N ESTLEs M m 9 n Nieuwerkerk, 23 Juli. Woensdagavond gaf het Fanfarencorps, onder begunstiging van schoon weder, een concert in de tent op het schoolplein. Het terrein, dat met lampions verlicht was, leverde een vroo- lljken aanblik op. De muzieknummers werden onder leiding van den directeur P. A. Jongmans, op zeer verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht en onder ge paste stilte door het talrijk publiek aan gehoord. Zonder twijfel heeft dit concert een goeden indruk nagelaten. Bruinisse. De heer Gabr. Herm. Bolier Gz. alhier, onlangs geslaagd voor 't examen van opzichter bij den Rijks-Waterstaat, heeft thans zijn benoeming tot die betrek king ontvangen. St.-Filipsl <nd, 23 Juli. 't Lijkt 's mor gens en 's avonds een ware optocht van vrouwen en kinderen, als zij, die in de witte ajuin werkzaam zijn, naar 't veld gaan. 't ls een bedrijvig gezicht zoo min stens 400 .randen ijverig bezig te zien op een kleine oppervlakte, om zoo spoedig m-- ;elijk een baaltje klaar te hebber. Natuurlijk wordt er door de schooljeugd, die recht op 6 weken landbouwverlof heeft, d uk aan meegedaan. Ja, er zijn zelfs leer plichtigen, die geen verlof kunnen krijgen, die 's morgens om half vijf ook mee uit trekken, om tot 8 uur een handje mee te helpen en dan frisch en opgewekt naar school gaan. Scherpenisse, 23 Juli. Schreven we voor een 7-tal weken, dat naar aanleiding van de grondinzinking aan de waterkeering van het Cal. Wat. Scherpenisse de langs de waterkeering gelegen leiding zou gedicht worden, thans kan gemeld worden, dat dit heeft plaats gehad en te dier plaatse over 254 M. een berm ligt ter breedte van 8.50 M. en over 57 M. ter breedte van 17 M., aan een hoogte van respectievelijk 1.80 en 0.25 M. Het dijkvak van de inzinking is tevens geheel volgens de bestekvoorschriften afgewerkt, zonder dat zich verdere calamiteiten hebben voor gedaan en gaat de aannemer Klos succes sievelijk met de verdere dijksverhooging voort, wat zonder tegenheden binnen een betrekkelijk korten tijd geheel voltooid zal zijn. Donderdag werd alhier door den geraeentebode een tiendhoek gehuurd waarvan wijlen zijn vader en hij zelf samen 90 jaar pachter zijn geweest, nj. 52 jaar door zijn vader en 38 jaar door hem zelf. Nadat hij en zijn vader 90 jaar de tienden uit dien hoek gehuurd hebben, zal het dit jaar het laatste zijn, dat hij als tiendgaarder In dien polder gefungeerd heeft. St.-Annaland, 23 juli. Met goed gevolg is door den aannemer Jan de Bree, aan de waterkeering van den calamiteusen polder op j.f. Woensdag, tusschen de peilraaien H en 2, een kraagstuk gezonken, groot 120 M2. Bij goed weder wordt a.s. Zaterdag nog een dergelijk gezonken. Vlissingen, 22 Juli. Dinsdagavond te ruim zes uur is alhier voorbijgevaren het Engelsch driemastschip „Verajedan", komende van Antwerpen en bestemd naar Cardiff. Ter hoogte van de Westerhaven sprong één der bemanning om een onbekende reden over boord. Nadat vele vergeefsche pogingen tot redding waren aangewend, werd hij opgepikt door de Belgische loods- sloep, die was uitgevaren om het schip van een loods te voorzien. Verder bevonden zich aan boord van het schip nog twee Franschen, die zich aan boord hadden verscholen om gratis te kunnen medevaren. Deze werden nu door een particuliere boot van boord afgehaald en alhier aan wal gebracht, evenals de drenkeling. Het bevel van het op „De Schelde" in aanbouw zijnde nieuwe stoomschip „Tabanan", voor