Eene partij Uitat BOEREWPAN. BOEREWPAN. 10. van de ler, Openbare Verkooping Afd. Tholen Z. L. M. Openbare Verkooping Werkpaarden, ADVERTENTIEN. Sociëteit „ONS GENOEGEN". KUNSTTANDEN VELDVRUCHTEN 8 Werkpaarden, 2 gesch. Kasten, 2 gesch. Kasten, Waterstokerij met grooten omzet van Brandstoffen. verdiend hadden. Ze kwamen bij de pasteitjes aan en smulden naar hartelust. De kok, die ooggetuige van dit ijverige en verstandige werk was geweest, kon het niet over zijn hart verkrijgen, de diertjes te storen, maar van nu af aan bewaarde hij zijn pasteitjes op een veiliger plaats. Ter nagedachtenis 19 December 1831—30 Juli 1908. Het doet ons veel leed tot het schrijven van een woord ter nage dachtenis te moeten overgaan van een man, bij ons allen hooggeacht en dien we veertien dagen geleden nog gezond en opgewekt op reis zagen gaan. Te Blaricum, ten huize zijner zuster, ziek geworden, is op 30 Juli j.l. aldaar op ruim 76-jarigen ouderdom overleden onze stad genoot de heer P. O. van de Velde Olivier. Zoo van iemand, dan kan zeker van hem getuigd worden, dat hij nog medeleefde met zijne omgeving en dat zijne belangstelling in alles wat de publieke zaak betrof, onver flauwd was gebleven. Met het publiek en het maat schappelijk leven was zijn heele bestaan sedert lang saamgegroeid. Zijne veelvuldige administratieve betrekkingen hadden daartoe reeds voorlang aanleiding gegeven. Wie kwam niet eens of meer malen in aanraking met den heer Olivier als gemeente-ontvanger, als stoomboot-directeur, als boekhouder van een begrafenisfonds, als agent van assurantiën, als beëedigd ver taler, als leeraar in het boekhouden aan de Hoogere Burgerschool, als expert in handelsaangelegenheden, of als curator in een faillissement? Zijne langjarige ervaring in handelszaken, in nijverheids-onder nemingen, in geldelijke adminis- tratien maakten hem voor velen de vraagbaak, want zij wisten, dat zijn doorzicht, voorzichtigheid en veel omvattende kennis een veilige gids was. Zoo kwamen ook wel tot hem, die met zijne persoonlijk heid niet ingenomen waren, maar die hem noodig hadden en door zich tot hem te wenden, het bewijs gaven van zijne meerderheid op velerlei gebied te erkennen En nu hij is heengegaan en het doodsbericht in de bladen de ronde zal doen, zullen daar velen zijn, ook verre buiten zijne geboortestad Zierikzee, die zich den gezelligen en opgewekten man, den punctueelen leeraar, den scherpzinnigen handels man, den accuraten administrateur, den hulpvaardigen raadgever her inneren en door die gedachte als het ware een stille hulde brengen aan de nagedachtenis van den heer Olivier, die voor zijne omgeving zoo lange jaren een man van beteekenis is geweest, en van wien voorzeker kan gezegd worden, dat hij „een voetstap heeft nagelaten in het zand van den tijd". Nieuwe Portretten van de Koningin. De Hof-fotograaf, de heer Quy de Coral, te Amsterdam, heeft dezer dagen, door H. M. de Koningin daartoe naar Den Haag ontboden, weder een paar prachtige foto grafieën van H. M. genomendie thans gereed en de volgende maand in verschil lende afmetingen in den handel worden gewacht. O. a. werd getoond een uitnemend, artis tiek bewerkt portret in gala-toilet in z.g. boudoir-formaat, staande, met een vinger de leuning rakende van den fraaien stoel, door de Amsterdamsche dames H. M. bij gelegenheid van Haar huwelijk aangeboden en omgeven met een Groot-Kruislint eener Nederl, orde. Voorts werd een afdruk, op dezelfde grootte, genomen in een zeer rijk zomer- wandelcostuummet de eene hand een lange gevouwen parasol vasthoudende, van het middel een waaier afhangende. Ofschoon de houding het midden houdt tusschen profiel-en-face