en gendarmen, en wist steeds als een paling door de vingers der gerechts dienaars te slibberen. Slim is hij in alle opzichten, vooral in dat van zich te grimeeren. Op zekeren nacht hadden gendarmes van Brugge, die een klopjacht maakten op hem, de zekerheid dat hij een schuur van een hofstede was binnengevlucht. Zij omsingelden deze en deden vervolgens den hoeve-bewoner, een oud versleten mannetje, naar binnen gaan, om aan M. te zeggen dat hij moest vluchten, daar de gendarmen kwamen. Kort nadien zagen dezen den ouden pachter naar buiten komen, die hun een teeken gaf op hun hoede te wezen, waarna hij in de richting zijner hoeve terug ging. De gendarmen werden echter niets meer gewaar. Zij gingen naar binnen en vonden den ouden pachter in zijn hemd tusschen bossen stroo geduwd. Minnaert had hem vast gegrepen, zijn kleeren uitgedaan en ze zelf aangetrokken. Daarna deed hij een valschen baard aan, bootste den gang na van den ouden man en trok stil naar buiten zonder herkend te worden. In plaats van de woning der hofstede binnen te gaan, had hij langs achter het hazenpad gekozen, het naburige bosch in. M. werd drie jaar geleden geknipt en door de rechtbank van Brugge veroordeeld tot een gevangenisstraf. Na die uitgezeten te hebben is hij over de grens gezet, maar toch weer naar zijn geliefkoosde streek overgewaaid. Hij werd Donderdag in een danszaal aangehouden, terwijl hij aan 't walsen was. NEDERLAND. Amsterdam, 29 Sept. Men herinnert zich de zaak van den Amsterdamschen rechterszoon, die, wegens diefstal van rijwielen, door de politie gevat, door den officier van justitie eigenlijk was 't de waarnemende titularis, de subst.-officier, mr. W. J. van Dam, die uithoofde van uitstedigheid van mr. Baart de la Faille diens functie waarnam op vrije voeten werd gesteld, nadat door den vader de schade aan de bestolenen was vergoed en dezen verklaard hadden, geen vervolging te wenschen. 't Heeft indertijd aanleiding tot groot meeningverschil gegeven of deze ambtenaar de officier daarin wèl heeft ge handeld. Noemde de een dit eene daad van ongelijke rechtsbedeeling, een ander wees er op, dat clementie in dergelijke gevallen toch wel meer voorkomt. Hoe men ook over de zaak denke, de aandacht zal zeker getrokken hebben het bericht in de Staatscourant van Zaterdagavond, be helzende de benoeming van mr. Van Dam tot griffier van het derde kanton alhier, een niet dagelijks voorkomende verwisseling van functie. Gouda, 28 Sept. Hedennacht is een poging tot inbraak gedaan in het kantoor van den heer J. A. Donker, sigaren fabrikant, aan de Vest. De dader werd echter op heeterdaad door de politie betrapt en gearresteerd. Op het politie bureau in verhoor genomen, bleek het te zijn zekere P. M. P., een landlooper, die pas dezer dagen uit Duitschland naar hier was gekomen. De man, die thans 28 jaar is, moet ongeveer 16 jaar geleden hier ter plaatse hebben gewoond. Nadat proces-verbaal tegen hem was opgemaakt, is hij hedenmorgen naar het huis van bewaring te Rotterdam overgebracht. 's-Gravenhage, 28 Sept. Bij een glas- en inbraakverzekerings-maatschappij heeft zich Zaterdagmiddag iets heel eigenaardigs voorgedaan. De heer M., een groot aandeelhouder, schreef op eigen gelegenheid een ver gadering van aandeelhouders uit (de gewone kon niet doorgaan wegens ziekte der commissarissen, die aan de beurt van aftreding waren). Hij verdeelde zijn aan- deelen onder eenige personen, die met de maatschappij niets te maken hadden, ja zelfs moeten er twee gefingeerd wezen. Op die onwettige vergadering werden nieuwe commissarissen gekozen en de beide directeuren in Den Haag en Amsterdam ontslagen. Met de nieuwe zoogenaamde commis sarissen begaf hij zich daarop naar het kantoor der maatschappij, kwam dit binnen tegen den wil der directie en ver zegelde de brandkasten. Tevens