De abt de 1' Epée was de eerste, die voor doofstommen-onderwijs zorgde. Hij opende te Parijs een gesticht voor doofstommen. Al zijn krachten en geheel zijn vermogen gaf hij voor de opvoeding der doofstommen. Hij werd dan ook door deze, toen hij stierf, diep betreurd. Zijn naam zal, zoolang er doofstommen zijn, op de Jippen van duizenden zweven. Een tweede wel doener der doofstommen was Samuel Heinicke, die te Leipzig een doofstommen- inrichting in het leven heeft geroepen. Beide mannen hadden voor de onder richting der doofstommen niet dezelfde middelen. Zij hebben ieder een school gesticht. Het verschil dezer twee scholen werd door spreker uiteengezet. Hierop behandelde de heer Hogerheijde de blinden. Engeland's groote dichter, Milton, was blind. Deze noemde het verlies van zijn gezicht de grootste zijner smarten. Evenals tegen doofstommen bestonden vroeger ook vooroordeelen tegen blinden. Haüy heeft te Parijs de eerste school voor blinden festicht. Andere steden in en buiten ngeland volgden spoedig dit voorbeeld. Door die gestichten werd aan de arme blinden de gelegenheid geopend hun brood te verdienen. Wie is ongelukkiger, de doofstomme of de blinde. Een doofstomme beweerde de blinde, en een blinde beweerde de doof stomme. Lenderink zeide in zijn werk over de doofstommen en blinden tegelijk, dat een blinde boven den doofstomme dit voor heeft, dat hij de muziek kan hooren. Alexander Rodenbach is op 11 jaar blind geworden; hij wil liever blind zijn dan doofstom. Volgens spreker, zijn blinden, die middelen van bestaan hebben, geluk kiger dan de doofstommen. Blinden en doofstommen kunnen met elkaar rede kavelen. In het algemeen geldt dit, dat wie niets gehad heeft, ook niets verloren heeft, en wie niets verloren heeft, kan ook niets betreuren. Een geboren blinde heeft niets verloren. Anders is het met hen, die door ziekte doofstom zijn geworden. Zij zijn diep te beklagen. Zij weten en gevoelen, wat hun ontnomen is. Na de pauze werd door spreker de blinde-doofstomme behandeld. Hij kent en ziet zijn medemensch niet. Gelukkig nog als hij van de geboorte af zoo is; dan heeft hij althans niets verloren. IJselijk is het, als hij zoo geworden is. Niemand heeft meer onderwijs noodig dan de doof stomme blinde. In het laatste tiental jaren is men er in geslaagd hem te ontwikkelen en te beschaven. Een methode van onder wijs en opvoeding werd op hem toegepast, waarvan de resultaten bewonderenswaardig zijn. Men kan nu van hem maken een denkend en diep gevoelend wezen. Zonder onderwijs en opvoeding zou de doof- stomme-blinde tot stompzinnigheid ver vallen. De blinde-doofstommen worden door het gevoel onderwezen. Niet velen zijn er, die dit drievoudig gebrek hebben. De meesten sterven op jeugdigen leeftijd. Doofstomme- blinden zijn zeer lastig. Wij hebben van deze hoogstbelangwek- kende voordracht slechts een zeer beknopt verslag gegeven. Zij boeide door den rijken, gevoelvollen inhoud, en denschoonen wegslependen vorm. Een ieder luisterde met gespannen aandachten met den spreker gevoelde men mee, bij de gedachte aan hen, die één of meer der onmisbare zintuigen misten. De waarnemende voorzitter dankte onder applaus der vergadering dan ook den be gaafden spreker voor de treffende wijze, waarop hij het lot van die ongelukkige wezens geschetst had, die het gehoor, de spraak en het gezicht moesten