NESTLE3 KINDER- 'MEEL. 1 Melkvoedsel Ki nderen cnZieken.| Uit Stad en Provincie. inspectie bleek de inhoud te bestaan uit een geitenmaag. En hierop verhaalde de herder zijn wonderlijk avontuur: hij had een bank biljet van duizend Mark, afkomstig van den verkoop eener kudde schapen, in den zak gehad, en was bij zijn geitenhut in slaap gevallen. Een brutale bok echter was naderbij geslopen, en had uit den zak, waaruit hij vaak zout had gesnoept, het kostbare papier getrokken en het met onverstoor bare kalmte opgepeuzeld. Half gek van smart over zijn verlies, had de herder nu den ongelukkig levenden spaarpot geslacht en kwam nu de maag inlossen. Een deskundige zette zich onmiddellijk aan het werk en ontdekte inderdaad in de geitenmaag onverteerde overblijfselen van het bankbiljet, die bewezen, dat de herder niet gelogen had. En op deze zeldzame wijze kwam de overgelukkige geitenhoeder weer in het bezit van zijn geld, want hij kreeg in plaats van de opgegeten duizend mark een splinternieuw bankbiljet. NEDERLAND. Maastricht, 25 Aug. Zaterdagavond 7 uur werd zekere N. Leenders op de Maas brug alhier onverhoeds door een persoon aangevallen, die hem een diepen messteek in de rechterzijde onder de borst toebracht. L. meldde zichzelf op het politie-bureau, waar hij voorgaf niet den man te kennen, die hem had verwond. Leenders werd vervolgens naar Calvariënberg overgebracht, waar geconstateerd werd, dat hij levens gevaarlijk was verwond: de steek moet tot aan de lever zijn doorgedrongen. Later heeft L. bekend, wie hem den messteek heeft toegebrachtuit vrees voor zijn aanrander, heeft hij diens naam niet durven noemen. De dader, M. genaamd, een berucht individu, is nog niet aan gehouden. Zijn signalement is verspreid. Hedenochtend vernam men nog, dat de toestand van L. onveranderd is. Culemborg, 24 Aug. Zooals men weet, is indertijd procesverbaal opgemaakt tegen een winkelier alhier, die Monopol-thee verkocht, wegens overtreding van de Loterijwet, omdat bij elk pond van die thee plaatjes worden verstrekt, die, bij genoegzaam aantal, recht geven op een horloge. Door den kantonrechter werd deze winkelier vrijgesproken. Thans vernemen we, dat het hooger beroep, aangeteekend door het O. M. te Geldermalsenis ingetrokken, zoodat de verkoop van deze thee niet in strijd schijnt met de Loterijwet. Amsterdam, 25 Aug. Een familie, wonende op de Keizersgracht bij de Utrechtschestraat, kwam Zaterdagmiddag van een zomerreisje thuis, 't Was lang geen prettige thuiskomst, want kort voordat de familie arriveerde had de huisknecht, een man, die altijd trouw en eerlijk zijn dienst vervuld had, zich van het leven beroofd. 'tWas natuurlijk een groote ontsteltenis. De politie werd dadelijk gewaarschuwd en bracht het lijk weg. Men weet niet, wat den huisknecht tot de daad gedreven heeft. Alles wat onder hem berustte, werd in de volmaaktste orde bevonden. Nieuwe oplichterspractijken. De sluwe oplichters hebben in dit reisseizoen een nieuw middel verzonnen. Een dame kocht aan het Centraal-Station een kilo meterboekje; er werd eenigen tijd na hare thuiskomst aan de huisdeur gebeld door een heer, die voorgaf ambtenaar der Staats spoorwegen te zijn en inzage van het kilometerboekje wenschte. Na het getoond te hebben, verklaarde de pseudo-ambtenaar dat er een abuis in was, het mee zou nemen, en het over een paar uur terug zou laten bezorgen. De dame geloofde hem, maar zij heeft nimmer het boekje teruggezien. 