en Zeeland, een Voordracht houden over de fruitteelt in Zeeland, welke voordracht verduidelijkt zal worden door lichtbeelden. Middelburg, 20 Juni. Gisterenmorgen is een aan den Seisdam alhier liggend tjalkschip, schipper A. Schippers van Tholen, door onbekende oorzaak gezonken. Door pompen gelukte het de schuit weer boven te krijgen. De lading, bestaande uit hout van de N. V. Houthandel v/h. G. Alberts Lzn. Co., was verzekerd. De eigenaar van het schip lijdt nogal schade aan beddegoed enz. Vlissingen. Burgem. en Weth. alhier stellen den gemeenteraad voor afwijzen^ te beschikken op een verzoek van het bestuur der ambachtsschool te Middelburg om subsidie uit de gemeentekas voor leerlingen uit Vlissingen die de ambachts school te Middelburg bezoeken. De oud-notaris W. S. B., uit Vlis singen, die door de rechtbank te Middelburg wegens frauduleuze handelingen tot 3 jaar gevangenisstraf is veroordeeld, is paar de strafgevangenis te Breda overgebracht. Uitvoering door Middelburg's Mannen koor c.s., in de Kleine Kerk te Zierikzee, op Zondag 21 Juni 1908. Het Bestuur van „Vreemdelingenverkeer", zich ditmaal op een bizonder terrein be wegende, had n.l. het Middelburg's Man nenkoor, onder directie van den heer Joh. Cleuver, uitgenoodigd op bovengemelden datum hier een uitvoering te geven. Wij kunnen al aanstonds met genoegen verklaren, dat dit Mannenkoor een gunstigen indruk heeft achtergelaten. Het goed be zette koor bezit hooge tenoren en diepe bassen aan welke krachten mannen koren meestal gebrek lijden en ontwikkelt veel toon, zonder ruw te worden. Het heeft ook de verdienste zacht en door gaans zuiver te kunnen zingen. Dank zij de uitmuntende leiding van den heer Cleuver, hebben wtf in langen tijd hier niet zulk een goede Mannenzangvereeniging gehoord. Ééne opmerking zij ons toegestaan: de medeklinkers aan het begin der woorden dienen sneller gearticuleerd te worden, teneinde vrij te blijven van een hinderlijke aspiratie. Onder de nrs. van het rijke programma mogen in het bizonder 1 a en 4a, die met fijne nuanceering, lc en voornamelijk 4b, welke met goed verzorgde voordracht en krachtigen toon werden gezongen, geroemd worden. In no. 7a had het tempo in de tweede helft van elk couplet (f maat) wat vlugger kunnen zijn; ook hadden de eigen aardige syncopen aan het eind een andere lezing verkregen. Wat ligt er in die oude liederen nog altijd veel bekoring, getuige de nrs. 7a, b en c! Ter afwisseling hadden een Sopraan en een Strijkkwartet hunne belanglooze mede werking toegezegd. De nrs. 2a, 5a en 5b, voor sopraan, met begeleiding van orgel (respectievelijk viool en orgel), werden met schoone voordracht en zuiveren, goed bestemden toon gezongen. Het strijkkwartet voerde de nrs. 3, 6a en 6b met groote distinctie uit. Vooral gaf het prachtige Andante uit op. 11 van Tschaikowsky door een vlekkelooze ver tolking zeer veel te genieten. Een bizonder woord van lof aan de 1ste viool moge niet achterwege blijven. Den heer Cleuver, die niet alleen als directeur van het Mannenkoor, maar ook als organist en violist zijn taak vervulde, zij, met allen medewerkenden, onze dank gebracht voor het gehoorde. Wij roepen hun allen een welgemeend tot wederzien toe. Het gebruik wil, dat er in een kerk gebouw geen applaus weerklinke, doch bij het einde kon het talrijk opgekomen publiek toch niet nalaten zijn bewondering te uiten. Aan het Bestuur van „Vreemdelingen verkeer" brengen wij onzen dank voor de gelukkige gedachte zijn zorgen nu niet eens aan sport, maar aan toonkunst te hebben gewijd. Zierikzee, 22 Juni 1908. J. H. L. