KINDER- -MEEL. Uit Stad en Provincie. van den bagagewagen achter de locomotief beschadigd. De locomotief en de overige wagens van de tram, die den overweg reeds gepasseerd hadden en zich op de Leidsche- straat bevonden, bleven onbeschadigd. Ook de daarin gezeten passagiers en het locomo- tiefpersoneel bleven ongedeerd. Aljpen werden zij door den schok danig door elkaar geschud. Droever lot trof echter den passagiers van de beide wagens, die versplinterd waren. Toen men hen uit hun benarde positie te voorschijn haalde, bleken 3 personep zwaar en 4 personen licht gewond te zijn. Dooden zijn gelukkig niet gevallen. Zwaar gewond werden: Johs. v. d. Linden, 63 jaar, en zijn huisvrouw Elizabeth Brugmans, 59 jaar, uit Leiden, en J. E. Schülte, 22 jaar, uit 's-Gravenhage. Licht gewond: wed. Swart, 66 jaar; Hendrika Mulée, 17 jaar; Petronella Mulée, 19 jaar, en Elizabeth Zuid wijk, 47 jaar, allen te 's-Hage. Later bericht: Hedenmorgen vernamen we, dat de vier minder zwaar getroffenen, na onderzocht te zijn en nader verbonden, het ziekenhuis hebben verlaten en naar huis zijn terug gekeerd. De drie zwaar gewonden blijven nog opgenomen, maar de ver zeker iug kon nu reeds gegeven worden, dat het leven van geen van allen in gevaar is. Omtrent de vermoedelijke oorzaak wordt nader uit Sassenheim gemeld: De boomen waren gesloten om trein 38, die 4.54 uit Leiden vertrokken was, door te laten. De Noord-Zuidhollandsche tram stond voor de boomen te wachten. De conducteur bevond zich op de baan bij den baanwachter. Nauwelijks was trein 38 gepasseerd of de baanwachter opende de boomen en gaf toestemming aan den conducteur om de tram te laten doorrijden. Slechts de machine was de baan over, vijf wagens achter zich, toen trein 131, die 4.19 uit Amsterdam was vertrokken, in volle vaart aan kwam rijden met het bekende treurige gevolg. De baanwachter is erg overspannenhoe hij vergunning heeft kunnen geven de tram te laten doorrijden is nog niet opgehelderd. Vanmorgen moet in de onmiddellijke nabijheid van de plaats van het ongeval nog het lijk van een manspersoon, naar de kleeren te oordeelen een boer, zijn gevonden. Of dit ook in verband met het tram ongeluk staat, is nog niet bekend, doch wordt wel verondersteld. De wisselwachterdoor wiens nalatigheid het ongeluk te Sassenheim geschiedde, zou teekenen van krankzinnig heid geven. Over dit ongeval schrijft een oog getuige van het gebeurde aan Het Vader land nader nog o. a. het volgende „Toen de stoomtram tegen 5 uur den overweg bereikte, waren de boomen ge sloten voor een trein, welke uit de richting Leiden kwam. Nadat deze was gepasseerd, werden de boomen door den overweg wachter geopend, die er blijkbaar niet aan dacht dat de trein uit de richting Haarlem nog moest voorbijkomen. Toen de boomen waren opgehaald, zette de stoomtram zich in beweging, maar nauwelijks bevond zich de machinist op de rails, of hij zag met groote vaart den sneltrein uit Haarlem aankomen. „Eene botsing was nu niet meer te ver mijden. Niettegenstaande de treinmachinist met alle kracht remde, vloog zijn trein op den eersten wagen van de stoomtram, smeet dezen omver, terwijl de volgende wagens uit de rails werden geworpen en de machine van de stoomtram ongedeerd aan den overkant kwam te staan. „De paniek van de passagiers uit de stoomtram was ontzettend, terwijl de reizigers met den trein nauwelijks iets van de botsing hadden gemerkt, omdat de machinist reeds aanmerkelijk zijn vaart had verminderd, en vermoedelijk het lichte materiaal van de stoomtram weinig weerstand bood. In den aangereden wagen, die totaal verbrijzeld was, bevonden zich slechts weinig passagiers, die allen ernstig werden gewond. „Een automobilist haalde uit Sassenheim een geneesheer. „Na kort beraad werd besloten alle gewonden in den goederenwagen van den trein te leggen