NESTLE5 hopen dan ook van harte, dat het denk beeld veel bijval zal vinden, en dat zeer velen zich opgewekt zullen gevoelen hun medewerking tot verwezenlijking er van te verleenen. De heer J. Labzowski, die op de Oude Haven alhier een mode-magazijn heeft, heeft daaraan door uitbouw een zoodanige uitbreiding gegeven, dat een afzonderlijk mantel-magazijn met paskamer, ingericht naar de laatste eischen des tijds, daaraan verbonden is. Het geheel maakt een hoogst aangenamen indruk, en zal voorzeker in den smaak der cliënteele vallen, die gewoon is dit magazijn te be zoeken. Zoowel te Haamstede als te Burgh is een geval van de besmettelijke ziekte (roodvonk) geconstateerd. Bij de rijksveldwacht is met 16 Sept. LI. aangesteld tot brigadier der rijksveld wacht S. de Regt, brig.-tit. te Bruinisse, die thans verplaatst is naar Sliedrecht; voorts is verplaatst de jachtopziener J. Fierloos van Kapelle—Biezelinge naar Geersdijk, gemeente Wissenkerke; A. Ganzemanjachtopziener te Kapelle— Biezelinge, is benoemd tot rijksveldwachter aldaar. Bij het in den loop der vorige maand te Hansweert gehouden examen voor roeier slaagde o. a. de heer G. Verhoek, kommies 2e klasse aldaar. De te Hansweert gestrande goederen boot „Telegraaf VII" is Donderdagavond door de „Telegraaf 1" vlot gesleept en naar Rotterdam gestoomd. Door het comité tot ondersteuning van de weduwen en weezen van de uit Arnemuiden op 21 Sept. 1903 verongelukte visschers, is op een Vrijdag gehouden bijeenkomst besloten, aan de ondersteunden te doen toekomen 8000 K.G. steenkolen en 25 H.L. aardappelen. De heer Verkerk werd tot lid benoemd in plaats van den heer Steenbeek. In den loop van het jaar zijn 2 weduwen hertrouwd, tengevolge waarvan thans f 9 per week in geld minder wordt uitgekeerd, dan in het begin van 't jaar. Nog vóór 1 Januari a.s. zal de uitkeering voor 2 kinderen worden ingehouden, tengevolge van het bereiken van den achttienjarigen leeftijd. Tot kantonrechter te Hulst is benoemd mr. J. L. W. J. Frencken, thans griffier bij het kantongerecht te Helmond. Aan den heer J. J. F. van Zeyl, redacteur van Zelandla te Hulst, is, naar men aan De Tijd meldt, ter gelegenheid van zijn zilveren jubilé als journalist, door Z. H. den Paus het eerekruis Pro Ecclesia et Pontifice toegekend. De overreiking van insigne en diploma geschiedde door den zeereerw. heer deken van Hulst, met een huldigende toespraak. Tengevolge van een zandverschuiving is de vaargeul boven Selzaete, in het kanaal naar Gent, voorloopig slechts be vaarbaar voor schepen met hoogstens 17 voet diepgang. Het Deensche stoomschip „Aggersborg" zou anders het eerste schip met 19 voet diepgang geweest zijn, dat de nieuwe sluis passeerde. De minister van oorlog heeft wijziging gebracht in de reglementen op den inwendigen dienst bij de korpsen van de landmacht en heeft bepaald, dat door den commandeerenden officier van het korps in verband met de locale gesteldheid de vereischte maatregelen zullen moeten worden getroffen, opdat bij de gemeen schappelijke maaltijden, door het inacht- nemen van eenige oogenblikken stilte, aan de inzittenden behoorlijk gelegenheid zal gegeven worden tot bidden. Wij vernemen, dat de minister van oorlog heeft bepaald, dat ook aan onge huwde onderofficieren en minderen, die buiten de kazerne wonen, de vergoeding voor brood kan worden toegekend. Dreischor. Naar men verneemt, zal het Donderdag 8 October 25 jaar geleden zijn, dat de heer D. van Donge zijn werkzaam heden als fairbank-weger alhier begon. Wij hopen, dat het hem, die gedurende dien tijd steeds tot volle tevredenheid van aandeelhouders en belanghebbenden is werkzaam geweest, aan belangstelling niet ontbreken zal. Oosterland. Ook alhier heeft op 1 Oct. het