Zij was nog slechts kort uit de gevange nis ontslagen. De aangehoudene is hedenmorgen naar hier gebracht en aan het bureau Reyer Anslostraat geconfronteerd met de dienst bode van freule Boddaert en den koetsier, die haar gereden heeft, welke beiden haar beslist als de blauwe dame herkenden. Vanmiddag onderging zij een verhoor van den commissaris op het Leidsche plein, den heer Dusser de Barenne. Onder het opschrift: „Ellendige toe stand" schrijft de Tel.: Te Amsterdam is weer een ontzettend stukje ellende blootgelegd. Een bezoeker van „Liefdadigheid naar Vermogen" kwam dien morgen een huis binnen in de Rozen straat, of liever gezegd, poogde er binnen te gaan. Want de verregaande toestand van vervuiling en verdierlijking, waarin hij het gezin aantrof, deed hem terugdeinzen. Daar wentelde in een één-kamerwoning een moeder met vijf kinderen zich in het vuil rond in den waren zin van het woord. Afschuwelijk en in-treurig was zulk een staat van armoede en vervuiling. Het jongste kind van 10 maanden lag naakt in den bijna naakten schoot der moeder; de andere 4 kinderen, van onderscheidenlijk 4, 6, 8 en 9 jaar, waren in lompjes ge huld en liepen over van het onrein. De vader was voor eenigen tijd naar Duitsch- land getrokken en had niets meer van zich laten hooren. De vrouw trachtte nu en dan 's avonds met sinaasappelen wat te verdienen. Onze armbezoeker begreep, dat spoedige hulp hier dubbele hulp beteekende. Hij begaf zich aanstonds naar den heer Jonker, directeur van „Toevlucht voor Onbehuisden" en vertelde de treurige geschiedenis. De heer Jonker begreep, ging aanstonds mede, maar vroeg den hoofdcommissaris van politie te voren om twee brancards, die naar de Rozenstraat gedirigeerd werden. In het woonhol gekomen, schrikte zelfs de heer Jonker, die heel wat toestanden heeft medegemaakt, voor het ontzettend vuile en treurige schouwspel terug. Hij trachtte de vrouw te overreden, met haar kinderen mede te gaan naar het „Toevlucht van Onbehuisden" (Oude Wilhelmina- gasthuis), maar zelve wilde ze niet mee, gaf wel na eenige oppositie haar kinderen af. Deze stumperdjes zijn toen in de brancards overgebracht, en hebben in het Tehuis, onder de goede zorgen des heeren Jonker, een wedergeboorte ondergaan. De kinderen hadden ergen honger en waren allen door vervuiling verwond. Men zou nog trachten de moeder over te halen om haar ellendig verblijf te ver laten en in het Tehuis bij haar kinderen te komen. 's-Gravenhage, 6 April. In de raads vergadering van 23 Maart 1908 werd om praeadvies in handen van Burgem. en Weth. gesteld de motie van den heer K. ter Laan, inhoudende het voorstel om Z. K. H. Prins Hendrik te brengen op het kohier voor den Hoofdelijken Omslag. Burgem. en Weth. geven den raad in overweging het in de motie vervatte voor stel niet aan te nemen. De Minister van Oorlog heeft den korps commandanten der infanterie machtiging verleend, om de miliciens, behoorende tot de 3e ploeg van het blijvend gedeelte der lichting 1907, voor zoover zij niet zijn toegelaten tot het vrijwillig verblijf tot versterking van dat blijvend gedeelte, onverwijld in het genot van groot verlof te stellen. Scheveningen6 April. Toen de schokker „SCH 3" Vrijdagmorgen visschen- de was, kwam de „O. 75" in het gezicht, welke recht op den schokker aanhield. Toen hij op korten afstand genaderd was, werd een boot van het Belgische vaartuig in zee gebracht met drie matrozen, die aan boord van den schokker sprongen en daar mededeelden, dat hun vaartuig zinkende was. Aan boord bevonden zich nog de schipper en een matroos. Wijl de schokker met slechts twee koppen bemand is, zou één der schokker- lieden de twee schipbreukelingen gaan halen, mits één der Belgen medeging. Dezen weigerden dit echter, zoodat de Scheveninger Leen Rog