de Nederlanden m 1040 Jac. ten Haaf SUNUBHT Openbare Verkooping Raadszitting van 15 Juni j.l. le Wissenkerke. eet van DijFs Beschuithaarlem. ADVERTENTIEN. VERZEKERING Onroerende Zaken, Hofstede 4°. De Tiendrechten 6-tal zeer fraaie salonstoelen en een prachtige zuil met beeld als bewijs van achting en toegenegenheid aangeboden, terwijl de onderwijzers der afdeeling „Westelijk Schouwen", hem uit vriendschap een fraaie fauteuil offreerden. Om half 8 vereenigden zeer vele ingezetenen en de onderwijzers zich in het schoolgebouw, waar de leden der zangvereeniging „V. Z. O. S.'\ de rederijkerskamer „De Watergeus" en het fanfarecorps „Luctor et Emergo", afwisselend liederen zongen, een blij spelletje „Een of Eene" op- en muziek stukken uitvoerden. Nog geruimen tijd werd de feestvreugde voortgezet. De zon was bijna opgegaan, toen de feestvierenden in zeer vroolijke stemming, voldaan over het genoegen hun aangedaan, scheidden. Afwezig de heer Abrahamse wegens ongesteldheid. De notulen, betrekking hebbende op het verhandelde in de vergadering van 21 Mei 1.1., worden onveranderd goedgekeurd. De voorzitter deelt mede den uitslag der aanbesteding bekeiingVeerwegKamperland; naar aanleiding hiervan vraagt de heer Schippers, welk abuis door de heeren Van Hee is gemaakt in hun biljet, zoodat dit, hoewel lager, niet in aanmerking kwam. De voorzitter zegt dat het biljet eerstens te laat inkwam en niet was ingevuld volgens de A. V. De heeren Nieuwdorp en Schippers zagen het biljet in, waarop eerstgenoemde van meening was dat dit toch zóó wel had kunnen aangenomen worden, waarop de voorzitter de vorm, door de A. V. bepaald, voorleest en zegt dat die als alleen geldig dient te moeten worden aangemerkt. Vervolgens deelt de voorzitter mede dat bij Gemeente-Crediet een leening is gesloten van f 17000. Is ingekomen een verzoek van den heer Onnekes, hoofd der openbare school te Geersdijk, die tegen 1 September eervol ontslag vraagt als zoodanig, waartoe wordt besloten; van mej. N. P. Bijlo, onder wijzeres aan de openbare school te Kam perland een gelijkluidend verzoek, in te gaan op 1 Julihet ontslag wordt verleend tegen 15 Juli. Hierna wordt ingevolge het bedanken van den heer Robijn als lid der commissie tot wering van schoolverzuim, benoemd de heer G. v. d. Louw, onderwijzer aan de bizondere school te Kamperland. Tengevolge de kwestie, omtrent het ongevraagd plaatsen van een steiger in de haven te Kamperland, door de firma wed. A. Schippers, stelt de voorzitter voor om, ingevolge het ingewonnen rechtskundig advies, in de algemeene verordening der plaatselijke politie aan artikel 4 dier ver ordening de volgende alinea toe te voegen „Het is verboden in, op of over de open bare gronden of wateren der haven, kade, lig-, los- en laadplaatsen, stellingen, steigers, palen of schoren te- stellen of te plaatsen of gesteld of geplaatst te houden, zonder schriftelijke toestemming van Burgem. en Weth." De voorzitter licht nog toe dat alleen de raad recht heeft toe te staan of te ver bieden en, waar de firma Schippers op éigen gezag in dezen handelde, een ander dit ook wel kan gaan doen; de firma Schippers mag geen baas zijn in de ge meente. We hebben, zegt spreker, gezworen de belangen der