C. REVERS, Arts, ADVERTENTIEN. meer overblijft om te roepen: „Wij ver gaan", zou de regeering in Nederland van niets weten, niet weten, hoe onze arme bevolking lijdt, niet weten, dat onze slag ader, de scheepvaart, doorgesneden is? OnbegrijplijkEn toch het staat er zwart op wit. De Minister verklaarde van niets te weten. De betrekkingen waren in de laatste jaren bizonder hartelijk; dat wolkje, wat er nu was, zou wel voorbijtrekken Vooral dat van de hartelijke betrekkingen heeft hier een indruk gemaakt, dien wij boven zonderling noemden, maar waar voor wij eigenlijk een veel krachtiger woord zouden moeten gebruiken. Hartelijke betrekkingen met Venezuela? Wordt daarmede bedoeld de persoon lijke vriendschap van onzen Minister- Resident te Caracas met generaal Castro? Deze persoonlijke vriendschap heeft dan toch niet verhinderd, dat in Februari een decreet verscheen, dat aan de Curagaosche- werklieden verbood, nog na 1 April in de Venezolaansche havens bij het lossen en laden een eerzaam stuk brood te verdienen, niet verhinderd, dat in Maart de „Penclope" werd opgebracht, de offïciëele correspondentie van ons Gouvernement geschonden en de bemanning bijna een maand werd gevangen gehouden, niet verhinderd, dat in Mei onze geheele scheepvaart werd stopgezet en alle verkeer met Venezuela per zeilschip werd onmo gelijk gemaakt, niet verhinderd, dat die toestand nu al maanden en maanden voortduurt. Wij zouden haast verzuchten: de Hemel beware ons voor zulke hartelijke betrekkingen, die met een oorlog gelijk staan, en van zulke omhelzingen, die ons dooddrukken Men onderschatte in Nederland het kritieke van onzen toestand niet. Ook Nederland heeft er het grootste belang bij een einde te maken aan deze noodlottige crisis. Niet alleen is het belang der koloniën een levensbelang; maar ook de particuliere belangen van burgers en belastingbetalenden in Nederland staan op het spel! Nederlandsche maatschappijen, als de Kon. West-Indische Maildienst en de Holl. Handel- en Industrie-Maatschappij, onder vinden op gevoelige wijze den terugslag der crisis. Ook de belastingbetalers in Nederland zullen dien ondervinden, als de subsidie van bijna een half millioen guldens, die Nederland aan Curasao geeft, zal blijken niet voldoende te zijn. De inkomsten der kolonie toch, hoe voorzichtig ook geraamd, zullen, als deze toestand blijft aanhouden, verre blijven onder de lage raming; met bijna wiskundige zekerheid kan die voorspeld worden van de rechten op in-, door- en uitvoer. Wij hebben de officiëele cijfers van het laatste kwartaal nog niet onder de oogen, maar houden ons voorbereid op een groote teleurstelling. Al deze beweegredenen hebben een aan tal invloedrijke mannen in onze kolonie bewogen gezamenlijk een adres te richten aan H. M. de Koningin, waarin alles nog eens uitvoerig wordt uiteengezet. Het gaat uit van de besturen der groep „Ned. Antillen" van het Algemeen Neder- landsch Verbond, van de vereeniging „Onze Vloot" en last not least van de Kamer van Koophandel en Nijverheid, en vertolkt in zeer eerbiedige en gematigde, doch klare woorden de gevoelens der Curagaosche bevolking. Moge het gevolg zijn, dat onze scheepvaart tenminste haar vleugelen weer kunne uitslaan en heen- zeilen naar het land, dat zij om zijn ligging en zijn bronnen niet missen karr: Venezuela! Zeker, er zijn andere landen, waarheen de Curagaosche vloot de Nederlandsche vlag zou kunnen dragenmaar deze liggen allen verder verwijderd, en zoo de vaart er heen al gemakkelijk is, de terugkeer is dikwijls zeer moeilijk, zoo b.v. Columbia. Dat kan ons alles leveren, wat wij tot nu toe uit Venezuela betrokken, zooals slacht vee, bananen, klinkensuiker en hoedenstroo; dat land is in twee dagen gemakkelijk te bereikenmaar tengevolge van den sterken Noord-Oost-passaat en den niet minder sterken aequatoriaal-stroomduurt