Doesburg, 1 Aug. Op de ijzergieterij der firma Ubbing alhier geraakte heden morgen de machinist J. Brul tusschen de machine en werd op slag gedood. Om 10 min. vóór half elf werd hij nog bezocht door zijn broeder, die hem over een. familie-aangelegenheid moest spreken. Toen Brul's broeder, na zich een oogenblik verwijderd te hebben, weer even terug keerde, zag hij zijn broeder niet, doch vond hem na eenig zoeken dood tusschen de machine. Het lijk vertoonde geen teekenen van geweld en was nergens verwond. Onmiddellijk telefoneerde de directie naar geneesheeren, die tevergeefs alle mogelijke pogingen aanwendden om de levensgeesten op te wekken. Omtrent de oorzaak van het ongeval verkeert men nog in het onzekere, doch de meest voor de hand liggende lezing is deze, dat Brul iets achter het veiligheidshekje had laten vallen, dit wilde weg halen, zich op de trap wat te veel voorover heeft gebogen, zoodat hij naar beneden tuimelde en terecht kwam bij een plaats, waar de snorrende machine hem de ademhaling belet moet hebben, zoodat verstikking als de eigenlijke oorzaak van den dood moet worden aangenomen. Tiel, 31 Juli. Zekere P. alhier, kreeg onlangs, bij het verrichten van veldarbeid, een onbeduidende wonde aan den duim, waarop aanvankelijk niet werd gelet. Toen de wond verergerde werd getracht genezing te vinden met „huismiddeltjes", o. a. door z.g.n. „mierekruid" er op te leggen. In plaats van beterschap, open baarden zich verschijnselen van bloed vergiftiging reeds door het geheele lichaam, toen de hulp van een geneesheer werd ingeroepen. P. verkeert in levensgevaar. Haarlem, 31 Juli. Wegens de omleg ging van de rails der electrische tram op het Stationsplein alhier, had men ook de ijzeren palen voor de geleidingsdraden moeten verplaatsen. Gisterenmiddag nu verloor een schilder, die op een ladder de palen aan het verven was, het evenwicht. Onwillekeurig greep hij in zijn buiteling den draad, met het droevig gevolg, dat de stroom zijn handen en armen ernstig verbrandde en de man wellicht invalide worden zal. Amsterdam, 1 Aug. Het geweten van Jongejan, den in hechtenis genomen in breker in „La Bourse" alhier, schijnt in de cel begonnen zijn te spreken. Hij heeft althans er toe medegewerkt dat op zijn aanwijzing thans voor den officier van justitie gevoerd zijn, zekere Gerard Linge, Tinus Sepper en Gerard van der Heide, als verdacht van medeplichtigheid aan deze inbraken. Het is den rechercheur Hazenberg Woensdag gelukt, de hand te leggen op Tinus Sepper, die juist uit rijden was met de vroegere beminde van Jan de Bakker. Na eenig verzet werd Sepper naar het huis van bewaring gevoerd. Ook op Linge en Van der Heide werd Woensdag de hand gelegd. Alle drie zijn oude bekenden der justitie. Van der Heide werd eerst in Januari uit de gevangenis ontslagen na een 5-jarige hechtenis wegens een inbraak. Amersfoort, 1 Aug. Een dag of wat geleden werd door de politie alhier een^ vrouw op straat aangetroffen, die zwervende* was. Op de vraag, waar ze vandaan kwam, was geen antwoord te krijgen, want de vrouw weigerde hardnekkig een woord te zeggen. Bij onderzoek bleek, dat zij tijdelijk vertoefde bij haar moeder te Amersfoort, die meedeelde, dat haar dochter te Zutfen gedomicilieerd was. Ze werd naar Zutfen gebracht, maar ook daar bleef ze steeds zwijgen. De vrouw had tal van blauwe plekken op 't gezicht, op armen en beenen; daarom werd ze naar 't ziekenhuis gebracht, maar ook daar was er geen woord uit haar te krijgen. Vraagt men haar iets, dan draait ze dadelijk 't hoofd om. Donderdag was haar man, Van der B.overgekomen, maar ook tegen hem laat zij zich over niets uit. Men ver moedt, dat de vrouw door haar 17-jarigen zoon erg mishandeld is, en dat zij, om hem te sparen, in haar zwijgen volhardt. Vóór hare aanhouding was de vrouw volkomen normaal; ook