het wippen op een kar, daaronder geraakt. Met ingedrukte borst werd het kind opgenomen, en is spoedig daarop overleden. Amsterdam, 25 Mei. Zondagavond hebben onze Amsterdamsche inbrekers op brutale wijze herinnerd dat zij er nog zijn. Tusschen zeven uur en halftwaalf zijn zij binnengedrongen in den goud- en zilverwinkel van den heer Van Pampus, Leidschestraat 106, vier huizen van het Leidscheplein af, en hebben voor een waarde van ongeveer f 20,000 aan gouden en diamanten voorwerpen gestolen, waar mede zij verdwenen waren vóór de bewoner, die tusschen de genoemde uren uit was, weder was thuisgekomen. Deze winkel is een filiaal van dien op den Nieuwendljk, welke gedreven wordt door den heer Van Pampus zeiven; diens zoon drijft de zaken in de Leidschestraat en woont daar ook. Hij is nog ongehuwd maar zal eerstdaags gaan trouwen, 't Is dus verklaarbaar, dat hij des Zondags den dag nog al eens bij zijn meisje doorbrengt. Dit was ook gisteren het geval en dus was het perceel onbewaakt. Te zeven uur was de heer Van Pampus Jr. echter nog even thuis geweest om zijn demi-saison te halen en toen was alles nog in orde in den winkel. Toen hij te halftwaalf thuis kwam, was de inbraak geschied en van de daders geen spoor meer aanwezig noch achtergebleven. De heer v. Pampus kreeg al achterdocht, toen hij den sleutel in de deur had gestoken en deze daarmede niet geopend kon worden, zoodat blijkbaar de knippen vóór de deur waren geschoven. Hij verzocht daarom aan één der buren, door middel van diens .woning, zijn huis te mogen bereiken en toen bleek dat zijn vermoeden juist was geweest. Uit de étalagekast waren alle gouden en diamanten voorwerpen, zooals horloges, ringen, enz., enz., gestolen. Alles wat van zilver of kristal was, hadden de dieven laten liggen. De ledige bakken waren achter in den winkel neergezet en een schrijftafel, die in dit achtergedeelte stond, was ook geplunderd. In één der laden toch waren doosjes met andere gouden artikelen geborgen en die waren ook ver dwenen. De geledigde doosjes stonden op de tafel. 't Spreekt van zelf, dat de heer Van Pampus Jr. onmiddellijk naar het nabljzljnde politiebureau op het Leidscheplein ging en van het voorgevallene mededeeling deed. Eenige rechercheurs en agenten gingen met hem mede en toen bleek op welke zeldzaam brutale wijze de dieven waren te werk gegaan. Zij hebben zich door opsluiting toegang verschaft tot het ledig staande huis no. 70 in de Lange Leidschedwarsstraat, vlak tegenover den achteruitgang van het Paleis voor Justitie gelegen. Door het dakvenster van dat ledige perceel zijn zij op het platte dak gekomen van het aangrenzende huis en van daar konden zij het eveneens platte dak van den heer Van Pampus bereiken, door over de pannendaken van de perceelen Leidschestraat 102 en 104 te klauteren. Dat zij dien weg gevolgd hebben bleek uit de aanwezigheid van voetstappen en het gebroken zijn van eenige dakpannen. In het platte grinddak van den heer Van Pampus was een luik, dat van binnen met twee grendels gesloten was. Dit luik hebben de inbrekers geforceerd en open- gekregen en toen hebben zij zich langs een vlaggestok, welke door den bewoner van perceel 102 als droogstok gebezigd wordt en dódr op het dak lag, naar beneden laten glijden. Toen stonden het geheele huis en de winkel met zijn ruimen voorraad voor de heeren open en hebben zij als gemeld hun slag geslagen. Zij zijn langs denzelfden weg weder vertrokken, met dit onderscheid, dat zij, om het dakgat uit te klauteren, niet wederom van den vlaggestok, maar van een stukadoorstrap hebben gebruikgemaakt, welke zij daarvoor van één der lagere étages naar den zolder hebben gehaald. Met het oog op de inrichting van het huis tot echtelijke woning voor den heer Van Pampus Jr. wordt er n.l. op het oogenblik verbouwd en gewerkt. Zooals men ziet weer een stout