en deze naar het Ziekenhuis te Leiden te vervoeren. Met vereende krachten werden toen de gederailleerde wagens van de stoomtram achteruitgezet, zoodat reeds binnen een half uur zonder bizondere hulp de trein met de gewonden de reis naar Leiden kon vervolgen, terwijl ook een andere trein uit de richting Leiden, die door het ongeval stoppen moest, reeds spoedig de reis kon voort zetten, omdat de aangereden wagen zoo versplinterd was, dat de opruiming zeer gemakkelijk viel. De locomotief van den trein was slechts lichtelijk beschadigd. „Onder de reizigers in den trein bevond jzich o. a. de president der Tweede Kamer, jhr. Röell, die zich omtrent het gebeurde door den hoofdconducteur liet inlichten". Scheveningen14 Juli. In de villa „Ruimzicht", aan den Badhuisweg 87, alhier, tijdelijk bewoond door den heer H. M. Reymers, wonende Kruiskade 102 te Rotterdam, heeft vannacht een brutale inbraak plaats gehad, zonder dat één der huisgenooten er iets van bespeurd heeft. De inbrekers verschaften zich toegang door het uitsnijden der ruit van de keuken deur en sloten toen uit voorzorg de dienstbodenkamer met een sleutel af. In de eerste plaats werd door de inbrekers een onderzoek in de keuken ingesteld en werd uit een kastje f 25 ontvreemd, toebehoorende aan de dienst bode. Daarna begaven zij zich naar de eerste verdieping, waar de zilverkast werd leeg gehaald. Zij rookten een aantal cigaretten en deden zich tegoed aan chocolade. Toen schijnen zij plotseling gestoord te zijn, althans de helft van het reeds uitge haalde tafelzilver werd teruggevonden. De schade, door vernieling aangericht, bedraagt ongeveer f 100. De heer Reymers was voor f 5000 verzekerd tegen inbraak. 's-Gravenhage, 13 Juli. Het comité voor de aubade als huldebetooging aan H. M. de Koningin-Moeder bij gelegenheid van Hr. Ms. a.s. 50en verjaardag heeft niet tevergeefs een beroep gedaan op de medewerking van de in de residentie aanwezige zangkrachten, zooals blijken kan uit het feit, dat zich tot dusver niet minder dan 21 zangvereenigingen, waar onder de eerste uit deze stad, hebben opgegeven tot deelneming aan de uit voering op het voorplein van het Paleis in het Lange Voorhout van de door Van 't Kruys gecomponeerde Koningin Emma cantate. De gemeenteraad alhier heeft gisteren de ontwerp-verordening, inzake de in voering van wethouderspensioen, met op 2 na algemeene stemmen, die van de heeren Ter Laan en Hoejenbos, goedge keurd. Vooraf waren eenige kleine wijzigingen aangebracht in het ontwerp. Rotterdam, 13 Juli. Zondagmiddag omstreeks 3 uur waren de twee zoontjes van kapitein Ogilvise van het Engelsche zeilschip „Kifauns", liggende in de 2e Katendrechtschehaven, aan het varen met een roeiboot die zij lieten schommelen. Daardoor sloeg de oudste, de 9-jarige D., geboren te Dundee, uit de boot. Op het hulpgeschrei schoten schippers toe, maar het was te laat, het kind verdween in de diepte. Na een uur gedregd te hebben, haalde de schipper van het rijnschip „Crescendo", het lijkje op en bracht het aan boord. Een half uur lang trachtte men nog de levensgeesten op te wekken, doch zij waren geweken. Dr. Wolfson verleende hierbij zijn hulp, doch moest ten slotte den dood constateeren. Uit Keulen wordt aan de Frankfurter Zeitung gemeld, dat afgevaardigden van de Hoilandsche machinisten en stokers druk bezig zijn, hun collega's van Rijn en Ruhr mede in de actie te betrekken en dat dit bij een deel der machinisten en stokers reeds gelukt is. In de kringen der reeders aan den Rijn vreest men, dat het sleepbootpersoneel daar zich bij de beweging zal aansluiten. Te Duisburg, Ruhrort en Homberg liggen reeds stoom- booten stil. Zondagavond is alhier de stoker van een rijnsleepboot op den wal gruwelijk mishandeld. Deze stoker, die zich in het bestaande conflict tusschen stokers en machinisten en rijnsleepbooteigenaren geen partij gesteld heeft, werd onverhoeds door twee mannen aangesproken; één van die mannen ging hem te lijf en sloeg hem met een scherp voorwerp een groot gat in het voorhoofd, bovendien werd zijn lip ge spleten en zijn hem verschillende andere verwondingen in het gelaat toegebracht. De mishandelde, die er ontoonbaar uitziet, werd in het hulpziekenhuis aan de Nassau- kade verbonden. De dader, een stoker, die vaart op één van de stoombooten van de firma Wm. Egan Co., is gearresteerd en naar het politiebureau gebracht. Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Van 1-5 regels f 1,—elke regel meer f 0,20. snoeken. Zierikzee, 15 Juli. De Vrijzinnig- Democratische Kiesvereeniging heeft in een Maandagavond gehouden algemeene ver gadering, ter vervulling der vacature in den gemeenteraad, tot candidaat gesteld den heer P. J. Boone. Men schrijft aan de Telegraaf: De gemeente-ontvanger van Krabbendijke (Zuid-Beveland) had den laatsten tijd een aantal zijner dorpsgenooten aanstoot gegeven door zijn particulier leven. O.m. nam men hem kwalijk den vriendschappeiijken om gang met zijn dienstbode, met wie hij soms wandel- en fietstochtjes maakte. Hem was daarom de vorige week door het gemeentebestuur een schrijven gezonden, waarin hij met ontslag werd bedreigd, indien hij in het vervolg niet een drietal nauwkeurig in dit schrijven omschreven voorwaarden nakwam. De derde dezer voorwaarden bevatte den eisch, zijn dienst bode te ontslaan. De gemeente-ontvanger verklaarde zich bereid, twee der voor waarden na te komen, doch hij weigerde, zijn dienstbode, die, naar hij schreef, hem trouw en eerlijk dient, weg te zenden. Door den burgemeester werd daarom Zaterdag in een voltallige raadsvergadering het voorstel gedaan, den gemeente-ontvanger ontslag te verleenen. Na langdurige, in het openbaar gehouden, discussie, waarbij door den burgemeester minder vleiende dingen over het dienst meisje werden gezegd, werd het voorstel van den voorzitter van den raad met algemeene stemmen verworpen, zoodat èn gemeente-ontvanger èn dienstmeisje in hun respectieve betrekkingen blijven. Uit de dierenwereld. Een aardig tooneeltje woonden we deze week te Bosch- kapelle bij, aldus lezen wij in het Hulster blad. Een oorverdoovend geschetter van een zwerm musschen trok van verre onze aandacht. Nieuwsgierig wat er gaande was, slopen wij naderbij en ontwaarden een troep van wel honderd musschen, op eer biedigen afstand in een kring rondom een kat geschaard. Verbijsterd keek poes in 't rond, en zoodra ze eenige beweging maakte, bereikte het lawaai het toppunt. Blijkbaar begon onze poes deze muziek te vervelen, tenminste zij deed een sprong naar de kortstbijzittende vogels, doch nog rapper was de troep omhoog, om een eindje verder hetzelfde spelletje te herhalen. Nog vijf-, zesmaal werd deze krijgslist want dit bleek het in werkelijkheid te zijn toegepast, totdat poes een heel eind van de eerste plaats was afgelokt en lik- baardend afdroop. Thans vloog ook de musschenbende op, onder zegevierend ge- krijsch en verspreidde zich op naburige daken en boomen, waar het geval nog werd betetterd. Slechts één paar vloog terug naar de plek waar het eerste bedrijf was afgespeeld. Ook ik onderzocht deze plaats en ontdekte al spoedig een nest met bijna vlugge jongen. Blijkbaar was poes op haar wandeling hier beland zonder het nest te bemerken en had het musschenpaar de makkers uit de buurt gerequireerd om poes te verschalken. Of deze straatjongens onder de vogels ook een vriendenhart onder het eenvoudig boezeroentje dragen! Renesse. De heer R. Steur Jansz. het op 10 Juli gekozen lid van den gemeente raad, heeft voor zijn benoeming als zoo danig bedankt. In de raadsvergadering van 14 Juli 1.1. is, op advies van de Gezondheids commissie, het voorstel van burgem. en