directie van de heeren N. A. Hottinga (van Zierikzee) en J. van Dalsen, aan goede handen is toevertrouwd. St.-FUipsland, 2 Mei. Onder leiding van een sergeant-instructeur zijn heden avond de schietoefeningen der hier bestaande schietvereeniging begonnen. Gewis zullen deze oefeningen, door een deskundige geleid, meer doel treffen en zal de ver- eeniging daardoor in bloei toenemen. Colijnsplaat, 2 Mei. Met 1 Mei j.l, vertrok van hier de heer J. A. Andrea, sedert 1 Januari van dit jaar alhier werkzaam als rijks-ontvanger, als adjunct-inspecteur der directe belastingen naar Utrecht. Hij is vervangen door den heer J. P. Bakker, surnumerair uit de directie Middelburg. De heer Andrea, die slechts korten tijd alhier als rijks-ontvanger heeft gefungeerd, heeft zich in dien tijd door zijne humaniteit en zijn medeleven met de gemeente algemeen bemind gemaakt. Wissenkerke. In 't laatst der vorige week werd aan den calamiteusen Anna Frisopolder in Jde slikken voor den voormaligen Sophiapolder, een oever- afschuiving ontdekt. Bij oppeiling bleek, dat zij de volgende afmetingen heeft: lengte 305 M., grootste inscharing 85 M. en grootste diepte 12,2 M. Hare westelijke grens liep vlak langs het oostelijk oever- werk van dien polder, dat ongeschonden bleef. Het besluit van den dijkraad van den calamiteusen Anna Frisopolder, tot toe kenning met ingang op 1 Nov. a.s. van een wekelijksch pensioen van f 3, aan den oud-kantonnier C. Clement, is door Gedep. Staten goedgekeurd. Middelburg. Burgem. en Weth. hebben aan den gemeenteraad een verordening ingediend tot regeling der jaarwedden van de onderwijzers bij de lagere scholen. Voorgesteld is om te bepalen dat de jaar wedden van de hoofden der scholen zullen bedragen f 1300 en van de scholen G en J f 1500. De hoofden genieten vrije woning of f 300 vergoeding daarvoor. De jaar wedden der overige onderwijzers bedragen f 600, bij het bezit der hoofdakte f 700. Deze jaarwedden worden verhoogd na 5-jarigen dienst tot f 650 resp. f 730, na 10 jaar f 700 resp. f 800, na 15 jaar f 750 en f 900, van 20 jaren f 825 en f 1000. Bij het onverplicht bezit der akte voor de Fransche, Duitsche of de Engelsche taal of de wiskunde, wordt voor elke akte jaarlijks f 50 betaald tot een maximum van f 150. Voor vergoeding van huishuur wordt f 75 per jaar voorgesteld. In het Schuttershof te Middelburg werd Vrijdagavond de 1-Meidag door den Middelburgschen Bestuurdersbond gevierd met een groote feestvergadering. De feest rede werd uitgesproken door den heer A. P. Leeuwenburg, propagandist der S. D. A. P. in Zeeland, die op de beteekenis van dezen dag wees en eveneens op den groei der arbeidersbeweging in alle landen. De avond werd verder doorgebracht met muziek, zang enz., terwijl ook een tooneelstukje werd opgevoerd. Te Rilland is Vrijdag een vierjarig kind al spelende in een sloot gevallen en daaruit levenloos opgehaald. In het kanaal door Zuid-Beveland, onder Schore, is het lijk van een 77-jarig persoon drijvende gevonden. Van Gedep. Staten van Zeeland ont vingen Burgem. en Weth. een schrijven, houdende bericht dat de inspecteur der volksgezondheid, op een verzoek van de Vereeniging tot bevordering van animale koepokinenting alhier, om uit 's rijks kas f 1100 subsidie te ontvangen, bereid is te bevorderen, dat door het rijk f 1000 wordt gegeven, terwijl de overige f 100 te ver strekken zijn uit de provinciale en gemeente lijke middelen. Gedep. Staten verzoeken thans aan Burgem. en Weth. te willen berichten, of de gemeente bereid is een evenredig deel daaraan bij te dragen. Burgem. en Weth. adviseeren den raad aan Gedep. Staten te berichten, dat de raad bereid is voor 1908 de subsidie te verhoogen. Biervliet. Tijdens de afwezigheid der bewoners heeft men in de pastorie der Ned. Herv. Gem. ingebroken. Er wordt niets vermist. Vermoedelijk is met een valschen sleutel de voordeur geopend. De bureau was verschoven en heel wat overhoop geworpen. Hoofdplaat. Een kind van nog geen twee jaar is Zaterdag spelende met andere kinderen, onopgemerkt in een sloot gevallen, en levenloos er uitgehaald. Pogingen van den geroepen geneesheer om de levens geesten op te wekken, bleven vruchteloos. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Nieuwerkerk, 1 Mei. Heden werd alhier ten overstaan van den notaris H. J. van Nouhuys te Zierikzee openbaar ver kocht: onroerende goederen te Nieuwerkerk, als: een schuur met tuingrond, pad en schuurtje, groot pl.m. 5 aren 22 c.a., voor f 1015; huis met tuingrond, groot pl.m. 4 aren 37 c.a., voor f 675; tuingrond met daarop staande houten loods, groot pl.m. 3 aren 40 c.a., voor f 500. Renesse. Ten overstaan van notaris W. F. del Campo genaamd Camp werd op 1 Mei, ten verzoeke van den heer M. N. Leeuwe en mej. D. H. Hendrikse alhier, publiek verkocht: een hofstede, bestaande uit woonhuis, schuur, erf, tuin, boomgaard, bouw- en weiland, ter ge zamenlijke grootte van 3 H.A. 48 A. 40 c.A., voor f 5241 den hoop; 2.14.80 H.A. poldergrond, voor f 170; 3.54.75 H.A. bosch en weiland, voor f 413; 1.19.60 H.A. weiland, voor f 625; 1.10.10 H.A. bouwland, voor f 600; 0.82.40 H.A. bouwland, voor f 705; 0.36.40 H.A. bouwland, voor f 415; 1.92.70 H.A. weiland, voor f 355; alles per 41 A. 68 c.A. Toebedingen f 843. On kosten 8 pCt. Stavenisse. Door het bestuur van den polder „Oud-Kempenshofstede" is aan besteed het vervoer van den grint. Aannemer werd Abr. Smits, a f 0,385 per M3. St.-Filipsland, 2 Mei. De heer J. P. Broekhoven, aannemer der indijking van de Slaakgronden alhier, is als laagste in schrijver (f 112.740) belast met het maken van grondwerken, opbreken en leggen van sporen, wissels, enz op 't station Zuidbroek. De begrooting was f 131.000. Poortvliet. De door het gemeente bestuur publiek verkochte twee bakken straatmest, hebben opgebracht de som van f 10. Colijnsplaat, 2 Mei. Op de verkooping van den landbouwers-inspan, op de hof stede bewoond door den heer A. J. Ridder, op gisteren gehouden, en die druk bezocht was, waren de gemaakte prijzen afwisselend. Voor sommige zaken werden naar veler meening te veel, voor andere weer te weinig geboden. Paarden golden resp. f 108, f 112, f 312, f 304 en f 504, met inbegrip van f 12 voor harnassement; koeien f 152, f 174, f 188, f 192, f 194, f 202, f 214 en f 242; kalf vaarzen f 142 en f 156; jong rundvee f 72, f 82, f 100 en f 122; voor een springstier f 72; aanhoudkalveren f 24, f 28, f 30 en f 56; voor een varken met 10 biggen f 115; voor een loopvarken f 56; voor spenoude biggen f 13 en f 13,50. Onder bovengenoemde sommen zijn niet begrezen de onkosten 10 pCt. Dinteloord. De uitslag van den inzet van 13.13.90 H.A. bouwland, gehouden door notaris Struick van Bergen alhier, en gelegen in den Koningsoordpolder, is als volgt le. koop. Een perceel bouwland, groot 5 H.A. 23 A. 80 c.A. (12 gemeten 159 roeden), ingezet voor f 670 het gemet door S. Vogelaar Pz.; 2e. koop. Een perceel bouwland, groot 3 H.A. 92 A. 70 c.A. (9 gemeten 118 roeden), ingezet voor f 625 het gemet door B. Bierens Gz.; 3e. koop. Een perceel bouwland, groot 3 H.A. 97 A. 40 c.A. (9 gemeten 151 roeden), ingezet voor f 610 het gemet door A. Molendijk. In dezelfde zitting werden geveild 3 arbeiderswoningengelegen aan den Oudlandschen dijk en ingezet in massa voor f 280 door A. Breure Lz. Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1 —5 regels f 1elke regel meer f 0,20. Verwaarloos nooit uw nieren. Lees omtrent dit voorval en zijn genezing. De heer Marthe, Baanstraat Q 293 te Middel burg, meldt ons: Nu ik volkomen genezen ben van een nierziekte hetgeen ik te danken heb aan Foster's Rugpijn Nieren Pillen wil ik ze op mijn beurt aan al diegenen aanbevelen, die aan de nieren lijden, want ik ben overtuigd hun hiermede een dienst te bewijzen, door hen zulk een afdoend middel aan de hand te doen. Ruim zes jaar heb ik geleden aan een verschrikkelijke pijn in den rug en in de zijden, de urine kwam met een branderig, pijnlijk gevoel en was steeds erg vuil en vol bezinksel. Ik sliep slecht en was steeds aangedaan met een vermoeidafgemat gevoel; alle pogingen om van deze ziekte genezen te worden, waren ijdel gebleken en toen ik overal zooveel goeds hoorde over uw pillen, nam ik mij voor daar dadelijk een proef mede te nemen. Het verheugt mij u te kunnen zeggen dat de uit werking boven alle verwachting Was. Reeds na een paar dagen verminderde de pijn en twee wekerf later kon ik openhartig zeggen, dat mijn ziekte geheel geweken was. Uit dankbaarheid zal ik dit afdoend middel dan ook gaarne recomman- deeren. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Het waren de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen die den heer Marthe genezen hebben. Verzeker U, dat gij het echte geneesmiddel krijgt, de handteekening van James Foster staat op elke doos. Zij zijn te Zierikzee verkrjgbaar bj den Heet M. S. Polak, gedipl. Drogist, en te Tholen bi den Heer W. Potter, Illaal Apotheek .Coronoe", Stoofstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k 1 f,75 voor één of f 10,— voor 6 doozen. Landbouw en Veeteelt. Schouwen. Dat de waarde der gronden, voornamelijk die van de lichte, in betrekkelijk korten tijd aanmerkelijk is gestegen, blijkt uit het feit, dat deze gronden, die vóór eenige jaren weinig waarde bleken te hebben, bij een dezer dagen gehouden verkooping 10 tot 14 maal meer opbrachten. Bloembollen-, Oost- Indische kers- en lupinen-teelt zijn wel factoren, die de stijging in waarde be vorderen. KERKNIEUWS. Zestal bij de Ned. Herv. Gem. te Delft (vac.-H. van Griethuysen): B. Batelaan, Hoogeveen, G. H. Beekenkamp, Huizen, M. van Grieken, Ameide, F. F J. v. d. PJassche, Jaarsveld, J. C. C. Trillaard, Scherpenisse en B. v. d. Wal, Hasselt. ONDERWIJ S. Zierikzee, 4 Mei. Zaterdagnamiddag had in de Ambachtsschool alhier de jaar- lijksche uitreiking van diploma's en de bevordering van leerlingen naar hoogere klassen plaats. De voorzitter der Vereeniging tot in standhouding van genoemde school, de heer J. A. de Bruyne, opende deze plechtigheid, die door bet Dagelijksch Bestuur der gemeente, den Secretaris, de Commissie van Toezicht, door ouders en leden der Vereeniging werd bijgewoond, met een inleidend woord, waarin hij aan de autoriteiten en belangstellenden dank bracht dat zij aan de uitnoodiging tot bijwoning hadden gevolg gegeven. Hij wees er op, dat deze dag een belangrijke beteekenis heeft, omdat het nu 25 jaar geleden is, dat de Ambachtsschool bestaat. Zij werd den 19den Februari van het jaar 1883 geopend in het oude gebouw, dat voor een nieuw heeft plaats gemaakt. Het bestuur heeft gemeend deze gebeurtenis niet feestelijk te herdenken, omdat bij de opening van dit gebouw de stichting herdacht en feestelijk gevierd is. Daarbij komt, dat de meeste personen, die bij de stichting betrokken waren, er niet meer zijn. Over van hen is alleen de heer Couvée, die wegens een sterfgeval hier niet aanwezig is. De eerste directeur van de Ambachtsschool, de heer W. Timmermans, is indertijd door een noodlottig ongeval getroffen. Dit alles gaf het bestuur aan leiding niet feestelijk den stichtingsdag thans te herdenken. De voorzitter betuigde alsnog zijn leedwezen, dat de heer Koevoets, leeraar in het smeden, door een ernstige ziekte verhinderd is hier tegenwoordig te zijn. Spreker las hierop de namen der