QuakerOab Geneeskundige hulp werd direct inge roepen, een verband gelegd, enz., doch Kees was terstond bewusteloos; verlamde al spoedig rechts en blies Dinsdagavond den laatsten adem uit. A. werd gearresteerd, door den wacht meester der maréchaussee in verhoor geno men, wien hij volmondig, doch onbewogen bekende, en Woensdagmorgen ter beschik king der justitie gesteld. Donderdagmiddag had het sectie-onder zoek plaats en Zaterdagmorgen zou het zielloos overschot grafwaarts worden ge dragen. Dinteloord, 3 Nov. Ter voorziening in de vacature, ontstaan door het ontslag van den heer H. Breure, zal de verkiezing voor een lid van den gemeenteraad plaats hebben op 13 November a.s. en de stemming en de herstemming, zoo noodig, op 26 November en 8 December d. a. v. Te dien einde is er van wege de kiesvereeniging «Burgerplicht" een vergadering uitge schreven tegen Zaterdag 7 dezer, in het hotel Bierens. Bergen-op-Zoom, 3 Nov. Zondagavond is door J. v. A., smid, uit minnenijd, door middel van een mes, een doodelijke wonde toegebracht aan den wachtmeester der artillerie Van P. De getroffene is hedenmorgen in het hospitaal overleden. De dader heeft volledig bekend en is naar Breda overgebracht. Nieuwe Tonge, 2 Nov. Alhier is Zaterdagmiddag totaal door brand vernield de eerst voor 6 jaar nieuwgebouwde bouwschuur van den heer P. Buys, land bouwer. Binnen een uur tijd lag de schuur, aangewakkerd als de brand werd door den lichtbrandbaren inhoud, geheel tegen den grond. Een jonge stier is in de vlammen om gekomen. Verzekering dekt de schade van den brand, waarvan de oorzaak onbekend is. Uit Stad en Provincie. Zierikzee, 4 Nov. De plaatsen in de concertzaal en op de gaanderij waren reeds Maandagvoormiddag voor de voor stelling, die „Het Vrije Tooneel" onder directie van de heeren J. H. Speenhoff en Nap de la Mar des avonds zoude geven, finaal uitverkocht, zoodat velen, die hetzij bij de boekhandelaren, hetzij aan de zaal nog beproefden een kaart machtig te worden, teleurgesteld uitkwamen. Het publiek zat dan ook Maandagavond als haring in een ton op elkaar pepakt, en werd daardoor opnieuw van de juistheid der bewering doordrongen, dat de huidige concertzaal, wat ruimte en inrichting betreft, in de verste verte niet aan de eischen voldoet, die men haar redelijkerwijze stellen mag. Met een marsch en een ouverture op het klavier, voorgedragen door den heer H. Davids, werd de voorstelling ingeleid. Opgevoerd werd allereerst „Confectie- Kindje", een klucht in één bedrijf van Oeorge Verenet. Het stukje, grappig van inhoud, werd uitnemend gespeeld. Vervolgens kregen wij den heer en mevr. Speenhoff te hooren. Onderscheidene liede ren, die beide ten beste gaven, hadden wij reeds op den eersten en tweeden kermis avond van hen vernomen. Toch vonden wij het aangenaam ze nog eens van hen te hooren. De eigenaardige melodie, de sobere en toch bekorende voordracht, en niet het minst de puntige inhoud, waren oorzaak, dat men naar de liederen met onverflauwde belangstelling luisterde. „De rozenboom", gezongen door mevr. Speen hoff, en waarvan het refrein door den heer Speenhoff werd medegezongen, viel bizon der in den smaak. Aan toejuiching ontbrak het niet. Ook de humorist Nap de la Mar, die, men behoeft hem slechts aan te zien, voor humorist in de wieg is gelegd, oogstte, niet het minst door de voortreffelijke wijze, waarop hij zijn nieuw repertoire voordroeg, levendigen bijval. Na de pauze werd „Zijn EdelAchtbare of het Vrije too neel in duizend vreezen" opgevoerd, een satyrische klucht van A. Schmitz. De auteur, die zelf in deze klucht onverbeterlijk de rol van president van Eer en Deugd ver vult, heeft eer van zijn werk, want