kostelooze vergunningen om te visschen, 14 verzoeken voor vischakten en 9 aan vragen voor buitengewone machtiging om schadelijk gedierte te verdrijven of te schieten. Dinsdagmorgen zou schipper Ver- straaten van Stavenisse met zijn motorboot alhier komen, om aardappelen in te laden. Halfverwege in de havengeul gekomen zijnde, geraakte hij wegens onbekendheid met de haven, met zijn motorboot buiten de geul en kwam op de slikken daarnaast terecht, zoodanig dat zijn schip moest worden ontgraven. Hij kon daardoor Don derdag onverhinderd in de kaai arriveeren. Donderdagnacht geraakte van den landbouwer Chr. Hartog alhier een paard in de sloot. Toen men het dier des morgens in de sloot vond, moest het met behulp van vele menschen daaruit worden getrokken. De op Zaterdagmiddag d.d. 30 Mei j.l. ontstane afschuiving aan den zeedijk alhier, tusschen dijkpaal 13 en 14, werd met rappe handen zoo spoedig mogelijk in veiligen staat gebracht. Heden Donder dagmorgen kwam men tot de onaangename ontdekking, dat het herstelde werk opnieuw over zijn geheele lengte 65 c.M. was verzakt. St.-Maartensdijk, 4 Juni. Bij de heden gehouden paardenmarkt waren aangevoerd 91 stuks van verschillende soort en leef tijd, waaronder 6 merriën met veulen. De handel was zeer levendig. Veel vreemde kooplui bezochten de markt. Circa 50 pCt. der aangevoerde paarden werd verkocht. Prijzen werden besteed als volgt: Jaar lingen van f 200 tot f 250; 2-jarige van f 250 tot f 425; 3-jarige van f 450 tot f 525; werkpaarden van beneden f 500 en enkelen boven f 500 tot f 675. In den namiddag werd ring gestoken door jonge dames in tilbury's. Er waren 9 deelnemers. De prijzen werden behaald als volgt: le prijs, een gouden stelletje, broche en knopjes, mej. S. Hoek Gd.; 2e prijs, een nikkelen theestel met keteltje, mej. C. Noom; 3e prijs, idem, mej. H. Kodde; 4e prijs, een solar-fietslantaarn, mej. H. Polderman; 5e prijs, een zilveren bedel- ketting, mej. S. Oudesluijs; 6e prijs, een nikkelen fruitschaal, mej. A. v. d. Vate; 7e prijs, een zilveren bedelketting, mej. T. de Groot8e prijs, een rooktafeltje, mej. J. Kodde9e prijs, een zilveren flacon, mej. A. Zeedijk. Poortvliet. Op de motor- en land- bouwwerktuigfabriek van den heer W. J. Boogaart alhier is deze week met de eerste zelf ontstekende petroleum-motor, in die fabriek vervaardigd, met gunstig gevolg proef genomen. Naar wij vernemen gaan ze met dezen motor naar de tentoonstelling te Oostburg. Nog tal van motoren en dorschmachines enz. zijn op de fabriek onderhanden. Oud-Vossemeer. Naar ons van ter zijde wordt gemeld is het bouwen van een school met bijbehoorende onderwijzers woning voor de Roomsch-Katholieke Gemeentewelk werk vóór ongeveer veertien dagen werd besteed, en waarvoor 23 inschrijvingsbiljetteri werden ingeleverd, waarvan met het minste bedrag ad f 10700 door J. L. Lindhout te Vossemeer, opge dragen aan een aannemer te Steenbergen, die weldra met het werk zal aanvangen. Voor een paar jaar is men begonnen met het verharden van een gedeelte van den Hikschen dijk met keislag, welke proef schijnt te voldoen; naar wordt mede gedeeld zal dit jaar het aangevangen werk over eenige verdere uitgestrektheid worden voortgezet. Het is werkelijk van het waterschapsbestuur, daartoe gemachtigd door ingelanden, een uitstekend werk geweest om tal van wegen door verharding in uitmuntenden staat te brengen. Middelburg, 4 Juni. In den afgeloopen nacht is onder de gemeente St.