N ESTLEs KINDER- -MEEL. j Melkvoedsel voor Ki nderen eoZieken J eensklaps beweging in den stapel kwam, zoodat de balen omlaag stortten. Bijna onmiddellijk daarna miste men één der arbeiders, den ongeveer 20-jarigen D. de Boer, die zich met een kruiwagen in de nabijheid had bevonden. Toen bleek dat hij zich niet had verwijderd, zooals men eerst geloofde, begon men terstond met vereende krachten de balen te verwijderen, daar de ongelukkige klaarblijkelijk onder de massa was bedolven. Weldra ontdekte men zijn kruiwagen en even later De B. zelf, in voorover liggende houding. De levensgeesten bleken echter reeds geweken. De overledene was ongehuwd, doch zijn moeder, een arme weduwe met een groot gezin, verliest in hem haar kost winner. Bergen-op-Zoom, 16 Sept. Vrijdag 9 October zal alhier de eerste-steenlegging plaats hebben van het Zeeuwse^ gesticht tot Christelijke verzorging van Krank zinnigen „Vrederust", en wel des namiddags te 3 uren. Zij zal geschieden door den voorzitter der vereeniging, den heer ds. J. H. Donner. Er zal dan gelegenheid bestaan het terrein met de reeds tamelijk gevorderde werken te bezichtigen. Kruisland (N.-B.), 16 Sept. De brieven gaarder alhier moet zich hebben schuldig gemaakt aan verduistering van gelden, door middel van spaarbankboekjes. Hij is reeds in hechtenis en zou hebben bekend zich werkelijk gelden te hebben toege- eigend, niet aan hem behoorende. Uit Stad en Provincie. Zierikzee, 16 Sept. Aanstaanden Vrijdag om 9 uur v.m. zal ten huize van den heer Verwer in de Poststraat de „Maatschappij tot bevordering der Bouwkunst" haar 100ste algemeene vergadering houden. Dat zij juist voor deze vergadering deze ge meente heeft uitverkoren, moge» wij Zierikzeeënaren wel op b«ogen prijs stellen. Dit wordt dan ook door ons geacht gemeentek«iuur gedaan, want het zal het b»"»<üUr en de leden van genoemde MjWacnappij Donderdagnamiddag on middellijk na aankomst met de boot van Rotterdam ten stadhuize officiëel in de raadszaal ontvangen. Hierop zal een deel van het stadhuis bezichtigd worden. De leden zullen vervolgens in het „Hötel Van Oppen" aan een gemeenschappelijken maaltijd deelnemen. Na afloop worden natuurlijk de kermis en kermisvermakelijk heden bezocht. De volgende dag is aan ernstigen arbeid gewijd. Is deze verricht, dan worden de bouwwerken in deze ge meente, die uit een architectonisch oogpunt merkwaardig zijn, in oogenschouw ge nomen. De lunch zal bij den heer Verwer genuttigd worden. Nadat de inwendige mensch versterkt is, zal met een extra-tram een bezoek aan Schuddebeurs en Brouwers haven worden gebracht, waar men in het raadhuis en de kerk, de fraaie overblijfselen van een grijs verleden, zal bewonderen. In het Bouwkundig Weekblad, het orgaan der „Maatschappij tot bevordering der Bouwkunst", komt naar aanleiding van de algemeene vergadering, die deze Maat schappij aanstaanden Vrijdag alhier zal houden, van de hand van onzen geachten stadgenoot, den heer M. C. Mulock Houwer, een uitvoerig en zeer belangwekkend artikel over Zierikzee voor, waarin een topographisch overzicht wordt gegeven, de oorsprong van de voornaamste bouw werken in deze gemeente wordt nagegaan, de belangrijkste bizonderheden er van worden medegedeeld, en een en ander over ons stadje verhaald wordt, dat in het algemeen den vreemdeling, maar in het bizonder bouwkundige vakmannen belang kan inboezemen. Vijf afbeeldingen, voor stellend de St.