St.-Nicolaas, Boterletters, Gevuld, Appelbollen, Palingbrood, Moesland, ki Vleeschbrood, f. iederen dag versch W. Anker Az., ADVERTENTIEN. Veeverzekering „D. E. L." I— LEZING Kiezers van Oud-Vosmeer! C. WE5TIWAAS. 2de aankoop Veevoeder, ANT. QUIST. Leger des Heils. Groote Bioscope-Voorstelling met de Up to Date Openbare Verpachting. Schelpdierenvisscherij Beslist tiet alombekeode overheerlijkg a 50 en 60 cent perpood. Iwll overal tapiiiÈn. verzekert prompte bemeoieg. .o. Een gedeelte m den Slaakdam, SIGAREN, A. ARNOLD J.Thzn., Hl Landbouwers en Tuiniers !l bij L. A. BENTSCHAP KNOOK, Zaadhandel, langen winkel. Mooie sigarenkisten, tabak- doozen, rooktafels, prachtige wandborden, koffie- en thee-serviezenwhistdoozen, smaakvol koperwerk enz. Men staat ver baasd over de veelheid en over de fraai heid der artikelen. De heer A. Oud de op de Schuit haven is zoo vriendelijk geweest ons op carton gedrukt de ontvangst te be richten van een geheel nieuwe élégante collectie artikelen. Wij gingen eens bij hem zien, en wij werden door den aanblik der voorwerpen, die hij in zijn winkel heeft, op nieuw in onze overtuiging ver sterkt, dat, zoo iemand er den slag van heeft, smaakvolle voorwerpen in te koopen, de heer Gudde het is. Wij kunnen van al het koperwerk, van al het Chineesch en Japansch, van al zijn Boheemsch glas werk geen opsomming geven, maar wij zullen er ons toe bepalen in het bizonder de aandacht te vestigen op zijn zeer fijne beeldjes, naar schilderstukken van Knaus, Kaulbach en anderen, en op zijn antieke stoelen van 1750 en 1780. In den loop van dit jaar heeft iemand te dezer stede de vriendelijkheid gehad onze spiksplinter nieuwe parapluie te verruilen. Wij waren met dien ruil niet ingenomen, te minder omdat de parapluie, die wij er voor in de plaats kregen, een oude, versletene was. Niet wenschend met een prul te loopen, besloten wij in het parapluie-magazijn „De Zon", van de heeren A. Kloote Zonen, Post- straat 22, een andere te koopen, waarin wij goed slaagden, zoodat wij dit adres kunnen aanbevelen. Een parapluie is toch altijd een hoogst nuttig voorwerp, niet alleen als het regent, maar ook om een booze bui af te wachten. Van den regen gesproken, hiertegen moet men zich niet alleen met een para pluie beschermen, maar ook, teneinde geen natte, koude voeten te krijgen, met een paar goede schoenen en zoo noodig overschoenen. De heer J. H. Knaap op de Oude Haven is hiervoor het aangewezen adres. Ook pantoffels van vilt en van leêr vindt gij in zijn magazijn. Wilt gij uw echtgenoote op 5 December met een paar pantoffels verrassen, kies dan de vilte, want zljt gij gewoon onder haar pantoffel te liggen, dan voelt gij den druk zachter. En wilt gij haar teeder voor u stemmen, ga dan in den winkel van den heer B. H. W. B. R o m b o u t s, haarkapper op het Havenplein, naast de Insulaire Bank, een fleschje fijne odeur of een doos fijne toiletzeep koopen, en geef haar die op St.