gemeente te behartigen en die belangen zullen ook worden ge handhaafd. De heer Schippers zou het besluit om trent toevoeging aan art. 4 willen verdagen tot een volgende vergadering, waar de voorzitter zich beslist tegen verklaart. Hierop wordt bovenbedoeld toevoegsel aangenomen met 9 stemmen, tegen die van den heer Schippers. De voorzitter deelt nog mede, dat mej. Willemsen van Geersdijk aan de openbare school als volontair-onderwijzeres tijdelijk werkzaam is, om zich te oefenen in het geven van onderwijs. Nog kan gemeld worden dat door 6 polders een jaarlljksche subsidie als bij drage in het onderhoud van den Keiweg te Kamperland wordt verleend, de Onrust polder f 50 en de Soelekerkepolder f 25 per jaar, van Spieringpolder is in dezen nog niets bekend, terwijl de polders Vliete, Wiskerke, Willem, Geersdijk en Campens- Nieuwland, geene subsidie toestaan. Het totaal der subsidies van de verschillende polders bedraagt nu f 27673. Volgt sluiting. WITTE HAGE. TWEEDE KAMER. In de Dinsdag gehouden zitting werd het debat over de rivierwet voortgezet. De heer Van Nispen verdedigde zijn gewijzigde amendementen, in hoofdzaak hiertoe strekkende, dat 's Ministers ver gunning, welke gevorderd wordt om in het winter- en zomerbed van de rivier te bouwen, te planten enz., alleen geweigerd of ingetrokken mag worden of daaraan de voorwaarde van opzegbaarheid mag worden verbonden, indien dit noodig wordt geoordeeld op gronden, aan het openbaar rivier- of stroombelang ontleend. Voorts beoogen de amendementen het mogelijk maken van administratieve revisie door middel van het inwinnen van het advies van den Raad van State, afd. voor de geschillen van bestuur, ingeval van weigering of opzegging van vergunningen. Deze revisie-toekenning werd bestreden door Minister Bevers en verdedigd door de heeren Lohman en Limburg. De heer Van Nispen stelde nog nader voor, dat de belanghebbende, die door revisie in het gelijk is gesteld, geheel of gedeeltelijk wordt schadeloos gesteld. Alle amendementen van den heer Van Nispen werden zonder stemming aangenomen. Het debat over de rivierwet is geëindigd de eindstemming heeft later plaats. Bij de regeling der werkzaamheden, met de bedoeling om zoo mogelijk nog vóór het zomerreces, dat vermoedelijk3Ju!i ingaat, die af te doen, werd aan de agenda toegevoegd een reeks van wets ontwerpen, o. a. op verzoek van den heer Drucker, dat betreffende de tijdelijke tijdregeling. Gemengd Nieuws. Gruwelijke vondst. Te Leipzig is nabij de Carolusbrug een lijk uit het water opgehaald, waaraan hoofd en beenen ontbraken. Het lijk, dat van een vrouw moet zijn, naar gissing 30 jaar oud, was geheel ontkleed, in een laken gewikkeld en in een mand gepakt, hetgeen duidelijk aanwijst, dat hier een misdaad moet zijn gepleegd. Later heeft men ontdekt, dat het lijk moet zijn van de 20-jarige dienstbode, Marie Heine, die reeds een paar dagen werd vermist. In de Nymphenburger Volksgarten te München, is de leeuw Negus bij een worstelwedstrijd op zijn temster Tilly Bébé aangevallen. Hij sloeg een klauw op haar borst, hield haar hand met den anderen vast en wilde haar den strot afbijten. De temster gaf het dier een slag tegen den muil, schreeuwde het luid toe en wist zich los te