Uit Stad en Provincie. Zierikzee-Rotterdam. Scheveningen, 27 Juni. Gisternamiddag hebben aan het Wandelhoofd „Koningin Wilhelmina" alhier proeven plaats gehad met Inpyn's reddingspantser. Een jonge dame daarmede toegerust begaf zich in zee en heeft zoo geruimen tijd kalm op de woelige zee gedreven, terwijl ze voor alle zekerheid met een lange lijn was verbonden, welke op de brug van de pier werd vastgehouden. Verder had een proefneming plaats met het reddingstoestel „Sauvateur" bestaande uit een cyündervormig voorwerp, gevuld met carbid en water, waardoor het voorwerp drijvende blijft. Met dit toestel dreef een man in zee, die eveneens met een lijn aan de pier verbonden was. De inschrijving is opengesteld op een 4 pCts. geldleening van f 150,000, tegen den koers van 99 i pCt., in obligatiën k f 1000 en f 500, uitgeschreven door de parochiekerk van den H. Antonius te Scheveningen, voor den aankoop van de villa „Gloriette" met aanhoorigheden te Scheveningen. 's-Gravenhage, 27 Juni. Uit zeer vertrouwbare bron wordt gemeld, dat de schorsing van den hoofdinspecteur van politie alhier wegens het niet opvolgen van de inzichten zijner superieuren inzake zijne verhouding tot een vrouw van ver dachte zeden, niet in verband staat met de aan die vrouw ten laste gelegde koppelarij, in welke zaak hij ook niet als getuige voor de rechtbank is gehoord. Sliedrecht, 27 Juni. Met het oog op het groote aantal werkloozen, dat alhier rondloopt, heeft de directie der Intern. Guano- en Superphosphaatwerken te Zwijndrecht stappen gedaan, om een aantal dier werklieden in dienst te nemen. Donder dagvoormiddag vervoegde zich iemand, namens gezegde directie alhier ten gemeente huize, waar de gemeente-secretaris hem verwees naar den voorzitter van het burgerlijk armbestuur, en den secretaris der werklieden-vereeniging, die hem be hulpzaam zullen zijn een 40 k 50-tal geschikte arbeiders te vinden tegen een loon, geheel gelijk op het oogenblik aan de Zwijndrechtsche fabriek wordt uitbetaald. Rotterdam. 27 Juni. Dat men met het verkoopen van grappen dikwijls heel voor zichtig moet wezen, vooral als men den persoon, dien men tot mikpunt van de scherts wi! kiezen, niet kent, heeft de ge beurtenis bewezen, die gisterenavond is afgespeeld in het pand Linker Rottekade 89. Woensdagavond was een bewoner van dat pand, de 21-jarige W. M. v. Goverde, thuisgebracht door een vriend, L. Boogerd, wonende Slachthuisstraat. Toen die vriend wegging en de woning, in hetzelfde pand, voorbijging van den timmerman J. L. M., riep hij voor de grap: Hé, de water leiding is gesprongenWaarop de timmer man uit bed sprong, doch weldra de overtuiging kreeg, dat hij beetgenomen was. Daarover ontstak hij zoodanig in woede, dat hij besloot zich te wreken, en toen gisterenavond v. Goverde door diens vriend Boogerd weer thuisgebracht werd, schoot M. op Boogerd toe. V. Goverde trok partij voor zijn vriend en raakte met den timmerman aan het worstelen. Helaas! het zou noodlottig voor v. G. afloopen, want M. sloeg hem zoodanig met een kouwbeite! op het hoofd, dat de hersen pan gespleten werd. Het bloedverlies was ontzettend, en in levensgevaarlijken toe stand werd v. Goverde naar het ziekenhuis vervoerd. M. werd naar het politie-bureau Meermanstraat gebracht, en bekende de daad, die hij in drift gepleegd had. Hedenmorgen werd de stad in rep en roer gebracht door het bericht van brand in het Maasstation. Het bleek echter, dat brand was ontstaan, waarschijnlijk door broeiing, in een houten loods, op aangrenzend terrein, dat van de vroegere marinewerf, nu toebehoorende aan den exporthandelaar in groenten H. Schrevel, en dienende tot bergplaats van emballage, hooi, enz. Hoewel de brand aanvankelijk een ernstig aanzien had, werd hij in een uur gebluscht met