de man begrijpt niet, wat de oorzaak is van haar stil zwijgendheid. De politie te Zutfen stelt een onderzoek in. Rotterdam, 1 Aug. Ook hier ter stede schijnt met de politie iets „aan den knikker" te zijn. Althans met een drietal inspecteurs. Deze heeren waren indertijd speciaal aangewezen om contröle te oefenen op de naleving der drankwet. Nu, dat hebben ze braaf gedaan! Zóó hardnekkig dikwijls, dat ze zich door hun ruw op treden den haat en den wrok op den hals haalden van talrijke caféhouders, en dezen schijnen op hun beurt wraak genomen te hebben. Ze hebben de inspecteurs een beetje naderbij gevolgd, en daarbij opge merkt, dat dezen zich zelf meermalen in inrichtingen bewogen, waar een inspecteur van politie niet in de eerste plaats behoort te komen. Een gevolg is geweest, dat aan alle drie inspecteurs is aangezegd hun ontslag te vragen. Dit is geschied. De heeren zijn reeds een paar maal bij den burgemeester geweest, bij wien alle moeite wordt gedaan om hen in betrekking te houden. Maar tot nu toe is het ontslag gehandhaafd gebleven. Uit het IJ nabij Amsterdam is opgehaald het lijk van een man, dat door de familie is herkend als dat van den heer Van Zanten, graanhandelaar, wonende aan de Van der Takstraat alhier, die in begin Juni naar Amsterdam gegaan was en sedert vermist werd. Het geheimzinnige van dit geval is, dat het lijk was gekleèd in werkmanskleeren, geen ondergoed aan had en dat zijn knevel was afgeknipt. In den laatsten tijd rijzen de detectives als paddestoelen uit den grond, maar men behoeft niet te vragen, hoeveel kaf er onder het koren schuilt. Een bewijs hiervan is de aanhouding van J. M. J., zich noe mende directeur van het detective-bureau London-Paris", wegens verduistering v in een schrijfmachine, merk „Oliver". Heden is het jongemensch naar het Huis van Bewaring overgebracht en zal dus zijn „kantoor" tijdelijk moeten sluiten of ver plaatsen naar den Noordsingel. Omstreeks een kwartier vóór midder nacht brak vannacht een hevige brand uit in de branderij „De Valk", van den heer J. P. C. L. van der Valk, aan de Spangeschekade no. 196, alhier. Te middernacht was het geheel een zee van vuur. Een regen van vonken, afkomstig van het brandende graan, vloog de lucht in. Zuilen van rook verhieven zich hemel waarts, heel Delfshaven was in een oogwenk op de been, en van alle zijden rukte de brandweer op ter blussching. De brand, vermoedelijk gelijkvloers in de branderij ontstaan, sloeg vandaar over op de beide daarboven gelegen zolders, waarvan de één diende tot berging van rogge en de andere tot opslagplaats van meel. Juist dezer dagen was een aanzienlijke hoeveelheid nieuw koren ingeslagen. Het geheel stond weldra in lichte laaie, het dak stortte in, dan volgden de zolders, en zoo goed als enkel de muren van „De Valk" bleven staan. „De Valk" is tegen brandschade ver zekerd. In Maart 1906 brak in dezelfde branderij eveneens brand uit, doch toen brandde zij slechts gedeeltelijk uit. Gedacht wordt aan het overkoken van een kètel, vooral ook omdat het juist nieuw graan is, dat heden gestookt werd. Dinteloord, 1 Aug. Een hapje voor dit jaar. Bij de weduwe Den Beukelaar alhier werden gisterennacht 15 balen karwij van 50 K.G., en tegen een prijs van f 20, uit' de schuur ontvreemd, terwijl er werklieden in lagen te slapen. 