ADVERTENTIEN. Poortvliet. Dezer dagen hadden wij het genoegen het beproeven van een nieuwe verbrandingskrachtmotor in de fabriek van motoren en landbouwmachines van den heer W. J. Boogaart alhier, bij te wonen. De indruk, welken deze motor maakte, was om haar degelijk- en eenvoudigheid, zeer aangenaam. Wel mag deze motor eenvoudig genoemd worden, wijl er zich geen lamp of electriciteit voor ontsteking bevindt. Ze werkt zonder lamp en zonder electriciteit. Vooral het werken zonder lamp is van zeer groot belang èn om het olieverbruik èn vooral om het brand gevaar. De werking van den motor was ver rassend, en van de beproeving kon niet anders gezegd worden dan dat ze uit stekend slaagde. Ze is geplaatst op een daarvoor speciaal gebouwden wagen, zoodat men ze naar willekeur kan vervoeren en plaatsen. We zijn overtuigd dat dit systeem motors spoedig zijn weg zal vinden. Vrouwepolder. Daar het kustlicht in de duinen alhier niet noodig meer schijnt te zijn voor de scheepvaart, zal het weldra niet meer ontstoken worden. De licht- wachter Verblouw zal dan op wachtgeld gesteld worden. Middelburg. Een handelsagent alhier liet de vorige week, toen hij in de Langevijlé aldaar uit de tram stapte, bij vergissing een zakje met ongeveer f 100 aan specie liggen. Een oogenblik daarop bemerkte hij dit en liep toen de tram achterna. Toen hij evenwel in het rijtuig kwam was het geld verdwenentot nog toe heeft hij het nog niet teruggekregen. Vlissingen, 8 Oct. Alhier zijn, nu de vrijzinnige kiesvereeniging is ontbonden, tegen 12 October alle vrijzinnige kiezers opgeroepen, teneinde uit te maken tot welke fractie de meerderheid der Vlissing- sche vrijzinnigen behoort. Alsdan zal ge tracht worden een nieuwe kiesvereeniging op te richten in den geest der bij stemming gebleken meerderheid. Voorts ligt het in de bedoeling der commissie later een afzonderlijke ver- eeniging op te richten, waarvan alle vrijzinnigen lid kunnen worden en die uitsluitend gemeentebelangen zal behartigen. Het adres aan den gemeenteraad gericht, waarin verzocht wordt het voor stel van Burgem. en Weth. tot invoering van een rioolbelasting niet aan te nemen, wordt druk geteekend. Het moet in het voornemen liggen dat ook gedurende de maanden November en December de z.g.n. avondbooten van den provincialen stoombootdienst op de Wester-Schelde (van Vlissingen naar Terneuzen en Breskens v.v.) zullen varen, doch dan alleen op werkdagen. Op Zondagen zou dan de middagboot weer loopen, die thans alleen op werk dagen wordt uitgevoerd. Tegen 1 December is de heer M. P. Roest, thans werkzaam aan de Kon. Maat schappij „de Schelde" te Vlissingen, be noemd tot bedrijfs-ingenieur aan het etablissement „Feijenoord" te Rotterdam. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Haamstede, 7 Oct. Ten overstaan van notaris W. F. del Campo werden ten verzoeke van den heer Jb. Boot Centezoon publiek verkocht: een jonge melkkoe voor f 216; kalf vaarzen voor f 230, f 210, f 196, f 202, f 208, f 180, f 170; een leege vaars voor f 163; ossen voor f 118, f 127, f 100, f 95, f 70, f 83, f 85, f 81, f 78, f 68, f 68. Een merrieveulen voor f 130. Eikerzee, 7 Oct. De landbouwvereeni- ging alhier heeft aan den heer Platteeuw te Terneuzen op zijn verzoek ontheffing verleend van de aanneming tot levering van de door die vereeniging aanbestede 271 balen kalk; een ontheffing, noodig geworden door de verbranding van schip met lading kalk te Terneuzen. Thans is de levering gegund aan den opvolgenden inschrijver, Van Dijk Co. te Dordt, k f 0,94. Landbouw en Veeteelt. Naar wij van de best ingelichte zijde vernemen, bestaat bij