geheel alleen in de boot stapte en naar de smak roeide en van daar de beide mannen afhaalde. Volgens den schipper was in één uur tijds het vaartuig half vol water geloopen, zoodat het schip nog slechts korten tijd drijvende kon blijven. De schokker bracht nu de vijf personen alhier aan wal. Later werd het verlaten vaartuig aan getroffen door den logger „SCH. 410", welke drie man van zijn bemanning daarop plaatste, die de smak nabij de Schevening- sche haven brachten en deze bij laag water binnenvoeren. Het vaartuig geraakte echter vast en zit nu in de buitenhaven nabij het Noorder- hoofd aan den grond. Aan den reeder August Brunet, te Ostende, is bericht gedaan van het voor gevallene. Schiedam, 6 April. Zaterdagavond bemerkte een dame, die van hier per spoor naar Den Haag ging, reeds vóór dat de halte Kethel bereikt was, dat zij een reticule, waarin een bedrag aan bankpapier van f 1350, kwijt was. De politie stelt een ofiderztjek in. Rotterdam, 7 April. Gisterenmorgen vond de negen-jarige H. P. S. op de Zwaanshol een pakje, waarin zes nikkelen horloges waren. Hij bracht die bij de politie met de mededeeling dat hij ze, ten halve onder den grond verborgen, bij het spelen had gevonden. De recherche alhier stelde op diezelfde plek een nader onderzoek in en vond weldra nog acht andere heerenhorloges en 5 zilveren dameshorloges, zoomede een ringetje met een steentje er in. Men vermoedt dat het een en ander van inbraak afkomstig is. De alhier gehouden Landbouw tentoonstelling werd wederom begunstigd door goed weêr en dan ook druk bezocht. Door het mond- en klauwzeer, was van het magere vee minder aanvoer; over het algemeen liet de kwaliteit der inzendingen niet te wenschen. Melkkoeien waren er weêr prachtige, terwijl ook de stieren van goed gehalte waren. Van verschillende fabrieken waren land bouwwerktuigen teropluisteringingezonden. Bekroond werden o. a.voor gemest vee 2de prijs, f 40, J. B. Lanen te Nieuw- Vosmeer, 4de prijs, f 10, C. W. Hanse te Ellemeet. Door onbekende oorzaak stortte gisterenmiddag om 5 uur een stelling van ongeveer 10 meter hoogte, staande voor in aanbouw zijnde panden aan den Oostzeedijk, hoek Waterloostraat, plotseling in. Op de stelling bevonden zich de metselaar J. K., en de timmerman A. F. Gerekend de aanzienlijke hoogte van den val kwamen beiden er vrij goed af; de metselaar kreeg inwendige kneuzingen en de timmerman brak het linkerkuitbeen. Na op hun werf te Papendrecht gebouwd te zijn is door de heeren J. en A. van der Schuijt te Rotterdam, een snelvarende stoomboot in de vaart gebracht, met den naam van „Bergen-op-Zoom". Deze boot ziet er keurig netjes, tevens degelijk en flink uit; de inrichting laat niets te wenschen over. Maandag is zij begonnen om een geregelden goederen dienst te onderhouden van Schiedam via Rotterdam op Bergen-op-Zoom. Naar wij vernemen, heeft de firma A. Kreijmborg Co., wier hoofdzetel geves tigd is te Amsterdam, rechten verkregen op een complex gebouwen, Binnenweg hoek Eendrachtstraat te Rotterdam, die grootendeels zullen worden gesloopt en herbouwd in een moderne kleedingszaak. De gezamenlijke huizen hebben meer dan 600 M2. oppervlakte, en aan de ééne straat een front van 40 Meter. Genoemde firma is nauw verwant aan de firma Kreijmborg Co., Den Bosch- Middelburg, waarmede gezamenlijk wordt ingekocht. 