-Lievens Monstertoren, de Nieuwe Kerk, het Stadhuis, de Noord havenpoort en de Zuidhavenpoort, geven een aanschouwelijk beeld van eenige plaatselijke gebouwen. Met groot genoegen hebben wij het artikel gelezen, en wij zijn den geachten schrijver er van dank ver schuldigd, dat hij, teneinde hen behoorlijk voor te lichten, die morgen hierheen zullen komen, zich de studie getroost heeft de bronnen op te sporen, en de moeite uit deze een voortreffelijk geheel samen te stellen. WEÊRKUNDIGE WAARNEMINGEN bij 's Rijkskustverlichting te Westschouwen, gedurende de maand Aug. 1908. In deze maand viel alhier in 14 regen dagen 84,6 m.M. regenwater, tegen 13 regendagen met 39,5 m.M. water in Aug. van het vorige jaar. Verder werd opgeteekend: 5 maal on- weder, 2 maal nevel en 2 maal dauw. De luchtsgesteldheid was, pCts.-gewijs over de geheele maand: 4 dagen licht bewolkt, 7.dagen bewolkt, 19 dagen zwaar bewolkt en 1 dag betrokken. Windrichting: 5 dagen N., 7 dagen N.O., 2 dagen O., 1 dag Z., 2 dagen Z.W., 11 dagen W., 3 dagen N.W. Het stormsein stond 4 maal bij. Wij maken belanghebbenden op merkzaam, dat de Spoorboot volgens de afvaartlijst geregeld eiken dag van Zierikzee naar Middelburg vaart en terug. Door tusschenkomst van de kantoren der posterijen kunnen abonnementen wor den verkregen op het „Kort verslag der vergaderingen van de Tweede Kamer der Staten-Generaal", verschijnende in den avond van eiken dag, waarop de Kamer vergadert. De abonnementsprijs bedraagt f 1 en bij bestelling van ten minste hon derd abonnementen tegelijk, 50 cents per exemplaar. Men abonneert zich voor den tijd ver- loopende tot den volgende derden Dinsdag van September. De prijs van losse nummers van het verslag is tien cent. Bruinisse. Dinsdag werden de zaad- banken weder opengesteld. Een groot aantal booten, waaronder vele van andere visschersplaatsen, begaven zich er heen om zich van zaad te voorzien. Het resul taat was niet zeer gunstig, daar weldra bleek, dat er maar weinig zaad gevallen was. Het vaartuig, dat Zondagochtend in in de nabijheid onzer gemeente vastgeraakt was, is Maandagochtend weer vlot gekomen, nadat de lading verder door twee hoog- aarsen en een ijzeren aak gelicht was. Het is toen naar de tramhaven gevaren, om de geloste lading, die uit cement bestond, weer in te nemen. Het kwam uit België en was bestemd naar Holland. Stavenisse, 14 Sept. (Eerste bericht). Het mannenlijk, dat alhier heden in verregaanden staat van ontbinding aan den zeedijk van den Stavenisse-polder werd gevonden, had een lengte van 1.80 M. Het miste beide handen, terwijl het hoofd als het ware geheel ontvleescht was. Het lijk was gekleed met zwart vest met witte spikkels, dito pantalon, blauw geweven trui en een paar knielaarzen. De onderkleeding bestond uit flanellen en jaegerhemd, geweven borstrok en bruine kousen, die door riempjes aan de beenen bevestigd waren. A»cs was ongemerkt. Óp het lijk werd gevonden een waarde van f 7.50 aan Hollandsch, Belgisch en putsch geld. Verder een lootje No. 9684 h f 60 in de loterij te houden ter onder steuning van vereenigingen tot werkver schaffing en ter bestrijding van de gevolgen der werkeloosheid te 's-Gravenhage. Secr.