zoek toe, nog denzelfden dag te houden. Ter assistentie nam de heer N. den gemeente-opzichter K. mede. De vrouw Het een onderzoek toe, wat betreft de verlof-lokaliteit en de zoo genaamde huiskamer, doch weigerde den toegang naar een ander vertrekje. Nadat de hulp der politie was ingeroepen, bezweek ze eindelijk voor de dreigende gevolgen en ging de heeren voor door een keukentje, een donker trapje op en opende een deur, die toegang gaf tot een hok van 1.90 M. lang en 1,50 M. breed. Een walgelijke stank sloeg den heeren in het gelaat en deed ze aanvankelijk terug deinzen. Van deze gelegenheid maakte de vrouw gebruik een vuile paardedeken van den grond te rapen en die in een soort bedstede of kast te werpen. Toen men den moed had het stinkhok binnen te treden, zag men een poel van onreinheid en vuilheid. Dikke spinnewebben en groote spinnen en ander ongedierte schenen de eenige bewoners te zijn. De vrouw had zich voor de bedstede geposteerd. Nadat men haar met dreigementen had opgebeurdvond men daaronder het nagenoeg geheel naakte lichaam van de oude vrouw, grauw-bruin van vuil, over dekt met ongedierte. Toen men na veel moeite tot het bewustzijn van de ongelukkige kon door dringen, kon men uit de zwakke geluiden niets anders opmaken dan dorstdorst. Onmiddellijk werd een medicus ontboden, die verklaarde, dat de toestand van de patiënte hier geen grondig onderzoek toeliet en overbrening naar een zieken verpleging gebiedend was. Daarvoor is evenwel toestemming van de patiënt of de familie noodig, die men direct niet kon verkrijgen. Toen.den volgenden dag de burgemeester terugkwam, deelde de heer N. hem het geval mede en werd onmiddellijk over gegaan tot onbewoonbaarverklaring van het krot. Een klein bezit in geld van de oude vrouw schijnt de ontaarde dochter, een vrouw met slechte reputatie, tot deze afschuwelijke behandeling gedreven te hebben. In den avond schoolden de buren, onder het uiten van bedreigingen, vóór de woning samen. Het volgende vreemde geval heeft zich hier voorgedaan. Vrijdagnacht lagen aan het Zuiderhoofd gemeerd eene sleepboot en een vlet, wachtende op, een binnenkomend schip. De mannen, die op deze vaartuigen zijn, wandelen dan dikwijls op het havenhoofd. Zoo ook Vrijdagnacht. Een eenigszins vreemd doende man passeerde hun en antwoordde niet op hun groeten. Toen zij even daarna omkeken, zagen zij den man tusschen de blokken ver dwijnen. Natuurlijk werd nu gezocht; lantaarns werden er bij gehaald, doch er werd niets gevonden. De vletterlieden verwijderden zich weder, maar zagen kort daarop den man weder te voorschijn komen en even spoedig weder verdwijnen. Nog raadselachtiger werd het echter, toen de vletterlieden bemerkten, dat ook hun vlet verdwenen was; alleen het touw hing nog aan het havenhoofd. Natuurlijk werd de zee in de naaste omgeving afgezocht; doch zonder gevolg. Man en vlet waren verdwenen. Haarlem, 5 Oct. Gisterenavond is de Tulpenstraat alhier in rep en roer gebracht door een aanslag, die door den 22-jarigen Cornelis de Nijs op zijn vroeger meisje werd gepleegd. Het meisje, Maria Landweer, had ver keering met genoemden Cornelis, maar naar wordt beweerd was de moeder tegen de liefdesbetrekking en daarom was het finaal „uit". Dat was zeker tegen den zin van Cornelis, die, gisterenavond het meisje op straat ontmoetend, haar aangreep en een mes nam naar men wil om haar de keel af te snijden. Waarschijnlijk heeft het meisje zich gebukt, en is daardoor de snee in de wang gekomen. Ze had een zoodanig bloedverlies, dat ze naar het St.