H. K. H. prinses Marie van Saksen-Mei- ningen met gevolg. Op 15 dezer wordt verwacht de Groothertog van Mecklenburg, mede met gevolg. Beiden stellen zich onder behandeling van dr. Mezger. Vlissingen, 6 Aug. Het strandfeest werd hedenmiddag op het strand tegenover het Badhotel", dat geheel was afgezet, gevierd. De ingang van het terrein was versierd met groen, vlaggen en wimpels. Ongeveer 800 kinderen namen aan het feest deel, waarvan 378 aan het zand- werken, 200 aan den diabolo-wedstrijd, 115 aan den wedloop met hindernissen en 100 aan het ringsteken. Voor de verschillende groepen waren prijzen beschikbaar gesteld. Tegen twee uur trokken de kinderen, voorafgegaan door het muziekkorps „Cae- cilia", naar het strand en klokslag twee werd met de verschillende spelen be gonnen. Er waren heel wat kijklustigen. Aanbestedingen, Verkoopingen enz. Haamstede, 31 Juli. Op de heden alhier voor leden der afdeeling „Westelijk Schouwen" gehouden veiling van bollen gingen de 627 nummers vlug van de hand en werden besteed de volgende prijzen, te verhoogen met 7 pCt. onkosten, betaaldag 1 November a.s. E. T. La Reine f 10 tot f 12,50, Huikman f 6,15 tot f 10,50, Gele Prins f 5,50 tot f 8,10, Scarlet Due f 12,50 tot f 16, Grand Due f 11 tot f 11,50, Witte Pottebakker f 7,50 tot f 9,50, Rose grisdelin f 7,50 tot f 15, La Précieuse f 6,50 tot f 9, Th. Moore f 9 tot f 11,50, Parma f 10 tot f 11, witte Due f 8, Rose Due f 25, Gele Prins (bontlof) f 6, Vondel (gewoon) f 10,50, Van Bergheim f 17 tot f 18, Artus f 10 tot f 10,50, Mon Trésor f 14,50 tot f 18, Kardinaalshoed f 5,75, Chrysolora f 5,50, Prins van Oostenrijk f 24 tot f 31, Proserpine f 30 tot f 34, Cramoisie Brillant f 17,50, Rose Luisante f 22 tot f 23, Rose k platis f 22, Couleur Cardinal f 18,50 tot f 22, alles per 1000. D. T. Murillo f 20,50 tot f 24,50, Rose Blanche f 5,50, Tournasoll f 10,50, Gele Tournasoll f 17,50, La Candeur f 9 tot f 11,50, Rex Rubrorum f 11,50 tot f 13,50, Willem III f 13, Rubra Maxima f 14,50 tot f 17, Couronne d'or f 22 tot f 28, Vermillion Brillant f 32, Vuurbaak f 41, Salvator Rosa f 20,50 tot f 30, alles per 1000. En voorts per Hectoliter: D. T. Murillo f 98 tot f 102,'Vuurbaak f 120 tot f 122, Gele Tournasoll f 41, Rubra Maxima f 72 tot f 75, Salvator Rosa f 89 tot f 92. E. T. Parma f 29 tot f 31, Gele Prins (bontlof) f 6,75, Grand Due f 41 tot f 48, Couleur Cardinal f 85. Colijnsplaat, 5 Aug. Ten overstaan van den notaris M. Noordljke werd heden in het hötel „De Patrijs", ten verzoeke van de erven van wijlen den heer N. de Regt, verkocht de volgende onroerende goederen 1. Een woonhuis met schuur, verdere timmering, tuin en erf, aan de oostzijde van de noordelijke helft der Voorstraat, groot 3 aren 26 centiaren. Ingeschreven werd voor f 1725, f 1805, f 1855 en f 2000. Kooper werd de heer M. J. Krijger Pz., voor f 2050; 2. Een woonhuis en erf aan den weste lijken zeedijk, groot 65 centiaren. Ingeschreven werd voor f 75, f 100, f 105, f 115, f 150, f 170 en f -485. Kooper werd op laatstgenoemde inschrij ving de heer L. van der Moer; 3. Een hoveniering aan de zuidzijde van de Achterkerkbuurt, groot 6 aren 70 centiaren, in twee perceelen. Ingeschreven werd voor de oostelijke helft voor f 150, f 200, f 205, f 225, f 230, f 240, f 245, f 260 en f 265. Kooper werd de heer M. de Regt Pz., voor f 270; voor de westelijke helft werd ingeschre ven voor f 110, f 230, f 250, f 270 en f 280. Kooper op laatstgenoemde inschrijving werd de heer P. de Smit Jz. Onkosten dezer veiling bedroegen 8J procent, premiën en overname van vruchten uit den tuin ad f 35. Scherpenisse. Voor de levering van cokes ten behoeve van de