is dit portret, wat de uitvoering aangaat, zeker wel 't mooiste, het andere geheel en profil zeker het beste en meest natuurlijk getrouwe. Gemengd Nieuws. Een agent van politie te Haarlem, die een bankbiljet van f 10 vond en zich dat toeëigende, zal zich daarvoor bij den straf rechter hebben te verantwoorden. Laatste Berichten. te Vigneux vergaderd. Een aantal sprekers voerden het woord. De meesten bevalen de directe actie aan. Een optocht werd gehouden, waarin drie banieren werden meegedragen. Aangekomen bij de spoor brug van Melun, trachtte een eskadron dragonders den weg te versperren. Onmid dellijk hoorde men het geknal van revolvers. Tot op het oogenblik van het afzenden van dit bericht hoort men nog voortdurend het knallen van schoten. De manifestanten klimmen tegen het talud van den spoorweg op, voorzien zich daar van steenen en maken zich gereed deze naar de militairen te werpen. Men tracht te onderhandelen, doch dat heeft geen resultaat. Daarna voeren dragonders en kurassiers een charge met de blanke sabel uit. De betoogers gaan uiteen. Kort daarna laat de speciale commissaris Vidal, die met gendarmerie aankomt, de barricades, door de betoogers gemaakt, uiteen halen. Generaal Vervaire verzekerde den prefect van het departement Seine et Oise, dat op de dragonders en kurassiers, die de stakers achtervolgden, een dertigtal kogels werden afgezonden. Hij voegde er aan toe, dat thans charges met de blanke sabel zouden worden uitgevoerd. De betoogers, steeds achtervolgd door de troepen, kwamen ten slotte bij den overweg van den spoorweg vlak bij het station Villeneuve en beklommen daar wederom het talud. De dragonders en kurassiers, die het talud met hun paarden niet konden be klimmen, werden uitgejouwd door de manifestanten, die bovendien met steenen wierpen. Generaal Vervaire werd herhaaldelijk tot mikpunt van de steenworpen gekozen. Hij gaf toen bevel af te stijgen en het talud te beklimmen. Een gevecht tusschen sol daten en stakers was daarvan het gevolg. Van eerstgenoemde werden er verscheidene gewond. Ze moesten naar Villeneuve worden getransporteerd. Ook de soldaten werden door steenen op hun helmen en borstkurassen getroffen. De manifestanten volhardden bij hun vijandelijke houding, en het bevel tot een charge volgde. Ten slotte wordt de menigte terugge dreven, en wijkt men uit in de richting van Villeneuve. Te 5 uur worden weer barricades opgeworpen. De prefect vroeg versterking aan. Twee manifestanten zijn door geweer kogels getroffen. Ook werd een journalist ernstig gewond aan het hoofd. Men zegt, dat een staker aan zijn wonden overleed. Men verwacht, dat de dragonders er in slagen zullen de barricades weg te ruimen. In een botsing met de stakers schoten de troepen eerst in de lucht en daarna werd een salvo op de tegenstanders ge richt. Een officier, een dragonder en verscheiden manifestanten werden gewond. Een barricade werd door 14 gendarmen uit elkander genomen, onder een hagel -van projectielen. Het bericht, dat twee betoogers gedood zijn, wordt bevestigd De kapitein van de gendarmerie is onder de gewonden. TELEGRAMMEN. Villeneuve St.