VARKENSHOKKEN Gemengd Nieuws. ADVERTENTIEN. w-mm vroeg groenten en bloemen wil hebben, moet zijn grond bewerken. Niet met fa- caliën, straatmest, bagger, zelfs niet met stalmest, bladmest, enz., maar met kunst mest, met een weinig, o zoo weinig kunstmest. Zeker, stalmest en bladmest zijn niet kwaad, zijn noodig zelfs, maar de tijd daarvoor is nu voorbij. Op het oogenbiik zijn er drie meststoffen, die ge aan uw tuin met succes kunt geven, die gij móet geven, om zooveel mogelijk nut en genot van uw lap grond te hebben. Koop zoo spoedig mogelijk, voor elke Are gronds die ge bezit, 4 K.G. superphosphaat, 8 K.G. patentkali en 6 K.G. chilisalpeter, te zamen kostende hoogstens 150 centen. Strooi de twee eerstgenoemde meststoffen aanstonds zoo egaal mogelijk over uwe bedden of perken en handel met het chilisalpeter als volgt. Een dag na het zaaien lost ge voor elke Are gronds 2 K.G. in water op en giet de oplossing over den bezaaiden grond. Is de grond vochtig ge noeg, dan zaait ge het zout er zoo gelijk mogelijk droog over. De rest bewaart ge en strooit ge uit tusschen de planten, als ze goed en wel op het bed of het park staan. Daarbij zorgt ge, dat ge aan die planten, welke volgens uwe meening het minst gunstig staan, het meest geeft. Een dergelijke bemesting in den tuin is zindelijk, gemakkelijk, doelmatig en goed koop. Zindelijk. Vergelijk eens de scheikundige meststoffen patentkali, chilisalpeter en superphosphaat met de gewoonlijk door u gebruikte. De eerste zaait gij-zelf met genot uit. Voor de laatste zocht ge gewoon lijk om hulp. Geen stank, geen gemors in den tuin. Gemakkelijk. Geen wagen, karren of tonnen, alleen eenige zakjes, een emmer of gieter, dien men toch noodig heeft. Doelmatig. De tuingewassen en bloemen behoeven alle tot hun ontwikkeling en bloei of vruchtvorming kali, stikstof en phosphorzuur, de drie genoemde schei kundige meststoffen bevatten die. Patent kali kan ten allen tijde gegeven worden, eveneens chilisalpeter. Het superphosphaat kan nog best uitgezaaid worden vóór de planten op het bed staan. Ook daarvan is dus geen scha te vreezen. De planten krijgen dus al het belangrijke wat zij behoeven, zonder last of schade te onder vinden. Goedkoop. Geen werkloon, geen last noch kosten om stalmest, faecaliën enz. te laten halen. Daarenboven nu kost de heeie bemesting f 1.50 (hoogstens) per Are. Bij welken anderen mest ook, betaalt men veel meer. Onze landbouwers schijnen hunne var kens te beschouwen als minderwaardige dieren, die nu eenmaal niet veel zorgen noodig hebben. Bovendien is er op een boerderij geregeld zooveel werk, dat er slechts weinig tijd kan overschieten voor de varkens. Eten geven, ja, dat doet men ze wel, en van tijd tot tijd het hok eens uitmesten, dat vergeet men ook niet, want den mest hebben de menschen noodig. Of dat evenwel zoo strikt noodig is daaraan twijfelen onze landbouwers wel eens, want het varken staat bekend als een morsig dier, dat gaarne in vuil en modder wentelt en er zelfs van eet. En zulk een beest zou ook al een goede verzorging eischen Qekheidmeenen onze boeren, en wie alleen oppervlakkig oordeelt, zou half geneigd zijn hun gelijk te geven. Maar iemand, die ooit een wild zwijn heeft gezien, zal gemerkt hebben, dat zulk een beest er volstrekt niet vuil en smerig uitziet, en wie in de gelegen heid was, wilde varkens in den natuurstaat gade te slaan, moet bemerkt hebben, dat ze wel van water houden om te baden en zich te verfrisschen, maar dat ze in 't woud steeds de properste