QuakerOats P R E D I K I in onderstaande gemeenten van Zondag I No Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. tien ure en 's avonds half zes ure: ds. Laman. Woensdag 4 Nov. (Dankdag), 's Voorm. tien ure en 's avonds zes ure: Idem. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstraat. Zondag I November, 's Voormiddags tien ure: Kinderkerk; 'savonds half zeven ure: Geen dienst. Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Voorm. half tien ure: ds. Blankert. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Voorm. half tien ure: ds. Pols. (Herdenking Hervorming). Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ure: ds. Van der Linde ■metv. Kerk te Renesse: 'sVoorm. half tien ure: ds. Van Veen. (Her- vormingspreek). Herv. Kerk te Noordwelle: 'sNam. twee ure: ds. Van Veen. (Hervormings- preek). Herv. Kerk te Haamstede: Geen opgaaf ontvangen. Geref. Kerk te Haamstede: Geen opgaaf ontvangen. Oud-Geref. Kerk te Haamstede: Geen opgaaf ontvangen. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure: ds. Reus. Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure: ds. Van den Broek. (Collecte voor noodlijdende kerken en* personen). Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. P. A. Lantlng van Bussura. Woensdag 4 Nov. (Dankdag), 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Idem. Herv. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ureds. De Leur. Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm.'half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van Schalk. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Voorm. half tien ure: ds. Schouten. Herv. Kerk te Dreischor: 's Voorm. half tien ure: ds. Van de Griend. (Doopsbediening). E U R T E N Schouwen en Duiveland. 'ember 190 8. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 'savonds zes ure: ds. Wisse. Woensdag 4 Nov. (Dankdag), 's Voorm. tien ure, 'snam. twee ure en 's avonds zes ure: Idem. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 'sNam. twee ure: ds. Elenbaas van Sirjansland. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. half tien ure: Geen dienst; 's nam. twee ure: ds. Van de Griend. (Voorbereiding H. Avondmaal). Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 'sVoorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 'savonds half zes ure: Leeskerk. Woensdag 4 Nov. (Dankdag), 's Voorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 'savonds zes ure: ds. Sieders van Vlaardlngen. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Woensdag 4 Nov. (Dankdag), 's Voorm. 9 ure, 'snam. 2 ure en 'savonds 5.15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure: Geen dienst; 'snam. twee ure: ds. Waardenburg van Bruinisse. Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Staal; 's avonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 's Voorm. half tien ure: ds. Elenbaas. Herv. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 's avonds half zes ure: ds. Waardenburg. Geref. Kerk te Bruinisse: '8 Voorm. half tien ure en 's avonds vijf ure: ds. De Jager. Woensdag 4 Nov. (Dankdag), 's Voorm. half tien ure en 'savonds vijf ure: Idem. Oud-Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 'savonds vijf ure: Leeskerk. Woensdag 4 Nov. (Dankdag), 's Voorm. 9 ure, 'snam. 2 ure en 'savonds half zes ure: ds. Kersten van Rotterdam. Evangelisatie te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure Gewone dienst Evangelisatie Jeruël II: 's Voorm. tien ure en 's avonds half acht ure Gewone dienst. C. van H. alhier evenals zijn overige 7 broeders een vrij nummer trok. Vlissingen, 30 Oct. In de heden middag te houden zitting van den gemeenteraad zal in behandeling komen het voorstel van Burgem. en Weth. om over te gaan tot heffing van een rioolbelasting, waarvan de opbrengst op f 16000 is geraamd. De commissie voor de financiën adviseert, om, bijaldien het voorstel wordt aange nomen, deze zoodanig te regelen dat het bedrag der belasting uitsluitend zal be stemd worden voor de betaling van rente en aflossing der aangegane geldleening ad f 400,000, zoodat het percentage der be lasting jaarlijks zal worden bepaald en evenredig lager zal kunnen worden gesteld. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Colijnsplaat, 28 Oct. Door het gemeente bestuur werd heden ten raadhuize aan besteed het maken van een gang in de openbare school en 54 schoolbanken. Voor dit werk werd ingeschreven door: H. J. Hubregtse, Wissekerke, voor f 694,— L. C. Maas, idem, - 549,— C. Kievit, Colijnsplaat, - 682,— J. M. Haringman, idem, - 702,— L. van der Moer, idem, - 745,— Aan den laagsten inschrijver gegund. Het schilderwerk aan bovengenoemde werken werd door den aannemer opge dragen aan W. Adriaanse alhier, voor f 103,50. J. C. Nieuwdorp, mede alhier woon achtig, schreef daarvoor in voor f 129. RECHTSZAKEN. Zierikzee, 30 Oct. Door de arrondisse- ments-rechtbank zijn heden veroordeeld, wegens 1°. Mishandeling: D. S., 47 jaar, monteur te Poortvliet, tot f 10 boete, subs. 14 dagen hechtenis; 2°. Diefstal: C. L. van V., 38 jaar, arbeider te Zigrikzee, tot f 12 boete, subs. 12 dagen hechtenis; 3°. Mishandeling: D. A. S., 23 jaar, arbeider te St.-Maartensdijk, tot 2 maanden gevangenisstraf 4°. Twee misdrijven van mishandeling: A. van V., 47 jaar, schipper te St-Anna- land, tot f 25 boete, subs. 1 maand hechtenis; 5°. Mishandeling: J. R., 18 jaar, veld- arbeider te St.-Annaland, tot f 15 boete, subs. 1 maand hechtenis; 6°. MishandelingP. C. de H., 18 jaar, arbeider te St.-Annaland, bij verstek, tot f 15 boete, subs. 1 maand hechtenis; 7°. Het in het openbaar mondeling op ruien tot eenig strafbaar feit: 1. R. Jzn., 21 jaar, veldarbeider te St.-Annaland, tot f 15 boete, subs. 1 maand hechtenis. 8°. Mishandeling: J. L., 23 jaar, schilder te Zierikzee, tot f 10 boete, subs. 14 dagen hechtenis; 9°. Mishandeling: P. van D., 25 jaar, landb'ouwersknecht te St.-Annaland, tot f 15 boete, subs. 1 maand hechtenis; 10°. Het opzettelijk en wederrechtelijk beschadigen van eenig goed, dat aan een ander toebehoort, door twee of meer ver- eenigde personen gepleegd: J. de R., 26 jaar, en J. F. de R., 24 jaar, beiden schipper en visscher, wonende te Paal, gemeente Graauw, ieder tot f 10 boete, subs. 14 dagen hechtenis, en tot betaling van f 23,47 aan C. de R. Wz., schipper te Tholen, wegens vergoeding van schade, toegebracht aan diens roeiboot. Door J. A. van der B., 42 jaar, vroeger winkelier en landbouwer, thans werkman, wonende te Sirjansland, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der arrond.-rechtbank van 13 October j.l., waarbij hij wegens bedriege- lijke bankbreuk is veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie maanden. De Zeister-moordzaak. Voor het gerechtshof te Amsterdam is jn drie dagen behandeld de bekende moord op den kantoorlooper te Zeist. De beklaagde Van Vaalen bleef bij zijn „niet-meer-weten"hij herinnerde zich slechts enkele momenten uit het drama; Van Ee, Kors en Overhorst bekenden gedeeltelijk, doch allen stemden daarin overeen, dat zij door Van Vaalen in het complot waren gekomen. De adv.-gen. eischte voor Van Vaalen en Van Ee levenslange gevangenisstraf en voor Kors en Overhorst ieder 10 jaar en 11 maanden, onder aftrek van 8 maanden voor-arrest. De Utrechtsche rechtbank had Van Vaalen tot 12 jaar, Van Ee tot 20 jaar, Kors tot 6 jaar en Overhorst tot 8 jaar gevange nisstraf veroordeeld. Post en Telegrafie. Na 1 November zijn voor het publiek verkrijgbaar frankeerzegels ad cent, in boekjes van 24 stuks, tegen den prijs van f 0,37 per boekje. De heer Brakx, klerk bij de posterijen en telegraphie te Wemeldinge, wordt 16 November verplaatst naar Amsterdam. Poortvliet. Door het gemeentebestuur Werd tot telegrambesteller benoemd de heer Joh. van Splunter, in plaats van den heer P. P. Dekker, die wegens niet te publiceeren feiten