-George, 30 Juli. Te half drie hebben een groot aantal stakers 's-Gravenhage, 31 Juli. Benoemd tot plaatsvervanger van den districts-veearts te Dordrecht, de veearts de heer J. van Zij verden te Zierikzee; tot plaatsvervanger van den districts-veearts alsmede tot gouvemements-keurmeester voor de visitatie van vee, ingeladen te Vlissingen naar het buitenland, de veearts H. J. van Nederveen te Middelburg. Blijkens een uit Nederlandsch-Indië ontvangen telegram heeft de bevolking van de laras Kapau, een onderafdeeling van Oud Agam, residentie Padangsche Boven landen, waaronder 500 vrouwen, een door de ambtenaren en officieren bijgewoond onderwerpingsfeest gevierd. De stemming was zeer goed. De bezetting van Kamang, gelegen in dezelfde onderafdeeling, is op geheven. Ingezonden Stukken. THÖLEN, 29 Juli 1908. Mijnheer de Redacteur l Mag ik u voor het onderstaande beleefd om een plaatsje in uw blad verzoeken, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Met genoegen werd door ons het ingezonden stuk in uw veelgelezen blad van 23 Juli gevolgd, niet alleen wat betreft het vlug rijden van de auto, maar vooral het veihoogen der wallen van de gemeente Tholen. Natuurlijk waren er enkelen die er hun neus voor optrokken, want men keek toen voor een oogenblik wel verder dan de neus lang was, doch ook slechts voor een oogenblik, want had men oogen om te zien, dan zou men zich zeker schamen over de wijze waarop die havendijk wordt afgewerkt. Men weet niet goed of Tholen zelf zijn voorschriften heeft en of die soms aangeduid worden met de letters T. H. Is dit niet het geval, en zijn ze gebaseerd op de A.V., dan zeggen wij zonder schromen dat het op niets gelfjkt. Dit is echter niet te verwonderen ais men een aannemer opzoekt die er weinig van weet, en een opzichter, die wel een goed bouw heer is, maar van zoo'n werk nu niets kent, die beiden nog nooit een goed aardewerk hebben zien maken, daar wij zulks in onze omgeving niet gewoon zijn te doen. Maar er zijn er toch In Tholen die er mede op de hoogte zijn, sluiten deze dan ook hunne oogen daarvoor? Wij weten niet, mijnheer de Redacteur, hoe het in onze gemeente er naar toegaat, het is niet alleen dat men ons bij den neus laat nemen door een man, die zulk werk nooit verricht heeft, wat flink van hem is, stumpers moeten leergeld geven dacht hij wellicht, maar het komt er ook voor de burgerij op aan, want men had het voor minstens 400 gulden goedkooper gedaan gekregen als het publiek was gekomen. Of is het niet flink, burgers van Tholen, daarvoor te boeten? Werd het werk nu nog maar volgens de A. V. behoorlijk gemaakt, want het is toch onze waterkeering niet waarachter men zich te slapen legt. ik lees heden in uw blad van 30 dezer, mijn heer de Redacteur, dat men vrouwtjes wil toelaten tot den predikdienst, doch zou het dan ook niet gewenscht zijn dat men in Tholen een vrouwtje nam voor opzichtster over de gemeentewerken? Vrouwtjes zijn in den regel niet toegeeflijk en zijn nog al voor net en opschik, wellicht zou men op die wijze ook nog een goed en net werk kunnen bekomen. Dat men nu juist tegenover den havendijk een ambtenaar heeft wonen, die zoo'n toestand dagelijks onder zijn oogen heeft, ofschoon het buiten hem is hoe er gerommeld wordt. Wat zouden we in Tholen gelukkig zijn als de heeren eens wisten wat de letters A. V. beteekenen, en wilden ze nu maar les nemen, die zij gratis kunnen krijgen, doch wellicht denken zij, we hebben het niet noodig, wat jammer genoeg is, want men weet van zulke zaken gewoon lijk veel te weinig, en toch wil men zoo gaarne groot zijn in een gemeenteraad. Welnu, wees dan eens groot en ziet nauwkeurig na of het werk goed wordt gemaakt, en zoodra wij zien dat de zaken een Beteren loop krijgen, zullen wij u, mijnheer de Redacteur, niet meer lastig vallen om plaatsruimte. Een echte voorstander van de A. V. P.S. Heden door een vriend nóg een opmerking over de onkunde der werken: men is van achter af begonnen ons werk te maken, wat goed overlegd was, maar nu laat men dit rusten en is begonnen over de geheele lengte een ophooging te maken met den zachten grond, om, als er een regenbui komt, de burgers toch over de volle lengte te laten