gemeente alhier zijn 2 biljetten ingeleverd, n.l. van A. Hartog Az. alhier en J. van Dordt te beiden voor 74 cent per H.L. De levering werd gegund aan eerst genoemde. ONDE R W IJ Gehuwde onderwijzeressen. In den gemeenteraad van Hilversum werd in herstemming gebracht de motie-Rutgers, waarover in de vorige raadszitting de stemmen staakten. In deze motie wordt gezegd, dat de gemeenteraad het in de school werkzaam blijven van de onder wijzeres na haar huwelijk niet in het belang van het onderwijsacht. De Raad keurde met 10 tegen 4 stemmen deze motie goed. Bij het onlangs te 's-Gravenhage gehouden stuurlieden-examen is o. a. geslaagd de heer H. C. de Meijer te Maassluis, (geb. te Brouwershaven), als stuurman bij de buitenlandsche sleepvaart. P R E D I K I in onderstaande gemeenten van Zondag 9 At Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorin, tien ure en 's avonds half zes ure: ds. Laman. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstraat. Zondag 9 Augustus, 's Voor middags tien ure: Kinderkerk; 's avonds half zeven ure: de heer C. Taanman, evangelist. Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Voorm. half tien ure: ds. Blankert. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Voorm. half tien ureds. Pols. Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ure: ds. Van der Linde. Herv. Kerk te Renesse: 'sNam. twee ure: ds. Pols van Serooskerke. Herv. Kerk te Noordwelle: 'sNam. twee ure: ds. Van den Broek van Brouwershaven. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure: ds. Japchen. •Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Koolstra. Oud-Gerei. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure: ds. Reus. Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure: ds. Van den Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. H. v. d. Wal van Midsland (Terschelling). Herv. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. Geref. Kerk t.e Zonnemaire: '8 Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure ds. Van Schalk. KERKNIEUWS. Avondmaalsbekertjes. In de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk is ook behandeld een rapport van ds. Creutzberg. In den laatsten tijd worden in sommige gemeenten, ook der Ned. Herv. Kerk, afzonderlijke Avondmaalsbekertjes ingevoerd in plaats van den gemeenschappelljken. Door een reglementsbepaling wilde Sneek dit verhinderen. Over de zaak was de Synode verdeeld. Sommigen achtten de gemeenten tot invoering vrij. Anderen oordeelden dit niet een zaak der gemeenten, maar der geheele kerk. Men wilde de zaak niet reglementeeren. Hiertoe werd eenparig besloten. -X Aangenomen het beroep naar de Geref. Gem. te Rhijnsburg (Z.-H.), door ds. E. H. Broekstra te Axel. ONDERWIJS. Geslaagd voor het eind-examen Rijks Hoogere Burgerschool te Bergen-op-Zoom de heer L. van Dijk te Tholen. Bij het op 5 dezer te 's-Hage ge houden examen Fransch 1. o. slaagde o. a. de heer J. Slotema te Colijnsplaat. Visscher ij- Berichten. Mosselzaad. Toen enkele jaren geleden op de Schelde en Zeeuwsche stroomen slechts weinig mosselzaad gevonden werd, voeren veel Zeeuwsche visschers met hun vaartuigen naar de Noordzee om het zaad af te halen, dat zich vastgehecht had aan de strandwerken op de Belgische kust. Eerst werd dat door België toegestaan, maar later konden alleen de Belgische visschers vergunning verkrijgen om dat zaad te halen. De Belgische autoriteiten, die vroeger dat zaad als waardeloos beschouwd hadden, wisten ten slotte te bewerken, dat haar regeering 't recht om dat zaad van de strandwerken af te halen aan den meest biedende ging verpachten. Bij de laatst gehouden verpachting te Brugge, werd