..SNOW'stralen STIJFSEL ADVERTENTIEN. AUG. VAN DYCK—PETIT, Vraag uw Grossier Gemeente Haamstede. LANDBOUWZOUT, LEGÉR DES HEÏLS, Haamstede. 1IIIT! ÜPEMLBCflTMEETIN&l, te Middelburg, op Donderdag 18 Juni 1908, Aardappelziekte. Fijne Kalk ECLAIR SPROEIMACHINES ANTH. GELUK, Hel goedkoopste adres voor Meebelen, Spiegels, H. G. KROM, toen dit na korten tijd niet gebeurde, rezen zijn kwade vermoedens. En om zich van den inhoud te vergewissen, sneed hij het nieuwe touw door, opende aan een kant de vouwen van het pakpapier en zag, tot zijn ontzetting, daaruit een bleek kinder handje komen. Alvorens het pak verder te openen, riep hij de politie er bij, die in een deken ge wikkeld vond het naakte lijkje van een jong meisje, het hoofd bijna van het lichaam gesneden, met kerven van een blijkbaar stomp voorwerp, de borst eveneens gekerfd en eenige tanden uit den mond missend. Een stuk onderkleeding was rond hoofd en hals gewikkeld, maar verder was het lijkje naakt. Weinig bloed zat er aan, zoodat het na den moord gewasschen scheen te zijn. En doordien zand uit den losgewlkkeiden deken rolde, denkt men, dat het eerst in een kuil begraven werd. De lavatoryman had den onbekende, die er als een timmermansknecht uitzag, goed opgenomen en wist van hem een goed signalement te geven, waarmede detectives dadelijk hun opsporing van den onbekende aanvingen, maar tot hedenavond laat zonder resultaat. Nu had de politie van Islington dezen morgen juist een beschrijving aan alle bureaux gezonden, van een aldaar sedert den vorigen dag vermist zevenjarig meisje. Die beschrijving klopte in vele opzichten met het lijkje, dat dezen middag dan ook door den vader herkend werd. Het meisje, een aardig, vrooiijk, aan vallig kind, was Vrijdag om twee uur met een broertje gegaan naar een roomsch- katholieke school, die zij bezochten. Beide ouders zagen de kinderen de deur uitgaan. Zij was 's middags op school geweest en had die om vier uur verlaten. Maar daar na is zij niet meer gezien. Allerlei geruchten gingen hedenavond in Islington rond, dat een man met het meisje was gezien. Maar zekerheid kon de politie daaromtrent nog niet krijgen. En het is ook een mysterie, waar de onbekende 's nachts met het doode kind is geweest. Op straat kan hij daarmee niet geloopen hebben, want dan ware hij wel door agenten aangehouden. Een afgelegen zand kuil is er in die buurt niet. Mogelijk hield hij het slachtoffer in zijn woning of in een in aanbouw zijnd huis verborgen, terwijl het zeker schijnt, dat hij 's morgens met den tube van Angel in Islington naar Elephant-and-Castle reed. De lavatoryman verklaarde, dat de on bekende er, behoudens zijn zenuwachtigheid, normaal uitzag. Maar de monsterachtige daad is blijkbaar het werk van een waan zinnige. Moordlust is geen verklaring van de wijze, waarop het arme kind werd toe getakeld. Het omsjouwen met het lijkje wijst ook op zinneloosheid. Dergelijke individuen zijn gewoonlijk het gevaarlijkst en, volgens deskundigen, het moeilijkst op te sporen. En de moeders van Islington verkeeren thans in grooten angst voor haar kinderen, die zij niet ver van huis durven sturen. Gemengd Nieuws. Een ambt te koop Een der bladen bevatte onlangs de volgende advertentie: „Vice-Consulaat van eenen grooten Staat voor- Scheveningen aangeboden aan ver mogend koopman, reeder, fabrikant of particulier, tegen nader overeen te komen conditiën". 'n Kale bruidegom. 