de terugtocht 4 5 dagen, soms meer, waardoor tijdverlies en meer arbeid en dientengevolge veel, veel hoogere prijzen worden veroorzaakt. Met Santo Domingo is het 't zelfde geval, doch in omgekeerde orde: lange heenreis, kortere terugreis. Maar alsof alles moest samenwerken, daar vermelden nu de couranten, dat Santo Domingo zijn havens gaat sluiten voor Curagaosche vaartuigen, omdat wij op Curagao te vriendelijk en te gemakkelijk zijn in het toelaten van Venezuelaansche schepen. Colon, in de republiek Panama, heeft reeds een dergelijken maatregel getroffen, om zich aldus te wapenen tegen de bubonische pest, die in Venezuela nog altijd slachtoffers maakt. Als Columbia nu ook nog hetzelfde ging doen, wat dan zou gebeuren, wij wagen het zelfs niet daaraan te denken. Dan waren de rampen niet te overzien. Gelukkig, dat onze bevolking kalm is, en van vreedzamen, opgeruimden aard. Zij hoopt tegen alle hoop in en Iaat den moed niet zinken; zij vertrouwt, d t hulp komen zal van God en van Nederland. Die hulp moge spoedig, spoedig komen. Uit Willemstad werd Zondagavond aan de Parijsche editie van de New-York Herald geseind: „De kruiser „Gelderland" vertrekt morgen naar het eiland Aruba met geweren en ammunitie voor de bewoners, opdat die zich daarmeê eventueel kunnen verdedigen. Een Venezolaansch oorlogsvaartuig kruiste gisterenavond in die buurt". H. M. pantserdekschip „Friso" heeft bevel ontvangen zich gereed te maken voor een buitenlandsche reis. Vermoedelijk West-Indië. Bizonderheden ontbreken. Tot versterking van de landmacht op Curagao vertrekt 21 Augustus a.s., met één der schepen van den Koninkl. West- Indischen Maildienst, een detachement koloniale militairen van het „valide ge deelte" der Koloniale Reserve te Nijmegen, ter sterkte van' 1 sergeant, 2 korporaals en 50 soldaten. Er was Dinsdagmiddag meer dan gewone belangstelling bij het vertrek uit Den Helder van het pantserschip „Heemskerck" naar de West-Indische wateren. Honderden waren in de nabijheid van het schip langs den bovendijk geschaard. Tegen 10 uur begaf zich de schout-bij nacht Van den Bosch aan boord tot het houden van de gebruikelijke inspectie, en om etat-major en bemanning een behouden reis toe te wenschen. Kort daarna werd aan familieleden gelegenheid gegeven nog even aan boord te komen, een laatsten handdruk, een laatsten groet te wisselen met hun be trekkingen. Tegen 1 uur werd de sleepboot „Hercules" voorgespannen, en trok zij het machtige schip van zijn ligplaats naar het midden der haven. Statig zette het zich in beweging, in langzame vaart naar den mond. Doch aan die uiterste punt, altijd weer opnieuw het spannende moment bij het vertrek van een oorlogsschipduizenden menschen dicht opeengepakt, onder de tonen van het Volkslied het vaarwel toeroepend aan de vertrekkende bemanning. Het hoerah van die bemanning gaat als een echo de lucht in; het klinkt niet zoo juichend als bij de binnenkomst, en ditmaal klonk het nog een tikje gedempter, als ware men toch nog even onder den indruk van de komende dingen. Vlak voor de haven wordt los van'de sleepboot gecommandeerd; de „Heems kerck" wendt den steven en gaat verder op eigen kracht het Marsdiep in. Uit de kanonnen aan stuur- en bakboord valt het saluut, de laatste groet aan het vaderland, aan familie en vrienden. Dat schot klinkt aan menig oude moeder, menige jonge vrouw, daar op den zeedijk turend naar het vertrekkende schip, striemend in het gemoed Het saluut wordt beantwoord door de kanonnen van het in de haven liggende wachtschip, dat als laatste sein aan den grooten mast heeft waaien: „Vaartwel, wij wenschen u een voorspoedige reis". Het zij ook onze wensch. De „Heemskerck" zal vermoedelijk op 18 Aug. Ponte Delgado en op 30 Aug. Sint-Lucia aandoen, tot het innemen van kolen. Is eerstgenoemde haven besmet, dan wordt Horta aangedaan. Ook de „Holland" en de „Utrecht" zullen gereed gemaakt worden voor den dienst buitenslands. Beide oorlogsbodems zijn van het kruiser-type, waartoe ook de „Gelderland", „Zeeland", „Friesland" en „Noord-Brabant" behooren. Volgens de laatste berichten is de Amerikaansche Regeering volkomen bereid te erkennen, dat Castro aan Nederland voldoening behoort te geven. Vooral omdat hier geen schadevergoeding bij voorkomt, is de zoogezegde Monroe-leer bij het geval niet betrokken. Het pantserdekschip „Friesland", com mandant-kapitein ter zee Cohen Stuart, zal tegen het laatst dezer maand zijn bestemming naar de West-Indische Wateren opvolgen. Het état-major van dien bodem zal verder bestaan uit kapitein ter zee Van Straaten, als le officier, de luitenants ter zee le kl. v. d. Esch en De Lange; de luitenants ter zee 2e kl. Van Duim, Bottenheim, Haentjens, Vlielander Hein en Van Anrooy, laatstgenoemde speciaal voor de draadlooze telegrafie, voorts den len luitenant der mariniers Spiegeiberg; den officier van gezondheid le kl. Jansen; den officier van administratie 2e kl. Kempen en den officier-machinist 2e kl. Van Bommel. Verder verneemt men, dat het oorlogs schip „De Ruyter" gereed wordt gemaakt om in het najaar naar Oost-Indië te vertrekken, een bestemming waarin tot dusver nog geen verandering is gebracht. En wat de „Utrecht" betreft, deze oorlogsbodem was reeds voor geruimen tijd aangewezen om in het najaar de „Gelderland" in West-Indië af te lossen. Of de „Gelderland" na aankomst van den aflossingsbodem evenwel naar Neder land terugkeeren kan, zal alsdan van de omstandigheden afhangen. O JVWBE R. Dinsdag is de 17-jarige landbouwer Knuppe te Have 1 te, die zich met wagen en 2 paarden op weg bevond, door het onweder getroffen. Hij en de beide paarden werden onmiddellijk gedood. Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Van 1-5 regels f 1,—; elke regel meer f 0,20. Een boodschap van Steenbergen. De ziekten der nieren zijn te meer ernstig en ellendig, daar zij gewoonlijk niet begrepen worden; het is slechts aan weinig menschen bekend wat de nieren zijn, waar zij zich bevinden en wat hun werking is. Bijgevolg, wanneer zich een teeken van nierziekte voordoet (zooals rugpijn, troebel water, gezwollen voeten en handen, blazen onder de oogen enz.) wordt dit zeer dikwijls voor een andere kwaal gehouden, wat intusschen de nier ziekte tijd geeft om te ontwikkelen in rheumatlek, waterzucht, suikerziekte, elwitverlies enz. De heer J. Gladdines, Veststraat E 416 te Steenbergen, deelt ons mede: Gedurende negen jaar waren mijn nieren aangetast; als gevolg hiervan had ik zeer veel pijn te doorstaan in den rug en de lendenen. De pijn verplaatste zich tot in de rechterzijde, waar ik dan hevige steken had, net alsof ik voortdurend met spelden werd gestoken. Ik sliep onrustig en wanneer ik 's morgens opstond, was ik reeds buitenmate vermoeid en afgemat. Ik was totaal lusteloos en moedeloos; de urine kwam met een branderig gevoel, liet veel bezinksel na en had een onaan gename lucht. Ik wist niet wat ik moest beginnen. Ik liet op aanraden van een mijner kennissen een doosje Foster's Rugpijn Nierenpillen komen en het spijt mij, dat ik dit uitstekend geneesmiddel niet eerder gekend heb, want hieraan heb ik het te danken, dat ik mijn gezondheid weer terug bekomen heb. Nadat ik één doosje geledigd had, was de pijn bijna geheel verdwenen; teneinde echter zeker te zijn van een volkomen genezing zal ik nog eenigen tijd met uw Pillen doorgaan. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar Is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Spreek langzaam en duidelijk wanneer gij Foster's Rugpijn Nierenpillen koopt, dan zal er geen vergissing plaats hebben. Ze zijn te Zlerikzee verkrfigbaar b| den Heer M. S. Polak, gedipt Drogist, en te Tholen bij den Heer W. Potterfiliaal Apotheek .Coronoe", Stoofstraat Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1,75 voor één of f 10,— voor 6 dooien. HIJ heelt nn een afkeer van alle sterke dranken. Mijnheeren Bij deze deel ik U mede, dat de persoon, voor wien het Coza Poeder bestemd was, reeds ge durende een maand geen droppel alcohol gebruikt heeft. Hij heeft nu een afkeer van alle sterke dranken en zijn walging en standvastigheid nemen dagelijks toe. Ik zou voor het laatst nog een doosje Poeder willen hebben voor alle beterschap. Ik zal. het Coza Poeder, alsmede Uwe Firma, zooveel mogelijk aan vrienden en kennissen aan bevelen, daar ik het Poeder ten zeerste waardeer en over zijn uitwerking ten hoogste verbaasd en tevreden ben. Ik hoop binnenkort de 2de zending nog te ontvangen en sta dan voor zijn geluk in. Ik blijf U dan ook ten hoogste dankbaar voor het geluk, dat U mij bezorgd hebt en zal niet nalaten het overal aan te bevelen, nadat ik reeds zijn heilzame uitwerking heb bijgewoond. In afwachting of U zoo beleefd wilt zijn ons de 2de zending te doen toekomen, verblijf ik inmiddels Goddefroi, Janssteeg 10 te Utrecht. Een monster van het merkwaardige Coza Poeder wordt gratis toegezonden. Kan ingegeven worden in Koffie, Thee, Melk, fJkcur, Absint. TÜer. Water of in het voedsel, zonder dat het noodig is, dat de dronkaard er lets van af weet. Het COZA POEDER bezit de wonderbare eigenschap om tegenzin tot het drinken van sterken drank (bier, wijn, absint enz.) bij den dronkaard op te wekken. Het COZA POEDER werkt zoo ongemerkt en zeker, dat de echtgcnoote, de zuster of de dochter van den verslaafde het hem toe kan dienen, zonder zijn medeweten en zonder dat het noodig is, dat de patlünt ooit behoeft te weten, waaraan hij zijne redding te danken heeft. Het COZA POEDER heeft het huiselijk geluk van duizenden gezinnen hersteld, duizenden personen van schaamte en oneer gered, en deze personen tot levenslustige en nuttige leden der maatschappij herschapen; het heeft menig jong persoon op den rechten weg teruggebracht en gelukkig gemaakt en het leven van talloozen met menig jaar verlengd. Het Instituut, waardoor dit ongcCvenaard Poeder verspreid wordt, zendt gratis aan hen, die daartoe aanvraag doen, een boek met dank betuigingen en een monster. Het Poeder wordt gewaarborgd volkomen onschadelijk te zijn. Correspondentie in alle talen der wereld. Het echte Coza Poeder is verkrijgbaar in alle apotheken en in het volgende depöt teZierikzee: Drogisterij „Het Roode Kruis", Schuithaven. Tholen: W. POTTER, Kerkstraat. Onze depóthouders reiken het atte9tenboek gratis uit aan hen, die er aanvraag voor doen, maar geven geen gratis proeven. Om deze te bekomen, wendt U rechtstreeks naar Londen. Coza Institute, Wacht U voor namaak. Het Coza Poeder is het eenig afdoend middel tegen dronkenschap. RECHTSZAKEN. Zierikzee, 12 Aug. Door den heer kantonrechter zijn heden de volgende personen veroordeeld, wegens: 1°. Overtreding van de Veiligheidswet: H. A. G. te Zlerikzee, tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis; 2°. Overtreding van de jachtwet: J. van S. te Zierikzee, tot 2 hechtenis- straffen elk van 3 dagen; S. O. te Zierikzee, tot f3 boete, sub9. 2 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring en bevel tot uit levering van het geweer of te betalen f 4, subs. 2 dagen hechtenis; C. de J. te Oosterland, tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis; C. T. te Haamstede, tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis, met ver beurdverklaring van een wildstrik en van een konijn; 3°. Vissdierij-overtreding B. P. te Zierikzee, tot 2 boeten van f 3, subs. 2 dagen hechtenis voor iedere boete, met verbeurdverklaring van het beugelnet; C. H. te Zierikzee, tot 3 hechtenis- straffen elk van 3 dagen; C. van B. te Zierikzee, tot f3 boete, subs. 2 dagen hechtenis 4°. Overtreding