het recht om 't mosselzaad van de Belgische strandwerken af te halen voor 3 jaar gegund aan een Belgischen visscher van de Bouchoutsche haven, nabij Filippine, voor een jaarlijksche som van 4100 fr. Bruinisse. In de vorige week werden van hier verzonden 2720 ton mosselen naar België en Frankrijk, en 250 balen naar Holland, Engeland en Duitschland. OJVWEJER. Te Harmeien sloeg Woensdagnacht de bliksem met een vreeselijk geraas in de telephoondraden en verdween zonder verdere schade aan te richten langs den bliksemafleider ten huize van den heer W. Brinkman. Bij het onweder van Woensdagmorgen sloeg de bliksem in het huis van Arentsen, nabij T e r b o r g. Van den inboedel werd zoo goed als niets gered. Alles was tegen brandschade verzekerd. Te Hengeloo (O), is de bliksem op den schoorsteen der fabriek „Insulinde" geslagen, zonder echter schade te ver oorzaken. Te Meppel woedde Woensdag, van 11 tot 12 uur, een buitengewoon zwaar onweer, met geweldige regenvlagen. Op 4 plaatsen sloeg de bliksem in en ver oorzaakte eenlge materieele schade, gelukkig I E U R T E N Schouwen en Duiveland. gustus 190 8. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Wisse. Herv. Kerk te Noordgouwe: 'sNam. twee ure: ds. Blankert van Kerkwerve. Herv. Kerk te Dreischor: 's Voorm. half tien ure: ds. Van de Griend. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Voorm. half tien ure: ds. Van den Berg van Zierikzee. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van der Linden. (Collecten voor noodlijdende kerken en personen). Geref. Kerk te Nieuwerkerk:* 's Voorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure: dr. Weeda'snam. twee ure: Geen dienst. Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure's nam. twee ure en 'savonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 'sVoorm. lialf fien ure: Geen dienst; 'snam. twee ure: dr. Weeda van Oosterland. Herv. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Waardenburg. Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 's avonds vijf ure: ds. De Jager. Oud-Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 'savonds vijf ure: Leeskerk. Evangelisatie te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Gewone dienst. Evangelisatie Jerufil II: 's Voorm. tien ure en 's avonds half acht ure: Gewone dienst. zonder brand. Het telephoonnet bekwam 40 storingen. Naar vernomen wordt brandde in het naburige Ruinerwold de boerenplaats van den heer Willem Buiten geheel en al af. Slechts 3 biggen kwamen omhet overige vee was In de weide. Verder vernielde het hemelvuur een molenroe van den eekmolen des heeren Pasman; terwijl bij den boekhandelaar Van Straaten eed gat in het dak werd geslagen, zonder overigens meerdere schade aan te richten. Tijdens het hevig onweer, dat Woensdag nacht en -ochtendte Enschedé woedde, is de bliksem op niet minder dan vier plaatsen ingeslagen, driemaal op den Brinkweg bij de gezinnen Schouwink, Timmers en van Egteren, en in de Alsteedsche straat bij den smid G. B. Sanders, wiens vrouw tegen den grond werd geslagen, echter zonder letsel te bekomen. Nergens ontstond brand. Boven Veenendaal was het onweder ontzettend. De bliksem sloeg in in het naburige Ederveen, bij den landbouwer Lagerwey. Aanvankelijk werd niets bemerkt. Toen echter den geheelen dag het huis gesloten bleef, kreeg men achterdocht. De buren openden nu gisternamiddag het huis en vonden tot hun grooten schrik den landbouwer Lagerwey en zijn vrouw dood in hun woning. Lagerwey was 40 jaar, zijn vrouw 28; zij hadden geen kinderen. De bliksem sloeg vermoedelijk door een gat van den muur, waarin een ijzeren anker stak. Dit moet den bliksem