'n Paartje te Drachten was in ondertrouw opgenomen, de vereischte afkondigingen waren geschied, Men zou nu trouwen, 't Meisje trof het, want de vrijer was niet arm, hij bezat f 150, schapen om de helft uit, had 'n nieuw trouwpak gekocht en betaald, enz. Men had meubelen gekocht en die in de gehuurde woning gebracht. De halve huur was reeds vooruit betaald. Dat was, evenals de meubelen, van 't geld van 't meisje, want zijne moeder was niet thuis, en hij kon niet tot de kast gaan. Men ging naar het gemeentehuis en zou trouwen. Maar weer trof het zoo, dat de bruidegom geen geld op zak had. 't Meisje kreeg argwaan, en stelde het uit. Eerst onderzoeken. Nu bleek, dat hij 'n geleend trouwpak aan had, en niets bezat. Door de zorg der politie bleef datgene, wat hij gekocht had voor 't geld van 't meisje en reeds in de nieuwe woning gebracht was, haar eigendom. Het trouwen ging voor goed over. Een harde les. Men meldt uit Buren Het was dezer dagen op een middag in ons stedeke een ongewone drukte. Tengevolge van een vonnis van het kanton gerecht te Tiel werd een gezin met inboedel en al door een deurwaarder op straat gezet. De deurwaarder had een helper mee gebracht en een en ander liep best van stapel, maar toen men bezig was kwamen een paar personen uit Geldermalsen, die geheel buiten de zaak stonden, de menigte, die het geval aanschouwde, aansporen om zich tegen de wet te verzetten, n.l. om te beletten, dat een en ander werd uitge dragen, en vervolgens gingen deze 2 Geldermalsers, nadat ze eerst het volk van Buren hadden opgehist, zelf mee aan het uitdragen. Dit maakte het publiek van Buren woedend en toen de tijd was aangebroken dat bovenbedoelde 2 personen wilden ver trekken, werden ze letterlijk belegerd en stonden ze als 't ware tusschen leven en dood in. De tegenwoordigheid der politie hield echter de menigte in bedwang. Inmiddels werd deze versterkt door een rijksveldwachter uit Tiel. Nadat deze toestand zoo een uur had geduurd, sprak de waarn. burgemeester, de heer v. Everdingen, de menigte toe, daarbij verzoekende wat ruimte te maken, en hieraan werd gevolg gegeven. Alsnu werden de beide mannen beschermd door de politie en vergezeld van den heer v. E., gevolgd door de gansche menigte, den Lingedijk uitgebracht naar Geldermalsen. Op het gebied.van Buurmalsen gekomen, schijnen de beide mannen nog vele klappen en trappen te hebben moeten verduren en zijn ook hunne fietsen vrijwel onbruikbaar gemaakt. De politie, die niet talrijk genoeg was tegenover zoo'n groote menigte, hield zich evenwel dapper en aan haar is het te danken, dat het ergste is voorkomen. De mannen zullen blijde zijn geweest, dat ze thuis waren, overtuigd als ze zullen zijn geweest, dat het zich bemoeien met eens anders zaken haast altijd tot slechte gevolgen leidt. Russisch barbarisme. Central News seint uit Petersburg bizonderheden aan de bladen over een ijselijke marteling. De diefstal van drie zakken koren, door den heerschenden hongersnood tot één der ergste misdaden vergroot, in het dorp Nepuevo, provincie Koersk gepleegd, was hiervan de oorzaak. Er was niet de minste aanwijzing voor de identiteit van den dief, doch een boer, Chalykh genaamd, bekend om zijne voor uitstrevende denkbeelden, werd gearresteerd en van den diefstal beschuldigd. Hij betuigde krachtig zijn onschuld, waarop hij op den grond werd uitgestrekt, en met dikke stokken haast gevoelloos geslagen, terwijl zijn mond werd volgestopt met modder, teneinde hem het schreeuwen te beletten. Na eenigen tijd werd de modder verwijderd, en werd hem gevraagd, of hij gestolen had voor zich zelf of voor de socialisten. Hij antwoordde, dat hij voor zichzelf had gestolen. Toen werden hem spijkers in de voeten genageld, totdat hij zijn oom Bosykh, als medeplichtige