ontberen. Men schrijft ons uit Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen Nauwelijks beginnen de kikvorschen uit hun winterslaap te ontwaken of er wordt weder jacht op deze nuttige diertjes gemaakt. Het zijn Belgen, die van een schepnet voorzien langs de slooten enz. gaan en zoo de kikkers weten te be machtigen. Zij verzenden de diertjes naar Parijs, alwaar kikkerboutjes een gelief koosde delicatesse zijn. In België zijn de kikvorschen door de wet beschermd; bij ons te lande echter niet: het ware echter wel te wenschen want millioenen voor den landbouw schadelijke insecten worden door de kikkers verdelgd. Vrijdag is te Ossenisse (Z.) een 4-jarig meisje al spelende in een diepen waterput gevallen. Toen men het kind uit den put haalde, waren de levensgeesten reeds geweken. Burgh, 4 April. In een drukbezochte vergadering van de leden van het Zieken fonds „Helpt Elkander" alhier, werden de aftredende bestuursleden, de heeren J. van de Vate Jz. en J. Kommer, bij acclamatie herkozen. De rekening over het afgeloopen boekjaar werd vastgesteldaan zieke leden werd van April 1907 tot April 1908 uit betaald f 314. Op de rijkspostspaarbank heeft deze Vereeniging thans een tegoed van f 1200. Stavenisse. Vrijdagavond 1.1. hield de heer Buljzevoorzitter der afdeeling „Tholen" van het Centraal Genootschap voor Kinderherstel lings- en Vacantie- Kolonies te Sint-Annaland een propaganda- lezing. Jammer, dat er betrekkelijk zoo weinige opgekomen waren. In ieder geval had zijn lezing tengevolge, dat eenige dames en heeren zich bij de afdeeling aansloten en zullen trachten 't uitgestrooide zaad aldaar welig te doen opschieten. Slechts een algeheele medewerking kan het lijdende, herstellende, reconvalescente kind der volksklasse heipen. St.-Annaland. In de gehouden ver gadering van den dijkraad van den cala- miteuzen Suzannapolder werd vastgesteld het bedrag van het dijkgeschot door dezen polder voor den dienst 1908/9 op te brengen en van dat der bijdragen door de aangrenzende polders te betalen. Omdat uit de overgelegde berekening bleek dat het bedrag der grondbelasting door den calamiteuzen polder op te brengen, de pachtwaarden overschrijdt, werd het dijk geschot voor den dienst 1908/9 bepaald op nihil. De bijdragen werden vastgesteldalsvolgt: door den polder Anna-Vosdijk f 73,415, Breedenvliet f 263,95, OudeJand met Ravensoord f 994, samen f 1331,36s. De begrooting van 1908/9 werd vast gesteld in ontvang op f 1741,36s en in uitgaaf op f 19299,52, alzoo met een na- deelig saldo van f 17553,155, dat uit tegemoetkoming vanwege het rijk en de provincie zal moeten worden bestreden. Voor kosten der zeewering en oeverver dediging was op de begrooting gebracht f 17222,08®. Aan de beurt van aftreding is dit jaar de voorzitter, en werd deze, de heer A. J. Bierens, met algemeene stemmen als no. 1 op den staat van aanbeveling geplaatst en kwamen verder met hem daarop de heeren H. Scherpenisse en P. Bruijnzeel. Door voortdurenden achteruitgang van den onderzeeschen oever bewesten de bestaande verdediging werd het noodig geoordeeld over te gaan tot uitbreiding van de werken in westelijke richting, ge paard met uitbreiding zeewaartsch en werd nu door het bestuur daarvoor overgelegd eene omschrijving tot het" verdedigen van den onderzeeschen oever, door een kraag stuk met steenbestorting tusschen de