weth., om het oude slot „Moermond" onbewoonbaar te verklaren, behandeld, en met algemeene stemmen daartoe ook besloten. Westelijk Schouwen. De Oost-Indische kers, waarvan dit jaar een beperkte opper vlakte kon worden uitgezaaid, staat thans in vollen bloei. Bekoort een bloeiend tulpen- en hyaclnthenveld het oog, niet minder mooi is een bloeiend veld van dit gewas, wijl de verscheidenheid van kleuren van lichtgeel tot donkerrood zoo bizonder groot is. Bovendien verspreiden deze bloemen een heerlijken, aangenamen geur. Vlissingen. Blijkens het jaarverslag over 1907 van het fonds: „de Zeemans- en Visschersbeurs" alhier welk fonds ten doel heeft het toekennen van pensioen aan zeevarenden, die als lid zijn toege treden bestond het kapitaal op 31 December uit f 242.671,08]. Door 61 deelnemenden werd over 1907 bijgedragen f 1846,87 en aan de gepen sioneerden uitgekeerd f 10767,02. De uitkeering der pensioenen kon ten vorigen jare weder niet ten volle plaats hebben. De uitkeering genietenden werden gekort over het le, 2e en 3e kwartaal 45 pCt. en over het 4e kwartaal 50 pCt. De kortingen zullen over 1908 aan merkelijk moeten worden vergroot door toeneming van het aantal pensioen gerechtigden. De sergeant-fourier Bakker van het algemeen depot van discipline alhier is met ingang van 15 Juli bevorderd tot sergeant-majoor-administrateur bij de 4e comp. 3e bat. 36 reg. in f. te Bergen-op- Zoom. Terneuzen, 13 Juli. Een schipper alhier, die wegens gemoedsbezwaren weigert het aan de Rijks-Verzekeringsbank wegens premie voor de Ongevallenwet verschuldigde te betalen, omdat hij ver zekering in strijd acht met de ordonnantiën Gods, en wiens inboedel het vorig jaar werd verkocht tot het verschuldigde bedrag er was, zag Zaterdag de mannen der wet weer verschijnen om zijn inboedel te veilen. Het ging als het vorig jaar. Enkele gods dienstige boeken werden geveild, nadat 2 stoelen waren verkocht, en hiervoor bood een van elders gekomen vriend zooveel als 't verschuldigde bedrag, benevens ruim f 45 wegens kosten. Als de schipper, wat te vermoeden is, steeds bij zijn meening blijft, kan dat jaarlijks voor hem een duur grapje zijn. Sluis, 14 Juli. De nieuwbenoemde burgemeester, de heer J. E. Boogaard, werd in een hedenmiddag gehouden zitting van den gemeenteraad geïnstalleerd. De burgemeester werd namens den raad toegesproken door den wethouder, den heer J. de Bruijne—de Die, waarop de heer Boogaart antwoordde, die de verzekering gaf alles te zullen doen om den bloei der gemeente te helpen bevorderen. Oostburg. Er zijn plannen hangende voor den aanleg van een stoomtram van Heyst naar Breskens, via Cadzand—Zuid- zande—Nieuwvliet—Breskens. Aanbestedingen, Verkoopingen enz. Verbeterd bericht. Het bouwen van het krankzinnigengesticht te Bergen op Zoom, waarvan wij in ons blad hebben melding gemaakt, is opgedragen aan de heeren Panny te Krabbendijke en te Zie rikzee. Bij onderhandsche aanbesteding is de electrische installatie van de beet wortelsuikerfabriek „Statendam" te Geer- truidenberg, bestaande uit ongeveer 300 gloeilampen en 14 booglampen, opgedragen aan de firtna Groeneveld, Ruempol Co. te Amsterdam. Havenwerken te Antwerpen. Op 24 Augustus zullen te Antwerpen aanbe stedingen worden gehouden voor den aanleg van het zuidelijk gedeelte van het dokkanaal en van de twee daarmede in verbinding staande zijdokken, welke deel uitmaken van de gezamenlijke, ten noorden van Antwerpen, ontworpen werken. De raming bedraagt frs. 17.780.000. Brouwershaven, 14 Juli. Heden werd alhier ten overstaan van den notaris H. J. van Nouhuys te Zierikzee publiek verkocht: Het voortdurend recht van erfpacht en de opstallen op het onroerend goed te Kerkwer.ve, kad. sectie D no. 267, huis, schuur en erf, groot 6 Aren, voor f 2101. Het huis en erf te Brouwershaven, aan de Poortdijkstraat, kad. sectie C no. 733, groot 80 c.A., voor f 201. RECHTSZAKEN. De ambtenaar van het O. M. bij het kantongerecht te Goes eischte tegen alle beklaagden, die terecht stonden wegens overtreding der Zondagswet (op Hemel vaartsdag in het openbaar arbeid verrichten) een boete van f 1, subsidiair 1 dag hechtenis. KERKNIEUWS. Ds. A. J. Roozemeijer, predikant te Sluis, die de benoeming van predikant directeur der Diaconessen-Inrichting der Ned. Herv. Gemeente te Amsterdam aan nam, is voornemens half October zijn functie te aanvaarden. 