voorbereidend militair onderricht een aanvang genomen. Door 21 personen wordt er aan deelgenomen. De wekelijksche collecte voor de weesinrfchting te Neerbosch heeftgedurende het verloopen kwartaal alhier f 13,38 op gebracht. Bruinisse, 3 Oct. Donderdagavond is in de nabijheid dezer gemeente een vaar tuig gezonken, genaamd „Judith", geladen met ijzer. De opvarenden wisten zich met eigen roeiboot te redden en kwamen in deze gemeente aan wal. Naar men ver neemt is het vaartuig verzekerd. Stavenisse. Er is bevonden, dat aan den oever van den polder Oud-Kempens- hofstede alhier, ten Oosten van het oever- werk van 1904, eene oeverafschuiving is ontstaan, ter lengte van 90 M. Er bestaat mogelijkheid dat deze val, hoewel geen direct gevaar opleverende voor de zeewering, aanleiding zal geven tot uitbreiding van bovengenoemde werken. Middelburg. De 2de luitenant Kers is belast met de leiding van het voorbe reidend militair onderwijs te Zierikzee, Zonnemaire en Dreischor. Zondag werd alhier een voetbal wedstrijd gehouden, voor de zuidelijke 2e klasse competitie tusschen M. V. V. O. (Middelburg) en E. M. M. (Vlissingen), welke door E. M. M. gewonnen werd met 2—1. Bij de rust was de stand eveneens 2—1. Vlissingen. Aan de werf der Koninklijke Maatschappij „De Schelde" is opgedragen het maken van machines en ketels, voor het stoomschip „Duinland", op de werf der firma Rijkee Co. te Rotterdam, in aanbouw voor de Nederlandsche Lloyd. Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1-5 regels f I,elke regel meer f 0,20. Steenbergen meldt ons. De échte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geven de zieke nieren juist de hulp die ze noodig hebben, zij voeren uit het lichaam alle vloeibare vergiften, die eiwitverlies, waterzucht, stoornissen van de urine, graveel, rbeumatiek, steen, heupjicht, zenuw achtigheid, slapeloosheid en neerslachtigheid teweegbrengen en zij neutraliseercn de verkeerde uitwerking van thee, bier en spiritualiën. Mejuffrouw A. de Bruijn, Kadestraat A 149 te Steenbergen, meldt ons: Het is thans reeds vier maanden, dat ik niet geweten heb, wat het beteekent verlost te zijn van een aanhoudende, hevige pijn in den rug en lendenen. De pijn was zóó hevig, dat ze mij veel hinder bezorgde bij mijn werk en vooral het wasschen kostte mij zeer veel moeite. Ik had eveneens veel pijn in de maagstreek en mijn eetlust werd met den dag minder, terwijl ik mij bij het minste wat ik ver richtte, zeer afgemat gevoelde. Voortdurend klaagde ik over duizelingen en schemeringen voor de oogen en kreeg plotselinge benauwdheden, die door huiveringen gevolgd werden, juist alsof ik de koorts had. Ik gevoelde dat mijn toestand achteruitging en ik wist niet wat ik moest gaan beginnen, toen ik zooveel goeds hoorde vertellen van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Het is mij een ware vreugde u te kunnen melden, dat ik na het gebruik van één doosje een groote beterschap bekomen heb. De pijn was bijna geheel ver dwenen en mijn geheele gestel was er door verkwikt. Wanneer ik dan ook iemand mocht ontmoeten, die op een dergelijke wijze lijdt, zal ik hem gaarne de goede eigenschappen van uw geneesmiddel bekend maken. Ik ondergcteekendc verklaar dat het boven staande waar Is en machtig u het publick te maken op elke wijze die u goeddunkt. Pas op dat gij duidelijk Foster's Rugpijn Nieren Pillen vraagt, dan kan er geen vergissing plaats hebben. De handteekening van James Foster komt voor op elke doos. Ze zijn tc Zierikzee verkrijgbaar bfi den Heer M. S. Polak, gedlpl. Drogist, cn te Tholen bö den Heer W. Potterfiliaal Apotheek „Coronoe", Stoofsiraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel i f 1,75 voor één of f 10,— voor 6 dooxen. KINDER-I ♦MEEL. |MelkvoedselvoorKinderenenZtekenJ Aanbestedingen, Verkoopingen enz. Eikerzee, 1 Oef. De fandbouwvereeni- ging alhier besteedde een dezer dagen aan, de levering van: Franco vóór den wal. 213 balen Super. Van Aardenne, Dordt 2.54 I. J. van der Have, Rotterdam - 2,45 Maatschappij Dordt- 2,55 Dordtsche Maatschappij - 2.49' J. Verwest, Scharendijke, (prijs geheim), aannemer. Kaïniet (127 balen) k 100 K.G. Van Aardenne2,18 I. J. van der Have- 2,19 Maatschappij Dordt- 2,15 Dordtsche Maatschappij - 2,17 J. Verwest (prijs geheim), aannemer. Kalk (271 balen) k 100 K.G. Platteeuw, Terneuzeh 0,90 aannemer. I. J. van der Have- l,— Maatschappij Dordt- 1,10 Van Dijk Co., Dordt - 0,94 J. Verwest- 0,98 Franco op den wagen. 9875 K.G. Katoenmeel. I. J. van der Have9 80 J. Verwest, (prijs geheim), aannemer. 6200 K.G. Lijnkoekschilfers. M. Verheul10,32 I. J. van der Have- 10,40 J. Verwest, (prijs geheim), aannemer. Dreischor. De landbouwvereeniging alhier heeft aanbesteed de levering van 14500 K.G. kaïniet. Ingeschreven werd door: Van Aardenne, Dordrecht 2,15 I. J. v. d. Have, Rotterdam - 2,18 Maatsch. van Hulpmestst., Dordt. - 2,18 Dordtsche Kunstmestmaatschappij, - 2,19 Centraal Bureau landbouw-comité, afd. Dordrecht- 2,19 De levering werd gegund aan den Iaagsten inschrijver. Renesse, 2 Oct. Ten overstaan van notaris W. F. del Campo genaamd Camp werden voor den heer A. de Oude publiek verkocht: Een vare koe voor f 245; melkkoeien voor f 241, f 205 en f 203; kalf vaarzen voor t 222, f 191 en f 201. Landbouw en Veeteelt. St.-Filipsland, 4 Oct. In zooverre men hier reeds met 't suikerbieten uitdoen be zig is, valt de* oogst niet tegen. Verschei dene landbouwers hebben een gemiddelde opbrengst van circa 18000 kilogram. Houdt de droogte aan, dan zal men het uitdoen tijdelijk moeten staken.' Schouwen. Met het bietenrooien is men op de meeste plaatsen begonnen. Door de groote droogte valt het den arbeiders niet gemakkelijk de bieten uit den harden grond te halen. Vele bieten worden dan ook stuk getrokken. De opbrengst per H.A. varieert tusschen 35 en 40 duizend K.G. Het suikergehalte bedraagt 16 a 18 pCt. Door het zonnige weer der laatste dagen groeien de bieten nog heel wat en wordt het suikergehalte hooger. KERKNIEUWS. Ds. J. van Witzenburg, predikant te Zaandam (Westzijde), vroeger te Ouwerkerk (Duiveland), zal 25 October afscheid nemen van zijn gemeente en van het door hem 52 jaren bekleede ambt. Op het drietal voor predikant bij de Herv. Gem. te 's-Oravenhage, komt voor ds. P. J. Molenaar te Middelburg. Ds. A. van Dijke te Oudewater heeft bedankt voor het beroep naar de Geref. Gem. té lerseke. Tweetal Jbij de Oud Geref. Gemeente te Bruinisseds. G. H. Kersten te Rotterdam en ds. H. Roelofsen te Goes. O N D E R WIJ S. Noordgouwe. Aan den heer M. W. van de Garde, hoofd der openbare lagere school alhier, is met ingang van 1 Januari 1909 om gezondheidsredenen eervol ontslag verleend. Benoemd tot onderwijzer aan een Christelijke School te Scheveningen, de heer C. L. de Jong, onderwijzer aan de Christelijke School te Bruinisse, die deze benoeming heeft aangenomen. Bij Kon. Besl. van 15 Sept. 1908, no, 43, is aan de gemeente Burgh boven en behalve de gewone bijdrage in de kosten van het lager onderwijs, voor het jaar 1908 een rijkssubsidie volgens artikel 53 der Lager Onderwijswet, verleend van f 1000. Post en Telegrafie. De nieuwe briefkaarten. Voor locaal verkeer). Gelijk we reeds mededeelden, is, inge volge de wijziging in het posttarief, het port van briefkaarten in plaatselijk verkeer verlaagd tot l i cent. Briefkaartformulieren kosten een 1 cent. De nieuwe briefkaart draagt in Ucbtblauwen druk het nieuwe Nederlandsche wapen; de li cents post zegel is van-* hetzelfde