smullen, door modder en slijk te laten loopen. Practisch. niet waar? MARKTBERICHTEN. Zierikzee» 30 Juli. De aanvoer bestond uit oude tarwe en waren van de nieuwe oogst karwij, koolzaad en wintergerst ter markt. Tarwe f 7 k f 7,50; essex-tarwe f 8 k f8,10; wintergerst f 5,25 k f 5.50; karwij- zaad f 19 k f 19,50; koolzaad f 11,60 k f 12. Hooi f 24. Middelburg, 30 Juli. Ter graanmarkt van heden bestond de aanvoer hoofdzakelijk uit jarige tarwe, nieuw koolzaad en kar- wijzaad, welke aan onderstaande prijzen werden verkocht. De prijzen waren als volgtjarige tarwe f 7.50 k f 7.75; koolzaad f 11.25 k f 11.75 alles per H. L.karwijzaad f 19.25 k f 1960 per 50 kilo. Burgerlijke Stand van Zierikzee. Geboren: 23 Juli. Een zoon van C. A. de Looze en P. de Blok. 25 A. Beije en J. Kaan. Gehuwd: 29 Juli. J. Schoenmaker, 24 jJm. en M. J. Ber- wald, 19 j., Jd. 29 P. J. Schuiling, 41 j., wedn. en A. E. Dobbelaar, 41 j., jd. Overleden: 26 Juli. J. Blankert, 13 j., d. 28 J. van den Bos, 90 j. en 11 md., wed van J. de Kok. Den 5en Augustus hopen onze geliefde Ouders: ZEGER VAN DE VELDE en JANNA DE MOLDER hunne 60-jarige Echtvereeni- ging dankbaar te herdenken. Scherpenisse, I Aug. 1908. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd-, Klein- en Achter-Klein kinderen. Heden overleed na een smartelijk lijden, onze dierbare Echtgenoot, Vader, Zoon, Aanbehuwdzoon en Broeder Eliza de Krijger, in den ouderdom van 33 jaar en 8 maanden. Brouwershaven, 30 Juli 1908. Wed. N. DE KRIJOER—WriOHT. P, DE KRIJOER. C. DE KRIJGER. K. DE KRIJGER—Bakker. G. P. WRIGHT. C. WRIGHT—Van de Casteele. N. BAKKER. Allen, die iets te vorderen hebben van -, verschuldigd zijn aan - of stukken onder hunne berusting hebben behoorende aan den Heer PIETER JOPPE Jacobuszoon, geboren te Zierikzee, en overleden te Enkhuizen den 12den Juli 1908, worden verzocht hiervan opgave of betaling te doen vóór of op den tSden Augustus aan den ondergeteekende. Enkhuizen, 28 Juli 1908. J. W. LAKENMAN, Executeur. BALLOTAGE Zondag 2 Aug. aanst.: 's namiddags 1 uur. a.- ia or tand. 40.- or gebit. Plaatsing met schriftelijke garantie. Bij plaatsing van af 3 Kunst tanden vergoeding van reiskosten. ROTTERDAM. Heeren Ingelanden van het Waterschap St.-Maartensdijk. UI fl. I bij de laatste candidaatsfelling No. 2 op de voordracht voor Gezworen, wordt thans met den meesten aandrang aan bevolen ats Mo. I. Eenige stemgerechtigde Ingelanden. te Oud-Vossemeer. Notaris N. VAN STEENBERGEN te Tholen zal, ten verzoeke van Mej. de Wed. W. BARENDSE, op Woensdag 12 Au gustus 1908, 's avonds 6 uur precies, in de herberg van M. J. Ampt te Oud-Vosse meer, in het openbaar verkoopeni 13 perceelen Aardappelen met Witte Boonen, in den Hikkepolder, r. De Notaris MEULENBERG zal, Woensdag 12 Augustus 1908, 's morgens 10 uur, op de Hofstede van den Heer P. GROENEWEGE te Sint- Maartensdijk, publiek «erkoopen i afkomstig van een Landbouwschuur, w. o.: Zware Balken, Palen, Planken, Deuren, 2 paar Mendeuren, w. o. een paar zoo goed als nieuw, Brandhout enz., benevens pl. m. 10.000 nieuwe Metselsteen. Koopen tot en met f 5 contant. VAN EEN KAPITALEN De Notarissen J. W. VERHULST en W. HIOOLEN te Middelburg zullen, ten verzoeke van den heer L. DE VOS, op de door hem bewoonde Hofstede „Klaver- wijk", in de gemeente Colijnsplaat verHoopeni op Woensdag den 12 Augustus 1908, des morgens 9 uur: /g* 6 P/i- en 2-jarige Paarden en 4 Veulens, als: 1 bruine Merrie (veulendragend), oud 3 jaar, 1 Zeeme-Merrie (veulendragend), oud 3 jaar, 1 Vos-Merrie (veulendragend), oud 4 jaar, 1 bruine Ruin, oud 7 jaar, 1 bruine Merrie (veulendragend), oud 10 jaar, 1 Vos-Merrie (veulendragend), oud 10 jaar, 1 bruine Merrie, oud 10 jaar, 1 zwarte Merrie (veulendragend), oud 15 jaar, 1 tweejarige Merrie, 2 anderhalfjarige Ruins, 3 anderhalfjarige Merries, 2 Merrie- veulens en 2 Hengstveulens; ft~3üSf 35 stuks tUES) HOORNVEE, &Fi, 2 vette Varkens. 