's-Hertogenbosch, 31 Juli. Donderdag nacht omstreeks twee uur heeft zich op de Belgische grens bij Minderhout een drama afgespeeld, dat een trouw ambtenaar het leven zal kosten. De douanebeambten waren op hun gewonen rondgang, toen zij vier smokkelaars ontdekten, die groote zakken droegen. Bij het zien van de dou anen sloeg het viertal op de vlucht. Achtereen werd een jacht op hen begonnen en de douanen zouden hun mannen hebben ingehaald, toen twee hunner, die het meeste gevaar liepen, zich omkeerden, het geweer aan den schouder zetten en vuur gaven op de fiscus-ambtenaren. De douane beambte Wouters kreeg de lading hagel in de volle borst en zakte ineen. De on gelukkige werd door zijne kameraden op genomen en overgebracht 'naar het even over de grens gelegen Meirwaar een dokter hem behandelde. De douanebeambte verkeert in levens gevaar. De smokkelaars zijn over de grens onze provincie binnengetrokken. De daders zijn nog onbekend. Breda, 31 Juli. Te Ginneken woont de vrouw van een zee-officier, wier man zich op zee bevindt. Te haren huize ver voegden zich drie als heer gekleede individu's, waarvan één opgaf te zijn particulier detective. De dame werd ge sommeerd een som gelds te geven, daar de heeren anders eenige dingen omtrent haar afwezigen echtgenoot zouden open baar maken. Het toeval wil, dat één der buren van de aldus bedreigde dame is de gepension- neerde commissaris van politie van Zaan dam, de heer D. Tot dezen wendde de weerlooze vrouw zich, waarop de heer D. zich onmiddellijk met de maréchaussée in verbinding stelde, met het gevolg, dat het nobele drietal werd gearresteerd, juist toen het zich gereed maakte Breda per trein te verlaten. Één van de drie is in vrijheid gesteld, de beide anderen blijven in arrest. Uit Stad en Provincie. Zierikzee, 3 Aug. Gisteren arriveerde alhier wederom de stoomboot „Alexander" met een 250-tal passagiers uit Antwerpen, waaronder vele leden der Sociëteit „Vrede en Burgerplicht". Dit bezoek gaf natuurlijk veel drukte in onze gemeente. De 50ste geboortedag van H. M. de Koningin-Moeder werd gistèren alhier her dacht door het uitsteken der vlag van alle openbare en eenige particuliere gebouwen. Het carrillon liet zich niet hooren. Morgen (Dinsdag) te 12 uur zal het stoffelijk overschot van den heer P. O. van de Velde Olivier in de'rt grafkelder op de Algemeene Begraafplaats alhier worden bijgezet. Door het bestuur van de vereeniging tot christelijke verpleging van krank zinnigen in Zeeland is aan den heer L. Gadellaa te Zeist opgedragen de levering en aanleg der waterleiding in het in aan bouw zijnd gebouw „Vrederust" te Bergen- op-Zoöm, met de noodige brandkranen enz., en het leveren en stellen van een reservoir in den watertoren. De najaars-manoeuvres in Brabant gaan door, maar het aantal deelnemende troepen wordt ingekrompen. Waalwijk krijgt een inkwartiering van een 60-tal officieren, 1000 manschappen (waaronder veldartillerie) en 140 paarden. De generale staf met muziek zal ook in deze gemeente zijn intrek nemen. Noordgouwe. De kommies der 3e kl., K. Sinke, geboortig van hier, standplaats Aardenburg, is met ingang van 1 Augustus j.l. tot kommies 2e kl. bevorderd. Oosterland, 2 Aug. Zaterdag j.l. raakte het paard van A. B. alhier, bij het slaan naar de vliegen, met zijn kop in het tuig verward. Bij zijn pogingen om zich los te maken, stortte het dier in de sloot en brak den nek. Bruinisse. De heer J. C. Maas, schipper bij de Visscherij-Politie alhier, is bevorderd tot opzichter bij dien tak van dienst met Veere als standplaats. St.-Annaland. Zooals reeds in dit blad gemeld is, kwam de justitie uit Zierikzee alhier j.l. Vrijdag een plaatselijk onderzoek doen naar een vermoedelijke poging tot brandstichting bij den landbouwer C. Geluk. Bij dit onderzoek heeft de 24-jarige dienstmeid, W. v. d. K., uit Kerkwerve, bekend zich hieraan te hebben schuldig gemaakt. Het feit heeft zich als volgt toegedragen Op Zaterdag 25 Juli's morgens om half acht, bemerkte één der zoons van den landbouwer, die toevallig in de schuur moest zijn, dat een emmer met teer, hangende aan een vat met die stof, in brand stond. Gelukkig kon men het vat spoedig" uit de schuur verwijderen en juist op tijd, want een paar minuten later zou de brandende massa over den dorsch- vloer geloopen zijn, en waren schuur en huis