publiceerde hij een advertentie in eenige bladen, meldende dat de directeuren waren ont slagen. Dezen lieten eerst de z.g. commissarissen van hun bureau verwijderen en verbraken daarop kalm de zegels. Door hen werd verder bij de politie een aanklacht ingediend wegens huisvredebreuk en een civiele procedure begonnen om een schadevergoeding van f 25.000. Uit zekerheid lieten ze meteen beslag leggen op de f 57.000 aandeelen, welke door den heer M. ten bureele waren gedeponeerd, om toegang te krijgen tot de ter elfder ure uitgestelde aandeelhoudersvergadering, welke door den heer M. op eigen gelegen heid thans is gehouden. Van hun kant zal nu een advertentie verschijnen, waarin hun ontslag wordt ontkend. Bij de behandeling voor de rechtbank te 's-Hage van een diefstal met braak in een goudsmidswinkel in de Korte Poten aldaar, werd een getuige gehoord, die denzelfden ochtend tot zes jaar gevangenis straf werd veroordeeld en zich in hechtenis bevond. Toen deze zijn verklaring had afgelegd en de president last gaf om hem terug te brengen naar de cel, vloog hij één der beklaagden, vóór dat de veldwachters het beletten konden om den hals en gaf haar, onder den uitroep: „dag Marie", welke beantwoord werd met een „dag Jaap", een kus. Daarna werd hij losgerukt en weggehaald. Dinteloord, 29 Sept. Op initiatief van ds. Ruis, predikant bij de Geref. Kerk alhier, zijn een Jongelingsvereeniging en een Naaivereeniging opgericht. De laatste stelt zich ten doel kleedingstukken te ver vaardigen en die kosteloos uit te reiken aan behoeftige ingezetenen. Goedereede, 28 Sept. Het aan de Westzijde van de zandbank „Ooster" gestrande Duitsche stoomschip „Lena Petersen", geladen met hout met bestem ming naar Gent, is vermoedelijk zonder hulp bij vloed vlot gekomen. De blazer schuiten G O 2, 3, 12, 24 en 25, evenals verschillende vaartuigen uit Brouwershaven en Ouddorp en de stoomreddingsboot uit den Hoek-van-Hollandwelke ter hulp waren uitgevaren, keerden onverrichterzake terug, wijl van het stoomschip niets te zien was. Het schip is voor de helft verzekerd bij „London" voor 8000, en schip en lading bij dezelfde maatschappij voor 15,000. Oud-Beierland. Het weesmeisje uit deze gemeente, Emmetje van der Schoor, die hare vacantie gebruikte om naar Amerika te gaan, heeft, naar Het N. v. d. D. meldt, thans aan hare familie hare goede aankomst gemeld, en tevens, dat de kennismaking aan beiden is meegevallen, zoodat zij reeds over vier weken zal trouwen. Uit Stad en Provincie. Zierikzee, 30 Sept. In de Dinsdagavond j.l. gehouden vergadering van de Vrijz. Propagande-CIub „De Jonge Vrijzinnigen" alhier, bracht de voorzitter verslag uit als afgevaardigde van de gehouden Bonds vergadering en Landdag te Meppel. Tot bestuurslid werd gekozen de heer J. Enzlin, terwijl weder 2 nieuwe leden werden geballoteerd. Wij waren gisterenmorgen nauwelijks goed wakker, of men deelde ons mede, dat er een dijkbreuk was, en dat een gedeelte van ons stadje reeds onder water stond. Wij keken eens naar buiten, en bemerkten tot onze geruststelling, dat de Oude Haven nog geen gevaar liep overstroomd te zullen worden. „Ja, maar u moet eens komen bij den Westhavendijk, daas zult u wat zien". En ijlings spoedden wij ons naar het aangewezen punt, waar veel menschen, waaronder wij ook den burge meester en eenige raadsleden opmerkten, belangstellend het water gadesloegen, dat uit de openstaande Westhavensluis stroomde naar het lager gelegen land, dat in het westelijk gedeelte van ons stadje ligt. Wat zou de oorzaak zijn, dat die sluis openstond, en aldus, toen het vloed was, gelegenheid gaf aan het instroomend water landerijen, tuinen en boomgaarden, en zelfs de Karnemelksvaart, onder water te zetten? Hadden de werklieden, bij de herstelling van de sluisdeur, soms ver zuimd den haak