plekken uitkiezen om te liggen en het heldere water opzoeken om te baden. En ook onze cultuurvarkens kiezen in 't hok de droogste ligplaats en scharrelen het strooisel bijeen op een hoop, om toch maar zeker een droge rustplaats te hebben. Van nature zijn onze varkens dus niet zoo morsig als men ze wil voorstellen, en daarop mag bij de inrichting der hokken wel degelijk worden gelet. De dieren loozen heel wat vocht, en wanneer de vloer er niet op ingericht is, dit snel af te voeren, lijkt het varkens hok al spoedig op een modderpoel en met strooisel kan men het haast niet droog houden, al gebruikt men er nog zooveel. Nu worden op veel boerderijen houten balken als vloer gelegd, maar de onder vinding heeft geleerd, dat de holle ruimte daaronder vaak tot een echté rattenkolonie wordt ingericht, en wie dit ontuig in zijn varkensstal heeft, ervaart spoedig, dat zulke diertjes niet best daar passen. Zulke houten vloeren kunnen ook moeilijk duchtig gereinigd worden, en dat is voor alle stallen toch hoogst noodzakelijk. De beste bodems voor varkenshokken lijken ons die van harde klinkers in cement gelegd of wel geheel van cement-beton, en dan wel zóó ingericht, dat het vocht geregeld goed kan wegvloeien. Het stroo en strooisel werpt men dan op 't hoogste gedeelte, waar men tevens een los houten vloertje van planken kan aanbrengen. Dc wanden zien we 't liefst van steen, tot op een hoogte van 1.25 M. met cement bestreken. Zulke hokken kan men altijd goed zuiver maken, zoodat de dieren daarin van be smetting weinig te lijden hebben. Varkens, als dikhuidige dieren, lijden nog al van de warmte, waarom een eenigszins be schutte plaats aanbeveling verdient. Het is daarom ook niet best, dat laag boven het hok zich een bergplaats van stroo bevindt, daardoor toch wordt de luchtigheid zeker geschaad. De ruimte boven het hok mag gerust 2 tot 3 M. hoog zijn. Wat nooit bij een varkensstal ontbreken mag, dat is een ruime loopplaats, liefst door boomen beschut en voorzien van een bassin, waarin het water ververscht kan worden. Hierin zullen de dieren ploeteren en plassen. De Visscherij wet in de Tweede Kamer. De molen onzer wetgeving maalt lang zaam, maar hij maalt fijn. Dit hoopt althans het visscherij-orgaan Onze Zoetwater- visscherij. Het Visscherij ontwerp, nu bij de Tweede Kamer in behandeling, is 21, zegge een- en-twintig jaren „in den molen" geweest. Drie opvolgende ministeries hebben aan het ontwerp gewerkt, nu onder het vierde zal de zaak haar beslag krijgen. Als de wet nu ook maar de blijken moge dragen van het vele werk, dat er voor verricht werd, zegt het blad. Dat de wet er komen zal, daarover is het blad gerust. Bepaald vijandig plaatste geen der leden zich tegenover haar. Intusschen moet erkend, dat een goede wettelijke regeling der visscherij zeer moeilijk is. De toestanden in de verschil lende streken van ons land en in de onderscheidene takken van visscherij loopen te zeer uiteen, maar we zijn het niet eens, zegt het blad, met den heer Tydeman, die voor een goede regeling meer verwacht van de wetenschap dan van de praktijk. Wanneer de visscherij hier te lande op de wetenschap moest wachten met het treffen van maatregelen ter verbetering, dan zou ze misschien nog wel vijftig jaar kunnen wachten op wetsherziening. Immers, het is juist een kenmerk voor de beoefe naren der wetenschap, om het nooit met elkander eens te zijnook niet over hetgeen noodig is tot verbetering van een bedrijf. Het blad spreekt verder den wensch uit, dat