's-Hertogenbosch, 6 April. Iets wat misschien nog nooit in het Nederl. leger is voorgekomen, heeft zich in den nacht van Zaterdag op Zondag in deze stad afgespeeld. Een tweetal veldartilleristen op stalwacht zijnde, hebben midden in den nacht twee der beste paarden weten te ontvoeren en hebben daarmee een nachtelijke wedren gehouden op den Pettelaarschen weg. Zij schijnen daarbij nog al wild te werk te zijn gegaan, want één der paarden is zóó hevig tegen een boom terecht gekomen, dat het er bij bleef liggen en gisteren morgen per kar naar de kazerne werd vervoerd. De beide artilleristen zitten thans in de cel. Uit Stad en Provincie. Zierikzee, 8 April. Bij kon. besl. is aan den heer Ch. W. Vermeys, op zijn verzoek, met ingang van 1 Mei a.s. eervol ontslag verleend als burgemeester dezer gemeente. Bij kon. besl. is met ingang van 20 dezer benoemd tot burgemeester der gemeente Vianen jhr. J. C. F. Heufft, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Dreischor. De schietvereeniging „Ons Qenoegen" alhier, welke geregeld hare wekelijksche oefeningen en vergaderingen houdt op de schietbaan van de sociëteit „Ons Genoegen", besloot Zondag 1.1. tot het organiseeren van een vier-weekschen wedstrijd voor hare leden. De daartoe vastgestelde Zondagen zijn 26 April en 3, 10 en 17 Mei. Wij hopen den uitslag later in ons blad te kunnen mededeelen. Waar de strekking van dezen wedstrijd is, de ambitie in het schieten door het uitloven van eenige prijzen nog meer aan te wakkeren, wekken wij gaarne hen, die zich in die hoogst nuttige en aangename sport wenschen te oefenen, op, zich alsnog als lid van die vereeniging op te geven. Aan onzen vroegeren stadgenoot G. J. Kooman Wz. is uitgereikt als no. 1 het diploma van den gehouden 2-jarigen cursus voor Landbouw en Fruitteelt, ge houden te Frederiksoord, op 6 April j.l., onder leiding van de heeren H. Stienstra, D. Cuperi en H. de Greeff. De officier van gez. Ie klasse W. A. de Looze wordt 11 dezer te Vlissingen geplaatst. Door de gemeente-politie is proces verbaal opgemaakt tegen J. G., geboren te Uden den 22en Juni 1888, huisvrouw van J. van S., gedomicilieerd te's-Hertogenbosch, die bij gelegenheid, dat ze in de Raven straat alhier, hare waren te koop aanbood, van de gelegenheid, dat de bewoner te lang weg bleef, gebruik maakte eenig geld uit den parapluie-stander te stelen, dat daar was neergelegd tot betalen van beursgelden, die des Maandags worden opgehaald. In de op 7 April j.l. te Middelburg gehouden vergadering der Zeeuwsche Spoorboot-Maatschappij, werd het dividend bepaald op f 31 per heel - en f 21 per half aandeel. Tot commissaris werd herbenoemd de heer J. van der Vliet Cz. te Zierikzee. De maréchaussée uit Oostburg, die onlangs deserteerde en zijn paard verkocht, doch zich later vrijwillig aanmeldde, zal zijn verderen diensttijd als huzaar te 's-Gravenhage uitdienen. Voor het op 29 Juni te Zevenbergen te houden internationaal festival, uitge schreven door Zevenberg's Mannenkoor, hebben zich Hftmuziek- en 9 zanggezel schappen aangemeld. Bruinisse. Het muziekkorps van de „Dufa", welk vaartuig in de Tramhaven te Zijpe lag, bracht Maandagavond een be zoek aan deze gemeente. Na een paar nommers voor de woning van den burge meester gespeeld te hebben, werd eene wandeling gemaakt door eenige straten. Bij het verlaten van het dorp werden nog een paar stukken gespeeld voor de woning van den dokter. Op het hooren van de muziek kwam ieder naar buiten en een groote menigte volgde de spelende schepelingen. Een en ander bracht veel levendigheid en drukte in de gemeente. Ierseke. Vrijdagavond omstreeks 5 uur had de hoogaars Y. E. 79, schipper A. J. Dijkwel, het ongeluk op de Stavenisse Slikke of het zoogenaamde Scheld zijn geheele tuigage overboord te zeilen, ten gevolge van den hevigen wind en hooge zeeën. Gelukkig was hulp spoedig aan wezig en gegeven door de hoogaars Y. E. 4 van den heer Lindenberg, schipper J. Griep, welke bovengenoemden schipper op sleeptouw nam en naar de Tramhaven Zijpe sleepte. Wonder boven wonder liep alles zonder persoonlijke ongelukken af. Arnemuiden, 6 April. Dezer dagen ontving de burgemeester dezer gemeente van een advocaat en procureur een schrijven, waarin