van de andere sluis deur los te maken? Of zat er iets tusschen de sluisdeur, waardoor deze zich bij het wassen van het water niet sluiten kon Het laatste bleek het geval te zijn geweest. Een stuk hout belette, dat door den aandrang van het water de sluisdeur zich sloot. Daardoor stonden weilanden, tuinen en de moes- gronden weldra blank. Wij stonden nu in waarheid met de voeten in het water. Maar gelukkigSchouwen's meermin ontfermde zich over Zierikzee. De dam. bij de Zuidwellebrug werd doorgebroken, en met de kracht van een waterval stroomde in den polder van Schouwen het overtollige water, zoodat de ondergeloopen gronden daarvan spoedig bevrijd werden. Er is, naar men ons mededeelt, nog al veel schade geleden. Wij vernemen, dat voor de controle op de juiste naleving der voorschriften betreffende het verzenden van oesters en mossels onder certificaat van onbesmet heid, welke verzending meer en meer doorbreekt, en in Engeland en België zeer op prijs gesteld wordt, door den Minister van Financiën, in afwachting eener defini tieve regeling, aan den voorzitter van het Bestuur der Visscherijen is opgedragen uit het personeel der Visscherij-politie vier personen als waarnemend controleurs aan te wijzen. Door dezen zijn als zoo danig aangewezen voor de controle te Bruinisse de opziener Wesdorp aldaar; voor de controle te Tholen de schipper 2e klasse L. Bal aldaar; voor de contröle van Krabbendijke, Ierseke en Wemeldinge, standplaats Ierseke, de schipper le klasse J. C. Cornelisse J.Hz. te Zierikzee en de schipper 2e klasse A. Geensen te Ierseke. Deze maatregel gaat in met 1 October. Het is te verwachten, dat zoo in België als in Nederland binnenkort, althans voor oesters, het verzenden onder certificaat verplichtend zal worden gesteld. Met ingang van 1 October a.s. zijn bevorderd tot waarnemend schipper bij de Visscherij-politie de knechts R. de Raat van Zierikzee; L. v. d. Weele van Zierik zee, met standplaats IersekeL. Berrevoets van Ierseke; en A. Bustraan van Tholen. Bij Kon. besl. van 26 dezer zijn benoemd tot gezworene van den Nieuw- landepolder, A. Blok Jz., te Krabbendijke; tot gezworene van het waterschap Gouwe- veer en Zelke, A. Geluk, te Zierikzee; tot gezworene van het waterschap St.-M2artens- dijk, C. Gaakeer, te St.-Maartensdijk; tot gezworene van den Westerlandpolder, C. Rentmeester, te Wolphaartsdljk; tot lid van het bestuur der waterkeering van den calamiteuzen polder Nieuw Neuzen, D. Scheele Pz., te Hoek. Dezer dagen ontvingen alle leger- autoriteiten, die bevoegd zijn den minderen straffen op te leggen, van den Minister van Oorlog een circulaire, waarin hij zijn verlangen te kennen geeft, dat de straffen worden opgelegd eerst na een degelijk onderzoek en dan met kalmte, met overleg, met liefde voor den soldaat. Alle zaken, die tot verlichting dienen, moeten haar invloed doen gelden. Men moet rekening houden met de personen, die gestraft worden, hun gedrag en antecedenten. Rekening houden ook. dat de tijden en toestanden veranderd zijn en de strafwijze van vroeger voor thans niet meer deugdelijk is. De Minister veroordeelt het opleggen van vaste straffen. Men kent geen andere tijden meer dan 4, 8, 14 dagen kwartier-, kamerarrest, politiekamer enz. Waarom geen tijden daartusschen Ook moeten de strafopleggers eraan denken, dat een straf, waarin een Zondag valt, veel zwaarder is, ep dat dus de tijd daardoor moet ver minderen. Noordgouwe. De gemeenteraad be noemde 28 dezer tot telefoonhouder den heer Gerrit Romeijn van Burghals plaats vervanger blijft optreden de heer J. Romeijn, brievengaarder. Een tweede geval van besmettelijke keelziekte deed zich in dit jaar hier voor, helaas, nu met doodelijken afloop. Na een lijden van enkele dagen bezweek de bijna 20-jarige lljderes. Kerkwerve, 30 Sept. De alhier gehouden