de erkenning der visscherij-vereeni- gingen als wettelijke organisatie niet verre meer mag zijn. Het acht het totstandkomen dezer vereenigingen één der hoofdvoor waarden om te geraken tot een rationeel visscherijbedrijf hier te lande, inzonderheid in onze polderwateren met hun vaak zeer sterk verbrokkelde visscherlj-perceelen, die echter te zamen één visscherijgebied vormen. Het blad b 1 ij f t het noodig vinden, dat ook voor het visschen met den hengel, en nog meer voor het visschen met de peur, een akte verplicht zal worden gesteld. Baiaaaigneia. 'n Goede jongen moet wat ondeugend zijn. Op dat standpunt stelde zich de Neder- landsche regeering ook, toen indertijd ons tegenwoordig Strafwetboek vastgesteld werd. Zij schreef toen, dat buiten het bereik der strafbare baldadigheid zouden blijven „niet alleen de jongen, die als De Ruyter, den top van den toren bestijgt, maar ook jongens, die in hooge boomen klimmen, elkander met sneeuwballen een gevecht leveren, in 't algemeen jongens, die datgene doen wat (al schijnen vele gemeentebesturen dit te vergeten) ieder, van wien de wereld later iets vernomen heeft, in zijn jeugd gedaan heeft". En zij voegde er niet onaardig bij„Het is de aangename plicht van ouderen om van kinderen, ook van die van anderen, eenigen last te hebben en te bedenken, dat van jongens, die nooit door baldadig heid iemand doen schrikken, weinig of niets terecht komt". Zij wenschte daarom de politie en, in 't uiterste geval, den kantonrechter alleen te doen optreden, wanneer tegen personen of goederen eenige baldadigheid wordt ge pleegd, waardoor gevaar of nadeel kan worden teweeggebracht. Zoo is dan ook ons artikel 424 vastgesteld. De N. R. CL meent evenwel, dat er ook baldadigheden zijn, die onder de mis drijven mogen gerekend worden, die onder andere strafbepalingen vallen en waarop zwaarder straffen gesteld zijn, zooals be- leediging door feitelijkheden, mishandeling en vernieling of beschadiging van goederen. Juist van de laatste soort moesten dezer dagen treurige staaltjes vermeld worden, waarover een volk, dat tot de beschaafde natiën wil gerekend worden, zich heeft te schamen. (Bedoeld wordt blijkbaar de beschadiging van de Justus v. Maurikbank in het Vondelpark te Amsterdam). Is deze verwildering in den laatsten tijd toegenomen Was zij eenige jaren geleden even groot of minder? Van die vragen schijnt ons de beantwoording van onder geschikt belang, zegt het blad. Grooter of minder groot dan vroeger, zij is te groot om er in te kunnen berusten. Dit kwaad dient bestreden, door verschillende midde len, langs alle wegen. Door versterking van bewaking, opdat de daders ontdekt, en vooral de op heeterdaad betrapte, on middellijk gevat kunnen worden, door sneller berechting en straffen, die indruk maken, Tegen blindedarm-ontsteking. De Geneesk. Ct. beveelt ter voorkoming van het ontstaan van blindedarm-ontsteking het volgende aan: le. Kauw uw spijzen goed. vóór ge deze binnenslikt. 2e. Maak u bij het gebruik van spijzen niet aan overdaad schuldig. 