deze informeerde naar een bedrag van 42 millioen gulden, dat zou worden bewaard in een kist op het raadhuis alhier en dat de gemeente niet genegen is af te staan. Het ware te wenschen, dat de zegsman van dien advocaat eens kwam helpen zoeken, en aanwees, waar die som te vinden is. Middelburg. Naar wij vernemen kan in de eerste dagen van Mei de eerste aan besteding van de gebouwen voor „Vrede rust", het Zeeuwsche Krankzinnigengesticht bij Bergen-op-Zoom verwacht worden. De 4 pCts. Jeening van f 200.000 ten behoeve van de Vereeniging tot Christelijke verzorging van Krankzinnigen in Zeeland, voor het door die vereeniging bij Bergen-op-Zoom op te richten krank zinnigengesticht „Vrederust", is zoo goed als volteekend. De Commissaris der Koningin stelde beschikbaar een verguld zilveren medaille voor den wedstrijd der Schietvereeniging „Middelburg" op 17 dezer en volgende dagen. Maandagmiddag was een 18-jarige landbouwerszoon een ander landbouwer te Westkapelle behulpzaam bij het spannen van een twee-jarig paard voor een veld- gang. Het dier werd schichtig en liep met de slee in de ronde. De jongeling kreeg daarvan een slag, waardoor één zijner beenen brak. De breuk is niet gevaarlijk. Vlissingen, 6 April. Achttien werk lieden hadden dezer dagen een aardig buitenkansje. Zij legden elke week een dubbeltje weg en speelden daarvoor een tientje in de Staatsloterij. Op hun nummer viel nu een prijs van twintig duizend gulden; en elk kreeg f 94. Men schrijft ons uit Vlissingen De vrijzinnige kiesvereeniging te dezer stede heeft onder hare leden zoowel hen die tot de vrije-llberalen^ als tot de unie liberalen en vrijzinnig-democraten kunnen gerekend worden. Tot nog toe gaven de meer of minder democratische gevoelens wel eens aanleiding tot gedachtenwisseling doch van een bepaalde scheuring was niets te merken. Thans evenwel heeft de Vereeniging een beslist democratisch be sluit genomen, waardoor de gematigde leden wel niet zooveel neiging zullen blijven gevoelen om in de Vereeniging te blijven. Deze scheuring is een gevolg van een beslissing naar aanleiding van de Donderdag te houden herstemming voor een lid van den Gemeenteraad in het 3de district. In herstemming komen de heeren H. J. Tichelman (anti-rev.) en L. van Aartsen (lib.), die bij eerste stemming resp. 250 en 147 stemmen bekwamen. De sociaal-democratische candidaat, de heer P. W. Hendrikse, verkreeg toen 131 stemmen. De sociaal-democraten hebben dus grootendeels de beslissing in handen. Nu waren deze bereid den liberaal te steunen, doch alleen op zekere voorwaarden, n.l. dat bij een eventueele herstemming tusschen een anti-rev. en een soc.-dem. de vrijzinnige kiesvereeniging den laatste zou steunen of, zóó voor dien tijd geen sociaal-democraat in herstemming komt, één zetel in district 3 over te laten voor de S. D. A. P., wanneer, na de volkstelling, het aantal leden met twee wordt vermeerderd. Over dit voorstel van de S. D. A. P. ontspon zich Maandagavond in de ver gadering der vrijzinnige kiesvereeniging een geanimeerde discussie, waarvan het resultaat was dat de algemeene vergadering zich, hoewel met kleine meerderheid, met dit voorstel vereenigde. Het gevolg van deze beslissing was, dat één der bestuursleden als zoodanig be dankte en ook de Voorzitter, die tegen het voorstel was, heeft te kennen gegeven deze functie neer te leggen. KUNSTNIEUWS. Concert op Dinsdag 7 April 1.1., in de Concertzaal te Zierikzee. Bovengenoemd concert werd gegeven door mej. H. Bentfort van Valkenburg te Rotterdam (alt), den heer J. Rijken (piano) en den heer F. Zur Haar (violoncel), beiden te 's-Gravenhage. Het programma bevatte veel mooie nummers, maar niet alle medewerkenden voldeden aan de verwachting. De zangkunst van mej. Bentfort van Valkenburg kon