Neerbosch-collecte bedroeg over het 3e kwartaal f 10,99. Vlissingen. De Vrijzinnige Kiesvereeni- ging „Algemeen Belang" alhier is ontbonden. Op het eerste gezicht klinkt dit bericht wel wat vreemd, en nog vreemder is het zeker, dat wij thans, in een gemeente van 21000 zielen, waar de vrijzinnigen in de meerderheid zijn, thans geen geestverwante kiesvereeniging hebben. Toch is het genomen besluit in het belang der v/Ijzinnige partij, omdat het de eenige mogelijkheid is om uit een reeds lang bestaanden ongewenschten toestand te komen. Metfmalen kwamen de meer vooruitstrevende en de meer behoudende leden met elkaar in botsing, en op den duur kon een scheuring niet uitblijven. Thans is het mogelijk een kiesvereeni ging op zuiverder grondslag op te richten, en het is zoo goed als zeker, dat binnen kort een zoodanige vereeniging zal worden opgericht. Aanbestedingen, Verkoopingen enz. Renesse, 29 Sept. Ten overstaan van notaris W. F. del Campo genaamd Camp werden ten verzoeke van den heer W. Kooman publiek verkocht: Een koe voor f 150; kalfvaarzen f 172, f 230, f 211, f 201, f 212, f 170, f 187; een os f 70; kalveren voor f 30, f 50, f 30. Middelburg. Aan het gebouw van het Prov. Bestuur werd heden aanbesteed: 1°. het verrichten van baggerwerk op het Nederlandsch gedeelte van het kanaal van Terneuzen en in de buitenhaven te Terneuzen. Minste inschrijver de heer Van Haaften te Zaltbommel, voor f 4444; 2°. het herstellen der schade, toegebracht door het stoomschip „Ameland" aan de Keersluis te Vlissingen, behoorend tot de werken van het kanaal door Walcheren. Raming f 3500. Minste inschrijver de heer W. A. Ver- brugge te Gouda, voor f 2960. Landbouw en Veeteelt. Wrang. -De directeur der Rijks- Seruminrichting, dr. J. Poels, heeft aan den voorzitter der „Friesche Maatschappij van Landbouw" mededeeling gedaan, dat hij, na een langdurig onderzoek bij onge veer 100 aan „wrang" lijdende runderen in de verschillende provinciën des lands, er in geslaagd is de oorzaak dier ziekte op te sporen. Verschillende methoden van behandeling worden aan genoemde in richting tegen deze ziekte toegepast. Over de bestrijding en behandeling is een uitvoerig rapport in voorbereiding. RECHTSZAKEN. Voor de rechtbank te Rotterdam hebben terechtgestaan de Oost-Indische ambtenaar K. en diens echtgenoote, beschuldigd van valschheid in geschrifte, doordat zij te Rotterdam eene huwelijksakte zouden hebben doen opmaken, hoewel Rotterdam niet hunne werkelijke woon- of verblijf plaats was. Tengevolge van die handeling was een huwelijk voltrokken binnen 300 dagen nadat de vrouw van haar vorigen man gescheiden was, hetgeen bij de wet verboden is. Als getuigen werden o. a. gehoord de wethouder van den Burgerlijken Stand te Rotterdam, Jhr. van Citters, en de hoofd ambtenaar Mr. N. J. E. de Voogt. Het O. M. eischte voor de vrouw vrij spraak, doch voor den man 2 dagen hechtenis. Bij bevelschrift der arrondissements rechtbank te Middelburg is rechtsingang verleend met bevel tot instructie der zaak tegen J J. v. R., onbezoldigd rijksveldwachter te Axel, ter zake van mishandeling. Procureur-generaal bij het gerechtshof te 's-Gravenhage, mr. Bijleveld, nam conclusie in de zaak van de Vrije Gerefor meerde Gemeente te Melissant, contra de Gereformeerde Gemeente aldaar, hiertoe strekkende, dat eerstgenoemde gemeente alsnog zou worden toegelaten tot het bewijs, dat zij is eigenares van het kerk gebouw; immers de artt. 626 en 656 B. W., bepalend, dat al hetgeen op den grond is, eigendom is van den eigenaar van den grond, hier de Gereformeerde Gemeente, is niet de uitdrukking van een beginsel, maar geeft een vermoeden, is namelijk de regel, die niet belet, dat het ook anders kan zijn. Uitspraak over 6 weken. In het begin dezes jaars kwam de Nederlander C. uit Duitschland met zijn zoontje