zeker in vlammen opgegaan. Al aanstonds viel de verdenking op de dienstmeid, die dan ook j.l. Woensdag aan de politie en later aan de justitie bekende schuldig te zijn. Vermoedelijk is zij niet toerekenbaar, althans de justitie vond geen termen haar te arresteeren. Na 't vertrek der justitie deed de meid erg zonderling en trachtte zich van het leven te berooven, waarom zij onder geleide naar haar familie te Nieuwerkerk is overgebracht. Middelburg. Zaterdag herdacht de heer P. Keg Cz., directeur van het postkantoor alhier, den dag, waarop hij vóór 40 jaren als surnumerair in 's rijks dienst trad. De heer Keg werd, na de verschillende rangen te hebben doorloopen, op 1 Juni 1898 benoemd tot directeur van het postkantoor te Goes, en is sedert 1902 als zoodanig te Middelburg werkzaam. De heer Keg is eere-lid van de Broeder schap van Commiezen. Reeds enkele jaren geleden werd hij ter belooning zijner diensten benoemd tot ridder in de Ofde van Oranje-Nassau. Hedenmorgen werd den jubilaris in de versierde directeurskamer door de ambte naren een bloemstuk aangeboden, terwijl het lagere personeel zijn chef een fotografie van dat personeel ten geschenke gaf. Daar de dienst zulks belet, hadden heden geen feestelijkheden plaats. Gisteren werd receptie gehouden, na afloop waarvan door den heer Keg een diner werd aangeboden, waartoe o. a. de ambtenaren van het kantoor en vele collega's van den jubilaris uit verschillende plaatsen waren uitgenoodigd. Vlissingen, 3 Aug. Zaterdagmorgen zijn met de nachtmailboot „Prins Hendrik" alhier aangekomen ongeveer 450 passagiers, zijnde het grootste aantal ooit in één reis vervoerd. Met de mailboot der Maatschappij „Zeeland" werden in de maand Juli onge veer 17000 passagiers vervoerd of ongeveer 1500 meer dan in dezelfde maand van 1907: De mailbooten der Maatschappij „Zeeland" zullen worden voorzien van een z.g.n. schietkarton, om in geval van nood een lijnverbinding tot stand te brengen tusschen twee schepen of één schip en den wal. Reeds is op de dagmailboot „Engeland" zulk een kanon geplaatst. Breskens, 31 Juli. De gemeenteraad besloot in zijn heden gehouden zitting aan den heer Huygebaert te Assebrouch (België), een adres van adhaesie te zenden met zijn voornemen tot aanleg van een stoomtram van Knocke naar Breskens. Een verzoek van het comité voor den aanleg van een stoomtram IJzendijke Hoofdplaat, om gedurende 20 jaren een subsidie van f 170 per jaar te verleenen, werd niet ingewilligd, omdat, hoewel het algemeen belang van den aanleg van deze lijn wordt erkendde financiën der gemeente niet gedoogen subsidie te ver leenen voor een lijn, waarbij de gemeente geen rechtstreeksch belang heeft. Aanbestedingen, Verkoopingen enz. Zierikzee, 31 Juli. Ten verzoeke van de familie van wijlen den heer W. ten Haaf te Zierik^e werd ten overstaan van den notaris H. J. van Nouhuys alhier openbaar verkocht: paarden voor f 510, f 429, f 420, f 370, f 223 en f 152; merrieveulen voor fill; melkkoeien voor f 282. f 280. f 252, f 236, f 241, f 220, f 180, f 168, f 231, f 207 en f 2 01 osjes voor f 109, f 108, f 80, f 76, f 74, f 64, f 56, f 38, f 42 en f 37; vaarsjes voor f 107, f 100, f 78, f 58, f 56, f 40, f 62, f 39, f 34 en f 30. Landbouw en Veeteelt. Bij de in het voorjaar 1908 in Zeeland gehouden stierenkeuringen werden o. m. bekroond Voorkeuringen. Te St.-Annaland. Jupiter, M. C. Steendijk, Stavenisse, Jan, L. Bruijnzeel, St.-Annaland, Willem, N. Kodde, St.-Annaland, Cesar, B. Kodde, St.-Annaland. Te Poortvliet. Tromp, Wed. I. P. Hage (Reygersb.), St.-Maartensdijk, lzak, C. W. Snijder, Oud- Vossemeer, Cesar, C. Bestebroer, Poortvliet, Johannis III, Gebr. de Wilde, St.-Maartens- dijk, Hendrik, F. J. Ampt, Oud-Vossemeer. Te St.-Philipsland. Victor, A. van Dijke, St.-Philipsland. Premie voor allen f 15. Kringkeuringen. Te St.