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Den 9 Juli zal aan het gebouw van het prov. bestuur te Middelburg worden aanbesteedhet maken van den bovenbouw voor een centrale te Terneuzen, met rioleering, bestrating en omheining, een en ander behoorende tot de werken voor de verbetering van het kanaal van Gent naar Terneuzen, ingevolge de overeenkomst met België van 29 Juni 1895. Raming f 42500. Wissenkerke, 19 Juni. Heden werd ten overstaan van notaris Joh. Pilaar te Goes in het „Café Nimrod" te Kamper land verkocht: 1. een hoefje, bestaande uitwoonhuis en schuur met erf, tuin, bouw- en weiland, in de gemeente Wissenkerke, ter grootte van 1 H.A. 27 c.A. Eigenaar hiervan werd de bewoner, de heer G. Leendertse Mz., voor f 2005; 2. bouwland in de gemeente Wissen kerke (Mariapolder), ter grootte van 1 H.A. 10 A. 30 c.A., mede in pacht bij den zelfden Leendertse. Hiervan werd kooper de heer Adr. v. d. Maas Ez. alhier voor f 370 per gemet (0.41.68 H.A.) Onkosten pCt. Landbouw en Veeteelt. Zierikzee, 22 Juni. Zaterdag vergaderde in het „Hotel Van Oppen" alhier de Ver- eeniging van oud-leerlingen der Rijks- Landbouwwinterschool te Goes. De vergadering, die schaarsch bezocht was, werd door den heer Jac. Welleman geleid, die de opgekomenen welkom heette, en zijn teleurstelling uitsprak, dat hij zoo weinig Zierikzeesche vrienden hier ont moette. Het pluimpje, dat zij anders verdienen, omdat zij gewoon zijn elders in zoo grooten getale op te komen, moet hun thans onthouden worden. Ook heette hij den eere-voorzitter der Vereeniging, den heer I. G. J. Kakebeeke, welkom. Nadat door den secretaris, den heer F. de Roo, de notulen gelezen waren, werden door den voorzitter eenige mededeelingen gedaan. Het bestuur stelt zich beschikbaar aan de leden advies te geven in kwesties b.v. rakende het arbeidscontract, de tiend- wet enz., waarvan de kosten bij eventueele raadpleging van een raadsman uit de kas zullen bestreden worden. Voorts zal het bestuur het daarheen trachten te sturen, dat aan elk lid der Vereeniging, die niet in andere qualiteit het Zeeuwsche Land bouwblad, dat zal worden uitgegeven, verkrijgt, een exemplaar er van wordt toe gezonden. Alle mededeelingen vanwege het bestuur zullen dan in genoemd Land bouwblad worden gedaan. Tien nieuwe leden zijn tot de Vereeniging toegetreden. De gedane mededeelingen werden voor kennisgeving aangenomen. Onder de in gekomen stukken behoorde ook een verslag der vergadering van de commissie van voorbereiding voor de oprichting van een Algemeenen Bond van Vereenigingen van oud-leerlingen der Rijks-Landbouwwinter- scholen In Nederland en van de cursussen der Nederlandsche Heidemaatschappij, ge houden te Utrecht, den 12den Februari, aan welk verslag de concept-statuten waren toegevoegd. Na bespreking van deze concept-statuten werd voorlezing gedaan van een schrijven van professor J. Ritzema Bos over de krulziekte in de aardappelen, een ziekte, die zich openbaart in het klein blijven en het omkrullen van het loof, dat dikwijls vroegtijdig geel wordt, en waarop zwartbruine vlekjes verschijnen. De planten, die door deze ziekte in hevige mate zijn aangetast, leveren een zeergeringeopbrengst, en zij, die in mindere mate zijn aangetast, leveren doorgaans veel kriel, maar soms ook nog een aantal aardappelen, die er op het oog vrij goed uitzien. Snijdt men echter van deze aardappelen een stuk af, en wel dicht bij de plaats, waar zij met een uitlooper aan de moederplant waren vastgehecht, dan ziet men somtijds een gelen of bruinen ring in het vleesch. Uit de knollen, die de ziekte reeds onder de leden hebben, komen het volgend jaar zieke planten voort. Alhoewel de oorzaken van de krulziekte nog lang niet in alle opzichten bekend zijn, zoo verdienen toch de volgende maatregelen krachtige aan beveling. Men pote nooit knollen uit, die men als ziek herkende, of die hoewel oogenschijnlijk gezond afkomstig zijn van zieke planten. Afgeraden wordt den oogst van een geheel veld bij elkaar te werpen, en dan machinaal de poters te sorteeren. Men houde de aardappels van volkomen gezonde planten apart, en be- stemme de