hij heeft er mede bereikt, wat hij er mede beoogd heeft, namelijk het publiek ge wonnen voor het beginsel, dat aan deze klucht ten grondslag ligt. Er wordt in dat stuk af en toe wel eens iets gezegd, waf niet alleen aan het kantje was, maar ook over het kantje heengingdoch de meest preut- sche dame zelfs moest, al deed zij zich lang geweld aan om zich goed te houden, ten slotte het uitproesten. En „qui rit est désarmé" zegt het Fransche spreekwoord. En daar wij zelve ook hartelijk mede ge lachen, ja ons kostelijk geamuseerd hebben, zoo hebben wij daardoor het recht ver beurd den heer Spienoff om eenige met de maatschappelijke vormen strijdige uit drukkingen met het mes der kritiek af te maken. Zijn EdelAchtbare, de burgemeester, werd onbetaalbaar door Nap de la Mar weergegeven. Allengs geraakte hij door de pottekens bier in de gewenschte stemming. Prachtig getypeerd was de president van Eer en Deugd. Zijn gelaat bleet consequent strak, wat er ook gezegd werd. Het talrijk publiek, dat het vaak uit schaterde, heeft een zeer genotvollen avond gehad. Jammer, dat zoovelen, die Speen hoff en Nap de la Mar wilden hooren, van dat genot verstoken bleven, want zij konden, omdat de zaal reeds eivol was, niet toegelaten worden. Men meldt ons, dat de resteerende boekjes van de uitgifte, met welke Vreemde lingenverkeer op de laatste tentoonstelling zoo'n succes gehad heeft, thans verkrijg baar gesteld zijn bij de boekhandelaren S. Ochtman Zoon en H. O. Krom, tegen den kostenden prijs van f 0,15. Voor hen, die daarvan nog niet op de hoogte zijn, deelen wij mede, dat zij bevatten vier reproducties naar teekeningen van mr. J. G. Huyser, n.l.gezicht op de stad van af het bol werk, de Sint-Lievens Monstertoren, oud gebouw in de Meelstraat en het stadhuis te Brouwershaven. Het aantal is niet groot meer; zij die zich een exemplaar willen verzekeren, zullen daarmede dus niet te lang moeten wachten. Wij hebben heden de teekeningen van de Zierkzeesche ankers bezichtigd, die vervaardigd waren door leerlingen van de Ambachtsschool alhierwelke aan den hiervoor uitgeschreven wedstrijd deelnamen. Één der heeren leden namelijk van de Maatschappij van Bouwkunst heeft ter gelegenheid dat de algemeene vergadering alhier gehouden werd, een zeker bedrag voor het houden van dien wedstrijd den directeur der Ambachtsschool, den heer Pomes, ter hand gesteld. Wie der leerlingen der Ambachtsschool te dezer stede de sier lijkste ankers, die in deze gemeente te vinden zijn, zou teekenen, kwam voor een geldprijs in aanmerking. Wij hebben heden de tentoongestelde teekeningen bezichtigd, en wij waren getroffen door het sierlijk werk van velen. Wij raden een ieder aan eens een kijkje in de Ambachtsschool te nemen. De gelegenheid hiervoor is door den directeur gedurende deze geheele week welwillend opengesteld. Morgen, Donderdag, zal des namid dags 3£ uur in de sociëteit „Ons Genoegen" een door het Bestuur van het Comité tot oprichting eener concertzaal en graanbeurs uitgeschreven algemeene vergadering wor den gehouden, tot bijwoning waarvan zijn uitgenoodigd de bestuurderen van de Ver- eenigingen tot aankoop van gewaarborgde meststoffen, zaden en voedermiddelen in de verschillende gemeenten van ons eiland, voorts het bestuur der Afdeeling Zierikzee van de Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland, en ein delijk al de burgemeesters van de omlig gende gemeenten. Het doel der vergadering is van gedachten te wisselen over de keuze van het terrein in verband met de totstand koming eener Graanbeurs. De aangewezen standplaatsen der agenten van de Rijksverzekeringbank zijn Ter Neuzen, Middelburg en Zierikzee. Het ambtsgebied van