het bestuur der Qastelsche Beetwortelsuikerfabriek te Oud- Gastel het voornemen om de verschillende wijzen van bietenaankoop, die gedurende zoo vele jaren voor die fabriek hebben gegolden, ook voor het vervolg te blijven toepassen. Alle hiermede strijdige berichten behooren dus als louter verzinsels te worden beschouwd. Op de verdronken gronden in de gemeente Oud-Vossemeer valt de bieten- oogst geducht tegende opbrengst is zeer laag en ondanks de droogte schijnt men bij het rooien daarvan weinig last te hebben, doordat de bieten niet diep geworteld zijn. Gelukkig dat de vrij hooge prijs nog eenigszins helpt aan de financieele uitkomst, ofschoon deze verre achter is bij die van 1907. Visscher ij - Berichten. Oud-Vossemeer. Naar ons wordt mede gedeeld is dit jaar de palingvangst in kreken en waterleidingen zeer slecht ge weest. Gedurende de weken in de maand September, wanneer andere jaren nog al eens goede zaken kunnen gemaakt worden, is de uitkomst treurig geweest. PREDIKBEURTEN in onderstaande gemeenten van Schouwen en Duiveland. Zondag 11 October 190 8. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en Geref. Kerk te Zierikzee: 'a Voorm. tien ure en 's avonds half zes ure: ds. Laman. 0 Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstraat. Zondag 11 October, 's Voormiddags tien ure: Kinderkerk; 's avonds half zeven ure: Geen dienst. Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Voorm. half tien ure: ds. Blankert. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Voorm. half tien ure: ds. Pols. Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ure: ds. Japdien van Haamstede. Herv. Kerk te Renesse: Protestantenbond, 's Nam. twee ure: ds. Makkink van Zierikzee. Herv. Kerk te Noordwelle: 's Nam. twee ure: ds. Van Veen. (Doops- bediening). Herv. Kerk te Haamstede: 'sNam. twee ure: dsJapchen. (Voorbereiding H. Avondmaal en Doopsbediening). Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Koolstra. (Oogstpreek). Oud-Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Eikerzee: 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Reus. (Doopsbediening). Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Staal van Colijnsplaat. Herv. Kerk te Brouwershaven: Protestantenbond, 's Voorm. half tien ure: ds. Van Veen van Renesse. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Van Schalk. 'savonds zes ure: ds. W/sse. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Voorm. half tien ure: ds. Schouten van Wamel. Herv. Kerk te Dreischor: 's Voorm. half tien ure: ds. Van de Griend. (Oogstpreek). Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Nam. twee ure: ds. Van de Griend van Dreischor. (Doopsbediening). Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. half tien ure: ds. Van der Vlugt van Zuidzande. (Collecte v. d. Evangel, in Zeeuwsch- Vlaanderen); 'snam. twee ure: Geen dienst. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. half tien ure's nam. twee ure en 'savonds half zes ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: dr. Weeda. (Doopsbediening). Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. hall tien ure en 's nam. twee ure: ds. Staal; 'sayqpds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Slrjansland: 's Voorm. half tien ure: dr. Helder van Zierikzee. Herv. Kerk te Brulnisse: 's Voorm. half tien ure ds. Waardenburg; 's nam. twee ure: Leeskerk. Geref. Kerk te Brulnisse: 's Voorm. half tien ure en 's avonds vijf ure ds. De Jager. Oud-Geref. Kerk te Brulnisse: '8 Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 'savonds half zes ure: ds. Van Oordt van Middelburg. Evangelisatie