-Elisabeth's Gasthuis moest worden vervoerd. Cornelis is naar het politiebureau geleid, en, naar wij vernemen, later, nadat hij bekend heeft de snee te hebben toegebracht, weer op vrije voeten gelaten. Een inspecteur van politie stelde gisteren avond laat in de Tulpenstraat nog een onderzoek in, o. a. om de daar aanwezige bloedsporen op te nemen. Wij vernemen, dat de toestand van het meisje gunstig is. Amsterdam, 5 Oct. Gistermiddag is een doofstomme vreemdeling, een „wereld reiziger", aan het politiebureau in de Warmoesstraat geleid, die eerst op een aan het Centraal-Station gereedstaande locomotief was gesprongen, waarvan hij door het personeel werd verwijderd en daarna op een anderen trein trachtte te komen, waarin hij echter verhinderd werd door een agent van politie. De man had ook nog pogingen in het werk gesteld om op het Nieuwendammerbootje te komen en werd ten slotte nog met groote moeite uit een tramwagen van lijn 13 verwijderd. Hij stelde zich zeer woest aan. Onder grooten toeloop van publiek werd het lastige heerschap overgebracht naar het hoofdbureau van politie. Op de Ceintuurbaan bij de Van der Helststraat alhier had gistermiddag een ernstig ongeluk plaats. Een heer, de 37-jarige H. M. Roëll, die in het gezelschap eener dame de tramrails wilde oversteken, werd door een wagen van lijn 4 aangereden. De ongelukkige viel vlak vóór de tram en werd een eindweegs voortgeschoven vóór het voer tuig tot stilstand gebracht kon worden. In het nabijzijnde politie-posthuis ge dragen, werd hij voorloopig behandeld door een geneesheer. Deze constateerde een lichte hersenschudding, een gebroken been en een ernstige kwetsuur aan het hoofd, voornamelijk aan neus en mond. Per brancard werd de man naar het O. L. Vrouwe Gasthuis vervoerd. Vianen, 5 Oct. Dit jaar moest de kermis te Vianen Zaterdagnacht 12 uur sluiten in plaats van 3 uur. Tegen 12 uur was een groote menigte op de been om den afloop bij te wonen. Een 600-tal personen begeleidde de politie naar de café's en toen alles ge sloten was, trok de stoet zingende tot later dan 3 uur vóór het huis van den burgemeester jhr. Hoeufft, waar men de deur nog eenigszins heeft beschadigd. Burgemeester en politie bleven stil in hef stadhuis, geheel onmachtig om tegëii zoo'n groote menigte handelend op te treden. Zondag was het erg rumoerig en werd de woning van den burgemeester bewaakt. Utrecht, 5 Oct. Bij de politie alhier is aangifte gedaan van een zonderling geval Een vrouw, te Zeist woonachtig, had al jaren last gehad van maagpijnen, waarvan de oorzaak maar niet kon worden ver klaard en die dan ook niet waren te genezen. Gedienstige buren gaven haar het advies zich te wenden tot den Utrechtschen „gezond-bidder", die de macht bezat iedere kwaal te bestrijden door het gebed. Buurvrouwen-adviezen zijn voor goed- geloovigen altijd hoogst welkom; zo o ook hier. De Utrechtsche specialiteit werd in consult geroepen, kwam, zag en zou overwinnen. Hij verklaarde het geval geheel te door zien en beloofde alle succes van zijn gebed. De vrouw moest haar hand in de zijne leggen en met aandacht luisteren naar de formules, die de man met schier onverstaanbare stem prevelde en maar steeds herhaalde. Een houten kruisje moest daarbij op de pijnlijke plekken worden gelegd en met geduld en lijdzaam heid zou de kwaal dan wel verdwijnen. De vrouw legde inderdaad een be wonderenswaardig geduld aan den dag, maar zooals aan alle dingen kwam ook daar een einde aan, haar geduld geraakte uitgeput maar de pijnen bleef ze be houden. Intusschen had ook de dochter des huizes de hulp en raad van den „gezond- bidder" ingeroepen: Het meisje verbeeldde zich, wanneer zij zich op straat vertoonde, steeds achter volgd te worden door een kind, dat liep als zij liep, en staan bleef, als zij stond. De specialiteit achtte ook dit geval van ernstigen aard, maar evenals de maagpijn van mama geneeslijk; maar zoo weinig succes als de deskundige had met de moeder, zoo schitterend slaagde zijn methode bij de dochter. Dank zij de gebedsformules verdween het kind met de achtervolgingsmanie als sneeuw voor de zon. De dochter ziet er althans, als zij uitgaat, geen spoor meer van. Dit consult kostte