's-Gravenhage, 25 Aug. Tot heden is de tweede nota van Venezuela aan onzen Minister van Buitenlandsche Zaken nog niet bij de regeering ontvangen. .Hedenmiddag wordt weer een Minister raad gehouden. Men gelooft niet dat, zooals gemeld werd, de heer De Reus reeds Zondag te Cherbourg zou zijn aangekomen; anders ware hij van ochtend te 's-Hage reeds gèweest. Tot hedenvoormiddag was nog geen bericht van zijn aankomst, die in een Engelsche haven wordt verwachtont vangen. Omtrent een aan den burgemeester te brengen ovatie wordt gemeld, dat zij ook verband houdt met geruchten dat de burgemeester zoo niet ontslag vragen, dan toch voor een herbenoeming in 1910 niet in aanmerking zou willen komen. Een 40-tal vereenigingen, waaronder zang- en muziekverenigingen, zullen aan de ovatie deelnemen. Bij zijn terugkeer van verlof in de gemeente op Vrijdagavond met den trein van 8.21 stadstijd aan het station der Staatsspoor, zal hem een welkomstlied worden toegezongen en zal een muziek nummer worden uitgevoerd. Het plan is hem vervolgens met muziek naar huis te brengen om na nogmaals een zang- en muzieknummer vóór het huis ten gehoore gebracht te hebben den stoet op het Plein 1813 te ontbinden. Brielle, 24 Aug. Reeds eenigen tijd liepen alhier geruchten, dat een ingezetene onzer gemeente bezig was aan de ver vaardiging van een bestuurbaren lucht ballon, welke werkzaamheden verricht worden met toestemming van het Ministerie van Oorlog, in een loods, staande op bastion 7, aan den vestingwal. Thans ver nemen wij, dat de vervaardiging zoover is gevorderd, dat binnen korten tijd proeven met dit luchtschip zullen kunnen worden genomen. Maassluis, 24 Aug. Aan den commis saris van politie te dezer stede werd dezer dagen gerapporteerd, dat er in de Noord zee kisten zouden ronddrijven, 80 c.M. lang, 40 c.M. breed en 40 c.M. hoog, waarop met zwarte letters ingebrand het woord „Carbonid". Deze kisten zouden afkomstig zijn van een Hollandsch zeilschip, dat voor onge veer 4 maanden, na aanvaring is gezonken en 1330 kisten van die ontplofbare stof aan boord had. Teneinde zeevarenden, die wellicht die kisten zouden oppikken en aan boord nemen, tegen het daaraan verbonden gevaar te waarschuwen, is aan ver schillende kust- en visschersplaatsen daar van kennis gegeven. Naaldwijk, 24 Aug. Eenige dagen ge leden passeerde een rijtuig met een jong paard den Leeweg, toen vlak bij het paard een man plotseling uit een telegraafpaal kwam vallen. De koetsier was gelukkig op zijn hoede en wist het verschrikte dier te bedwingen en op den weg te houden, waardoor een ernstig ongeluk werd voor komen. Bergen-op-Zoom, 24 Aug. Nu het Scheidestrand alhier weer veel meer dan vroeger wordt bezocht na de opening van het alleraardigste, maar wel wat te wijdsch als „Kurhaus" betitelde koffiehuis aldaar, mag er nog weieens aan herinnerd worden dat ditzelfde strand reeds eeuwen geleden een zekere vermaardheid bezeten heeft door de SL-Geertruidafontein met daarbij- behoorende kapel, die nog in 1631 hersteld is, maar gedurende het beleg van de Franschen in 1747 werd vernield. Het water uit die fontein of bron had, naar men meende, geneeskracht en werd zelfs aan Prins Maurits in Den Haag opgezonden. Gelijk men op oude afbeeldingen zien kan, was die bron vroeger door een ijzeren hek omringd. Thans is van een en ander niets meer te vinden, maar toch welt op zekere plek aan het Scheidestrand nog water op, dat een zoeten smaak heeft, niettegenstaande het strand door het zoute Scheldewater geregeld bij vloed wordt overstroomd. Dit wekt weieens het ver moeden op, dat zich daar ter plaatse die oude St.-Geertruidafontein bevonden zou hebben. Van den militairen cursus te Bergen- op-Zoom hebben bij het vergelijkend examen van den hoofdcursus te Kampen voldaan de onder-officieren Holscher, Crêfcoeur, Augustijn, Van Wijk, Dominicus en Anschiitz. Deze cursus wordt met 1 October opge heven en gevoegd bij die te Breda. Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Van 1 —5 regels f 1elke regel meer f 0,20. Zierikzee, 26 Aug. Gisterenavond werd in het „Huis van Nassau" alhier door den Bond van Waterbouwkundige ambtenaren in Zeeland eene algemeene vergadering gehouden, die, druk bezocht, door den voorzitter, den heer H. Koole, geopend werd. In zijn openingswoord gaf de voor zitter zijn voldoening over de talrijke opkomst te kennen, heette de heeren jhr. De Muralt en Visser van Zwijndrecht welkom, en hoopte, dat deze vergadering moge leiden tot bevordering der belangen van den Bond. Na den uitslag van het laatste referen dum te hebben vermeld, deelde hij o. a. mede: 1°. dat de Bond van de heeren A. Hollestelle en jhr. De Muralt de door hen uitgegevene boekwerken ten geschenke had ontvangen; 2°. dat van den heer Dekker, die afgevaardigd is naar de ver gadering van technici te Amsterdam, ter bespreking van het Middelbaar Technisch onderwijs, een verslag is ingekomen; 3°. dat van tien jongelui, die als opzichter studeeren, een request is ingekomen, dat straks zal besproken worden. Hierop werden door den secretaris, den heer P. L. Bolier, de notulen voorgelezen van het verhandelde in de algemeene vergadering te Hansweert. Als plaats voor de volgende algemeene vergadering werd met algemeene stemmen Goes aangewezen. Aan de orde was het voorstel van den heer H. J. Visser tot wijziging der statuten, zoodat in plaats van tweemaal, in het vervolg slechts eenmaal in het jaar zal vergaderd worden. Nadat genoemde heer zijn voorstel had toegelicht, werd het wenschelijk geacht, aan de beraadslaging hiervan de voordracht van den Ingenieur jhr. De Muralt te doen voorafgaan. Deze hield in de nevenzaal een boeiende met levende belangstelling gevolgde voordracht over het nieuwe peil- gereedschap. Deze voordracht werd door een zestigtal belangstellenden gevolgd waaronder wij opmerkten den hoofd ingenieur van den Prov. Waterstaat van Noord-Holland, den heer Scholtens. De heeren Wouter Cool en S. J. Rutgers, beiden ingenieurs te Rotterdam en den heer Swartbol, gemeente-bouwmeester te Zierikzee. Spreker herinnert zich met genoegen, dat hij eenige jaren geleden in de ver gadering van waterbouwkundigen in Zeeland, nl. te Tholen, een voordracht hield over zijn nieuwe zeeweringen. Aan het slot van de voordracht van toen zoo vervolgde spreker had ik de eer u een z.g. voorontwerp te ontvouwen over een nieuwe methode voor de uitvoering van zinkwerken aan zeeoevers en ik had nimmer kunnen vermoeden dat hetgeen ik toen als schets gaf en welker uitvoering door vele, zelfs overigens bekwame technici werd betwijfeld, als onmogelijk werd beschouwd, thans reeds tot werkelijkheid zou zijn geworden. Dank zij de merk waardige medewerking van mijn princi palen, is de nieuwe methode niet nieuw meer, zij is reeds oud geworden, immers indien de elementen niet al te zeer tegen ons zijn, zal morgen het acht-en-dertigste zinkstuk van beton worden gezonken. In het kort releveert spreker, dat het beton- zinkstuk bestaat uit een aantal vierkante betonplaten, die, voorzien van ijzeren oogen, aan elkaar worden gekoppeld door bouten. Sommige van die bouten bevatten katrollen. Met behulp van staaldraden wordt het zinkstuk verbonden met een drijver, die rust op een stel houten jukken bij laagwater. Eenmaal bij hoogwater vlot gekomen, wordt de drijver gedreven boven het beton-zinkstuk. Daarboven gekomen wordt met lieren het beton-zinkstuk onder tegen den drijver aangetrokken en het geheel dus, drijver met zinkstuk, door een sleepboot gebracht naar de zinkplaats, alwaar door het laten slippen van de lieren het stuk precies op zijn plaats kan worden gelegd. De voorspelde besparing van 25 pCt. op de kosten van het gewone zinkstuk zal worden overtroffen. Het blijkt nu reeds dat in de toekomst op een besparing van ruim 50 pCt. zal kunnen worden gerekend. Het is echter de vraag of men overal wel het gewone rijswerk kan vervangen door het beton-zinkstuk. Hierop gaat de spreker over tot de navolgende beschou wingen. Stel een onderzeesche voor oever slijt af, doordat de stroom den grond uitschuurt, dan zou het voldoende zijn indien op dien vooroever een hard laagje vernis kon worden aangebracht om de uitschuring tegen te gaan, mits die vernis maar dicht en hard genoeg is. Welnu, het beton-zinkstuk geeft nu juist een be dekking, die volkomen de uitschuring tegen gaat. Op het gewicht van het beton- zinkstuk komt het niet aan, mits de stroom het maar niet meeneemt, en dit kan niet, want elke