wringen. Zij kwam geheel bebloed uit de kooi. Den volgenden avond werd het ge vaarlijke nummer in de leeuwenkooi herhaald. Want anders, zoo zelde de dierentemster vooraf tegen het publiek, zou de leeuw merken, dat ik bang voor hem was. Laatste Berichten. Berlijn, 16 Juni. Naar luid van een bericht in de bladen zal de zaak tegen Eulenburg voor het Schwurgericht wegens meineed en verleiding tot meineed, 29 dezer dienen. Chicago, 16 Juni. Meer dan 12C30 personen waren aanwezig bij de opening van de Republikeinsche conventie in de Coliseum. De binnenkomst van de Ohio- afvaardiging met een groote banier, waarop de naam van Taft, werd uitbundig toe gejuicht. Senator Burrows, tijdelijk voorzitter, hield een toespraak, waarin hij het repu blikeinsche bewind en Roosevelt uitbundig prees. De naam Roosevelt deed een applaus losbarsten, dat anderhalve minuut aanhield. Na het afdoen van eenige vormelijke zaken, werd de conventie tot morgen verdaagd. TELEGRAMMEN. Stavenisse, 17 Juni. Bij de heden gehouden aanbesteding van het maken van een keibestrating in den westelijken Achterweg en het uitbreken van de oude en het maken van een nieuwe keibestrating in het Slop, was de laagste inschrijver L. van de Velde te Bruinisse voor f 3238, aan wien het werk is gegund. Middelburg, 17 Jurti. Mr. E. F. M. Mathon, officier van justitie te Middelburg, heeft wegens ge zondheidsredenen tegen 1 Augustus eervol ontslag aangevraagd. 's-Gravenhage, 17 Juni. Tweede Kamer. Aangenomen werd het wetsontwerp tot verhooging van het zegelrecht van sommige effecten. De bedoeling der regeering is deze verhooging omstreeks Januari in te voeren. De heer Treub's amendement om de invoering nader bij de wet te bepalen, werd met 45 tegen 25 stemmen verworpen. Bij de behandeling van een adres van een rijksklerk bij de registratie, betreffende den inkoop voor zijn pensioen van de jaren, gedurende welke adressant vóór zijn aan stelling tot rijksklerk als gewoon klerk is werkzaam geweestdeelde de Minister Kolkmah mede, dat het zijn voornemen is een wet in te dienen met terugwerkende kracht betreffende inkoop voor pensioen van zijdelingsche diensten. Bij het opmaken van een nominatie ter vervulling eener vacature in de Reken kamer werd gekozen tot eersten candidaat baron Van Asbeck, secretaris der Reken kamer. MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 16 Juni. Op de veemarkt waren aangevoerd: 47 paarden, 934 magere en 715 vette runderen, 302 vette en 284 nuchtere kalveren, 2 schapen of lammeren, 704 varkens en 115 biggen. Koeien en ossen 32 k 38 ct., stieren 28 k 33 ct., kalveren 45 k 47J ct., varkens 20 k 21 ct., alles per kilo. Melkkoeien f 210 a f 260, kalikoeien f 220 k f 280, stieren f 130 f 280, pinken f 80 f 120, vaarzen f 120 a f 160, alles mager vee; biggen f 6 a f 14, slacht- paarden f 60 A f 110, paarden f 120 a f 180. Nuchtere kalveren: fok- f 15 a f 21, slacht- f 10 k f 14. Biggen f 1,20 A f 1,30 per week. Vette runderen met grooten aanvoer en tragen handel. Vette kalveren met grooten aanvoer en zeer weinig kooplust. Nuchtere kalveren met gewonen aanvoer en vluggen omzet. Melk- en kalfkoeien weinig ter markt, bij langzamen handel waren de prijzen vast. Stieren met zeer ruimen aanvoer