- Penn. A. Hoogendijk Jr., voorz. Jonkhr. W. J. v. d. Goes, gep. maj. O.-I. leger. Deze loterij is 8 Febr. 1.1. uitgeloot. De overledene was van middelbaren leeftijd. Zooals reeds vermeld is, werd het lijk spoedig daar in de buurt begraven. (Tweede bericht). Het alhier aange spoelde lijk is, naar de familie kan con- stateeren, uit de op hetzelve aangetroffen voorwerpen, als: portemonnaie, het lootje en de kleederen, van Adriaan Schouwenaar, 31 jaar, in leven koopman aan de voorbij varende schepen te Wemeldinge. Den 18 Januari 1.1. bezig zijnde met nog 2 andere personen touwen op te visschen, sloeg de boot, waarin zij zich bevonden, om, ten gevolge waarvan genoemde persoon, in het oog van de beide anderen, die een ton konden pakken, een prooi der golven werd. Na bekomen rechterlijke machtiging wil de familie het lijk laten opgraven en alhier op de begraafplaats doen begraven. St.-Maartensdljk. De non-vlinders schijnen zich ook in deze gemeente te bevinden; als curiositeit kan althans ge meld worden, dat door de kat van den winkelier Coomans alhier, een zoodanig exemplaar vlinder is gevangen. Goes, 15 Sept. Maandagavond vereenig- den de deelnemers aan den kolfwedstrijd zich aan een diner, waarbij ook de burge meester en de wethouders aanzaten. 's Avonds trad Cacadorus in den tuin van de „Prins van Oranje" voor een talrijk publiek op en werd er op de markt door de harmonie „Euphonia" een openbaar concert gegeven. Middelburg, 16 Sept. Hedenmiddag werd in het Schuttershof alhier geopend de tentoonstelling van planten, bloemen, vruchten, groenten enz., uitgeschreven door de tuinbouw-vereeniging „Walcheren", afdeeling der Nederl. Maatschappij van tuinbouw en plantkunde, welke tentoon stelling gehouden wordt van 16—18 September. De opening geschiedde door den heer G. baron De Senarclens de Grancy, voor zitter van de Ned. Maatschappij van tuin bouw en plantkunde te Vucht. De tentoonstelling belooft een groot succes te worden. Zoowel in de zalen als in den tuin, de afgesloten kolfbaan en in de opgestelde tenten is een schat van planten, bloemen, vruchten en groenten geëxposeerd. In den tuin zijn fraaie bloem perken aangelegd. In de kleine zaal hebben de losse bloemen en bloemenmanden een plaats gevonden en is het een lust om daar eenige oogenblikken te vertoeven. Een groote collectie sierplanten vindt men in de groote zaal en krijgt men een indruk van wat op dit gebied in Walcheren gekweekt wordt. Verder is in deze zaal op den grond een groot bloemperk aan gelegd, terwijl nog in deze zaai het oog valt op verschillende artikelen geschikt voor bloemschikkingen. In den tuin heeft de firma F. B. den Boer alhier een geheel nieuw soort aarde werk geëxposeerd van de Brouwer's aarde werkfabriek te Leiderdorp. Dit nieuwe product is speciaal vervaardigd van artikelen van tuinsieraad. Dit aardewerk heeft een eigenaardig roode kleur, doch deze kleur gaat, wanneer dit aardewerk in de buiten lucht staat, in een aangename kleur over. Het is de eerste maal dat de firma Brouwer dit artikel exposeert. In de kolfbaan is een keur van vruchten uitgestald; de heerlijke peren, appels enz. doen liefhebbers van ooft watertanden. Men kan op de tentoonstelling