het meisje f 10. De moeder werd door dit succes met de dochter weer opnieuw gesterkt in haar vertrouwen, duldde de specialiteit weer aan haar sponde en luisterde met her nieuwde aandacht. Maar 't gaf geen zier. Van geduldig en gewillig werd mama woedend, de „bidder" kreeg zijn congé, zij eischte haar geld terug. Dit laatste werd door den specialiteit geweigerd en vandaar een beroep op de tusschenkomst van de Utrechtsche politie. Mama diende een aanklacht in wegens oplichting en thans is de zaak in onder zoek. In Zeist heeft de specialiteit uit Utrecht een treinsmid van beroept voor loopig afgedaan. 's-Gravenhage, 5 Oct. In de maand November van het vorige jaar brandde alhier 's nachts door een tot dusver onbekend gebleven oorzaak in de Roze marijnstraat een hooi- en stroobergplaats, toebehoorende aan zekere V., uit. Wel vertrouwde de politie van den aanvang af de zaak niet al te best, maar bewijs dat hier opzet in 't spel was, was niet voorhanden. Zaterdag echter, na een uit gebreid onderzoek, is bedoelde eigenaar en één zijner vrienden, zekere De B., na verhoor voor den commissaris van politie in de le afdeeling, ter beschikking van de justitie gesteld en naar het huis van bewaring overgebracht, onder ernstige verdenking van brandstichting. Volgens getuigenverklaringen moet De B. zichzelf hebben uitgelaten over de wijze waarop hij in overleg met zijn vriend den brand in den bewusten nacht zou hebben gesticht. Hoek-van-Holland, 5 Oct. Den laatsten tijd begint het ook hier onveilig te worden, telkens toch hoort men van inbraak. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is er weer op twee plaatsen ingebroken en wel in het kantoor der exportslachterij, in het daar liggend water bootje en bij den melkboer B. Uit het kantoor heeft men niets anders mee kunnen nemen dan een winterjas en een kantoorjas, terwijl op het bootje een pak van een dekknecht wordt vermist. Bij B. is men zeer netjes te werk gegaan, uit de keuken is een staande lamp gehaald en vervolgens heeft men de gouden en zilveren sieraden der vrouw meegenomen. Speurtochten metjeen politiehond lever den geen resultaat op. Rotterdam, 5 Oct. Een gevangene, die hedenmorgen naar het Huis van Bewaring was gebracht en nog drie maanden ge vangenisstraf te goed had, moest door den rechter-commissaris worden gehoord. Na afloop van het verhoor zag hij, door een misverstand, zijn kans schoon de wacht kamer ongemerkt te verlaten en door de hoofddeur naar buiten te gaan, doende alsof hij als getuige gehoord was ge worden. Onmiddellijk werden maatregelen genomen om den vluchteling te achterhalen en in den loop van den middag slaagden een rijksveldwachter en de gemeenteveld wachter van Overschie er in hem bij Overschie te vatten, waarna hij weer naar het Huis van Bewaring werd teruggebracht. Alhier worden voorbereidingen ge troffen tot oprichting van een coöperatief kleedingmagazijn, confectie en maatzaak. Aan deze instelling zal een spaarkas wor den verbonden, teneinde voor 't gespaarde geld b kan nè den aankoop door de leden worden afbetaald zich kleeding aan te schaffen. 6 Oct. Aan de Maaskade W.Z. was gisteren uit Maassluis van den veehouder M. v. Hout een koe aangevoerd. Met collega's stond het dier aan den kant te wachten op de dingen, die komen zouden, maar het duurde de juffrouw ten slotte al te lang en zij ging er in haar eentje vandoor in gestrekten pas door de Cornelis Trompstraat, naar het Burgemeester Hoff- manplein, zich niet geneerende onderweg een man van de sokken te loopen, die haar wilde tegenhouden. Dit gaf een agent van politie gereede aanleiding zijn torea- dorische neigingen door de practijk te ontwikkelen en met getrokken sabel ging hij het koebeest onversaagd tegemoet.' Een paar halen over haar kop deden de woede van het dier pas goed ontbranden en het nam nu de allures aan van een echte dolle. De