en vluggen afzet. Jong vee met geringen aanvoer en matigen handel. Handel in piarden willig, in biggen traag. De prijzen, hedenmorgen aan de Rotterdamsche Eierenveiling besteed, zijn als volgt: voor kippeneieren f 3,50 a f 4,60, eendeneieren f 4,05 a f 4,25 per 100 stuks. Aanvoer 36,761 stuks. Gent, 12 Juni. Vlas. Aanvoer van inlandsch klein. De vraag voor superieure qual. blijft goed tot vaste prijzen. Russisch met onbekenden omzet tot onveranderde prijzen. Zeetijdingen. Zierikzee. UITGEKLAARD: 15 Juni. De barge „Carisbrooke Castle", kapt. J. Colman, met katoen- zaadkoeken van Pruisen naar Engeland. ZIERIKZEE. Tfld van Hoogwater en van laagwater. juni. iftsnt- onderdom. H. W. L. W. u. m. u. m. 17. 19 voorm. 4.41 9.56 nam. 5. 0 10.34 18. 20 voorm. 5.29 10.45 nam. 5.45 11.22 19. 21 voorm. 6.20 11.40 nam. 6.39 20. 22 voorm. 7.13 0.16 4 nam. 7.28 0.51 21. Zo. r. »c voorm. 8. 7 1.17 D.40 V. nam. a22 1.57 22. 24 voorm. 9.10 2.23 nam. 9.23 3. 2 23. 25 voorm. 10.15 3.30 nam. 10.37 4. 6 24. 26 voorm. 11.25 4.37 nam. 11.46 5.11 Tfld van H. W. te Dordrecht 3.15 uur later. L. W. 5.30 STOOMBOOTDIENST JUNI. Van Vlissingen naar Rotterdam. -UIX-'-L. Van Middelburg naar Rotterdam. Van Rotterdam naar Middelb. en Vlissingen. Amsterdamsche Tijd. Donderd. 18 Vrijdag 19 Zateró. 20 Maandag 22 Dinsdag 23 Woensd. 24 'sra. - 8,- 8,- 8 8,- 'sm. 9,30 9,30 9,30 9,30 's m. 8,45 l 8|5 8,45 8,45 - 8,45 Ondertrouwd: C. HEULE Az. en M. H. HACK Ld. Ouwerkerk, 17 Juni 1908. Heden overleed tot onze diepe, droefheid, onze hartelijk geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader de heer Abraham de Heer, oud-Hoofd eener School, bijna 83 jaar oud. Rotterdam, 14 Juni 1908. Uit aller naam, P. W. DE HEER—Labrijn. Op den 5en Juni 1.1. overleed te Vlissingen mijne geliefde Zuster Elizabeth Neeltje Konstand Dalebout, Echtgenoote van P. van Duivendijk, jn den ouderdom van bijna 44 jaar. Tholen, 16 Juni 1908. J. K. DALEBOUT. Wegens bultenlandsdie betrekkingen eerst heden geplaatst. Heden overleed, na een langdurige ongesteldheid, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Adriana Hoogerlieide, Wed. van Stoffel Jumelet Wz., in den ouderdom van 74 jaar en 4 maanden. Bruinisse, 16 Juni 1908. Namens de Kinderen, W. JUMELET. den haag (vroeger Zotpbea). Directie HENNY. kapitaal f 4.000 000.00 RESERVEFONDS luim .- 1.23S.OOO.OO Heden is zacht en kalm overleden onze Echtgenoot en Vader, Marinus Muller, Oud-Opzichter van den Rijks-Water staat, in den ouderdom van bijna 72 jaar. Groote Abeele bij Middelburg, 16 Juni 1908. Wed. M. MULLER—de Priester. C. J. MULLER. H. A. MULLER. A. K. MULLER. S. L. MULLER. Voor de belangstelling, den 15en dezer ondervonden, betuig ik mijn harte- lijken dank. Brouwershaven, 17 Juni 1908. L. R. v. D. BROEK, Predikant. V Aan allen onzen hartelljken dank voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Zoon, Broeder en Zwager JACOB MARINUS LOCKER DE BRUIJNE. Noordwelle, Juni 1908. M. LOCKER DE BRUIJNE. M. HOOGENBOOM— Locker de Bruijne. M. HOOGENBOOM. B. LOCKER DE BRUIJNE. De ondergefeekenden verklaren zich zeer tevreden met de spoedige en royale regeling der schade, geleden door den brand op 4 Juni j.l., en bevelen dientengevolge de Belgische Maat schappij van Algemeene Assurantiën (A. G.) te Brussel ten zeerste aan. Hoofd-Agent: de heer J. C. VAN DER STEL te Tholen. St.