middelmatig groote knollen van deze planten voor pootgoed. Ook pote men op de velden, waar de ziekte is uit gebroken, gedurende de eerstvolgende drie jaren geen aardappelen. Het bestuur zal van het belangrijk geschrift van professor Ritzema Bos een honderdtal exemplaren aanvragen, en deze aan de leden doen toekomen. Het bestuur acht het raadzaam, dat elk lid aan den directeur van het Instituut voor Phytopathologie te Wage- ningen aangetaste planten en aardappel- monsters ter onderzoek opzende. Overeenkomstig het advies der commissie werd de rekening goedgekeurd in ontvangst tot een bedrag van f 182,74\ en in uitgaaf tot een som van f 121,32, sluitend alzoo met een batig slot van f 61,426. De voorzitter brengt hulde aan de ver diensten van den afgetreden penningmeester, den heer Noteboom, en heet den nieuwen penningmeester, den heerKostense, welkom. Nadat de begrooting voor 1908 is vastgesteld, verzoekt de voorzitter den vice-voorzitter, den heer Van Putte, de vergadering te leiden. De heer Welleman houdt hierop zijn aangekondigde voordracht over een wettelijk geregelden arbeidsdag in het landbouwbedrijf. Deze voordracht, in hoofdzaak ook uitgesproken op de jaar vergadering van het Algemeen Nederlandsch Werklieden-Verbond, gehouden te Amster dam, is door het centraal bestuur van genoemd Verbond in het licht gegeven. Spreker heeft zijn onderwerp in tweeën geplitst. In het ééne deel behandelt hij de wenschelijkheid, in het andere de mogelijk heidvan een wettelijk geregelden arbeidsdag. Dat bekorting van den arbeidsduur wensche- lijk is in het belang van de zedelijke en stoffelijke verheffing des volks, wordt meer en meer het algemeene gevoelen. Dezelfde gronden, die voor een korteren arbeidsdag in het algemeen pleiten, gelden zeer zeker ook voor de landarbeiders. In het buiten land heeft de wettelijke beperking van den arbeidsduur overal uitstekend gewerkt, al ging ze ook in den eersten tijd met moeilijkheden gepaard. Spreker erkent, dat de landarbeider zijn werk onder gunstiger omstandigheden verricht dan de fabrieksarbeider. De boerenarbeider toch werkt veelal in de open lucht, en meer op zijn gemak, want zijn arbeid wordt door gedeeltelijk willekeurig gekozen rusttijden onderbroken, maar er zijn bouwstreken, waar zelfs de gehuwde vrouw 12 k 14 uur per dag werkt. Spreker meent, dat een tien-urige arbeidsdag ook in de land bouwbedrijven wenschelijk is. Hierop deed hij uitkomen, dat een wettelijke arbeidsdag in de landbouwbedrijven als regel ook moge lijk is. Als regel, want het landbouwbedrijf is in groote mate afhankelijk van natuur krachten. De weersgesteldheid laat haar in vloed gelden, zoodat bij een wettelijk gere gelden arbeidsdag bizondere voorzieningen voor de landbouwbedrijven moeten ge troffen worden. Daarbij komt nog, dat men bij den landbouw behalve levende, menschelijke arbeidskrachten, nog bovendien heeft levende productiemiddelenzooals werkpaarden, die na het werk verzorgd moeten worden, melk- en mestvee, die een oordeelkundige, aan geen tijd gebondene behandeling behoeft. De landbouw kan niet over één kam met de industrie ge schoren worden, zoodat bij het invoeren van een normalen arbeidsdag naast algemeene ook eenige bizondere regelen getroffen zullen moeten worden. Die bizondere regelen voor de landbouw bedrijven zouden kunnen bestaan in het toestaan van overwerk gedurende b.v. zes weken. Voor dat extra-werk zou dan ook extra-loon moeten betaald worden. Spreker besprak vervolgens de onder scheidene bezwaren, die tegen een wette- lijken arbeidsdag voorde landbouwbedrijven worden geopperd, en weerlegde die. Wij hebben, met het oog op onze be perkte ruimte, deze belangwekkende voor dracht slechts uiterst beknopt weergegeven. De heer Kakebeeke trad met den spreker in een gedachtenwisseling over het door dezen gesprokene. De waarnemende voorzitter dankte den geachten inleider voor de keurige behan deling van zijn onderwerp. De voorzitter, zijn plaats weer innemend, sluit hierop de vergadering. Een rijtoer, door mooi weer begunstigd, werd over Ouwerkerk en Nieuwerkerk, Dreischor en Schuddebeurs ondernomen. Ten slotte vereenigde men zich in het „H6tel Van Oppen" aan een gemeenschappe lijk diner. St.