naar Arnhem, met het plan zich van den knaap te ontdoen. Het kind werd 's nachts gevonden aan den Zijpschen weg met een levensgevaar lijke wond aan den hals. De vader gaf zich zelf aan en een des kundig onderzoek leidde tot zijn ontoereken baar-verklaring. De rechtbank te Arnhem stelde Dinsdag den man buiten vervolging en gelastte zijn overbrenging naar Medemblik. De landbouwer Maarten van den H.f uit Vlnkeveen, die melk vervalschte door bijvoeging van water 7 liter water op 50 kan melk werd te dier zake door de rechtbank te Utrecht veroordeeld tot 6 weken gevangenisstraf, overeenkomstig den eisch. KERKNIEUWS. Noordgouwe. Werden diakenen der Ned. Herv. Gem. op Zondag 20 Sept. verblijd met een extra gift van 20 gulden, Zondag j.l. werd andermaal een extra gift van 25 gulden gecollecteerd. Kerkwerve, 30 Sept. De opbrengst der Zondag 1.1. gehouden collecten bij de oogstpreek bedroeg f 31,11. Dinteloord, 29 Sept. Bij de gehouden stemming voor vier leden van het kies college bij de Herv. Kerk, die volgens rooster aan de beurt van aftreden waren, zijn herbenoemd de heeren P. van Sliedreght Jz. en J. van Nieuwenhuijzen Pz., terwijl er voor de overige twee zetels andermaal een vrije stemming moet plaats hebben. Zondagmorgen werd in de Groote Kerk te Vlissingen ds. A. A. Vermeer, uit Oosterwijk gekomen, bij de Ned. Herv. Gemeente bevestigd door zijn broeder, ds. A. J. A. Vermeer, predikant te 's-Gravenhage, naar aanleiding van Jesaja 40:2 (le gedeelte). 's Avonds hield ds. Vermeer zijn intree rede, naar aanleiding van Psalm 957 (le gedeelte). Wederom is aan de fabriek van den heer A. S. J. Dekker te Goes een pijporgel besteld, thans voor de Geref. Kerk te Alblasserdam. Bewijs dat deze oude bekende zaak haar goeden naam in ieder opzicht handhaaft, mag wel blijken uit de vele bestellingen die haar toekomen. ONDERWIJ S. Benoemd tot onderwijzer aan de Christe lijke school te Oostburg de heer D. J. van Wijck, thans werkzaam aan de Christelijke school te Zierikzee. Post en Telegrafie. Met ingang van 1 Oct. is benoemd tot brieven- en telegrambesteller te Hansweert D. Koopman te Terneuzen, vroeger tele grambesteller aldaar. TWEEDE KAMER. De Kamer heeft Dinsdag zonder stemming goedgekeurd het postcontract met de Stoomvaartmaatschappij „Zeeland". Bij dit contract wordt der Maatschappij voor het overbrengen der Nederlandsche brievenmalen, in de beide richtingen, eene som van f 50 000 in het jaar toegekend en waarborgt de Staat haar voor de brieven malen van en aan buitenlandsche post- administratiën eene jaarlijksche opbrengst van f 400.000. Verder geniet zij voor de pakketpost van of voor Nederland of andere landen, zes cent voor elk pakket. Het vervoer van zakken, manden, kisten, valiezen of dergelijke, die voor de ver zending per post dienen of gediend hebben, geschiedt kosteloos. Aan den heer Jansen, afgevaardigde voor Den Haag, verklaarde Minister Bevers dat ook hij den bouw der mailschepen in Nederland zooveel mogelijk wil bevorderen. Donderdag te half twee uur regeling der werkzaamheden. Brand te Oudenbosch. In de beetwortelsuikerfabriek „De Mark", aan den Öudlandschen dijk onder Ouden bosch (N.-Br en toebehoorende aan de „Algemeene Suikermaatschappij", onder directie van de heeren mr. Smits te Oosterhout, en Van Rossum te Oudenbosch, is Maandagnamiddag een hevige brand uitgebroken, die echter gelukkig tot een gedeelte der fabriek is beperkt gebleven. Een ooggetuige meldt de volgende bizonderheden ln een nieuw gedeelte der fabriek, de zoogenaamde pulpdrogerij, was men dit jaar bezig met uitgebreide werkzaamheden te verrichten en verschillende nieuwe machinerieën aan het opstellen. Vijf Duitsche firma's hadden die werkzaam heden aangenomen, terwijl de firma Groeneveld, Ruempol Co. te Amsterdam belast was met de electrische licht