plaat weegt 150 K.G., dit is driemaal zooveel als 't minimum gewicht voor een zwaren stortsteen. Is een vooroever lijdende aan „oever- vallen", dan wordt de zaak geheel anders. Een oeverval ontstaat, doordat bij hoog water het terrein vóór en onder den dijk zich geheel opvult met water. Bij laag water nu loopt het opgezogen water uit dat terrein weer in zee terug. Sommige gronden kunnen daar niet tegen en bij zeer lage ebbe gebeurt het wel, dat het terugloopende water door zijn druk als 't ware den grond meeneemt en af doet schuiven. Hierbij komt het er wel degelijk ook op de zwaarte van het zinkstuk aan, wanneer men het zinkwerk aanbrengt te beginnen van af de grootste diepte. Immers het zware stortsteen, rijs- en zink werk, geeft dan tegen dien grond die weg wil loopen, een tegendruk. Bij dergelijke oevers is dus het nieuwe beton-zinkstuk niet aan te bevelen. Bij vooroevers, lijdende aan vallen, gebeurt het echter dat de stroomgeul nog ver uit den dijk is gelegen en dat toch de oever vlak bij den dijk afschuurt. Op een der- gelijken oever, waaroevervallen voorkomen, is het juist verkeerd boven op dien drijf- grond zware werken aan te leggen. Het beton-zinkstuk is hier aangewezen, juist omdat het lichter is dan het zware stortwerk. Spreker zou echter overal het rijswerk willen verdrijven en waar zwaar werk noodig is, het beton-zinkwerk nog nader bestorten met steen. Men bespaart dan wel is waar niets 't is even duur als 't oude werk doch 't nieuwe betonwerk, bovendien bestort, is beter. Vlak in de buurt of naast bestaande zinkwerken van rijshout, raadt spreker echter beslist het nieuwe beton-zinkstuk af. Hierop toonde de heer De Muralt aan, dat om beton-zinkwerken goed te kunnen projecteeren, het noodig is den juisten vorm van een vooroever te kennen en waar de oude gewone peilmethode hierin te kort schiet, ïs door hem een nieuw electrisch peilgereedschap bedacht, dat zeer goed voldoet, en zij het wellicht gewijzigd, een goede toekomst tegemoet gaat. Het peillood, waarmede de diepte gepeild wordt, bestaat uit een koper instrument met veer. Zoodra het lood den zeebodem bereikt heeft, wordt in de boot een electrisch belletje in beweging gebracht. De peillijn, die afloopt naar de diepte, wordt gevoerd over een meetrad. Dit rad doet een raderwerk in beweging gaan, dat een wijzer beweegt, en dat op een schaal direct in cijfers de diepte van de zee aanwijst. Het schelletje in de boot waarschuwt, wanneer de waarnemer den wijzer moet aflezen. Door een vernuftige oplossing, wordt met een poltlood op een trommel, waaromheen een stuk papier is gewikkeld, het profiel van den voor oever direct afgeteekend. Het zou ons te ver voeren hier in technische détails te treden. Het toestel is zoodanig, dat men al roeiende peilt, en terstond het instrument zelf den geheel en vooroever afteekent. Hierop ontwikkelde de spreker een door hem ontworpen en uitgevoerde glooiing voor rivieren, kanalen, boezems en ook voor boventaluds van dijken. Deze glooiing bestaat uit platen, die met sponningen in elkaar passen en door beton-spijkers in den grond worden vastgelegd. Ten slotte verduidelijkte de spreker het behandelde door tal van geslaagde licht beelden. Een woord van lof werd hierbij gesproken tot den aannemer J. v. d. Valk te Zierikzee, die niet geschroomd heeft dit aanvankelijke moeielijke beton-zinkwerk onder de oogen te zien. Het publiek stemde met deze hulde in, want toen kort daarop het lichtbeeld van den aannemer op het doek verscheen met de woorden „de eerste betonzinkwerker der wereld", daverde het applaus van het zeer aan dachtig gehoor. De vergadering werd hierop tot voort zetting van de behandeling over het bovengenoemd voorstel van den heer H. J. Visser, heropend. Met 26 tegen 5 stemmen werd dat voorstel verworpen. Ter tafel kwam nu het bestuursvoorstel tot wijziging van het Huishoudelijk Regle ment in dien zin, dat bij onvoltalligheid der vergadering, de besluiten, indien het bestuur dit