-Laurens, bij de zoogenaamde Geerheul, de pers leiding der duinwaterleiding andermaal gesprongen. Bij het onmiddellijk ingesteld onderzoek bleek, dat de toestand veel ernstiger was dan bij vroegere calamiteiten, aangezien de buis, liggende beneden den bodem der heul, gesprongen was en het duinwater jn de heul vloeide. Wijl een afdoende herstelling veel tijd, allicht een week toch, vorderen zou, wat met het oog op de warmte zeer onaangename gevolgen zou hebben, is door de directie der water leiding, teneinde tijdelijk in de behoefte aan water te voorzien, besloten tot het leggen eener noodleiding, waarmede men zal trachten hedenavond gereed te komen, als wanneer men de aangeslotenen weer in het genot van water hoopt te kunnen stellen. De noodleiding wordt thans gemaakt door de buizen aan beide zijden der heul af te sluiten, en daarna te verbinden met een leiding, die men langs de brug aan brengt, in den geest als dat langs de zoogenaamde hooge brug over het rangeer terrein van het spoor is geschied. Hedenmiddag kwam men met de nood leiding gereed, zoodatte half vier de aangeslotenen aan de waterleiding alhier weer daarvan gebruik konden maken. Koudekerke. In deze gemeente circuleert een adres aan H. M. de Koningin, om den heer H. J. E. Gerlach, van JoosJanfl, te benoemen tot burgemeester. Vlissingen, 5 Juni. Gisterenmiddag is van de om 4.15 van hier vertrokken stoomtram de locomotief gederailleerd. Tengevolge hiervan ontstond gedurende enkele uren een belangrijke vertraging. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Te -Oud-Vossemeer is aanbesteed de levering van 100.000 K.G. machinekolen ten dienste van het stoomgemaal „De drie groote Polders". Ingeleverd werden 6 biljetten, waarvan het laagste door de heeren J. C. de Wolff Co. te Rotterdam ad f 8,25 per 1000 K.G. Stavenisse. Woensdagmiddag werd alhier door het gemeentebestuur aan besteed het gedeeltelijk vernieuwen en herstellen van de houten kadebeschoeiing met bijbehoorende werken. Begrooting was f 1597,75. Ingeschreven door de heeren: P. Hage, Oud-Vossemeer 2540 H. v. d. Hoek en J. M. Kauff- mann, St.-Maartensdijk 2525 D. Roozemond, Stavenisse„2510 H. M. v. Bezooijen, Scherpenisse, „2189 V. C. P. Bolier, Scherpenisse. 1606 P. v. Bezuijen, Scharendijke 1675 C. Dorst Az., Stavenisse 1580 L. Wesdorp, Stavenisse1544 RECHTSZAKEN. Onlangs werden de steenen leeuwen, staande op de monumentale trap bij het strand alhier, vernield. De daders werden spoedig ontdekt, en heden (Vrijdag) werd door de rechtbank te Middelburg J. J. L., 23 jaar, leerling der Zeevaartschool alhier, wegens ver nieling veroordeeld tot f 10 boete, subs. 10 dagen hechtenis. Voor de rechtbank te Zutphen is Woensdag behandeld de zaak tegen het Apeldoornsche meisje, dat terecht moest staan wegens het wegnemen van een lapje goed van de markt. Deze zaak heeft tot veel geschrijf aanleiding gegeven, omdat beweerd werd, dat de Inspecteur van politie te Apeldoorn bij het verhoor zeer onoor deelkundig met het zenuwachtige meisje zou zijn omgesprongen. Daar het meisje twaalf jaar is, werd de zaak ais kinderzaak met gesloten deuren behandeld. Over het al of niet oordeel kundig optreden van den inspecteur werd dus niets publiek. Het meisje kreeg een zenuwtoeval, toen zij in het bankje der beklaagden had plaats genomen en woonde de behandeling verder niet bij. Na een uurtje kon zij weer met de ouders naar huis gaan. Voor de rechtbank te Amsterdam verscheen Donderdag 1.1. de 19-jarige kantoorbediende, die zijn patroon de firma Meyer en Co. aldaar op 15 Maart 1.1. f 65.400 afhandig gemaakt had, doch dienzelfden avond in een hotel te Scheve- ningen gearresteerd werd, met het geheele bedrag in zijn bezit. Het openbaar ministerie eischte 2 jaren gevangenisstraf. KERKNIEUW S. De heer G. W. Melchers, het oud-soc.