de Rotterd. Lloyd, welk schip 12 Sept. zijn eerste reis van Rotterdam naar Batavia zal aanvaarden, Is opgedragen aan kapitein H. Ie Clercq. Ir gezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den Inzender), Van 1—5 regels f 1,elke regel meer f 0,20. KIN DER-I -MEEL. lMelkvoedselvoorKinderenenZieken.1 KERKNIEUWS. Beroepen bij de Ned. Herv. Gemeente te Oud-Vossemeer ds. F. de Gids te Goedereede. Zierikzee. Van wege de afdeeling „Schouwen en Duiveland" van den Protes tantenbond, zal hier in de maand October optreden prof. dr. H. G. Groenewegen van Leiden. Onderwerp„Godsdienst en Materialisme". Z. H. Gel. zal tot dit doel 3 voordrachten houden. Wij komen er nader op terug. Kerkwerve. Door de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente alhier is thans definitief beslotende kerk van binnen opnieuw te laten schilderen, waardoor aan het kleven der banken een einde zal komen, zeer zeker een reeds lang gewenschte verbetering. Het zou dan ook reeds lang geschied zijn, als tot nog toe de sobere staat der geldmiddelen het niet had legen- gehoudeji. Renesse. Hier vergaderde de groep „Renesse" van den Protestantenbond. Uit de lijst bleek, dat het ledental sinds de laatste opgave meer dan verdubbeld was en thans 105 bedraagt. Het aftredende bestuur werd in zijn geheel herkozen en met een vijfde lid vermeerderd, zoodat het thans bestaat uit de heerenL. H. Dormaar, voorzitter; J. Schooff, secretaris-penning meester; L. van Splunder Cz., M. Steur en ds. J. van Veen. De drie laatstgenoemden werden aangewezen om in het bestuur der afdeeling „Schouwen en Duiveland" zitting te nemen. Nog werd aan deze afgevaardigden opgedragen, te pleiten voor eene subsidie aan de „Mannenvereeniging" uit de kas der afdeeling, zulks met het oog op de belangrijke som, welke deze arbeidersleden van den Bond uit eigen middelen bijeen brengen, bijna f 40 n.l. Bedoelde subsidie is inmiddels toegestaan. Na nog eenige bespreking sloot de voorzitter met een opwekkend woord de vergadering. ONDERWIJS. Bij de overgangs-examens aan de Kweek school voor Machinisten te Amsterdam zijn geslaagd voor de 5e afdeeling, de heer J. A. de Graaff J.Mz., en voor de 6e of hoogste afdeeling A. J. de Graaff J.Mz., beiden te Oud-Vossemeer. Tot de Rijks Hoogere Burgerschool te Bergen-op-Zoom zijn toegelaten tot de 2e klasse Adr. Gunst, en tot de le klasse Huberdina J. de Rijke, beiden te Oud- Vossemeer. Geslaagd voor de hoofdakte te 's Hertogenbosch de heer Ghr. van 't Hof te Tholen. De Vereeniging ter Behartiging der Belangen der Vrouw heeft aan de Koningin het verzoek gericht te willen vernietigen het besluit van den gemeenteraad van Rotterdam, bekrachtigd door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, waarbij aan drie onderwijzeressen eervol ontslag werd ver leend wegens huwelijk. Adressante wijst er o.a. op, dat het ontslag gegrond is op een motie, persoon lijke gevoelens van de meerderheid van den gemeenteraad uitdrukkende, terwijl geen feiten aanwezig zijn, waarop de straf van ontslag (art. 35 en 36 Wet L. O.) kan worden toegepast. Tegenover de tijde lijke bezwaren en moeilijkheden, die de geregelde uitoefening harer betrekking zouden kunnen onderbreken, staat het grootere voordeel, dat de vrouw, die het leven Jn zijn geheelen omvang kent en als moeder nader tot de ziel van het kind kan doordringen, hoogere waarde heeft als opvoedster der jeugd dan de ongehuwde onderwijzeres. Landbouw