eigenaren toegestaan die gronden te vormen tot een polder en is aan dezen polder door genoemd college de naam gegeven van Dekkerspolder. Eerstdaags zullen ingelanden nu overgaan tot de benoeming van een bestuur. TWEEDE KAMER. In de Dinsdag gehouden zitting werd de behandeling van de begrooting van Binnenlandsche Zaken voortgezet. Aan de heeren Roodhuljzen, ^fer Laan en Treub, die de billijkheid van schade vergoeding wegens opheffing der normaal lessen hadden betoogd, antwoordde de Minister dat hij met zijn ambtgenoot van Financiën overleg pleegt of aan de leeraren, die wegens opheffing dier lessen geldelijk nadeel leden, pensioen of wacht geld kan worden verleend. Zoo niet, dan zal de Minister voor hen overwegen schadevergoeding als aan het voormalig schutterijpersoneel is toegekend. Verbetering der regeling van het leer plan voor rijksnormaallessen is in over weging. Bij de afdeeling kunsten en weten schappen werd, ondanks de bestrijding van den heer Van de Velde, den Minister en het eenparig advies van de commissie van rapporteurs, aangenomen, met 38 tegen 34 stemmen, een amendement van de heeren De Stuers c. s.om den be- grootingspost voor het museum Lambert van Meerten te Delft te verminderen met f 5000, met de bedoeling geen gelden uit te trekken om door middel van aankoopen een nieuw rijksmuseum te Delft te beginnen. Nederland en Venezuela. Naar Reuter uit Willemstad seint, maakten het Nederlandsche slagschip „Jacob van Heemskerck" en de kruisers „Friesland" en „Gelderland" Donderdag een betooging tegen Venezuela, en stoomden langs de kust van Puerto Cabello naar La Guayra. De „Heemskerk" is Vrijdagochtend terug gekomen, terwijl de kruisers naar Maracaïbo zullen vertrekken tot het houden van een gelijke betooging. De betooging wordt beschouwd als een bewijs, dat de toebereidselen tot een effectieve blokkade zijn beëindigd. Reuter seint uit Parijs: Het schijnt vast te staan, dat wanneer president Castro, komende van Santander, te Bordeaux zou willen landen, hem niet zal worden toegestaan vrijelijk rond te reizen, maar dat hij het land zal worden uitgezet. Verklaart liq eenter slechts door Frankrqk te willen reizen om zich in het buitenland geneeskundig te laten behan delen, dan zal de regeering, naar men gelooft, hem naar de grens laten brengen, die hij zal aangeven. Wanneer de operatie te Bordeaux ge schiedde, dan zou men hem onmiddeliqk daarna uit het land zetten, tenzq president Castro alle maatregelen, die ten nadeele van Fransche onderdanen strekken, intrekt. TELEGRAMMEN. 's-Gravenhage, 9 December. Tweede Kamer. Bij het opmaken der nominatie ter voorziening in de vacature van een raadsheerplaats in den Hoigen Raad, benoemde de Kamer tot eereen candidaat mr. B. Loder, advocaat te Rotterdam; tot tweeden mr. Bosch, raads heer te 's-Hertogenbosch, en tot derde* mr. Pleyte, advocaat-generaal te Amsterdam. Behandeld werd de marine-begrooting. De heer Hugenholtz bestreed des ministers plannen van nieuwen aanbouw als geld verspilling, en klaagde over des ministers schrielheid bij de salarisregeling van het personeel, welks rechtspositie ook veel te wenschen overlaat. Spreker trok in, zijn motie betreffende kinderwerving. De heer Duymaer van Twist keurde des ministers aanbouwplannen goed, had echter bedenking tegen de voorgestelde verwapening der Kortenaars, en was over des ministers maatregelen ter verbetering van het zedelijk peil van het personeel dankbaar, maar onvoldaan. De heer Thomson miste in des ministers beleid de noodige vastheid. Dit blijkt o. a. uit zijn houding in zake de verbetering der moraliteit. Bovendien had spreker den indruk gekregen, dat de minister te dezer zake niet uit overtuiging handelde, maar eenvoudig concessie doet aan zijn tegen woordige medestanders. Ingezonden Stukken. Op Zaterdag a.s. zal door onze Landbouw- vereeniging „V. Z. O. S." wederom een vergadering gehouden worden bij Verwer. Veel hebben wij aan de Vereeniging te danken, want, dat de gezamenlijke aankoop van oijze behoeften voordeelig is, weet een ieder; immers men koopt goedkooper 1000 balen kunstmest dan 100, en tien duizend kilo krachtvoer kan men billijker betrekken dan duizend, enz. enz. Op gebied, geloof ik, is niet veel meer te verandei doch mijns inziens is er nog heel waf te dt en nog heel wat te verbeteren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 2