inbrekers stuk, dat gepleegd moet zijn door lieden van ervaring in het vak, blijkende uit de zorg waarmede zij voorkomen hebben, dat ook maar het geringste spoor van hun tegenwoordigheid is achtergebleven. Wij behoeven niet te zeggen, dat de politie den geheelen nacht met het onder zoek is doende geweest en dit verder ook Ijverig is blijven voortzetten. De officier van justitie, mr. Peereboom, kwam in den loop van den dag den toestand in het huis opnemen. De bestolene heeft een premie van f 1000 uitgeloofd voor het ontdekken van de daders. Delft, 25 Mei. Zondagmorgen kwam een 54-jarig man aan de branderij „De Ooievaar" alhier, met verzoek zich te mogen warmen. Nadat zijn verzoek was toegestaan, en de man op een stoel had plaats genomen, gaf hij den geest. Rotterdam, 25 Mei. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft de politie een drietal zeer gevaarlijke personen onschadelijk gemaakt. De portier van het waterleidings gebouw aan den Kralingschen dijk in de richting van het Kralingsche veer waar schuwde de politie, die van beide zijden drie agenten zond, welke^halverwege het Kralingsche veer een drietal beruchte indi viduen ontmoetten. Hands upl klonk kort en krachtig en als lammeren zoo mak lieten de personen zich boeien en de revolvers afnemen. Het bleken te zijn twee welbe kende broeders en een ander individu. Deze heeren hadden een gemeente-werkman, die op dit namiddernachtelijk uur passeerde, met revolvers bedreigd en inderdaad op den map geschoten. Door snel de vlucht te nemen in de richting Kralingsche veer wist de man gelukkig te ontkomen. De drie arrestanten behooren tot de uitgebreide inbrekersbende, welke Rotterdam sinds lang onveilig maakt en van welke bende er, met de drie leden mede, thans een 14-tal bij elkaar achter slot en grendel zitten. De rechter had reeds lang vermoeden op deze beruchte gasten. Door reeder en gezagvoerder van het voor den Nieuwen Waterweg in den grond gevaren stoomschip „Nordsee" is tegen de eigenaren van het stoomschip „Avoca" een vordering ingesteld van f 74,845, verdeeld als volgt: f 660.000 voor het schip, f 63.080 voor de lading, f 23.365 voor de vracht en f 2000 voor den kapitein. Voor dit bedrag is op het stoomschip „Avoca" en lading, liggende in het ge meentelijke droogdok, beslag gelegd. Het schip zal echter vermoedelijk vrij gelaten worden tqgen een cautiestelling van 35.000 pond sterling. Hedenmorgen 7 uur lag de koopman V. met zijn roeiboot langszijde van het s.s. „Teespool", liggende in de Maashaven alhier. Zijn 12-jarige zoon klom langs een touwladder aan boord van het schip juist toen een balk van het schip viel en den jongen op het hoofd trof. De jongen bekwam een schedelbreuk en stortte van de ladder in de Maashaven. Zijn lijk werd spoedig opgevischt en naar de ouderlijke woning gebracht. Door de Rotterdamsche politie is aangehouden de bekende uitbreker Van.der Koppe, die 19 April uit het arrestanten lokaal te Voorschoten ontsnapte, door den grond uit te graven. Hij heeft 20 jaar ge zeten en werd thans door de justitie en de politie te 's-Oravenhage, Utrecht, Lex- mond en Voorschoten voor verschillende feiten gezocht. Hij wordt aan de Haagsche justitie uitgeleverd. 26 Mei. In den loop van dezen morgen vervoegde zich tot drie malen toe de expeditieknecht W. V., wonende op de Linker Rottekade, ten kantore van de firma Karl Schroers, cargadoors en expediteurs, aan de Willemskade no. 5 en 6, met het verzoek om hem weder in dienst te nemen. Bij die firma was hij Zaterdag ontslagen. Telkens was in afwijzenden zin op zijn verzoek beschikt. Vanochtend om half twaalf ging hij regelrecht naar het privé-kantoor, waar de procuratiehouder, de heer Johs. Mackenzie, gezeten was, en toen deze nogmaals herhaalde, dat van een opnieuw in dienst nemen geen sprake kon zijn, haalde V. een revolver te voorschijn