behulp van zes spuiten en een stoomspuit. Een naburige loods van den expediteur Van Bijl, welke ook reeds vlam had gevat, bleef gespaard. Dordrecht, 27 Juni. Op de alhier ge houden 131e algemeene vergadering der Maatschappij van Nijverheid werd, op voorstel van het hoofdbestuur, de volgende motie aangenomen: „De 131e algemeene vergadering acht het van groot belang, dat met de droog making der Zuiderzee een begin worde gemaakt en draagt het hoofdbestuur op bij de Regeering of Staten-Generaal aan te dringen op het verwezelijken van de plannen door minister Kraus ingediend". (Minister Kraus wenschte een proef te nemen met het inpolderen vanhetWieringer- meer, de z.g. Noordwesterpolder). Echter werden de woorden „op het verwezelijken van de plannen door minister Kraus ingediend", veranderd in: „op een spoedige behandeling der zaak". Voorts werd de volgende motie aange nomen „De vergadering, overtuigd van de wenschelijkheid, dat paal en perk worde gesteld aan de omkooperij (handenstopperij), draagt het hoofdbestuur op te onderzoeken welke maatregelen daartegen zouden kunnen worden genomen en het resultaat van dit onderzoek tijdig vóór de eerstvolgende vergadering ter kennis te brengen van de Departementen". Flakkee. De werkzaamheden aan de trambaan op dit eiland zijn reeds zoover gevorderd, dat al een begin gemaakt is met het leggen van den ijzeren weg. Oosterhout. Woensdag is alhier het 12-jarig zoontje van den voerman A. S., doordien hij struikelde, onder een zwaar geladen kar geraakt, waardoor de knaap na een half uur is overleden. Roosendaal, 26 Juni. In onzen ge meenteraad is het Donderdag al heel zonderling toegegaan. De voorzitter weiger de te antwoorden op een vraag van den heer Van Wely, daar dit punt niet op de agenda voorkwam. De heer Van Wely begon daarop met spoorfluitjes zoo'n helsch lawaai te maken, dat de vergadering geen voortgang kon hebben, en de voorzitter genoodzaakt was deze voor een kwartier te schorsen. Na heropening had de voor zitter nauwelijks het woord bekomen, of dit gefluit werd herhaald, zoodat de voor zitter andermaal genoodzaakt was de vergadering te schorsen, thans voor een uur. Bij de heropening der vergadering was een inspecteur van politie aanwezig. Doch het gefluit nam weer-een aanvang, zoodat ten derde male de vergadering werd geschorst, thans tot den volgenden dag. De rumoermaker, die daartegen protesteerde, werd uit het raadhuis verwijderd. Zierikzee29 Juni. Gisterenmiddag arriveerden alhier per stoomboot „Alexan der" een 350-tal passagiers uit Antwerpen, nieerendeels leden van de Vereeniging „de Zuiderdok-Vrienden". Na met muziek een kleine wandeling door de gemeente te hebben gemaakt, begaf zich het meeren- deel naar de sociëteit „Ons Genoegen" van den heer Verwer, waar een paar muziekstukjes werden ten beste gegeven. Ten halfvier vertrok de boot, onder het spelen van het „Wien Neêrland's Bloed", waarbij een talrijk publiek tegenwoordig was. Op verzoek van Vreemdelingen- Verkeer vestigen wij nog eens de aandacht op de oproeping In één der vorige num mers, gedaan door den heer H. J. van Nouhuys, consul van den A. N. W. B. alhier, tot het bijeenbrengen van gelden, om onze provincie behoorlijk te kunnen vertegenwoordigen in den optocht van vervoermiddelen, die den 18 Juli te Haarlem gehouden wordt, ter viering van het vijf- en-twintig-jarig bestaan van den Bond. De optocht wordt verdeeld in drie cate gorieën, en in de derde, „rijtuigen van eigenaardig of provinciaal karakter, terwijl de inzittenden moeten gekleed zijn in over eenstemmende kleederdracht", kan onze provincie met een weinig medewerking ten aanschouwe van de duizende en dui- zende toeschouwers de beste figuur van allen maken. Het zou jammer zijn een zoo schoone gelegenheid tot het maken van