agent wakkerde die dolheid niet weinig aan door de koe een vijftal schoten uit zijn revolver na te zenden. Met opge heven staart rende het beest nu de Prins Hendrikkade op, den kant van de reederijbooten uit. Daar kwam een moedig mensch ten tooneele: A. Polak, Schalkburgerstraat 43. Hij greep de koe bij den staart en liet zich als een sleedje meetrekken. Twee anderen kwamen Polak te hulp; J. B. Doums, Burgemeester Hoffmanplein 39, en A. Leeuwenstein, Laurierstraat 14. Zij beletten de koe naar links of rechts uit te wijken en het beest verminderde zijn vaart. Nu schoten verscheidene burgers toe met touwen en het duurde niet lang meer, of het dolle dier lag, stevig ge bonden, op een wagen. Intusschen droegen verscheidene pèrsonen de sporen van zijn aanraking. De veedrijver L. B., uit Maas sluis, was tegen de straat gesmakt, Doums was bloedend verwond aan den linker bovenarm, Leeuwenstein was een hak afgetrapt van den linkerschoen, terwijl hij den rechterschoen kwijt was en zijn knie door onder- en bovenbroek kwam kijken. De koe werd naar het abattoir gereden en daar, op den wagen, door middel van het schietmasker afgemaakt. Doums kwets uur was van dien aard, dat hij verbonden werd op het abattoir en daarna in het hulpziekenhuis aan de Nassaukade. Sommelsdijk, 5 Oct. In de jongst- gehouden algemeene vergadering van bet hoofdbestuur der Hollandsche Maatschappij van Landbouw te Tessel is besloten den heer C. Groenendijk alhier, secretaris- penningmeester der afdeeling Overflakkee en Goedereede, die 40 jaar belangloos die taak op zich heeft genomen en tot aller tevredenheid heeft verricht, de groote gouden medaihe aan te bieden. De plechtige uitreiking zal op 14 October in Den Haag plaats hebben. Uit Stad en Provincie. Zierikzee, 7 Oct. Gisteren bij de ver- kooping van den inboedel van wijlen den heer Olivier bleek opnieuw het gebrek aan een flink verkooplokaal. Toen de deuren opengingen om de kooplustigen toe te laten, stormde men naar binnen, teneinde een plaats in de eerste rijen te kunnen be machtigen. Want wie in de derde rij staat, kan van de voorwerpen, die verkocht worden, niet veel onderscheiden. Als haringen zat of stond men op elkaar ge pakt. Velen, vooral dames, die anders gaarne ter verkooping zouden komen, lieten dit na, omdat zij niet in het gedrang wilden staan. Benoemd tot adjunct-commies bij de Centrale-Contróle der Staatsspoorwegen de klerken P. van Galen, W. J. de Ring, A. Spoon, T. M. Heijl, G. Mulder, A. P. Cock, P. J. de Groot, H. F. Stekelenburg en H. M. Stam. Door Gedeputeerde Staten vanZeeland is aan den heer mr. J. M. Isebree Moens te Zierikzee eervol ontslag verleend als lid van den Raad van Beroep voor de vermogensbelasting in Zeeland en in diens plaats benoemd de heer J. H. C. Heijse te Middelburg, tot dusver plaatsvervangend lid, en tot plaatsvervangend lid de heer A. Moerdijk te Zuiddorpe. Wij vernemen, dat ook H. M. de Koningin bij het heerlijke zomerweder van den laatsten tijd nu en dan van de buiten lucht heeft kunnen profiteeren. Het hoofdbestuur van de Nederland- sche Vereeniging tot Afschaffing van Alcoholische Dranken heeft besloten een krachtige actie te voeren tegen het inge diende wetsontwerp tot verhooging van den accijns op het gedistilleerd. Aan de Tweede Kaïner zal een adres met uitvoerige memorie van toelichting gezonden worden, inhoudende het verzoek het genoemde wetsontwerp niet aan te nemen. De zusterverenigingen zullen worden uitgenoodigd óf een zelfstandig adres van gelijke strekking aan de Kamer in te zenden óf adhesie te betuigen aan het adres in te dienen door de Nederlandsche Vereeniging. Verder zal ter voorlichting van 't publiek eene brochure worden uitgegeven, waarin aangetoond zal worden op welke gronden de accijnsverhooging op het gedistilleerd nadeelig wordt geacht voor land en volk. Deze brochure zal in een zeer groote