verder een goeden indruk krijgen van wat in Zeeland aan de groententeelt wordt gedaan. Als een bizonderheid mag wel worden gemeld, dat er aanwezig is een collectie van ruim 400 soorten aardappelen. Ook bizonder reusachtige meloenen zijn in gezonden. Ter opluistering zijn verder verschillende inzendingen aanwezig, o. a. honig van de bijenteelt-vereeniging „Zuid- en Noord- Beveland", een collectie vruchten van de Zeeuwsche Fruitteelt-Maatschappij te Goes en van „Zeeland's Proeftuin" een collectie peren en appels (verzameling fruit in zakjes gekweekt). Vermelden wij nog, dat een groote ver scheidenheid van tuinbouw-werktuigen, tuinmeubelen, inmaak-gereedschap enz. is ingezonden. Bij een familie alhier werd verleden week bericht ontvangen, dat een Belgische dame met een jongetje wilde komen logeeren. Daar het bezoek niet welkom was, werd alles gedaan om het te voorkomen. Toch arriveerden de bezoekers en wisten zich tegen den wjl der bewoners toegang tot het huis te verschaffen. Daar op herhaald verzoek de logée weigerde zich te ver wijderen en zich in een kamer opsloot, werd de hulp der politie ingeroepen. Ook deze kon de indringster niet bewegen vrij willig heen te gaan, waarna zij met geweld uit de woning werd verwijderd en naar het station gebracht en wederom naar België is teruggekeerd. Vlissiogen, 16 Sept. Heden werd alhier de 10-jarige regeering van H. M. de Koningin op feestelijke wijze herdacht. De feestelijkheden zijn georganiseerd door de vereeniging „Vlissingen Vooruit" en werden hedenmorgen half acht geopend door een reveille. Verder werd een optocht met versierde fietsen gehouden. Heden middag worden turnuitvoeringen gehouden, na afloop waarvan verschillende volksspelen plaats hebben. De feestelijkheden worden hedenavond besloten met concert en vuurwerk. Biervliet. Een boertje had eenig rund vee en een paard. Voor dit trekdier zijn paardeboonen een onmisbaar voeder, doch hij had er geen gezaaid. Doch in zijn naaste omgeving lag een gansche akker, en daar de boonen dit jaar goed gegroeid zijn, dacht hij„Aan zoo vele bossen mist men enkele niet, en oogstte op het land van een groot landbouwer, alsof hij eigenaar was. Buurman bemerkte dat hij helpers kreeg ter inzameling, en was hierover niet tevreden. De politie stelde een onderzoek in en nu kwamen de bossen boonen voor den dag. Ze werden in beslag genomen, op een wagen geladen en naar den eigenaar thuis bezorgd. De justitie zal dit zaakje verder wel opknappen. AanbestedingenVerkoopingen, enz.' Colijnsplaat, 14 Sept. Heden werd door den Notaris W. Hioolen te Middelburg, in het Café „Zeelandla", ten verzoeke van A. van Nieuwen- huijzen te Kats, verkodit de volgende peiceelen Suikerpeen: le perc., 226 R., aan A. Schuit, voor f 81,36 2e 224 Idem, - 83,63 3e 227 C. Kornells, - 84,75 4e 230 idem, - 79,73 5e 228 J. Visser, - 71,44 6e 228 A. Hollestelle, - 71,44 7e 226 idem. - 75.33 8e 228 D. de Regt, - 76,- 9e 228 J. Verburg, - 76,- 10e 227 J. Moerman - 75,67 11e 176 A. Schuit, - 68,05 12e 196 idem, - 78,40 13e 180 P. Baardolf, - 72- 14e 188 A. Verburg, - 75,20 15e 172 idem, - 68,80 16e 171 L Visser, - 68.40 17e 160 P. Baardolf - 65,07 18e 145 A. Hollestelle, - 58,97 19e 140 idem, - 56,93 20e 132 D. de Regt, - 54.56 21e 139 M. de Regt Cz., - 