- dem. Kamerlid, tegenwoordig directeur van een kunstmesthandel te Alkmaar, heeft het beroep bij de Ned. Herv. Gem. te Assen delft aangenomen. O N D E R W IJ S. Mejuffrouw N. Bijlo, onderwijzeres te Kamperland, heeft voor hare benoeming als zoodanig te Kerkwerve bedankt. ON WE DEK. Sirjansland. Tijdens het onweder dat Donderdagavond hier woedde, werd een kalf, dat in de weide liep, door den bliksem doodelijk getroffen. St-Filipsland. Bij 't ontzettend onweer, dat Donderdagavond van 6 tot 7 uur boven onze gemeente woedde, sloeg de bliksem in de landbouwschuur van den heer I. v. Dalen. Het gebouw met zijn ganschen inhoud aan granen en landbouw gereedschappen brandde geheel uit, terwijl een 17 stuks hoornvee, waaronder 12 vette ossen en een 1-jarig paard in de vuurzee omkwamen. Een 2-tal runderen had het brandende gebouw nog kunnen ontvluchten, doch liep met vreeselijke brandwonden rond. Het woonhuis, in de onmiddellijke nabijheid van de schuur, bleef gespaard. Voor Willemstad sloeg de bliksem in den mast van het vaartuig van 1. Aarnoudse uit den Anna-Jacoba-Polder. Vlag en wimpel werden vernield. Gelukkig hadden er verder geen ongelukken plaats. Te Apeldoorn is Donderdagmiddag bij een hevig onweder te ongeveer half één de bliksem op verschillende plaatsen in geslagen. Op de Eendracht werd een tamboer, die PREDIKBEURTEN in onderstaande gemeenten van Schouwen en Duiveland. Zondag 7 - en Maandag 8 Juni 1908. Geref. Kerk te Zlerikzee: le Pinksterdag, 's Voorin, tien ure en 's avonds half zes ure: ds. Lamon. 2e 'sVoorm. tien ure: Idem. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstraat. le Pinksterdag, 's Voormiddags tien ure: Kinder- kerk; 'savonds half zeven ure: de heer C. Taanmanevangelist. Herv. Kerk te Kerkwerve: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure: ds. Blankert. 2e 'sVoorm. half tien ure: Idem. Herv. Kerk te Serooskerke: le Pinksterdag, 's Voorin, half tien ure: ds. Pols. Herv. Kerk te Burgh: le Pinksterdag, 's Voorin, half tien ure: ds. Van der Linde. (Collecte voor de Zending). 2e 's Voorin, half tien ure: Idem. Herv. Kerk te Renesse: le Pinksterdag. 'sNam. twee ure: ds. Van Veen. 2e Geen dienst. Herv. Kerk te Noordwelle: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure: ds. Van Veen. 2e Geen dienst. Herv. Kerk te Haamstede: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure: ds. Japchen. (Collecte voor de Zending). 2e 's Voorm. half tien ureIdem. Geref. Kerk te Haamstede: le Pinksterdag. 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Koolstra. 2e 'sVoorm. half tien ure: Idem. Oud-Geref. Kerk te Haamstede: le Pinksterdag. 'sVoorm. half tien ure en'snam. twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Eikerzee: le Pinksterdag. 'sVoorm. half tien ure: ds .Reus. 2e ana Idem. Geref. Kerk te Eikerzee: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: de heer Van der Valk van Vlaardlngen. 2e 'sVoorm. half tien ure: Idem. Herv. Kerk te Brouwershaven: le Pinksterdag. 'sVoorm. half tien ure: ds. Van den Broek. 2e 's Voorm. half tien ure: Idem. Geref. Kerk te Brouwershaven: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: de heer P. A. Lantlng, emerls pred. te Bussum. 2e 's Voorm. half tien ure: Idem. Herv. Kerk te Zonnemalre: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. 2e 'sVoorm. half tien ure: Idem. (In beide godsdienstoefeningen collecte voor de Zending). Geref. Kerk te Zonnemalre: le Pinksterdag. 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Van Sdiaik. 2e 'sVoorm. half tien ure: Idem. Chr. Geref. Kerk te Zlerikzee: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 'savonds zes ure: ds. Wisse. 