ons, eerlijk gezegd, niet behagen. Hoewel zij over een krachtige altstem beschikt, is de toon zeer zwevend en onvast en lijdt voort durend aan onzuiverheid. Wij schreven dit in het begin aan het eerste optreden toe, maar steeds liet het eigenlijke zingen, de bon cantare, te wenschen over. De stem draagt volstrekt niet. Daarentegen was in haar voordracht veel smaak en zeggings kracht waar te nemen, en was de uitspraak te roemen. In nr. 5a, Wiegelied van L. F. Brandts Buys, verdiende haar mezza voce een woord van lof. De heer Jan Rijken behoort onder de zeer goede pianisten genoemd te worden. Zijn spel is goed afgerond, duidelijk en doorzichtig en vervalt niet in het misbruik maken van het pedaal. Zoowel in nr. 1, Sonate, opus 5, nr. 2, van L. von Beet hoven, in de nrs. 6a, b en c, als in de bescheiden en goed geplaatste begeleiding der overige nummers, kwamen deze uit stekende eigenschappen aan het licht. De prachtige Steinway-vleugel, die hij be speelde, was uit het magazijn der firma Rijken De Lange te Rotterdam. Ook de heer Zur Haar liet een zeer goeden indruk achter. Eenvoudig en on gekunsteld, technisch zeker en onberispelijk zuiver, deed zijn spel hoogst weldadig aan. Daarbij was zijn voordracht vol gloed en uitdrukking; in 't kort, hij is een eminent violoncellist. Ten slotte droegen de concertanten ge zamenlijk het fraai Largo van Handel voor. De zaal was zeer goed bezet. Zierikzee, 8 April 1908. L. Aanbestedingen, Verkoopingen enz. Burgh, 7 April. Door het bestuur der waterkeering van den calamiteuzen polder Burgh en Westland is heden aanbesteed het herstel, de vernieuwing en het onder houd tot 30 April 1909 van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingwerken aan de waterkeering van bovengemelden polder. Ingeschreven door de heeren: L. van de Velde, Bruinisse 7000 P. van der Linde, Eikerzee 6990 A. Verjaal, Noordwelle 6976 C. Boller Cz., Bruinisse. 6970 P. Bezuijen, Eikerzee6940 J. M. Dekker, Brouwershaven. 6875 H. J. Romeijn, Burgh6847 Stavenisse. Door het Bestuur van de gemeente Stavenisse is aanbesteed het vervoer van de grint. Minste inschrijver was M. Stoutjesdijk Sr. ad f 0,45 per M3. naar den Oudelandschen dijk en f 0,37 perM8. naar den Stavenisse- weg. Landbouw en Veeteelt. St.-Filipsland, 7 April. Benoemd tot boekhouder aan de weegbrug alhier de heer A. Stols. KERKNIEUWS. ScHarendijke, 6 April. Naar wij ver nemen heeft ds. H. Haspers van Hardings veld voor het beroep naar de Geref. Gem. alhier bedankt. Stavenisse. Beroepen als predikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, de heer J. Kamsteeg, predikant te Sirjansland. Zondag 1.1. werd bij de Herv. Gem. te Goes als predikant bevestigd ds. P. J. Stelnz, beroepen van Stavenisse, door ds. P. J. Hage, van Doeveren, met een rede naar aanleiding van Matth. 108. Des avonds hield ds. Steinz zijne intree rede naar 1 Joh. 1 1—3. Ds. B. Tichelman, beroepen naar Uithuizen, nam 1.1. Zondagavond afscheid van de Herv. Gem. te Vlissingen, meteen rede naar Efeze 5:1 en 2. Bedankt voor het beroep naar de Herv. Gem. te Poortvliet door ds. J. v. Vliet te Otteland. Na des morgens bevestigd te zijn door ds. L. R. v. d. Broek uit Brouwershaven, met een leerrede over Pred. 9 10a, deed Zondag ds. E. v. d. Broek uit Assendelft overgekomen, zijn intrede in de Ned. Herv. Gem. te Haastrecht, met een predikatie over Neh. 2 20a. H. M. de Koningin heeft voor de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk een bijdrage van driehonderd gulden, voorloopig voor den tijd van vijf jaren, beschikbaar gesteld ten behoeve van de voorziening in de geestelijke behoef on der Nederlanders in de Rijnstreek. Na af] x>p van dien termijn wenscht Hare Majesteit nadere inlichtingen omtrent een en ander te ontvangen. O N D E R W IJ S. Na