peil- raaien H-6 en het maken van een verbindingsdam van bovengenoemde werken met het schor tusschen de dijkpalen 6 en 7. De kosten van een en ander werden geraamd op f 22387,71®. Dit werk werd door den dijkraad met algemeene stemmen nuttig geoordeeld en zal nu aan hoogere goedkeuring worden onderworpen. Door den waterbouwkundigen ambtenaar was verder aan den dijkraad een verzoek gericht, om evenals dit reeds bij andere calamiteuze polders Is geschied, een pen sioensregeling te maken voor weduwen en weezen van die titularissen. Met algemeene stemmen werd op dat verzoek gunstig beschikt en zal een dus danige regeling, waarbij aan de weduwe van den waterbouwkundigen ambtenaar een pensioen van f 400 en aan de weezen beneden 18 jaar, indien de weduwe over leden is, ieder f 100 wordt toegekend, aan de goedkeuring van H.H. Gedeputeerde Staten worden onderworpen. Oud-Vossemeer. In de plaats van den Rijksveldwachter Rethans, welke op zijne aanvrage eervol ontslag Is verleend met pensioen, is aangewezen de Rijksveld wachter Van Bezooijen, thans te Arnemuiden. Wisseokerke, 4 April. Heden hield, onder presidium van den heer Jan Kramer Bz., de Werkmansvereeniging „Hulp in Nood" hare jaarvergadering in de openbare school. Git de gedane rekening bleek, dat was ontvangen aan contributiën f 256, van donateurs en begunstigers f 39, aan inleg nieuwe leden f 2, aan rente f 9,71, totaal f 306,71, en uitgegeven aan ziekengeld f 151,50, aan salarissen, bureau-behoeften enz. f 34, totaal f 185,50, aldus een goed slot van f 121,21. Hierbij komen de goede sloten van vorige jaren ad f 430,541, alzoo bezit op 1 April 1.1. f 551,75}. Tot voorzitter en commissaris worden bij acclamatie herkozen de heeren J. Kramer Bz. en C. Geulooze. Vervolgens wordt met algemeene stemmen aangenomen een bestuursvoorstelom voortaan, inplaats van 75, 90 cent per dag aan ziekengeld uit te keeren. Het salaris van den bode wordt ge bracht van f 10 op f 12,50 per jaar. Een voorstel, om den inleg voor nieuwe leden met 50 cent te verhoogen, wordt verworpen. Naar aanleiding van een voorstel, om ook leden aan te nemen, woonachtig op Kamperland of Geersdijk, wordt besloten, dat een oproeping per advertentie zal worden gedaan, waarna het bestuur zal beslissen, of het aantal personen, die zich eventueel als lid aanmelden, groot genoeg is, om hiertoe over te gaan. De vereeniging telt nu 52 leden. Middelburg. Zaterdagmorgen werd de voorjaarsvergadering van den polder Walcheren gehouden. Uitgebracht werd o. a. het jaarverslag over 1907, waaraan het volgende is ontleendDe stormschade, die nog al vaak werd aangericht, kon uit de gewone middelen worden bestreden. Totaal werd daaraan f 27914,50 uitgegeven. Thans zijn alle dijken verdedigd door steenglooiingen, rijsbeslag of krammat, uitgezonderd het gedeelte dijk tusschen de oude Middelburgsche haven en den Oranje polder, daar dit wegens het vele voor liggende schor daar ter plaatse niet noodig is. Het duin is op de meeste plaatsen vooruitgegaan, wat van de stranden niet kan worden gezegd, vooral niet in het Westen. Van hooge waterstanden werd geen last ondervonden. Reeds vroeg in het voor jaar konden de sluizen worden gesloten; de zomer was droog, doch koel. Het najaar was droog, doch zeer geschikt voor veldarbeid. De polderbegrooting voor 1908 bedraagt in ontvang en uitgaaf f 418.920,49, met