2e B 'sVoorm. half tien ure: Idem. Herv. Kerk te Noordgouwe: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure: ds. Schouten. 2e Geen dienst. Herv. Kerk te Drelschor: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure: ds. Van de Griend. 2e 'sVoorm. half tien ure: Idem. Herv. Kerk te Ouwerkerk: le Pinksterdag. 'sNam. twee ure: ds. Van de Griend van Dreischor. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: le Pinksterdag. 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Van der Linden. 2e Geen dienst. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: le Pinksterdag. 'sVoorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. 2e Oeen dienst. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk; le Pinksterdag. 'sVoorm. 9 ure, 'snam. 2 ure en 'savonds 5.30 ure: de heer H. van Schothorst van Bameveld. Herv. Kerk te Oosterland: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure: ds. De Haas van Zlerikzee; 's nam. twee ure: Geen dienst. 2e Geen dienst. Geref. Kerk te Oosterland: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Staal; 's avonds zes ure: Leeskerk. 2e dienst. Herv. Kerk te Sirjansland: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Kamsteeg. 2e Geen dienst. Herv. Kerk te Brulnisse: le Pinksterdag. 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Waardenburg. 2e Geen dienst. Geref. Kerk te Brulnisse: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure en 's avonds vijf ureds. Dejagher. 2e B 's Voorm. half tien ure: ds. Van Schalk van Zonnemalre. Oud-Geref. Kerk te Brulnisse: le Pinksterdag, 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure Leeskerk. 2e 'sVoorm. negen ure: Idem. Evangelisatie te Brulnisse: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Gewone dienst. 2e 'sVoorm. half tien ure: Idem. Evangelisatie Jeruël II: le Pinksterdag. 'sVoorm. tien ure en 'savonds half acht ure: de heer Verboom. 2e 's Voorm. tien ure: Gewone dienst. met zijn gezin aan het mid^iagmaal was, doodgeslagen. Een begin van brand werd gebluscht. Op den Soerenschen weg is een woon huis met drie kamers door den bliksem getroffen, plafond, gordijnen, behang, schil derijen, werden beschadigd; voorts vele boomen, o. a. een fraaie eik vlak bij één der villa's. In het Soerensche bosch, waarboven de bui meer dan een kwartier in groote hevig heid woedde, heeft een hagelbui hevige verwoesting in de groententuinen aange richt. De hagelsteenen waren veelal zoo groot als knikkers. Bij de zware onweersbui, die zich Don derdagmiddag omstreeks drie uur over Nieu wenhoorn ontlastte, is de 14- jarige K. Luijendijk, tweede zoon van een landbouwer aldaar, bij het huiswaarts keeren van het veld doodelijk door den bliksem getroffen. Donderdagnacht is er, vermoedelijk door het inslaan van den bliksem, brand ont staan in de brandstoffenbergplaats van den heer D. Vermij te Gouda. Pi. m. 14000 turven gingen mede verloren. De brand weer belette verderen voortgang van het vuur. Tijdens een hevig, kort onweder sloeg de bliksem Donderdagmiddag in de boeren hofstede van Beekman op de Mildt te Gendringen. De hofstede was heel spoedig geheel in de asch gelegd. Slechts het fornuis en een tafel kon men redden. De gebouwen waren laag verzekerd. Bij het onweder van Donderdagmiddag is te O i s t e r w ij k de ploegbaas van den Staatsspoorweg, Bekkers, door den bliksem getroffen, zoodat men het ergste vreest. Uit België en Duitschland komen onweer-berichten. Woensdag hebben zich boven Oost-Vlaanderen onweersbuien ont last, waarbij op verschillende plaatsen de bliksem is