en loste op den heer Mackenzie een schot. Deze, die het mikken met het wapen door den ontslagen expeditieknecht opmerkte, bukte snel en redde zich daardoor waarschijnlijk het leven. Toch werd hij boven op het hoofd, hoewel licht, gewond door den kogel, die zijn schedel schramde. De op het kantoor der firma Karl Schroers op dat oogenblik aanwezige bedienden snelden toe en grepen W. V., die in een oogwenk ontwapend was. In zijn bezit zijn een 40 patronen gevonden. Dr. Van 't Hoff, wiens hulp men inriep, heeft den heer Johs. Mackenzie verbonden. De ontslagen expeditieknecht is naar het politie-bureau in de Witte de With- straat gebracht. Den Bommel (Flakkee), 25 Mei. Bur- "gem. en Weth. en den Oemeenteraad van deze gemeente zijn plannen voorgelegd tot oprichting eener gasfabriek alhier. De omliggende dorpen Ooltgensplaat, Oude Tonge, Nieuwe Tonge en Stad aan 't Haringvliet zullen dan bij genoemde fabriek worden aangesloten. Tilburg, 25 Mei. Oisteren heeft de heer v. Sp. alhier, het 4-jarig kind van v. Sch. met zijn dogcart overreden, zoodat het terstond een lijk was. Breda, 25 Mei. Alhier werden van morgen in de vroegte in het Wilhelmina- park op het grasveld bij den vijver eenige kleedingstukken gevonden. Het bleek te zijn een damesmanteltje, een hoed en daaronder een kepi met twee paar handschoenen, benevens een porte- monnaie met eenig geld. Verderop lagen een sabel en een sabelschede gekruisd over elkaar. De politie toog onmiddellijk aan het dreggen en had weldra twee lijken opgehaald, welke bleken te zijn de tamboer P. en Helena v. K., beiden woonachtig alhier, die zelfmoord hebben gepleegd. Het meisje was 19 jaar, en de jongen 17 jaar. Hedenmiddag viel zekere Van Gastel, timmerman, van het dak van een huis, ter hoogte van 15 Meters. Hij werd met gespleten schedel opgenomen, en is kort daarna overleden. Bergeti-op-Zoom, 24 Mei. Door den commissaris van politie alhier, is aan gehouden een Duitscher, genaamd H. F., die om onderstand verzocht. Na een ernstig verhoor, bleek hij echter te zijn een Duitsch uitgewekene, die op 17 Mei j.l. te Schwan zich had schuldig gemaakt aan aanranding van een minder jarig meisje, gepaard gaande met geweid- pleging en gevolgd door moordaanslag. De commissaris stelde zich onmiddellijk in verbinding met de justitie daar ter plaatse, met het gevolg, dat de Duitsche regeering onmiddellijke inhechtenisneming gelastte, zoodat het individu naar Breda werd overgebracht, in afwachting, dat zijn uitlevering werd verzocht. De Duitsche justitie zocht sinds het voorval voortdurend naar H. F., doch kon hem niet in handen krijgen. Uit Stad en Provincie. Zierikzee, 27 Mei. Programma van het lste Zomer-Concert, bij gunstig weOr te geven op a.s. Donderdagavond (Hemel vaartsdag), in den tuin van de sociëteit „Ons Genoegen", van den heer Verwer, door het Harmoniegezelschap „Kunst en Eer" 1. Le gai Fantassln, Pas-redoublé. J. Otten. 2. Hidalgo, Ouverture F. Schwelnsberg. 3. Duo de Marino Faliero, pour piston et trombone Donizetti 4. Excursion Alpine, Fantalsie L. Blémant. 5. La Fée Princesse, Ouverture F. B^lsson. 6. Coppéiia, Polka mazurka L. Dilibes. 7. Songes Roses, Valse Lente Wesly. 8. Fantalsie de l'opera Les Sal- timbanquesL. Ganne. Bij Kon. besl. van 25 dezer is mr. H. C. Moolenburgh benoemd tot burge meester der gemeente Zierikzee. Bij Kon. besl. van 26 dezer zijn benoemd a. tot substituut-officier van justitie bij dearrondissements-rechtbankteMiddelburg, mr. K. W. H. van Lidth de Jeude, thans substituut-officier van justitie bij de arrondissements-rechtbank te Zierikzee; b. tot substituut-officier van justitie bij de arrondissements-rechtbank te Zierikzee, mr. J. Bake, thans ambtenaar van het openbaar ministerie bij de kantongerechten in het arrondissement 's-Gravenhage, voor de kantons 's-Gravenhage en Delft, ter standplaats 's-Gravenhage. Bij Kon. besl. is met ingang van 1 September benoemd tot inspecteur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Zierikzee, J. A. Stoop, adjunct inspecteur der zelfde middelen te Roosendaal. Bij Kon. besl. van 25 dezer Is, met ingang van 1 September, aan C. A. de Looze, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als leeraar aan rljks-hoogere burgerschool te Zierikzee. Dinsdagmorgen werd ter openbare terechtzitting van de arr.