der leerplichtwet. P. de W. te Zonnemaire en I. de B. te Eikerzee, ieder tot f 5 boete, subs. 3 dagen hechtenis; N. van derW. en W. R., beiden te Zierikzee, ieder tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis; 5°. Overtreding van depolitie-verordening te Zierikzee: E. S. te Zierikzee, tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis; 6°Overtreding van depolitie-verordening te Haamstede: G. van D. te Haamstede, tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis; 7°. Het niet in acht nemen van de wettelijke voorschriften vastgesteld tot voorkoming van aanvaring of aandrijving: A. V. te Bruinisse, tot f 5 boete, subs. 3 dagen hechtenis; 8°. Overtreding van de motorwet: A. U. te Bruinisse, tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis; 9°. Zonder daartoe gerechtigd te zijn loopen over een anders grond, waarvan de toegang op blijkbare wijze door den rechthebbende is verboden J. S. te ZonnemaireC. de K. te Brouwershaven, en J. C. S. Hzn. te Burgh, ieder tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis; 10°. Zonder daartoe gerechtigd te zijn loopen over bezaaiden grond: K. van der W. te Duivendijke, tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis; 11°. Zonder daartoe gerechtigd te zijn, niet-uitvliegend pluimgedierte te laten loopen over bezaaiden grond C. de M. te Zonnemaire, tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis; 12°. Het in staat van dronkenschap ver- keerende, de openbare orde verstoren J. A. F. te Zierikzee, tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis; 13°. Het zich in kenlijken staat van dronkenschap bevinden op den open baren weg: A. P. de L. en C. M. P., beiden te Zie rikzee, ieder tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis; P. S. te Zierikzee, tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis. Het tegen W. H. te Zierikzee bij verstek gewezen vonnis werd na gedaan verzet bekrachtigd. Tegen een ontslagen onderwijzer van de openbare lagere school te Osdorp, die Dinsdag wegens ontuchtige handelingen met twee jonge meisjes, zijn leerlingen, voor de Amsterdamsche rechtbank terecht stond, is door den ambtenaar van het O. M. 2| jaar gevangenisstraf geëischt. In den Haag bij nacht. Een 49- jarige Haagsche secrefarieklerk had een mooi sommetje van huis gekregen. Tot overmaat van geluk werd hij ook nog door een vriend tot een diner uitgenoodigd. In zeer opgewekte stemming begaf hij zich in den nacht naar huis. Een lief 17-jarig meisje sprak hem aan op straat; meneer ging met haar minnekoozen en was in een oogenblik zijn portemonnaie met f 508 kwijt. Het meisje ging met haar „buit" naar haar vrijer, en 's anderen daags deden de dievegge, haar vrijer, haar zuster en een vriend een pleizierreisje naar Rotterdam, waar van alles werd ge kocht, dat het viertal onder elkaar ver deelde. Maar nu komt de afrekening. Alle vier voor de rechtbank. De eisch luidde: het 17-jarige lieve meisje naar een rijksopvoedingsgesticht, haar 20-jarige zuster 1 jaar, de vrijer en de vriend elk 2 jaar gevangenisstraf. Donderdag 1.1. is voor de Utrechtsche rechtbank behandeld de zaak van den slaapsteehouder J. van der Wolk, te Oude water, beklaagd, dat hij op 10 Juli j.l. zijne echtgenoote Anna Maria Martina Deragee met een steenen kom tegen het hoofd heeft geslagen en haar daardoor aan den slaap een bloedende wond toe gebracht, tengevolge waarvan de vrouw overleden is. Zes getuigen waren gedagvaard. Ver dediger was Mr. O. Hogenbrug. Het Openbaar Ministerie eischte tegen den beklaagde, die bekende, 2 jaar ge vangenisstraf. Uitspraak over 8 dagen. KERKNIEUWS. Door de Algemeene Synode der Herv. Kerk zijn de volgende toelagen verleend uit de Synodale Kastot voorziening in de geestelijke behoeften bij de bootwerkers te Rotterdam f 1000; voor een godsdienst onderwijzer in de Langstraat te