ingeslagen, vee gedood en schade aan huizen en schuren toegebracht heeft. Te Landeghem sloeg de bliksem in de kerk, en verwoestte een altaar. Persoon lijke ongelukken worden echter van daar niet gemeld, wel uit Duitschland, met name uit de omgeving van Trier, waar het hemelvuur een muur deed instorten, en een vrouw, die daar een schuilplaats had gezocht, onder de steenen bedolf, die haar verpletterden. Het onweer ging daar vergezeld van hagelslag, die groote ver woestingen aan de wijnbergen heeft toe gebracht. Tehuis voor alleenstaande blinden te Wolfhezen. In de blindenwereld moeten de meesten trachten door arbeid in hun levensonder houd te voorzien. Hun blindheid dwingt hen tot een zeer beperkt aantal vakken, die uitteraard zeer eenvoudig zijn, en hun slechts een gering loon kunnen bezorgen, terwijl zij moeten concurreeren met ziende arbeiders, die zooveel op hen voor hebben door 't bezit van 't onmisbaar werktuig: het gezichtsvermogen. Tal van blinden zijn dus niet in staat door arbeid het noodige te verdienen voor eigen levens onderhoud, en komen dus ten laste van hun familie. Meestal behoort deze zelf tot de onbemiddelden, of tot de arbeidende klasse, en heeft 't dikwijls hard te ver antwoorden in den Jheeten strijd om het dagelijksch brood. Hoe menige blinde gevoelt toch, dat hij de zorg en kommer der zijnen verzwaart, dat hij tot last is, al laat men hem dit niet merken, en dan hoe somber is voor hem de toekomst. Wat zal er van hem worden, wanneer vader of moeder komen te vallen? Wanneer broeder of zuster zelf hun eigen zorgen hebben, of wanneer de kostwinner er niet meer zal zijn? Die vraag komt zoo dikwijls op de lippen der blinden, die weten en gevoelen, dat er een tijd zal komen, dat zij feitelijk alleen zullen staan. Op die vraag der alleenstaande blinden wil de bovenbedoelde stichting een troost vol antwoord geven door het stichten en in stand houden van een tehuis, waar die alleenstaande blinden, onverschillig van welke gezindte, welken leeftijd, een goede huisvesting en liefderijke verpleging kunnen vinden. De heer M. H. Schild, freule L. H. C. von Hoevell, mej. J. M. Desmons, allen te 's-Gravenhage, die deze stichting bij acte, 19 October 1904, voor de notarissen Diets en Verkoren aldaar oprichtten en daarvan het bestuur vormden, waren toen ten volle overtuigd, dat er zeer veel geld noodig zoude zijn om dat tehuis te stichten en in stand te houden, doch zij waren niet minder overtuigd van de dringende noodzakelijk heid van een tehuis voor die ongelukkigen en begonnen daarom met het oprichten van een fonds tot dat doel, in 't vast ver trouwen, dat velen hunner landgenoolen hun sympathie en steun aan dit werk der liefde zouden schenken, om alzoo het plan tot werkelijkheid te maken, waardoor dan ook spoedig het tehuis zou kunnen ver rijzen in een gezonde streek van ons land en een goede communicatie gelegen, ge sticht door de natie en als een monument, luide getuigend van den weldadigheidszin van ons volk. Dat vertrouwen van het bestuur is niet teleurgesteld, want dezer dagen is door hen aangekocht van de erven C. Helling man een groot terrein, liggende ten noorden van het station Wolfhezen, hetwelk een deel is van het bekende landgoed Wald- friede te Arnhem en Oosterbeek, thans in exploitatie voor buitenplaatsen en villa- terreinen. Het ontwerp voor de te stichten ge bouwen, waarbij van het beginsel is uit gegaan dat de stichting van het tehuis moet beantwoorden aan de eischen der gezondheidsleer en rekening moet houden met de eigenaardige behoeften der blinden, is opgenomen in het verslag der vereeni- ging, hetgeen op