hebben aangetrokken. Het is de gewoonte onder de boeren in deze streken, dat zij zich bij onweer geheel aankleeden. De man en vrouw zijn, terwijl zij daarmede bezig waren, door den bliksem overvallen en op slag gedood. Althans toen gistermiddag een buurman een ploeg kwam leenen, vond hij de deur gesloten. Hij maakte de deur open en vond de vrouw gekleed voor het bed liggen. Zij was geheel blauw. De man hing in liggende houding, als ware hij achterover gevallen, eveneens gekleed op bed. Een stuk van de lamp, een poot van de tafel en een suikerpotje waren eveneens door het hemelvuur ge troffen. De consternatie in het dorp is groot. De slachtoffers stonden bij de buren gunstig aangeschreven en mochten zich in aller vriendschap verheugen. Tijdens een drietal hevige onweders, waarvan één vergezeld van hagelslag, werd in de omstreken van Doetinchem nog al wat schade aangericht. In verschillende richtingen zag men brand; zoo werden te Zelhem een paar hooibergen getroffen, brandde te Keyenborg een groote schuur af en werd te Ambt-Doetinchem een koe door het hemelvuur gedood. Te 's-Heerenberg werden drie man nen, op weg naar hun werk, door den bliksem geraakt, van wie één'nog al ernstig. Te Rh enen en omstreken woedde gisternacht een geweldig onweder. Op den Grebbeberg zijn vele boomen getroffen en geheel gespleten. In het naburige Eist is de bliksem geslagen in een iabakschuur, verbrijzelde het geheele dak, doch veroor zaakte gelukkig geen brand. Te Oldenzaal is heden een tienjarig meisje door den bliksem gedood. Bij het hevige onweder, dat zich Woens dagmorgen boven de Neder-Betuwe ontlastte, werd in het Echteldsche veld een koe van den landbouwer J. van Eldik door den bliksem gedood. Gisternacht woedde boven Doesburg een hevig onweder. Op vele plaatsen sloeg de bliksem dan ook in. Onder Angeloo zijn 3 koeien in de weide gedood, verscheidene boomen werden verder door den bliksem getroffen. Te Zelhem is aan den grindweg de boerderij van Poppink, die '31 Maart 1.1. pas verkocht is, een prooi der vlammen geworden. Te Gieter dijk is de bliksem geslagen in het huis van den heer J Oosting. Er is slechts geringe materieele schade aan gericht. De bewoners lagen te bed. De heer O. heeft veel last van pijn in de armer^en vermoeidheid. Te Eexterzandvoort is een paard van den heer A. Beuker in de weide door den bliksem gedood. Het luchtschip^van Zeppelin. Berlijn, 5 Aug. De staatssecretaris van Binneniandsche Zaken, Beltmann Hollweg, heeft, met goedkeurig van alle daarbij betrokken ressort-chefs, graaf Zeppelin het bedrag van 500,000 mark, hetwelk op de rijksbegrooting voor 1908 uitgetrokken was, om hem schadeloos te stellen voor zijn onbaatzuchtigen, gedurende vele jaren voortgezetten arbeid voor den bouw van een bestuurbaar luchtschip, laten uitbetalen. Uit Berlijn wordt geseind, dat de deelneming wegens Zeppelin's tegenslag algemeen is. Er hebben zich alom com missies gevormd om geld in te zamelen voor den bouw van een nieuw luchtschip. De bladen maken de opmerking, dat het schip 750 K.M. heeft gevaren zonder te dalen, dat is de afstand van Noord- Duitschland naar Engeland. Zij zeggen, dat daarmee de bruikbaarheid in den oorlog bewezen is. De Frankfurter Zeitung heeft uit Echter- dingen het volgende relaas over de toedracht gekregen: Om vijf minuten over drieën schoot de wind uit het westen krachtig uit, de luchtbol werd op zij gepakt en naar het zuidoosten in de richting van Bernfcausen gedreven. De soldaten, 30 man bij elk schuitje, lieten op commando, nadat ze ongeveer 8 M. in de hoogte ge trokken waren (voorbeeldige krijgstucht!), los en de luchtbol vloog over de vlakte ongeveer 