te Bruinlsse: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Gewone dienst. Evangelisatie Jeruël II: 's Voorm. tien ure en 's avonds half acht ure: Gewone dienst. KERKNIEUWS. Naar wij vernemen zal begin November dr. H. A. v. d. Meulen, Herv. predikant te Bergen-op-Zoom, komen spreken voor de groepen Burgh, Renesse en Zonnemaire van de afdeeling Schouwen en Duiveland van den Protestantenbond. Ouwerkerk. Onze oud-predikant, ds. L. R. Oldeman van Rotterdam, hoopt op nader te bepalen data in de maand Januari van het volgend jaar, voor de groepen Ouwerkerk en Noordgouwe van den Ned. Protestantenbond op te treden. Noordwelle. Ds. W. Bronngen Onnekes van Den Helder zal hier en te Haamstede in de maand December een spreekbeurt komen vervullen voor de leden van de afdeeling Schouwen en Duiveland van den Protestantenbond. Noordgouwe. De collecte, langs de huizen gehouden ten behoeve der Generale Kas, heeft netto f 48,45 opgebracht. Toezegging van beroep is gedaan aan den heer R. J. Vosser, candidaat te Rotterdam, als pred. bij de Herv. Gem. te Kleverskerke. Beroepen bij de Herv. Gem. te Numansdorp Ds. E. Breen te Oost-Kapelle. Op het drietal voor pred. bij de Evang. Luth. Gem. te Haarlem staat ds. H. W. Lenderink te Kampen (onlangs te Zierikzee). St.-Annaland, 8 Oct. De oogstcollecte in de Herv. Kerk bracht j.l. Zondag op f 449,70, t. w.: voor de armen f 350,05 en voor de kerk f 99,65. Vorig jarig waren de cijfers respectievelijk f 353,85 en f 88,50. Samen 442,35. St.-Maartensdijk, 8 Oct. Bij de heden gehouden verkiezing van vijf gemachtigden voor het Kiescollege der Ned. Herv. Gem. alhier, waren uitgebracht 109 geldige stemmen. Herkozen werden de heeren G. Moerland (aftr.) met 96 stemmen en J. Hage Pz. (aftr.) met 93 stemmen. Herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren J. Bastiaanse met 53 stemmen, A. van Nieuwenhuijzen met 53 stemmen, C. Rijnberg met 29 stemmen, J. Stoutjesdijk met 24 stemmen, M. Bil met 16 stemmen, J. Breure (aftr.) met 14 stemmen, deze had verzocht niet meer in aanmerking te komen. Verder verkregen de heeren P. de Graaf 13 stemmen en J. W. Kievit 10 stemmen, terwijl de overige stemmen over ver schillende personen verdeeld waren. ONDERWIJS. Bij eenvoudige candidaatstelling zijn herkozen verklaard als leden van het hoofdbestuur van den Bond van Nederl. Onderwijzers, de heeren F. L. Ossendorp, Amsterdam; P. K. Peerlkamp, Middelburg en H. van Lingen, Utrecht, en als redac teur van De Bode, de heer J. Joosse, Amsterdam. - De voordracht voor de betrekking van onderwijzeres aan de o. 1. school te Hoedekenskerke bestaat uit de dames W. A. de Vries te Vlissingen, S. Willemsen te Geersdijk en H. E. Driessen te Rotterdam. De voordracht ter benoeming van een onderwijzer aan school K te Middel burg (vacature M. Eijke) bestaat uit de heeren onderwijzers J. C. Kotvis te Noord- scharwoude, J. Verburg te Rilland en C. P. van den Ende te Wolphaartsdijk. De benoeming zal Woensdag 14 October a.s. plaats hebben. Benoemd tot onderwijzer aan de christelijke school te Numansdorp de heer Hemenes, uit Dinteloord. KUNSTN1EUWS. In Maart 1903 had het kunstminnend publiek van Zierikzee en omstreken het voorrecht kennis te maken, en zeker velen voor de eerste maal, met wat door vier strijk-instrumenten kon worden vertolkt. Het groote succes, dat toen door het Nederlandsche Strijkkwartet uit Amsterdam is behaald, zal menigeen zich nog weten te herinneren. De nieuwsbladen vermeldden daarvan het volgende: „Zooals hier maar zelden genoten wordt, werd door het Nederl. Strijkkwartet door de heeren Timmer, Herbschleb, Klimmerboom en Gaillard