gehouden vergelijkend onderzoek zijn benoemd als kweekelingen aan de Rijks kweekschool voor onderwijzers te Middel burg: J. W. van Oosterom te Zevenbergen, J. M. Quist te Domburg, J. W. van Strien te Rotterdam, J. C. van Oosten te Aarden burg, A. H. J. van 't Hof te Schoten, H. J. M. Kuijper te Ouwerkerk (Z.), C. van de Velde te Ellewoudsdijk, J. C. van Dien te Vlissingen, G. Huijsse te Ierseke, I. F. Flipse te Wolfaartsdijk, J. M. F. Hefting te Mookhoek, A. J. M. Minderhoud te Anna-Jacoba-Polder (Z.), J. C. Crucq te Middelburg, W. C. Dekker te Middelburg, J. C. van Schaik te Landsmeer, D. C. Mastbergen te Haarlemmermeer, J. van Noortwijk te Brielle en H. W. Ploegma te 't Zand (Gron.), I. J. van der Burght te Ierseke en P. A. de Feijter te Terneuzen. Heden (8 April) herdenkt de heer J. W. van Linschoten, instituteur te Vlis singen, den dag, waarop hij een halve eeuw bij het onderwijs werkzaam is, waarvan 45 jaren als hoofd en wel achtereenvolgens te Zutfen, Middelburg en Vlissingen. De heer Van Linschoten mocht op dezen dag verschillende blijken van belangstelling ondervinden. Goes. Voor de vacante betrekking van hoofd der openbare meisjesschool alhier hebben zich 3 sollicitanten aangemeld. RECHTSZAKEN. Voor de Haagsche rechtbank werd Maandag 1.1. de behandeling voortgezet van de zaak tegen P. H., beklaagd van poging tot moord (door arsenicum-ver- giftiging) op zijn moeder, zuster en beide broeders. Men herinnert zich, dat er sterke vermoedens bestonden van met- toerekenbaarheid. Heden deed de zaak zich echter in 'n eenigszins ander licht voor. Gehoord werden als getuigen een notaris, met wien bekl. op zeer normale wijze indertijd had gesproken over geld behoefte in verband met een nalatenschap ten behoeve van bekl.'s moeder, die de notaris onder zijn beheer had; voorts het meisje, met wie bekl. gedurende negen maanden verloofd was geweest hetgeen hij voor de deskundigen, belast met het onderzoek van zijn toestand, had verzwegen en wie hij over zijn wensch, om spoedig te trouwen, dikwijls had gesproken (iets wat bekl. echter ontkende). Ook dit meisje had niets abnormaals aan den jongen man ooit gezien; alleen was hij wat onverschillig. Eindelijk een derde getuige, de echtgenoote van den man, bij wien bekl. twee jaren als landbouwknecht had gediend. Ook in die betrekking had de jonge man niets abnormaals gedaan, en er bestond, naar het getuigenis van deze vrouw, ook geen aanleiding tot klagen over „verdrietig leven" of onaan gename bejegening. Van geld, dat hij te wachten zou hebben, als zijn moeder dood zou zijn, had hij nooit gerept. Uit zijn kast, die op den zolder stond, had get. den veldwachter zien halen een doosje met het opschrift „rattenkruid", dat nooit op de boerderij werd gebruikt. Een zwager van bekl. en een timmerman, bij wien hij als leerjongen had gewerkt, legden ook gunstige getuigenissen af in het voordeel van bekl.'s toestand. Dezen patroon had hij wèl om geld gevraagd, met de belofte van teruggave, met de rente, „als het geld van grootmoeder los kwam". Het O. M. eischte intusschen ook nu schuldigverklaring, maar tevens wegens ontoerekenbaarheid plaatsing in een krankzinnigengesticht voor een proefjaar. Voor den Hoogen Raad werd Maandag I.I. behandeld de zaak van J. L., vracht rijder te Wemeldinge, door het gerechtshof te 's-Gravenhage veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf wegens wederspannigheid tegen twee veldwachters, die hem hadden aangegrepen in den Stormezandepolder onder Wemeldinge, om hem over te brengen naar het huis van bewaring te Middelburg, tot het ondergaan van twee dagen subsidaire hechtenis, hem opgelegd door den kantonrechter, wegens overtreding van het motor- en rijwielreglement.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 2