-rechtbank de heer J. Kramer, ambtenaar ter gemeente-secretarie alhier, beëedigd als ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Het 4-jarig eenigst zoontje van den landbouwer v. d. W. alhier, dat onlangs op noodlottige wijze werd overreden, is in den afgeloopen nacht, na een smartelijk lijden, overleden. Bij kon. besl. is W. L. A. van de Ven, ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Hontenisse, op nader te bepalen tijdstip ontheven van de waarneming van zijn tegenwoordig beheer en wordt hij belast met de waar neming van de contróle der grondbelasting te 's-Gravenhage. Bij kon. besl. is, ingevolge de Weduwen-wet voor de ambtenaren 1890, pensioen verleend aan M. C. Visser, wed. J. M. Timmerman, sluismeester aan het kanaal van Terneuzen, van f 354. Gedurende de Pinksterdagen zal aan de militairen verlof verleend worden van Zaterdagmiddag 12 ure tot Dinsdagmiddag 12 ure. Middelburg. In een Maandag alhier gehouden vergadering van burgemeesters en secretarissen der voormalige plattelands gemeenten in Walcheren, nam de voor zitter, de heer jhr. W. C. van Panhuys, tot dusver burgemeester van Koudekerke, afscheid van de leden, wegens zijn be noeming tot burgemeester van Noordwljk. In zijn plaats werd tot voorzitter ge kozen de heer H. M. Kesteloo, gemeente secretaris. Vrijdagmiddag viel in de Ambachts school alhier, de 14-jarige leerling J. S., van Vlissingen, van een ladder, met het gevolgdat hij een hersenschudding bekwam. Een geneeskundige gelastte zijn over brenging naar het Verpleeghuis. Zondagmiddag werden alhier enkele opgeschoten jongens uit een tapperij in de Kapoenstraat verwijderd, omdat zij het verteer niet wenschten te betalen. Buiten gekomen begonnen zij de ruiten van de tapperij te vernielen, waardoor één hunner, zekere S., zoodanig met zijn rechterpols in een ruit terecht kwam, dat de slagader zoo goed als doorgesneden werd. Nadat dit jongmensch zijn weg vervolgde, zakte hij korten tijd daarna ineen, en moest geneeskundige hulp worden ingeroepen, waarna hij onmiddellijk per brancard naar het gasthuis moest worden overgebracht. De kapitein jhr. A. F. v. Spengler wordt met Juni verplaatst van Venlo naar Middelburg. De stoomtram „Walcheren", lijn Middelburg—Domburg, zal 2 pCt. dividend uitkeeren. VlissingeD, 26 Mei. De Minister van Marine heeft zijn tevredenheid betuigd aan den kwartiermeester 1. Kamermans, de roeiers der le klasse D. van Sprang, J. Besuijen, W. Burgers, P. de Pierre, J. de Buck en J. van Vessem, en den zeeloods T. Ham, zijnde de bemanning van de sloep van het Nederlandsch loodswezen alhier, die in den nacht van 15 op 16 Mei j.l. de bemanning redde van een in gevaar ver- keerende sloep van het Belgische loods wezen. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Te Oud-Vossemeer werd 22 Mei 1.1. aanbesteed ten behoeve der landbouw- vereeniging aldaar, de in dit blad gean nonceerde hoeveelheid chili-salpeter, waarvoor ingeschreven werd door: Bolier te Poortvliet a f 11,56; Maat schappij Dordrecht, f 11,55; Joppe, Steen bergen, f 11,30; Aardenne, Dordrecht, f 11,29; Glerum, Vlake, f 11,29; Kostense, Kruiningen, f 11,22; Eversdijk, Biezelinge, f 11,20; Adriaenssens, Bergen-op-Zoom, f 11,18 en Kole te Colijnsplaat, f 10,98. Aan den laagsten inschrijver werd de levering gegund. Ouwerkerk, 26 Mei. Ten overstaan van den notaris J. Franse werd heden alhier in