55,60 22e 232 C. Kornells, - 89,71 23e 206 M. de Regt Cz., - 52,19 24e 193 J. Visser, - 50,18 25e 193 M. Hollestelle, - 50,18 26e 191 L. Steendam, - 50,93 27e 193 A. Hollestelle, - 52,75 28e 205 J. v. d. Weele, - 56,03 29e 261 J. Visser, - 111,36 30e 236 idem, - 99,12 31e 262 idem, - 110,04 Man ge 1 w or teIs: 32e 249 R., aan C. A. Heljboer, - 64,74 33e 242 idem, - 61,31 34e 249 L. J. Dorst, - 64,74 35e 249 J. Verburg, - 64,74 36e 249 idem, - 63,08 Onkosten 10 procent. Dinsdag werd door de Vereeniging „Land bouwbelang" te Bruinisse aanbesteed de levering van: 12400 K.G. Superphosphaat, 3825 K.G. Peru- Guano en 8500 K.G. Kaïniet. Ingeschreven werd door: Super. Peru. Kaïniet. De Dordt. Kunstmeststoff. Maatsch. Dordrecht f 2.48 f 8.65 f 2.24 J. v. d. Berge, Bruinisse 2.47* 9.03 2.30 Chem. Mestfabriek Vlake2.61 M'atsch. tot verkoop van hulpmestst. Dordt2.59 8.60 2.22 P. v. Aardenne, Dordt2,52 L. Schilperoort, Bruinisse2.53 8.53 2.21 Centraal Bureau uit het Landbouw-Comité Dordt. 2.16 De Super werd gegund aan J. van den Berge, de Peru-Guano aan L. Schilperoort en de Kaïniet aan het Centraal Bureau uit het Landbouw-Comité te Dordrecht. Aan het gebouw van het prov. bestuur van Zeeland te Middelburg werd heden aanbesteed 1°. Het verrichten van bestratingen op de dijken van het kanaal van Terneuzen. Raming f 5500. Minste inschrijver de heer K. de Vos te Terneuzen, voor f 5790. 2°. Het leveren van spoorstaven met toebehooren, ten behoeve van de sleep- hellingen voor sluisdeuren van het kanaal door Zuid-Beveland, behoorende tot de werken van het kanaal door Walcheren. Raming f 4850. Geen enkele inschrijver. Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Van 15 regels f 1,elke regel meer f 0,20. Landbouw en Veeteelt. Zierikzee, 16 Sept. Op Donderdag 24 stellings-Vereeniging „Landbouwbelang" Sept. zal alhier door de Centrale Tentoon- een tentoonstelling van zaaigranen gehouden worden in de zaal der sociëteit „Landbouw en Handel" (Huis van Nassau), van des voormiddags 11 uur tot des namiddags 3 uur. Bij deze tentoonstelling wordt uitgeloofd voor: Ruwarige Essex-Tarwe, le prijs f 5,—. 2e diploma. De beste andere variëteit Tarwele -3, 2e diploma. Wilhelmina-Tarwe le -3, 2e diploma. Roggele -3,—. 2e diploma. Wintergerstle -3,—. 2e diploma. Bovendien een prijs van f 2,50 voor den inzender, die voor zijne inzending de meeste bekroningen heeft verworven. Van deze granen moeten minstens 10 H.L. voorradig zijn. Om op deze tentoonstelling te kunnen mededingen, moeten de inzenders vóór of op 21 September 1908 bij den secretaris, den heer M. C. Mulock Houwer te Zierikzee, eene schriftelijke opgaaf inzenden van: a. het product dat zij wenschen in te zenden b. de hoeveelheid die zij van het in te zenden graan ten verkoop beschikbaar hebben c. den prijs, franco Zierikzee, met inbegrip vam emballage; d. het netto-gewicht per H.L., de strëek waar - en de soort grond waarop, het verbouwd is. De inzendingen moeten vrachtvrij bij den secretaris zijn aangekomen vóór 22 September. De monsters moeten verpakt in linnen of katoenen zakken en 2 Liter groot zijn en eenige aren daarbij gevoegd worden. RECHTSZAKEN. Zierikzee, 15 Sept. Ter openbare te rechtzitting der arrond.