noodig oordeelt, bij referendum zullen genomen worden. De bedoeling is om gewichtige vraagpunten tot een vol gende vergadering dan aan te houden, en minder gewichtige bij referendum te laten beslissen. Het bestuursvoorstel werd met 26 tegen 5 stemmen aangenomen. Aan de orde is thans de vraag, of de Bond in 1909 al of niet een examen voor polder opzichter zal afnemen. De voorzitter heeft het examen steeds als één van de voor naamste punten van den Bond beschouwd. In verband met die vraag Wordt voor lezing gedaan van het verzoekschrift van tien jongelui aan het bestuur, om in 1909 een examen voor polder-opzichter af te nemen. Na vele besprekingen wordt met 16 tegen 15 stemmen besloten, dat van wege den Bond een examen zal afgenomen worden. Tevens werd met 16 tegen 15 stemmen besloten een vroeger door de vergadering genomen besluit, de examen commissie samen te stellen uit de leden van den Bond, in te trekken. Ook werd besloten een ingenieur in die commissie te benoemen, opdat het uit te reiken diploma van polder-opzichter des te grootere waarde verkrijgt. Besloten werd, aan Gedep. Staten van Zeeland een request te zenden tot wijzi ging van het algemeen politie-reglement. Nadat door den heer Van der Velde mededeelingen waren gedaan over het pensioenfonds, werd door den voorzitter, onder dankzegging aan hen, die als dona teur waren toegetreden, de vergadering gesloten. Hedenmorgen om acht uur werd de voorgenomen rijtoer naar Burghsluis in een vijftal rijtuigen ondernomen. De afrit geschiedde vóór het „Huis van Nassau. Bij het Pikgat, district Borrendamme, werd uitgestapt. Met veel belangstelling werd het gewapend beton, dat onder laagwater zich tot aan den buitenberm bevindt, in oogenschouw genomen. Bij Flaauwers werd met niet minder opmerkzaamheid de spijkerglooiing bezichtigd. Interessant waren de betonplaten met sponningen in elkander gewerkt. Langs den Schelphoek en Koude- kerke bereikte men Burghsluis. Hier zag men het zinkwerk volgens het systeem De Muralt verrichten. Het maken der platen van beton, die ongeveer één Meter in het vierkant zijn, en zeven Centimeter dik. Het beton-zinkstuk werd in tegenwoordigheid van de deelnemers in elkaar gezet. De drijver of vlotten op het jukkenstelsel werd bezichtigd. Hierop vervolgde men den tocht naar Haamstede, waar een voor treffelijke lunch in het bekende Hotel- Bom werd genuttigd. Aan tafel, waaraan mede aanzat de heer Bolle, burgemeester van Haamstede, werd het eerst het woord gevoerd door den heer Gelderman, als voorzitter van Vreemdelingenverkeer, ver volgens door den heer De Muralt, die hulde bracht aan het Bestuur van het Waterschap Schouwen voor zijn mede werking in het daarstellen van nieuwe zeeweringswerkenwaarvan, indien de voorteekenen niet ^bedriegen, het geheele vaderland eens voordeel zal kunnen trekken. Daarna bedankte de heer H. Koole, als voorzitter van den Bond van Waterbouw kundige Ambtenaren, speciaal den heer Gelderman voor zijn voortreffelijke leiding van den rijtoer en voor hetgeen hij voorts nog gedaan heeft. Hierna nam de heer Scholtens, hoofd ingenieur van Noord-Holland, het woord, en bracht hulde aan het werk van den ingenieur van Schouwen. Nadat de inwendige mensch behoorlijk versterkt was, reed men naar Burghsluis terug, teneinde getuige te wezen van het zinken, dat wegens het slechte weertusschen de nollen van Burghsluis werd uitgevoerd, en niet bij den Plompentoren, aangezien de zee te hol stond. Van Burghsluis reed men naar Renesse, waar werd uitgestapt, en waar de zeeweringen van Schouwen en van het rijk bezichtigd werden. Over Noordwelle en Serooskerke werd de terugreis naar Zierikzee ondernomen, waar men omstreeks kwart over vieren aan kwam. Het was voorzeker een aangename dag, waaraan zij, die aan den tocht deelnamen, voorzeker met genoegen zullen terugdenken, te meer, omdat zij niet alleen genoten hebben, maar ook omdat zij als vakmannen het systeem De Muralt, terecht door den hoofd-ingenieur van