-Maartensdijk. Stieren met minstens twee breede tanden. Ie prijs f 80, niet toegekend, 2e prijs f 48, Bram, van Joh. Hage Cz. te Poortvliet. Stieren met nog geen twee breede tanden. Ie prijs f 30, Johannis III, van Gebr. De Wilde, St.-Maartensdijk, le prijs f 30, Cesar, van C. Bestebroer te Poortvliet, 2e prijs f 30, niet toegekend. Te Oud-Vossemeer. Stieren met minstens twee breede tanden. le prijs f 80, niet toegekend, 2e prijs f 48, Cesar, van B. Kodde te St.-Annaland. Stieren met nog geen twee breede tanden le prijs f 30, niet toegekend, 2e prijs f 30, lzak, van C. W. Snijder te Oud- Vossemeer. Woensdag vertrok van Leeuwarden naar Antwerpen een zending Friesch fokvee, bestaande uit drie stieren, een melkkoe en zeven vaarzen, bestemd voor Japan. RECHTSZAKEN. Dierenmishandeling. De rechtbank te Leeuwarden heeft den paardenkoopman Pieter G. B., oud 35 jaar, te Bergum, wegens mishandeling van K. Damstra, gepleegd te Leeuwarden, cn voor mis handeling van een paard in het openbaar, bij herhaling van misdrijf gepleegd, over eenkomstig den eisch veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. De Haagsche rechtbank bekrachtigde het verstekvonnis, waarbij M. F. (Duitsche Greet) wegens koppelarij werd veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. In den nacht van 20 op 21 Februari j.l., omstreeks 2 uur, bemerkte de echt- genoote van den heer Timmermans, te Oosterhout, onraad in de woning en bleek bij nader onderzoek, door den heer T. ingesteld, dat een viertal kerels, allen meer of minder vermomd, de woning waren binnengedrongen. De heer T., diens echt- genoote en dochter, door de onverlaten met den dood bedreigd, hadden aan te zien, dat uit de brandkast, tot wier ont sluiting de heer T. werd genoodzaakt, een som van f 752 werd gestolen en dat de dieven met dien buit aftrokken. De heer T. en ook diens dochter meenden in de dieven te hebben herkend „de jongens van Bet Bersie uit de Heistraat", ook door de publieke opinie als tot zoo'n rooftocht in staat aangewezen. Deze, de gebroeders Oomes, allen schoenmakers, werden dan ook gearresteerd en naar het huis van bewaring te Breda getransporteerd. De justitie aldaar vond alleen tegenover den verdachte Th. Oomens (één hunner) reden tot gevangenhouding, en deze werd door de rechtbank aldaar schuldig ver klaard aan de beschreven misdaad en veroordeeld tot een gevangenisstraf van 6 jaar. In hooger beroep gekomen van dit vonnis, is deze zaak Woensd g 29 Juli j.l. voor het gerechtshof te 's-Hertogenbosch behandeld. Mr. Tak, advocaat-generaal bij genoemd hof, eischte bevestiging van het vonnis der rechtbank te Breda, met dien verstande, dat aan beklaagde een gevange nisstraf van 8 jaar zou worden opgelegd. Mr. Swane, wijzende op de meest besliste ontkentenis van zijn cliënt, den 'beklaagde, van aan l et hem ten laste gelegde schuldig te zijn, concludeerde na breed pleidooi tot diens vrijspraak en onmiddellijk ontslag uit de voorloopige hechtenis, wegens gebrek aan wettig en overtuigend schuldbewijs. Het gerechtshof, dat de uitspraak en eveneens de incidenteele beslissing, door den verdediger gevraagd, op Zaterdag had bepaald, veroordeelde Oomens tot 8 jaar gevangenisstraf. KERKNIEUWS. Aangenomen het beroep bij de Herv. Gemeente te Goes door ds. J. Homberg te Groedc. Beroepen bij de Geref. Gemeente te Hoek (bij Terneuzen) ds. K. Ousseren te Baarland. Alg. Synode. (15e zitting). Een kleine moeilijkheid, bij het ministerie van finan ciën onstaan, had aanleiding gegeven tot een voorstel der classis Zierikzee, waar over de heer Rienstra rapport uitbracht. Bij vertrek van een predikant wenscht de minister in verband met de uitbetalingen van de rijkstoelagen tot het tractement den juisten datum der akte van ontslag te kennen. Wijl ten deze wel eens verzuim plaats heeft, wil