uit Amsterdam het kunstminnend publiek aan- geboden. Het publiek werd als 't ware betooverd. Een ademlooze stilte bij de uitvoering en een zich in warme geestdrift uitend applaus, was de dank voor de heeren, die ons zulk een zeldzaam kunst genot hebben doen smaken". Wie der talrijke toehoorders de zaal was geheel uitverkocht herinnert zich niet met vreugde het concert door bovengenoemd kwartet gegeven. Het ver schafte een ongekend genot, de hoog gespannen verwachting werd ten volle bevredigd. Bewonderenswaardig was het samenspel, onberispelijk de zuiverheid, fijngevoelend en bestudeerd de voordracht. Velen verlangen zeer zoo'n kwartet nog een andermaal in ons midden te zien. Aan dat verlangen hoopt ondergeteekende te kunnen voldoen door het optreden van het kwartet uit Keulen, bestaande uit de heeren: Dietrich, le viool; Keiler, 2e viool, Klimmerboom, alt, Thalau, violoncel, en wel in het laatst dezer maand of in 't begin van November. Aangezien deze uitvoering met groote kosten gepaard gaat, vertrouwt onder geteekende dat de inteekenlijstdie spoedig zal, rondgaan, met vele hand- teekeningen'iaPprijkèn, opdat niet onvol doende belangstelling oorzaak mag zijn dat het concert niet zal kunnen doorgaan. S. KLIMMERBOOM. RECHTSZAKEN. Het O. M. bij de rechtbank te Haarlem heeft 3 weken hechtenis geëischt tegen drie stakers, later uitgeslotenen, van de Haarlemsche cliché-fabriek „Polygraph", wegens hinderlijk volgen op 5 September van den onder-directeur der fabriek, den boekhouder en een graveur, die een werk man naar huis begeleidden. De rechtbank te Middelburg deed heden (Vrijdag) uitspraak in de zaak tegen J. V., 18 jaar, koffiehuisbediende te Mid delburg, thans gedetineerd aldaar, beklaagd dat hij op 2 Augustus te Middelburg getracht heeft Cato Joziasse van het leven te berooven, door een revolverschot op haar te lossen. Hij werd veroordeeld tot 3 jaar gevan genisstraf, met aftrek van de preventieve hechtenis. Het O. M. had drie jaar geëischt, even eens met aftrek. 't Gerechtshof te 's-Hertogenboscb, uitspraak doende in de zaak van den heer E. v. Wely ('t fluitend raadslid te Roosen daal), vernietigde het vonnis der rechtbank te Breda, waarbij hij veroordeeld was tot 8 dagen gevangenisstraf, en veroordeelde hem tot een boete van f 60, subs. 12 dagen hechtenis. Post en Telegrafie. Benoemd tot directeur van het post en telegraafkantoor te Middelharnis, W. A. v. d. Meulen, thans in gelijke betrekking te Boxmeer. TELEGRAMMEN. 's-Gravenhage, 9 October. Benoemd tot notaris te Zierikzee, de heer J. Biermasz, candidaat te Rotterdam. Ingezonden Stukken. De nieuwe Concertzaal. Mijnheer de Redacteur Met groote instemming las ik Uw bericht in de vorige Bode over de plannen, die gemaakt worden om een nieuwe Concertzaal te stichten. Want werkelijk, die stichting zullen zeker der Zlerikzeeënaars, en ook velen uit 't overige Schouwen en Duiveland, met verlangen tegemoet zien. Een zaal toch, waarin des winters bijna iederen avond vergaderingen, repetities, uit voeringen, lezingen enz. plaats vinden, behoort zoo aangenaam en geriefelijk mogelijk ingericht te zijn. Is de tegenwoordige Concertzaal dat dan niet? Mijnheer de Redacteur, ik geloof, dat ik meer tijd zou behoeven voor het opnoemen van de slechte hoedanigheden van de zaal, dan voor de goede er van. M. 1. heeft de Concertzaal maar één goede hoedanigheidZij bezit een tamelijk goede accoustiek. Al het andere is slecht. De muren druipen van vocht, wanneer ge durende een poosje wat menschen in de zaal hebben vertoefd. De hoekplaatsen tegen den muur worden dus met angstige blikken in bezit genomen. De