-rechtbank van 4 September j.l. stonden o.a. terecht: 1°. J. C. B., 25 jaar, schippersknecht te Ierseke, beklaagd, dat hij op 7 Juli 1908 te Ouwerkerk te zamen en in vereeniging, met twee andere personen, in een tuin, een hoeveelheid aalbessen, toebehoorende aan J. J. R., althans aan een ander dan beklaagde, van aldaar staande struiken heeft afgeplukt en alzoo heeft weggenomen, met het oogmerk om zich die aalbessen wederrechtelijk toe te eigenen en zulks na zich den toegang tot dien tuin te hebben verschaft door daarin te klimmen over een hek, dat tot afsluiting van dien tuin diende. Na een langdurig verhoor van getuigen, en na schorsing der zaak, waarbij nog de verbalisanten werden opgeroepen en ge hoord, en beklaagde ontkend aalbessen te hebben geplukt, vorderde de substituut officier van justitie, mr. Bouman, schuldig verklaring wegens diefstal door drie ver- eenigde personen, waarbij de schuldige zich den toegang tot de plaats des misdrijfs heeft verschaft door middel van inklim ming, en veroordeeling van beklaagde tot een gevangenisstraf van 3 dagen. De verdediger van beklaagde, mr. A. J. F. Fokker, concludeerde op daartoe aan gevoerde gronden tot vrijspraak van zijn cliënt. De rechtbank verklaarde heden beklaagde schuldig aan strooperij door twee of meer vereenigde personen, waarbij de schuldige zich den toegang tot de plaats des misdrijfs heeft verschaft door middel van inklimming, en veroordeelde hem tot betaling eener geldboete van f 20, subs. 12 dagen hechtenis; 2°. W. F., 38 jaar, landbouwer, wonende te Poortvliet, ter zake, dat hij op 15 Juni 1908, althans omstreeks dien tijd, op een stuk land, gelegen aan den Lagenweg onder Poortvliet, een hoeveelheid aard appelen, toebehoorende aan J. van A., althans aan een ander dan beklaagde, heeft weggenomen, met het oogmerk om zich die aardappelen wederrechtelijk toe te eigenen. Beklaagde had aan den veldwachter verklaard, dat hij de aardappelen had weggenomen, hetgeen hij ter terechtzitting tegenover den veldwachter, als getuige gehoord, bleef ontkennen. Het O. M. vorderde f 25 boete, subs. 10 dagen hechtenis. Ook in deze zaak trad mr. Fokker als verdediger op. Heden werd beklaagde schuldig verklaard aan diefstal en veroordeeld tot een gevangenisstraf van één maand. Voorts werden nog-veroordeeld wegens: 1°. mishandeling: C. A. R., 19 jaar, landbouwer te Oud-Vosmeer, tot één maand gevangenisstraf. Geëischt was een week. (Deze beklaagde stond in dezelfde terecht zitting nog eens terecht voor mishandeling met twee andere beklaagden); 2°. mishandeling, tweemaal gepleegd, C. D., 27 jaar, slager te Zierikzee, bij verstek, tot f 15 boete, subs, één maand hechtenis; 3°. mishandeling: F. K., 43 jaar, land bouwer te Bruinisse, tot f 5 boete, subs. 3 dagen hechtenis; 4°. a. eenvoudige beleediging, aange daan aan een ambtenaar gedurende de rechtmatige uitoefening zijner bediening en b. het opzettelijk en wederrechtelijk be schadigen van eenig goed, dat geheel of ten deele aan een ander toebehoortD. R. F., 44 jaar, scharenslijper te Zierikzee, tot een gevangenisstraf van één maand. (De eisch was 14 dagen); 5°. mishandeling: door den eersten beklaagde gepleegd, terwijl hij den leeftijd van 16 wel, doch dien van 18 jaren nog niet had bereikt, A. C. R., 16 jaar, land bouwer, (aan dezen beklaagde was ambts halve toegevoegd mr. A. J. F. Fokker); A. J. E., 24 jaar, smidsknecht, en C. A. R., 19 jaar, landbouwer, allen wonende te Oud-Vossemeer, ieder tot f 15 boete, voor no. 1 subs. 1 maand tuchtschoolvoor no. 2 en 3 subs. 1 maand hechtenis; 6°. strooperij, waarbij de schuldige zich den toegang Jot de plaats des mis drijfs heeft verschaft door middel van klimmen, J. van der R., 22 jaar, arbeider te St.