reclame voor onze eilanden ongebruikt voorbij te laten gaan. Wij noodigen dus nogmaals allen, die iets voor Vreemdelingen-Verkeer voelen, uit, den heer Van Nouhuys een bijdrage te sturen, hetzij groot of klein. De tijd dringt, en de middelen zijn nog onvoldoende. De onlangs benoemde landmeter bij het kadaster, de heer A. M. van Gastel, is ais zoodanig geplaatst te Goes. Wij laten hieronder het oordeel der hoofdbladen volgen over de door onzen afgevaardigde, mr. R. J. H. Patijn, bij de Algemeene Beschouwingen van de Oorlogs- begrooting uitgesproken rede: Het evenement van den dag was de voortreffelijke rede van den heer Patijn. N. Rotterd. Ct. V Een kwade dag voor den Minister van Oorlog, den generaal Sabron. 't Staat thans zoo goed als vast, dat deze bewindsman niet heeft geschroomd de Kamer om den tuin te leiden toen de aanvrage bij noodwet van 2200 man extra voor 't blijvend gedeelte in behandeling was. Met bittere scherpte heeft de heer Patijn dit optreden van den Minister op de kaak gesteld, feiten op feiten stapelend in een rede voering, zóó uitnemend en van zóóveel hoogen ernst getuigend, als ze slechts zelden in het Parlement worden uitgesproken. La vérité est en marchel Vaderland. V De rede van den afgevaardigde van Zierikzee maakte zeer grooten indruk. Door haar fel agressief karakter joeg ze de spanning in de Kamer opeens eenige atmosfeeren omhoog tot het punt, waarop ze bij de behandeling der noodwet was geweest. Maar deze politieke uitwerking was bijzakelijk. De rede maakte zoo grooten indruk, omdat ze zoo uitnemend van inhoud en vorm was. Logisch van bouw en argumentatie, bondig gedocu menteerd met concentreering, voortdurend van alle argumenten op het doel der bewijsvoering, helder geslyleerd en met groote welsprekendheid voorgedragen, mag deze rede één van de allerbeste- heeten, die men in de laatste jaren in ons Parlement te hooren heeft gekregen. Ze stond minstens op hetzelfde peil als de maidenspeech van dezen afgevaardigde in December 1905, die toen zooveel aandacht trok. Over de zaak zelve willen wij, zoolang de Minister van Oorlog nog niet heeft gesproken, ons oordeel opschorten; thans constateeren wij slechts het oratorische meesterstukje. Algemeen Handelsblad. De alphabetische aanbeveling voor de betrekking van ingenieur bij den Prov. Waterstaat in Groningen, bestaat uit de heeren: J. C.'de Meijier Jz., ingenieur te Nijmegen; J. H. Teldere, tijdelijk adjunct ingenieur bij 's Rijkswaterstaat te Neuzen en E. de Vries te 's-Gravenhage, laatstelijk in dienst bij de Siameesche regeering als ingenieur bij de irrigatiewerken. Tot gemeente-bouwmeester te Arne- muiden is benoemd de heer P. L. Bolier, opzichter bij den polder Walcheren. De St.-Crt. no. 149 bevat de oprich tingsakte van de Coöperatieve Boeren leenbank, gevestigd te Tholen. Het doel der vereeniging is de verbetering van het landbouwbedrijf. Zij tracht dit doel te bereiken door: het verleenen van krediet aan hare leden; het rentegevend en veilig beleggen van de bij haar gedeponeerde gelden en het vormen van een reservefonds. De vereeniging is aangegaan voor den tijd van 30 jaren, aanvang nemende den dag, waarop de bank bij de Coöperatieve Centrale Raiffeisenbank te Utrecht is aan gesloten. Kerkwerve. Ook in deze gemeente doet zich in een gezin een geval van diphteritis voor, gelukkig niet van kwaadaardigen aard. 