den agent te Ter Neuzen omvat O. en W. VlaanderenMiddelburg Walcheren" Zuid-Beveland; Zierikzee het overige van de provincie. Oed. Staten van Zeeland stellen aan de Prov. Staten voor, afwijzend te beschikken op het verzoek van het hoofdbestuur der Provinciale Zeeuwsche Vereeniging „Het Groene Kruis" tot het toekennen van een jaarlijksch subsidie. Eveneens stellen Ged. Staten voor, af wijzend te beschikken op het adres om geldelijken steun van de Vereeniging Zuid-Beveland van „Het Groene Kruis". Bij kon. besl. is pensioen verleend ad f 996 aan mr. P. H. W. van Alphen, als kantonrechter te Hulst. Scharendljke, 26 Oct. In de heden alhier gecombineerde vergadering der be trokken gemeentebesturen werd, overeen komstig gedaan verzoek, aan den haven meester Joh. Verjaal, op de meest eervolle wijze ontslag verleend, onder dankbetuiging voor de door hem in die betrekking aan de haven bij Kloosternol bewezen diensten. St.-Filipsland, 2 Nov. Gisteren werd onze gemeente bezocht door eenige Zigeuners. In een 3-tal wagens arriveerden ze, en sloegen hunne tenten in de nabij heid der halte op. Gelukkig zijn ze dezen morgen, na bij een ingezetene een staaltje van hun brutaliteit gegeven te hebben, in de richting Zijpe weer vertrokken. Blijk baar kwamen ze tot de overtuiging, dat ons dorp minder geschikt was voor hun diverse praktijken. Middelburg, 3 Nov. Heden is naar het huis van bewaring alhier overgebracht R. J. C. v. D., wonende te Sas van Gent, om aan de Belgische justitie te worden uitgeleverd. De man was in België acht jaar ge leden veroordeeld, sedert dien tijd voort vluchtig en te Sas van Gent woonachtig. Zaterdagavond omstreeks kwart over acht had op het kanaal, tengevolge van den mist, tusschen de Keersluis en Souburg een aanvaring plaats tusschen de Middel- burgsche boot en het motor-petroleum- vaartuig „Zeeleeuw". Laatstgenoemd schip bekwam hierdoor een gat boven de water lijn. Door den schok ontstond een begin van brand in de roef, dat spoedig ge- bluscht werd. De „Zeeleeuw" zette korten tijd later de reis voort. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is aan D. Burgers te Tholen eervol ontslag verleend als lid-werkman van den Raad van Beroep (Ongevallen verzekering) te Middelburg. Souburg, 3 Nov. De gemeenteraad heeft, met 5 tegen 1 stem, op voorstel van Burgem. en Weth., besloten aan den ge neesheer dr. Plugge, met ingang van 1 Januari a.s., eervol ontslag te geven. Vlissingen, 3 Nov. Toen hedenmiddag de dikke mist, welke sedert Zondag op de Schelde hing, opklaarde, was het zeld zaam druk met de scheepvaart. Niet minder dan ruim 40 schepen kwamen geleidelijk binnen met bestemming naar Antwerpen, en ook van de rivier met be stemming naar zee passeerden hier een groot aantal schepen. Terneuzen. De Minister van Waterstaat heeft aan de Kamer van Koophandel alhier bericht gezonden, dat zal worden voldaan aan het verzoek der Kamer, tot het uitbaggeren van het kanaal. Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Van 1 —5 regels f 1elke regel meer f 0,20. Spit in den Rug. Wanneer men tweemaal daags wrijft met Klooslerbalsem is men binnen drie dagen genezen. Prijs per pot ƒ0.35, 0.75 en*/ 1.20. Let op den rooden band met bandteekeningL. I. Akker. 