1 drachtige Zeug, 2 Mest- pulloopers, 200 Kippen en Hanen, 3 Kalkoenen en 13 Eenden; voorts: 4 Monwagans, 1 Utrechtsch Wagentje, 1 Tilbury, verschillende Ploegen a en Eggen, Wiedma- chine, Maaimachine, Rosmolen voor één paard. Wind- en andere Molens, Kipkar, Rolblok, Geeselsteen, Kruiwagen, Hooihark, Schoppen, Rieken en Vorken, Ladders, nieuwe Waterbak met Goot, Vleeschblok, Graanzeeften en Zakken; KARN- en MELKERSGEREEDSCHAP, Hooi en Stroo, de tweede snede Klavers en Lucern, een partij Wilgen-Muslerd en eenig HUISRAAD. De verkooping der Paarden vangt te 1 uur aan. Op de hofstede bestaat geen gelegen heid tot stalling, wel tot berging van fietsen. Muziek wordt niet toegelaten. Betaaldag 1 Maart 1909. Onbekende koopers moeten contant betalen ot borgen stellen. LEDEN, die Schapen wenschen te brengen bij den Lincolnshire Ram, te stationneeren bij den heerCHR. HARTOG te Scherpenisse, worden uitgenoodigd daar van ten spoedigste kennis te geven, met opgave van het aantal, aan den heer HARTOG of ondergeteekenden. Kosten voor de eigenaars 5—cent per dag en per Schaap. Voor het Bestuur der Afd. voorn., Jhr. J. VAN VREDENBURCH. J. A. SNIJDER. De Deurwaarder J. DE REGT te Zierikzee zal, op Woensdag 12 Augustus 1908, publiek verkoopen i a. des namiddags half twee uur, voor den heer A. VAN GRAAFEILAND, aan het hem vroeger toebehoord hebbend pakhuis, in de Meelstraat te Zierikzee, div. Tatels en Tafeltjes, Waschtafe! met toebehooren, Leuning- en andere Stoelen, Spiegel, Klok, 2 Schilderijen, 2 Kachels, Petroleumkachel, 2 Tegel platen, div. Lampen, rol Vloerzeil, 8 e! Looper, Paraplu- en Bloemen- standers, Kinderwagen, Trap, Glas- en Aardewerk, Wasch-, Schuur- en Keukengerlef, enz., enz. b. onmiddellijk daarna ter zelfder plaatsevoor de Erven van P. WILLEMSE 2 Tafels en Penanttafeltje, 9 Stoelen, Spiegel, 4 Schilderijen, 2 Kachels, Lamp, Kastklok, Pendule en 3 gl. Stolpen, Veeren-Bed met Toebehooren, houten Ledikant en 2 Matrassen, eenig Keuken- en Waschgerief, Heerenfiets, benevenseenige Gouden en Zilveren Voorwerpen, Koopen beneden één gulden contant. Te bezichtigen een uur vóór den verkoop. VAN EEN KAPITALEN De Notarissen J. W. VERHULST en W. HIOOLEN te Middelburg zullen, ten verzoeke van den heer A. VAN NIEUWEN- HUIZEN, op de door hem bewoonde Hofstede „Olmenoord", in de gemeente Cats, ver lioopeni op Vrijdag den 14 Augustus 1908, des morgens 9 uur: waarvan 5 veulendragend, van 5 tot 15 jaar, 2 jonge Paarden van 1 en 2 jaar, 1 Merrieveulen en 1 Hengstveulen; 26 stuks 9GQ BsfC- HOORNVEE, «2£i 22 Loopvarkens en Biggen, 160 Kippen en Hanen, 100 Kuikens, 5 Kalkoenen, 3 Ganzen, 20 Eenden, 1 Karnhond; voorts: 3 Men wagens, 1 Utrechtsch Wagentje, 1 Kipkar, verschillende Ploegen en ÉggenRolblok Molbord, Dorschmachine met Schudder en Zeef, Rosmolen, Windmolen, Stroomolen, Wiedmachine, Geeselsteen met Stoel, Graanzeeften en Zakken, Rieken, Vorken, Schoppen, Brug, Ladders en meer; KARN- en MELKERSGEREEDSCHAP, Hooi, Stroo en Mest, tweede snede Bruine en Lucern-Klavers. De verkooping der Paarden vangt te 1 uur aan. Op de hofstede is geen gelegenheid tot stalling, wel tot berging van fietsen. Muziek wordt niet toegelaten. Betaaldag 1 Maart 1909. Onbekende koopers moeten contant betalen of borgen stellen. Om gezondheidsredenen ter overname: Een flinke ruime Adres A. C. BENNIS, Rubroekstraat 30, Rotterdam.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 8