't Is te hopen, dat het bij dit ééne geval beperkt blijft. Eikerzee, 26 Juni. In deze week is het nieuwe uurwerk, geleverd door den heer Ter Poorten van Zierikzee, aangebracht aan onzen kerktoren, waar wij nu op de wijzerplaat voor 't eerst den juisten tijd ook in minuten kunnen aflezen. Met vijf heldere slagen deed de klok hedenavond van haar aanwezigheid blijk geven. Stellig zal het oude uurwerk wel dateeren van 1741. Toen immers werd de Ned. Herv. Kerk herbouwd. Renesse. Bij Kon. Besl. is aan den eervol ontslagen lichtwachter bij 's Rijks Kustverlichting aan het Schaar (laagte van Haamstede) L. Boslooper, een pensioen verleend, ten bedrage van f 142 's jaars, ingaande 1 April 1908. Dreischor. Op de j.l. Zaterdag ge houden algemeene vergadering der Boeren leenbank alhier werd besloten, op voorstel der Centrale Bank te Utrecht, de spaar bankrente te bepalen op 3 - en de rente der voorschotten op 4i pCt. St.-Filipslaad, 29 Juni. Dank zij het ijverig surveilleeren van onzen gemeente veldwachter J. Bijl is dezen nacht één der daders van de ieder jaar terugkeerende tuindiefstallen geknipt. Na zich verdekt opgesteld ie hebben, werd omstreeks 3 uur door genoemden veldwachter zekere J. v. d. R. op heeter- daad betrapt bij 't stelen van aardbeien, 't Is te hopen, dat hiermee een einde ge komen is aan 't zoo vaak voorgekomen plunderen van aardbeibedden en fruit- boomen. Speciaal schijnt men daarvoor den nacht van Zondag op Maandag te houden, omdat de voorraad dan grooter is, wijl bij velen des Zondags niet geplukt wordt. Vlissingen. Tot agent van politie 3e klasse alhier, is benoemd P. J. Roth, thans agent van politie te Gouda. Zaterdag ontvingen de vijf zoons en de kleinzoon van schipper Schroevers alhier, ter zake van de bekende redding, namens de Engelsche Board of Trade, ieder 3 pd. st., terwijl schipper Schroevers zelf binnenkort namens deze corporatie een zeekijker zal ontvangen. Terneuzen. Voor de in Augustus alhier te houden huisvlijt-tentoonstelling zijn door verschillende autoriteiten medailles toe gezegd. Het aantal inzendingen bedraagt thans reeds over de 200. Aanbestedingen, Verkoopingen enz. Zierikzee, 29 Juni. Ten overstaan van den notaris J. Franse werd heden alhier in het openbaar verkocht een woonhuis en erf in de Venkel, wijk D no. 155, voor f 425. Wissenkerke, 26 Juni. Heden werd in het lokaal van den heer Wolseten overstaan van notaris Liebert te Kapelle, geveild: de hofstede „Luchtenburg", be staande in huis, schuur en verderen timmer, met dc daarbij behoorendebouw-en weilanden, tuin en boomgaard, ter grootte van 49.08.86 H.A., zulks in 18 perceelen. De perceelen 1, 7, 8, 9, 10 en 11, groot 17.56.56 H.A., waaronder de hofstede met gebouwen enz., werd verkocht aan den heer J. Verhulst Pz., Kamperland, voor f 15457.73 of f 880 per H.A.; perceel 2 en 3, groot 6.28.50 H.A.aan de firma Wed. A. Schippers aldaar, voor f 4525.20 of f 720 per H.A.; perceel 4, 5 en 6, groot 7.45 H.A., den heer J. Verhulst voornoemd, voor f 5217 of f 700 per H.A.; perceel 12, groot 0.92.20 H.A., den heer J. C. Kramer aldaar, voor f 742.21 of f 805 per H.A.; perceel 13, groot 2.61 50 H.A., den heer J. Marcusse q. q. aldaar, voor f 2170 45 of f 830 per H.A. perceel 14, groot 2 70.40 H.A., den heer Th. de Kam q. q. alhier, voor f 2273.22 of f 841 per H.A.; perceel 15, groot 3.34.70 H.A., de heeren I. I. Verhulst, W. de Looff en M. Verhulst alhier, voor f 2844.95 of f 850 per H.A.; perceel 16. 17 en 18, groot 8 26.10 H.A., den heer J. F. Gelper q.q. Kortgene, voor f 8652.06 of f 1055 per H.A. Totale opbrengst f 41880.82. Onkosten 8J pCt. Reeds minder volledig in ons nummer van Zaterdag opgenomen. Landbouw en Veeteelt. Bij de premie-keuringen van paarden in Zeeland werden Donderdag te Zierikzee voorgebracht 11 van de 18 aangegeven merries, geboren in 1907, de eenige hengst geboren in 1906; 11 van de 13 aange geven merries geboren in 1900—1904 en 3 van de 5 aangegeven merries geboren in 1905. Men schrijft ons uit Westelijk-Noord- Brabant De landbouwers zijn volop begonnen met het hooien. Over het algemeen is de quantiteit ruim voldoende, daar het gras evenwel in te korten tijd tot wasdom is gekomen, is