leerlingen voor, die naar een hoogere klasse overgingen. Bevorderd werden: van de 3de naar de 4de klasse: Schilders: C. M. Pape, A. Phernambucq, A. A. Rombouts, T. J. Kloet, C. den Dekker; van de 2de naar de 3de klasse: Timmerlieden: M. Geleljnse, M. Verjaal, R. J. Barentse, J. C. Quist, L. C. Boot, J. Boogerd, A. C. Verton; Smeden: J. A. v. d. Klooster, Joh. Verton, T. R. Bossert, R. Goettsch, I. H. Peute, L. M. Padmos Schilders: J. J. Versteeg, Albert de Hooge, P. Geleijnse, P. A. Schultz, P. Brouwers, J. Dekker; van de 1ste naar de 2e klasse: Timmerlieden: J. J. H. Bouterse, J. M. de Glopper, J. C Kosten, P. M. A. Dekker; Smeden: C. Versteeg, I. M. v. d. Ploeg, H. Krakeel, M. Beije Az., M. Beije Mz., P. J. Morijn, C. Corbeel Schilders: Jacobus Schultz, B. Schaleven, W. J. Gelok, J. L. Schelling. De voorzitter, de bevorderden toe sprekend, wenscht hen geluk, en spreekt de hoop uit, dat zij ook het volgend jaar kunnen bevorderd worden. Dit jaar is ijverig gewerkt. Ook over het gedrag zijn weinig klachten ingekomen. Het diploma werd alsnu uitgereikt aan hen, die hun schooljaren hebben voleindigd. Veel is echter nog voor hen in de praktijk te leeren, zooals de voorzitter hun voor oogen hield. De leerjaren zijn voor hen nog niet voorbij. Hij hoopt, dat zij de school, waarvan zij leerlingen zijn geweest, eer zullen aandoen. De leerlingen van deze school krijgen in den regel allen plaats bij patroons. Moge dit ook thans bij hen allen het geval zijn. Uitgereikt werden diploma Smeden: aan P. Verton, J. A. M. Kenens, B. Schell en A. Ornee; diploma Timmerlieden: aan P. N. Evertse, H. P. Moelker, P. M. Zoeter, en O. A. van de Klippe diploma Schilders: aan B. de Leeuw en A. A. Lemson. Alle gediplomeerden kregen als herinne ring aan de school de gereedschappen mede, die zij zelve hadden vervaardigd. De gediplomeerde P. N. Evertse, die reeds te Gouda een plaats gevonden heeft, bedankte namens de gediplomeerden het Bestuur, voor hetgeen het ten behoeve van de leerlingen gedaan heeft, den directeur der Ambachtsschool, den heer Pomes, en de leeraren, de heeren Vermunt, De Vos en Koevoets, voor het verstrekte en genoten onderwijs. Hiermede was de plechtigheid geëindigd, en ging men in de verschillende ruime lokalen de door de leerlingen vervaar digde werkstukken bezichtigen. Onze ruimte laat niet toe in bizonderheden te treden, maar dit kunnen wij wel getuigen, dat hetgeen wij te zien kregen, ons den indruk gaf, dat op de Ambachtsschool alhier uitstekend onderwijs gegeven wordt, dat voornamelijk op de praktijk gericht, In staat is degelijke ambachtslieden te vormen. Het zal morgen vijf-en-twintig jaar geleden zijn, dat de eerste steen voor school C gelegd werd. De Geneeskundige Staatscommissie te Leiden bevorderde tot semi-arts mej. A. C. - Vorstheuvel la Brand van Zierikzee. Bij het te Breda gehouden examen voor onderwijzer slaagde o.a. de heer A. Ploeg te Dinteloord. RECHTSZAKEN. Meineed. Voor de rechtbank te Middelburg werd jongstleden Vrijdag in hooger beroep behandeld een zaak tegen een persoon uit lerseke, wegens jachtwet overtreding door den kantonrechter te Goes veroordeeld. Tegen één der getuigen A. P., schipper te lerseke, werd rechtsingang verleend als verdacht van meineed en inmiddels de verdere behandeling der zaak geschorst. Keutjesmarkt. Bij vonnis der rechtbank te Rotterdam van 24 Maart werd J. H. bij verstek veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf wegens het op 11 Novem ber 1907 opzettelijk deelnemen aan een vechtpartij in het café van Kruijt te Brielle na afloop van de „Keutjesmarkt", waarbij zekere Romijn uit Zierikzee zóó hevig aan het linkeroog werd gewond, dat hij enkele weken onder behandeling van dr. K. de Haas te Rotterdam is geweest. Beklaagde nu was