4-4- Namaak van Quaker Oats biedt niet devoordeelen van dit uitstekend produkt. Zij is bij voorbeeld niet zoo vrij van stof en doppen en bijge volg niet zoo sma kelijk en voordee- lig in het gebruik. Alleen in pakken t S;taveniss e. LI. Maandagavond overleed alhier zeer plotseling onze geachte burge meester, de heer L. J. DORST. De overledene, die den leeftijd van ruim 72 jaar bereikt had, was ruim 12 jaar alhier burgemeester, bovendien dijkgraaf van den polder Stavenisse, president-kerkvoogd der Ned. Herv. Gem., bestuurslid of lid van tal van andere vereenlgingen of corporaties, in alle welke betrekkingen hij zich zeer verdienstelijk heeft gemaakt. Zijn heengaan is voor de zijnen en onze gemeente een groot, ja onherstelbaar verlies. Zijn onkreukbare trouw, zijn groote rechtvaardigheid en eerlijkheid, zijn buitengewone werkzaamheid zullen zeer zeker moeielijk te evenaren zijn. En wat de gemeente als werkgever aan den overledene zal verliezen, zal de toekomst leeren. Zoo iemand, dan heeft wijlen de heer L. J. DORST gewerkt, zoolang het voor hem dag was. gijn assdie ruste in vrede f Landbouw en Veeteelt. Door twee leden van de Vereeniging van oud-leerlingen van den Landbouw-winter- cursus te Nieuwerkerk zijn proeven ge nomen met het doel de werking van Chilisalpeter op aardappels na te gaan. De proeven gaan uit van de „Délégation des Producteis de Nitrate de Soude du Chili" te Antwerpen, door wie de benoo- digde hoeveelhéid zout gratis werd verstrekt. Bij de eerste proef ging het om de hoeveelheid salpeter, waarmede de grootste opbrengst verkregen wordt, te leeren kennen. Proefnemer: de heer N. A. Deïst Dz. te Zonnemaire. Geteelde variëteit: blauwe. Voorvrucht: Suikerbieten (in stalmest). Het geheele proefveld kreeg 750 K.G. superfosfaat per H.A. Perceel A (zonder Chili) gaf 17000 K.G. groote en 11700 K.G. kleine; Perceel B (met 200 K.G. Chili per H.A.) 18400 K.G. groote en 11000 K.G. kleine; Perceel C (met 300 K.G. Chili per H.A.) 19400 K.G. groote en 11200 K.G. kleine; Perceel D (met 400 K.G. Chili per H.A.) 21700 K.G. groote en 11000 K.G. kleine. De salpeter werd in twee malen uitge strooid: de helft bij het opkomen (22 Mei), de helft bij het wieden (op 11 Juni). De aardappels werden besproeid en bleven daardoor lang groen. Een vijfde perceel (buiten de proef) kreeg 500 K.G. Chili per H.A. en gaf 21400 K.G. groote en 10700 K.G. kleine per H.A. Bij de andere proef, genomen door den heer Joh. Dalebout te Nieuwerkerk, was het doel: het meest geschikte tijdstip van toepassing der Chilisalpeter te bepalen. Het zout werd in éénmaal uitgestrooid op perceel B tegen 300 K.G. per H.A. bij het poten; op perceel C tegen 300 K.G. per H.A. vóór het aanaarden; terwijl perceel A zonder Salpeter bleef. Het geheele veld had stalmest ontvangen op den vooraf- gaanden tarwestoppel. Perceel A gaf 12000 K.G. groote, 3200 K.G. poters en 1300 K.G. kriel. Perceel B 17500 K.G. groote, 2200 K.G. poters en 800 K.G. kriel. Perceel C 17000 K.G. groote, 2300 K.G. poters en 900 K.G. kriel. De variëteit was: bonte blauwe; onbe- sproeid. In- de najaarsvergadering van het hoofdbestuur der Zeeuwsche Maatschappij van Landbouw, op 10 dezer te Middelburg te houden, zal worden bepaald, in welke gemeente van de afdeeling Kruiningen in 1909 de jaarlijksche algemeene vergadering met daaraan verbonden landbouw-tentoon- stelling zullen gehouden worden. De afdeeling Kruiningen besloot de tentoonstelling te Kruiningen te houden. RECHTSZAKEN. Maandag 1.1. werd de uitgever der lerseksche Courant, de heer v. d. P. te Ierseke, door de schuld van zetter en corrector in aanraking met den kanton rechter te Goes gebracht. In een advertentie in dat blad van een koninklijk goedgekeurde loterij had de zetter uitgelaten de mededeeling, dat die loterij koninklijk was goedgekeurd. De corrector bemerkte de uitlating niet, en niettegenstaande in het volgend nummer der courant de fout was hersteld, werd toch proces-verbaal tegen den uitgever op gemaakt en hoorde deze tegen zich eischen f 3 boete of 2 dagen. Melkvervalsching. De rechtbank te Utrecht veroordeelde een veehouder, die op 14 April