noemde. Bosykh werd gearresteerd en wreed gegeeseld. Hij verloor geen oogenblik zijn bewustzijn en vroeg om een priester, doch het dorpshoofd goot in plaats daarvan heete teer in den mond van den stervenden man. Chalykh en Bosykh zijn beiden gestorven en hun lijken werden aan het volk door de autoriteiten getoond, met de waar schuwing, dat allen revolutionairen een zelfde lot wachtte. Zeven kinderen levend begraven. Zondagavond om 7 uur speelden 7 kinderen op een zandberg aan den weg van Etterbeek, nabij Brussel, toen plotse ling het zand begon te verschuiven en alle 7 bedolven werden. Gelukkig hadden voorbijgangers dit opgemerkt, die onmiddel lijk ter hulp snelden, en er 4 ongedeerd te voorschijn brachten, maar naar de overigen heeft men, met de hulp van brandweer en politie, een uur lang gezocht. Een knaap werd bewusteloos gevonden en men heeft nog hoop hem te redden; van de 2 anderen vond men slechts de lijken weer. Een spoorwegavontuur. Dr. Derschatta, minister van spoorwegverkeer in Oosten- rijk-Hongarije, stapte dezer dagen te Weenen in den trein om zich naar een nabijgelegen plaats te begeven. De heer Derschatta is niet alleen geen rooker, maar kan zelfs geen tabakslucht verdragen. Hij vond het dus allesbehalve aagenaam, toen een medereiziger, nadat de trein zich in beweging had gezet, een sierlijken sigaren koker voor den dag haalde, met bedacht zaamheid een sigaar daaruit nam en deze kalm opstak. De heer Derschatta kuchte, eerst heel eventjes, kuchte toen luider en kreeg eindelijk een hoestbui. Zijn mede reiziger bleef zwijgend zijn sigaar savou- reeren. Mijnheer", zeide eindelijk de heer Derschatta, „mag ik u doen opmerken, dat wij in een niet-rookcoupé zitten?" De andere reiziger blies een dikke rookwolk uit en zeide flegmatisch: „Dat kan me geen zier schelen". „Maar mijnheer, 't spoorwegbestuur. Met onweerstaanbare kalmte antwoordde de ander: „Aan het spoorwegbestuur heb ik lak!" „Zoo, mijnheer! Mag ik u dan zeggen, dat ik dr. Derschatta ben, minister van spoorwegen in Oostenrijk-Hongarije „Bent u werkelijk de spoorwegminister? „Ja, mijnheer, ik heb de eer. Hier is mijn kaartje". Met blijkbaar onverstoorbare gemoedsrust en de sigaar nog steeds stevig tusschen de lippen geklemd, nam de rooker het kaartje aan, bekeek het met diepzinnigen blik en stak het bedaard in zijn binnenzak, maar pufte intusschen als een schoorsteen door. Na eenige sekonden stilte nam hij de sigaar uit den mond, keek zijn overbuurman aan en sprak, nog altijd met dezelfde tartende kalmte: „Zoo zoo, dus u is minister van het spoorwezen. Laat ik u dan zeggen dat ik ook maling aan u heb". De minister, die zijn woede haast niet kon bedwingen, bleef zwijgen totdat de trein op een tusschenstation stopte. Nauwelijks was het portier geopend of hij riep den stationschef. Deze kwam voor het geopende portier. „Chef, deze mijnheer blijft rooken, ofschoon ik hem reeds herhaaldelijk heb gezegd, dat wij in een niet-rookcoupé zitten. Wilt u alsjeblieft zijn naam op- teekenen „Uw naam mijnheer?", vroeg de chef. „Ziedaar mijn kaartje", zei de kalme rooker. De reiziger haalde zonder een oogenblik aarzelen een kaartje uit zijn binnenzak, stak het den chef toe en deze had er nauwelijks een blik opgeslagen, of hij boog als een knipmes en stotterde: „Neem me niet kwalijk, excellentie, ik wist niet met wien ik de eer had te spreken. Als die man „die man" was de minister niet belooft u verder met rust te laten, zal ik hem uit den trein lat^n zetten". De trein reed weg vóór de Minister van zijn verbazing bekomen was. Toen had hij tot het volgende station