-Filipsland, 21 Juni. Over 't alge meen ziet het er niet gunstig uit met den witten ajuin. Bijna overal wordt geklaagd over een worm, die aan 't gewas veel kwaad doet. RECHTSZAKEN. Zierikzee, 17 Juni. Door den heer kantonrechter atfjn de volgende personen veroordeeld wegens: 1°. Overtreding der jachtwet: A. van der M. te Sirjansland, W. H., S. I. J.. J. B., S. de K., W. K., J. de R. en D. L., ieder tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis; A. v. d. B. te Zonnemaire, tot 2 boeten van f 5, subs. 2 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring en vernieling van het geweer; 2°. Het maken van nachtrumoer: A. de V., L. A. de V., P. M. en J. P. F., allen te Zierikzee, ieder tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis; 3°. Het loopen over bezaaiden grond: A. van der W. te Burgh en L. van den B. te Bruinisse, ieder tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis; 4°. Het loopen over hooiland: J. B. te Zierikzee, tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis; 5°. Het laten loopen van pluimgedierte over bezaaiden grond: C. van der W. te Kerkwerve, tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis; 6°. Overtreding van de politie-verorde- ning der gemeente Zierikzee: A. K., R. F. en C. S. te Zierikzee, ieder tot f 1 boete, subs. I dag hechtenis; W. H. J. C. te Zierikzee, tot f 0,50 boete, subs. 1 dag hechtenis; 7°. Overtreding van genoemde verorde ning der gemeente Nieuwerkerk: P. S. te Zierikzee, tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis, en B. Giljam te Ouwerkerk, tot f 3 boete, subs. 1 dag hechtenis; 8°. Overtreding van genoemde verorde ning in de gemeente Brouwershaven W. M. te 's-Gravenhage, tot 2 boeten van f 1, subs. 1 dag hechtenis; J. D. W. te Amersfoort, tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis 9°. Overtreding van het rijwielreglement: C. A. H. te Zierikzee, tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis; J. H. R. te Ouwer kerk en I. Z. te Haamstede, ieder tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis; 10°. Overtreding van het reglement op de wegen: P. de B. te fJaamstede, tot f 2 boete, subs. 1 dag hechtenis; 11°. Overtreding van de leerplichtwet: C. T. en W. de H. te Zierikzee en S. de B. te Eikerzee, ieder tot f 5 boete, subs. 3 dagen hechtenis; C. de V., A. R. en C. v. d. H. te Zie rikzee, W. van S. te Zonnemaire en J. M. te Kerkwerve, ieder tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis; 12°. Het zich in kenlijken staat van dronkenschap bevinden op den openbaren weg: J. K. te Zierikzee, tot 3 weken hechtenis; A. H. te Ouwerkerk, A. C. B., G. K., P. B., M. H., J. D., J. C. T. en M. de J., allen te Zierikzee, 1. B. te Brouwershaven, J. K. te Duivendijke, C. T. P. te Seroos- kerke en J. E. te Breda, ieder tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis. In de zaken P. A. D. en A. H. te Ierseke, werden de bij verstek gewezen vonnissen, na gedaan verzet, bekrachtigd. 