Ooltgens- plaat f 500; tot verhooging van" het predikants-tractement Meliskerke, Klevers- kerke, Hoofdplaat en Waterlandkerkje elk f 100; voor de bezoldiging van een godsdienstonderwijzer te Terneuzensf 250. Aangenomen het beroep naar de Geref. Gem. te Middelburg door ds. J. D. Wielinga te De Leek. Bruinisse. Het aantal kerkjes in onze gemeente zal nog met één vermeerderd worden. Een deel van de Oud-Geref. Oemeente, dat niet kan meegaan met de onlangs tot stand gekomen vereeniging van Oud-Geref. en Kruisgemeenten, zal een eigen kerkgebouw stichten. In de Molenstraat is reeds grond daartoe aan gewezen. Poortvliet. Wegens de langdurige on gesteldheid van ds. J. Meulink, hoopt Zondag a.s., des voormiddags 9 en des namiddags 2 ure, in de Geref. kerk alhier voor die gem. op te treden ds. J. H. Lammertsma van Tholen. MARKTBERICHTEN. Zierikzee, 13 Aug. Ruime aanvoer van wintergerst en rogge; enkele partijtjes en ook tarwe van het nieuwe gewas werden getoond, vonden volgens noteering plaatsing. Oude tarwe f 7,20 a f 8, nieuwe tarwe f 8 a f 8,10f^chevaliergerst f 5.90 a f 6,25; wintergerst f 5 a f 5,50; rogge f 5,75 k f 6; kroonerwten f 10 A f 10,50. Hooi f 25 a f 26. Middelburg, 13 Aug. Ter graanmarkt van heden was een meerdere aanvoer dan vorige marktdagen. Er begint van den nieuwen oogst wat meer te komen. De prijzen waren als volgtjarige tarwe f 7,50 a f 7,75zomergerst f 5,25 I f 5 50 kroonerwten f 11,50 a f 12; koolzaad t 11 k f 11,25 alles per H.L.; karwijzaad f 18,50 k f 19 per 50 kilo. 388ste Staatsloterij. Collecten uit het 2e district van ZeeLond. Trekkingen der 2e klasse van 10, 11, 12 en 13 Augustus 1908. Prijzen van 30: 0255 7955 8454 8492 9390 20414 0275 8363 8467 8500 1840G 20410 6282 8373 8472 9367 18452 20418 7938 8396 8480 9372 18455 20419 7950 8448 8481 9388 18475 Burgerlijke Stand van Zierikzee. Geboren: 7 Aug. Een zoon van K. J. Brouwer en J. M. Moermond. 9 D. Berrevoets en J. C. Goosen. Gehuwd: 12 Aug. J. J. de Vlieger, 29 j., j.m. en E. L. van Gastel, 26 j., j.d. Overleden: 7 Aug. L. van der Valk, 66 jaar, echtgenoot van A. Berrevoets. 8 J. M. Bienefelt, 5 w., z. 12 H. J. Zegers, 85 j., wed. van J. Koreman. Burgerlijke Stand van St.-Filipsland. Juli 1908. Geboren: Maatje, d. van Reijngoudt en M.J. Wagemaker. Adriana, d. van J. A. v. Beek en A. M. v. Luijk. Jacomina Jannetje Katharina, d. van J. Wisse en A. Verlare. Pieternella Adriana, d. van F. de Mazlere en J. Wesdorp. Johanna Wilhelmina Katharina, d. van J. v. Strien en I. C. J. Gaakeer. Gelijn, z. van F. Hooglander en E. d. Braber. Abraham Centze, z. van O. C. Noorthoek en J. C. d. Braber. Cornells Krijn, z. van M. W. v. Dijke en M. C. J. Verwijs. Ondertrouwd: Johannis Geelhoed, j.m., 29 j. en Jacoba Katha rina Quist, j.d., 20 j. Gehuwd: Bovenstaand paar. Vincent d. Braber, j.m. 22 j. en Kommertje Verwijs, j.d., 20 j. Overleden: Maria Cornelia, 9 mnd., d. van M. P. Neele en J. de Kok. Neeltje de Rooij, j.d., 71 j. Janna Kaashoek, 68 j., huisvrouw van H. Bergoo. Zoo de Heere wil en hij leeft, hoopt mijn- Vader M. v. d. HOUTEN op den 18 Augustus zijn 80en Geboortedag te herdenken. Zierikzee. JOH. v. d. HOUTEN. Heden overleed te Tholen, na een zwaar lijden, kalm en zacht, onze geliefde Dochter, Zuster en Behuwd zuster, Mevrouw Janoa Abrahamina JansenPolderman, op den leeftijd van 40 jaren. St-Maartensdijk, 11 Aug. 1908. N. POLDERMAN. Jv J. POLDERMAN. D. H. POLDERMAN- Groenewege. Heden overleed na een langdurig, doch geduldig lijden, na tijdig voor zien te zijn geweest van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Helena Johanna Zegers, Wed. van Johannes Koreman, in den ouderdom van 85 jaar. Zierikzee (Westhavenhoofd), 12 Augustus 1908. Uit aller naam, GERARDAJOHANNA KOREMAN. Algemeene kennisgeving. zal van 15 tot 31 Augustus AFWEZIG zijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 2