werd ontslagen. Landbouw en Veeteelt. Het suikergehalte der beetwortelen moet dit jaar bizonder hoog zijn. In de afge- loopen week werden in het staatslabora- torium te Leuven ontleed 360 monsters beetwortelenuit Zeeuwsch-Vlaanderen afkomstig. Hoogste gehalte was 19, laagste 14.1 en gemiddeld 16.4 percent. In antwoord op een vraag omtrent het verbod tot invoer van hooi en stroo uit het buitenland verkaarde minister Strachey in het Engelsche Lagerhuis, dat dit verbod ten doel heeft Groot-Brittannië te beveiligen tegen het gevaar van over brenging van mond- en klauwzeer uit streken, waar deze ziekte heerscht of waar de toestanden van dien aard zijn, dat zij geen voldoenden waarborg opleveren tegen de overbrenging. Het verbod moet dus beschouwd worden als te zijn van blijvenden aard. Poortvliet. Door den landbouwer C. Th. de R. werden binnen enkele dagen twee koebeesten, die stukken bietenkoppen in hun keel hadden, uit nood geslacht en voor de consumtie tegen verminderde prijzen alhier verkocht. Oud-Vossemeer. Naar ons van verschil lende zijden wordt medegedeeld loopt de bieten-campagne te velde op haar einde; ongekende toestand, die herinnert aan de dagen van weleer, wanneer reeds vroegtijdig alles in November aan den kant was, maar die sedert het zaaien en oogsten van bieten onmogelijk kon komen en nu, dank zij aanhoudend schoon weder, er toch is. Enkele landbouwers zouden reeds gereed zijn, maar hebben voor eigen arbeiders het werk gehouden. Et bestaat vrees, dat weldra vele veld- arbeiders zonder werk zullen zijn. Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1 —5 regels f 1elke regel meer f 0,20. geeft den kinderen eene bloeiende gesondheld. KERKNIEUWS. Op Woensdag den 4den November zal te Zonnemaire in het lokaal van den heer Van Splunter; op Donderdag den 5den November te Haamstede in het kerk gebouw der Ned. Herv. Gem.; op Vrijdag den 6den November te Noordwelle in het kerkgebouw der Ned. Herv. Gem., des avonds om 7 uur, als spreker van wege de Afdeeling Schouwen-Duiveland van den Nederlandschen Protestantenbond optreden dr. H. A. van der Meulen van Bergen- op-Zoom. Poortvliet. Zondagavond nam ds. J. Meulink onder groote belangstelling, naar aanleiding van Filippensen 1 vers 27, afscheid van zijne gemeente. „De ver trekkende predikant werd toegesproken door ds. A. Dekker van Anna-Jacoba- Polder, die hem ook namens den kerke- raad de beste wenschen voor de rest van zijn leven meegaf. Daarna werd slaande Psalm 121 vers 4 gezongen. De collecte in de Geref. Kerk alhier, gehouden bij gelegenheid van de oogsf- preek op Zondag j.l., heeft f 200,59"' opgebracht. De ter visie liggende lijst van stem gerechtigde manslidmaten in de Ned. Herv. kerk te Zonnemaire telt 97 namen. ON D ER W1J S. Te Venlo slaagde Dinsdag voor de akte vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek de heer J. Zandée van Goes. Geslaagd middelbare akte schoon schrijven, de heer J. v. d. Velde, geboren te Sirjansland. Te Oud-Vossemeer is Dinsdag voor middag met kerkelijke plechtigheden, waarbij geestelijken van elders tegen woordig waren, de nieuwe school vanwege het R.-Katholiek kerkbestuur ingewijd. Naar het verluidt zou Maandag a.s. het onderwijs aanvangen. Aan de universiteit te Utrecht is met goed gevolg het candidaats-examen in de rechten afgelegd door den heer J. J. Polderman van Sint-Annaland. Bij het te Breda gehouden examen vrije- en orde-oefeningen zijn o. a. ge slaagd de dames K. K. M. Wiskerke te Oud-Vossemeer, E. Lagaaij te Vlissingen en M. J. de Regt te Koudekerke. Tot de eerste klasse der rijksland- bouw-winterschool te Goes zijn alsnog toegelaten B. G. Steendijk en M. C. Steendijk van Nieuwerkerk (Duiveland). Op de voordracht voor onderwijzer aan de o. I. s. te Zevenhuizen komt als no. 1 voor, de heer A. Bongers te Bruinisse. Benoemd tot leeraar in de wiskunde aan de ambachtschool te Middelburg de heer A. Kolsters te Goes. St.