oplaag verschijnen. Renesse. Zaterdagavond hielden de leden van het „Ziekenfonds voor Werk lieden" de gewone jaarvergadering, waarin door den boekhouder rekening en ver antwoording werd gedaan van zijn gehouden beheer. Uit het verslag bleek, dat er in den loop van het boekjaar was ontvangen de som van f 273,155, en uitgegeven f 249. Met een goed slot van f 1196,38s kon de rekening gesloten worden. De voorzitter dankte den ijverigen, nauwgezetten functionaris voor zijn nauw keurig en degelijk verslag en voor zijn gehouden beheer der gelden. Dewijl de boekhouder, de heer J. Braber Sr., na een reeks van 24 jaren als zoodanig werkzaam geweest te zijn, ontslag had aangevraagd, werd hem dit gegeven onder dankbetuiging voor de vele goede en gewichtige diensten der vereeniging bewezen. In zijn plaats werd benoemd tot kassier-boekhouder de heer A. van den Hoek. In de vergadering werd besloten, dat voortaan van primo Juli tot ultimo October het uit te keeren wekelijksch bedrag aan zieke leden f 5 zal bedragen. Het ledental bleef dit jaar constant. In de raadsvergadering van 5 dezer werd de gemeente-begrooting voor 1909 behandeld, en vastgesteld tot een bedrag in ontvang en uitgaaf van f 5970,05s. Voorts werd aan den heer R. Steur Jz. ontslag verleend als ambtenaar van den burgerlijken stand, en werd aan den heer J. Spek toegestaan gedurende de winter maanden een schoollokaal in gebruik te nemen tot het geyen van landbouw onderwijs. Bruinisse. Zaterdagavond heeft men zich, terwijl de bewoners afwezig waren, toegang verschaft tot een boerenhoeve in de nabijheid dezer gemeente. Bij de thuiskomst der bewoners bleek, dat een vrij aanzienlijke som gelds gestolen was. Oud-Vossemeer. Eigenaardig mag het wel heeten, dat wanneer te Tholen en te St.-Maartensdijk kermis wordt gehouden, ook hier ter plaatse geen werk wordt ver richt en tal van jongelui, ook al bezoeken ze die kermissen niet, te dezer plaatse wordt gefuifd. Zaterdag 1.1., bij gelegenheid der kermis te St.-Maarlensdijk, was het zelfs zeer druk en des avonds werd er al bizonder veel getier gemaakt. Die kermis dagen geven ook aanleiding tot een drukken handel in „biggen", daar dan tal van Brabantsche biggenverkoopers hun waar komen aanbieden. Een tweetal heeft het Zaterdag 1.1. al erg bont gemaakt bij den terugkeer over het veer naar Nieuw-Vosse- meer. De veermansknecht P. Overbeeke werd zeer ernstig mishandeld, zóó zelfs, dat hij zich naar den dokter moest begeven. De namen der beide lui, die zich aan de mishandeling schuldig maakten, zijn bekend en de politie stelt een onderzoek in. Goes, 6 Oct. De commissaris van politie alhier waarschuwt voor de oneerlijke prak tijken van flesschentrekkers, die weder van zich doen hooien. Een ingezetene van Goes leverde aan een zekeren C. te Amsterdam een waggon aardappelen van f 2,60 per H L., waarvoor C. hem betaalde f 60; hij blijft echter in gebreke het overige te betalen. Bedoelde persoon is niet ver trouwbaar. Middelburg. Burgem. en Weth. dezer gemeente stellen den gemeenteraad voor tot het aangaan van een geldleening van f 45000, ten behoeve van dc ambachts school, tegen een rente van 4 pCt. of zooveel minder als zal kunnen worden bedongen, met jaarlijksche aflossingen van f 2000, te beginnen in 1909. Het kustlicht in'de duinen te Vrouwe polder (Walcheren) zal eerstdaags worden opgeheven, omdat het voor de scheepvaart niet meer noodig schijnt te zijn. Breskens, 6 Oct. Heden zijn per Prov. boot enkele leden van Ged. Staten hier aangekomen, vergezeld van eenige ambte naren van den Waterstaat. Zij hebben als gasten van het comité voor den aanleg van stoomtramlijnen van Westelijk naar Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, per auto mobiel een tocht gemaakt langs de ge projecteerde lijn. Aanbestedingen, Verkoopingen enz. Zierikzee, 7 Oct. Ten overstaan van den notaris J. Franse