en Veeteelt. Naar wij vernemen, zal de vergadering van het Ned. Rundveestamboek omstreeks half Augustus worden gehouden teTerneuzen of Sas-van-Gent, en bij die gelegenheid zal een bezoek worden gebracht aan de coöperatieve suikerfabriek aldaar. Bij genoegzame deelneming van de eilanden Schouwen en Duiveland zal er een flinke boot van Zierikzee naar Terneuzen varen, die 's avonds retourneeren zal. De vracht prijs is afhankelijk van de deelname. P R E O I K E in onderstaande gemeenten van Z o ddag 26 Qeref. Kerk te Zierikzee: 'sVoorm. tien ure en 's avonds half zes ure: ds. Laman. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstraat. Zondag 26 Juli. 's Voormiddags tien ure: Kinderkerk; 's avonds half zeven ure: de heer C. Taanman, evangelist. Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Voorm. half tien ure: ds. Blankerl. Herv. Kerk te Serooskerke: 'sNam. twee ure: ds. Pols. (Doopsbediening). Herv. Kerk te Burgh: 'sVoorm. half tien ure: ds. Van der Linde. Herv. Kerk te Renesse: 's Nam. twee ure: ds. Van Veen. (Doops bediening). Herv. Kerk te Noordwelle: 'sVoorm. half tien ure: ds. Van Veen. Herv. Kerk te Haamstede: 'sVoorm. half tien ure: ds. Japchen. Oeref. Kerk te Haamstede: 'sVoorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Oud-Qeref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure: ds. Reus. Oeref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Baaivan Camperland. (Bediening H. Avond maal). Herv. Kerk te Brouwershaven: 'B Voorm. half tien ure: ds. Van den Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 'sVoorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. J. W. Gunst van Woerden. Herv. Kerk te Zonnemaire: 's Nam. twee ure: ds. Blankerl van Kerkwerve. Qeref. Kerk te Zonnemaire: 'sVoorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van Schalk. Westelijk Schouwen. In deze streken komt de aardappelziekte veelvuldig voor. De ziekte heeft zich nog slechts tot het loof bepaald. Ook de z.g. „krul" in dit gewas vertoont zich weer vaak. De opbrengst daarvan is gewoonlijk zeer weinig. Stavenisse. In de aardappelen, die tot voor enkele dagen zulk een prachtig gewas beloofden en met welke plant een groot gedeelte van den grond alhier bezet is, vertoont zich hier en daar weder de zoo gevreesde aardappelziekte. Voornamelijk in de tuintjes, maar ook op de groote velden is ze weder aan het woekeren. Met het optrekken van de kleine uitjes is men ook begonnen. De kwaliteit is op het oogenblik ook zeer goed. De licht- gezaaide zullen evenwel minder goed zijn. Veler handen voornamelijk der jeugd zijn noodig om dit product in de baal tjes te krijgen. Oud-Vossemeer. Bij de verhuring van tienden, dit jaar voor de laatste maal gehouden, bleek uit de gemaakte huur penningen duidelijk, dat de vruchten en gewassen dit jaar in de verdronken polders heel wat minder waarde hebben, dan die in 1907 zijn geoogst. Het verschil beloopt ruim een vijfde van de opbrengst van dit jaar. Aanbestedingen, Verkoopingen enz. Haamstede, 14 Juli. Ten overstaan van den notaris W. F. del Campo genaamd Camp te Renesse zijn alhier in het open baar verkocht, ten verzoeke der erven van den heer Smallegange Wz. en ten verzoeke van den heer Cb. Goudzwaard, de na volgende veldvruchten, als: 422 R. voor f 103,50 305 gerst - 108,— 596 tarwe. - 126,- 467 paardeboonen - 110,- 340 erwten - 126,— 316 tarwe. n - 114, 573 gerst - 110,— 415 haver. - 101, 546 - 125, 251 erwten n - 60,- 228 gerst m - 81,— 52 n aardappelen m - 101, 35 dito - 95,— 264 m - 108,— 450 a tarwe - 102,— 565 - 92,— 216 a dito m - 90,— 212 m wintergerst m - 60,— 510 - 102,- 1128 erwten - 100,- 140 rogge. - 84,— 300 haver. - 81, 430 a m - 25, 1275 a dito, - 50,- Alles per 41 Aren 68 Cent St.