model als de 2\ cents zegel van de gewone briefkaart, echter evenals het wapen van blauwe kleur. Er worden tevens U cents postzegels (ook blauwe) verkrijgbaar gesteld om op de tegelijk uit te geven briefkaartformulieren te plakken. De nieuwe briefkaart en de nieuwe IJ cents zegel en briefkaarlformulieren zijn met ingang van 1 October verkrijgbaar gesteld aan alle postkantoren. De wijzigingen in het posttarief voor het binnenland, voor zoover voor het publiek van belang en van kracht 1 October, laten we hieronder nog eens volgen Brieven. Het gewicht voor enkel voudig port is verhoogd tot 20 gram. Briefkaarten. Het port in plaatselijk verkeer is verlaagd tot IJ cent; formu lieren cent per stuk. Voor ongefrankeerdc of ontoereikend gefrankeerde briefkaarten is boven het ontbrekende port 2.1 cent verschuldigd. Gedrukte stukken. Tot 500 gram bedraagt het port t cent per 50 gram of gedeelte van 50 gram. Nieuwsbladen. Het gewicht voor cent port te verzenden is verhoogd tot 55 gram per nommer of exemplaar, met of zonder bijvoegsel. Bladen, welke ten minste eenmaal per maand uitkomen, worden mede als nieuwsblad toegelaten. De ambtenaar der posterijen Q. A. van Gelder te Middelburg wordt over geplaatst naar het kantoor te Bergen-op- Zoom. RECHTSZAKEN. De rechtbank te Amsterdam veroordeelde, wegens een poging tot opzettelijken moord op uitdrukkelijk verlangen van een ander, den 21-jarlgen stuurman T., die zijn meisje, na voorafgaand overleg en aan dringen harerzijds, met een revolver verwondde in den avond van 4 Augustus in de Kruislaan onder Watergraafsmeer, tot 2 jaar gevangenisstraf. De eisch was drie jaar. Zeven zittingen heeft de Amster- damsche rechtbank gewijd aan een be trekkelijk eenvoudige zaak. Een welgestelde Utrechtenaar was overleden en had een vriend benoemd tot executeur-testamentair. Onder de nalatenschap was een prolongatie- bewijs ten laste van den vriend groot f 8500 en dit bewijs hebben de executeur en zijn zoon weten weg te moffelen, waartoe echter een meineed en valschheid in geschrifte hen moest helpen. De zoon had bovendien bij den verkoop van een huis nog 'n f 1000 in zijn zak weten laten te glijden die hem niet toekwam. Er is thans tegen den vader één jaar, tegen den zoon drie jaar gevangenisstraf geëischt. RAAD VAN STATE. Ontslag van een gehuwde onderwijzeres. Voor den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur, werd behandeld het beroep van den Raad der gemeente Oóstelbeers c. a. tegen het besluit van Gedep. Staten van Noord-Brabant, waarbij goedkeuring is onthouden aan het besluit van genoemden Gemeenteraad tot het ver leenen van eervol ontslag aan mejuffrouw B. als onderwijzeres aan de openb. lagere school te Middelbeers. In het over deze zaak door staadsraad mr. Van Gennep uitgebracht verslag werd medegedeeld, dat het ontslag was gegrond op de overweging, dat het niet in het be lang van het onderwijs is te achten, dat de onderwijzeres gedurende hare zwanger schap en later als moeder hare plaats in de school behoudt en voorts, dat de districts schoolopziener en de inspecteur het ontslag niet gewettigd achten en ook van oordeel zijn, dat in dit geval van een nadeeligen invloed op het onderwijs door handhaving van de onderwijzeres niet is gebleken, ter wijl bovendien zulk een nadeelige invloed zoude kunnen worden voorkomen door plaatsvervanging. Gedep. Staten deden hierbij nog opmerken, dat plaatsvervanging niet onmogelijk is. De bedoelde onderwijzeres zou gelijk verder bleek indertijd zijn benoemd onder voorwaarde, dat zij ontslag zou nemen in geval zij huwde, maar hiertegen over werd door haar aangevoerd, dat zij van die voorwaarde eerst geruimen tijd na hare benoeming heeft kennis gekregen. De Kon. beslissing