-Philipsland, bij verstek, tot f 15 boete, subs. 12 dagen hechtenis; 7°. het opzettelijk niet voldoen aan een bevel, krachtens wettelijk voorschrift ge daan door iemand, die krachtens wettelijk voorschrift met eenigen openbaren dienst is belast: J. de R., 20 jaar, landbouwers knecht te Noordwei le, tot f 10 boete, subs. 14 dagen hechtenis; 8°. wegens het onder sub 7°. genoemde feit, I. B., 19 jaar, koopman te Noordwelle, tot f 10 boete, subs. 14 dagen hechtenis. Verder werden vrijgesproken: 1°. I. K.76 jaar, zonder beroep, te Zierikzee, beklaagd geweest van diefstal van drie kleedjes en een mat; 2°. K. Q., 53 jaar, veldarbeider te St.-Philipsland, beklaagd geweest van diefstal van een hoeveelheid hooi. De rechtbank te Arnhem veroordeelde Duitsche Greet wegens het onttrekken van goederen aan haar faillieten boedel, over eenkomstig den eisch van het O. M., tot tien weken gevangenisstraf, met aftrek van preventief. KERKNIEUWS. Zondagvoormiddag is bij de Hervormde Gemeente te Cadzand de heer H. F. De Puij als predikant bevestigd door dr. W. H. Weeda, uit Oosteriand, met een preek naar aanleiding van Jesaja 52 vers 7. Na den middag deed de heer De Puij zijn intrede; hij had tot tekst Openbaring 19 vers 10. Beide malen was het kerkgebouw overvol. Tweetal bij de Geref. Kerk te Hoek: C. Dekker te Ooltgensplaat en A. van der Vegt te Westeremde. O N D E R W IJ S. Biervliet. Maandag werd met algemeene stemmen in de raadsvergadering tot onder wijzeres aan de school van den heer Verhage benoemd mej. A. Boudewijnse, die evenwel onmiddellijk bedankte, zoodat de vacature voortduurt. Een begin-salaris van f 550, een gemakkelijke werkkring in een welingerichte school en toch geen sollicitanten voor onderwijzer of onder wijzeres, wijst op een groot te kort aan personeel. Mej. Boudewijnse aanvaardde een betrekking te Vlissingen als tijdelijk onderwijzeres. Het aantal der ingeschreven studenten van de Technische Hoogeschool te Delft bedraagt dit jaar ongeveer de helft van dat der vorige jaren. Men schrijft dit toe aan de verzwaring der examen-eischen, waardoor een aanmerkelijk deel der studenten de studie na eenigen tijd Iaat varen; voornamelijk de wiskunde-eischen bij het propaedeutisch examen zijn zóó hoog gesteld, dat het onlangs gebeurd is, dat van de pl. m. 300 candidaten slechts één tiende deel een voldoend examen aflegde. Vrouwenkiesrecht in het Zuiden. Men meldt ons d.d. 12 September: Dezer dagen sprak mevrouw Wijnaendts Francken—Dyserinck achtereenvolgens in Roermond, Helmond en Eindhoven. De Eindhovensche Courant vond het noodig reeds van te voren de beweging met spot en hoon te treffen. Desniettegenstaande waren overal de zalen goed bezet en werd nergens prin cipieel debat gevoerd. 10 Sept. trad de spreekster op verzoek van eenige personen te Bergen-op-Zoom op.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 2