den tijd te bedenken', hoe gevaarlijk het kan zijn, aan sommige lieden zijn eigen naam toe te vertrouwen. Een sentimenteele moordgeschiede nis. Een tragische idylle zou men den liefdesroman kunnen noemen, waarvan het slot zich dezer dagen voor de jury te Nevers afspeelde. Een jonge dame, behoorend tot een gegoede burger-familie, moest zich ver antwoorden over den moord op haar aanstaande. Evenals op den dag harer arrestatie, bekende de beklaagde onom wonden, haar verloofde, die haar kort vóór de bruiloft verlaten had, om met een andere vrouw in het huwelijk te treden, met een revolverschot gedood te hebben. Henri Parthiot, de zoon van een rijken grondeigenaar, en Angèle Garnier, hadden als kinderen veel met elkander omgegaan. Later voerde het leven hen uiteen, tot ze elkander als volwassen menschen zeer toevallig weer ontmoetten. De oude liefde ontwaakte, en 't eind was een verloving met goedvinden der wederzijdsche ouders. Nadat men twee jaar in den manenschijn gepromeneerd had, werd het huwelijk be paald op 15 Mei 1906. Verschillende familieomstandigheden wa ren oorzaak, dat de datum telkens weer verschoven werd. In 't salon der Garniers lag de bruids japon, die de jonge man vóór zijn aan staande vrouw in één der eerste Parijsche mode-ateliers had laten vervaardigen, voor vriendinnen en kennissen tentoongesteld. Plotseling, 'n paar dagen vóór den thans definitief bepaalden huwelijksdatum, barstte de theatercoup los. Vader Garnier ontving van den aanstaanden schoonpapa zijner dochter een brief met de verklaring, dat Henri zijn woord terugnam. Algemeene ontsteltenis. Na de eerste uitbarsting van wanhoop, verklaarde Adèle zeer beslist meer van de zaak te willen weten. Een bezoek bij de Parthiot's hielp niet; men wilde de jonge dame er zelfs niet ont vangen. Ten slotte bleek het echter, dat de moeder van den jongen man er tusschen gestookt had, omdat ze mademoiselle Guyard, de dochter van een schatrijken boer, een betere partij voor haar zoon vond. Toen Adèle hoorde, dat de ontrouwe minnaar zich werkelijk met „de andere" verloofd had, bracht ze haar een bezoek, om de mededeeling te doen, dat juffrouw Guyard zich, tegelijk met haar bruidsjapon, ook een rouwkleed diende aan te schaffen. Eenige weken later werd Parthiot dood geschoten. Onmiddellijk na de daad, die ze in mannenkleeren bedreef, gaf Adèle zichzelf bij de politie aan. 't Proces duurde twee dagen, waarna de jury tot vrijspraak concludeerde. Het talrijk auditorium begroette de uitspraak met stormachtig enthousiasme. Groote droogte in Brazilië. De in Centraal-Brazilië gelegen noordelijke staten worden, zooals reeds zoovele malen, ook dit jaar door een noodlottige droogte ge teisterd. Het ergste is het met den staat Sergips en fn het centrum van Alagoos gesteld, waar het sedert vijftien maanden niet meer geregend heeft. In groote scharen verlaten de inwoners deze staten, voor zoover ze daartoe nog de kracht hebben. Vreeselijke berichten komen ook uit de provincie Natai, waar alleen aan de kust wat regen is gevallen. De ontzetting wordt hier door een rooverbende vermeerderd, wier aanvoerder landeigenaars en boeren dag en uur voorschrijft, waarop zij hun eigendommen moeten verlaten. De tegen hen uitgezonden bondstroepen moeten on verrichter zake terugkeeren, daar hun dood en honger dreigde. Een boer, wiens geheele veestapel van dorst omkwam, pleegde zelf moord. Te Cearó werd het eenige, voor algemeen gebruik bestemde waterbassin door de overheid aan ondernemers verpacht, zoodat zelfs de armsten het water moesten koopen. In 't algemeen heeft de overheid