-Nicolaas ten geschenke. Zij zal u met den lieftalligsten blik ter wereld beloonen. Men behoeft echter juist niet getrouwd of geëngageerd te wezen om dergelijke geschenken gaarne te willen ontvangen. De meeste jonge dames zijn er zeer mede ingenomen, wanneer haar een dergelijk geschenk wordt toegezonden. Op fijne reukwerken toch is in het algemeen het schoone geslacht erg verzot. Men kan die evenwel niet alleen bij den heer Rombouts bekomen, maar ook bij de heeren O u d d e op de Schuithaven, Bal op den Dam, en Polak op de Nieuwe Haven. Al deze drie heeren zijn drogisten, zoodat Zierikzee tegenwoordig evenzooveel dro gisten heeft als apothekers, namelijk drie. Wij zouden aan de weduwe G. M 11 e r op de Oude Haven, die een specialiteite is in messen en scharen, tekort doen, wanneer wij verzwegen, dat ook bij haar reukwerken in mooie flacons te bekomen zijn. Tal van andere artikelen, als binocles, vindt men in haar winkel. Wanneer wij den winkel van de heeren A. Weltevreden Co. op de Nieuwe Haven betreden, dan denken wij onwillekeurig aan de vorige bewoonster, mej. Sophie Kanaar, die op vergaderingen achter haar buffet gezeten, een stille toe- hoorderes was van hetgeen in deze bijeenkomsten behandeld werd, of zich verdiepte in de lectuur van de pas ver schenen Nieuwsbode. Het gebouw heeft sedert haar dood een geheel andere be stemming gekregen. Het dient thans tot magazijn vari muziek-instrumenten, meubels en bonten. De heeren A. Weltevreden Co. hebben dit magazijn daarin indertijd ge vestigd, en naar wij vernemen, zijn de prijzen, die zij hun afnemers en begun stigers berekenen, uiterst billijk. Menige dame verkeert in de moeilijk heid der keuze van een voor een heer passend en tevens aangenaam St.-Nicolaas- geschenk. Nu, wij gclooven die moeilijk heid eenigszins te kunnen opheffen wanneer wij de dames er op wijzen, dat een kistje fijne sigaren aan eiken heer, die rookt, in hooge mate aangenaam is. En goede sigaren kan men onder anderen bekomen in het van ouds bekende sigaren- en sigaretten-magazijn van den heer C. de M o o ij op het Havenplein. Van verschillenden aard zijn vaak de geschenken, die men op St.-Nicolaas ont vangt. De een krijgt b.v. een kistje sigaren, de andere ontvangt een geheel pak wollen krimpvrije ondergoederen, merk Comète, uitsluitend hier te bekomen bij de firma Joh. O c h t m a n op de Appelmarkt. Zulk een pak is in dit seizoen voorzeker een hoogst praktisch geschenk, zoowel voor dames als voor heeren. Natuurlijk moet men tot elkaar in een dichten graad van bloedverwantschap staan, wil men iemand op St.-Nicolaas zulk een geschenk aanbieden, Men kan in den winkel van genoemde firma echter ook nog voor een aantal andere artikelen, uitnemend voor een St.-Nicolaascadeau geschiktgoed terecht. De heer J. F. Smits in de Korte St.-Janstraat heeft in zijn grooten winkel met breed front een kolossalen voorraad artikelen op het gebied van manufacturen, waaronder er zeer velen zijn, die zich voor een St.-Nicolaassurprise bij uitstek goed leenen. Nu wij éénmaal in de Korte St.-Janstraat zijn, zou het onvergeefeüjk wezen, wanneer wij niet eens bij de Gezusters Admiraal inliepen. Een paar hand schoenen toch, vooral wanneer zij goed gevoerd zijn, zijn met het oog op het winter-seizoen een ieder hoogst welkom. En heeft men zijn keuze niet op hand schoenen laten vallen, allicht vindt men in dezen winkel iets anders van zijn gading. Chocolade is een gezond, voedzaam product, dat in vasten en vloeibaren toestand zich voortreffelijk gebruiken laat, door de jeugd gezocht en door de ouden van dagen gewoonlijk niet versmaad wordt. Blooker's Chocolade is zooal niet de beste, dan toch één van de beste in het gebruik. Mej. Trom pe11er-De Jong op de Melkmarkt is onze meening op dit stuk volkomen toegedaan. Zij heeft onvervalschte poeder-chocolade, letters en harten van chocolade, allerlei figuren van chocolade, en Hollandsch St.