stoelen staan nauw gedrongen op elkaar, om welke reden dikke menschen beter doen tehuis te blijven. De garderobe is vlak bij den uitgang, en daar is dan bij 't eind der uitvoering een gedrang van heb ik jou daar! Zonder overdrijving kan men daar gerust een tien minuten wachten eer jas of mantel in ontvangst is genomen. Wanneer na afloop van een uitvoering het bal een aanvang neemt, wordt natuurlijk de vloer geveegd, iets wat doorgaans groote stofwolken doet ontstaan. De dames, welke die lekkernij niet willen inademen, kunnen in de gang gaan, en in den tocht tusschen twee deuren wachten tot de balzaal gereed is. Er is één urinoir voor de heeren en één gemeenschappelijk privaat voor dames en heeren. 't Is meelijwekkend als men b.v. bij een tooneel-uitvoering een heele file van dames ziet staan wachten op het vrijkomen van de genoemde gelegenheid. Tusschen tooneelmeubels en requi- siten (want daarvoor is natuurlijk ook geen bergplaats aanwezig) kunnen de ongelukkigen daar soms het grootste gedeelte van de pauze doorbrengenAangenaam I En nu naar boven: Diir hebben wij den „foyer" oftewel koffiekamer, tevens stemkamer voor de musici. Of die kamer, waarin de temperatuur dikwijls verschillend is met die in de zaal, een musicus, b.v. een violist, maar eenigszins kan bevredigen, mag de lezer uitmaken. Als we in de pauze deze koffiekamer bezoeken, dan zien we haast schouder aan schouder een massa heeren staan, in de ééne hand hun grogje of biertje, in de andere een sigaar, hun discours voerende te midden van een atmosfeer om te snijden. Want ventilatie van beteekenis is er niet, en een voldoend aantal stoelen ontbreekt. We weten dan niet met wie wij meer medelijden moeten hebben: met de dames bij het privaat of met de heeren op de koffiekamer Ten slotte nog een trapje op, en dan bereiken wij een soort zolderkamertje, dat voor heeren rederijkers moet dienen als kleedkamer. Een hokje, ongeveer 2 bij 4 M., dat onverwarmd is, zelfs bij de strengste kou, en waarin de lief hebbers zich moeten kleeden en grimeeren, en waarin tot vóór hoogstens twee jaren zelfs geen kapstok aanwezig was om costumes op te hangenEn dit zijn zoowat de geriefelijkheden van de tegenwoordige Concertzaal. U zult vragen, Mijnheer de Redacteur, waarom ik dit alles in herinnering breng. Ieder bezoeker van de Concertzaal weet dit zoo goed als U of ik. Maar het is hierom Wanneer het samen te stellen Comité voor de oprichting van een nieuwe Concertzaal om steun aanklopt, zouden misschien sommigen die op richting niet noodzakelijk vinden, en denken: De oude zaal kan wel wat verbeterd worden. Maar dan rekenen zij buiten het bestuur van de „Vereeniging", die de Concertzaal in exploitatie heeft, en welk bestuur geregeld alle aanvragen om verbetering van de hand schijnt te wijzen.*) En nu dan alle grieven nog eens zijn opgesomd, zeker nog met vele te vermeerderen, nu lijdt het geen twijfel of het Comité zal bij leder steun vinden, financiëel en moreel. Mochten de groote geldmannen in Zierikzee en op het overige Schouwen en Duiveland geen geld over hebben voor de oprichting, laat men dan de aandeelen zoo klein mogelijk maken. Dan zal zeker ieder, die in de oude Concertzaal al eens een stijven nek, een trap op z'n eksteroog, een natte blouse of jas, of een kwaad humeur heeft opgedaan, zijn plicht doen en een aandeeltje nemen, en dan zal binnenkort verrijzen, door de samenwerking van allen: Onze nieuwe Concertzaal. Met dank voor de plaatsing, x. Van bevoegde zijde is mij o. a. bekend, dat een beleefde aanvraag om een kleine ver betering in de zaal aan te brengen, door twee corporaties gedaan, en