-Philipsland, 15 Juni 1908. Oebrs. VAN DALEN. Met 1 Augustus komen te vaceeren de betrekkingen van Bode bij het College van Kerkvoogden en Notabelen en van Opzichter over de Kerkgebouwen alhier. Zij, die voor deze betrekkingen wenschen in aanmerking te komen, moeten hunne sollicitatiën vóór 1 Juli inzenden bij den President-Kerkvoogd. Inlichtingen worden verstrekt door den Secretaris. Zierikzee, 15 Juni 1908. Kerkvoogden der Ned. Herv. Gem., F. A, KLOPPERT, President. H. LAKENMAN, Secretaris. Voor HOOFD-INGELAND van het Waterschap Schouwen (vaca ture nu wijten den heer W. ten Haaf) wordt dringend aanbevolen de heer die de belangen van het Waterschap Schouwen onpartijdig zal behartigen. VELE INGELANDEN. Sociëteit „Ons Genoegen 2e Zomer-Concert „Kunst en Eer", op Zondag 21 Juni, 's avonds 8 uur. Olficiëele kennisgeving per programma. Vereeniging ter Veredeling van het Ambacht. Gelegenheid tol hel afleggen van proeven van bekwaamheid als Meester en als Gezel in het Timmeren, Huis- schilderen, Smeden, Metselen, Steenhouwen, Meubelmaken en Koperbewerking, zal gegeven worden te Amsterdam, Assen, Breda en Zwolleeinde Julibegin Augustus 1908. Dr. H. F. R. HUBRECHT, Algem. Voorzitter. JOH. SCHMIDT, Algem. Secretaris. Dr. P. J. H. CUIJPERS, Voorzitter der Technische Commissie. Inlichtingen en programma's verkrijgbaar bij den Algemeen Secretaris, Van BlJIandtstraat 110, 's-Oravenhage. Aanmelding vóór 1 Juli 1908. AANBESTEDING. Het BESTUUR van het Waterschap Hoedekenskerke zal, op Maandag 22 Juni 1908, des namiddags 2 uur, in het gemeentehuis te Hoedekenskerke, nzvnljostoclon Het maken van betonglooiinghet bestorten van kreukelbermen en het leggen van krammat aan de waterkeering van bovengenoemd Waterschap. Bestek en teekening zijn van at 10 Juni 1908, bij F. Kleeuwens Zoon te Ooes, op franco aanvrage verkrijgbaar tegen betaling van f 0.50. Inlichtingen verstrekt de Opzichter J. L. KRIJGER te Hoedekenskerke. Het Bestuur voornoemd, J. V. D. LINDE, Dijkgraaf. J. v. D. DRIES, Ontv.-Oriffier. te KAMPERLAND (gem. Wiesekerke), in het café „Nimrod", ten overstaan van den Notaris M. NOORDIJKE te Colijnsplaat, op Vrijdag 10 Juli 1908 (in plaats van Woensdag 1 Juli, zooals oorspronkelijk was bepaald), aanvang 's voormiddags 10 uur, van de volgende allen gelegen fe Kamperland (gemeente Wissekerke)^, als: 1°. De kapitale geheel tiend vrije en grootendeels jachtvrije „Dampens Nieuwland", ter grootte van 60 Hectaren 60 Aren 48 Centiaren. Tot rooven oogst dezes jaars in pacht bij den Heer Andries Djeleman. 2°. 63 Hectaren 2 Aren 93 Centiaren Dijken en Schorgronden, in verschillende gedeelten verhuurd. 3°. 73 Aren 82 Centiaren Grond, aan verschillende personen in erfpacht uitgegeven. op 8 Hectaren 34 Aren 80 Centiaren Bouwland, in den Mariapolder. Te veilen in 45 perceelen en verschil lende samenvoegingen, en alles breeder omschreven in den catalogus, die, voor zoover de voorraad strekt, van al 20 Juni kosteloos te verkrijgen is bij den Heer J. OELE Hz., Administrateur te Goes, en ten kantore van voornoemden Notaris.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 3