-Filipsland, 30 Oct. Het aantal leer lingen, dat zich aangemeld heeft, om deel te nemen aan 't herhalingsonderwljs alhier, is 6. St.-Maartensdijk. De heer K. W. Boelen alhier is, behalve te Haarlemmermeer, ook nog benoemd als onderwijzer te Egmond aan Zee. Visscher Ij- Berichten. De Belgische koninklijke Maatschappij van Geneeskunde heeft in haar zitting van Zondag de kwestie der oesters besproken. De heer Hebran heeft zijn verslag voor gelezen en voornamelijk aangedrongen op maatregels bij de kweekerij en den ver koop in 't klein. Dokter Boulangier heeft gewezen op het feit dat te Oostende en te Blankenberghe, waar het verbruik van oesters zeer groot is, betrekkelijk weinig gevallen van typhus voorkwamen. Te Namen, Dinant, Bergen, waren er bijna geen, terwijl het getal grooter was te Gent en te Brussel. Ligt de schuld hiervan aan de oesters? vroeg de dokter. Hij denkt eerder dat de schuld ligt aan het water, waarin de oesters door de verkoopers bewaard worden. De heer Casse bevestigde dat er veel kwaad op de rekening der oesters is geschreven, dat even goed kan geweten worden aan andere gerechten, als wild bij voorbeeld, dat zekeren graad van bedeif heeft bereikt. Vervolgens werd de motie aangenomen met de wenschen, eenigszins aangevuld met den wensch dat een goed toezicht aan de grenzen wordt gehouden. Gedurende de vorige week werden uit Bruinisse verzonden 3820 tonnen mosselen naar België en Frankrijk en 780 balen naar Engeland, Holland en Duitsch- land. De aanvoer van mosselzaad bedroeg 350 tonnen. VERGADERING van het Comité tot oprichting van een Concertzaal en Graanbeurs. In de keurige bovenzaal van den heer Verwer werd Dondernamiddag om half vier de eerste vergadering van het Comité gehouden, dat op initiatief van het Bestuur van Vreemdelingenverkeer gevormd was, teneinde een vennootschap tot oprichting en exploitatie eener nieuwe Concertzaal en Graanbeurs in het leven te roepen. Ain de groene tafel was gezeten het Bestuur van Vreemdelingenverkeer, be staande uit de heeren E. f. Gelderman, Honig, van Schelven, Jhr. F. Schuurbeque Boeije, van de Ven, M. C. van der Vliet, H. Loewer en Mr. G. Huyser, en als deskundig adviseur de heer C. Swartbol. Van het Comité waren, behalve de leden van voornoemd bestuur, nog aanwezig de heerenMr. H. Potvliet, H. J. van Nouhuys, Dr. S. Ph. Regensburg, Mr. D. van der Vliet, Mr. P. Cau, Jhr. C. van Citters (Noordgouwe), A. G. Kijn, C. M. Bal, H. E. Beelaerts van Emmichoven, L. Doele- man, W. Ribbens, f. W. Romeyn (Ouwer kerk), A. C. van der Vliet, Jhr. R. R. L. de Muralt, V. M. Krepel (Nieuwerkerk), C. de Looze, Mr. S. H. Bakker, Klompe (Dreischor), M. Mol (Nieuwer kerk), van der Vliet en de verslaggever van dit blad. De voorzitter van Vreemdelingenverkeer, de heer E. J. Gelderman, opende de ver gadering met de volgende toespraak: Mijne Heeren! De vete ongeriefelijkheden, die onze Con certzaal eigen zijn, de ontevredenheid van het publiek en de kleine afmetingen der zaal, zijn oorzaak geweest, dat in Augustus het Bestuur van Vreemdelingenverkeer het besluit nam pogin gen in het werk te stellen om tot verbetering te komen. .Het zag echter in, dat een onderneming van dergeüjken omvang haar krachten te boven ging, dat hierin alleen slagen kon een groot getal menschen met energie, die warm voor de plannen gevoelden, en bereid waren hunne krachten er aan te wijden: tevens dat dit een combinatie moest zijn, die het gcheele eiland vertegenwoor digde, omdat het hier niet alleen de belangen van Zierikzee gold, maar van allen, die van de bestaande gelegenheid gebruik maken. De samenstelling van het Comité vereischte dus de eerste zorg..Om tot een goed resultaat tc komen, was het noodig een volledige lijst te hebben van draagkrachtige personen uit de ver schillende gemeenten. Door de bereidwilligheid van heeren secretarissen en van de particulieren, die daarvoor aangezocht werden, gelukte het ons deze te bekomen. Het aldus