j.l. te Dordrecht aan iemand in plaats van volle melk, zooals overeengekomen, door toe voeging van ondermelk vervalschte melk had geleverd (tot een hoeveelheid van 20 liter) tot 2 maanden gevangenisstraf. De rechtbank overwoog dat bekl. volle melk te leveren had, zoodat de ondermelk, die daaraan was toegevoegd, door hem moest worden geacht te zijn een daaraan vreemd bestanddeel, en nam aan, dat de melk dientengevolge in waarde en bruikbaarheid was verminderd. De zaak diende 6 Oct. in hooger beroep voor het gerechtshof te Amsterdam. De advocaat-generaal, jhr. mr. Van den Bran- deler, eischte bevestiging van het vonnis, en veroordeeling volgde. Aanlokkelijke advertenties kwamen er Voor in de plaatselijke bladen. Aller- wege werden depothouders gevraagd van een koffie- en theehandel te Amsterdam. Als belooning zouden de vertegenwoor digers vrij wonen, vuur en licht en boven dien 10 pCt. van den verkoop genieten. Brieven te richten aan een kantoor te Haarlem. En 't regende brieven. Ook een weduwe was onder de sollicitanten. En ze kreeg een gunstig antwoord. Maar, als bewijs dat ze het depóthouderschap aanvaardde, moest ze f 50 storten, en later nog f 300 als borgtocht. En de juffrouw betaalde de f 50, vol vertrouwen in den vriendelijken heer, die haar te woord had gestaan. De haar be loofde goederen bleven echter uit, en ze hoorde van de zaak niets meer. Thans heeft de heer, een Haagsche S., terechtgestaan wegens oplichting, 't Bleek dat hij te Haarlem een kantoor had op gericht, met een directeur aan 't hoofd, en dat hij van daar uit zijn brieven en advertenties de wereld inzond. Velen zijn van zijne mooie voorspiegelingen de slachtoffers geworden. Bij de behandeling der zaak hing be klaagde een treurig tafereel op van zijn leven. Driemaal had hij zaken gehad, die hem een goed bestaan beloofden, doch steeds viel het tegen, en de laatste maal ging zijn vrouw, met wie hij drie maanden gehuwd was, er van door met zijn meester knecht en al wat hij bezat. Als eenig middel om aan den kost te komen, had hij toen deze oplichterstruc bedacht. KERKNIEUWS. Aangenomen de toez. van beroep naar de Herv. Gem. te Groede door ds. J. W. van Petegem te Horsten; naar Sluis door den candidaat M. J. Beukenhorst te Laren; naar 's-Gravenhage door ds. P. J. Molenaar te Middelburg. In de voormiddag-godsdienstoefening op Zondag 1.1. werd ds. J. J. Homburg als predikant bij de Herv. Gem. te Goes be vestigd door ds. P. J. Steinz, met een rede naar 1 Cor. 4 1—5 en hield des avonds zijn intreê-rede naar Jes. 52 7. Onder vele blijken van belangstelling herdacht ds. P. J. Roscam Abbing, sedert 12 Aug, 1888 predikant bij de Herv. Gem. te Middelburg, Zondag 1.1. zijn 40-jarlge ambtsbediening met een rede naar Psalm 34 4 en 7. Maandagmiddag werd in de consistorie kamer een druk bezochte receptie gehouden. Vanwege de Gem. werd den jubilaris een zilveren theeservies op dito schenkblad aangeboden, terwijl het Prov. Comité van den Christelijk Nationalen Werkmansbond den jubilaris een fraaie schrijfcassette aanbood. Enkhuizen, 1 Nov. Heden had de jaarlijksche verkiezing voor 2 notabelen en voor 12 gemachtigden in het kies college der Ned. Herv. Gemeente plaats. Uitgebracht werden op de candidaten der vrijzinnigen 345 stemmen en op die der orthodoxen 365 stemmen. De toestand blijft dus dezelfde. In deze gemeente, waar vóór 1901 een orthodox, een evangelisch en een vrijzinnig predikant broederlijk samenwerkten, heeft sinds een 5-tal jaren de orthodoxie alle drie predikantsplaatsen bezet, dank zij een kleine meerderheid, terwijl de vrijzinnigen iederen Zondag in het Nutsgebouw te zamen komen. Zoodoende is hier een bloeiende afdeeling van den