werden heden alhier in het openbaar verkocht: Gemeente Zierikzee: Een heerenhuis, erf en tuin aan de Nieuwe Haven, voor f 3325; 35,20 Aren moesgrond in het Vrije, voor f 1901 07,36 Aren moesgrond aan Slabberswerf, voor f 460; 14,26 Aren moesgrond aan Slabberswerf, voor f 676; 1,79,10 H A. weiland aan het Tweede Weegje, voor f 801 per gemet; 2,32,40 H.A. weiland aan den Gasthuis- dreefschenweg, voor f 575 per gemet 2,62.90 H.A. bouwland in den Zuidhoek, voor f 651 per gemet. Gemeente Eikerzee: 1,91,90 H.A. weiland in Aaljan Louwers- bevang, yoot i 876 per gemet. Gemeente Ouwerkerk: 3,28,H.A. weiland aan den Rolle- klootschendijk, voor f 726 per gemet. Geersdijk. Heden werden ten overstaan van notaris W. Hiolen te Middelburg, in het café van den heer De Vlieger alhier, ten verzoeke van de erfgenamen, publiek verkocht: de vaste goederen van wijlen Jan de Looff. Uitslag is: 1°. Woning en schuur, waarin het vrachtrijdersbedrijf wordt uitgeoefend, ge kocht door Dingenus de Looff, voor f 2910. 2(l. Het woonhuis van D. de Locff, gekocht door Arie de Ridder, voor f 685. 3°. Het woonhuis van C. Heijboer, gekocht door dezen, voor f 500. 4°. Het woonhuis van Steven de Looff, gekocht door dezen, voor f 605. 5°. Het woonhuis verhuurd aan Jac. Strijd, gekocht door Hendrik Leendert Filius, voor f 435. De onkosten bedroegen 8£ pCt. Landbouw en Veeteelt. Een veehouder te Diever heeft eigen handig een operatie geprobeerd op een oud varken. Het dier had in zijn gulzig heid zich verslikt in gekookte aardappels, waarvan één in den slokdarm vast bleef zitten. Langs den hals heeft men nu een insnijding gemaakt van ruim 20 c.M., den aardappel in den slokdarm stuk gedrukt en achteruitgeschoven. Den dag nadat dit was gebeurd, at het beest weer een beetje en een dag later weer volop. Ook loopt het in de weide, alsof er niets gebeurd is, met een krul in den staart. Geneest de wonde, dan is het dier zeker behouden. Schouwen. Het rooien van aardappelen kan als geëindigd beschouwd worden. Zeeuwsche blauwe - als bonte aardappelen leverden, behoudens enkele uitzonderingen, een vrij goed beschot op. Per Schouwsch Gemet varieert de opbrengst tusschen de 90 en 120 H.L. Ook de kwaliteit van deze aardvrucht is zeer goed. Jammer, dat nog al veel kwaad geconstateerd moest worden. RECHTSZAKEN. Bij beschikking der arrond.-rechtbank te Middelburg is rechtsingang met last tot instructie en gevangenhouding verleend tegen A. V., 49 jaar, leurder, zonder be kende woon- of verblijfplaats, thans ge detineerd in het Huis van Bewaring te Middelburg, verdacht van diefstal van kleedingstukken te Goes ten nadeele van A. H., wonende aldaar. De Utrechtsche rechtbank deed Maandag uitspraak in de zaak van de mis handeling van een politie-agent in 't park Nieuweroord te Utrecht en veroordeelde vier beklaagden tot 4 maanden gevangenis straf en de overigen tot 6 maanden, onder aftrek der preventieve hechtenis. De eisch was voor de eersten 6, voor de anderen 9 maanden. Het gerechtshof te Amsterdam ver oordeelde I. R., die den bekenden moord aanslag pleegde op mr. Vroesom de Haan, die als curator in een faillissement van een familie-lid optrad, tot 2 jaar en 4 maanden gevangenisstraf. Het vonnis van de rechtbank was 3 jaar. KERKNIEUWS. Ds. J. Bruining, pred. te Olst, die benoemd is tot voorganger bij de ver eeniging van vrijzinnig-hervormden „De Reservekas" te Middelburg, zal 25 October zijn intrede doen. - Vroeger werden door studenten in de Godgeleerdheid in de Geref. Kerken in Nederland ook predikdiensten vervuld. Thans wordt ter kennis gebracht, dat door de Generale Synode besloten is, dat geen student voor de Gemeente mag optreden, zonder eerst praeparatoir examen voor de classis te hebben afgelegd. Beroepen bij de Geref. Gem. te Zweeloo (Drenthe), ds. G. de Jager te Bruinisse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 2