het openbaar verkocht een woonhuis en erf aan de Zuidstraat, voor f 525. Landbouw en Veeteelt. Men meldt ons uit Oud-Vossemeer: Door den heer A. de Rijke werden dezer dagen aan een Duitsch paardenhandelaar verkocht 6 tweejarige merries voor de kapitale som van f 2275, een prijs die nog hooger waarschijnlijk zou geweest zijn, in dien no. 6 der dieren evenals de vijf overige kinderen waren geweest van den hengst „Nestor de Gon". Deze hengst wordt nu voor het laatste jaar in het eiland rond geleid en werd in 1905 bij de Februari- keuringen bekroond met 4 be waringspremies f 750, mits de eigenaar, de heer F. Koopman te Nieuwerkerk, bedoelden hengst in het eiland Tholen stationneerde, wat geschied is, en zooafs uit bovenstaande mededeeling blijkt, niet zonder succes. In Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen worden de laatste dagen veel aardappelen opgekocht voor Belgische rekening. De prijzen Ioopen uiteen van f 4 tot f 4,50 per 100 K.G., terwijl aardappelen, als veevoeder bestemd, f 2,40 tot f 2,75 op brengen. RECHTSZAKEN. Zierikzee, 27 Mei. De rechtbank alhier bekrachtigde gisteren haar bij verstek ge wezen vonnis tegen A. F., oud 50 jaar, postbodewonende te St.-Philipsland waarbij deze wegens het als ambtenaar opzettelijk gelddat hij in zijn bediening onder zich heeft, verduisteren, is veroor deeld tot een gevangenisstraf van zes maanden. De milicien-soldaat B. IJ. S., van het derde regiment infanterie, reeds zeven maal wegens diefstal veroordeeld, werd Vrijdag door den krijgsraad te 's-Gravenhage vrij gesproken van den hem ten laste gelegden schoenendiefstal, te Middelburg gepleegd. Hij werd echter veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, met ontzegging van het recht om te dienen voor 5 jaar, wegens diefstal van een rijwiel te Goes. De beklaagde heeft appèl aangeteekend bij het militair gerechtshof. De rechtbank te Utrecht heeft 3 leden van de distilleerfirma Hoffman te Woerden, wegens ontduiking van accijns op het gedistilleerd bij het uitslaan van een vat brandewijn uit de distilleerderij naar de likeurstokerij, veroordeeld tot geldboete, door ieder der leden persoonlijk te betalen ten bedrage van f 2211,30, dus te zamen eene boete van f 6633,90, overeenkomstig den eisch van het Openbaar Ministerie. De Rijks-advocaat had eene boete van f 221,30 gevraagd. KERKNIEUWS. Beroepen bij de Geref. Gem. te Ierseke ds. B. W. Huizing te Koudekerke (Z-H.) Door de op 1 Mei j.l. gestorven weduwe van den heer ds. Pij zei, vroeger predikant te Kruiningen, is aan de Ned. Herv. Kerk een twaalfde deel van haar vermogen geschonken, onder den last van uitkeering van eenige legaten en het vruchtgebruik van dat deel aan een familielid. Zondag 21 Juni hoopt ds. Van Paddenburgh, uit Reeuwijk, beroepen predikant te St.-Annaland, aldaar intrede te doen. Als bevestiger zal optreden ds. W. de Lange, van Jutfaas. PREDIKBEURTEN In onderstaande gemeenten van Schouwen en Duiveland. Donderdag 28 Mei Hemelvaartsdag Herv. Kerk te Zonnemalre: 'sVoorm. half tien ure: ds. De Leur. Geref. Kerk te Zonnemaire 's Voorm. half tien ureds. Van Sdiaik. Herv. Kerk te Noordgouwe: 'sVoorm. half tien ure: ds. Sdiouten; 's nam. twee ure: Huwelijksinzegening. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Avonds zeven ure: ds. Van der Linden. O N D E R W IJ S. Tot onderwijzer te Kortgene is tegen 1 Juni benoemd de heer D. Verstraate te Veere. Het oude dwangmiddel. In de stad Utrecht heeft zich weer het geval voorge daan, dat een diaken der Ned. Herv. Gemeente als voorwaarde voor bedeeling aan een verarmde familie den eisch stelde, dat eerst de kinderen van de openbare school naar de bizondere moesten worden gestuurd, dat waren dus weer een paar zieltjes gewonnen uit puren drang des harten, zooals de term gemeenlijk luidt. Doch eenige vrienden van het open baar onderwijs