een post voor onvoorziene uitgaven van f 226,25. Voor 1907 was toegestaan f 411.066,90J. Vlissingen. Heden Maandag wordt het garnizoen Vlissingen versterkt met detache menten uit Bergen-op-Zoom en Middelburg. Met het toezicht op de herstellingen van Hr. Ms. monitor „Reinier Claeszen" aan de werf der Kon. Maatsch. „De Schelde" te Vlissingen, is belast de commandeur der scheepmakers van de mariniers te Amsterdam, C. P. Overhuijs, die aan „De Schelde" gedetacheerd is. Het Noorsche stoomschip „Baldwin", dat te Vlissingen een lading cokes heeft ingenomen, is bij het binnenkomen tegen de schutsluis gevaren, zoodat de sluis beschadigd werd en het schip ook eenige lichte averij opliep. Voetbal. Een Londensche voetbal club speelt den eersten Paaschdag tegen „E. M. M." te Vlissingen en den tweeden Paaschdag tegen „Olympia" te Middelburg. Terneuzen, 3 April. Er doet zich hier thans een quaestie voor, die nog wel niet dikwijls zal zijn voorgekomen. Onlangs namen 3 leden van de Kamer van Koop handel, de heeren J. A. van Rompu, A. Tholens Dz. en J. Scheele, om voor hen overwegende redenen, ontslag als zoodanig. Zij werden evenwel allen her kozen. Wat is echter nu het geval? De herkozen leden zullen deze benoeming aannemendoch naar verzekerd wordt moet het in hun voornemen liggen hun geloofsbrieven niet in te zenden. De gemeentewet voorziet in zulk een geval wel voor wat leden van dqn gemeente raad betreft (art. 13) en ook voor leden van de Eerste en Tweede Kamer en de Prov. Staten Is daarin voorzien, doch ten opzichte van leden van de Kamer van Koophandel niet. Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Van 1 —5 regels f 1elke regel meer f 0,20. Dankbaarheid van een Rotterdarnsche. Mejuffrouw W. Potters, Dirksmitstraat 20 te Rotterdam, meldt ons: Het is thans reeds vijf. jaren, dat ik veel geleden heb aan onuitstaanbare pijn in den rug en in de lendenen en hevige steken in de zijden, welke pijnen voortsproten uit een ongesteldheid der nieren. Vooral wanneer ik bukte was dc pijn verschrikkelijk, en Ik kon me dan haast niet oprichten. Ik had voortdurend een zwaar gevoel van vermoeidheid en lusteloos heid, en mijn werk was mij een straf geworden. Mijn urine liet veel bezinksel achter en was steeds troebel, terwijl ik veel (ast had van dikke voeten en enkels en duizelingen. Aan alles had mijn ziekte tot nu toe weerstand geboden, doch toen ik met Fosters Rugpijn Nierenpiilen begon, kwam hierin dadelQk verandering, en één doosje was reeds voldoende om mij een beduidende verlichting te verschaffen. Van de pijn voelde ik haast niets meer en ik was er als het ware geheel van opgekwikt. Ik ben u zeer erkentelijk voor uw onwaardeerbaar geneesmiddel en zal dit gaarne aan diegenen aanbevelen, die In den zelfden toestand verkeeren, als ik voorheen. ik ondergeteckendc verklaar dat het boven staande waar Is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Foster's Rugpijn Nierenpiilen genezen een pijn lijke rug, rheumatische pijn, zwelling der ledematen, onzuiver bloed, duizeligheid, slapeloosheid, on regelmatige hartslag en werken den schadelijken invloed tegen van thee, bier en spiritualiën. Waarschuwing. De lezers van dit blad worden in hun eigen belang ernstig gewaarschuwd, wanneer zij Foster's Rugpijn Nierenpiilen koopen, om slechts die te verlangen en geen andere. Ze zijn te Zierikzee