verkregen aantal personen was na tuurlijk veel te groot om in zijn geheel uitgenoodigd te worden voor een comité, zoodat het noodig bleek zich voor elke gemeente tot enkele te be palen. Den 2den October gingen nu de eerste circu laires uit, met dat gevolg, dat 37 der genoodigden het lidmaatschap aannamen. Wij hebben, Mijne Heeren, deze rondvraag tevens als een volksstemming beschouwd, en juichten het daarom toe in Uw midden menschen van de meest uiteenloopende zienswijzen en kringen te vinden. Het getuigt, dat de plannen overal met instemming zijn begroet, en het doet ons de hoop koesteren, dat Uw wejk met succes zal bekroond worden. Ik acht het een eer voor de Vereeniging, deze eerste vergadering te mogen inleiden, en U de mededeeling te mogen doen van hetgeen tot nu toe gedaan is. Dit heeft in hoofdzaak bestaan in voorbereidingen, die Uw taak zullen vergemak kelijken of tijd zullen besparen. De moeilijkheden toch, welke het eerst over wonnen zullen moeten worden, zijn veel: 1". het vinden van een geschikt terrein; 2 het vinden van iemand, die genegen is de voorloopige plannen uit te werken; 3\ het verschaffen van geld aan het comité; 4". het verkrijgen van een leiddraad voor d/U» maken s»a<uter. 5®. het verkrijgen eener basis om op te werken 6\ het maken van voldoende reclame om de zoo noodige belangstelling van het publiek te winnen. Aangaande deze punten kunnen wij U mede- deelen: 1°. dat wij van de sociëteit «De Vereeniging" bericht ontvingen, dat zij op nader overeen te komen voorwaarden bereid is de Concertzaal te verkoopen ter stichting eener nieuwe voor f 40G0, en dat de beide belendende pakhuizen verkrijg baar zijn voor de som van f 3200 (te zamen groot pi. m. 480 M-.) Verder dat de heer Verwer een terrein heeft aangeboden achter zijn woning groot 375 M-. voor f 5000, en dat de heer Van de Ven gratis een stuk grond achter het hótel, groot 325 M-. beschikbaar heeft gesteld; 2'. dat de heer Swartbol zich belangeloos be reid heeft verklaard de voorloopige teekeningen en adviezen te geven; 3". dat voor het comité bijeen is gebracht als tegemoetkoming in de kosten de som van f 132,16*, namelijk f 35,16 van het concert, f 25 door «Vreemdelingenverkeer", en f 72 door diverse particulieren 4". dat door ons verkregen werden de statuten van het Kon. Zoölog. Botan. Genootschap, en het Gebouw van Kunsten en Wetenschappen, beide te 's-Gravenhage 5°. dat wij getracht hebben den finantiëelen steun van een bierbrouwerij te verkrijgen tegen verbintenis van leverantie. Er is hiervan nog zeer weinig te zeggen. Enkele firma's wenschten er niet op in le gaan, namen een afwachtende houding aan, zoodat wij niet gelooven, dat van deze zijde veel te verwachten is. De bieromzet in dergelijke lokalen schijnt het storten van een belangrijk bedrag niet te recht vaardigen, en men zal wel niet geneigd zijn om voor een klein bedrag de vrijheid prijs te geven. Een nieuw lichtpunt in de zaak wierp het in gezonden stuk var. den heer J. W. Romeyn te Ouwerkerk, waarin hij het plan opperde aan de zaal een graanbeurs te verbinden. Wij hebben de heeren graanhandelaars hunne meening gevraagd over dit artikel, en kunnen U mededeelen, dat van de 16 aangeschrevenen 11 hunne adhaesie betuigd hebben, en daaronder wel de grootste. Mocht dit plan uitvoerbaar blijken, dat wel te verwachten is, dan zal men hiermede meer be langstellenden winnen, de rendabiliteit der zaal verzekeren, en het plaatsen van het kapitaal ver gemakkelijken; 6°. dat wii door het verspreiden van circulaires en voorloopige plannen, en door de medewerking van de Nieuwsbode een dusdanige reclame ge maakt hebben, dat het terrein nu klaar ter be arbeiding moet liggen, en gij direct met de werkzaamheden een aanvang kunt maken. Men kan gerust zeggen, nu of nooit. Wij hopen van ganscher harte, dat het U gegeven moge zijn het gewenschte doel te bereiken, en dat gij bij de belanghebbenden dien steun zult vinden, op