van dat vonnis in verzet gekomen en zoo diende Woensdag dat zaakje in het late middaguur. Ondervraagd, verklaarde beklaagde niet deelgenomen te hebben aan de vechtpartij, doch gehandeld te hebben uit zelfver dediging, omdat hij was aangevallen. Getuige Romijn diende een actie tot schadevergoeding in ten bedrage van f 150. Reeds vroeger was medegedeeld, dat zijn oogen door de mishandeling erg waren achteruitgegaan, en thans deelde hij met volle zekerheid mee, dat sinds dien tijd de oogen nog slechter waren geworden en dat hij zelfs door zijn bril zoo goed als niets meer kan zien. Dat hij bloemist is bij zijn vader, is zijn behoud; onder de menschen zou hij geen werk kunnen verrichten. Dr. de Haas, als getuige verschenen, heeft Romijn nog steeds in behandeling; volgens hem ging het linkeroog vooruit. Omtrent de schadevergoeding merkte hij op, dat het genoemde bedrag zeer laag was, want dat de verdiensten van zijn patiënt enorm zijn verminderd, tot 50 zelfs, zoodat het juiste bedrag wel 'n f 1000 beloopt. Beklaagde had drie getuigen a décharge meegebracht, wier verklaringen op hetzelfde neerkwamenze waren binnengekomen, hadden beklaagde klappen zien krijgen en waren weggegaan. Het O. M., waargenomen door mr. A. J. Blok, vroeg bekrachtiging van het vonnis. Uitspraken over 8 dagen. Post eu Telegrafie. Verplaatst de commiezen-titulair der posterijen en telegrafie L. C. C. van Hove (o. v.) van Zierikzee naar Gouda, D. G. van Eek van Rotterdam (telegraafkantoor) naar Zierikzee. De I Mei-viering. Amsterdam. Paleis voor Volksvlijt. Als sprekers traden op de heeren Wibant, Pothuis, Polak en Loopuit. Met genoegen werd het welslagen der demonstratie geconstateerd en de arbeiders opgewekt zich in dezen tijd van werkloosheid nog krachtiger te organiseeren en te ijveren voor den verkorten arbeidsdag en het algemeen kiesrecht. Er werd zoowel in de zaal als in den tuin vergaderd. Bellevue en Plancius. Door de vrije socialisten werden twee vergaderingen gehouden, een in het lokaal „Bellevue" en een In „Plancius". Deze meetings waren belegd door het Mei-comité, waarbij zich dit jaar 26 orga nisaties hadden aangesloten. De vergaderingen waren niet druk bezocht. De avondbetooging der sociaal-demo craten onder leiding van den Bestuurders- bond speelde zich dit jaar in de buiten wijken der stad af. Het Muiderpoortkwartier, dus het district III, wat naar Kamer, Staten en Raad soCiaal-decomocraten afgevaardigd heeft, kreeg gisterenavond den optocht door zijn straten. Te begrijpen dat hier heel wat menschen op de been waren en dat bijna van huis tot huis de belangstelling voor den stoet groot was. Tegen half-acht stonden de menschen al opgepropt aan de Mauritskade naar de opstelling van den stoet der betoogers te kijken. De samenstelling was al des daags, echter wat meer deelneming van organisaties nog en een grooter politie-escorte. Met fakkels en transparanten trok de lange stoet te ruim acht uur op. 't Ging langs de Oude Oosterbegraaf plaats, door de Von Zesen-, Dapper-, Domselaer-, Linnaeus- en Oostersparkstraat, over den Beukenweg en het Oosterpark naar het 's-Gravesandeplein. Geen lange afstand, maar toch duurde 't ruim twee uren eer de optocht zijn eindpunt ge naderd was. Er zat niet veel geestdrift in de betoogers. Ze schreden langzaam voorwaarts, uiterst kalm en gedwee, tusschen het cordon van politie-dienaren. Zoo af en toe werd er gezongen en de verschillende muziek korpsen speelden er lustig op los. Ook onze Beiersche straatkapel was weer van de partij. Ulrich is van alle markten thuis en speelt op bals, partijen, wedstrijden en nationale feestdagen. Gisterenavond hield hij zich ook kranig in de gelederen der socialisten. Als de stoet weer een tijdje vastgeloopen was en er eenige minuten halt