aanvrage door het bestuur gaarne wordt toegezonden. De kosten dezer gebouwen zijn geraamd op f 100000 en kunnen 100 blinden dan daarin gehuisvest worden en elk zijn eigen kamer hebben. Wie een steentje in den vorm van een gtft tot deze stichting of tot instandhouding er van wil bijdragen, zende het aan de Penningmeesteresse, mej. T. M. Desmons, Archimedesstraat 48 te 's-Hage. Gemengd Nieuws. Dat werd hem te kras. -r- De reden, waarom een Drentsche boerenknecht "bij zijn baas wegging, leest men in de Asser Courant, die de knecht het zelf laat vertellen. We harren vier Londensche biggen op 't hok liggen, die gruiden als kool, totdat op een goeje Donderdagmorgen één d'r van, een mooi, kort en dik zwientje, een beetien sloeg en deierig wor. 's Avonds was ie dood en doe'k op deel kwam, heurde 'k baos al roepen: „Klaos, want da's mien naom, lang me de zoltzak even an". Dat dee'k en te zaom hebben we doe 't zwientje slacht, krabt en in 'tzolt zet. Omdat de baos en de vroulue d'r van met atten en omda 'k niks aans kreeg, h'ek 't spek hoipen opmaoken. Gien veertien daogen laoter kalfde de bonte en doe 't kalf d'r dood afkwam, was 't eerste wat de baos weer dee, roepen „Klaos lang me zoltzak even an". 't Dooie bolkalf gong dezulfde weg as 't dooie zwien't wur inzolten en opeten. Maor zoo lekker as 't spek smaokte 't niet. Een week later wier de vrouw zien moeder ziek. Zie trilde as een blad en drunk 't waofer bie emmers vol. Lang duurde 't dan ook niet, de dokter was nog niet haold, of zie har 't er toe dau. En doe bin 'k wegloopen, want 'k war doodsbang, da'k de baos wer zol heuren roepen„Klaos lang me de zoltzak even an". De warme dagen zijn waarschijnlijk niet zonder invloed geweest op den inhoud der Amerikaansche dagbladen. Als voorbeeld het volgende uit een New-Yorksch dag blad: „Wanneer het voorstel van de Wisconsinsche drukpapierfabrikanten door de Oostelijke fabrikanten en uitgevers in ernstige overweging genomen wordt, zoo zullen de Amerikanen in het vervolg zwarte couranten met witte letters lezen. Het voornaamste voordeel van dit voorstel is gelegen in het feit dat de bosschen gespaard blijven en dat de prijs van het papier tot op de helft zal dalen. Zwart papier kan uit oude gebruikte couranten en ander afval samengesteld worden, terwijl voor de bereiding van wit papier hout-brei van den denneboom noodig is. Het voorstel zal gedaan worden aan de Oostelijke uit gevers en drukkers en ter onderzoek aanbevolen worden aan de papiertrust- contröle te Washington. TELEGRAMMEN. Stavenisse, 5 Juni. Door den gemeenteraad is op zijn verzoek eervol als gemeente-geneesheer ontslagen dr. Morel. Benoemd werd tot gemeente-geneesheer dr. Vorster te Rotterdam. 387ste Staatsloterij. Collecten uit het 2e district van Zeeland. Trekkingen der 5e klasse van 2,3 en 4 Juni 1908. Prijzen van f 70: 496 8647 9515 10132 10150 8640 8707 10124 10133 NIETEN: 454 9510 9592 9623 19509 19557 471 9517 9600 9650 19512 19561 474 9523 9601 10126 19519 19562 8644 9570 9603 10127 19527 8646 9584 9605 10129 19538 9501 9587 9611 11582 19550 Burgerlijke Stand van Zierikzee. Geboren: 29 Mei. Een zoon van H. D. Bakker en L. Potappel. 31 H. W. Boogert en E. Eerland. 31 dochter F. W. Plaura en M. Appels. 1 Juni. zoon E. Schut en D. Botbijl. 4 dochter J. Verloo en J. Gillisse. Burgerlijke Stand van Stavenisse. Geboren: 2 Mel. Cornells Gerardus, z. van Marinus Wes dorp en Johanna Laurina Bastiaanse. 15 IzaMk Cornelis, z. van Marinus Cornells Wielaard en Marina van Beveren. 28 Gerard, z. van Jacob Moerland en Mache- llna Andriesse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 2