Zierikzee het voorschrift zien opgenomen, dat de kerkeraad of de consulent aanstonds dien datum aan het class, bestuur heeft op te geven. Naar het voorstel der commissie vereenigt de Synode zich hiermede. Afgewezen werd een voorstel van VGra- venhage, dat aan godsdienstonderwijzers, als hulppredikers werkzaam geweest, ri r benoeming van een predikant buiten betrekking geraakt, f 609 wachtgeld wil toegekend zien uit de generale kas. Toe lichting ontbreekt. Inderdaad worden zulke mannen uit de generale kas wel eens ondersteund, maar deze is toch niet voor uitkeering van wachtgelden bestemd. Een predikant vraagt verlof tot een nieuwe procedure over pastoriegoederen, gelijk er reeds sommige aangespannen zijnte Hoornsterzwaag, Menaidum enz. Wordt besloten een onderzoek in te stellen. Naar aanleiding van den sterken aan drang in den laatsten tijd geopperd tot losmaking van de financieele banden tusschen den Staat en de verschillende kerkgenootschappen, wenschen de predi kanten van Amsterdam, dat de Synode aan een drietal bekwame personen zal opdragen om op historische en juridische gronden de rechtspositie der Ned. Herv. Kerk tegen over de landstraktementen in het licht te stellen. De Synode acht het gevolg geven aan het voorstel Amsterdam op de aangegeven wijze onaannemelijk. ONDER WIJS. Zierikzee. Ter vervanging van den heer C. A. de Looze, aan wien met ingang van I September e.k. eervol ontslag verleend werd. is de heer L. Bouter, ieeraar aan de R. H. B. S. alhierbenoemd aan de Rijksnormaallessen om onderwijs te geven in de Wiskunde. De voordracht voor onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de openbare school te Hansweert bestaat uit de heeren C. de Nood te Oostvoorne, C. Huizing te Barneveld en P. Beun te Colijnsplaat. Als hoofd der school te Nteuwesluis. gemeente Breskens, is benoemd de heer M. Eijke te Middelburg. Geslaagd voor de hoofdakte de heer G. Kamp te Lage-Zwaluwe, voorheen onderwijzer aan de openbare lagere school te Zonnemaire. Dinteloord. Bij het op 29 en 30 Juli te 's-Hertogenbosch gehouden examen voor de hoofdakte slaagde onze dorpsgenoot, de de heer J. D. Ploeg, thans onderwijzer te Rotterdam. Mej. E. Larooij te Ooltgensplaat heeft voor hare benoeming als onder wijzeres te Oosterland bedankt. Vele kleintjes maken een groote. De opbrengst van het op de Amsterdamsche scholen sinds Januari verzamelde zilver papier en theelood bedraagt bruto onge veer f 650, het hoogste bedrag, dat tot nog toe bereikt werd. Gelijk men weet, is de opbrengst bestemd voor de kinder- vacante-kolonies. Iel millioeaen-lekorl te BijksYBrzekeringsbanli. Het Sociaal Weekblad vraagt: Waar blijft de Memorie van Antwoord? Het verslag is van 30 April 1908. Waar blijven de andere toegezegde maat regelen om voor de toekomst het aan groeien van het tekort te beletten? Elke dag verzuim kost der schatkist duizenden guldens. Is hieraan nu werkelijk niets te doen, en moet deze stille ondermijning van onze verzekeringswetgeving maar rustig worden aangezien Nederland en Venezuela. Het pantserschip „Jacob van Heemskerk" vertrekt 11 Augustus van Nieuwediep naar West-Indië onder bevel van den kapitein ter zee Snethlage. V De minister-resident J. H. de Reus, die 27 dezer te Curasao is aangekomen en van de regeering den last heeft ontvangen onmiddellijk naar Nederland le komen, zal, indien hij de reis in den koristen tijd za! verrichten, wel geen gebruik maken van de Kon. West-Indische Mail. Hij zou daartoe eerst op 1 Augustus per stoomschip „Prins Willem IV" van Curasao kunnen vertrekken en niet vóór 29 Augustus te Havre en één of twee dagen later te 's-Gravenhage kunnen aan komen. Maakt hij daarentegen gebruik van de Red D-line, welke eens per week (Zondags of Maandags) van Curasao de reis maakt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 2