gehouden moest worden, maakten dansje, zoodat er hier en daar nog al eens leuke tooneeltjes te constateeren waren, jolige omstanders op de maat der muziek een In sommige straten staken bewoners bij het naderen van den stoet Bengaalsch vuur af: de roode vaan. Overigens viel er niets bizonders voor en was het beloop als andere jaren. Te Haarlem werd de 1 Mei-dag dit jaar gevierd door twee algemeene organisaties vanwege een comité uit vrij-socialistische vereenigingen onder de leus„Op voor de algemeene werkstaking", in de muziek zaal van Sociëteits-Vereeniging, alwaar W. Beek en mej. Edelenboschvan Amsterdam, het woord voerden, afgewisseld door muziek en zang, en met een „cursus vergadering" waarin J. Goubitz, van Am sterdam, een spreekbeurt vervulde. Het Haarlemsche Arbeiderssecretariaat hield in zijn gebouw een samenkomst voor de aangesloten organisaties met een openbare avondbijeenkomst in den schouwburg. De heer Th. Bakker, predikant van Bolsward, voerde daar het woord. Te 's-Gravenhage werd de 1 Mei-dag op de gebruikelijke wijze gevierd. In eenige lokalen (Tivoli en Concordia) werden bijeenkomsten gehouden. Dien avond werd in Tivoli weder eene vergadering gehouden, na afloop waarvan de 1 Mei-betoogers, evenals ten vorigen jare, in optocht trokken langs de Veen- kade, Buitensingel naar het Jacob van Campenplein. Te Utrecht had het 1 Mei-comité in „De Eendracht" een openbare vergadering belegd, waarin als spreker optrad de heer B. Lansink, uit Enschedé. De vergadering was niet druk bezocht; slechts 26 personen woonden haar bij. Dien avond was er in hetzelfde lokaal feestelijke bijeenkomst met muziek en zang. Te Rotterdam is de 1 Mei-dag gevierd met een paar samenkomsten en een optocht. Dien morgen 8 uur waren aan den Goudschen Singel 50 bakkersgezellen samengekomen, die zonder vergunning een optocht wilden organiseeren, hetgeen tot verstoring van de orde aanleiding gaf. Toen een hoofdagent van politie proces verbaal wilde opmaken tegen den leider van het troepje, J. F. de L., verzette deze zich daartegen en sloeg met zijn parapluie naar den hoofdagent. Een ander politie agent bekam daarbij een bloedige verwon ding aan den neus. De L. werd daarop gearresteerd en naar het politiebureau in de Meermanstraat gebracht, waar proces-verbaal werd op gemaakt tegen hem en zijne vrouw, die mee had geholpen om de orde te verstoren. Te Leiden heeft Vrijdagavond de Leidsche Bestuurdersbond een vergadering belegd in de Stadsgehoorzaal, waar Mevrouw Henriette Roland—Holst eene rede hield over den strijd voor den achturendag en het Algemeen Kiesrecht. Er werden daarna nog een paar tableaux-vivants ver toond, betrekking hebbende op den arbeid en eenige liederen gezongen door mej. Betsy Vos en een quartet. Vervolgens ging een groote stoet met vaandels en banieren in optocht zingend langs onderscheidene straten. ATJEH. Bij een klewangaanval in Djeumpa op een groep infanterie, werden de sergeant Foiger, drie minderen en zeven dwang arbeiders gewond. In Peusangen werd de telefoon vernield. Het laatste maandverslag over Atjeh luidt ongunstig. Gemengd Nieuws. De Duitsche boot „Rickmers" is bij IJsland vergaan. De Duitsche Keizer wil het Heine- monument in het Achilleion op Korfoe door een buste van wijlen Keizerin Elisabeth van Oostenrijk doen vervangen. TELEGRAMMEN. Acte-examens Lager Onderwijs. Middelburg, 4 Mei. Geëxamineerd één heer, geslaagd K. W. Boelen te St.-Maartensdijk. 7 dames, geslaagd G. C. Bakker te lerseke; A. W. Schulling en H. W. van Malland, beiden te ZierikzeeH. Mooij te WemeldingeA. van Paassen te Goes; H. L. Meijers te Nisse. De examens zijn afgeloopen. Totaal geëxamineerd 48 heeren en 34 dames. Geslaagd 31 heeren en 27 dames.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 2