20 Juni. Door den rechter-commissa- ris, belast met de instructie van strafzaken, werd heden tegen F. M. V., 21 jaar, dienst bode, wonende alhier, verdacht van kinder doodslag, een bevel van voorloopige aan houding verleend. De verdachte werd naar het'Huis van Bewaring overgebracht. De ^chouwing van het kinderlijkje van het vrouwelijk geslacht is geschied door de doctoren J. A. Spruyt en S. J. Ph. Regensburg. De Zeistermoordzaak. Thans is ook voor T. van Ee hooger beroep aan- geteekend van de hem door de Utrechtsche rechtbank opgelegde straf van twintig jaar, wegens den moord te Zeist op Hendrik Drost. Alle vier de beklaagden gaan alzoo in hooger beroep. KERKNIEUWS. Beroepen bij de Oud-Gereformeerde Gemeente te Bruinisse, ds. H. Roelofsen te Goes. Eikerzee, 21 Juni. Ter verkiezing van een gemachtigde in het kies-college der Ned. Herv. Kerk alhier verschenen heden slechts 29 stemgerechtigden van de 164 aan de stembus. Uitgebracht werden op B. Kloet 13 en op P. Ringelberg 16 stemmen, zoodat de heer P. Ringelberg is gekozen. Poortvliet. Ds. J. van Vliet, van Ottoland, hoopt op 5 Juli a.s., na des voormiddags door ds. Jongenbreur van Veenendaal te zijn bevestigd, des namiddags in de Ned. Herv. Kerk alhier zijn intrede te doen. O N D E R W IJ S. Renesse. Zaterdag hielden de onder wijzers van de afdeeling „Westelijk Schouwen" een vergadering, waarin de heer P. A. Hubregise, van Burgh, over een min of meer ongunstige bepaling uit de ziekteverzekering van onderwijzers zijn meening daaromtrent uiteenzette. Doordat de heer Griep als afgevaardigde naar de algemeene vergadering, die te Haarlem zal gehouden worden, had bedankt, werd in zijn plaats benoemd mej. R. P. Mazure van Duivendijke, en tot haar plaatsvervanger de heer J. de Jonge. Verder werd behandeld de beschrijvings brief voor de algemeene vergadering. Noordwelle. Benoemd tot onderwijzeres, met ingang van 15 Juli, mej. Q. C. Bakker te Yerseke, tijdelijk te Kruiningen. Het diploma voor onderwijzeres aan een bewaarschool is te Rotterdam behaafd door Mej. J. H. de Groot van St.-Maartensdijk. Geslaagd te Groningen voor apothe kersbediende Mej. A. M. van Schaik te Kampen (vroeger te St.-Annaland). Aan W. K. Hack, tijdelijk onderwijzer te Ouwerkerk, is tegen 1 Juli eervol ontslag verleend, wegens benoeming als zoodanig te Woerden. Voor de 1 Sept. e.k. te openen Gemeentelijke Hoogere Burgerschool met 3-jarigen cursus te Vlissingen worden in de hierna vermelde volgorde aanbevolen voor: directeur de heeren J. Coster, leeraar aan de R. H. B. S. te Tilburg, en G. M. de Jongh Schiffer, leeraar aan de H. B. S. te Hoorn; leeraar in de wiskunde en boekhouden de heeren D. van de Craats te Leeuwarden, J. J. Vis te 's-Gravenhage en A. H. van Deursen te Groningen; leeraar in de natuur- en schei-, plant en dierkunde de heeren J. C. Heine, tijd. leeraar aan de H. B. S. te Brielle, en E. M. van der Zijl te Groningen; leeraar in de geschiedenis, aardrijks kunde en staatsinrichting de heeren dr. L. M. G. Kooperberg te Amsterdam en H. E. Becht te 's-Gravenhage; leeraar in de Fransche- en Engelsche taal de heeren F. Ie Clerq te Helder en J. Lopez Cardozo, tijdelijk leeraar aan de H. B. S. te Amsterdam leeraar in de Nederlandsche en Duitsche taal de heer C. C. van Slooten te Amsterdam leeraar in het teekenen en schoonschrijven de heeren A. Koppejan jr. en A. L. Gerretsen te Vlissingen; en leeraar in de gymnastiek de heeren W. de Graaf, leeraar aan de R. H. B. S. te Middelburg, en J. Hop te Zaandam. Het hoofdbestuur van het „Ned. Onderwijzers-Genootschap" heeft een adres gericht aan Gedep. Staten van Gelderland, verzoekende niet goed te keuren eene door den Raad der gemeente Lochem vastgestelde verordening, waarbij gehuwde onderwijzeressen drie maanden vódr haar bevalling ontslag moeten nemen. Aan Gedep. Staten van Groningen is vernietiging verzocht van eene verordening der gemeente Bierum, waarbij onder wijzeressen, die huwen, uiterlijk 6 maanden na de voltrekking van haar huwelijk ontslag moeten indienen. Post en Telegrafie. Door de Tweede Kamer is Donder dag aangenomen een wetsontwerp tot wijziging der portverlaging voor brieven, drukwerken en nieuwsbladen. Onder „nieuwsbladen" worden verstaan gedrukte stukken, minstens éénmaal per maand verschijnende als courant of tijdschrift. Wordt dit wet, wat zeker het geval zijn zal, dan wordt voor het vervolg gevorderd