volgt later. Visscherlj-Berichten. Bruinisse, 3 Oct. In de vorige week werden van hier verzonden 3890 ton mosselen naar België en Frankrijk en 640 balen naar Engeland, Holland en Duifsch- land. Aangevoerd werd 2200 ton mosselzaad, terwijl de verzending van oesters 42000 stuks bedroeg. De verzending is door de warmte der laatste dagen deze week be langrijk minder. lerseke, 3 Oct. Vrijdag werd een visscher aangenaam verrast door de ontdekking van een school roggen, waarvan er met een schippershaak acht werden buit ge maakt. Dit verdient in zooverre vermelding, dat de aanwezigheid dezer visschen in dezen tijd van 't jaar zelden of nooit voorkomt. Na 1 Augustus wordt er niet meer naar gevischt, wijl zij dan vertrokken zijn. De Ambachtsschool te Oostburg. Reeds is kortelijk melding gemaakt van de opening van de nieuwe ambachtsschool te Oostburg, in Zeeuwsch-Vlaanderen, in tegenwoordigheid van den Minister van Binnenlandsche Zaken, mr. Th. Heemskerk, die daartoe via Vlissingen en Breskens was overgekomen. De voorzitter, de heer mr. F. J. N. van Dam, hield een uitvoerige rede, waarin hij de geschiedenis van het ontstaan en de beteekenis dezer nieuwe stichting uiteen zette en hulde bracht aan allen, die tot het totstandkomen daarvan zoo krachtig hebben samengewerkt, inzonderheid den secretaris, den heer A. Mijs Betreurende, dat de Commissaris der Koningin ver hinderd was deze plechtigheid bij te wonen, sprak hij zijn vreugde uit over de komst van den Minister, die, niettegenstaande de verre en moeilijke reis, niet geschroomd had om door zijn tegenwoordigheid van de belangstelling der Regeering te doen blijken. Minister Heemskerk hield daarop een toespraak, waarin hij getuigenis gaf van de ingenomenheid, waarmede de Regeering op het voorbeeld van zijn twee ambts-voor- gangers de ontwikkeling van het ambachts- onderwijs volgt en steunt, ook al maakt de .toestand van 's Rijks financiën dit wel eens moeilijk. Hij bracht hulde aan de mannen, die, zij het ook met steun van de regeering en van verschillende maat schappijen, het moeilijke werk hadden ondernomen en gelukkig tot stand ge bracht. Ook was het hem aangenaam door deze aanleiding gelegenheid gevonden te hebben om persoonlijk kennis te maken met dityhem tot dusver onbekend gedeelte van ons land. Ten slotte sprak de Minister de hoop uit, dat tjods zegen moge rusten op den arbeid dezer school en van degenen, die daaraan verbonden zijn. Na den Minister spraken nog de heer De Jonge namens Gedeputeerde Staten, en mr. P. C. J. Hennequin, de bescherm heer der vereeniging, waarna de aanwezigen het fraaie gebouw bezichtigden, waarin dezer dagen het onderwijs zal aanvangen met 26 leerlingen. Vervolgens werd den Minister ten Raad- huize een dejeuner aangeboden, waarbij 22 personen aanzaten, waarna ongeveer half vier de Minister per extra-tram naar Breskens terugkeerde. Tweede Kamerverkiezingen. Men meldt uit Sneek: Dr. A. Kuyper werd hier gisterenavond door de anti-revolutionaire kiesvereeniging met algemeene stemmen tot candidaat voor de tusschentijdsche Kamerverkiezing ge kozen. Van welingelichte zijde vernemen we, dat, bijaldien de a.-r. Centrale in den loop der volgende week dr. Kuyper canditeert, deze de candidatuur zonder voorbehoud aanvaardt. In dat geval lijdt het geen twijfel, of de liberalen in het Sneeker district komen met een tegencandidaat (men noemt reeds mr. Rink), waardoor het voor die weinige maanden nog op een stemming zal moeten uitloopen. Het Fr. Dbl., 't welk er niet zeker van is, dat dr. A. Kuyper in het distrtct Ommen zal gekozen worden, omdat het nog zal moeten blijken of dit district vroeger voor een staatkundige partij dan wel voor den heer Van Alphen koos, zegt, dat de anti revolutionairen