den Provincialen Water staat van Noord-Holland een ingenieus stelsel genoemd, in de werkelijkheid hebben zien toegepast. Men verzocht ons te melden, dat de rijtoer naar Burghsluis, die heden door de leden van den Bond van Waterbouw kundige Ambtenaren in Zeeland onder nomen zal worden, niet uitgaat van de_ Vereeniging tot bevordering van Vreemde lingenverkeer, gelijk wij in ons vorig nummer gemeld hebben. Heden is bij de verkiezing van een lid voor den gemeenteraad, bij enkele candidaatstelling, mr. H. C. Moolenburgh gekozen verklaard. Tot ons genoegen vernemen wij, dat de verjaardag van Hare Majesteit de Koningin op aanstaanden Maandag ook te dezer stede luisterrijk zal gevierd worden. Het was een goede gedachte, om op dien nationalen feestdag de muziektent in te wijden, die, ter herinnering aan het Vorstelijk bezoek in het vorig jaar, op het Havenplein thans is verrezen. De inwijding, waartoe het Harmonie-Gezelschap „Kunst en Eer" zal medewerken, zal plaats hebben des namiddags ten \2\ ure, in tegen woordigheid van het Gemeentebestuur en het Feestcomité, dat de voor de muziektent benoodigde gelden bijeenverzamelde, en deze namens de burgerij aan de gemeente voor gezegd doel aanbood. De burge meester, mr. H. C. Moolenburgh, zal bij deze gelegenheid een toespraak houden, waarop in de muziektent „Kunst en Eer" eenige muzieknummers ten gehoore zal brengen. Des avonds ten 9 ure zal een lichtstoet, uitgaande van de Vereeniging tot bevordering van Vreemdelingenverkeer, op het plein vóór de Kleine Kerk worden samengesteld, waarop zij, voorafgegaan door „Kunst en Eer", een wandeling door ons stadje zal maken. Elke dame en heer, die aan den lichtstoet wenscht deel te nemen, voorzie zich tijdig van een ballon met stok. Wij twijfelen er niet aan, of de deelneming zal groot wezen, zoodat wij geen woord tot opwekking behoeven te plaatsen. Hoe grooter en kleuriger de stoet, des te schooner de aanblik en des te treffender de manifestatie voor onze be minde Koningin, die, wat ons ook soms moge verdeelen, voor ons allen het symbool van vrede en liefde isT Zondagmiddag vond de koetsier van één der omnibussen tusschen Vlake en Hansweert in zijn rijtuig een taschje, waarin o.a. een bedrag van 165 francs aan gelds waarde aanwezig was. De eigenareseen dame uit België die inmiddels met de boot naar Walsoorden was doorgereisd, en daar haar taschje eerst miste, keerde terstond terug, en was niet weinig verblijd haar eigendom zoo spoedig weer ongeschonden terug te bekomen. De eerlijke vinder werd dan ook door haar beloond met vijf Hollandsche dub beltjes! Wanneer zulks noodig zal zijn, kan de nieuwe sluis van Neuzen op 1 Oct. 1908 in dienst gesteld worden. De minister van waterstaat heeft bepaald dat van genoemden datum het varen door die sluis zal kunnen worden toegelaten aan schepen in bestemming voor Gent of van Gent komend en zich naar de Wester- schelde richtend en waarvan de afmetingen het versluizen niet toelaten langs het Sas, gelegen ten westen van Neuzen. Uit de verdere voorschriften blijkt, dat vele schepen de groote sluis van Neuzen door zullen mogen en lossen in lichters, in het deel van het kanaal, achter-haven genaamd. Waarschijnlijk zullen voor het oogenblik maar gemachtigd worden het kanaal op te varen tot Gent de schepen waarvan de afmetingen de 120 meters (367 Engelsche voet) lengte^ 14 m. 63 (40 voet) breedte en 6 m. 51 (21 voet) diepgang, niet te boven gaan. Benoemd tot concierge-amanuensis aan de Hoogere Burgerschool te Vlissingen de heer G. joosse, wachtmeester der Kon. maréchaussée aldaar. Burgh, 24 Aug. In de heden gehouden vergadering van den dijkraad van den cal. polder „Burgh en Westland" is de nieuwbenoemde vertegenwoordiger van het waterschap „Schouwen", de heer A. van der Weijde van Ellemeet, beëedigd. De rekening van de ontvangsten en uitgaven over het dienstjaar 1907/1908 werd voorloopig vastgesteld: het bedrag

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 2