welke verbetering hoogstens enkele guldens zou kosten, niet eens door de heeren een antwoord is waardig geacht, zoo min ontkennend als toestemmend. MARKTBERICHTEN. Zierikzee, 8 Oct. Ruime aanvoer van bruine boonen, die in puike qualiteit prijshoudend werden geplaatst. Erwten en tarwe moesten lager worden afgegeven, overigens onveranderd. Diverse tarwe f 6,20 üt f 6,90, tarwe f 7 k f 7,80, chevaliergcrst f 6,20 k f 6,50, wintergerst f 5,20 k f 5,50, zomergerst f 5,20 k f 5,30, rogge f 5,75 k f 6.10, haver f 3 k f 3,50, erwten (kleine) f 9 2i f 9,75, kroonerwten f 10 A f 11,25, bruine boonen f 9 k f 9,80, witte boonen f 10 k f 10.50. Enkele partijtjes in prima puike qualiteit gingen boven de noteering. Uien f 2 k t 2,10. Hooi en stroo met weinig handel. Middelburg, 8 Oct. Ter graanmarkt van heden was een ruime aanvoer. Nieuwe tarwe en witte boonen 25 cent hooger; kroonerwten 25 cent lager; overige artike len onveranderd. De prijzen waren als volgt: nieuwe tarwe f7,50 a f7,75; rogge f 6,25 a f 6.75; zomergerst f 5,25 k f 5.50; haver f 3 k f 3,50; paardeboonen f 7 a f7,50; kroon erwten f 10,75 f 11,50; tuinboonen f 6 k f 6,50; witte boonen f 11,50 a f 11,75; ronde bruine boonen f 15 a f 16; lange dito f 9,50 k f 10,50. Alles per H L. Veemarkt. Zierikzee. Donderdag 8 October. Aangevoerd waren 46 ossen van lj jaar tot 2\ jaar. Prijzen waren f 75 tot f 180. Handel tamelijk levendig. Veemarkt te Dreischor. Woensdag 7 October. Aangevoerd 11 jonge ossen, waarvan 7 verkocht. 388ste Staatsloterij. Collecten uit het 2e district van Zeeland. Trekkingen der 5e klasse van 6, 7 en 8 Oct. 1908. Prijzen van 70 6273 8431 8488 9376 1848G 20420 6287 8474 9352 18404 18488 NIETEN: 6254 6292 8357 8407 8450 9354 18474 6256 6299 8371 8418 8456 9358 18484 6269 7791 8377 8423 8461 9362 18490 6272 7945 8380 8424 8469 9373 18492 6276 7954 8383 8432 8477 9375 18494 6281 8354 8384 8440 8484 18461 18498 6289 8356 8389 8446 9353 18469 18500 Burgerlijke Stand van Zierikzee. Geboren: 2 Oct. Een dochter van J. Berrevoets en L. Kurvink. 2 zoon M. W. de Korte en S. Kanters. 2 F. de Rijke en W. C. Verloo. 3 dochter J. C. van der Est en M. E. Lucas. WELDADIGHEID. Bij de Redactie is voor de twee nood lijdende oudjes in dank ontvangen van v. d. H. uit O. f 2,50. Totaal ingekomen giften f 10. CORRESPONDENTIE. Ons hoofdartikel en nog eenige andere stukken moeten wegens plaatsgebrek tot een volgend nummer blijven liggen. De Redactie. Getrouwd: WILLEM VAN DIJKE Mz. en JANNA ZAND1JK Jd., die, (evens namens wederzijdsche Familie, hunnen dank betuigen voor de onder vonden belangstelling. Sirjansland, 9 October 1908. Gehuwd: ABR. A. C. WESDORP Az. en JAC. STRUIJK Ad., die, ook namens wederzijdsche Familie, hun' hartelijken dank betuigen voor de ondervonden blijken van belangstelling. Stavenisse, October 1908. Geboren: MAAT/E WILHELM/NA /ANNA, Dochter van D. QUAKKELAAR en 1. J. QUAKKELAAR-De Graaf. St.-Maartensdijk, 30 September 1908. Gebo/en: PAULINA, Dochter van W. VIJVERBERG €z. en J. HAGE Hd. Ouwerkerk, 6 October 1908. Tot onze diepe droelheid ontsliep ons eenig geliefd Zoontje Mariaug, in den leeftijd van bijna 7 maanden: Nieuwerkerk, 7 October 1908. K, STOUTJESDIJK Mz. M. STOUTJESDIJK- Hoooerland. Dankbetuiging. Naast Ood, onzen hartelijken dank aan de heeren Dr. C. D. VAN ROSSEM te Rotterdam en Dr. J. C. P. J. VOSTER te Stavenisse en de VERPLEEGSTERS aan het Kinderziekenhuis te Rotterdam, voor de zorgvolle behandeling, ons Zoontje tijdens zijn ziekte bewezen. St.-Annaland, October 1908. JOH. VAN LUtJK. P. VAN LUIJK—Bruijnzeel.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 2