Protestanten bond, met godsdienstoefeningen, cateche- saties, welke door een vrijzinnig predikant uit de omgeving geleid worden, zondags school, bibliotheek, armenzorg, enz. Alles goed en wel, maar wat een treurige toestand toch! De vrijzinnigen worden door de Synode in de Herv. Kerk toege- lafen, twee groote kathedralen, dagteekenend uit den bloeitijd van tnkhuizen, zijn voor den dienst beschikbaar, en nu eischt de ééne helft van de gemeente alles voor zich op, terwijl de andere helft zichzelf moet zien te redden. Wanneer zal dit anders worden? Wanneer zal het voorbeeld van de vrijzinnige kerkeraden, die alom naast vrijzinnige ook orthodoxe predikanten beroepen, navolging vinden in gemeenten als die van Enkhuizen? O N D E R W IJ S. Bij het te Breda gehouden examen voor de vrije- en ordeoefeningen zijn op 3 dezer geslaagd de dames Corrie Smalle- gange en Marie Poulusse van Nieuwerkerk, beide leerlingen der Rijks Normaallessen te Zierikzee. Aan mejuffr. S. A. Baljé, tot voor korten tijd hoofd der Nutsbewaarschool te Vlissingen, is een jaarlijksch pensioen toegekend van f 300. Haamstede. Door het bedanken van mej. De Reus van Maasdam is door den gemeenteraad benoemd tot onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier, mej. M. de Groot te Noordwijk. Dinteloord. Voor het herhalingsonder- wljs van de 2e openbare school hebben zich 17 leerlingen aangemeld. Post en Telegrafie. De nieuwe postzegels. De nieuwe postzegels van 15 en 20 cent zullen res pectievelijk gedrukt zijn in rood, met blauwe omlijsting en in lila met groene omlijsting. De zegels zullen aan de post kantoren eerst worden uitgegeven, nadat de op de kantoren aanwezige voorraden eenkleurige zegels van bedoelde waarden zullen zijn uitgeput. Door den tweekleurendruk van de zegels van 15 en 20 cent, zullen de veel voor komende vergissingen met postzegels van 7J resp. 22$ cent worden voorkomen. Visscher ij - Berichten. Zeeuwsche Oesters in België. Aquarius schrijft aan de Midd. Ct Met het oog op de geringe publiciteit, die daaraan van de Belgische zijde in onze belanghebbende Zeeuwsche kringen gegeven is, kan het wellicht zijn nut hebben de aandacht er op te vestigen, dat op het Internationaal Voedingscongres, 't welk te Gent zal worden gehouden op 7, 8 en 9 November a.s.de oester- quaestie een belangrijk onderwerp van bespreking zal uitmaken. De beruchte circulaire van den minister Helleputte komt daarbij ter sprake, alsook de maatregelen, die in Zeeland genomen zijn met het doel de reinheid en de gezondheid der oesters te bevorderen. Vanwege de Nederlandsche regeering worden tot bijwoning van dit congres afgevaardigd mr. A. J. F. Fokker, voor zitter van het bestuur der visscherijen op de Schelde en Zeeuwsche Stroomen te Zierikzee, en prof. dr. G. van Iterson Jr. te Delft, bekend door het bacteriologisch onderzoek naar den toestand van reinheid der oesterkweek- en bewaarplaatsen in Zeeland. Het is te hopen, dat de grondige tegen spraak, die het onverantwoordelijke drijven van enkele zich op het oestergevaar blind starende Belgische medici en de daaruit voortvloeiende circulaire-Helleputte, van de zijde van onze afgevaardigden zonder twijfel zal ondervinden, er toe moge bij dragen het vertrouwen in de Zeeuwsche oesters te herstellen. Voor hen, die aan het congres willen deelnemen, zij hier nog vermeld, dat zij zich daartoe kunnen aanmelden aan het Algemeen Secretariaat van het Congres, 25 Koepoortstraat te Gent. De garnalen- en botvangst op de Zeeuwsche stroomen is geëindigd. Reeds zijn de eerste kreukels aangebracht; deze schelpdieren zijn over het algemeen maar klein van stuk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 2