-Filipsland, 22 Juli. Het bouwen van een nieuwe schuur, op de hofstede van den landbouwer I. van Dalen, is onder hands aanbesteed en gegund. Het metsel werk aan A. Sorber voorHet timmer werk aan Chr. Féléus voor f 7717. Tholen, 22 Juli. Bij de heden alhier gehouden publieke veiling, ten overstaan van den notaris Meulenberg, van de on roerende goederen van de erfgenamen van wijlen D. J. Chrisffaanse, was de Inzet als volgt Het woon- en winkelhuis aan de Dalem- sche straat f 1700, de heer W. Moelker. E U R T E N Schouwen en Duiveland. Juli 1908. Chr. Qeref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 'savonds zes ure: ds. Wisse. Herv. Kerk te Noordgouwe: 'sVoorm. half tien ure: ds. Van den Berg van Zierikzee. Herv. Kerk te Dreischor: 'sNam. twee ure: ds. Van de Griend. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 'sNam. twee ure: dr. Weeda van Oosterland. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. half tien ureds. Van der Linden. (Voorbereiding H. Avondmaal); 's nam. twee ure: Idem. Qeref. Kerk te Nieuwerkerk: 'sVoorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 's avonds half zes ureLeeskerk. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure: dr. Weeda; 's nam. twee ure: Geen dienst. Qeref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Staal; 's avonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland 's Nam. twee ure: ds. Van den Berg van Zierikzee. Herv. Kerk te Bruinisse: 'sVoorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Waardenburg. (Doopsbediening). Qeref. Kerk te Bruinisse: 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Leeskerk. Oud-Qeref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: de heer Kieviet van Aagtekerke. Evangelisatie te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. A. Mooij van Wemeldinge. Evangelisatie Jerufil II 's Voorm. tien ure en 's avonds half acht ure: Qewone dienst. Het woon- en winkelhuis aan de Kerk straat f 1300, de heer H. Donken. Het woonhuis aan de Voorstad f 520, de heer J. Quist. De schuur in de Vinkelstraat f 650, de heer Joh. Jansen. De elf perceelen bouw- en weiland, gelegen in den Mosselhoekwerden respectievelijk ingezet per gemet voor f 690, f 730, f 770, f 670, f 500, f 500, f 700, f 700, f 705, f 715 en f 700, door de heeren J. Quist, 4 perc., C. Quist, F. Moelker, 2 perc., W. Baaij, P. Potte, M. Christiaanse, A. van Dijke en P. J. Stoffels. De vijf per ceelen bouwland gelegen in Deurloop- polder voor f 710, L. Jansen, f 725 L. Jansen, f675, f715 en f710 Joh. Jansen. De tweede veiling zal plaats hebben den 29 Juli. Kolllnsplut, 23 Juli. In het café .Zeelandia" werd heden ten overstaan van notarissen J. W. Verhulst en W. Hioolen te Middelburg, voor de heeren L. de Vos en A. van Nieuwenhuijzen, ge veild de volgende vruchten te velde, als volgt: Vruchten De Vos. Perc. Aard. Som. Kooper. 1 Haver. f 76, A. Bierens. 2 - 80, ld. 3 - 78, Anth. Kole. 4 - 80, C. Heijboer. 5 - 80, E. Meulenberg. 6 - 80, C. Heijboer. 7 - 70, J. Heijnsdijk. 8 - 74, M. Tazelaar. 9 - 75, E. Meulenberg. 10 - 77, M. Holiesteile. 11 Tarwe. - 86, P. v. d. Weele. 12 - 90, H. Tazelaar. 