het hooi als een gevolg daarvan wat men noemt „zwak". De tarwe, die hier verbouwd wordt, belooft veel; daarentegen zal er van de rogge niet veel terechtkomen. Boekweit, die hier en daar nog is gezaaid, staat prachtig. De suikerbieten doen het nog niet al te best, ze zijn nog klein en staan meest dun. De aardappelen staan over het algemeen goed en beloven een ruim beschot. Zonnemaire. In de laatste dagen werd een levendige handel gedreven in te veld staand vlas. In tegenstelling met de om liggende gemeenten, was hier in verschil lende polders een vrij groote oppervlakte van dat gewas uitgezaaid. Zoo goed als alles werd aan Holiandsche vlasbereiders verkocht tegen een prijs, varieerende van f 125 tot f 175 per gemet. Schouwen, 27 Juni. Daar er dit jaar betrekkelijk weinig vlas was uitgezaaid, en ieder van het groot aantal vlassers toch wat wilde hebben, zij het dan ook lang niet zoo veel als verleden jaar, zijn de koopprijzen toch nog vrij hoog geloopen, zelfs tot f 175. Het spreekt wel van zelf, dat niet weinigen, gedreven door haastigen spoed in 't koopen, veel te duur uit waren. Immers het vooruitzicht is ver van roos kleurig. Intusschen zal in menig dorp dezen winter heel wat minder te zwingelen zijn dan in den vorigen. Burgh. Naar wij vernemen, worden door den heer Van Zalm te Haamstede pogingen aangewend in deze gemeente een „Geiten- fokvereeniging" op te richten. De Vereeniging, zoo die tot stand mocht komen, zal zich ten doei stellen: a. mede te werken tot het verkrijgen van een constant geitenras, dat uitmunt door goeden bouw, gezondheid en hooge melkopbrengsten b. te vergoeden het verlies, dat de deel hebbers kunnen lijden door sterfte of afmaken van onherstelbaar zieke geiten. Getracht zal worden dit doel te bereiken o. door ter beschikking van de leden te stellen goede afstammings-gegevens; b. door het bevorderen van den invoer van goede vrouwelijke fokdieren. Geitenhouders, welke tot een dergelijke vereeniging zouden willen toetreden, kunnen zich tot 11 Juli a.s. bij den heer Zalm aanmelden. Des avonds van dezen dag zal in de zaai van den heer C. Bakker alhier een bijeenkomst worden gehouden om te trachten tot de oprichting der genoemde vereeniging te geraken. St.-Filipsland, 27 Juni. Bij de Vrijdag gehouden paardenkeuring werden 4 paar den, respectievelijk toebehoorende aan de heeren P. Vogelaar, P. Mol, J. v. Strien en A. v. Strien, goedgekeurd om in het Zeeuwsch-Belgisch Stamboek opgenomen te worden. KERKNIEUWS. Drietal van pred. bij dc Herv. Gem. te Goes: ds. A. E. G. van Hoogerhuijze te Doorn; J. J. Homburg te Groede en M. G. Blauw te Blokzijl. In de vacature van predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Oosterland, die ruim een half jaar geduurd heeft, is thans weer voorzien door de bevestiging van Dr. W. H. Weeda, welke Zondagochtend j.l. plaats had. Ds. Waardenburg van Bruinisse deed dat naar aanleiding van het laatste gedeelte van Hand. 10 vers 33, voor een zeer talrijk gehoor, 's Namiddags hield de nieuw bevestigde predikant, even eens voor een groot auditorium, zijn intree-rede, waarvoor hij als tekst gekozen had Kor. 1, hoofdstuk 4, vers 1. Eikerzee, 28 Juni. Door het kiescollege der Ned. Herv. Gem. alhier is tot diaken voor Ellemeet gekozen J. Kristalljn, secun dus I. Lemsom. Eikerzee, 29 Juni. De collecte voor de zending heeft in de Ned. Herv. Kerk alhier opgebracht f 5,48B. O N D E R W IJ S. Gedep. Staten van Zeeland hebben goed keuring verleend aan het besluit van den gemeenteraad van St.