27 September zal hij afscheid van zijn gemeente nemen. Visscher ij- Berichten. Men meldt uit Zeeland: De botvisscherij begint voortdurend betere resultaten te geven, wat door de visschers wordt toegeschreven aan de sterke ver mindering van het aantal zeehonden, die, het is duidelijk door de ervaring gestaafd, vooral verslinders zijn van bot; er wordt gezegd, dat een zeehond per etmaal een emmer bot consumeert, en sedert de in voering der rijkspremie (1900) is de totaalvangst der visschers per jaar gestegen van 9000 K.G. tot ongeveer 50,000 K.G. De prijs bedraagt gemeenlijk f 0,35 per K.G., waarvoor de visch wordt verkocht aan „leurders", die deze uitventen in de aangrenzende gemeenten der koopplaats;, gemeenlijk drie k vier vischdagen; Maan-' dag tot Donderdag; gedurende dien tijd wordt de visch in bennen meegevoerd en komt dan springlevend aan wal, zoo zelfs, dat de leurders op hun beurt de visch nog vier k zes dagen in bennen in het leven kunnen houden. E E R S TE KA MER. Blijkens het afdeelingsverslag der Kamer over de Oorlogsbegrooting voor 1908achtte men thans het oogenblik voor een beoor deeling van 's Ministers beleid nog niet gekomen. De hoogere bevelvoering werd uitvoerig besproken, ook in verband met een nota van het lid, generaal Staal, die dat commando anders wil regelen en den souverein rechtens met de leiding van 's lands verdediging wil belasten. Inzake het blijvend gedeelte erkennen ook de tegenstanders, dat de Minister van Oorlog eerlijk overwonnen had en volledig ingelicht had. Vele leden juichten de aangekondigde herziening der bevorderings- lijst van de officieren toe. Sommige kamerleden, deelnemers aan de Zeeuwsche studiereis, had de wijze van vervulling der internationale verplich tingen op de Schelde bizonder getroffen; zij wenschten daar een oorlogsschip te stationneeren. Dp. E. Laurillard. Naar aanleiding van het overlijden te Santpoort van dr. E. Laurillard, waarvan wij in ons vorig nummer melding maakten, schrijft de Opr. Haarl. Crt.: Eliza Laurillard was 25 Maart 1830 te Rotterdam geboren. Na het gymnasium aldaar afgeloopen te hebben, studeerde hij te Leiden in de godgeleerdheid. Al zeer spoedig na zijn promotie werd hij in 1854 te Santpoort beroepen. Van 1857 tot 1862 was hij predikant te Leiden, van 1S62 tot 1905 te Amsterdam en sedert drie jaren emeritus-predikant aldaar. Tijdens zijn emeritaat preekte Laurillard weinig meer, tenzij in de hofkapel op Het Loo, zoo dikwijls hij daartoe door H. M. de Koningin werd aangezocht. Want aan het hof stond de overledene hoog in aanzien. In droeve of blijde tijdsgewrichten werd hij menigmaal als opbeurend trooster of welkome deelgenoot opontboden. Ieder kende Laurillard, waar hij kwam. Zoowel te Amsterdam als op^ijnnyiorige standplaatsen, had hij steeds een groot getal volgelingen, zoowel om zijn eigen- aardigen spreektrant hij improviseerde meestal als om zijn beminnelijke persoonlijkheid. Behalve enkele bundels leerredenen schreef en vertaalde de overledene veel. Zijn gedichten werden meestal gemakkelijk in 't geheugen opgenomen. In de maatschappij beleefde en doorleefde Laurillard veel, omdat hij op veelzijdig gebied werkzaam was. Van het Genoot schap tot zedelijke verbetering van ge vangenen was hij tot de laatste algemeene vergadering, 14 Mei 