hebben daar een stokje voor gestoken. Met de verzekering aan de ouders, dat zij er absoluut geen schade van zouden ondervinden, als de kinderen op hunne school bleven, werden onmiddel lijk de pokkenbriefjes teruggevraagd, en de kinderen bleven, waar de ouders ze het liefst wenschten. Visscher ij- Berichten. OESTERS. Tholen. In de loodsen zijn de werk zaamheden in vollen gang, met het sorteeren der oesters voor de verzaaiing. Groote hoeveelheden oesters worden aangebracht, verwerkt en daarna weder uitgezaaid, waaronder voor den verkoop van het volgende seizoen. Tot heden werkt het weer mede, zoodat goed geavanceerd kan worden. Op enkele natuurperceelen is ook reeds groei opgemerkt. Hoewel dit ongeveer een maand later valt dan het vorige jaar, zijn de verwachtingen tot heden nog moeilijk te omschrijven. Een warme, doch niet al te droge zomer kan veel goed doen, doch aan den anderen kant een koele, schrale zomer de groei en den aanslag tegenwerken. Met zekerheid kan daarom nog niets gezegd worden. De oestercultuur is en blijft een leven tusschen hoop en vrees, afhankelijk van enorm veel omstandigheden. Th. Crt. ONWBIDER, Over een groot deel van ons land heeft de vorige week een bizonder hevig onweder gewoed, hetwelk op vele plaatsen groote schade heeft aangericht. Te Bussum ging het onweder verge zeld van een langdurigen hagelslag, waarbij steenen vielen zoo groot als knikkers. Aan veld- en boomgewas, bloemtuinen en kweekerijen, is groote schade toegebracht. Te Tiel ontstond door den plotseling hevigen regen op verschillende plaatsen en in vele huizen overstrooming, omdat de goten en riolen de ontzettende watermassa niet zoo spoedig konden vervoeren en opnemen. De bliksem sloeg op de electrische geleiding in de „Tielsche Machinefabriek", waardoor het electrisch licht in het onge- reede geraakte en de werkzaamheden gedeeltelijk moesten worden gestaakt. Ook sloeg hij op de telephoongeleiding van het „Hotel Corbelijn". De bui hield met een korte tusschenpoos aan van 4 tof 81 uur. In De Purmer is eene koevan den heer D. Kwantes te Edam, door den bliksem gedood. Nabij Dinxperloo sloeg de bliksem in de gebouwde veeschuur en bergplaats van den landbouwer Doring, welke geheel afbrandde, en waarbij een varken is omge komen. Een spuitgast heeft zich ernstig aan de hand bezeerd. Nabij Tilburg, op den nieuwen Goirleschen weg, werd de 18-jarige F. T. door den bliksem getroffen. In bewusteloozen toestand werd hij gevonden; later bleek, dat hij aan ééne zijde geheel verlamd was. Te Dinteloord (N.-Br.) is de blik sem geslagen in de landbouwschuur van H. Kats, in den Molendijk aldaar, welke terstond in lichtelaaie en geheel in vlammen is opgegaan. De belendende huizen zijn door de brandweer behouden gebleven. Verzekering dekt de schade. Latsr in den namiddag werden twee koeien van den landbouwer A. Hack in de weide gedood. Te Nieu w-Weerdinge is Donderdag bij een onweêr de 15-jarige G., toen hij van het veld huiswaarts keerde, door den bliksem gedood. De vader vond zijn lijk. In de Utrechtsche Vechtstreek was vooral de hagelslag bizonder sterk. Er vielen hagelsteenen van twee gram. Deze bui hield geruimen tijd aan en heeft veel schade veroorzaakt. Ook onder Weesperkarspel werd eene koe in de weide door het hemelvuur gedood. Te Zevenaar sloeg de bliksem in het gesticht der Eerw. Zusters aan den Didamschen weg een gat in het dak en een stuk uit den muur. Daar alle kinderen nog in de verschillende klassen aanwezig waren, had het wel ernstige gevolgen kunnen hebben, doch gelukkig bleef men voor verdere ongelukken gespaard. Te Groningen werd de Electrische Centrale getroffen, met het gevolg, dat de dynamo, die „aan" was, in het ongereede geraakte. Ook werden de verzekeringen achter het schakelbord getroffen, waardoor

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 2