in het district Sneek, „het wisse voor het onwisse nemendmet niemand anders uitkomen dan met dr. Kuyper". Dinsdagmiddag a.s. zal de Centrale Anti-Rev. Kiesvereeniging in het district vergaderen. {Rotterdammer). Een alleraardigst voorval. U>t het kamp bij Laren, waar in de afgeloopen week het 10e regiment infanterie kampeerde, verneemt De Tijd het volgende: Na de overwinning behaald te hebben, in vijandelijk land, zou het 10e reg. inf., om machtsvertoon te maken tegenover de bevolking, die de troepen vijandig gezind was, een militairen marsch maken door verschillende steden. Dit was gebeurd en de troep had zich neergevlijd om te rusten. Nabij den weg, die door de heide liep, stond de commandant van het 10e reg. inf., kolonel Neeteson. Een burger-wielrijder naderde in de verte op den weg en passeerde de rustende troepen. Doch tegenover den kolonel gekomen, haalde bij uit zijn zak plots een revolver te voorschijn en schoot op deze legerautoritëit. Toen ventre k terre er van door, hij kwam te vallen, liet de fiets in den steek en rende zoo weg. Er ontstond een paniek, allen sprongen op. En de Ordonnansen en andere militairen, die in de nabijheid van den kolonel stonden, stormden den burger achterna en hieven sabel of handen met een dreigend gebaar op. Algemeen dacht men aan een aanslag op den kolonel! fn 't belang der veiligheid trad nu de luitenant der wielrijders op, die bij de z.g. aansiagplaats stond, liet de vervolging staken en beduidde, dat 't geval verband hield met den geest der oefening: een inwoner van het overwonnen land, zou nl. een aanslag plegen op het leven van den kolonel. De burger was een lid van het wielrijderskorps! Toen algemeene vroolijkheidDat kan men begrijpen. En ook de kolonel lachte mee. Want die wist er alles van. Gemengd Nieuws.. Een buitengewoon geval van „achter lijkheid" komt voor in een klein dorpje van het Engelsche graafschap Devon dicht bij Cove. In dat dorp woont een jong meisje van 22 jaar, Mildred Hart, wier physieke en moreele ontwikkeling sedert 18 jaar geheel en al is gaan stilstaan. Mildred Hart is zoo groot als een kind van eenige jaren oud en heeft ook een geheel kinderlijk voorkomen behouden. Zij speelt met een pop, zij huilt, wanneer ze in het donker zit, zij trapt en verweert zich, wanneer men haar naar bed wil brengen en ant woordt op allerlei vragen met enkele woorden. Sedert het bestaan van dit natuurwonder door eenige reizigers gemeld werd, komen de geneesheeren in grooten getale opdagen om het kindje van 22 jaar te bezoeken. De ouders beweren, dat eenige van hunne voorouders eveneens twee meisjes gehad hebben, welke dezelfde ziekelijke, achterlijke verschijnselen vertoonden. Van barbier tot burgemeester. Naar men uit onverdachte bron verneemt, zal de heer J. Huizinga, vroeger barbier, thans gesalarieerd propagandist van Patrimonium, wonende te Watergraafsmeer, eerstdaags benoemd worden tot burgemeester van Axel. Voor Holten was hij ook een ernstige candidaat. Daar heeft hij evenwel de vlag moeten strijken voor baron Van den Borch van Verwolde. Een drama in een spoorwegcoupé. Woensdag heeft in een coupé van den trein tusschen de Duitsche stadjes Robnitz en Rostock, een woedend gevecht plaats gehad, toen de trein in de buurt was van het station Oelbensande. De kunstschilder H., uit Rostock, en zijn zuster, die zich op de thuisreis bevonden, na hun zomeruitstapje, waren plotseling krankzinnig geworden. De mede reizigers trokken aan de noodrem, maar toen na het stilhouden van den trein het treinpersoneel kwam toesnellen, wierp de zuster van den schilder zich uit het portier en klom als een kat op het dak van den waggon, terwijl haar broer in de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 2