-Nicolaas. De heer K. Steur in de Poststraat verkoopt de kopjes, om er chocolade uit te drinken. Maar hij bepaalt zich niet tot de kopjes, hij geeft er natuurlijk de schotel tjes bij. Ook kan men er zich van een geheel tafelservies voor het ontbijt en voor het diner voorzien. En .als een tafel keurig gedekt is, dan smaakt ook het eten, dat opgediend wordt, veel beter. Tegen en in den tijd van St.-Nicolaas wordt hier ter stede veel chocolade ver bruikt. Met het oog op dit verschijnsel heeft mej. L. Anker in het Vischslop, die zich ook met den verkoop van sigaren, tabak en sigaretten, bezig houdt, een groote partij chocoladewerken ingeslagen, die in de grilligste figuren bij haar verkrijgbaar zijn. Aan sigarenwinkels hebben wij hier in Zierikzee geen gebrek. Een fijne sigaar smaakt na een goed diner. Sommige menschen geven aan een cigaret de voor keur. Anderen daarentegen prefereeren een pijp tabak. Na zoowel voor de tabak als de cigaretten als de sigaren kunnen wij goede adressen aan de hand doen. De heeren A. Arnold en M. F. de Vos op den Dam zijn als zoodanig bekend. Wij behoeven hen niet voor te stellen. Wij hebben slechts noodig de algemeene aan dacht op hen te vestigen. Zeiden wij, dat aan goede sigaren in deze gemeente geen gebrek is, aan voor treffelijk fruit voor het dessert helpt ons de heer Bos in het Korte Groenendaal. Een heerlijke appel of peer smaakt ten allen tijde goed, ook op St.-Nicolaas. Voor damesmantels, boa's, moffen en wat dies meer zij, hebben wij hier nog twee winkels, die, naast elkander gelegen op het Havenpark, tot de mooiste en voornaamste mede van ons stadje mogen gerekend worden. Wij hebben de modern ingerichte winkels op het oog van de heeren Wiebols en Labzowski, waarin behalve genoemde artikelen nog tal van andere te koop worden aangebo den, zooals boezelaars, zakdoeken, fantasie rokken, tafelkleeden, tafelloopers, fischus van zijde en van wol enz. Ook de heer C. Kohschulte aan de Mol is van mantels, boa's, moffen, zakdoeken in doozen en fantasie-boezelaars ruim voorzien, zoodat men bij hem in den aan koop van een en ander voor St.-Nicolaas- geschenk zeker slagen zal. Voor mooie handwerken en voor al wat daarmede in verband staat, kunnen wij de winkels van mej. C. M. J. P h e r - nambucq op de Melkmarkt, en van de firma Ezerman op de Oude Haven aanbevelen. Men neme eens een kijkje, en men zal, wanneer men geen handwerkje begeert, allicht iets anders vinden, dat voor St.-Nicolaas-geschenk geschikt is. TELEGRAMMEN. 's-Gravenhage, 30 November. De Tweede Kamer heeft goedgekeurd verschillende wetsontwerpen, en het arbi trage-verdrag met Amerika. Bij de behandeling der Begrooting van Koloniën merkte Minister Idenburg aan den heer Ter Laan op, dat vanwege Koloniën in de bestekken voor leveringen moéilljk arbeidsvoorwaarden zijn op te nemen. Echter is wellicht door voorlichting der arbeids-inspectie te bereikendat leveranciers, bij wie de arbeidsvoorwaarden niet goed zijn, van mededinging worden uitgesloten. Brouwershaven, 30 Noyember. Volgens een bij de kustwacht te Goede reede aangebracht rapport, zit benoorden den „Hindert", dwars van het ijzeren baken, een stoomschip aan den grond, geladen met kunstmest. Rotterdam, 30 November. GRANEN. Buitenlandsche traag. Meel, f 13g, kalm. Blnnenl. Tarwe, f 8,75 k f 10,40. - Rogge, f 5,80 k f 6,30. Gerst, geen voldoende aanvoer. Haver, f 6,50 k f 7,30. Bruine Boonen, f 9 a f 9,75. Witte Boonen, f 10,25 A f 11. Erwten, f 9,25 a f 10. Maïs, f 157 stoomend, f 162 loep. Karwijzaad f 21, vast. Lijnzaad, f 9 f 10,25. Aardappelen. Weinig aanvoer, goede vraag, prijzen onveranderd. Ajuin. Aanvoer 5000 balen, groote f 3,90; Reinsburger f 3,75Stroogele f 3,60, puike kwaliteit, de 60 K.G. Vlas. Op 't land redelijke omzet, markt- aanvoer 9737 steen blauw, 30 k 48 stuivers; 4400 steen Groningen, onverkocht; 1000 steen geel, 41 stuivers; 1460 steen wit, 26 a 36 stuivers, handel lusteloos. Eieren. Zeeuwsche f 7,50 a f 7,80; Over- maassche f 7,80 a f 8. VEE. Aanvoer 341 Runderen, 28 k 35 ct., traag. 133 Kalveren, 37J k 48 ct., matig. 2802 Schapen en Lammeren, 19 a 23 ct.; Lammeren, 23 k 26 ct., traag. 928 Varkens, 22 k 24 ct., lichte 20 k. 21 ct., redelijke handel. Ondergeteekende betuigt bij deze haar hartelijken dank voor de veie bewijzen van belangstelling, van hier en elders ondervonden, op 28 November 1.1. Ouwerkerk, 1 December 1908. Wed. P. HENDRIKSE, geb. Kuiper. Voor de vele blijken van belang stelling, op 29 November zoo van hier als elders ontvangen, betuigt de onder- geteekende zijn hartelijken dank. Brouwershaven. L. VAN SLUIS Oz. De ondergeteekende betuigt zijnen hartelijken dank aan de Onderlinge Brandwaarborg-Mdalsduipplj In de Provincie Zeeland, onder directie van den heer P. DE WIJS te Middelburg, voor de flinke uitbetaling van mijn geleden brandschade, bevelende de Maatschappij met het volste vertrouwen een ieder aan. Kerkwerve. C. BOOT Pz., Landbouwer. Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslljst, is het faillissement van HENDRIK JACOBUS BEVELANDERlandbouwervroeger wonende te Kerkwerve, thans te Brouwers haven, geëindigd. De Curator, D. VAN DER VLIET. BEKENDMAKING. De BUROEMEESTER der gemeente Dreischor, maakt bekend: dat aangifte is gedaan, dat iemand in het bezit is van een RUND, het welk hem niet toebehoort en dat vermoedelijk bij het drijven van vee langs den openbaren weg, is medegeloopen. Diegene, die eventueel een rund mocht vermissen, wordt verzocht daarvan ter Oemeente-Secretarie kennis te geven, onder overlegging van het signalement van het vermist wordende rund. Dreischor, 28 November 1908. De Burgemeester voornoemd, VAN NAHUIJS. TWEEDE ZITDAG a.s. Donderdag 3 Dec., ook ter ontvangst inleg nieuwe leden. Gewone plaats en uren. J. W. VAN OEVEREN, Secr.-Pennlngm. over Bemestingsleer te Renesse, op Vrijdag 4 December, bij H. BLOM. Toegankelijk voor alle belangstellenden. Aanvang 7 uur. j# SPEK. Opgaaf van Kolen voor de komende lading, wordt ten spoedigste verzocht. HET BESTUUR. Komt aanstaanden Woensdag 2 Dec. trouw ter stembus en ldest met ons als Notabele den heer opgaaf tot IS December. De ondergeteekende maakt bekend, dat hij als Reiziger is aange nomen door den Heer j. VAN RIJEN, Zeephandelaar te Bergen-op-Zoom. Oud-Vossemeer, 1 Dec. 1908. Leger des Heils-Cinematograaf, op Dinsdag 8 Dec. te Zierikzee in de Concertzaal. B9* Een geheel nieuw programma! O. a.Het Congresnummer, de Blinde