13 - 90, L Breure. 14 - 86, E. Meulenberg. 15 - 86, A. Holiesteile. 16 - 90, C. v. d. Maas. 17 - 88, id. 18 - 86, C. v. Giist. 19 - 86, id. 20 - 94, C. v. d. Weele Pz. 21 Zomergerst. - 80, A. Hanson. 22 - 82, C. Holiesteile. 23 - 88, P. de Smit Pz. 24 - 100, P. v. Schaick. 25 Kroonerwten. - 106, Jacob de Smit. 26 - 118, A. de Pree. 27 - 126, Jac. v. d. Weele. 28 - 124, id. 29 - 132, L. Steendam. 30 - 140, J. Heijnsdijk. 31 - 140, id. 32 en 33 Maanzaad. - 396, P. v. d. Weele, bij den hoop. 34 Aardappelen. - 0,44, P. Priester, per roede. 35 0,42, A. Bierens. 36 - 0,44, P. Priester. 37 - 0,46, H. J. Hubregtse. 38 - 0,46, M. Tazelaar. 39 0,46, H. Boone. 40 - 0,46, id. 41 - 0,46, ld. 42 - 0,46, H. J. Hubregtse. 43 - 0,42, P. Priester. 44 - 0,44, H. J. Hubregtse. Vruchten Van Nieuwenhuijze. 45 Tarwe. f 70, C. v. GilsL 46 - 72, id. 47 - 72, id. 48 - 74, id. 49 - 90, A. Holiesteile. 50 - 94, Q. de Waard. 51 - 102, A. de Pree. 52 - 110, M. de Smit. 53 Maanzaad. - 130, P. de Smit. 54 - 134, Jac. v. d. Weele. 55 Paardenboonen. - 100, A. de Pree. 56 - 98, L. I. Dorst. 57 Aardappelen. - 0,44, M. Holiesteile, p. roede 58 - 0,40, id. 59 0,43, Anth. Verburg. 60 - 0,40, M. Janse Pz. 61 - 0,38, P. Zuidweg. 62 - 0,40, Anth. Bouterse. 63 0,40, H. Boone. 64 Kroonerwten. - 122, L. Steendam. 65 - 114, ld. 66 - 136, A. de Pree Az. 67 - 126, id. 68 - 106, A. Holiesteile. 69 Haver. - 84, E. Meulenberg. 70 - 84, id. 71 - 81, L. J. Dorst 72 - 82, Jb. Visser. 73 - 82, G. de Fouw. 74 84, Anth. Kole. 75 - 84, id. 76 - 80, C. v. Qilst. 77 - 82, id. 78 - 82, id. Totale opbrengst vruchten De Vos f 4848,86 Nieuwenhuijze, - 4390,01 Te zamen f 9238,87 Onkosten 10 pCt EERSTE KAMER. In de Donderdag gehouden zitting werd het debat voortgezet over hel complex wetsontwerpen tot bestrijding van den achterstand bij de rechtscolleges. De heeren Kist en 't Hooft keurden uitbreiding van personeel goed, maar ver klaarden zich pertinent tegen het daaraan vastkoppelen van de pensioensregeling voor de rechterlijke ambtenaren. De beer 'I Hooft verklaarde zich boven dien geen principieel tegenstander van een proef met alleen recht sprekende rechters, maar wel legen een proefneming als hier wordt voorgedragen, waardoor de bij de Grondwet vereischte uniformiteit van recht voor hel geheele land verbroken wordt. Nadat ook de heer Pelinck de voor gedragen pensioensregeling beslreden had, verklaarde de Minister van Justitie niet le kunnen voldoen aan den wensch van de heeren 't Hooft, Kist en anderen om het ontwerp betreffende de pensioensregeling en alleen, rechtsprekende rechters los te maken van de andere ontwerpen. De Kamer besloot tot schorsing der beraadslaging. De Minister van Justitie deed vooraf de toezegging eener novelle, waarbij de thans 65-jarige leden der rechterlijke macht tot hun 70ste jaar kunnen blijven. Het heengaan van de ihans zeventig jarige wordt aan een termijn van zes maanden gebonden. RECHTSZAKEN. Een Spanjaard, die bij een winkelier op den Nieuwendijk te Amsterdam en in een café aldaar waardelooze bankbiljetten in betaling had gegeven, werd heden, overeenkomstig den eisch van het openb. ministerie, door de rechtbank tot één jaar gevangenisstraf veroordeeld. Gemengd Nieuws. Omtrent de aanhouding van Marius Brouwers meldt men uit Zundert aan de 's Hert. Crt. Dinsdagavond meldde zich ten grens- kantore te Wernhout (onder deze gemeente) aan de in den avond van 29 Juni uit een krankzinnigengesticht „Oud-Rosenburg" te Loosduinen, ontvluchte Arnoldus Albertus Marie Brouwers, zich ook noemend Marius Brouwers, die in November 1904 in dc Scheveningsche Boschjes een vrouw ver moordde. Genoemde Brouwers, gesignaleerd in het Algemeen Politieblad, werd door een klerk van genoemd grenskantoor naar Zundert gebracht en aldaar aan de maré- chaussée overgegeten. Ingezonden Stukken. Geachte Redactie Mag ik u bij dezen beleefd verzoeken onder staand ingezonden stukje in uw geëerd blad te plaatsen. Namens het Hoofdbestuur van het Centraal Genootschap voor Kinderherstelllngs- en Vacaatie- kolonies A. C. BOS. Zwakke kinderen in een gezondheidsoord. Er is geen plaats zoo klein of tal van zwakke en bJoedarme kinderen hunkeren naar een verblijf aan zee en duin of op hei en dennen om er meer kracht en weerstandsvermogen te verkrijgen. Wie zelve naar buiten gaat, denke nu ook eens aan de duizenden misdeelden. Tot begin September zijn in alle tehuizen van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies alle plaatsen bezet, niet één bed is meer open. Maar op 5 en 12 September komt er vrij veel ruimte in de bosch- en in de zeekoloniehuizen. Zeer jammer zoude het zijn, wanneer de Septemberkolonies niet gevuld werden door gebrek aan verpleegkostendie slechts f 24,30 in 4 weken zijn. Alles is gereed om de kinderen te ontvangen. De kosten voor onderhoud, personeel, geleidsters, huur enz. blijven dezelfde. En September is vaak een zeer mooie maand. Wie de verpleegkosten geeft of inzamelt kan zelve een kind aanwijzen. Ondergeteekende geeft gaarne alle verlangde inlichtingen. Namens het Hoofdbestuur van het Centraal Genootschap voor KinderherstelUngs- en Vacantie kolonies. De gedelegeerde bij de verpleging, A. C. BOS, Egmond aan Zee. TELEÖRAMME N. Wissekerke, 24 Juli. Bij de verkooping van het inspan Israël, door notaris Hioolen, werden de paarden van f 192 tot f 605, 1 jaarling voor f 235, veulens van f 142 tot f 162, koeien van f 155 tot f 240 en ossen en vaarzen van f 76 tot f 190 verkocht. Vlissingen, 24 Juli. De mailboot „Koningin Wilhelmina" is hedenmorgen bij Queensboro in aanvaring geweest met een baggermolen. De mail boot liep averij op, doch kon de reis vervolgen. Amsterdam, 24 Juli. Onder de gemeente Axel is bij een alleenwonend landbouwer, een zonderling, A. de Kraker, ingebroken. De bewoner werd met een touw gebonden. Alles werd doorzocht. Gereed geld werd medegenomen. De daders zijn vermoedelijk Belgen. MARKTBERICHTEN. Zierikzee, 23 Juli. Aanvoer gering, prijzen iets lager, met langzamen handel. Tarwe f 7 k f 8. Hooi f 20 k f 25, naar gelang der kwaliteit. Middelburg, 23 Juli, Ter graanmarkt van heden was de aanvoer wederom gering en bestond van den ouden oogst uit tarwe en witte boonen, en van den nieuwen oogst een paar partijtjes koolzaad en karwijzaad. De prijzen waren als volgt: nieuwe tarwe f 7,50 5 f 7,75witte boonen f 9,50 k f 10,50, per H.L.; karwijzaad f 19,50 k f 20, per 50 kilo. Officieel Marktbericht. BOTER 0,62! en 0,67! per 5 H.O. KIP-EIEREN ƒ0,75 en 0,87per 25 stuks. KLEINE EIEREN 0,50 per 25 stuks. Zierikzee, 23 Juli 1908. De Marktopnemer J. J. VAN DEN BOUT. Burgerlijke Stand van Zierikzee. Geboren: 20 Juli. Een zoon van F. Q. Regoort en C. Brouwer. 22 dochter Chr. F. C. van Meteren en C. J. Hest. 24 Chr. Verkaart en A. A. Rodoe. Overleden: 17 Juli. J. Koopman, 42 j., man van P. Dooren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 2