800 M. ver weg. Het voorste gedeelte daalde tengevolge van gasverlies diep en bleef aan een paar vruchtboomen hangen, die ten deele omgetrokken werden. Het voorste gedeelte werd daarna tegen den grond gesmakt. Een monteur, die in het achterste schuitje met den onklaar geraakten motor zat, snelde door de gang naar het voorste schuitje, om den motor daar in werking te brengen en zoodoende het luchtschip in zijn macht te krijgen. Door den stoot, dien het voorschip kreeg, raakte echter de luchtbol in brand en in een paar seconden was het hulsel vernield. De monteur en een soldaat werden zwaar gewond. Van het trotsche werk van Zeppelin is nu nog enkel een zwak rookend karkas over. Nadat graaf Zeppelin van de plaats van het ongeluk naar zijn kwartier (waar hii lag te slapen, toen het ongeluk gebeurde) terug was gekeerd, begaf hij zich zichtbaar diep terneergeslagen naar zijn kamer, in gezelschap van ingenieur Dürr. Daar de menigte (er moeten tusschen de 40.000 en 50.000 menschen te Echterdingen op de been zijn geweest) den graaf verlangde te zien, liet hij zich na eenigen tijd bewegen, om beneden te komen, en hier hield een heer een toespraak, waarin hij Zeppelin zijn medegevoel betuigde met het ongeluk. Hij sprak de hoop uit, dat spoedig de Zeppelin no. 5 (eigenlijk no. 4, maar Zeppelin heeft vroeger ook een luchtschip, dat door anderen gebouwd was, in zijn bezit gehad) weer op zou stijgen en wekte tot het houden van een inzameling op. De graaf antwoordde, dat dit wel niet noodig zou zijn. Het rijk zou hem wel helpen. Hij zeide zich oprecht te ver heugen over de groote genegenheid, die men hem betoonde, en verzekerde dat hij met frisschen moed weer aan het werk zou gaan. De schuld voor het ongeluk wordt aan de nalatige onachtzaamheid van de bewakers toegeschreven. Men had al vijf minuten van te voren in de verte stofwolken, die de storm omhoog dreef, kunnen waarnemen. Niettemin werden geenerlel voorzorgsmaat regelen genomen, om den luchtbol, die maar zwak verankerd was, te verzekeren. Het anker, dat den vonn van een eg had, lag bovendien nog met den haak naar boven. De luchtbol zelf was maar aan twee dunne palen door kabels bevestigd, die natuurlijk door den storm dadelijk weggerukt waren. Ongeveer 40 soldaten trachtten den luchtbol nog neer te halen, maar de meesten hunner vielen door de kracht van den storm om. De correspondent van de Tügliche Rundsdiau geeft deze verklaring: Toen het luchtschip zich, in den storm, losrukte, sprong één van de achttien gasballons. Het uitstroomende gas ontbrandde bij den nog warmen benzinemotor. Daarop zette een geweldige ontploffing het luchtschip in vlam. Iemand schrijft aan de Tügliche Rund sdiau, dat de eigenlijke oorzaak van het ongeluk is geweest, dat men Zeppelin natuurlijk om de waarde van het luchtschip voor verkenningen op het oor logsveld te toetsen de voorwaarde gesteld heeft, om een reis van een etmaal te doen. Wanneer een locomotief maar acht uur loopt, mag men van een lichten luchtmotor niet vergen, om 24 uren achter een dienst te doen. In zulke lange reizen schuilt altijd het gevaar van een ramp. Zeppelin heeft op zijn langen tocht gemerkt, dat hij 750 K.M. kan afleggen, zonder zijn gasvoorraad aan te vullen, en dat is voor de eischen van het verkeer en van den oorlog voldoende. Aangezien bv. de afstand van Metz naar Parijs maar 280 K.M. be draagt, heeft Zeppelin door zijn record van 750 K.M. bewezen, dat hij in staat is, van Metz naar Parijs en terug te reizen. Inmiddels begint zich een stroom van vrijwillige bijdragen in geld naar Friedrichs- hafen te richten. Er zijn tal van berich'rn over, waarvan de opsomming vervelt i.d