3e. Zorg voor een geregelde ontlasting. Met deze voorzorgsmaatregelen zal men allicht niet alleen blindedarm-ontsteking, maar ook andere ziekten kunnen voor komen. Van de werl der firma Otto Zonen te Krimpen a/d. Lek. is met goed gevolg te water gelaten de stalen sleepkaan „Elix", groot ongeveer 700 ton, gebouwd voor rekening van den heer J. Baier te Duisburg. De kiel is gelegd voor een sleepkaan van ongeveer 1000 ton. „7 Vraditje". Te Groningen werd een „vrachtje" op de Lemster boot ge smeten. „Maar ergens aan wal zetten", werd er bij geroepen, „'t komt er niet op aan waar". Van niet veel waarde dus, dat vrachtje. Te Bergum werd het gelost. Het was een mensch. En deze mensch zocht aller eerst naar een herberg en dronk zooveel, dat hij weer „een vrachtje" werd. Toen werd „het" naar het cachot vervoerd. De man weigerde alle voedsel, en zei maar liever te willen sterven. Men haalde dokter er bij en deze verklaarde, dat de man door uitspattingen en misbruik van sterken drank geheel was uitgeput. Zoo lag het „vrachtje" van iedereen verlaten in het cachot te Bergum. En toch was hij eens een man geweest, die t 80,000 bezat, en een akte voor wis kunde gehaald had. De drank had hem schipbreukeling gemaakt op de levenszee. Geparfumeerde dameshoeden, dat zal dit voorjaar het modernste zijn. De hoeden zullen gegarneerd worden met bloemen, die met het natuurlijk parfum besprenkeld worden. De voorkeur genieten meiklokjes, rozen, viooltjes en heliotrope. In ieder bloemkelkje laat men een druppel parfum vallen, en de geheele hoed geurt als een bouquet. Het geheim der diamanten. De van oplichting verdachte Fransche ingenieur Lemoine, die te Parijs onder borgstelling uit de voorloopigo hechtenis is ontslagen ondanks het protest van den klager, Julius Wernher, is thans te Londen en verklaart zich bereid om diamanten te maken men weet, dat hij beweerde, het geheim daarvan ontdekt te hebben en dat Wernher hem daarvoor een millloen francs had voorgeschoten onder getuigen, wanneer men hem er de middelen toe verschaft. Vier Engelsche geleerden, wier onpartijdig heid boven elke verdenking is verheven, hebben zich als getuigen aangeboden en men tracht thans het laboratorium van Soutli Kensington voor Lemoine ter be schikking te krijgen, teneinde hem in staat te stellen, de echtheid van zijn uitvinding te bewijzen. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Stavenisse, 22 April. Bij de op heden alhier gehouden aanbesteding van de werken tot dijksverhooging enz. aan den calam. polder „Oud-Kempenshofstede", waren inschrijvers de heeren: J. Baptist Koch, Hansweerd f 19700. J. Geluk, Tholen- 22444. C. Bolier Cz., Bruinisse -22828. L. Wesdorp, Stavenisse -22890. L. van de Velde, Bruinisse -22950. F. van der Hulle, Oosteriand -23136. L. M. Geluk, Tholen -23200. J. Duynhouwer, Scherpenisse -23600. A. Vriens, Bergen-op-Zoom -23600. J. Lindenbergh Cz., Weineldinge- 23785. F. Teijsen, Putten-23970. M. Kleppe, Scherpenisse - 24449. C. Zanen, Ammerstol -24520. J. de Jonge, Middelburg -24596. H. de Kluiver, Siiedrecht -24620. H. M. van Bezooijen, Scherpenisse - 24700. jac.s van Drongelen, Hoek -24700. Aart Zanen, Ammerstol. -24900. A. Jacobs, rjoes -28100 A. Foudraine, Uoes 25,ü0- C. L. van Dalen, Stavenisse -25272. J. M. Dekker, Brouwershaven -25300. C. de Jong, Hardlnxveld -25480. A. Dubbelman, Dordrecht- 25520. P. Bezuijen, Scharendijke -25600. I.' SmteAz8:, Hardinxveld -25799. Joh. Elenbaas, St.-Annaland -25800. J. H. Berrevoets, Zierikzee -25900. A. de Jong, Ammerstol- 25900. J. Knuist, St.