1.1., de algemeene secretaris, „de ziel van 't Genootschap", zooals hij door zijn medebestuurders werd genoemd. Voorts was hij vice-voorzitter van het bestuur der Amsterdamsche afdeeiing van de Inrichting voor Doofstommen te Rotter dam; voorzitter van de Stichting Nederl. Mettray bij Zutphenvoorzitter van „Sarepta", Vereeniging tot steun van Weduwen; vice-voorzitter der„Sophia-Vereeniging" tot bescherming van dieren; vice-voorzitter van de afdeeiing Amsterdam der Kweek school voor de Zeevaart te Leiden bestuurslid van het Amsterdamsch Comité van het Roode Kruis, enz. enz. Bij de herdenking van zijn veertig-jarige ambtsvervulling werd hem een hulde gebracht, waarvan de herinnering bij velen nog voortleeft, toen hem door vrienden en volgelingen uit heel het land zijn borstbeeld werd aangeboden ter plaatsing in het Rijks-Museum te Amsterdam. De overledene was ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw en comman deur der Oranje-Nassau-Orde. Op de begraafplaats „Biesen" te Sant poort had Dinsdag j.l. onder enorme belangstelling de begrafenis van dr. Lau rillard plaats. Een prachtige krans van de Koningin en Prins Hendrik dekte de lijkbaar. Het woord werd gevoerd door verschil lende sprekers, namens corporaties waarin de overledene zitting had. De oudste zoon dankte voor de betoonde belangstelling. Onweder op Zondag l.l. In geheel Limburg heeft Zondag 1.1. van 2 ure af tot 7 ure 's nam. een hevig onweer gewoed, hier en daar vergezeld van hagel en hevigen wind. Aan de boom en veldvruchten is eene groote schade toegebracht. Reuzenboomen werden om vergeworpen en de hagelsteenen, ter grootte van een ei, berokkenden groote schade. Te Noordbroek (Gr.) is de bliksem geslagen in de behuizing van J. Komdeur. Alles is verbrand, behalve de levende have en een gedeelte van den inboedel. In de buurtschap Soeslerveen (gemeente Soest) sloeg Zondagnamiddag de bliksem in de boerenwoning van den landbouwer Webber. De woning werd geheel in de asch gelegd. Te Zed dam is de bliksem geslagen in de wachtkamer der stoomtram Zutphen— Emmerik. Een stuk van het plafond werd weggeslagen. In de nabijheid van Zeddam werden eenige telephoonpalen verbrijzeld. Te Nij kerk sloeg de bliksem in het Rijks-postkantoor. Er ontstond brand boven in het gebouw, welke door de brandweer gebluscht werd. De kantoor lokalen beliepen geen schade. Te Culemborg is zekere L. H. v. E., die met twee anderen onder een boom stond te praten, door den bliksem zoodanig getroffen, dat hij ongeveer een uur buiten kennis bleef. Naar men verneemt, moet hij thans buiten gevaar zijn. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur l Het zij mij vergund mijn persoonlijk oordeel te uiten omtrent de wielrijders-kwestie, in 't inge zonden stuk in uw blad van 9 dezer aangeroerd. Het wandelpad langs den grachtweg ligt buiten de kom der gemeente, en mag dus m.i. in elk geval door wielrijders (1) bereden worden. Wanneer zich op dat pad voetgangers bevinden, acht ik het echter een zedelijk verplichte beleefd heid van den wielrijder, er af te gaan, en het voetpad aan den voetganger te laten, en niet omgekeerd van den voetganger om 't aan den wielrijder te laten. Evenzoo acht ik 't plicht van den wielrijder daar, waar geen voetpad aanwezig is, voor voet gangers naar 't midden uit te wijken en hun den zijkant te laten, uitgaande van 'tbeginsel: „voer tuigen op 't midden van den weg". Slechts waar de weg te mul of te modderig is, of te diepe sporen vertoont om ponder gevaar van omstaan daarheen te kunnen uitwijken, mag men van den voetganger de beleefdheid ver wachten, op 't voetpad voor de fiets plaats te maken. Met dank voor de plaatsing. EEN WIELRIJDER. Zierikzee, 11 Juli 1908. (1) Laat mij kortheidshalve één geslacht voor 't algemeen bezigen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 2