welken gij recht hebt te rekenen, dat men over tuigd zal zijn, dat het hier een zaak geldt, die men niet op enkelen neer kan laten komen, maar dal het beslist noodzakelijk is, dat zij, die een betere zaal wenschen, welke voor meerdere doel einden geschikt is, zelf een daadwerkelijk aandeel in de op te richten Vennootschap nemen. (Toe juiching). De voorzitter zegt, dat aan de orde is het verkiezen van een bestuur, dat men niet goedvinden der vergadering uit een tiental leden wenscht samen te stellen. Verschillende namen werdenalsnu genoemd, en onder deze ook die van den heer Ribbens. Deze opperde aanvankelijk be zwaren, die echter door den voorzitter werden weggenomen, waarbij deze tevens opmerkte, dat men juist op de aanwezig heid van den heer Ribbens in het bestuur als vertegenwoordigend den graanhandel hoogen prijs stelde. Gekozen werden hierop als bestuursleden de heeren E. J. Gelder man, C. M. Bal, jhr. C. van Citters (Noord gouwe), W. Ribbens, L. Doeleman, V. M. Krepel (Nieuwerkerk), jhr. J. F. Schuurbeque Boeije, A. C. van der Vliet, J. W. Romeijn (Ouwerkerk) en H. J. van Nouhuys. De heeren namen allen hun benoeming aan. Ter sprake kwam thans de keuze van het terrein. De voorzitter zeide, dat men voor de keuze van drie terreinen stond. Het eerste terrein was dat van de huidige Concertzaal, dat met inbegrip van de daar aan grenzende pakhuizen een oppervlakte besloeg van 480 M*.die voor f 7200 te verkrijgen was. Het tweede terrein was dat van den heer Verwer, dat 375 M2. groot was, en voor f 5000 te koop was. Het derde terrein was dal van den heer Van de Ven, dat gelegen achter zijn hotel 325 M2. groot was. Dit werd gratis aan geboden. Het kwam den voorzitter voor, dat het eerste terrein verre de voorkeur boven de twee andere verdiende. De aankoop er van is wel is waar duurder, maar de exploitatie er van is rendabeler. Het voor deel toch een concurrent te verliezen en de pacht te bezitten weegt ruimschoots op tegen het nadeel der rente ad f 300 van het bedrag van f7200, dat men voor aankoop noodig heeft. Daarbij komt, dat, neemt men de bestaande Concertzaal over, men allicht kan rekenen, dat door de leden der Groote Sociëteit "voor een f 10.000 aandeelkapitaal zal genomen worden. De heer Swartbol verklaarde de ruimte van de drie terreinen te hebben opge meten, en was tot de conclusie gekomen, dat de huidige Concertzaal met de aan grenzende pakhuizen zich het beste voor de nieuwe Concertzaal en Graanbeurs leende. De heer mr. Cau stelde voor, de keuze van het terrein aan het bestuur over te laten. De voorzitter achtte dit voorstel voor het bestuur hoogst vereerend, maar meende, dat de beslissing hierover bij het Comité moest berusten. Het bestuur zal van deze aangelegenheid een studie maken, [en dan een bepaald plan aan het oordeel van het Comité onderwerpen. (Applaus). Hierop werd .door den voorzitter met een opwekkend woord de zaak der Concert zaal en Graanbears krachtig te bevorderen, de vergadering gesloten. Nader vernemen wij, dat door het Dage- lijksch Bestuur het eere-voorzitterschap van het bestuur is opgedragen aan den burgemeester, mr. H. C. Moolenburgh, en het eere-lidmaatschap van het bestuur aan den wethouder, mr. D. van der Vliet. Tweede Kamer-verkiezing te Sneek. In de te Sneek gehouden vergadering van anti-rev. kiesverenigingen is met ruim 40 stemmen tot candidaat voor de Tweede Kamer gekozen de heer H. PoIIema, lid van Gedep. Staten van Friesland, school opziener in het arrondissement Weidum. -Van den gekozene eischte men staande de vergadering, dat hij zich in 1909 niet weer verkiesbaar zou stellen. Verkiezing Provinciale Staten. Rotterdam, 29 Oct. Bij de gisteren in district III gehouden verkiezing voor een lid van de Provinciale Staten (vacature- Van Vollenhoven) werd gekozen de heer A. Plate (lib.) met 1984 stemmen, tegen 1621 op den heer P. Bredius (R.-K.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 2