-Jansteen, waarbij de openbare school in de kom van het dorp op 15 Juli wordt gesloten. R EC11TSZAKËN. Voor de rechtbank te Heerenveen heeft terechtgestaan de vrouw van zekeren H., te Blankenham, als beschuldigd van het onverzorgd achterlaten van haar kind van nog geen vier maanden oud. De beklaagde, die sinds eenige weken in voorloopige hechtenis is, verklaarde, dat zij het kind in de echtelijke woning had achtergelaten, na het vooraf gezoogd te hebben. Mét hare vijf kinderen uit haar eerste huwelijk was zij des middags half vier weggegaan, om zich te begeven naar haren broeder in Duitschland. Zij wist dat haar tweede man geregeld om zes uur thuis kwam; hij zou dus het kind vinden en wel verder verzorgen, omdat hij veel van het kind hield. Uit het verdere verhoor bleek, dat de verhouding tusschen man en vrouw slecht was; volgens haar zeggen behandelde hij de vijf kinderen uit haar eerste huwelijk zeer liefdeloos. Het O. M. eischte, onder aanneming van verzachtende omstandigheden, drie maanden gevangenisstraf, met aftrek van de voorloopige hechtenis. De ambtshalve verdediger, mr. Felix, advocaat te Heerenveen, pleitte vrijspraak en onmiddellijke invrijheidstelling. Hij betoogde, dat de vrouw zich aan geen strafbaar feit had schuldig gemaakt, wijl zij het kind niet onverzorgdachter liet, maar het aan de zorg van den vader had overgelaten. PI. beriep zich daarbij op het oordeel van mr. Noyon op een uit spraak van de rechtbank te Winschoten in een soortgelijk geval. De rechtbank gelastte de onmiddelijke invrijheidstelling van de beklaagde en be paalde de uitspraak op 9 Juli a.s. Voor drie stuivers. In het nummer van heden komt een aankondiging voor van Gebr. E. M. Cohen te Amsterdam, waarin een heele reeks mooie boeken wordt aangeboden tot een bedrag van niet meer dan 15 cent per nummer. Romans, dichtwerken, werken op wetenschappelijk en godsdienstig gebied, werken over geneeskunde, wiskunde, talen en boeken tot ontspanning, alles is er vertegenwoordigd, zoodat het inderdaad de moeite loont de aankondiging in te zien. TELEGRAMMEN. 's-Gravenhage, 29 Juni. Blijkens een uit Nederlandsch-Indië ont vangen telegram werden bij het maken van patrouilles in het bergcomplex Noe- sawele (Ceram) drie Europeesche militairen beneden den rang van officier, tengevolge van terreinbezwaren, licht gewond. Op den 7den dezer werd de schuilplaats van de kwaadwilligen overvallen, waarbij één officier sneuvelde en twee inlandsche militairen gewond werden. Den kwaad willigen werd een verlies van vermoedelijk tien dooden toegebracht. Van Sumatra's Westkust is bericht ontvangen, dat de Caras Tilatang (onderafdeeling van Oud- Ajam, Padangsche Bovenlanden) als teeken van onderwerping de belasting ad f 7400 heeft betaald. Benoemd tot burgemeester: van Heinkenszand de heer Steketee, secretaris; van Dreischor de heer P. H. P. van Nahuys; van Koudekerke de heer H. J. P. Gerlach van St.-Jooslandvan Sluis de heer J. E. Boogaard. Rotterdam, 29 Juni. GRANEN. Buitenlandsche stil. Meel, f 12,50, kalm. Binnenlandsche Tarwe, f 9 f 10,75. Haverf 7,25 k f 7,65. Maïs, f 165. Kanariezaad, f 6,75 k f 7,75. Vlas. Niets. Aardappelen. Duinzand-, f 1,80 a f 2; Westlandsche klei-, f 1,50 k f 1,70, veel vraag, tamelijke aanvoer. Eieren. Zeeuwsche f 3,80 k f 4; Over- maassche f 4 a f 4,10. VEE. Aanvoer 130 Runderen33 a 37 ct., matig. 365 Kalveren, 35 k 45 ct., traag. 734 Schapen of Lammeren, 35 k 48 ct.Lammeren, 35 k 38 ct., redelijk. 657 Varkens, 20 k 22 ct., lichte 19 k 20ct., handel goed. Zeetijdingen. Zierikzee. UITGEKLAARD: 28 Juni. Het stoomschip „Prussia", kapt. R. Kundt, van Pruisen naar België. STOOMBOOTDIENST Stoombooten „Schelde 2" en „Stad Zierikzee". JUNI—JULI. Van Zierikzee Dinsd. 30'smorg. 6,30 Woens. 1 Dond. 2 Vrijdag 3 Zaterd. 4 Zondag 5 Maand. 6 Dinsd. 7 7, 7,30 6- 6,30 6,30 7 8,30 Van Rotterdam: Dinsd. 30 'smidd. 12, Woens. 1 Dond. 2 Vrijdag 3 Zaterd. 4 Zondag 5 Maand. 6 Dinsd. 7 12,- 'snam. 1,— 1,30 1,30 - - a~ s midd. 12,-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 2