verkrfgbaar bij den Heer M. S. Polak, gedipt. Drogist, en te Tholen bfl den Heer W. Potter, filiaal Apotheek „Coronoe", Stoofstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1,75 voor één of f 10,— voor 6 doozen. Landbouw cn Veeteelt. Ouwerkerk. Vrijdagavond hield in de zaal van K. v. Oost voor de Vereeniging tot aankoop van meststoffen en kracht- voeders de landbouwonderwijzers M. J. Waale van Nieuwerkerk een lezing over de teelt en de bemesting van suikerbieten. Spreker werd ingeleid door den Voorzitter den heer B. Giljam, die het betreurde, dat zoo weinig groote landbouwers waren opgekomen, doch hij gaf den spreker de verzekering, dat de aanwezigen, meest alle klein-grondbezitters, zeer begeerig waren om meer te vernemen omtrent de bemesting van de bieten, die dit jaar in zoo groote hoeveelheid zullen verbouwd worden. De spreker behandelde achtereenvolgens. 1°. de geschiedenis van de suikerbiet; afstamming, veredeling; 2°. de verschillende variëteiten, die het best voldoen; 3°. de samenstelling van het suikersap; 4°. suikergehalte en wortelgewicht; welke factoren daarop van invloed zijn. Na de pauze kwamen aan de beurtde voorvrucht, de grondsoort, de bewerking en ten slotte de bemesting van den grond. Stavenisse. L.l. Zaterdagmiddag werd alhier de openbare les of het eindexamen van den landbouwwintercursus op het gemeentehuis gehouden. Aanwezig waren de leden van de commissie van toezicht, het dagelijksch bestuur der gemeente en eenige belangstellenden. Na het examen werd bij monde van den heer L. J. Dorst, voorzitter der commissie, aan alle 8 leer lingen het diploma uitgereikt. De oudste der leerlingen, A. Scherpenisse, dankte allen en schonk namens zijn mede-leer lingen aan de beide onderwijzers, de heeren Minderhoud en Buijze, ieder een prachtig nikkelen rookstel, uit dankbaarheid voor de genoten lessen. De namen der gediplomeerden zijn M. P. Wielaard, Boud, Wesdorp, M. de Rooij, L. Steendijk, Joz. Wesdorp, Hubr. van 't Hof, allen van Stavenisse, A. Scher penisse en A. Goedegebuure van Sint- Maartensdijk. Door drukke ambtsbezigheden was de rijks-landbouwleeraar, de heer I. G. P. Kakebeeke, verhinderd de sluiting van dezen cursus bij te wonen. Prins Hendrik heeft de voorzitters van vereenigingen en maatschappijen van landbouw, alsmede de voormannen op landbouwgebied, uitgenoodigd Donderdag 23 April in het Koninklijk Paleis te Amster dam een bespreking te houden over de wenschelijkheid van de oprichting eener Centrale organisatie voor het Jandbouw- tentoonstellingswezen. Aanbestedingen, Verkoopingen enz. Het bouwen van een nieuwe school voor de vereeniging voor lager onderwijs op gereformeerden grondslag te Vlissingen, is opgedragen aan den heer J. J. Krijger aldaar voor f 27816. Colijnspiaat, 4 April. Door den notaris M. Noordijke alhier werden in het café „Zeelandia" verkocht de volgende on roerende zakenallen gelegen in die gemeente fl. aankomende de weduwe en kinderen van wijlen den heer J. Noordhoek: le. een woonhuis met erf, groot 1 Are 57 Centiaren; 2e. een dito, groot 1 Are 62 Centiaren; 3e. hoveniering, groot 20 Aren. Koopers: de Gebr. De Smit, voor f 1935. 4e. als voren, groot 68 Aren en 85 Centiaren. Kooper: D. Tazelaar, voor f 1400. 