Vioolspeler, de Ktnderroofster, Geen werk meer, en andere. Treffende Liederen worden bij de Stille Beelden gezongen. EENIG MOOI f Lachen moet men en toch leerzaam l Voor volwassenen 's avonds 8 uur. Toegang 20 en 30 ct. Voor kinderen 5 uur's namiddags. Toegang 10 en 5 cent. De Notaris H. J. VAN NOU- HUYS te Zierikzee zal, Zaterdag 12 December 1908, te 2 uren, in het Café Adriaanse, aan den Appel markt aldaar, openbaar verkoopen, in perceelen en in massa: 49 Aren 5 Centiaren (353 R.) geschikt voor bouwterrein te Zierikzee, strekkende langs het Roode Dorp en de Stadswandeling. Het BESTUUR der Vissdierijen op de Schelde en Zeeuwsche Stroomen zal, op Dinsdag 22 December 1908, des voor- middags 11 ure, in hel lokaal der N. V. „Thalia" Ie Bergen-op-Zoom. ten overstaan van den aldaar resideerenden Notaris J. C. L. SCHERMER, in het openbaar verpachten 8 perceelen: C, D, E, F, H, 1, N en R. 7 perceelen in de Grevelingen: No. 118, 137, 138, 151, 152, 175 en 195 (dit laatste nieuw aangelegd). 21 perceelen in de Ooster-Schelde (Westelijk deel): No. 470, 500a, 5006, 500c, 500d, 527, 568, 580, 596 en 640. No. 666, 667, 668, 669 en 670 voor den Gouweveerpolder. No. 671, 672, 673, 674, 675 en 676 in het Keeten. N B. No. 666 tot 676 nieuw aangelegd. 4 perceelen in de Hammen No. 10, 29, 54 en 55 (de beide laatsten nieuw aangelegd). 15 perceelen in de Ooster-Schelde (Oostelijk deel) No. 2776, 277c, 277d, 294d, 294e, 294/, 311a, 3116, 312a, 3126, 312e, 314e, 314^, 314f en 3146. 15 perceelen in de Zandkreek: No. 55, 71, 91, 92, 104, 110, 113, 114, 118, 121, 122, 125, 130, 134 en 146. Pachtvoorwaarden met opgaaf der ver langde Kaart zullen van af 8 December a.s., ten kantore van den Secretaris-Penning meester te Bergen-op-Zoom, verkrijgbaar zijn ad f 0,25 of f 0,30 franco per post, Zierikzee, 20 November 1908. Hel Bestuur voornoemd, A. J. F. FOKKER, Voorzitter. F. LEO DE LEEUW, Secretaris. u Beleefd aanbevelend, Maarstraat, Zierikzee. Voorheen Wed. A. D. v. d. STOLPE—Anker. De ONTVANGER DER REGIS TRATIE EN DOMEINEN te Tholen zal, op Woensdag 23 December 1908, te zijnen kantorepubliek bij inschrijving verpachten voor 7 jaan ter grootte van ongeveer 5.60,00 Hec taren benevens de schorren ten Zuiden van dien dam; 2o. Een gedeelte Dijk van den ten jare 1907 nieuw inge- dijkten polder in het Slaak, ter grootte van ongeveer 6.98,00 Hectaren, met de langs dit gedeelte dijk gelegen Rijks schorren een en ander bij biljetten nader omschreven. Inlevering der inschrijvingsbiljetten franco vóór den 23 December 1908, 's voormid dags half elf uur. Inlichtingen ten kantore van genoemden Ontvanger. De ondergeteekende bericht hier mede de ontvangst eener mooie collectie in zeer fijne verpakking, zeer ge schikt voor St. -N icolaas-Cadeaux, en houdt zich tevens beleefd aanbe volen tot het leveren van Dam, Zierikzee. Ondergeteekende beveelt zich als vorige jaren weder minzaam aan voor het leveren van alle soorten Land- en Tuinbouw- zaden, 1ste qualiteit, en concurreende prijzen, alsmede ook Ajuinzaad. Per K.G. Zeeuwsche Bruinef 4.90 Kleine Zilverwitte- 2.85 Noord-Holl. (Stroogele) - 2.70 Zithauwer (groote gele) - 2.80 Bloedroode (Genuasche)- 2.20 Op bestelling ook allerprachtigste soorten Bloemzaden te verkrijgen, Haven 191, St.-Maartensdijk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 2