voor bestelling in een bepaalden kring een porto van 3 cent voor brieven van 20 gram en een van 5 cent voor brieven van 20 tot 200 gram en 11 cent voor briefkaarten. Voor gedrukte stukken wordt het port bepaald voor een gewicht tot 500 gram op 1 cent per 50 gram of gedeelte daar van, en voor nieuwsbladen met of zonder bijvoegsels per nummer voor een géwicht van niet meer dan#55 gram op l cent en boven 55 tot 150 gram op 1 cent. Bij Kon. besluit van 13 Juni is met ingang van 16 Juni benoemd tot tweeden klerk aan de Rijkspostspaarbank, de heer F. C. van den Berg, thans ambtenaar op tijdelijken voet aan die inrichting. OISTWBDER. Uit Leerdam: Na een warmen snik- heeten namiddag pakten zich Dinsdag avond donkere wolken samen en deden vermoeden, dat een zware onweersbui op til was. Felle bliksemschichten doorkliefden het luchtruim en toen ongeveer halfelf de wind opstak, barstte het onweer in alle hevigheid los. Noodweer werd het. Hagelsteenen als vogeleieren, vergezeld van stroomen regen, overstemden het geraas van den donder. De straten stonden spoedig blank en in menig huis dreven kleeden en matten in het rond. Het hevige onweer hield, toen de hagel slag voorbij was, nog aan. Óm één uur sloeg de bliksem in het hoekhuis van de Nieuwehuizenstraat, be woond door den heer P. von Reth. Een stuk werd van den gevel afgerukt en een ijzeren windvaan stond steil in den grond. Verder nam de bliksem zijn weg door hef huis van den heer J. van Vechelen, sloeg er een stuk van een zolderbalk af, kwam daarna in de woning van G. Krul, vernielde daar de gasleiding en verdween door den muur. Brand ontstond gelukkig niet. Er was echter groote ontsteltenis, daar vrouwen en kinderen alleen waren, door dat de mannen op de fabrieken werkzaam waren. Dat de hagelslag hevig is geweest, be wijst, dat in de Meent overal doode en halfdoode vogeltjes op den grond lagen, getroffen door de groote ijskogels. Dieren vrienden raapten ze op, om ze, nadat ze weder opgeknapt waren, de vrijheid terug te geven. Den anderen morgen eerst kon men de schade goed opnemen. Ruiten waren door den hagel vernield. Bij den bloemist Nagtegaal alleen 200 stuks en bij den fotograaf Nieuwstadt een 20-tal. Men hoopt, dat de veldvruchten niet te veel geleden hebben. Het ziet er echter bedroevend uit. Zeer laat gingen de menschen naar bed, sommigen eerst toen het begon te dagen. Het is een verschrikkelijke nacht geweest. Een fortuinlijke week. Door het tot het laatst toe inblijven van alle hooge prijzen in de Nederl. Staats loterij verkeerden velen in de laatste dagen in eene zenuwachtige spanning. 2^ Staats loten en 2V Tijdgeestloten deden opgeld en werden grif voor f 50,— en meer ver handeld. Dikwijls gebeurde het, dat houders van Tijdgeestloten, wien 's morgens ver geefs f 100.— en meer voor hun nummers werd geboden, dit eenige uren later zagen prijken met een Niet, Voor vele anderen daarentegen was de uitslag der trekking evenwel zeer gelukkig. Zoo te Vlissingen, waar op een Tijdgeestiot de f 100.C03,— is gevallen, te Alphen (N.-B.), waar de houder van een Tijdgeestpolis met de f 50.C30,— verrast werd en te Rotterdam, waar den houder van }*0 Tijdgeestiot de f 5C30,— en de premie van f 30.000,— ten deel viel. HERIJ EL. De herijk in 1908 is bepaald als volgt: Brouwershaven, ook voor Duivendijke, 22 en 23 Juni. Zonnemaire 24 Juni des voormiddags, Noordgouwe 24 Juni des namiddags. Eikerzee 25 Juni des voormiddags. Ellemeet 25 Juni des namiddags. Dreischor 26 Juni. Renesse 27 Juni des voormiddags. Noordwelleook voor Serooskerke (Schouwen), 27 Juni des namiddags. Haamstede, ook voor Burgh, 29 Juni. Oosterland 30 Juni. Nieuwerkerk 1 Juli. Ouwerkerk 2 Juli des voormiddags. Bruinisse 13, 14 en 15 Juli. Zierikzee, ook voor Kerkwerve, 16, 17, 18, 20, 21, 22, 23, 24 en 25 Juli.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 11