zou zijn. Gemengd Nieuws. Stoutmoedige dieven. Twee Engel- schen hebben gepoogd den kassier eener bank te München te bestelen. Terwijl één hunner zich onderhield met den bediende, maakte de ander zich meester van een zak, die 10.000 mark in goud bevatte. De kassier zag wat er gebeurde en wist de noodbel te doen gaan, alvorens de gezel van den dief het had kunnen beletten. De twee dieven zijn na hevigen weerstand aangehouden door het personeel der bank. Één der dieven was in het bezit van papieren op naam van John Andeison, boekdrukker te Londen. Hij beweerde inderdaad zoo te heeten, vroeger drukker geweest maar nu reiziger te zijn. Hij was het, die de aandacht van den kassier afleidde, terwijl de andere, Mark Geory genaamd, het geld stal. Anderson beweerde onschuldig te zijn en noemde zijn arrestatie een vergissing. Hij was in de bank ge komen om geld te wisselen en den anderen man kende hij volstrekt niet. Den 8n Juli w s hij uit Londen vertrokken en via Vlissingen naar München gereisd, waar hij zijn intrek in een hötel eersten rang had genomen. Intusschen vond men zijn fotografie ,pnder een verzameling portretten van internationale misdadigers en nu bleek, dat hij in 1903 met 2 anderen te Parijs wegens bankdiefstal was gearresteerd en tot 5 jaren gevangenisstraf veroordeeld. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur Daar komt dc heer M. weer opeens mijn goede stemming bederven. Een vuurscherm is geen hek. Haal je de drommel, dat weet ik evengoed als jij als u, bedoel ik ja, al ben Ik boos, daarom blijf ik toch beleefd en fatsoenlijk. Jans wil de proef niet nemen. Ze vindt het al vervelend genoeg, dat er zoo maar openlijk in de Nieuwsbode over haar geschreven wordt. Maar ik zeg: 1 M. is 1 M., of dat nu een vuurscherm of een hek is. En dat ik nu schrijf, is alleen, omdat de ver kiezing in 't zicht is. Want als ik zweeg, zouden de kiezers al gauw gaan zeggen: „Neen, die blaft maar, en hij bijt niet, dat is geen goede waker voor onze gemeentebelangen". En dat wou ik niet graag. Intusschen dank ik u voor de plaatsruimte, Mijnheer de Redacteur. KNORREPOT. Wij sluiten hiermede het debat De Redactie. MARKTBERICHTEN. Zierikzee, 6 Aug. Koolzaad en winter- gerst waren ruim aangevoerd. Koolzaad moest f 0,75 k f 1 en wintergerst f 0,25 minder afgegeven worden om tot zaken te komen. Tarwe (Essex) f 7,25 k f 8; wintergerst f 5 k f 5,40; rogge f 5,50 k f 6,10; karwij- zaad f 18,75 a f 19; koolzaad f 11,75 k f 12. Hooi f 22 k f 25 per 1000 K.Q. Middelburg, 6 Aug. Ter graanmarkt van heden bestond de aanvoer hoofdzakelijk uit nieuw koolzaad. En van den ouden oogst uit tarwe. Koolzaad 25 a 50 ct. lager. De prijzen waren als volgt: jarige tarwe f 7.50 k f 7.75, koolzaad f 11 k f 11.50, alles per H.L.; karwijzaad f 19 k f 19.25 per 50 kilo. Tholen, 5 Aug. Op de heden gehouden paardenmarkt waren 76 paarden en 20 veulens aan de lijn. De prijzen waren als volgt: werkpaarden f 300 k f 600, paarden met veulens f 500 a f800, 1^-jarige f250 k f 300, 2-jarige f 300 k f 400, 3-jarige f 350 k f 450, veulens f 140 f 200. Voor het -eerst waren ook eenige run deren aan de lijn. Vele kooplieden aanwezig. Handel goed. Burgerlijke Stand van Zierikzee. Geboren: 4 Aug. Een zoon van L den Haan en M. in den Bosch. 4 A. van Burgh en L. van Dienst. 5 n G.J. Bakker en G. in den Bosch. 6 dochter J. W. Geluk en J. T. Hendrikse. Gehuwd: 4 Aug. A. Wllleboer, 30 j., j.m. en A. Gloude, 27 j., j.d. 5 W. van As, 20 j., j.m. en J. van Dijke, 25 j., j.d. Overleden: 30 Juli. P. O. van de Velde Olivier, 76 j., wedn. van P. E. Geelhoed (overleden te Blaricum).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 6