installatie. Een aantal monteurs en werk lieden was dan ook in de fabriek w:rkzaam, om zoo spoedig mogelijk gereed te zijn, wijl de fabriek voornemens was deze weck hare campagne te beginnen. Tijdens de proefdraaiing, welke uit stekend slaagde, werd des middags onge veer kwart over vieren (in den schafttijd) brand ontdekt in de pulpdrogerij op den stofzolder, bij een grooten ventilator. In een oogwenk stond daar alles in vlam, zoodat de werklieden de vlucht moesten nemen; enkelen van hen kregen daarbij eenige brandwonden. De nabijgelegen suikerfabrieken „Stand- daarbuiten" en „St-Antoine" zonden ter stond hunne brandbrigades met blusch- middelenvooral de spuit van laatstgenoemde fabriek heeft krachtig gewerkt, waardoor de brand tot een gedeelte der fabriek is beperkt kunnen worden. Met hulp van eigen personeel was de vooruitgang van den brand in ongeveer anderhalf uur tot staan gebracht. De geheele pulpdrogerij is echter uit gebrand; alleen de muren staan nog; de voornaamste machinerieën, welke gelijk vloers waren opgeste'd, heeft men kunnen redden, al zullen zij door het neerstortende puin en ijzer wel geleden hebben. Voor de talrijke werklieden is het een geluk, dat de eigenlijke fabriek behouden is, zoodat met eene stoornis van slechts eenige dagen de campagne toch zal kunnen aanvangen. Van het pulpdrogen zal echter dezen winter niets meer komen, zoodat daarin op andere wijze zal moeten voorzien worden. De oorzaak van den brand is nog niet met zekerheid bekend; men denkt aan onvoorzichtigheid. De schade, welke door verzekering is gedekt, wordt geraamd op 60 k 70 duizend gulden. Nadat de brand gebluscht was, vond men op één der zolders het bijna geheel verkoolde lijk van den 26-jarigen arbeider R. Nageli. De man had zich vermoedelijk vóór het uitbreken van den brand op den zolder te slapen gelegd; de vlammen hadden spoedig ïn den vloer van den zolder een gat gebrand; de ongelukkige moet toen door de zoldering gevallen zijn en in de vlammen omgekomen. Hij laat een vrouw met drie kinderen achter. ONWBE 3FL. Zondagmorgen in de vroegte ontlastte zich boven het O 1 d a m b t (Gr.) een hevig onweder. Te Finsterwold werden een paard en een koe, te Beert a een schaap door den bliksem gedood. Een aantal paarden en koeien was in slooten geraakt. Enkele landbouwers moes ten tien en meer paarden op het droge helpen. De oester-manifestatie in Brussel. Het Zondag gevierde jubileumfeest van de vischmarkt te Brussel heeft aanleiding gegeven tot een practische weerlegging van de opzienbarende regeeringswaar- schuwing tegen het gebruik van oesters. Ten eerste had er op zeer ruime schaal een gratis uitdeeling van Zeeuwsche oesters plaats, en te oordeelen naar den aandrang van de liefhebbers, heeft die waarschuwing de vrees voor typhus niet versterkt. Als feestrede hield de directeur van de Markt een lang pleidooi voor het gebruik van oesters, en deed hij een warm beroep op de gemeente-overheid om den steun van haar hoog moreel gezag te verleenen ten gunste van de oestercultuur, die sedert een jaar ernstig lijdt onder den tegen haar gevoerden veldtocht. Burgemeester De Mot voerde ook het woord en verklaarde zich in een geestige rede onder het applaus der aanwezigen bereid tot de grootste opoffering voor de oesters, door zich persoonlijk beschikbaar te stellen. „Dat men mij oesters brenge!" riep hij uit: „Ik bied mijn lichaam aan, en morgen zult gij aan onze medeburgers zeggen: Onze burgemeester heeft oesters gegeten, en hij is nog gezond". Er was ook een groep Zeeuwsche meisjes aanwezig, arbeidsters uit de oesterputten. Zij werden aan den burgemeester voor gesteld. Gemengd Nieuws. Vriendelijke begroetingDe groen tijd aan onze universiteiten is begonnen. Ziehier den aanhef van een artikel in het

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 2