5e. een boomgaard, groot 6 Aren 95 Centiaren. Kooper: P. de Smit Sr., voor f 505. Samen voor f 3840. b. Aankomende Chr. Frauke en kinderen le. een woonhuis met erf, groot 40 Centiaren 2e. een woonhuis met erf, groot 37 Centiaren. Beide perceelen toegewezen aan Ph. C. Engelvaart, voor f 575. c. Aankomende H. W. Helling van den Berg: Een woonhuis (ingericht tot winkel huis) met schuur en erf, groot 2 Aren 45 Centiaren. Kooper: de heer P. C. Coomans, voor .f 1655. Alle genoemde verkoopers en koopers, met uitzondering van laatstgenoemden verkooper, te Goes wonende, woonachtig in deze gemeente. Onkosten 8J pCt. behalve het strijkgeld voor de hoogste inschrijvers. Stavenisse. Door het bestuur van het waterschap Stavenisse werd 1.1. Zaterdag alhier aanbesteedde levering van 600 M3. Pruisische grint. Inschrijvers waren de heerenL. Theunisse, Sint-Annaland, k f 2.10; H. Hendrikse, Stavenisse, f 2.116; J. P. Grijs, Sint-Maartensdijk, f 2.17; D. C. Oosse, Serooskerke, f 2.21; B. H. Swets, Hardinxveld, f 2.25. Gegund werd de levering aan H. Hendrikse, daar de laagste inschrijver niet volgens de voorwaarden had ingeschreven. St.Annaland. Door het bestuur van den calamiteuzen Suzannapolder werd op den len dezer aanbesteed het maken van een uitwateringsduiker in den dwarsdljk in den polder. Ingeschreven werd door Joh. de Jonge, Middelburg. 2426 R. J. Lodder, Willemstad 2424 Jb. Moerland, St.-Annaland. 2375 Anth. Vriens, Bergen-op-Zoom 2330 F. Burgers, St.-Annaland 2290 J. Bleylevens, Drimmelen 2283 A. Oosters, Willemstad 2280 A. Burgers, St.-Annaland 2260 A. Soeters, St.-Annaland 2240 J. M. v. d. Welle Pz., St.-Annaland, 2240 M. C. van Elsacker, St.-Annaland, 2230 H. M. v. Bezooijen, Scherpenisse, „2148 Onder nadere goedkeuring den laagsten inschrijver gegund. De begrooting was f 2463,55. Door het bestuur van den polder Moggershil werd op 2 April 1908 aan besteed de verhooging en verzwaring van den zeewerenden dijk over 250 M. lengte. Ingeschreven werd door: Jb. Moerland Cz., St.-Annaland, 1475, Joh. Elenbaas Jz., 1329,— Jb. van Poortvliet, 1204,50 J. van Vossen, 1249,— Adr. van Vossen, 1025, Aan laatstgenoemden gegund. KERKNIEUWS. St.-Annaland. Aangenomen het beroep naar de Ned. Herv. Kerk dezer gemeente, door J. H. van Paddenburg, predikant te Reewijk. Kerkwerve. De opbrengst der Neerbosch- centencollecte bedroeg in deze gemeente gedurende het le kwartaal van 1908, de som van f 18,465. Noordwelle. Evenals te Renesse hebben kerkvoogden dezer gemeente ook besloten de avondsmaalbeker door een aantal bekertjes te vervangen. Woensdagavond hield de Mannen- vereeniging, sedert kort opgericht, hare laatste vergadering, waarin ds. Van Veen eene zeer schoone, leerrijke lezing hield over „De lijdensgeschiedenis van Jezus Chistus", zooals die beschreven is in: „Het leven van den Heiland" van G. Frensen. Na de lezing, die de belangstelling opwekte en een zeer aandachtig gehoor vond, werd bij monde van den voorzitter, den heer J. Clement, den spreker hartelijk dank gezegd voor de moeite, die hij zich had getroost, om dit mooie onderwerp op zoo boeiende wijze ten gehoore te brengen. De vergaderingen der Mannenvereeniging werden dit jaar druk bezocht. De opkomst was altijd vrij talrijk, als men nagaat dat van de 25 leden, die de Vereeniging telt, zelden één gemist werd. Zij verkeert evenals hare zustervereeniging te Renesse in een bloeienden staat. Kerkvoogden gaven blijken van belangstelling, door dat 2ij kosteloos de consistoriekamer