in zeer veel gevallen schuld aan deze toestanden. De regeering heeft veelvuldig dijken laten aanleggen. De plaatselijke overheid, die ze in stand moest houden, liet ze een voudig vervallen of vernielde ze zelfs op misdadige wijze, opdat de bondsregeering nieuwe zou laten aanleggen, waarbij amb tenaren in staat zouden zijn hunne zakken te vullen. Ondertrouwd: C. A. DE VLIEGER en A. VAN STAALEN. Noorpoouwe, Duivendijke, 5 Juni 1908. Heden overleed plotseling, in den ouderdom van 71 jaren, onze innig geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Wilhelmina Hendrika Harges, eerder Weduwe van den Heer S. VAN BOCHOVE.. Oisterwjjk, 26 Mei 1908. J. M. LOCKER DE BRUIJNE. L. M. POPPE—van Rotterdam. j Bochove. J. POPPE. E. M. A. BREDA VAN KELCKHOVEN, geb. Locker de Bruijne en Kinderen. I M. LOCKER DE BRUIJNE. t A. J. LOCKER DE Nederl. Indlë t BRUIJNE. (Atlanta.) B. LOCKER DE BRUIJNE. Wegens buitenlandsche betrekkingen eerst nu geplaatst. Oisterwijk. Oisterwijk. Onzen bartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling op 1 dezer ondervonden. Noordoouwe, 3 Juni 1908. H. DEKKER, Echtgenoote en Kinderen. Magazijn van Grafmonumenten en marmeren Schoorsteenmantels, Steenhouwerij, Marmer, Hardsteen voor Bruggen, Sluizen en Gebouwen, Slijp- steenen en Straatkeien. Stationstraat L 5 en 6, Bergen-op-Zoom. Deze :s de witste en voldoet het meest. OPNEMING der Wegen en Voetpaden te beginnen op Vrijdag 12 Juni a.s., waarbij ook INSPECTIE zal worden ge houden op het snoeien van het houtgewas. Steeds verkrijgbaar aan het Depot Vissohersdijk te Zlerikzeo. Bloemen voor den Tuin. Zij, die thans en dezen zomer een perk met prachtige bloemplanten wenschen, gelieven eens bij mij prijsopgave aan te vragen. Door den enormen voorraad worden zij zeer billijk geleverd. IV Tuinlieden flink rabat. P. J. BLAAS, Tuinbouwhandel,Tholen. Aan hetzelfde adres een flinke partij Koolplanten te koop. op Maandag 8 Juni, den 2en Pinksterdag, bij het Bosch van den HoogWelGeb. Heer Van der Lek de Clercq. Een flink Muziekkorps zal spelen. Een Zangkoor zal schoone Liederen ten gehoore geven. Aanvang 'snam. 1.30 uur. Toegang 10ct. n.B. Ververschlngen eo Alcoholvrije Dranken zijn tegen matigen prijs op het terrein verkrijgbaar. Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland. Afdeeling Walcheren. met VERLOTING van f0lta. PAARDEN, VEULENS, LAND- - BOUWWERKTUIGEN, enz. Hoofdprijs: Veerenwagen, bespannen met één Paard. 13e VERLOTING. (Goedgek. bij Kon. Besl. van 11 Dec. 1907, No. 72). Loten k f 1,— 11 Loten voor f 10, 110 Loten voor f 97,50, zijn te bekomen bij den Drukker L1TTOOIJ, Middelburg. Namens het Verlotings-Comité, De Secretaris, J. KRAAMER jr. Voor Zierikzee uitsluitend verkrijgbaar bij den Heer M. F. DE VOS, Dam. met gegarandeerd gehalte. en (ook met dubbelen sproeikop), levert U het goedkoopst en met gratis gebruiksaanwijzing, Bergen-op-Zoom, Agentuur en Commissiehandel op Landbouwgebied. Schilderijen, Portretlijstjes, Bedden, Dekens, Matrassen, Karpetten, Zeil, Koffers, Vogel kooien Ledikanten, Machinetafeltjes Waschtafels, Bloementafels, Rieten Stoelen en alle Muziekinstrumenten, is bij A. WELTEVREDEN, Nieuwe Haven, Z.zee. Boekhandelaar, ZIERIKZEE, neemt Abonnementen en Advertentiën aan voor alle, zoowel binnen- als buitenlandsche couranten, zonder prijsverhooging. De beste Stuivers-Pudding. Proeft en vergelijkt. MME— Horloges, Pendules, Klokken, Wekkers, Barometers en Thermo meters worden lol concurreerende prijzen geleverd en gerepareerd door JOH. ENZLIN, Horlogemaker, Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 10