-Maartensdijk -25937. C. Poot, -25985. H. J. Romeijn, Burgh -26000. Raming f 26087,43. Landbouw en Veeteelt. Men meldt uit het eiland Tholen: Paasch-Maandag gaf liefelijk weer en April deed zijn naam op dien dag geen oneer aan! „April doet wat hij wil!" liet zich dit jaar op genoemden dag al zeer geduchtig gevoelen, want 's morgens had het hard gevroren, zóó hard, dat het bepaald ijs gemaakt had, wat natuurlijk vooral voor de jonge vlasplanten aller schadelijkst is geweest. En verder sneeuw en hagelbuien, die heel wat koud nat brachten. Neen, het voorjaar 1908 onder scheidt zich niet erg gunstig. Op Zuid-Beveland heerscht op vele stallen groot gebrek aan veevoeder, zoodat sommige landbouwers noodgedrongen hun vee in de weide moeten doen. Dienten gevolge en ook in verband met het feit, dat er door het schrale weder we'nig uitzicht bestaat, dat de weiden spoedig van gras zullen zijn voorzien, is er een levendige vraag naar hooi, waarvoor gaarne f 30 per 1000 K.G. wordt besteed. RECHTSZAKEN. De rechtbank te Arnhem heeft den schoenmaker G. J., uit Nijmegen, wegens PREDIKBEURTEN in onderstaande gemeenten van Schouwen en Duiveland. Zondag 26 April 190 8. Geref. Kerk te Zierikzee: 'sVoorm. tien ure: Leeskerk; 's avonds zes ure: ds. Laman. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstraat. Zondag 26 April, 's voormiddags tien ure: Kinderkerk; 'savonds half zeven ure: de heer C. Taanman, evangelist. Herv. Kerk te Kerkwerve: 'sNam. twee ure: ds. De Leur van Zonnemaire. Herv. Kerk te Serooskerke: 'sVoorm. half tien ure: Bevestiging van den nieuwen predikant ds. Pols door ds. Van Wessum van Hiaure en Bornwerd bij Dokkum; 'snam. twee ure: ds. Pols. (Intrede). Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ure: ds. Van der Linde. Herv. Kerk te Renesse: 'sVoorm. half tién ure: ds. Van Veen. Herv. Kerk te Noordwelle: 'sNam. twee ure: ds. Van Veen. Herv. Kerk te Haamstede: 's Nam. twee ure: ds. Van der Linde van Burgh. Qeref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Koolstra. Oud-Qeref. Kerk te Haamstede: Driemaal Leeskerk. Herv. Kerk te Eikerzee: 'sVoorm. half tien ure: ds. Reus. Qeref. Kerk te Eikerzee: Geen opgaaf ontvangen. Herv. Kerk te Brouwershaven: 'sVoorm. tien ure: ds. Van den Broek. Qeref. Kerk te Brouwershaven: 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Zonnemaire: 'sVoorm. half tien ure: ds. De Leur. (Doops- bediening). Qeref. Kerk te Zonnemaire: 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure:ds. Van Sdiaik. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Wisse. Herv. Kerk te Noordgouwe: 'sVoorm. half tien ure: ds. Schouten. Herv. Kerk te Dreischor: 'sVoorm. negen ure: ds. Van de Griend. (Be diening H. Avondmaal). Deze Godsdienstoefening begint om negen uur wegens vacatuurbeurt te Stavenisse. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Nam. twee ureds. Kamsteeg van Sirjansland. •Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 'sVoorm. half tien ure: Geen dienst; 'snam. twee ure: ds. Van der Linden. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ureds. Laman; 's avonds half zes ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 'sVoorm. 9 ure, 'snam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosteriand: 'sVoorm. half tien ure: Geen dienst's nam. twee ure: ds. Waardenburg van Bruinisse. Qeref. Kerk te Oosteriand: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 'savonds zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 'sVoorm. half tien ure: ds. Kamsteeg; 's nam. twee ure: Geen dienst. Herv. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 's avonds half zes ure: ds. Waardenburg. Geref. Kerk te Bruinisse: 'sVoorm. half tien ure en 'savonds vijf ure: ds. De Jager. Oud-Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: de heer Remeijn van Krabbendijke. Evangelisatie te Bruinisse: 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Gewone dienst. Evangelisatie Jerufil II: 'sVoorm. tien ure en 's avonds half acht ure: Gewone dienst. moordpoging op een meisje, overeen komstig den eisch van liet openb. min., veroordeeld tot twee jaren gevangenisstraf. De boekbinder C. G., uit Nijmegen, beklaagd van doodslag van een meisje, verdronken in een bermsloot, werd wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. De eisch was vier jaren. De Meijier en Pliester teekenden hooger beroep aan van het vonnis der Arnhemsche rechtbank. De officier van justitie bij de arr.- rechtbank te Leeuwarden heeft cassatie aangeteekend tegen het vonnis van die rechtbank, waarbij de heer F. C. F., predikant bij de doopsgezinde gemeente te Makkum, van rechtsvervolging ontslagen en daaTdoor uitgemaakt werd, dat een cathechisatielokaal geen schoollokaal is in den zin der Wet van 4 December 1872 (5/. BI. no. 134) op de besmettelijke zi» kten. Zeetijdingen. Zierikzee. uitgeklaard' 20 April. De barge May-Queen", kapt. T. Strange, met superphosphaat van Dordrecht naar Engeland. INGEKLAARD: 23 De barge „Varuna", kapt. H. Salmons, van Engeland naar Pruisen. Burgerlijke Stand van Zierikzee. Geboren: 22 April. Een dochter van M. Reijnhoudt en A. A. Bastiaanse. Gehuwd: 22 April. A. van Bloppoel, 23 j., jm. en J, van Oost, 28 j., jd. Overleden: 18 April. N. Leeuwe, 40 j., echtgenoot van C. C. Polak (overleden te Noordgouwe). 21 C. Verhage, 1 m., d. 22 J. M. Pankow, 31 j., echtgenoote van L. Stoel. MARKTBERICHTEN. Zierikzee, 23 April. Van tarwe was een matige aanvoer, prijzen volgens noteering, alles ging geregeld van de hand. Essex-Tarwe f 7,50 a f 8,20; wintergerst f 5,25 a f 5,60; zomergerst f 5,25 a f 5,40; haver f 3,75 k f 4; bruine boonen f 7 A f 11. Aardappelen f 2,25 a f 2,35. Hooi, meer vraag, f 24 a f 26. Stroo, geen handel. Middelburg, 23 April. Ter graanmarkt van heden bestond de aanvoer hoofd zakelijk uit tarwe en witte boonen. Overige artikelen komen niet meer voor. Tarwe en paardenboonen 25 cent hooger, witte boonen 50 cent lager. De prijzen waren als volgt: nieuwe tarwe f 7,50 k f 7,75; rogge f 6,50 k f 6,75; zomergerst f 5,25 k f 5,50; haver f 3,50 a f 4; paardenboonen f 7,50 a f 7,75; witte boonen f 9,75 a f 10,75. Officieel Marktbericht. BOTER 0,56 en f 0,62} per 5 H.G. KIP-EIEREN 0,65 en ƒ0,80 per 25 stuks. KLEINE EIEREN ƒ0,55 en ƒ0,62) per 25 st. EEND-EIEREN 1,— per 25 stuks. Zierikzee, 23 April 1908. De Marktopnemer J. J. VAN DEN BOUT. STOOMBOOTDIENST MIDDELBURG--ZIERIKZEE. APRIL MEI. AMSTERDAMSCHE TIJD. Van Middelburg: 'imidd. 4,- smorg. 7,30 Maand. 27 Dinsd. 28 Woens. 29 Dond. 30 Vrijdag 1 Zaterd. 2 7,30 7,30 7,30 7,30 7,30 7,30 Van Zierikzee: 'smorg. Zaterd. 25 7,30 Zond. 26 naar Cortgene 7,30 terug naar Zierikzee 9,— Zondag 26 naar Middelburg 11,30 Maand. 27 Dinsd. 28 Woens. 29 Dond. 30 Vrijdag 1 Zaterd. 2 3- 3,- 3- 3- 3- 3- Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der boot, 'tijdig voor de ochtendrelzcn op den vooraf- jaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor len wagen van Catsche veer, zal om een bij wagen naar Goes worden getelegrafeerd. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders M. KLOET en J. NOORTHOEK j den 28sten April hunne 40-jarige I Echtvereeniging te herdenken. 1 Haamstede, April 1908. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Hartelijk dank aan allen, die be langstelling toonden bij gelegenheid van onze 45-jarige Echtvereeniging. Ouwerkerk, 25 April 1908. M. HAGE en Familie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 6