in gebruik afstonden en kosteloos vuur en licht ver schaften. Daarvoor werd de Kerkvoogdij hartelijk dank gezegd. Van de boeken werd een naarstig gebruik gemaakt. Deze zijn een flinke steun voor de verspreiding en verbreiding der vrijzinnige beginselen. Burgh, 3 April. Naar wij vernemen heeft de Kerkeraad van de Herv. Gemeente alhier met meerderheid van stemmen afwijzend beschikt op het verzoek van de groep Burgh van den Ned. Protestantenbond om eens in de twee maanden een gods dienstoefening in vrijzinnigen geest te mogen houden. In een gisteren avond druk bezochte vergadering van de groep Burgh van den Protestantenbond is met groot leedwezen dit besluit van den Kerke raad vernomen en besloten zich thans met een dergelijk verzoek tot de Kerkvoogdij te wenden. Naar wij vernemen, heeft ook de kerkeraad van de Hervormde Gemeente te Haamstede afwijzend beschikt op het ver zoek van de afdeeling van den Protestanten bond, om ééns in de twee maanden een godsdienstoefening in vrijzinnigen geest te mogen houden. Ds. A. Buijsing Damsté Pzn., pred. bij de Ned. Herv. Gemeente te Oosterhout en Dorst, zal 20 Juni het Evangelie 50 jaar hebben bediend. Beroepen naar de Herv. Gem. te Enkhuizen ds. G. Koning te Grijpskerke. Bedankt voor het beroep naar de Oud-Geref. Gem. te Zeist door ds. H. Roelofsen te Goes. Poortvliet. Als Kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk alhier, is door notabelen be noemd de heer E. van der Slikke en wel zulks in de plaats van wijlen zijn vader, den heer P. van der Slikke. O N D E R W IJ S. Benoemd tot onderwijzer te Overschie de heer J. van Loon te Dreischor. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school te Veere de heer M. Verhage, thans te Eliecom. Bij het te Amsterdam gehouden examen voor bouwkundig opzichter, van wege de maatschappij tot bevordering der bouwkunst, zijn geslaagd de heeren B. F. Boeijenga van Arnemuiden en A. J. Flink van Middelburg, leerlingen van den cursus voor bouwkundig opzichter te Middelburg; en P. A. Galle te Zaamslag. Scherpenisse. Voor de betrekking van onderwijzer aan de openbare lagere school alhier, heeft zich geen enkele sollicitant aangemeld. Visscher ij- Berichten. Tengevolge van den nu reeds maanden durende slapte in den oesterhandel zijn de prijzen tot een bedenkelijke laagte gedaald. In evenredigheid met de leverbare, zijn de zaaioesters eveneens verbazend laag in prijszaaigoed van 40 K.G. wordt voor f 4 verhandeld. De Yerseksche oesters zijn zoo weinig blank en vet, dat, zelfs zonder de bekende typhusvrees, de vraag er onder lijden zou. Gemengd Nieuws. Alweer een gelukkige, De hoofd prijs der le klasse ad f 3000 van de N. V. .De Tijdgeest" Is in de gemeente Leur gevallen op lot. Zoo'n buitenkansje, in een slechten tijd als deze, is niet te versmaden. TELEGRAMMEN. Rotterdam, 6 April. GRANEN. Buitenlandsche, traag. Meel, f 12.50, kalm. Binnenl. Tarwe, f 8.75 A f 10.40. Rogge, 1 6 a I 6.50. Haver, f 7.50 A f 8. Witte Boonen, f 8 A f 9.50. Bruine Boonen, f 8 5 f 12.75. Erwten, f 9 A f 9.75. Mais, f 152 A f 154. Kanariezaad, f 6.75 A f 7.75. Vlas. Op het land zakenloos. Aanvoer op de markt 10760 steen blauw, 30 A 45 stuivers, alles verkocht; 2100 sleen Groninger; 6240 steen wit, onverkoopbaar. Lijnzaad, kleine aanvoer, f 6 A f 9.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1908 | | pagina 2